מה כל קבוצה יכולה לחפש בדראפט (2) – מערב / רועי ויינברג

אחרי החלק הראשון בסדרה הגיע הזמן לסקור את החצי השני של הליגה בחוף המערבי.

*

15.פניקס סאנס

בחירות: 4, 32, 55.

יש בסיס לעתיד. בוקר וכריס נאבקים עם קארל אנטוני טאונס על הריבאונד

לפניקס כבר יש שוטינג גארד מצויין שיכול לתת שלשות והגנה (דווין בוקר) ועוד שני שחקני קו קדמי שנבחרו בטופ 10 של הדראפט האחרון. בנדר וכריס לא רעים כשהראשון לא שיחק מספיק (ואולץ לשחק ליד שני גבוהים כל העונה) והשני נתן אחלה עונת רוקי. זה בסיס לא רע, ויש גם את הבחירה הרביעית. בבחירה הזאת הם יכולים להשיג אחד משני דברים:

הראשון, והסביר ביותר, הוא שהם ישיגו את ג'וש ג'קסון או ג'ייסון טייטום. כל אחד מהם יכול להשלים טוב את הכנפיים ליד בוקר ויחד עם בלדסו, כריס ובנדר או צ'נדלר יש פה חמישיה די מבטיחה שיכולה לרוץ טוב ומכילה לא מעט פוטנציאל כשיש פה שלושה שחקנים מתחת לגיל 23.

האופציה השנייה שלהם רלוונטית במקרה שבו פולץ או בול איכשהו מגיעים לבחירה הרביעית (סיכוי קלוש). במקרה הזה יכול להיות שעדיף להם אחד משני הפרנצ'ייז פליירס העתידיים האלה לצד טרייד על בלדסו, רכז NBA לגיטימי, תמורת שחקנים ברמה גבוהה בעמדת הסנטר והסמול פורוורד. שוב, הסיכוי קטן.

בבחירה ה-32, כקבוצה בבנייה, סביר שהם יקחו את השחקן המבטיח ביותר הזמין. אני מאמין שזה יהיה סווינגמן נוסף בהתחשב בעומס שלהם בקו הקדמי, או רכז מחליף טוב, אבל בכל מקרה זה יהיה מישהו שלא יראה יותר מדי ניצוצות בעונת הרוקי. הבחירה ה-54 לא יותר מדי רלוונטית – סביר שיהיה פה משהו של draft-and-stash.

*

14.לוס אנג'לס לייקרס.

בחירות: 2, 28.

הלייקרס צריכים רכז. דיאנג'לו ראסל התחיל לשחק כשוטינג גארד במשחקים האחרונים של העונה והראה הרבה פוטנציאל, ואני לא חושב שג'ורדן קלארקסון יכול להיות יותר משחקן שישי טוב בקונטנדרית. לכן מרקל פולץ או לונזו בול יגיעו לשם, כנראה מי שישאר. לונזו הרבה יותר מתאים למועדון כשחקן שיכול להוביל התקפה בצורה נהדרת ועם מאמן כלוק וולטוןו זה יכול להוציא כדורסל לא רע בכלל.

השאלה עכשיו היא מה הלאה. יכול להיות שנראה טרייד של ראסל על בחירה גבוהה שתשיג ללייקרס מישהו אחר, אולי מאליק מונק או סמול פורוורד כשאינגרם משחק כשוטינג גארד, אבל במידה והוא נשאר אני מאמין שהם יקחו עוד כוח אש לקו הקדמי. איביצה זובאץ נחמד ועוד שנה או שנתיים יהפוך לכוח חזק, וג'וליוס רנדל לא רע בכלל, אבל עוד מחליף יכול לעבוד. שחקן שיכול לשחק גם כפאוור פורוורד וגם כסנטר ולתת גוף זה משהו שתמיד שימושי, במיוחד ללייקרס האלה.

*

13.סקרמנטו קינגס.

בחירות: 5, 10, 34.

ירדנו על ולאדה דיבאץ אחרי הטרייד של קאזינס, טיפה בצדק (אולי הוא יכל להשיג יותר), אבל עכשיו לסקרמנטו יש מקום מתחת לתקרה, שני 2 בחירות טופ-10 מהשנים האחרונות בחמישייה, ווילי קאולי סטיין ובאדי הילד. האחרון קלע 15 נקודות למשחק ב-42.8% מהשלוש ב-15 המשחקים ששיחק במדי הקינגס ונראה כמו מישהו שיכול להפוך לשחקן מאיים.

עם שני אלה, למרות שהם כבר בגיל 23 ו-22 בהתאמה, ועוד 2 בחירות טופ-10, הם יכולים להפוך לקבוצה מאיימת בשנים הקרובות. יכול להיות שהם יבחרו שחקנים יחסית מבוגרים, בתנאי דראפט, בשביל להתאים לטיים-ליין של הקינגס. הם צריכים עוד כשרונות בעמדת הפוינט גארד והסמול פורוורד, וג'סטין ג'קסון בבחירה העשירית הוא שילוב שיכול להתאים להם, גם מבחינת הגיל.

בבחירה החמישית אני מאמין שהם יקחו רכז, כי אין פאוור פורוורד מוכן לליגה וכי סקאל לביסייר התאים מאוד ליד וק"ס וזה שילוב שאני רוצה לראות יותר בעונה הקרובה. יחד עם רכז מהבחירה החמישית וג'קסון הם יכולים להגיע למשהו, כשיש להם עוד נכסים שאפשר להפוך לבחירות סוף-סיבוב ראשון (ארון אפללו, קוסטה קופוס וגארט טמפל). מ-2 הבחירות האלה אפשר להוציא עוד שני שחקני ספסל סבירים ואז יש בסיס לא רע בכלל. אוהדי הקינגס יכולים להיות אופטימיים.

*

12.מינסוטה טימברוולבס.

בחירות: 7.

מעניין מה מינסוטה יעשו. השילוב של גיורגי ג'נג וקארל אנטוני טאונס לא מתאים לליגה של היום ויכול להיות שפאוור פורוורד טוב יתאים ליד קא"ט. ג'ונתן אייזק או לורי מרקנן יכולים להתאים לידו, אבל אני חושב שהשינוי צריך להיות יותר מקיף ואולי לכלול גם את זאק לאבין. לאבין ואנדרו וויגינס דורכים אחד לשני על הרגליים, ואפשר להפוך את לאבין לבחירה בעלת ערך או שחקן משמעותי שישלים טוב את רוביו או דאן כרכז.

מצב שבו דריו סאריץ' מגיע איכשהו למינסוטה וגם מאליק מונק יכול להיות לא רע בכלל, או שילוב אחר של שוטינג גארד שיודע לשחק בלי הכדור (ג'ונתן סימונס וג'יי ג'יי רדיק שחקנים חופשיים, רק אומר) ופאוור פורוורד שיכול לרווח את המשחק ולשחק ליד טאונס הכרחי. יש כמה כאלה בדראפט וסביר שזה מה שיקרה בבחירה השביעית בהנחה שלא נראה עוד טרייד גדול, וזאת ההרגשה שלי הערב.

*

11.ניו אורלינס פליקנס.

בחירות: 40.

ברוב הכתבות על הדראפט אנחנו אוהבים להתייחס לציר הזמן של קבוצות מסויימות להצלחה. אצל ניו אורלינס הזמן הזה הוא עכשיו כשהם ינסו להביא כמה שיותר עזרה לדמרקוס קאזינס ואנטוני דיוויס. העברה של הבחירה ה-40 ועוד נכס כלשהו (אטואן מור?) על שחקן שיכול לעזור להם כאן ועכשיו זה דבר הכרחי מהבחינה הזאת, והם אולי יוכלו להשיג על זה שחקן כלשהו שיוכל לתפקד לא רע ליד הגבוגי.

כבר עכשיו יש להם רכז שמתאים לידם (טים פרייזר) ושחקן שישי סביר (ג'ורדן קרופורד), אבל הם צריכים עוד עזרה. אם הם יצליחו להשיג שחקן כנף שמרווח ונותן הגנה תמורת הבחירה ועוד משהו, או סתם יצליחו להעביר את הבחירה יחד עם חוזה כבד, זה יקדם אותם. אבל אין להם מה לעשות עם בחירה 40 כרגע.

*

10.דאלאס מאבריקס.

בחירות: 9.

לדאלאס יש את האריסון בארנס שהראה שהוא יכול להיות סקורר עם 19 נקודות למשחק. יש גם את נרלנס נואל שמתאים לידו (וליד נוביצקי) כסנטר. המחסור הכי גדול שלהם הוא בעמדת הרכז, עם כל הכבוד ליוגי פרל. בבחירת טופ 10 יש להם את הדרך להשיג מישהו כזה – פרנק ניטיקלינה, דניס סמית' ג'וניור ואולי אפילו ד'יארון פוקס. כל אחד מהם יכול להתאים לצד בארנס, נואל (שיושאר על חוזה כבד מתוקף היותו שחקן חופשי מוגבל) ומת'יוס. רכז כזה צריך לקבל את המפתחות מהשנייה הראשונה ויאפשר העברה חלקה של הלפיד אחרי הג'רמנייטור, גם במחיר של שגיאות בעונת הרוקי.

*

9.דנבר נאגטס.

בחירות: 13, 50, 52.

שלוש בחירות שאפשר להוציא מהן, אולי, שחקנים טובים אבל לא מצויינים. הבחירה ה-13 לא תביא את הכוכב הבא, ומהבחירות ה-50 וה-52 אולי אפשר להשיג שחקנים שיהיו שווים משהו בעוד כמה שנים (דנבר עשתה את זה עם יוקיץ' בבחירה ה-41), אבל לא מעבר. כל הדברים האלה הם נכסים טובים לקבוצה שמחפשת בנייה מחדש ולא באמצע התהליך.

טרייד של הבחירה הזאת, ועוד נכסים נוספים (עמנואל מודיאיי? ג'מאל מוריי/גארי האריס? קנת' פאריד? וילסון צ'נדלר?) בשביל סקורר שיכול לקלוע מעל 20 נקודות למשחק ולהשתלב בשיטה ירים את המועדון קדימה. יחד עם רכז ברמה גבוהה, בשאיפה קייל לאורי, הם יכולים למצוא את עצמם בשנה הבאה בפלייאוף.

*

8.פורטלנד טרייל בלייזרס.

בחירות: 15, 20, 26.

מה קבוצת פלייאוף צריכה לעשות עם 3 בחירות אמצע-סוף סיבוב ראשון? נכון מאוד, טרייד. יש להם בעיות בעמדות הפורוורד (אל פארוק אמינו עוד סביר, אבל שני שחקני חמישייה כל כך מוגבלים התקפית כמוהו וכמו נואה וולנה זה לא חכם), ויכול להיות ששילוב הבחירות יאפשר להם להשיג את הפאוור פורוורד עם ההגנה, או סתם לעבור יחד עם אלן קראב או אוון טרנר בשביל לפנות מקום למישהו כמו פול מילסאפ בקיץ. בכל מקרה, שווה לעקוב אחריהם.

*

7.ממפיס גריזליס.

בחירות: אין.

לא הולכים לנסות להשיג טרייד – יש להם כמה פרוספקטים לא רעים בקבוצה עכשיו (ג'יימס אניס, דיונטה דיוויס) וסגל די מבוגר שנראה כאילו מרוצה מהמקום שלו. אין להם מה לעשות עם בחירת דראפט כרגע והם לא יעשו איזה בלוק-באסטר שיסדר להם בחירת טופ 3.

*

6.אוקלהומה סיטי ת'אנדר.

בחירות: 21.

הת'אנדר יכולים לנסות להביא עוד שחקן שיכול לקלוע מעמדת הפאוור פורוורד כשטאג' גיבסון שחקן חופשי ואין להם יותר מדי גמישות מתחת לתקרה בקיץ. טי ג'יי ליף, ג'ון קולינס או מישהו שיכול לייצר נקודות ולהנות מהמבטים הפתוחים שווסטברוק מייצר יכול להיות נחמד, כשהוא יחלוק דקות בעמדה עם דומטאס סאבוניס החביב. בשאר העמדות הם יחסית מסודרים, לפחות בשביל להיות קבוצת פלייאוף קבועה במערב.

*

5.יוטה ג'אז.

בחירות: 24, 30, 42.

הג'אז ידועים בבחירת פוטנציאלים ועבודה איתם במחלקת השחקנים המרשימה שלהם ומאוד סביר שזה מה שיקרה בדראפט הזה. סנטר מחליף מבטיח שיכול לתת הגנה על הטבעת בדקות בהן גובר בחוץ או כשהוא פצוע זה הצורך הכי חשוב שלהם, והם יוכלו למצוא אותו. טרייד של הבחירות האלו על בחירה גבוהה יותר שתביא את ג'סטין פאטון או הארי ג'יילס יכול להיות מהלך מעניין, והם יוכלו למלא את המקום הזה בצורה טובה. אבל הדבר הכי חשוב – רפואת ספורט טובה יותר. הם סבלו מהמון פציעות השנה.

*

4.לוס אנג'לס קליפרס.

בחירות: אין.

אם הם ילכו לבנייה מחדש, זה לא יהיה דרך הדראפט של 2017. אין להם יותר מדי נכסים בשביל זה, וטרייד עכשיו של דיאנדרה תמורת בחירה גבוהה פשוט לא ריאלי כשעדיין יש סיכוי שגריפין וכריס פול יחזרו. N/A.

*

3.יוסטון רוקטס.

בחירות: 43, 46.

יוסטון יכולה לנצל את שתי הבחירות האלו בשביל שחקנים התקפיים שמתאימים לשיטה של ד'אנטוני ויודעים לרוץ ולקלוע באחוזים טובים. אם יהיו נפילות, או סתם שחקנים עם תקרה נמוכה, הם יוכלו להתאים ליוסטון בתור שחקנים שיכולים לעלות מהספסל ולאפשר ליוסטון לשרוד. הסגל הקצר השנה היה מסוכן והשפיע לרעה בסופו של דבר.

*

2.סן אנטוניו ספרס.

בחירות: 29, 59.

הם הספרס. הם יודעים מה לעשות בדראפט. יכול להיות שהם ינסו להשיג מחליף לקוואי, או סתם סליפר בדומה לדיונטה מארי. בכל מקרה, הם יצאו איכשהו מנצחים מהדראפט הזה. הם הספרס.

*

1.גולדן סטייט ווריורס.

בחירות: אין.

לא רלוונטי בשבילם, והם יודעים את זה.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 32 תגובות

 1. תודה על המאמר!
  אתייחס ללייקרס כמובן – כרגע אני לא רואה משהו אחר במקום לונזו בול לטוב ולרע. הלייקרס ישחקו בחמישייה של בול , ראסל, אינגראם, רנדל וחילופים בין זובאק ולארי נאנס שיודע לשחק גם בסנטר וגם בפאוור. חמישייה צעירה מאוד מאוד אבל אני מקווה שמישהו יבצע את קפיצת המדרגה.

  1. רציתי לשאול על נאנס ג׳וניור, למה צריך מחליף לפאוור-סנטר כשהוא נמצא? נראה לי שחוץ מבול שווה להם לקחת איזה סמול פורוורד מחליף במקום דנג

   1. נוטה מאוד להסכים איתך. נאנס עשה התקדמות העונה והוא גם משפר את הקליעה שלו ולכן הוא בהחלט להיות חלק מאוד משמעותי בקבוצה. אני חושב שהסיבה לא לבנות על סמול הוא שבונים על פרי אגנט סמול פוורוד בשם פול גורג בעוד שנה.

    1. נכון, אבל שווה להביא סמול מחליף כי אני חושב שאם ג׳ורג׳ באמת יגיע אז לא תשמרו את אינגרם אלא תעבירו אותו בטרייד בשביל משהו

 2. אני חושב שהתכוונת לג'וש ג'קסון בקטע על הסאנס. כריס באמת נראה כאחד שיכול להתפתח לשחקן טוב. לגבי בנדר אני הרבה יותר סקפטי (ומתי בדיוק הוא נאלץ לשחק ליד שני גבוהים?).

 3. אחלה ניתוח רועי. סקרמנטו בהחלט מסקרנת – כמה שירדנו על דיוואץ׳ אולי (וזה עדיין ממש בגדר אולי) הוא יודע מה שהוא עושה שם. בהינף טרייד הוא הפך את הקבוצה הכי תקועה ופסימית בליגה הזאת למשהו אופטימי.

  לגבי מינסוטה – טענתי בסוף העונה שעברה שחייבים לנצל את ההייפ המטורף שהיה על ג׳נג ולאווין ולפדות אותם כשהערך שוק שלהם היה בשמיים. עדיין אפשר למצוא איזה ג׳נרל מנג׳ר שייתן עבורם בחירה גבוהה או תמורה אחרת שיותר תתאים למיני כי כרגע הם קצת תקועים שם, במיוחד ג׳נג שבקבוצה אחרת יוכל לתרום יותר.

   1. יכולים לקבל יותר מאשר את קורטני לי בעבור שני אלו – הייתי מכוון על בחירת דראפט עתידית מאיזה ממפיס או דאלאס עבור כל אחד מהם.

 4. גסטין גקסון לקינגס לא תודה.
  לא רוצה הכלאה של פרנסיסקו גרסיה ועומרי כספי בבחירה גבוהה מדראפט כזה חזק.

  אם הם לא חושבים שאנאובי מספיק טוב הייתי בוחר בשחקן עם האפסייד הכי גבוה שישאר בעשר בלי קשר לעמדה, מרקנן או אפילו ניטלקינה.

  1. מרקנן.
   בלי שום ספק בכלל.
   זה השחקן שצריך להיבחר חמישי בדראפט הזה.

   ל"צרכים" של הקבוצות אין שום משמעות בבחירות הגבוהות.

   1. מרקנן יהיה כוכב בנבא.
    התאקלם כל כך מהר ויפה בארצות הברית.
    בדרך כלל לוקח לאירופאים צעירים הרבה יותר זמן עד שהם מראים משהו והוא ישר היה כוכב באריזונה.
    הוא שחקן התקפה משובח לא רק מהשלוש וכם אם היה רק ספוט אף עם אחוזים כאלה זה מספיק.
    הוא מוביל כדור ומוסר כמו גארד.
    הגנה עם נתונים מכאלה הוא ילמד כנראה שיהיה מגן סביר לא יותר.
    ריבאונדר הוא לגמרא ממוצע כרגע וזו הביקורת הגדולה עליו.
    אבל ריבאונד למי שיש נתונים פיזיים יכול לשפר.
    ווילי קאולי סטיין שזו הייתה הנקודה החלשה שלו נתן קפיצה בתחום.

    1. אני הייתי שמח עם כל אחד משמונת הראשונים שהם לא סמית וניטלקינה בבחירה 5 ובבחירה עשר עם כל העשרה , אם הם לא אוהבים אף אחד בעשר הייתי עושה טרייד דאון עם פורטלנד.
     עבור שתי בחירות. חואן אוונס וקייילב סווניגן זה שני שחקנים שקופצים לי ולא בטוח שהם ישארו לבחירה 34 של הקינגס

 5. במקרה של מינסוטה, אם לי-ים צודק ומינסוטה תרצה את דריק רוז אז היא לא תךלך על פוינט גארד בדראפט. פולץ לא יישאר כשהלייקרס תיבחר אז למה לבזבז מילים. זה לונזו, אלא אם כן תקרה הפתעה מזעזעת.
  תודה על הפוסט החשוב

  1. מינסוטה לא לוקחת רכז.
   יש את רוביו ודאן ושמועות על רוז כנראה במקום אחד מהשניים.
   אייזקס הגיוני להם בבחירה שלנם אם כי מה שהם צריכים באמת הוא פאואר פווארד ולא סמול פאואר… הם יקחו אותו כי הוא הכי טוב שיהיה זמין והתקרה שלו גבוהה יותר מכל אחד אחר בדראפט.
   אפשר לשקול את מרקאנן שיוסיף מימד של קליעה לקבוצה חלשה מהשלוש.
   יכולים גם לרדת לכיוון ה10-20 ולקחת את גון קולינס או טי גיי ליף לעמדה 4.
   בכל מקרה רכז אין צאנס.

 6. לא מסוגל לחשוב ולהגיב על משהו שלא קשור לגמר.
  זה צריך להיות אחד הגמרים האיכותיים אי פעם. שיבוא כבר שיבוא

 7. מלא טעויות…
  פיניקס עם בחירות 4,32 ו 54.
  בוקר לא נותן שום הגנה… לא יודע מאיפה חשבת על זה.
  גסטין גקסון שיחק בצפון קרוליינה ומדורג 14 בערך… אתה מתכוון לגוש גקסון מקנזס.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט