מה כל קבוצה יכולה לחפש בדראפט (1) – מזרח / רועי ויינברג

לקראת שבוע נטול כדורסל, זה זמן טוב להתחיל לחשוב על הדראפט המתקרב בעוד חודש. אחרי המוק דראפט הפנטסטי של ג'ון, אפשר להסתכל על הדראפט גם בדרך אחרת – דרך צרכי הקבוצות. נתחיל מלדבר על המזרח.

*
15.ברוקלין נטס.

בחירות: 22, 27, 57.

מה הם יחפשו: לברוקלין, אחרי הטרייד ההוא על קווין גארנט ופול פירס שהעביר לבוסטון את בחירות הסיבוב הראשון שלהם מ-2016 עד 2018 (וגם 2014, אבל זאת בחירה פחות משמעותית מ-3 האחרות), אין נכסים עתידיים. הם סיימו את העונה עם המאזן הגרוע ביותר בליגה כשיש להם שני שחקנים שאפשר להגדיר כשחקני חמישייה ברמת NBA, ברוק לופז וג'רמי לין, ועוד שני שחקנים עם פוטנציאל – כריס לברט ורונדה הוליס ג'פרסון.

לכן בדראפט הזה הם ילכו על הכיוון עליו הלכו עם לברט שנה שעברה ויחפשו את הכישרון הזמין הגדול ביותר, בלי קשר לנטייה לפציעות או לכמה הוא מוכן ל-NBA. יש להם זמן לתת לשחקנים להתפתח והם יכולים להמר על שחקנים בבחירות הנמוכות שיהפכו למשהו יותר גדול ממה שיוצא בדרך כלל מבחירות אמצע-סוף סיבוב ראשון, בפשטות אין להם מה להפסיד.

בקשר לבחירת הסיבוב השני – סביר שבדומה למה שרוב הקבוצות עושות הם ילכו על כישרון בינ"ל כלשהו בשביל הזכויות עליו בליגה, משהו שיכול להיות שימושי בזמן שהוא ממשיך להתפתח באירופה. Draft-and-stash בסלנג האמריקאי.

*
14.פילדלפיה 76'.

בחירות: 3, 36, 39, 46, 50.

בחירת הטופ-3 של פילדלפיה תביא להם כמעט בודאות שחקן קו אחורי. הקו הקדמי שלהם עמוס מאוד (ג'ואל אמביד ורישון הולמס בעמדת הסנטר, דריו שאריץ' ובן סימונס בעמדת הפאוור פורוורד). הם בהחלט צריכים עוד רכז, כשיש את רוברט קובינגטון בתור glue guy כסמול פורוורד וניק סטאוסקאס וטימוטי לואו-קברוט, שני שחקנים מבטיחים יותר ופחות, בעמדת השוטינג גארד. רכז כלשהו זה הכרחי, וזה מה שאני מאמין שנראה בבחירה הזאת.

נוסף עליה, יש עוד 4 בחירות סיבוב שני. אין לקבוצה מה לעשות עם 4 בחירות סיבוב שני בטווח הקרוב, ואני מאמין שנראה חלק מהן, בין אם כבחירות או כזכויות בין לאומיות על שחקנים כלשהם, עוברות בטרייד, אולי יחד עם ג'אהיל אוקפור. פילדלפיה יכולה להשיג על אוקפור, בחירת טופ 3 ב-2015, ועל חלק מהבחירות בחירה באמצע הסיבוב הראשון ואולי אפילו באזור המקום העשירי. זה משהו ששווה להם בהחלט לשקול במהלך הדראפט כי אין יותר מדי שאפשר להוציא מהבחירות האלו.

*
13.אורלנדו מג'יק.

בחירות: 6, 26, 33, 35.

יש לאורלנדו בסיס צעיר סביר. ארון גורדון יכול להיות שחקן לא רע אם הוא משחק בעמדה המקורית שלו והיה טוב בשליש האחרון של העונה, אלפריד פייטון נתן כמה טריפל-דאבלים, ביסמק ביומבו משלים את גורדון לא רע ואוון פורנייה נותן קליעה יציבה בשנתיים האחרונות. מה שחסר זה סמול פורוורד ברמה גבוהה שישלים אותם ויתרום בעיקר בהגנה. יש בדראפט הזה שניים, ג'וש ג'קסון וג'ייסון טייטום, ולא סביר ששניהם ילקחו לפני הבחירה השישית. אני מאמין שהמג'יק תבחר אחד מהם, ובמקרה ששניהם תפוסים אפשר לחיות עם טרייד על פייטון תמורת מישהו שיעשה את התפקיד הזה.

בשאר הבחירות הם יכולים להשתמש בשביל להשיג שחקנים משלימים טובים לספסל, או כמשהו נוסף בטרייד אפשרי על ניקולה ווצ'ביץ'. המונטנגרי שחקן התקפה נהדר אבל פשוט לא מתאים ליד גורדון או ביומבו, ויכול להיות שיהיו קבוצות שיתעניינו בו. גם אפשרות של לשדרג את בחירות 26 ו-33 בשביל בחירה קצת יותר גבוהה וללכת על איכות ולא כמות אפשרית מאוד, וזה אפשרי. אם לא אז סתם שחקנים משלימים, בעיקר בקו האחורי, יכול להיות נחמד.

*
12.ניו יורק ניקס.

בחירות: 7, 44, 58.

קשה לדעת מה הולך עם הניקס, אבל בהנחה שהם מצליחים להשאיר את פורזינגיס יש להם גבוה פותח מצויין אחד, עוד שחקן, וילי הרננגומז, עם פוטנציאל שיכול להיות שחקן 7-8 מעולה בקונטנדרית (ואולי גם לשחק ליד פורזינגיס) ועוד אחד שהראה ניצוצות העונה – מינדאוגאס קוזמינסקאס. עם המעט בסיס הזה בדרך כלל בוחרים את השחקן הכי טוב שנשאר על הלוח ואני מאמין שזה מה שהם יעשו – יכול להיות שזה יהיה רכז, יכול להיות שזה יהיה סמול פורוורד, אבל השחקן הכי טוב שזמין.

לא סביר שנראה טרייד על כרמלו אנטוני באזור הדראפט, אבל יש לי הרגשה שהוא לא פותח את העונה הבאה בניקס (ביי-אאוט, שחרור מהחוזה, אפשרי בהחלט: נשארה לו עוד שנה אחת מובטחת). טרייד על קורטני לי לקבוצת פלייאוף בעבור הבחירה שלה גם אפשרי כשמילווקי, שיקגו או קבוצה אחרת תשמח להנות מהקליעה שלו. בשאר הבחירות הם כנראה ינסו להשיג את הכישרון הגדול ביותר הזמין או שיעבירו אותן לקבוצה אחרת תמורת הטבות כספיות, משהו שנהוג בבחירות כאלה.

*
11.שרלוט הורנטס.

בחירות: 11, 41.

ההורנטס כארגון די תקועים באמצע. יש להם שחקן מוביל נחמד (קמבה ווקר), עוד כמה שחקנים משלימים סבירים (ניקולס באטום, קודי זלר, מרווין וויליאמס) אבל אין להם את מה שצריך בשביל להתקדם. בחירות של מקום 11 ו-41 לא מביאות את השינוי הזה למועדון. שדרוג של הבחירה יכול להיות שימושי, כשטרייד על מייקל קיד-גילטריסט הבאסט בשביל שדרוג לבחירה גבוהה יותר מתבקש.

זה הדבר היחיד שיוציא אותם מהאמצע. אני לא רואה כשרונות כאלה גבוהים שישארו במקומות האלה, או סיבה לכתוב יותר על ההורנטס. במקומם, זה המהלך היחיד שהייתי עושה.

*
10.דטרויט פיסטונס.

בחירות: 12.

מועדון נוסף עם פרנצ'ייז שתקוע באמצע. אנדרה דרומונד לא התקדם בכלל העונה, רג'י ג'קסון ושות' רק חזרו אחורה והם לא עשו מהלך משמעותי בדד-ליין. הם יכולים להוציא מהבחירה שחקן משלים אבל מאוד יכול להיות שהבחירה הזאת תשמש בתור צ'יפ באיזה טרייד. אם לא, אז הם יכולים להביא בה שוטינג גארד משלים כזה או אחר שיחסוך מהם את התשלום הגדול לקנטביוס קלדוול-פופ. הם גם לא יהססו להרים רכז שנפל עד כאן במקום סמית' או ג'קסון האנמיים.

*
9.מיאמי היט.

בחירות: 14.

מיאמי כבר די מסודרת. יש לה רכז מצויין (גוראן דראגיץ') ואת אחד הסנטרים הטובים בליגה (חסן וויטסייד). יש לה גם ספסל די עמוק ושני שחקנים שיהיו חופשיים בקיץ אבל היו מצויינים – שוטינג גארד מהטובים ביותר כשהוא בריא (דיון וויטרס) ודריימונד גרין של החוף המזרחי (ג'יימס ג'ונסון). מה חסר? גבוה שיוכל לתת מנוחה לוויטסייד, לשחק לידו ולקלוע מרחוק.

קשה להגיע לפלייאוף עם עונה שלמה של לוק באביט בתור פאוור פורוורד פותח. באזור הבחירה הזאת יהיו כמה שחקנים כאלה פנויים – טי ג'יי ליף וזאק קולינס בין היתר, והם יכולים להתאים מאוד כשחקנים שמרווחים את המגרש. קולינס בחירה אידיאלית כי הוא גם יכול לתת לא מעט דקות בתור סנטר בהרכבים נמוכים ולסכן את היריבה, אבל זה הטיפוס שסביר שמיאמי תחפש. אפשרות אחרת, פחות ריאלית, היא רכז מחליף לדראגיץ', אבל יהיו לא מעט אפשרויות לזה בקיץ.

*

8.שיקגו בולס.

בחירות: 16, 38.

שיקגו יכולה ללכת לשני כיוונים. אחד זה להמשיך על בסיס הסגל שהיה העונה עם באטלר, מירוטיץ' ורונדו וסיים את העונה בצורה חזקה (ואולי גם דווין וויד, שיתכן ויממש את האופציה שלו בחוזה) אבל הראה חוסר יציבות די גדול שהתבטא ב-40-42 לסגל עם שלושה שחקנים מצויינים. האפשרות השנייה היא ללכת על בנייה מחדש בהתבסס על רונדו ומאגר הכישרונות שיש בשיקגו (דנזל ולנטיין, פול זיפסר ובובי פורטיס).

זה יכריע על מה הם ילכו בבחירה הזאת – שחקן שמוכן עכשיו לליגה ויכול לתרום כבר מעונתו הראשונה, או עוד פרוספקט. בכל מקרה החולשה הכי גדולה שלהם היא העומק בעמדות הפורוורד ואני מאמין שהם יבחרו מישהו שיכול לשחק כסמול פורוורד טבעי אבל גם כסטרץ' 4 בהרכבים מהירים יותר. יש כמה שמות כאלה בדראפט ואחד מהם יתאים, השאלה כמה מוכן הוא יגיע ואיזה כיוון שיקגו תבחר. כמובן שיש סיכוי שג'ימי באטלר יעבור לבוסטון והקבוצה תשתנה לחלוטין, אולי עם הבחירה הראשונה וג'יילן בראון במקומו.

*

7.אינדיאנה פייסרס.

בחירות: 18, 47.

בדומה לשיקגו, אינדיאנה יכולה ללכת לשני מקרים. באחד הם מנסים לשמור על ג'ורג' עד סוף חוזהו ואז הבחירות האלה כנראה יעברו תמורת עזרה כלשהי שתעזור לאינדי בטווח הקצר (רכז ברמה גבוהה שיכול לשמור או פאוור פורוורד עדיף על ת'דאוס יאנג, כשמיילס טרנר ולאנס סטיבנסון יפתחו לצד ג'ורג'). במקרה הזה אין יסוד להאמין שהבחירות ישארו אצל אינדיאנה.

האפשרות השנייה היא טרייד על ג'ורג'. במקרה הזה יהיו לאינדיאנה עוד בחירות והפייסרס תבחר את השחקן הטוב ביותר שנשאר על הלוח, רצוי אחד שיתאים ליד מיילס טרנר שיהיה אבן הבסיס ברי-בילד של המועדון. אין צורך כלשהו שהקבוצה הזאת תמלא בעזרת הדראפט.

*

6.מילווקי באקס.

בחירות: 17, 48.

הדבר שמילווקי הכי צריכה זה עוד עומק בעמדות הפורוורד. הארי ג'יילס אמור להשאר פנוי והוא מתאים לקבוצה. הבאקס הראו שהם מרשים לעצמם לבחור פוטנציאלים ולפתח אותם עם הזמן (הגריק פריק ות'ון מייקר הם 2 דוגמאות מעולות לכך) וסביר שזה מה שהם יעשו גם השנה. פאוור פורוורד שיתפתח ויוכל לאזן את ג'בארי פארקר, ואולי אפילו לעלות בחמישייה כשפארקר עולה מהספסל, זה מהלך סביר בהחלט. בבחירת הסיבוב השני סביר להאמין שהם יקחו שחקן ויתנו לו לשחק כמה שנים באירופה לפני שיגיע לליגה.

*

5.אטלנטה הוקס.

בחירות: 19, 31, 60.

אטלנטה היא עוד קבוצה שלא סגורה על עצמה. יש להם את דניס שרודר וטאורן פרינס שהם יסודות טובים לעתיד, ומצד שני גם את קנת' בייזמור ודוויט הווארד שחתמו על חוזים כבדים בשנה שעברה. יש להם 2 בחירות באותו אזור, אחת באמצע הסיבוב הראשון ואחת כמעט בסופו (אין הבדל כזה גדול בין הבחירה ה-29 ל-31 בדרך כלל) והם יכולים למצוא שם שחקנים מבטיחים שיתפתחו בחממה של בודנהולצר. אני מאמין שזה יקרה, כשגם טרייד של הבחירות בשביל בחירה גבוהה יותר מקבוצה שמחפשת עומק זה מהלך אפשרי. עוד קבוצה שלא תחפש שחקנים מוכנים עכשיו.

*

4.וושינגטון וויזארדס.

בחירות: 52.

לוושינגטון יש בחירה אחת בתחתית הדראפט. הסיכוי שהם יצליחו להוציא משם איזה איזייאה תומאס או דריימונד גרין קלוש. הרבה יותר סביר שהם יקחו שחקן מבטיח ויתנו לו כמה שנים בחו"ל לפני שיגיע למועדון, בדומה למה שעשו עם תומאס סטרנובסקי בדראפט 2013 (הגיע לוויזארדס רק השנה).

*

3.טורונטו ראפטורס.

בחירות: 23.

בחירה שאפשר להפוך לשחקן ספסל טוב ומוכן, אבל גם בה אפשר למצוא משהו. יכול להיות שהם יחפשו שוטינג גארד עם קליעה שישלים טוב את קורי ג'וזף וקייל לאורי בדקות מסוימות, למעשה בתפקיד של טרנס רוס. לוק קנארד, במידה ויהיה פנוי, יתאים. ג'אוון אוואנס אפילו יותר.

*

2.קליבלנד קאבלירס.

בחירות: אין.

הם לא באמת צריכים משהו מהדראפט הזה, או רוצים לוותר על נכס כלשהו בשביל בחירה. הלאה.

*

1.בוסטון סלטיקס.

בחירות: 1, 37, 53, 57.

השאלה הגדולה ביותר של דראפט 2017. דיברנו המון על מה בוסטון תעשה עם הבחירה (טרייד? רכז ברמה גבוהה?). אני לא חושב שהם לא יעשו טרייד כלשהו בערב הדראפט, והגיוני שינחיתו עוד מישהו ליד הורפורד ותומאס. גם אפשרות של טרייד-דאון על הבחירה, למשל של הבחירה הראשונה תמורת הבחירה השמינית ופורזינגיס, זה משהו ששווה לחשוב עליו.

מבחינת הבחירות בסיבוב השני, בוסטון הראתה שהיא יכולה להוציא מהבחירות האלה לא מעט בשנה שעברה, אבל גם הן נכס לטרייד שיכול להביא שחקן משנה טוב לסלטיקס, למשל שוטינג גארד מחליף. יכול להיות שהבחירות האלה יהיו מעורבות בטרייד מהפסקה הקודמת (הבחירה הראשונה וה-37 על פורזינגיס, קורטני לי והבחירה השמינית), אבל לא סביר שהם רק יבחרו השנה. מצד שני, זה בדיוק מה שאמרנו בשנה שעברה.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 26 תגובות

  1. אחלה מוק, אבל אני לא יודע אם דאלאס תלך על לורי מרקנן – יש להם קו קדמי טוב לעתיד (בארנס ונואל שישאר שם). יותר הגיוני שינסו להביא רכז לדעתי

 1. בס"ד
  העסקה של בוסטון עם ניו יורק ממש אבל ממש לא ריאלית.
  למה שניו יורק תסכים לוותר על פרנצ'ייז פלייר שהיא יכולה לנעול לעוד 6 שנים+ שחקן טוב מאוד שיכול לצאת מהדראפט(כגון דניס סמית בבחירה 8. לא משנה מי יישאר עד בחירה 8 זה השחקנים הטובים בדראפט הקרוב),+ שחקן חמישייה/תחילת ספסל תמורת מקום ראשון שרק אולי יהיה פרנצ'ייז+ בחירה מאוחרת?
  ממש לא מובן.

  1. פורזינגיס הבריז מהפגישת סיום עונה שלו עם הניקס ובריב עם המועדון. לכן יכול להיות ששווה לבוסטון לנצל את זה ולהעביר תמורתו את הבחירה הראשונה בדראפט, מאמין שיש מצב שהניקס יסכימו. אולי לא יחד עם הבחירה השמינית (או עם קורטני לי) אבל אנחנו מדברים על הבחירה הראשונה בדראפט, זה לא משהו שאפשר לזלזל בו

   1. רועי היה מתון בתגובתו, אנסה לחדד:
    1. פורזינגיס בחור מאד רציני.
    2. הניקס הם ארגון מאד לא רציני.
    3. מסקנה (על סמך 1. ו2.) – פורזינגיס יברח משם מה שיותר מהר.
    4. מסקנה שנייה (על סמך 3.) – לניקס כדאי להטריד את פורזינגיס.
    5. מסקנה שלישית (על סמך 2. ו-4.) – לא בטוח שהניקס יבינו את 4. בעצמם ולכן בהחלט יתכן שאכן יסרבו להצעה, המצוינת, שרועי הציע להם בשם בוסטון.
    6. מסקנה רביעית – טרם פותחו כלים מתמטיים, לוגיים או סטטיסטיים להסביר את הניקס. מי שיצליח יזכה במדלית פילדס. עד אז אפשר להעביר עליהם קורסים שלמים בפסיכולוגיה, אנתרופולוגיה וסוציולוגיה.

    1. יש תיאוריה מתמטית פשוטה וברורה סביב ההתנהלות של הניקס – מהלך שיכור כאשר כל ההחלטות נעשות בהטלת מטבע. אין דרך אחרת להסביר.

 2. 1. הגיע הזמן של הנטס לבדוק מה הם יכולים לקבל על לופז (שני הצדדים מתבוססים בבינוניות, במקרה הטוב, כל עוד הם ממשיכים ביחד). מצד שני, נראה לי שהם כבר בדקו את זה ולא קבלו תמורה הולמת ולכן לופז נשאר. לין הוכיח שהוא יכול להיות PG מחליף מצויין, אין שום מצב שהייתי נותן לו להוביל קבוצה.
  2. טרייד בוסטון-ניקס: אם אני בוסטון אני חושב שהטרייד על הבחירה הראשונה שווה יותר מפורזינגיס (שחוץ ממספרים יפים ופוטנציאל לא הראה שיפור ברמה הקבוצתית אם כי לא ממש בגללו). כשרון כמו פולץ', בטח בליגה שנשלטת ע"י PG, הוא משהו שקשה לוותר עליו.
  3. מסכים שפילדלפיה תיקח PG או SG כי אלו העמדות החלשות שלה. אולי יגיע מישהו דרך טרייד ואז השלמה ע"י הדראפט.

  1. מבחינת 2: לצד פורזינגיס הם גם מקבלים את הבחירה ה-8. זה עדיין טופ 10, ותמורה די שווה לדעתי.

   טרייד על לופז יכול להתאים, במיוחד כשיש כמה סנטרים חופשיים והם יוכלו להוציא כמה בחירות עליו. בערב הדראפט הערך שלו יעלה לדעתי

 3. מצוין רועי.

  אם כבר טרייד בין בוסטון לניקס – ליכב כמה ימים עוברבראשאייזאה תומאס תמות פורזינגיס. אפשר להשליםם עוד איזה שחקן משלים או בחית דראפט לכאן או לכאן.
  הניקס מקבלים סופרסטאר שיוכלו להחתים בקיץ הבא עם זכויות בירד. אייזאה עם הלב הגדול תפור על ניו יורק ועם החתמה של עוד כוכב, הניקס יוכלו סוף סוף לכוון גבוה. קורטני לי ישלים אותו מצוין בקו האחורי סטייל אייברי ברדלי שנותן הגנה מצוינת וקליעה מבחוץ.

  הסלטיקס יקבלו שחקן שמתאים להם בדיוק על ציר הזמן ובעונה הבאה כשפולץ כבר יהיה סף אולסטאר ובראון יעשה קפיצה נוספת יוכלו לדבר חזק. כמובן שהלטבי נותן להם מרווח אדיר בתקרת השכר וגם משלים מעולה את הופורד – שני גבוהים ם קליעה מבחוץ, חוכמת משחק, אפשרות לנהל את המשחק מהפוסט מטייה אווירית. שניהם יכולים לשחק גם כסנטרים בחמישיית סמול בול.

  1. יכול להיות טרייד מצויין. אפילו יותר טוב ממה שהצעתי.

   חמישיות של פולץ, בראדלי, קראודר, פורזינגיס והורפורד, ומהצד השני תומאס, לי, סמול פורוורד משלים, מלו והרננגומז הן חמישיות נחמדות לגמרי.

  2. בספק אם הניקס מסכימים לזה, ובנוסף תומאס מתחיל בשביתה איטלקית (סטייל מלו בדנבר) כי הוא הבין לאיפה הוא הגיע.
   אם אני בוסטון, אני מסכים לזה, במיוחד שפולץ' מגיע מהדראפט והוא צריך דקות משחק כדי להתפתח.

 4. מצויין רועי. איזו השקעה! פילדלפיה לא סתם תזכה בשחקן אחורי. היא תזכה בכוכב שישחק מאחורנית. ישנם ארבעה קומבו גארדים שכנראה פולץ הוא הטוב ביניהם (אבל לא בטוח כיצד זה יתפתח), אבל שלושה נוספים שכל אחד יכול להתפתח להיות אול-סטאר.

 5. ענק רועי!! מסכים עם הרוב. לא רואה את פורזינגיס והבחירה השמינית עוברים תמורת הבחירה הראשונה. לדעתי יהיו לא מעט טריירים, בעיקר על בחירות ועוד טרייד אחד על אולסטאר, מי זה יהיה? לדעתי ג׳ורג׳.

 6. אין סיבה שבוסטון לא תצא כבר השנה מהמצב המצוין שאיינג' הכניסה אותה אליו בלי קלעי משמעותי נוסף ושחקן גבוה חזק.
  לא מבין למה להם לוותר על תומאס שיכול לתת לפחות עוד שנתיים טובות.
  ויתור על בחירות דראפט בשביל שחקנים מוכחים עכשיו יפתח את המזרח סוף, סוף (למי אכפת מה רוצים בניקס, אין להם כלום כבר שנים ולא נראה שזה ישתנה) על מנת להביא שחקן גבוה, יכול להיות מאוד משתלם ל76 שמחפשים רכז. ואוקופור יכול להתאים לבוסטון. בגזרת הקלעי אפשר לוותר על בחירת דראפט וקראודר תמורת משהו אימתני כמו ג'ורג' או באטלר. אז שישלמו קצת קנסות על חריגה מהתקרה, מה יש, הגיע הזמן להיות מועמדים רציניים.

  1. אוקאפור לא מתאים למשחק המודרני ולא הייתי לוקח אותו לבוסטון אפילו כשחקן ספסל.
   חוץ מזה כל עוד בלתי אפשרי לעצור את לברון ויש שחקנים שמתאימים לו סביבו המזרח סגור.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט