הרולאן גרוס כבר כאן / גור גולן

הרולאן גרוס כבר כאן / גור גולן

חצי שנה לא כתבתי באתר לאחר שצה״ל החתים אותי לחוזה של 3 שנים בלי אופציה יציאה. בחצי שנה די הרבה השתנה: ביום הגיוס שלי הלייקרס היו במאזן 10-10 ואוהדי הלייקרס כבר התחילו להציץ מהמסתור, והיום הלייקרס שוב מחכים למושיע מהדראפט.

לאן נעלמתי? התגייסתי לאחת מהמערכות של הגנה אווירית בחיל האוויר,  ולפני חודש נכנסתי מעשית ומקצועית לשירות הסדיר שלי. כמובן שהמשכתי לעקוב, ולצערי ה-ללל ירד למחתרת ואוהדי לפלופ השתלטו על האתר, אבל אל דאגה אנחנו לא ניתן ללברון לזכות פעמיים ברציפות.

 

חברים עם כל הכבוד לאירוע השולי הזה שמתחיל ביום שישי לפנות בוקר (אירוע קטנטן), הרולאן גרוס התחיל השבוע ואוהדי נדאל בהתרגשות גדולה.

 

זיכרון מהעבר

מאז שהייתי בן שש התאמנתי בטניס ותמיד נדאל היה הדמות להערצה שלי. נסעתי לאינספור תחרויות ותמיד הייתי לבוש עם הגופיות, הבנדנות לשיער והנעליים של נדאל. ב- 2009 נדאל הפסיד את הרולאן גרוס לאחר שהודח על ידי רובין סודרלינג (שחקן אלמוני) בסיבוב הרביעי. אף אחד לא האמין שנדאל מסוגל להפסיד משחק על חימר במיוחד שהיה בכושר שיא לאחר ניצחון גם באוסטרליה וגם בווימבלדון לראשונה בקריירה.

ב- 2010 ההורים לקחו אותי לכבוד הבר מצווה לרולאן גרוס בפעם הראשונה. זה היה לאחר כמעט שנה וחצי שנדאל לא ניצח גראנד סלאם. באותו רולאן גרוס הגשמתי חלום וצפיתי בנדאל בפעם הראשונה במציאות (לא האחרונה) בטורניר שהחזיר את נדאל לעניינים עם זכייה חמישית בקריירה  ברולאן גרוס. אבל הטיול לא היה יכול להיות מושלם בלי להשיג דבר אחד – חתימה מנדאל.

לאחר אחד הניצחונות של נדאל חיכיתי שעתיים שיסיים להתראין ויעלה במנהרה אל עבר הרכב שלו שהיה מוקף באנשים שחיכו גם כן. ואז זה קרה. נדאל עלה על הבמה של הרכב שאוסף אותו, ומאות אנשים ניסו לשלוח את היד למעלה כדי שאולי נדאל יתפוס את הכובע שלהם ויחתום. נדחפתי פנימה ועשיתי אותו דבר ואיכשהו, הכובע חזר אלי עם החתימה המבוקשת. באותו שנה נדאל השלים את השנה הטובה ביותר שלו כאשר זכה גם בווימבלדון וגם בארצות הברית הפתוחה.

 

נשמר כל השנים

 

כל אחד מוזמן לכתוב בתגובות את הספורטאי שחתימתו הייתה מגשימה לו חלום ילדות.

 

בחזרה להווה

שנת 2017 נפתחה בסערה בכל מה שקשור לסבב הטניס. שני הטניסאים הטובים בהיסטוריה חזרו ביכולתם לשנים יפות יותר. גמר האוסטרליה-אופן הפגיש בין רוג׳ר פדרר (17 גראנד סלאם) ורפאל נדאל (14 גראנד סלאם) למפגש גמר היסטורי, לראשונה מאז רולאן גרוס 2011 (!). משחק של חמש מערכות שנגמר בבכי שלי בשמירה בגוש עציון. זה היה הגראנד סלאם היחיד מאז 2008 בערך שלא צפיתי בו.
מאז, השניים נפגשו עוד פעמיים כשפדרר מצמצם את המצ׳אפ בין השניים למאזן של 23-14 לטובת נדאל, בעודו מבצע מהפך במאזן על מגרשים קשים ל10-9 לטובתו.
הגמר היה בזמן שהייתי בשמירה בישוב בגוש עציון
ואז הגיעה ״עונת השור ממיורקה״. רפא סוף סוף הזכיר ימים שכמעט נשכחו מזיכרונם של אוהדי הטניס. טניס מושלם שסיפק ניצחונות בטורניר מונטו קרלו, ברצלונה ומדריד כשהוא מפסיד שתי מערכות בלבד בכל שלושת הטורנירים. ואז גם הגיע טורניר רומא שסיפק טעימה אחרונה לקראת הרולאן גרוס: ניצחון אדיר של דומיניק טים על רפא ב-3 מערכות וניצחון של זברב במאסטרס ראשון בקריירה יצרו דרמה לקראת הרולאן גרוס.

 

הרבה סימני שאלה יש לגבי נובאק דג׳וקוביץ שמספק עליות ומורדות בלי סוף. טורניר רומא היה דוגמא טובה למצבו של נובאק – ברבע הגמר ובחצי הגמר נובאק חיסל את דומיניק טים ודל פוטרו, ולעומת זאת בגמר הפסיד יחסית בקלות לזברב הצעיר. למרות חוסר היציבות של נובאק אני אופתע מאוד אם יפסיד יותר ממערכה אחת עד רבע הגמר.

 

דרך אגב,  בטוח שמתם לב ששמו של מארי, המדורג ״ראשון בעולם״, לא הוזכר אפילו פעם אחת. הסיבה היא שמאז תחילת עונת 2017 מארי מראה יכולת גרועה ועל-פי התחזיות הוא לא באמת מאיים על הניצחון ברולאן גרוס. למרות הכושר הרע של מארי, ההגרלה היא לטובתו: הוא זכה בהגרלה יחסית קלה עד שלב רבע הגמר. ההגרלה מספקת דרמה לא קטנה: בחצי התחתון של ההגרלה נמצאים נובאק, טים ונדאל ובנוסף מוקשים כמו ראוניץ׳, גופן ודימיטרוב. לכן, כפי שזה נראה כעת, המנצח יהיה אחד מהשמות האלו.
עד כאן ניסיתי להיות אובייקטיבי, אך כל ניצחון מלבד ניצחון עשירי של רפא ברולאן גרוס ייחשב כהפתעה אדירה! נדאל נמצא בכושר פנטסטי וזכיתי לראות אותו לא מעט בתקופה האחרונה, ולכן ההימור הצפוי הוא נדאל עם גראנד סלאם 15 במספר, שמתוכם 10 על משטח החימר. ״שהטוב ביותר״ ינצח.

לפוסט הזה יש 18 תגובות

 1. תודה גור, ברוך השב.
  יכול להרגיע אותך שהללל ועוזריהם עדיין נותנים את הטון. זה עדיין "רבים מול מעטים" 😉
  מארי זכה בטורניר והיה סביר על הקשים, אבל עונת החימר שלו חלשה מאד.
  אני לא חושב שזכייה של נולה או סטן תחשב הפתעה אדירה, כי בכל זאת נדאל לא ילד וחמש מערכות על חימר בסגנון שלו זה דבר מאד שוחק. בגלל זה חשוב מאד מבחינתו לנצח את הסיבובים הראשונים כמה שיותר מהם בלי להיגרר לשעות ארוכות.

 2. אחלה פוסט גור
  מתגעגעים אלייך באתר שיהיה לך שירות קל ונעים
  אל תפתח באש לחגוג זכיה של נאדל או גולדן סטייט 😉

 3. מי שהייתי רוצה לקבל ממנו חתימה, וזה כבר לא אפשרי לצערי הוא יהודה תובל זכרונו לברכה.

  יהודה תובל היה השוער של הפועל ירושלים בילדותי, והוא הכדורגלן היחיד שאני מכיר שנהרג בזמן שירותו בצבא. במילואים.

  יהודה תובל היה עבורי מופת. מעטים יודעים שבנוסף להיותו שוער כדורגל הוא היה איש מחשבים ושהוא זכה לעיטור על חלקו במלחמת ששת הימים.

  בביצה שכונתה מלחמת שלום הגליל שירת יהודה פעמים אחדות במילואים. ב- 10 בפברואר 1985, ימים אחדים לפני שעמד לסיים את תקופת שירותו, הוא הוצב בעמדה סמוכה למטולה. העמדה הייתה ממוקשת. בהתפוצצות המוקש נהרג יהודה. בן ארבעים היה במותו.

  משהו בדמותו בשער, בשקט שהיה בו, בהתפוצצות המדויקת כשהיה צריך, עדיין חקוק בתוכי.

  וכך כתבתי עליו ב"בלדה לקטמון" שפרסמתי באוגוסט 2014:

  על השער הגן יהודה תובל, בקטמון
  שנים לפני שבלבנון הפך הוא לז"ל, כואב המון
  החלל היחיד של ליגת העל, מקטמון
  לעולם ייזכר, לעולם יהולל
  בקטמון.

  http://www.hoops.co.il/?p=32378

 4. נהדר גור. גם נכדתי סיימה זה עתה שנה ראשונה בשרותה (ב-8200). איך היא בבית כל כך הרבה אין לי מושג. כל וויקאנד שני

 5. לא ברור לי איזה אירוע קטן יש בקרוב ?
  אהה כן הדופינה ליברה מתחיל ביום ראשון ובקטע השמיני הוא עוברת בחלק מהדרך שאמוני צרמאט באלברטוויל .
  יפה
  אבל שום דבר לא יכול להסיח את דעתע מהאירוע הח
  שוב בכמת אני נוסע לסקי מיים מחר .
  יש עוד אירוע חשוב חוץ.מזה?

 6. יפה מאוד גור, גם אני מאוהדי נדאל. הספורטאי הפעיל שאני הכי אוהב היום.
  לגבי חתימה, למען האמת אף פעם לא הבנתי את פשר העניין, אבל בתור ילד דורון שפר בא לשחק איתנו כדורסל וזו היתה אחת מחויות הילדות החזקות שלי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט