מאבק בין דורי – לקראת גמרי החטיבות בפלייאוף ה- NFL / פריים-טיים זק

מאבק בין דורי – לקראת גמרי החטיבות בפלייאוף ה- NFL / פריים-טיים זק

הסיבוב השני של הפלייאוף סיפק כמות מועטה של דרמה ולא ייצר בסופו של דבר אף הפתעה כאשר ארבע הקבוצות המארחות עלו בסופו של דבר לשלב הבא והוכיחו שוב את חשיבות שבוע החופש בפורמט הנוכחי של הפלייאוף (ב-16 השנים האחרונות קבוצות עם שבוע חופש ניצחו בכ-70% מהעימותים וזו הפעם החמישית בתקופה זו שכל ארבע הקבוצות שקיבלו שבוע חופש עלו לשלב הבא). אגב, אף קבוצה ללא שבוע חופש לא הגיעה לסופרבול מאז הרייבנס ב-  2012.

כפי שניתן היה לצפות הקרבות בסיבוב הזה היו יותר התקפיים מבשבוע הווילד קארד, לאחר שארבע הקבוצות שהשיגו את כמות הנקודות למשחק הגבוהה ביותר העונה (הצ'יפס, הראמס, הסיינטס והפטריוטס, בסדר הזה) נכנסו למרוץ. בארבעת המשחקים השבוע הושגו כ-50 נקודות למשחק (מול 36 נקודות למשחק בשבוע שלפניו). מכיוון שכל ארבע ההתקפות הפוריות הללו נשארו עומדות אחרי משחקי סוף השבוע, יש לצפות להמשך המגמה ונראה משחקים בסקור גבוה והרבה התקפה, לשמחת הצופים וגם לרווחת הנהלת הליגה וערוצי הטלוויזיה.

שני המשחקים השבוע מייצרים מאבקים בין הדור הוותיק של הק"ב בליגה (המיוצגים ע"י בריידי ובריס, שסופרים ביחד מעל 80 שנות חיים ו-35 עונות כק"ב פותחים בליגה) לדור הצעיר (המיוצג ע"י ג'ארד גוף ופטריק מהומס – שלעומתם גילם המשותף הוא 47 ויש להם ביחד 4 עונות כק"ב פותחים…). האם נראה כאן את שלטון הוותק והניסיון או את ניצחון הנעורים?

בנוסף, בסיבוב הזה אנו רואים אוסף מאמנים יוצא מן הכלל – מהשועל הוותיק והמעוטר ביל בילצ'ק, דרך אנדי ריד הגאון הזקן (שגידל מה שנראה כמו חצי מהמאמנים בליגה) שעדיין לא זכה בהכרה שהוא ראוי לה (הופיע רק פעם אחת בסופרבול והפסיד), שון פייטון הלא קונבנציונלי והמהמר עם ביצי הפלדה ועד שון מקווי, הצעיר שבחבורה שבקריירה הקצרה שלו הוכיח יכולת הנהגה ומח התקפי מבריק. רשימת השמות הזו מבטיחה שנראה קרבות טקטיים מרתקים והמון מהלכים מיוחדים. מה שבטוח, יהיה מעניין.

זמני המשחקים לפי שעון ישראל.

 1. ניו אורלינס סיינטס (13- 3) מול לוס אנג'לס ראמס (13- 3) (ניו אורלינס, ראשון ב- 22:05)

כפי שכבר כתבתי ניו אורלינס היא הקבוצה השלמה והמאוזנת ביותר בליגה והיא גם הוכיחה אופי כשחזרה מפיגור מול האיגלס בשבוע שעבר כדי לנצח את המשחק. אחרי נסיונות להפתיע את פילדלפיה בתחילת המשחק במהלכי מסירה עמוקים לא צלחו, הסיינטס חזרו למה שעבד להם כל השנה – דרייבים ארוכים מלאים בריצות של אינגרם / קמארה ומסירות קצרות של בריס – וזה עבד, עם קצת סיוע של טריק פלייס בניצוחו של טייסום היל וברוחו של שון פייטון – המהמר האמיץ ביותר בפוטבול. ניו אורלינס היא הקבוצה שמדורגת במקום השלישי בזמן אחזקה של הכדור בליגה (אחרי שתי קבוצות ריצה מובהקות – בולטימור ושיקגו) ופשוט לא מאבדת את הכדור (גם בגלל הדיוק הפנומנלי של בריס) – רק 16 איבודי כדור כל העונה, מקום 30 בליגה. אחרי שניערו את החלודה שניכרה בתחילת המשחק בשבוע שעבר (זיכרו שניו אורלינס גם נתנה לכוכבים לנוח בשבוע 17, כך שהיו להם 3 שבועות ללא משחק משמעותי) היא נראית מוכנה לחזור לסופרדום ולגרוס גם את הגנת הראמס שהיתה מהגרועות בליגה נגד הריצה. עם זאת, הגנה זו הצליחה לחסום לחלוטין את זיק אליוט מדאלאס בשבוע שעבר כך שהעימות בין קו ההגנה של הראמס לבין צמד הרצים של ניו אורלינס יכול להיות מה שיכריע את המשחק – מעבר ליכולת להתקדם בהתקפה, דרייבים מבוססי ריצה ייקחו הרבה זמן מהשעון וישאירו את גוף וחבריו על הספסל. בריס מצידו יצטרך ללכת למהלכים קצרים ומהירים כדי למנוע מארון דונלד המצוין (צוות הריסה של אדם אחד) להגיע אליו. קו ההתקפה המצוין של הסיינטס יתרכז בדונלד ולדעתי יצליח לעצור אותו במרבית הפעמים, כי חוץ ממנו אין לראמס איום משמעותי בפאס-ראש (דונלד , עם 20.5 סאקס, השיג בדיוק חצי מכמות הסאקס הכוללת של הגנת הראמס, שכקבוצה נמצאת רק במקום ה-15 בליגה בכמות סאקס כוללת). בצד השני, הגנת ניו אורלינס היא החזקה ביותר שנשארה בפלייאוף והיא טובה בעיקר מול הריצה (שלישית בליגה), למרות שתחסר במשחק זה את הדפנסיב טאקל המצוין שלדון רנקינס – והשאלה איך יתגברו על חסרונו יכולה להיות גם כן גורלית במשחק זה. עדיין, מרבית הסיכויים שגם בלעדיו טוד גרלי (וגם סי-ג'יי אנדרסון המפתיע) לא ישיגו שוב 200 יארד על הקרקע כמו נגד דאלאס והמשחק יעבור יותר דרך גוף. במשחק האוויר גוף ומקווי יוכלו לנצל את החולשה היחסית של הגנת הסיינטס ולהפעיל את התופסים וודס וקוקס למהלכים עמוקים והשגת נקודות מהירה. עם זאת גוף יצטרך להזהר מהפאס-ראש של הסיינטס שבלי שמות גדולים השיג 49 סאקס העונה – מקום חמישי בליגה. שני המאמנים גם ידועים כתחבולנים ומהמרים כך שסביר שגם השבוע נראה לא מעט טריק פלייס שייתכן שבמאבק שקול כמו זה, מידת הצלחתם יכולה להיות מה שיכריע את ההתמודדות.

ההימור שלי – קרב שקול בין שתי קבוצות מגוונות ומאוזנות, ההתקפות טובות יותר מההגנות כך שכמו בהתמודדות ביניהן בעונה הרגילה (שהסתיימה בניצחון הסיינטס 45- 35) צפוי כאן סקור גבוה ומשחק מהנה לצפיה. לדעתי במשחק הזה יכריעו הנסיון של בריס ופייטון מול מקווי וגוף הצעירים. גם הביתיות היא פקטור משמעותי עבור הסיינטס שכמעט לא ניתנים להכנעה בסופרדום. ניצחון בהפרש קטן לסיינטס שיגיעו שוב לסופרבול, אחרי הפסקה של תשע שנים.

אינגרם וקמארה – יכריעו את הגנת הסיינטס על הקרקע?
 1. קנזס סיטי צ'יפס (12- 4) מול ניו אינגלנס פטריוטס (11- 5) (קנזס סיטי, שני ב- 01:40)

בשבוע שעבר דיברתי על המשחק בין הסיינטס לאיגלס כהעברת מקל בין האלופה הנוכחית לבאה, והמשחק הזה הוא כנראה העברת מקל בין הק"ב ששלט ב- AFC ב-15 שנים האחרונות לזה שישלוט בחטיבה כנראה ב-15 שנים הבאות. מהומס הוכיח במשחק הפלייאוף הראשון שלו שגודל המעמד לא משפיע עליו ושיחק מצוין מול הקולטס, אבל מי שהפתיעה היא הגנת הצ'יפס שהצליחה לשתק לחלוטין את לאק וחבריו ולנצח בקלות את המשחק. ניו אינגלנד, במיוחד בינואר, זה כבר אתגר בסדר גודל אחר וסביר שביליצ'ק ובריידי ידעו לנצל את החולשות של הגנת הצ'יפס שדורגה במקום ה-26 בליגה ולשים הרבה נקודות על הלוח. הגנת הצ'יפס היתה רעה במיוחד נגד הריצה (הגרועה בליגה במימד זה) וכאן לסוני מישל, הרוקי המצוין, יש תפקיד מפתח – וגם הוא הראה בשבוע שעבר עם 130 יארד על הקרקע, שהוא מוכן למעמד ולאחריות שמוטלת עליו. מהצד השני, הגנת הפטריוטס גם היא לא הבריקה כל העונה (דורגה רק במקום ה-16 בליגה) אבל ידעה לכפות הרבה איבודי כדור (28 – מקום חמישי). עם זאת, העובדה שדורגה במקום ה-30 בלבד בכמות הסאקים שייצרה אומרת שלמהומס יהיה הרבה זמן בפוקט לפתח מהלכים ולהעביר מסירות ספקטקולריות כפי שכבר התרגלנו לראות ממנו לאורך כל העונה – לטייריק היל ובעיקר לטרוויס קלסי, שהוא אולי הטייט-אנד הטוב בליגה. אם דמיאן וויליאמס יצליח לייצר גם מהלכי ריצה טובים כפי שעשה שבוע שעבר, זה יהיה בונוס נהדר. באגף המאמנים, שני השועלים הזקנים (בייליצ'ק ובעיקר ריד) אגרסיביים קצת פחות מהמאמנים בעימות בין הסיינטס לראמס (למרות שריד כבר הראה בכמה מהלכים בשבוע שעבר, שהוא נגמל לפחות מחלק מהשמרנות המופלגת שאיפיינה אותו בפלייאוף בשנים הקודמות בקנזס סיטי וגם בפילדלפיה) אבל לשניהם מוחות התקפיים מדהימים ואנו נחזה כאן בקרב טקטי מרתק.

ההימור שלי – קשה מאד להמר נגד הפטריוטס ובריידי בינואר (וכבר נכוויתי בזה בשבוע שעבר…) אבל חשוב לשים לב שמחוץ לפוקסבורו אחוזי הניצחון שלהם בפלייאוף יורדים משמעותית (גם העונה הם במאזן שלילי של 3- 5 בחוץ). צפוי שוטאאוט בין שתי התקפות מסירה מצוינות שמשחקות מול הגנות בינוניות ומטה וכמות הנקודות יכולה לעבור את 83 הנקודות שראינו במשחק הקודם העונה בין הקבוצות (בו ניו אינלנד ניצחה 43- 40 בפוקסבורו). אני מאמין שבסופו של יום מהומס יתגבר על בריידי באיצטדיון הארו-הד הגועש ויעלה למה שיהיה הסופרבול הראשון מבין רבים בקריירה שלו.

 

לפוסט הזה יש 228 תגובות

 1. מחכה כבר למשחק של הצ’יפס נגד הפטס שצריך להיות העברת השרביט מבריידי למהומס.
  ניצחון היום של הפטס יבאס אותי ברמות לא משנאת הפטס אלא מאהבת מהומס

  במשחק השני אין לי פייבוריטית ומצפה בעיקר למשחק מעניין ומותח

  המשחק הכי טוב השנה היה צ’יפס-ראמס אולי נקבל אותו שוב בסופרבול

 2. כהמשך למה שפאקו כתב –
  הלוואי.
  הלוואי ואוכל לפנות בוקר לכתוב את התגובה הבאה:
  .
  !Ding Dong
  .
  אחלה פריוויו, תודה.

 3. כל עניין ה Ding Dong לא לגמרי ברור לי.
  .
  אם הפטריוטס מפסידים הלילה, הם לא יותר ולא פחות ישחזרו את ההישג שאליו הם מגיעים בערך כל שנה שניה – הפסד בגמר החטיבה.
  אז נכון שבריידי כבר די מבוגר אבל אני לא מכיר אחד שאומר שהוא לא אחד מהקווטרבקים הטובים בליגה. בואו רק נגיד שהרמה של בריידי היא לא מה שמושך את הרמה של הקבוצה כלפי מטה.
  הפטריוטס בהחלט יכולים להפסיד הלילה לצ'יפס ובשנה הבאה (אחרי כמה הפסדים במחזורי הפתיחה וכתבה בהופס שקובעת בפסקנות שהם גמרו את הסוס) לוקחים את הסופרבול עם איזה דפנסיב בק שהצטרף אליהם באמצע העונה אחרי שאף אחד לא רצה אותו.

   1. זה ברור, אני מכיר את הקונטקסט, רק חולק על המסקנה.
    .
    עד שבריידי פורש (והמהדרין – עד שבליצ'ק פורש, והמהדרי מהדרין – עד ששניהם פורשים) אני לא חושב שאפשר להכריז על מות המותג/מכשפה, גם אם יפסידו בעוד גמר של הקונפרנס.

 4. וואווו. איזה שני משחקים!
  הפריוויו שלך זאק הוא מעל ומעבר.
  קשה להאמין שתום בריידי מוביל את הפטריוטס למשחק אליפות AFC שמיני ברציפות, אבל הפעם – לדעתי – כאנדרדוג לצ'יפס. אני בטוח שאנדי ריד לא ייתן לננס כג'וליאן אדלמן לנצח אותו, ואז הסכוי של הפאטס הוא שני הרנינג-בקס שלהם סוני מישל וג'יימס ווייט, במיוחד כשהחולשה של קנזס סיטי היא בהגנה נגד ריצה כפי שכתבת.
  במשחק השני המון תלוי ביכולתו של אקוויב טאליב מהרמס למנוע מהווייד רסיבר של הסיינט מייקל תומאס לעשות קילומטראז' מהמסירות של בריס.

 5. אני חייב לשבח פעם נוספת את הפריוויו המצויין, ואת התרומה הנהדרת של כל צוות הפוטבול לשידרוג גדול מאד באתר!

  1. הימור שגוי לחלוטין!!! לא מהמרים נגד ביליצ'ק ובריידי, אא"כ היו מפסידים ואז ההימור היה מוצדק!!!

 6. מישהו יכול להסביר לי מה קרה פה?
  אחרי שכל העונה זכתה כל נשיפה בכיוון הכללי של הרסיבר בשריקת PI, איפון בוטה כזה עובר בשתיקה?
  הזוי (ואני בכלל בעד הראמס)

 7. למה הסיינטס לא ניסו ללכת קדימה?
  מסירה ארוכה אחת הייתה יכולה להביא אותם למרחק שער שדה (והיה להם עוד פסק זמן אחד)

 8. וואו החלטת שיפוט שידברו עליה שבועות. איזו גניבה של משחק. הזוי איך עם כל העצירות והדגלים במשחק מצליחים לתת לדבר כזה לקרות

   1. צריכים למצוא פתרון, זו העבירה הכי controversial מכל המובנים אבל לעשות לזה ריוויו כל פעם יהיה סיוט. אולי יחליטו שזה יהיה רק במסגרת שתי הדקות האחרונות לפי "בדיקה מלמעלה".

  1. כל השנה על כל נגיעה קטנה נותנים עבירה(אני פחות אוהב את זה)
   פה הייתה עבירה ברוטאלית שבמידה שנשארת מסיימת את המשחק ולא שרקו

  1. תודה לשופטים על עבירה ברורה שלא נשרקה לחובת הראמס ונתנה לראמס אפשרות לפחות להשוות. עם העבירה שהייתה חייבת להישרק הסיינטס היו מנצחים.

 9. ההפסד על דרו בריס. היה צריך לקחת סאק ולא לגרום לאינטרשפשן. והבועט של הראמס ווארדי. מת על שון מקוויי, אחלה מאמן. מפגש עם מהומס בסופרבול יהיה צדק פואטי (אבל כבר עכשיו ברור שזה יהיה נגד בילצ׳ק/בריידי)

  1. אני לא מבין בכיסויים ומערכים אבל מקוויי לא ממש הרשים אותי היום, התקפת הראמס נראתה די בינונית וחסרת תחכום למעט כמה ביג פלייז. עם זאת במבט לתקופתו בראמס ברור שהוא מאמן מהשורה הראשונה.

  1. אך מהומס הפסיד לבריידי!
   מצד שני גוף ניצח את בריס.
   כך שיש בינתיים שיוויון בין הוותיקים לצעירים.

 10. גילרי: זה דור ה-y x z. מילניום שמילניום. הזקנים כבר גמרו את מה שיש להם להגיד. גוף הקווטברק הצעיר בהיסטוריה שמעפיל לסופרבול. הזמן שייך לצעירים, לפחות ככה אומרים (נאמר ממרומי 59 וקצת שנים)

 11. באסה להפסיד את המשחק השני אבל עוד 7 שעות מבחן.
  ברור שהחלטה שערורייתית ובאמת חבל שזה מה שיישאר מהמשחק הזה.

     1. נותנים אבל לך תעשה מבחן 4 חושים אחרי סוף הקורס. קורס בעשיית עושר ולא במשפט, אולי יתנו שאלה על הראמס שהתעשרו כשלא כדין מהחלטה רעה של השופטים. ..

 12. אגב, כל הכבוד לגוף שהתחיל קצת שייקי אבל הוכיח אופי בחלק השני של המשחק ובסוף הצליח להשתחרר מכמה מצבים סופר קשים בשביל להשאיר לראמס סיכוי לנצח.

  1. צודק. אם היו אומרים לי שלגרלי היו 10 יארד במשחק על הקרקע ועוד 3 באויר הייתי מהמר על בלואאוט לסיינטס.

  1. נראה אותך לובד לבוש קייצי ב-7 מעלות עם רוח חזקה שגורמת להרגשה של טמפרוטרה נמוכה יותר בכמה וכמה מעלות (ראה תגובה 54).

 13. אני הייתי בהרבה משחקים כאלה שהטמפרטורה מגיעה ל-0 פרנהייט. אפילו שהטמפ 15, זה מרגיש כמו 0 בגלל הרוח המסתובבת באיצטדיון. וואללה זה קר.

 14. מה אמרון השופטים למאמן של הסיינטס על ההחלטה (לא להחליט): שני השחקנים התנגשו אחד בשני בדיוק באותו שבריר שנייה. אין עבירה. סביר בהחלט

  1. זו כנראה הפעם הראשונה ששני שחקנים מתנגשים זה בזה כשאחד מהם לא רץ לכיוון של השני.
   .
   אני לא רואה איך אפשר לקבל הסבר כזה ברצינות.

 15. איזו פתיחה רצחנית של ניו אינגלנד. 15 מהלכים, יותר מ-5 דקות שההגנה של קיי סי על המגרש. הדברים האלה מצטברים לקראת הסוף

 16. ההגנה של הצ׳יפס מבלה על המגרש כמעט את כל הרבע הראשון. יגיעו שפוכים לרביעי. בליצ׳ק הממזר, בריידי הבלתי נגמר. איזו אימפריה. שמח בשביל רוברט קראפט

 17. אני במשחק אבל צריך להתחיל מעורב כי נדמה לי שלמחר אין פוסטים. אם האתר לא היה שלי בחיים לא הייתי כותב עכשיו איזה מעורב מחורבן

 18. איזה מחצית הזויה, עד שהמומנטום השתנה לטובת הצ'יפס, הגיע הסאק שלקח להם נקודות והפטס איכשהו יוצאים עם עוד טאצדאון.
  יאללה חתכתי לישון, 4 וחצי שעות אמורים להספיק.

 19. ההגנה של הפאטס אוכלת את הצ'יפס שנראים כחובבים. וההתקפה רצה נגדם כרצונה. אילולא האינטרספשיון מקו ה-4 באנד-זון היה כבר 21-0

 20. מה שמוזר הוא שנראה שהצ'יפס לא מנסים אפילו להפעיל לחץ על בריידי. לדעתי הם עוד לא הגיעו אליו אפילו פעם אחת.

 21. לי זה נראה די ברור שאדלמן נגע בכדור (בקיבורת, מעל המרפק)
  השופטים פחות זורמים עם זה והתחת של בליצ'ק rules.

  1. הכוכב המוביל הוא בכל מקרה בריידי.

   אדלמן שלנו לפי כללי הנצרות, אך לפי כללי היהדות הוא שלהם (של הנוצרים) כי אמו נוצרייה.

 22. זה כל כך כתוב מלמעלה כל העונה הזו
  בריס עף בבית מטעות שיפוט, כי רוצים את LA בגמר
  ניו אינגלנד בגמר כי רוצים את בריידי בגמר
  בריידי לוקח עוד טבעת ופורש
  RIGGED

  1. מה רוצים? השיפוט במשחק של הפאטס היה ללא רבב! או שאולי זה הליגה שגורמת לכך שבריידי עושה 4 מ4 בדרייב 3 בהארכה?
   לפעמים שרואים גדולה צריך פשוט להכיר בה, וזה בא מבחור שהוא אוהד מאנינג גדול.

 23. הזוי. הארכה של דרייב 1.
  .
  לא אופייני לאמריקאים לפספס הזדמנות בלהדפיס מיליונים במתיחת משחקים כמו גומי לעיסה לעוס.

 24. בליצ'ק הגיע עם תוכנית משחק מושלמת אבל יש גבול לכמה זמן אפשר לעצור את המכונה האדומה ואז ברבע האחרון כבר לא נשאר לו מה לעשות חוץ מלזרוק את כל התוכניות ולשים את הכדור בידיים של הק"ב שלו.

   1. ברור…
    פשוט אחרי איך שהכל תקתק בחצי הראשון עם משחק הריצה והלחץ על מהומס הוא מן הסתם קיווה להגיע לרבע האחרון בלי להזדקק לזה.

     1. כן ולא. הקבוצה מגיעה למהלך עם כמה אופציות שהק"ב יכול להחליף ביניהם על פי מה שהוא רואה מולו.
      אבל בלי קשר . בליצ'ק ידע שהגנת הריצה של הצ'יפס לא משהו אז הוא החליט להריץ את הכדור ולמנוע מהצ'יפס הרבה מהלכים עם הכדור מה שמעלה את הסיכוי שלהם לנקודות. בצד השני הוא הפעיל כל הזמן לחץ על מהומס (וכמה שרומו חפר על זה).

   1. כל המשחק ניו אינגלד רצו בעיקר, כשהמטרה היא להתיש את ההגנה של קנזס סיטי. בסוף זנחו את כל התוכניות לפח שינו מערכים ונתנו לבריידי לנצח את זה

 25. זה היה כ"כ ברור שהאינטרספשן המנצח לצ'יפס יתהפך על עבירה מטומטמת…
  זה היה כ"כ ברור שהמטבע תפול שוב לצד של הפאטס…
  משם היה כ"כ ברור כל היתר…
  מישהו שם כסף על הראמס? חבל

 26. זו הייתה השנה לתפוס את הפטס.הם לא הרשימו כל השנה ואדלמן וגרונק חזרו מהקבר בפלייאוף.לא בקיא בענייני הדראפט בnfl אבל הבנתי שיש פלוס השנה מלא בחירות ובייליצק בטח יביא עוד כמה סוני מישל

 27. שנה שלישית מאז שגיא הכניס אותי לפוטבול ובכל 3 השנים ניו אינגלנד בסופרבול
  שנה-קאמבק מטורף וניצחון על הפלקונס
  שנה 2-הפסד לאיגלס
  שנה 3-ראמס והתוצאה עוד שבועיים

  1. היתרון כשהפאטס בסופרבול שתמיד מקבלים משחק צמוד ומעניין (הם יתקשו להתעלות על הפעמים האחרונות בקטע הזה ).

   1. אין צל צילו של ספק. לא ידברו על זה הרבה, אבל לצאת מ-14:0 ואח"כ 17:7 בתחילת הרבע הרביעי, הכל בקור רוח מדהים, כמה שהגיעו אליו, לא זז לו שריר אחד בפנים. הוא משהו מיוחד, ובכלל יש שם שלד חבל"ז. בכלל, יכולה להתפתח פה מיני יריבות מעניינת מאוד. מיני כי השאלה כמה בריידי עוד יסחוב…

 28. כל הפרשנים מדברים עכשיו על איך שגנבו לניו אורלינס את הסופרבול
  מצד דני הייתה לדרו בריס הזדמנות לעשות המעשה בריידי בהארכה – והוא פידל בגדול
  רקאומר

 29. ערב לפנתיאון, ערב שרק הפוטבול יכול לספק. והמשחק השני, זה בכלל משחק לאגדות. כל כך הרבה תהפוכות, מהלכים קריטיים, מדהים. המחצית השנייה אולי תשכיח את זה, אבל, פעם ראשונה השנה שהשאירו את הילדים של אנדי ריד על 0 נקודות מחצית שלימה. בליצ'ק זה פשוט המאסטר של המקצוע הזה. יאללה, למשחק השח הבא מול מקווי…

 30. וואו איזה ערב!!
  הארכה בשלושה משחקים, ורק במשחק אחד הקבוצה הביתית ניצחה!! (הפועל בדרבי למי שלא הבין…).
  ויותר ברצינות – למי שאין פייבוריטית, למרות ההנאה הגדולה, זה קצת צרם איך שהמשחקים הוכרעו: אבל אם טעויות שיפוט הן איכשהו נסבלות, וגם העובדה שהיתה לבריס הזדמנות לגיטימית בהארכה עוזרת להקהות את תחושת אי הצדק, טעויות של מערכת (כמו החוק הדבילי על סיום המשחק עם ט"ד ראשון) פשוט מקוממות. ממש מתסכל, ולא בפעם הראשונה. אולי ישנו את זה סוף סוף.
  כמה תובנות:
  ** עם כל כמה שבריס נהדר, הפעם ראינו את ההבדל בין הטובים מאוד למי שהוא ה-GOAT לדעתי: נותנים לך הזדמנות בהארכה – או שאתה מפספס ומאבד, או שאתה משלים 3rd and long אחד אחרי השני, ומביא את הקבוצה לניצחון בלי להתפשר על פילד גול. בתור אוהד מאנינג זה כואב להודות (כמו בזמנו כשהייתי עם מג'יק), אבל הבריידי הזה לא מהעולם הזה. קור רוח, דיוק, הצלת הקבוצה בדאונים שלישיים… וזה אחרי מה שקרה בשני הסופרבולים האחרונים, וכשהאיש למעשה בגילי (!!) ומשחק עם צעירים חצי ממנו בשנים. עולה לי בבריאות, אבל הבנאדם הוא הטוב ביותר שהיה. נקודה.

  ** הרבע הראשון היה מופת פוטבולי של ביליצ'ק. 85% החזקת כדור, טחינה של ההגנה, שמירה על הק"ב המבוגר שלך ללא סאקים, משחק על החולשות של היריבה. אני לא חושב שראיתי מאמן באחת הליגות הבכירות שמשתווה ליכולות שלו לשלוט במתרחש. גם לא פופוביץ'.

  ** מעניין מה אחוזי ההמרה בדאון רביעי. באופן כללי נראה לי שמה שהיה חסר לסיינטס (ובעצם גם לראמס) זה שלושת הפוזשנים בהם התפשרו על פילד גול. מספיק שהיו ממירים פוזשן אחד מתוך שניים ל-TD, ולא היתה לנו הארכה.

  ** המכשפה עדיין חיה ובועטת.

  ** אחרי שהדיחו קבוצה אחת מלוס אנג'לס, הבריידי באנץ' ינסו לעשות זאת שוב בגמר. רגע… בוסטון מול לוס אנג'לס בגמר. מצלצל לי מוכר מאיפשהו…

  1. הבן אדם מבוגר ממני בחצי שנה, קצת פחות. אלוהים זה מתסכל…
   ומדהים אותי שהם לא משנים את חוקי הארכה. דווקא זאת ליגה שכל כך קשובה לקולות מלמטה, ע"ע שינוי חוקי התפיסה השנה (לא יודע כמה זה עזר או לא אני לא כזה מבין, אבל יש הקשבה…). וכאן כאילו כלום, אין ספק שזה מבאס ומרגיש לא ספורטיבי כל כך

   1. בשלבים. אם לפני6 שנים הצליחו להבין ש-FG בדרייב הראשון לא יכול להכריע משחק אז זה עוד יקרה גם עם ה-TD.

 31. ועוד הערה קטנה: מתיו סלייטר. כבר מזמן נראה שהוא מקבל יותר מדי כסף. מסתבר שבליצ'ק יודע למה הוא משלם לו… הוא שווה כל אגורה

 32. אני לא יודע אם זו הייתה התוכנית של אנדי ריד להתמקד במטרות במקום במוסר, או שאולי הייתה זו היכולת של האופנסיב של הפטס אבל בריידי סיים את המשחק בלי שהחולצה שלו זכתה למגע של הדשא או של שחקן יריב.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט