דיון הופס: מי יהיה השחקן החמישי של גולדן סטייט? / רועי ויינברג

* עד החזרה של דמרקוס קאזינס לכושר משחק.

ארבעתם יהיו רוב הזמן על המגרש. מי החמישי?

ברור שזה יהיה קאזינס כשהוא יוכל לחזור לשחק, אבל עדיין לא ברור מתי זה יקרה. סביר שלא נראה אותו על המגרש בכלל ב-2018. מי יפתח עד אז, בהתחשב בעזיבתו של זאזא פצ'ואליה לדטרויט?

האפשרות הטריוואלית ביותר היא ג'ורדן בל. בל נתן עונת רוקי לא רעה והראה יכולות דריימונד גריניות במשחקו – יכולת מסירה מעולה לסנטר, ריבאונד, גיוון בהגנה והחלפה על כמה עמדות. הוא שחקן חכם וסביר שמבין השחקנים שנדבר עליהם הוא יקבל הכי הרבה דקות, או שיזכה לזמן משחק במאני טיים.

סטיב קר לא שיחק כזה הרבה עם בל ליד גרין, דוראנט, תומפסון וקרי. כשהם כן שיחקו ביחד (6 משחקים, 3.8 דקות בממוצע למשחק) ההתקפה הייתה נהדרת: 11.2 נקודות למשחק ב-62% מהשדה ו-75% מהשלוש ופלוס מינוס של 13.7 פר 100 פוזישנים, הנתון השני הכי נמוך של חמישיה שבל היה מעורב בה ושיחקה לפחות 6 משחקים יחד. נוסף על כך, בל טוב מאוד בתנועה בלי הכדור, הנשק המרכזי של זאזא בהתקפה של גולדן.

ההתקפה הזאת עובדת והם לא רעים בהגנה, אבל מדובר במדגם קטן. זאת חמישייה מהירה (קצב של 113 התקפות, השני הגבוה ביותר מכל החמישיות ששיחקו לפחות 5 משחקים עם גבוה נוסף ליד או במקום גרין) ולא בטוח שגולדן, שאהבה לפתוח מחציות עם זאזא הכבד ולהוריד בהדרגה את הדקות שלו, תפתח איתה מההתחלה. סביר שזאת תהיה חמישיית הרבע השלישי של האלופים, אבל לא בטוח שגם הפותחת. אין להם סיבה לרוץ כבר מכדור הביניים ואם יבחרו לרוץ הם יכולים להשתמש בחמישיות עם איגודלה או ליבינגסטון שהיו משמעותיות בכל אחד מ-4 הפלייאופס האחרונים.

עכשיו כדאי לדבר על קוון לוני. השחקן האפור הזה פרץ בשיא מכת הפציעות של הדאבס והוא שחקן הגנה טוב מבל. היו לו חטיפה וחצי ו-2 חסימות לאורך תקופה של 14 משחקים השנה ובפלייאוף הוא פתח בארבעת המשחקים האחרונים של גולדן סטייט מול יוסטון ובמשחק הראשון של הגמר.

מה שאפיין את סוף הסדרה של גולדן מול יוסטון, לצד הפציעה של כריס פול, היה הגנה קבוצתית טובה. הרוקטס לא עברו את מאה הנקודות בארבעת המשחקים האלה וזה מה שלוני מביא לשולחן: הגנה.

לא במקרה, החמישיה של לוני וארבעת פרשי האפוקליפסה הייתה אחת מחמישיות ההגנה היותר טובות של גולדן. יש להם פלוס מינוס עצום של 46.8 פר 100 פוזישנים וההגנה עובדת טוב. קלעו מולם ב-35% מהשדה ו-21% מהשלוש ובממוצע סיימו עם יותר איבודים מאסיסטים, למרות שגם כאן מדובר במדגם קטן (11 משחקים, 3 דקות למשחק). הקצב יותר איטי מהקבוצה של בל, אבל הפער בהגנה משלים על החסר.

זה ההבדל המשמעותי כאן – אם גולדן תרצה ללכת הגנתי היא תפתח עם לוני. בשביל לשחק מהר יותר ישחקו עם בל או עם איגודלה וגרין כסנטר. יש עוד אפשרויות כמו דמיאן ג'ונס או החתמת גבוה חופשי, אבל הן פחות שימושיות על הנייר מהדילמה בין בל ולוני. לכן אני מאמין שלוני יפתח, אבל בל אולי יזכה ליותר דקות לאורך העונה. מה דעתכם?

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 27 תגובות

 1. הבעייה האמיתית של הווריורס היא לא השחקן החמישי, אלא חוסר סנטר רציני. זה יתחיל פגוע בה יותר ויותר נגד השיפור בשחקני תחת הסל שהגיע מהמכללות.

 2. כמו שכתבת, אני לא בטוח שהמדגמים שנתת מספיק גדולים כדי להעיד. השאלה היא אם הם בכלל צריכים שחקן חמישי, אם הם יכולים לחלק את העמדה בין שניים או שלושה שמיועדים למשימות שונות

 3. לדעתי אפשר לנסות דחליל
  אפשר לנסות את הדחליל מהקוסם בארץ עוץ הוא טופ 18 בדחלילי כל הזמנים מאז חורף 73.
  לא מן הנמנע שיחד עם דחליל שהחמישה של גודלן סטייט ב 6 משחקים ו 3.9 דקות בממוצע למשחק ישיגו את המספרים הטובים בכל הזמנים
  בנוסף אפשר לחסוך מס מותרות על הדחליל ותת סופר מקס לאיש הפח בקיץ הבא

  1. לתת חוזי מקסימום לדחלילים ואנשי פח זה הפטנט על שם הפניקס והלייקרס (נואה, הארדווי ג'וניור, דנג, מוזגוב) טוב נו לא מקסימום סתם חוזים מופרכים

 4. "ג'אליל אוקאפור חותם לעונה הקרובה בניו אורלינס פליקנס. החוזה מובטח חלקית לעונה הקרובה, וכולל אופציית קבוצה לשנה הבאה."
  מסכנים הסנטרים הכבדים של פוסט אפ,

  1. ג'ליל אוקפור נפגע יותר מהשטויות שהוא בעצמו עשה – כמו בעיות מחוץ למגרש וחוסר רצינות בשיפור היכולות שלו

  1. מאמין שזה יקרה יותר בסופי משחקים (גם כשקאזינס חוזר) כי אין להם סיבה לרוץ משחקים שלמים. יכול להיות שנראה דקות של החמישיה הזאת במקום בל וארבעת האול-סטארים ובל פשוט יהיה על המגרש בדקות שגרין נח כי הם שחקנים די דומים אחד לשני, למרות שגרין טוב בהרבה כמובן.

 5. אני לא חושב שיש משמעות למי יפתח, אני מניח שללוחמים יהיו מגוון שיקולים קודמים להחלטה כזו לפני כל משחק כמו שיקולי דקות, סגל זמין לאותו המשחק או רצף המשחקים בכל נקודת זמן… בטוח שלוני ובל יזכו לדקות משמעותיות כך או כך

 6. הם לקחו היו ב4 גמרים ברצף ולקחו מהם 3 אליפויות עם שום שחקן משמעותי בתור מספר 5. לא משנה מי שיחק הוא רק נתן חסימות ופיקנרול בהתקפה, ועשה עבודה סבירה בהגנה, וזה לגמרי הספיק. כשיש כזה הרכב לא צריך יותר מסתבר.

 7. לוני זאת אופציה טובה וגם בל עם היכולת האתלטית. זה לא ממש משנה בסגנון הסמול בול – כאשר היריבות מתאימות את עצמן לווריורס (ולא להיפך).

  הקבוצה היריבה רוצה לשחק עם סנטר מאסיבי או גבוה דומיננטי – בהצלחה. עכשיו שיתחיל לרוץ אחרי שחקני חוץ בחסימות ולשחק בקצב מהיר.
  הבעיה של הווריורס בחוסר גבוה (עד שקאזינס חוזר) לא משמעותי כמו הבעיה שלקבוצות האחרות מול הווריורס וסגנון המשחק שלהם.

 8. האלמנט ההגנתי היחיד בו ג'ורדן בל מפגר אחרי לוני, ובהפרש,
  הוא העובדה שהוא בעונה האחרונה נשך כל הטעיה שהתוקף זרק עליו,
  דבר שמאוד אופייני לשחקנים שנה ראשונה בליגה, אי היכולת לשמור את הקפיץ שלהם ברגליים לעצמם כשמוכרים להם מוב.
  זה מאוד פוגע כמובן ביכולת 1*1 של בל, אבל אם עבדו איתו על זה בפרה סיזן, העסק סגור.מה שכן, ללוני יש וואחד רגליים יציבות בהגנה אישית.
  אין שום אספקט אחר הגנתי, והתקפי בעיקר, בו לוני עולה עליו,
  כולל כל נתוני החסימות, והחטיפות שציינת לחובתו, הטיימינג של בל בחסימה, ובעזרה לגבוהים מצוין. אם משכללים גם הגנה קבוצתית, נתוני אסיסטים, ריצה, הבנת משחק, מהירות קבלת החלטות, מסירה וחוצפה חיובית (לוני די למלם), בכלל אין מה לדבר.
  בנוסף לפחות על פי הליגת קיץ נראה שהוא שיפר את היד מחצי מרחק, ואפילו יש כבר פוטג' שלו באימונים קובר שלשות… שזו גרסת גולדן ל "החולה מתלוצץ עם רופאיו".
  תוסיף את זה שאפשר להניח שהקודקודים רוצים לבדוק אם תוכנית הבק אפ למקרה שהמו"מ עם דונקי מתפוצץ שווה הרצה, ונראה די הגיוני שג'ורדן יקבל יותר דק'.
  אבל קודם כל הוא צריך להשיל מעליו כמה ליטרים של הנגאובר הנסי.

 9. הסנטר זה העמדה הכי פחות קריטית אצל הווריורס ויהיה מעניין מאוד לעקוב איך קאזינס יכנס לשם

  לא עקבתי אחריי לוני באופן גורף אבל במהלך הסדרה מול הרוקטס הוא הציג הגנת אחד על אחד מחפירה. נכון שזה לא פייר שמדובר בהארדן ופול אבל אפילו בייחס אליהם זה היה נוראי

כתיבת תגובה

סגירת תפריט