גמר חטיבה טובה – אליפות החטיבות בNFL

גמר חטיבה טובה – אליפות החטיבות בNFL

משחקי האליפות על ראשי חטיבות הAFC והNFC לא רק שהביאו לנו את הקבוצות הטובות ביותר העונה, עם המאמנים המוכשרים ביותר, עם המנהיגים הראויים ביותר והשחקנים המלהיבים ביותר משני צידי הכדורהם גם הביאו לנו את המאצ'אפים המאוזנים ביותר. ולראיה, שני המשחקים הסתיימו בשוויון בתום הזמן התקני ושניהם הוכרעו בהארכה (שמשום מה עברה לחוקי sudden death לא הוגנים משהו).
שני המשחקים התפתחו באופן דומה כאשר הק”ב הותיקים והמנוסים (בריידי ובריס) הובילו את קבוצותיהם להתחלה טובה ונראה היה שלק”ב הצעירים לוקח קצת זמן להתרגל לגודל המעמד. אבל בסופו של דבר התפתח קרב צמוד שנגמר באופן קצת שונה מתחילתו.


ניו אורלינס סיינטס (3-13) 23 – לוס אנג'לס ראמס (3-13) 26
הגנת ניו אורלינס בצירוף רעש בלתי פוסק של הקהל הבייתי בסופר דום הובילו לפתיחה טובה של הסיינטס כאשר הם השתלטו על כדור ניתז של גוף, אבל כקרדיט להגנת הראמס, ההתקפה לא הצליחה להשיג יותר משער שדה למרות מיקום התחלתי מצויין.
הסיינטס המשיכו לשלוט לאורך הרבע הראשון ולאחר שהטייט אנד ג'וש היל יצא מהמשחק לאחר זעזוע מוח מכניסת קסדה לקסדה (כנראה שהשופטים החליטו שלא שורקים יותר על מה שהתחיל כנקודת דגש חזקה לעונה הזאת) דרו בריס מצא את הטייט אנד המחליף, גארט גריפין האלמוני, לט”ד (זהו השחקן ה15 שתופס ט”ד מידי בריס העונה והשחקן ה51 בקריירה שלו).
אחרי שכמעט כלום לא הלך לראמס ברבע הראשון, הם התחילו להריץ את סי ג'יי אנדרסון כאייל ניגוח ובעזרת מהלך משנה מומנטום דומה להפליא לזה ששינה את המומנטום של ניו אורלינס בשבוע שעבר מול האיגלס, פייק פאנט שהומר לדאון ראשון על ידי מסירה של הבועט ג'וני האקר, הראמס עלו לראשונה על הלוח והמשיכו לצמצם עם ט”ד של טוד גרלי, שכמעט לא תרם כלום במשחק, לקראת המחצית.
רבע שלישי שקול הביא ט”ד לטייסום היל בסיינטס וטילר היגבי בראמס, לאחרחילופי שערי שדה ברבע הרביעי,19 שניות לסיום גרג זורליין הצליח להשוות עם פילד גול של 48 יארד.
לתוך הארכת הזמן, בדרייב הראשון, מזלו של בריס בגד בו ותוך כדי שהוא סופג כניסה חזקה, הוא שיחרר כדור לא אחראי שנפל ישר לחיקו של שחקן ראמס שהיה בדרכו להשכב על הריצפה.
בדרייב הבא הראמס כבר לקחו את האליפות עם שער שדה של 57 יארד של גרג דה לג זורליין.
דרו בריס כבר הודיע שהוא ינסה לחזור להתמודד על האליפות פעם נוספת, אבל בריקוד הגדול השנה יככבו ג'רד גוף, אאהרון דונלד ושן מקווי.

קנזס סיטי צ'יפס (4-12) 31 – ניו אינגלנד פאטריוטס (5-11) 37
אי אפשר שלא להשתאות מול הווינריות של טום בריידי, קור הרוח שלו ברגעים הכי מכריעים והיכולת שלו להתעלות על כל מכשול בשעת הצורך.
אין ספק שהמחצית הראשונה הייתה שייכת לניו אינגלנד, כבר הזכרתי את מה שנראה כקושי של הק”ב הצעירים להיכנס לקצב מפאת גודל המעמד. הפטריוטס עלו ל14 -0 במחצית ו17-7 בסוף הרבע השלישי.
אבל אז בהשתוללות של סופת טייפון הרבע הרביעי הביא גשם של נקודות שלושה ט”ד כולם של דמיאן וויליאמס הרץ של הצ'יפס ופילד גול לעומת 2 ט”ד של הפטריוטס .

השלוש דקות האחרונות היו מדהימות במיוחד כשהצ'יפס עלו ליתרון עם 2 דקות על השעון בריידי הנהיג דרייב יפהיפה עם מסירה מושלמת לגרנקובסקי וענה בט”ד משלו שהעלה את ניו איגלנד שוב ליתרון של 3 נקודות. מהומס לא היה פראייר ועם 42 שניות על השעון הצליח להנהיג דרייב משלו ובשני מסירות ארוכות הביא את הצ'יפס לטווח פילד גול שהביא לשיווןי ולהארכה.
כשבריידי קיבל את הכדור ראשון בהארכה, הוא לא היה צריך הזדמנות נוספת, והוביל דרייב שנחתם בכניסה של רקס ברקהד לניצחון.
הפטריוטס שנה שלישית ברציפות בסופרבול, זה תהיה הופעת הסופרבול העשירית!! של בריידי את בליצ'ק.
לאחר המשחק במהלך קלאסה, בריידי הופיע בדלת חדר ההלבשה של הצ'יפס וביקש לדבר עם פטריק מהומס ולעודד אותו.

לפוסט הזה יש 44 תגובות

 1. אנדי ריד עלה לעצמו במשחק עם ניהול שערורייתי של השעון (כרגיל), אבל אי אפשר שלא להביע אמפתיה לאיש שכל חלומותיו התנפצו בגלל שחקן אחד שעמד באופסייד ברגע המכריע של המשחק…

  1. ריד כמאמן עשה את כל ההתאמות במחצית כדי לנצח.
   במחצית הראשונה מהומס לא איבד את הכדור אבל החמיץ ט"ד קל וקיבל סאק ששינה מומנטום.
   -אם עושים חשבונאות אז צריך להכניס את האינטרספשן המביך של בריידי וגם 2 ניסיונות לא מוצלחים ב4th Down.

   הקרדיט כולו לביליצ'ק. שהצליח להפוך את ההגנה הלא מוכשרת של הפאטס למאיימת כמו בולטימור במשך מחצית שלמה.

 2. אצלנו בבית יש סכסוך רב שנים. אישתי (אמריקאית) שונאת את טום בריידי וחושבת שהוא זנח איזה דוגמנית ברגע שהיא אמרה לו שהיא בהריון ועבר
  לגיז'ל. אני, מאמין ומקווה שיום אחד הוא ירוץ לנשיאות ארה"ב פשוט כי מגיע לו ולנו . אתמול, שוב ידי הייתה על העליונה. מדהים .
  HOWEVER; מתנצל בפני אישתי והילדים שלא זזתי מהספה 6 שעות רצוף אתמול.

  1. אז תגיד לאשתך שהיא שונאת אותו לחינם… הוא נפרד מ(דוגמנית?) הראשונה, עוד לפני שנודע להם שהיא בהריון, יצא עם ג'יזל ורק לאחר מכן נודע שהיא בהיריון

 3. ערב מדהים.
  נדמה לי שזה סופר בול 9 של בליצ'ק&בריידי ולא 10 כפי שנכתב. זה העשירי של ניו אינגלנד יחד עם הסופר בול של ביל פרסלס נדמה לי

 4. הסיינטס נשדדו; אף מילה??
  קצת כמו לכתוב על הגמר של אנגליה וגרמניה, בלי לציין את המחלוקת בשער הנצחון.
  זו היתה שערוריית שיפוט בלתי מוסברת, בלתי הגיונית, שהרסה עונה של פוטבול.

 5. לילה נפלא עם 2 משחקים מדהימים למרות שהראשון הוכרע עקב הכרעת שיפוט(שריקה לפאול הייתה נותנת לניו אורלינס 1and10 והמשחק נגמר לטובתם כי הם אפילו לא היו צריכים לשחק את הדרייב הזה רק להוריד את השעון)והמשחק השני נגמר בהפסד לקבוצה ולשחקן שרציתי שינצח
  עדיין לילה משוגע צמוד עם מהפכים שנהניתי ממנו מאד

 6. הגיע הזמן לשנות את חוקי ההארכה בפלייאוף, מה שמתאים לעונה הסדירה שמנסים לחסוך בה בזמן ובפציעות לא מתאים להכרעת אליפות החטיבה. תנו לנו 15 דקות נוספות של פוטבול בלי התחכמויות. אם עדיין תיקו אחרי עוד 15 דקות אפשר לעבור לניקוד זהב. היה צריך לשנות את זה כבר אחרי סופרבול 51.

  1. אין ספק בכלל שחייבים לשנות את חוקי ההארכה ולהחליף אותה לגירסה של המכללות (איך זה לא קרה עד עכשיו??), בטח כשמדובר במשחק פלייאוף. כרגע זה מזכיר יותר את הדרך בה היו מוכרעים משחקים בגביע העולם בכדורגל לפני המצאת שיטת בעיטות ההכרעה.
   הלוואי וזה הדבר שידברו עליו הבעלים בקיץ, ולא על טעות השיפוט שהיתה נגד הסיינטס.

 7. היה זה גם אחד מימי הפוטבול המרתקים וההפכפכים ביותר בפוטבול, אבל גם אחד מימי הפוטבול המביכים ביותר כשטעויות שיפוט מדהימות השפיעו על התוצאה הסופית, בעיקר חוסר השריקה של INTERFERENCE שעלתה לסיינטס באליפות. גם במשחק הנהדר השני היו שגיאות שיפוט שאסור שתקרינה, וכמובן החוק האכזר של ההארכה.

  אבל מלבד השיפוט המביך (שאני בטוח שידובר בו רבות) היה זה ערב עילאי של פוטבול, בעיקר בריידי שלא ניגמר, ואדלמן הקטן שלנו שהוא הרסיבר (ועוד) האמין והבטוח ביותר בפוטבול שברבע הרביעי, ותפיסה אחת יוצאת מין הכלל בהארכה – הביאו לפאטס את הנצחון.

  1. ההחלטה של השופטים היתה מזעזעת, אבל אסור להגיד שהיא הסיבה להפסד של הסיינטס. הם קיבלו את הכדור ראשונים בהארכה ולא עשו איתו כלום, הניצחון של הראמס היה מוצדק.

  2. ברור שהיא הסיבה להפסד… בהנחה שהשריקה שכל עיוור ראה, היתה מוליכה לנצחון (ו-98 אחוז שכן), אז ברור: הטעות מנעה נצחון. ללכת ל"מה קרה אחר כך" זה לעניין. שם זה היה נחתך. נקודה.
   קשה להתעלם מהתחושה שהשופטים שוב הולכים עם החזק. הראמס, הפרנצ'ייז מס' 4 בליגה וניו אינגלנד מס' 2 (קנזס 24. סיינטס 26). הראמס הם גם חלק מהבוסט שהספורט ב-LA מקבל השנה עם המעבר של לברון ו-2 קבוצות פוטבול בו זמנית… זה לא אומר שהשיפוט משוחד בכסף, זה כן אומר שהנטיה לטובת מי שרוצים שיהיה בגמר, לפעמים משפיעה.

 8. זה שצריך לשנות את חוקי ההארכה בפלייאוף זה ברור, ולדעתי גם ישתנו בקרוב. הסיינטס אכן נשדדו במשחק, אבל פייטון לא חף מטעויות. איבוד העשתונות אחרי המהלך היה לא סביר, ודי היה נראה שזה יגמר בהפסד שלהם. רציתי שיהיה סיינטס ציפס ויצא בדיוק הפוך. גם מקווי בליצק בסופרבול תופס

 9. הסיינטס קופחו ביג-טיים, נמנע סופרבול הקשישים עם הזדמנות לבריס לתת בראש גם למאנינג וגם לבריידי בהפרש של עשור.

  1. בריזי ופייטון יכולים רק לבכות על עוד עונה.
   אם פייטון לא היה קורא למהלכים מצחיקים שעצרו את השעון ובריזי לא היה נחנק בהארכה אז הסיינטס היו מנצחים.

 10. פלייאוף NFL>>>>פלייאוף NBA

  הדרמה שהייתה אתמול ב-2 המשחקים גבוהה לפחות כמו משחק 7 בנבא.
  לא בטוח שהסופרבול יגיע לרמה כזאת.

 11. משחק שני רצוף שהפטס מפעילים לחץ רציף על הקווטרבק היריב. גם מהומס וגם ריברס נראו חבוטים למדי לקראת סוף המשחק. בריידי עצמו אגב, לא נחבט אפילו פעם אחת (למרות שריקת roughing the passer שערורייתית שנשרקה לזכותו).
  .
  משחק שני רצוף שהפטס מריצים דרייבים ארוכים בריצה בתחילת המשחק וסוחטים את ההגנה שמולם.
  .
  בסופו של דבר, בליצ'ק לא המציא את הגלגל, רק עשה את מה שצריך ועשה את זה טוב.

  1. מהומס דווקא היה מצוין לקראת סיום המשחק והוביל שני מהלכים עם ניקוד. הפתיחה שלו אכן היתה נוראית והם השיגו רק 32 (!) יארד במחצית הראשונה. כמובן שאפשר לסלוח לו, מכיוון שזה היה המשחק השני שלו אי פעם בפלייאוף (וגם במכללות לא היה בקבוצה שהגיעה להישגים).

  2. ברור שהיה מצוין כי הוא שחקן מצוין אבל ראו עליו שחטף מכות.
   במקרה של ריברס זה היה אפילו יותר בולט, הפטס פגעו בו כל פעם "בקטנה" גם אחרי מהלכים, בדיוק במידה כדי קצת לחבוט אבל בלי לקבל עבירה. בסוף המשחק הוא הסתובב כמו זקן בן 41 (והוא רק בן 40!).
   מנסיון אישי כואב, המכות שאתה מתאושש מהן בקלות בגיל 30, משאירות אותך חבול בגיל 40.

 12. איזה גמרים !!!
  בשורה התחתונה בראשונה בהיסטוריה שני הגמרים החטיבתיים מוכרעים בהארכה .
  לראשונה מאז 2012 (כמדומני) 2 קבוצות החוץ מנצחות בגמר .
  בריידי עם סופר בול 9 בקריירה יותר מכל קבוצה שהיא לא ניו אינגלנד.
  מדהים !!!

   1. תודה עידו.
    אם עדיין יש לך סבלנות בשבילי, אז עוד 2 שאלות:
    1. מה הסיפור בטאצ'דאון האחרון של קנזס? רומו הסביר שבליצ'ק מנסה להראת לשופט על "פיק פליי" האם היה שם משהו לא חוקי? ואם כן מה? גם אם בעיניך זה היה חוקי, על מה בכלל בליצ'ק התלונן?
    2. ראיתי בתגובה בדה-באזר, שמישהו הביא שם נתונים על זכיית הקבוצה הזוכה בהטלת המטבע בהארכה ב-nfl בהשוואה למכללות. 53% לעומת 54%. מה דעתך? אולי בניגוד לאינטואיציות שלנו אין כאן משהו לא הוגן (לא באופן בוטה לפחות)?

    1. 1. כן, היה שם משהו לא חוקי וראית איך בליצ'ק התחרפן… מה שמצחיק הוא שהפאטס הם אלו שהיו רגילים לנצל שלא שורקים את זה הרבה והפכו מהלכים כאלה לכל כך פופולרים. אם ראית הרסיבר השני של קנזס חסם את השחקן של הפאטס ששמר על ווטקינס – זה איך לומר לא חוקי.
     בגדול רוב ההארכות לא נגמרות ככה ב-TD בפוזשן הראשון. אבל כל פעם שזה קורה זה מרגיש ממש לא נכון. זה היה הרבה יותר בולט לפני ששינו את החוק לגבי שער שדה ואז הייתה עדיפות ממש בולטת לקבוצה שקיבלה ראשונה את הכדור. בכל מקרה למה שלא נעלים את האלמנט הזה ואז נהיה ממש סביב ה-50% ולא יהיה יתרון מובהק לאף קבוצה.

     1. אני איתך בהרגשה שזה לא הוגן. הפרצוף של מהומס, של מאט ראייו בסופר בול ההוא, של רודג'רס במשחק פלייאוף מול סיאטל לפני איזה 3-4 שנים, ברור שהם מספרים הכל.
      אבל הועלתה שם נקודה נכונה שאם עשו טאצ' בדרייב הראשון, אז לקבוצה השנייה יש את המידע הזה ולמעשה היא תעשה 4 דאון כל מהלך, מה שלא נכון לראשונה שיכולה לחשוש משער שדה. ואז התוצאה תהיה מוטה לצד השני. אולי הפיתרון לזה הוא שבמקרה כזה (טאצ' בדרייב הראשון לכל קבוצה) ניתן לבדוק כמה פלייז נוצלו וזה ייחשב לניצחון, אם כי יהיה מוזר לראות משחקים נגמרים למשל, באמצע דרייב רק כי לא הגיעו למספר הדרייבים הנדרש…

     2. בו נכיד שאם הטוויסט הקטן הזה אני מוכן לחיות. גם היום אחרי שקבוצה חוטפת שער שדה היא יודעת שכל דרייב עבורה הוא על כל 4 הניסיונות.

     3. אני לא מבין למה לסבך אם אפשר פשוט.
      הארכה – משחקים עשר דקות. אם אין הכרעה משחקים עוד הארכות עד שיש הכרעה.
      .
      ניסו את זה כבר בענף אחד או שניים, כמה בעייתי זה יכול להיות לנסות את זה גם כאן?

     4. לא הבנתי, מתי יהיו תוצאות תיקו? לפי ההצעה שלי לא יהיו יותר תוצאות תיקו בעולם.
      .
      בכל מקרה, גם אם התכוונת לתום 60 הדקות, זה טיעון תיאורטי מדי, לא ברור לי למה מה שטוב לכדורסל וכדורגל לא מתאים לפוטבול.

     5. כי אתה חושב רק על הפלייאוף. נראה לך הגיוני שבעונה הסדירה משחק יתארך לארבע פלוס שעות?
      זמן ההארכה בכדורסל יותר קטן ביחס לאורך המשחק כולו. בנוסף זה מאד קשור לאופי המשחק בו הזמנים בין התקפה להגנה יותר מחולקים אם נגדיר את זה ככה.

     6. קודם כל הארכה של 10 דקות ביחס למשחק של 60 דקות היא אותה פרופורציה כמו רבע שעה הארכה ממשחק כדורגל של 90 דקות. ההארכה היא 30 דקות כמובן.
      שנית, כמו שיש הבדל בין משחקי גביע לליגה, אפשר גם להבדיל בין משחקי עונה רגילה לפלייאוף. אפשר למשל להגביל להארכה אחת בעונה הרגילה.
      לבסוף, מה האסון הגדול בתוצאות תיקו בעונה רגילה?

     7. אתה רוצה לדמיין שכל משחק כדורגל שנגמר בתיקו היה הולך להארכה? לא נראה לי שזה היה עובר בשקט…
      אני אישית מעדיף הכרעה על פני תיקו. כמובן שעקרונית אין עם זה בעיה. לכן מן הסתם אני מתחבר ל-sudden death אבל בתנאי שלכל קבוצה יש צ'אנס. אגב בהוקי יש "פנדלים" אחרי ההארכה כדי לפתור את הבעיה – אני לא מת על הרעיון הזה.

     8. אתה צודק בעניין הכדורגל רק שעובדתית בפוטבול הסיכוי לתיקו (בגלל הניקוד הגבוה) יותר קרוב לכדורסל מאשר לכדורגל. אתה רוצה לדמיין שכל משחק כדורסל שנגמר בתיקו הולך להארכה? כי לי אין בעיה עם זה.
      sudden death אני פחות אוהב ולא מצליח לחשוב על פורמט שבאמת ייתן סיכויים שווים לכל קבוצה.

     9. אתה מפספס כאן ובגדול הסיכוי לתיקו בפוטבול דומה בהרבה לכדורגל מכיוון שכל סקור הוא למעשה 7 נקודות (שים רגע FG בצד). איך שלא תהפוך את זה זה לא מתקרב אפילו לכדורסל. מעבר לזה ופה הגישה שלך מפספסת בגדול – פוזשן ממוצע בפוטבול הוא משהו כמו 3 דקות כך שבשיטה שלך יהיה יתרון עצום מובנה לקבוצה שמקבלת את הכדור ראשונה.

     10. באמת? כמה משחקים מתוך ה 512 הלכו להארכה? אני מהמר שהרבה פחות מהמשחקים שנגמרו בתיקו במספר מקביל של משחקים בפרמייר ליג.
      .
      לגבי אי השוויון, זה עדיין לא מתקרב למצב הנוכחי או להצעות האחרות.
      בסופו של דבר, לכל כך הרבה ענפים הפתרון הפשוט מתאים ורק כאן לא? זה לא שמדובר במשחק כל כך חריג ומיוחד.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט