חדשות הטניס – ההגרלה

חדשות הטניס – ההגרלה

השבוע בטניס, נפתחה אליפות העולם בחיימר! מי ומה בהגרלות. איך מסתכלים על האליפות ולמה נאדאל חזר לנצח?

בהגרלה במייג'ורים ממחלקים את המשתתפים ל-4 קבוצות שבכל קבוצה יש שחקן בכיר שהוא אחד מ-4 המדורגים הראשונים בטורניר. הנה הסידור בגברים ובנשים כפי שערך אתר וימבלדון הנפלא:


ובגברים:

לא תמיד מנצח הטניסאי הבכיר, כמו שאנג'ליקה קרבר חוותה בסיבוב הראשון, אז הנה הטיפ שלי לעקוב אחרי טורניר גדול… בוחרים שחקן ומלווים אותו את הטורניר. ב RG השחקן שלכם ישחק כל יומיים. ככה תבנו לכם מתח ותחיו את הטורניר עם קצת מעורבות אישית.

אם אתם עוקבים אחרי חדשות הטניס כבר יכולתם להבחיו בטרנדים של מה קורא השנה. וטורניר גרנד סלאם הוא כמו מבחן תקופתי לכל שחקן לראות את רמת המוכנות שלו.
השנה בחיימר ראינו את האלפ עושה גמר ברומא ולוקחת את מדריד. היא ללא ספק שם חם שכדאי להמר עליו אבל אני אלך דווקא על שחקנית חמה דרג 2. אני מהמר על קריסטינה מלדאנוביץ הצרפתיה היפיהפיה שהחליפה לכבוד הטורניר מהשמלה התכולה שלה לשמלה ירוק לבן! היא עשתה כמה השגים יפים. גמר במדריד ואליפות בברצלונה ואתמול היא שרדה מותחן בשביל לנצח 9:7 במערכה השלישית.
עקבו אחרי מלדאנוביץ'! מלבדה כדאי לשים לב להאלפ שהיא מומחית חיימר מספר 1 בסבב. אבל הפעם האחרונה ששחקנית חלושה נצחה את הסבב היתה עם סקיאבונה לפני 5 שנים.. אז זה בדרך כלל לא קורה. היתי שם לב גם לדרכם של ויליאמס ונוס שמביאה את המייטב בסלאמים וסם סטוסר שמשחקת מצויין בשבוע האחרון ותביא את הטורניר לפריים טיים אצלי,  אם תגיע לשבוע השנה.

בבנים נאדאל!

אחרי טורניר מדריד ורומא התפרסמו הסטטיסטיקות של הפורהאנד. וראפא חזר להכות ב 3000 RPM! שנה שעברה הוא הצליח להכות בספין הזה רק 22% מהפעמים. המפרק הציק לו והוא נתן לו לנוח במשך חצי שנה. עכשיו הכל בסדר וראפא רץ לפורהאנד 75% פעמים (לעומת 49% ב RG שנה שעברה) ומגיע ל 3000 RPM ב 70% מהפעמים. וכשמגיע מולך כדור כזה כבד זה בלתי אפשרי לעמוד מול ראפא במשך 5 מערכות!

משחק השבוע שייך לגמר ג'נבה, אחת המקומות החביבים עליי בכל אירופה. הגיעו לגמר וואוורינקה והזברב הלא נכון. במשחק היה הכל חוץ מקו אחורי. מכות קרקס משחק רשת, זוויות, והכל… משחק מעולה!!!

https://www.youtube.com/watch?v=S7YEFPFyf7M

וגמר מהעבר שייך הפעם לאחיות ויליאמס הצעירות בגמר בלתי נשכח מ 2002

לפוסט הזה יש 24 תגובות

 1. תודה עדו
  ביומיים הקרובים העלה כתבה שלי לרולאן גרוס.
  נדאל באמת חזר לספינים של פעם ובגלל זה היריבים שלו נדחקים אחורה, רק שחקנים דומיניק טים לדוגמא שלוקחים את הכדור כל כך מוקדם מצליחים להתמודד מול זה.

 2. תודה עידו אבל קצת חסר לי סיפור טניס אישי שלך, זה היה הקטע האהוב עליי.

  קרבר היא עוד דוגמא מיני רבות למצב הקשה בסבב הנשי. יש שיגידו שהמצב מצוין ובכל משחק כמעט הכל פתוח לעומת הגברים שם 90% מהסלאמים והמאסטרסים ב15 שנה האחרונות התחלקו על 4 הגדולים אבל חייבים ליצור איזושהי יריבות או לפחות צמרת יחסית יציבה.
  חוץ מסרינה, ב5-7 שנים האחרונות התחלופה בצמרת הנשית לא מפסיקה ואף אחת לא מצליחה באמת לשמור על יציבות וקונסיסטנטיות לאורך זמן (אולי שראפובה קצת יוצאת דופן). גם מי שכן נשארת בצמרת לא עושה את זה דרך זכייה בטורניר הגדולים אלא זכיה בטורנירים יותר קטנים והגעה לרבעי או חצאי גמר בגדולים.

  אצל הגברים, רפא נראה מצוין ברמה כזאת שהסיכוי שלו לזכות ממש מתקרב ל50%. זאת לא השליטה של סוף העשור הקודם אבל עשה עןנת חימר אדירה וזה שלו להפסיד.
  נובאק בכל זאת נראה לי כמו סוס שחור למרות שנה זוועתית, בתור אוהד נדאל הוא תמיד מפחיד אותי.

  1. כבר שבוע שני כל המשחקים שלי מתבטלים על גשם. יש שלג על ההר ונהר לבן מרוב מיים שלא מפסיקים לרדת. אינשאללה ביום שישי יתבהר…

   למה זה רע שיש תחלופה בנשים?

   1. איך אפשר ליצור עניין לאורך זמן בלי לפתח קשר וקרב לטניסאיות? אם כל גרנד סלאם יש לך שחקניות אחרות בחצי גמר?

    1. מסכים לחלוטין עם אדר! זה בדיוק הנקודה שמפריעה לי בטניס נשים. אין עניין במשחק בגלל שאין יציבות וצמרת יציבה, אצה לא יכול לעודד אף אחת בסבב. סתם לדוגמא המועדפת עלי עדיין בטניס הנשים היא אנה איבנוביץ מאז הזכייה שלה ברולאן גרוס… איזה יריבות מעניינת הייתה לה אי פעם ? לא משהו שמישהו זוכר.

   2. סוף סוף טור מענין באתר שלאחרונה הפך למעט משמים .
    וברגע שדיברת על שלג , ומיים בכלל מענין מאד כי זו שנת הלה ניניה .
    לאחרונה אוסטרליה חותה הצפות קשות.מהוריקנים לפנח כמה שנים. תזכיר לי בבקשה כי את. הנתונים האלו אני לא זוכר בעל פה .
    ואגב באיזה אזור אתה גר ,כי את הקשר הקליפורני לעונת גשמים טןבה בארץ אנחנו מכירים והשנה היתה די בסדר , ואולי נקשר גם להקשר אןסטרלי יבשת שממנה אנחנו פחות מקבלים נתונים ופחות עוקבים ומכירים הקשרים אליה .

    1. או ! מזג אוויר זה נושא שקרוב לליבי!!! בין השנים 91-94 הוצבתי בשירות המדינה לפקח באופן הדוק על מז"א האוויר בחורים שונים ברחבי ישראל . וחבררי הטוב מהיחידה בדיוק ערך מודל מתימטי בנושא.

     ישראל מקבלת את המערכות החורפיות מאירופה. המערכות החורפיות נעות ב-3 מסלולים רק אחד מהם מגיע לישראל. אירופה מקבלת את המערכות החורפיות מהרבה אלמנטים אבל מה שמעניין אותנו זו השקע שנע מהאטלנטי לים התיכון הצפוני. שמידי פעם יורד עד ישראל.

     אם אתה מחפש קורלציה בין כמות משקעים בישראל לבין נקודה אחרת בעולם אני הייתי מסתכל על טמפרטורת המיים באנגולה ולא על קליפורניה…

 3. לי ממש אין בעיה שתבוא איזה שחקנית סבב כמו סקיאהונה ותקח את התואר. זה היופי בוניס נשים. הכל יכול לקראות! (אם סארינה לא בפוקוס)

 4. עם כמות ההבנה שיש לי בטניס,
  זה לא מפתיע שאני כמעט ולא מגיב לפוסטים שלך, עידו.
  אבל, ראבק, הרגלת אותנו לטוב –
  החלק של "IDO VS. WORLD" היה החלק שעשה את הפוסטים!

 5. בגברים ההגרלה העירה פנים בעיקר לכל מי שבחצי של מארי,
  שזה בעיקר סטן וזברב (שנמצא עכשיו במצב קשה של 2-1 במערכות לורדסקו ושבירה נגדו), כאמור אם זברב עף הצד הזה בכלל הופך להיות פשוט.
  בצד השני רפא די ניצל ולא יצטרך להתמודד גם עם תים וגם נובאק אלא רק מול אחד בחצי,הוא בכל מקרה פייבוריט אבל יהיה קשה.
  כאמור החצי של נדאל חזק יותר והזוכה צריך לבוא מהצד הזה.

  אצל הנשים באמת שהכל יכול לקרות, לטעמי מוגורוסה פייבוריטית למרות שלא כל כך הראתה את זה השנה,אני מאמין בה.

 6. ו-זברב בחוץ, ורדסקו לא פראייר אבל הוא יכול לבוא בטענות רק לעצמו, יש לו טעויות של ילד לפעמים.
  החצי הזה פתוח לגמרי,לטעמי סטן גם בכושרו הנוכחי פשוט טוב מדי מכדי להפסיד שם למישהו אבל אולי מישהו כמו מונפיס או נישקורי יפתיעו ויגיעו לגמר,את מארי קשה לי לספור, לא ראיתי אותו מתעלה יותר מדי פעמים בקריירה על מנת להאמין.
  סטן אם ינצח,יתחיל לצבור ביטחון ואולי יתחיל לשחק טוב כמו שהוא יודע ואז באמת הוא יהיה איום על התואר.

 7. עידו, התלבשת על הטניס כמו גדול ואתה מבצע את המשימה כמו גדול. אבל, בינינו, אתה מסוגל לכתוב עברית כזאת או אשתך עוברת על הכל ומתקנת.
  לי הפרנץ' אופן בלי סרינה זה כמו אוסטרליה בלי בארבי, אבל שתלד בשלום ושתחזור אלינו. בינתיים ישנן מספיק נשים מצויינות לתת לנו טניס גדול.
  בין הגברים תהיה מלחמה עולמית. ראיתי את נובאק אתמול והוא נראה שזוף ובשיאו.
  תודה לך עידו. אתה לקחת על עצמך ספורט מייג'ורי חשוב ומעניין ביותר, וזה הבייבי שלך כל עוד תרצה.
  ואנחנו (גור, אני, אולי עוד) נוסיף מדי פעם כאן ושם.

  1. מנחם בקשה קטנה תשאיר לגור לכתוב על טניס ותישאר בכדורסל ..
   הרבה יותר קל לי לא לקרא מה שאתה כותב כשאתה תוחם עצמך לכדורסל ….
   תודה .
   פומה

  2. אני כותב את הטור ברצף ואז משתדל לקרוא אותו פעם אחת או פעמים לפני פרסום. אני עולה על רוב השגיאות למרות שתמיד אני מוצא עוד 1-2 למחרת. עם זכר ונקבה במספרים כבר אין לי סיגוי אז אני פשוט רושם מספר במקום.

   הבעיה העיקרית שלי זה שהמדבקות בעברית מתקלפות מהמקלדת ואם אני לא פוגע באות הנכונה בהקלדה עיוורת אני בחיים לא אמצא אותה יותר….

כתיבת תגובה

סגירת תפריט