מסתכלים קדימה / יומן הספרס מאי 2020

מסתכלים קדימה / יומן הספרס מאי 2020

רמת חוסר הוודאות בליגה מקשה קצת על תכנון צופה פני עתיד אבל האמת שמבחינת הספרס, לדעתי, זה לא ממש משנה האם הליגה תחודש וכיצד. אם העונה הסדירה תשוחק כסידרה הסיכוי שנצליח להגיע למקום השמיני נראה קלוש ביותר. אם יתממש רעיון המונדיאל, שכולל גם חלק מהקבוצות שבפאתי הפלייאוף, ואם הספרס יכללו בו, הסיכוי שנצליח לעשות משהו משמעותי בטורניר נראה קלוש ואינו מחייב הערכות מיוחדת. וכמובן שאם העונה לא תחודש כלל אין לנו אלא להתכונן לשנה הבאה.

לכן, דה-פקטו עבור הספרס עונת 2020 הסתיימה. בנוגע לדראפט אני מניח שלא יהיה שינוי במנגנון ההגרלה ושהיא תתבסס על המיקומים בזמן הקפאת הליגה, מה שאומר בחירת לוטרי ראשונה מזה 2000 שנות גלות, וסבירות של 77% לזכות בבחירה ה-11, ו-90% לזכות בבחירה ה-11 או ה-12.

לפני שנתיים חשבתי שלספרס בעידן פוסט קוואי כמעט אין ברירה אלא ללכת לריבילד, ואני חושב שהמסקנה הזו נכונה היום עוד יותר מאשר אז, לאחר שהתברר שהטרייד על דרוזן לא הצליח לשמר את הספרס כקונטנדרית. בשאלה מדוע הספרס "התעקשו" להימנע מהריבילד, הן בעת הטרייד, והן בשנתיים שחלפו מאז, עסקתי אד-נוזיום הן בקיץ האחרון והן ביומן ינואר-פברואר, אז הפעם אני פשוט משאיר אותה מאחור, מקווה שהמערכת תבין שהשינוי הכרחי, ועוסק בעיקר במה צריך לעשות במסגרתו.

המצב כיום

החלוקה המשמעותית ביותר לענייננו היא זו שבין הצעירים לוותיקים. הריבילד כל כולו הוא סוגיה של טיימינג, והחלוקה של הרוסטר, בערך 1/3 ותיקים מול 2/3 צעירים, פשוט לא יכולה להביא את הקבוצה לרמה של קונטנדרית. לדעתי הוותיקים, שגם ככה אינם סופרסטארים, יחלשו לפני שהצעירים, שגם ככה לא נראים סופרסטארים בהתהוות, ישתפרו.

תיאורטית, אפשר להחליט להטריד צעירים עבור שחקנים בשיאם ולנסות לזכות כאן ועכשיו, אבל קשה לי לראות איך מחליפים את הצעירים שלנו בשחקן או שניים שהופכים אותנו לקונטנדרית בעונה הקרובה. מספר הקבוצות החלשות עם שחקן טוב הוא מוגבל – וושינגטון וביל, קליבלנד ולאב, ואולי גם דטרויט וגריפין, ואוקלהומה ופול יכולות איכשהו להתאים להגדרה הזו – אבל קשה לי לראות איך אחד השחקנים האלו הופך אותנו לקונטנדרית, וגם לא ברור שאנחנו יכולים להציע את ההצעה הטובה ביותר עבורם.

לכן, לדעתי יש להטריד את מירב הוותיקים עבור שחקנים צעירים ובחירות ולקוות שריבוי הנכסים הצעירים, איכותם, ושיפורם במסגרת המערכת המקצועית של הספרס, יביאו לבניה של שלד שיכול להפוך לקונטנדרית בתוך מספר שנים.

הוותיקים

ברין פורבס – הוא אמנם לא זקן במיוחד, בן 27, אבל הוא גם לא צעיר מספיק כדי להניח שיהיה שיפור משמעותי ביכולתו. לדעתי ישאר פחות או יותר מה שהוא היום – צלף שמתקשה בהגנה ויכול לתת דקות מהספסל. החוזה שלו נגמר בקיץ 2020 ועל הספרס להימנע מלחדש אותו. לדעתי לא יתקשה למצוא קבוצה אחרת בליגה שמחפשת שחקן בפרופיל הזה, וקרוב לוודאי שגם בשכר גבוה יותר מאשר בספרס, כך שנראה לי שפרידה תיטיב עם שני הצדדים.

מרקו בלינלי – בדומה לפורבס, רק קשיש ממנו, אין לנו מה לעשות עם מרקו, והיות שגם החוזה שלו מסתיים, לא צריך לחדשו. בגילו, קשה לי לראות את מרקו מוצא מועדון אחר בליגה, סביר להניח שיחזור לכור מחצבתו באירופה, ואין סיבה שלא יפרח שם.

דימאר דרוזן – הוא שיחליט האם לממש את אופציית השחקן שלו, בסך 27 מיליון דולר. אם לא יממש, יש לבדוק אפשרויות לסיין אנד טרייד עבור נכסים צעירים, בחירות, ואולי איזה חוזה רעיל שנקבל חזרה. אם אין אפשרות לסיין אנד טרייד יש להימנע מלחתום על חוזה חדש. אם דרוזן ממש את אופציית השחקן שלו, יש לרטון מתחת לשפם ולנסות להטריד אותו לאחר פתיחת העונה כשחקן טוב, כחוזה נגמר, או כשניהם, תלוי בצרכים של הקבוצה הרוכשת.

למרקוס אולדריג' – נותרה לו שנה אחת בחוזה, בסך 24 מיליון דולר (וטרייד קיקר של 15%). כמו אצל דרוזן יש להטריד עבור צעירים ובחירות, וגם הוא שחקן טוב במחיר סביר וגם חוזה נגמר.

רודי גיי – שנה אחת בחוזה, בסך 14 מיליון דולר. בדומה לאולדריג' – שחקן לא רע בשביל השכר הזה, וחוזה נגמר, אז אפשר לקבל עליו משהו.

פאטי מילס – אחרון חביב, פאטי נתפס בעיני כקצת שונה משאר הוותיקים הן מאחר והוא נראה לי כחשוב יותר לשימור הד.נ.א של המועדון, והן מכיוון שהמשכורת שלו נמוכה יחסית לדרוזן, אולדריג' וגיי. הייתי שואל אותו מה הוא רוצה לעשות, אם ירצה להיות מוטרד לקונטנדרית נחפש עבורו את העסקה המתאימה, אם הוא מעדיף להישאר לא נטריד אותו, ונשמח להאריך את החוזה לאחר מכן, גם אם בשכר נמוך בהרבה.

הצעירים

שחקני חוזה רוקי – תחת הגדרה זו נמצאים וייט, ווקר, סמניץ', קלדון ג'ונסון, ומטו. אני לא רואה סיבה להטריד אותם, וקשה לי לראות איך נקבל עבורם משהו הרבה יותר טוב, אז אפשר לשמוע הצעות עליהם ולקפוץ על הזדמנות אם יש כזו, אבל התרחיש הסביר הוא להמשיך לפתח אותם ולראות איך הם, בין השאר, מהווים את הבסיס לעתיד. הדברים נכונים עוד יותר לגבי שחקני חוזה הטו-ווי – יובנקס ווית'רספון.

יאקוב פולטל – מסיים חוזה השנה. פולטל זריז יחסית לסנטר, אז נזקו בחילופים בהגנה אינו גדול, אבל בליגה של היום קשה להצדיק הרבה דקות על הפרקט כשאתה לא יודע לקלוע משלוש ופולטל, להבדיל מ"קודמו בתפקיד" דדמון, לא עושה זאת כלל עם שני ניסיונות בלבד מעבר לקשת בארבע שנותיו בליגה. אחרי 4 שנים, ובגיל 25, כנראה שקשה לצפות לשיפור ניכר בהיבט הזה, ועם כל הסימפטיה אני חושש שהוא יכול לתפקד בעיקר כשחקן ספסל שיכול להסתדר במשחק ריצה לכמה דקות. אפשר לא להאריך, אפשר להאריך בשכר נמוך, אבל בכל מקרה, נראה שצריך לחפש גבוהים שיודעים לקלוע משלוש.

טרי ליילס – אופציית קבוצה לחוזה של 5.5 מיליון דולר. בן 25, ריבאונדר טוב, ואיום משלוש. ליילס כנראה לא יתברר כטים דנקן 2.0, אבל זו הייתה השנה הראשונה שלו בקבוצה, הוא עוד יכול להתפתח, ובהנחה שמטרידים את אולדריג' ושסמניץ' עדיין צעיר, נראה שיהיה לנו מה לעשות עם ליילס בשנים הקרובות. לא חושב שיש לנו מה להפסיד מלהשאיר אותו בקבוצה וגם לא הייתי פוסל להציע לו חוזה מעבר לשנה הקרובה בשכר לא גבוה.

דז'ונטה מורי – דיברנו עליו ארוכות. לדעתי השילוב בין אורך החוזה, עלותו הסבירה, האפשרות שיתפתח אחרי הפציעה, והעובדה שהאופציה של דקות משותפות שלו ושל וייט טרם נוסתה באופן משמעותי, גורם לכך שעדיף להשאיר אותו לפחות שנה נוספת ולבחון את מקומו בקבוצת הדור הבא. אם יתברר שאכן יש יתירות או כפילות בינו לבין וייט אפשר יהיה להטרידו עבור מישהו מתאים יותר בהמשך הדרך.

החתיכות החסרות

פורוורדים – החל מקוואי שעזב, עבור דרך מרכוס מוריס שהבריז, המשך לדמארה קרול שאיכזב, דרך דרוזן שהוסב, ועד רודי גיי שיוטרד, התמונה ברורה לגמרי – הספרס משוועים לפורוורדים. התפקידים קצת היטשטשו, אבל בגדול אנחנו צריכים יותר SF מ-PF, גם בגלל שסמניץ' וליילס כבר בסגל. הפרופיל המועדף הוא סוג של קוואי – אתלט, שומר מוצלח שיוכל לחדש את ימי הגנת הספרס כקדם, עם קליעה מרחוק או לפחות פוטנציאל לכזו. לא קל למצוא שחקנים כאלה, וכרגע רק קלדון ג'ונסון מתאים לפרופיל הזה. לכן לדעתי צריך למצוא לפחות שניים כאלה, בין אם בטריידים ובין אם בבחירות.

גארדים – יש לנו פוינט גארדים שהם גם שומרים טובים, אבל עם קליעה שיש טובות ממנה, ולכן דרושים בעיקר SG שמסוגלים לקלוע וגם להגן. כרגע רק ווקר עונה, בערך, להגדרה הזו, וגם זה על תנאי שהקליעה שלו תתפתח ובעיקר תתייצב, ויתכן שגם קלדון ג'ונסון יכול לשחק SG, אבל צריך למצוא לפחות עוד אחד כזה. הפרופיל המועדף הוא סוג של מתיס טייבול. אולי אפילו קליי תומפסון. אתם יודעים מה – גם המייקל ג'ורדן הזה שכולם מדברים עליו עכשיו יכול להתאים.

ביגז – בהנחה שאולדריג' מוטרד, ולא ברור מה קורה עם פולטל, ואנחנו עדיין לא מכירים את סמניץ', נשארנו בעיקר עם ליילס, אז בהחלט יש צורך באחד נוסף וכאמור – אחד שיודע לקלוע משלוש, יצליח להסתדר בחילופים, וייקח ריבאונדים.

מקורות אפשריים לחתיכות החסרות

הדראפט

בהנחה שאנחנו מקבלים את הבחירות ה-11 וה-41, אפשר לקוות למשהו טוב בבחירה ה-11, ולמשהו שלא ברור מה יצא ממנו בבחירה ה-41.

לפי טבלת המוקים של ג'ון מי שעשוי להישאר על הלוח באזור של הבחירה ה-11 הוא דווין וסיל, שהוא גם SF, גם שלשן מצטיין, גם מגן מצטיין וגם זוכה לאמונו של ג'ון, כך שמבחינתי לקחנו. שחקנים מתאימים נוספים שמסתובבים באזור הזה הם אייזיק אוקורו (על תנאי שיפור קליעה משלוש), ארון נסמית' וג'יידן מקדניאלס.

קשה יותר להעריך מי יישאר פנוי בבחירה ה-41, אז קשה, לי לפחות, להצביע על מועמדים של ממש. היות שמדובר בספרס יתכן שיגייסו איזה ג'ון דו בינלאומי בלי קשר למוקים הקיימים (מישהו יודע אם ליוקיץ' יש אח קטן? הנכד של מנגין טוב כמו שמספרים?)

טריידים

גם כאן קשה להעריך – לך תדע איזו קבוצה תרצה איזה שחקן שלנו ומה תהיה מוכנה לשלוח חזרה, אבל בגדול – יש לנו נכסים שיכולים לעניין קבוצות בינוניות ולסייע להן להגיע לפלייאוף, בעיקר במזרח, או לשדרג קבוצות בינוניות במערב.

אני ממשיך לחשוב שלשרלוט יש מה לעשות עם דרוזן – שחקן שיודע להגיע לפלייאוף במזרח לקבוצה שנאבקת על הפלייאוף במזרח ולא מושכת כוכבים גדולים ממנו, ויש להם שחקנים שיכולים להתאים כמו מייקל ברידג'ס, מליק מונק, פי.ג'יי וושינגטון, וג'יילן מקדניאלס. הדברים נכונים, במידה כזו או אחרת גם לגבי אורלנדו, אבל לא נראה שהם יעבירו את אייזיק, ואני לא בטוח שהחלפה של פולטל במו במבה למשל תתרום לנו במשהו.

אני גם ממשיך לחשוב שפורטלנד יכולה ללכת אול-אין ולהוסיף את אולדריג' ללילארד ומקולום – הוא מוסיף להם מיד-ריינג', ניסיון והגנה, והוא מכיר את המערכת. א.סימונס, נאסיר ליטל, זק קולינס, וג'יילן הוארד הרוקי (מוייק פורסט 😉) יכולים לתרום לנו.

הניקס הם תמיד בסיס טוב להפרחת רעיונות, ולו משום שהגיון, הבנה מקצועית ופרקטיקות מקובלות לבניית קבוצה אינם חלים עליהם. לא בטוח בנוגע למה שהם יכולים להציע – אבל אם צ'יפ ילמד את נטליקינה לקלוע זה יכול להיות מצוין, ויש להם גם ברזדייקיס אחד צעיר וחביב.

שורה תחתונה

אין ממש כזו. זה יהיה תהליך ארוך, מרובה משתנים, הערכות, הימורים, פגיעות ופספוסים, אבל זה הרצפט שלי לאיך להתחיל אותו. אני לא יודע בדיוק איזה שחקנים יגיעו ומתי, אבל

I'm looking forward to meeting you all.

נובמברדצמברינואר-פברוארמרץ, אפריל

מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

נדיר שמישהו יהפוך לדוגמא עבור הקולגות שלו. עוד יותר נדיר שמישהו יהפוך לדוגמא עבור אנשים בכלל, ובשבילי, זה מאנו. כשאני רואה את מאנו משחק כדורסל, אני רואה לא רק איך שחקנים צריכים לשחק כדורסל אלא גם איך אנשים צריכים להיות. תודה רבה מאנו על הדוגמא וההשראה.

לפוסט הזה יש 42 תגובות

 1. אחלה טקסט. יכול להיות שהספרס חזרו להיות רלוונטיים – אם אכן יהיה פלייאוף של 20 קבוצות אז סביר שנראה אותם משתתפים כקבוצה עם המאזן ה-20 בטיבו בליגה ואז זה עוד יכול להחשב כפלייאוף, תלוי מה תהיה השיטה. מבחינת הבנייה מחדש, אני לא חושב שהם יצליחו להעביר את דרוזן אם יממש אופציית שחקן (או שיעזוב בלי תמורה).
  .
  הייתי מנסה להעביר את אולדריג' ואולי את וויט, כי פופ מאוד לא מאמין בשילוב שלו ושל מארי, ואז בונה משהו סביב מארי ולוני ווקר. מלבד מארי, ווקר, קלדון ג'ונסון וסאמניץ' כל חוזי הספרס נגמרים ב-2020/21, מה שיכול להשפיע על השווי שלהם בטרייד. אולדריג' יכול להיות כוכב שלישי בקונטנדרית ואולי הם יצליחו להשיג משהו מברוקלין תמורתו, ג'ארט אלן או כריס לברט, בזמן שוויט יכול להשתלב נהדר בפניקס למשל כיוצר מהספסל שיכול לשחק לצד ובמקום רוביו. בהתחשב בזה שהחוזים שלהם נגמרים (וויט שחקן חופשי מוגבל, המשמעותיים האחרים לא) אז יהיה קשה להשיג משהו בטרייד, אבל ריבילד אכן הכרחי.

 2. אחלה טקסט כהרגלך.
  אבל צריך קצת להיכנס בך:
  .
  א' כהייתי בגילאי היסודי חטיבה אספתי קלפי NBA. זה היה וואחד עיסוק בשבילי. אני זוכר היינו שומרים אותם במן עטיפות פלסטיק מיוחדות. היה מן עיתון כזה שאומר לך מהו השווי של הקלפים שלך. לפני כמה שנים מצאתי את הקלפים ה"יקרים" שהיו לי במחסן של ההורים שלי מסתבר (קלפי רוקי של טים דאנקן וקווין גארנט ועוד כמה כאלו). אמרתי לעצמי וואלה יכול להיות פריט אספנות יקר ו…פחחחח בסוף בקושי נמכרים בדולר. השחקנים המובילים שלכם הם הסחורה הכי פחות מבוקשת בשוק. אין לאף קבוצה מובילה מה לעשות עם אלדריג' או דרוזן כשחקנים מובילים. מקסימום לקונטנדרית הם יכולים להיות כאופציה 3, וגם על זה יתנו בגג בחירת סיבוב ראשון שמן הסתם תצא די נמוכה (נגיד מלווקי בוסטון או הלייקרס יכולים ללכת על דרוזן/גאיי/ אלדריג'). דארמונד הראה את זה בחלון הטריידים האחרון. לא זה מה שיוציא אתכם לדרך חדשה
  .
  ב' אתה צריך להבין שהריבילד הוא קודם כל בראש. אתם לא אותה קבוצה אדירה שהייתם במשך העשרים שנה האחרונות ובשביל לחזור לצמרת (אם וכאשר) תצטרכו לא שנה אחת אלא כמה וכמה שנים של בנייה מחדש. התחושה שלי היא (ותקן אותי אם אני טועה) שאתה לא צופה עכשיו תהליך בניה של משהו כמו 3-4 שנים של תחתית אלא יותר משהו כמו שנה ועליה חזרה על דרך המלך. אני לא חושב שזה אפשרי.
  .
  ג' הצעירים שלכם הם לא משהו שאפשר לבנות סביבו קונטנדרית הם יכולים להיות שחקנים משלימים, אבל גם עליהם הערך לא בשמיים (אני כן רואה קבוצה כמו ההוקס עושה טרייד על מארי תמורת הבחירה הגבוהה שצפויה לה אבל מן הסתם זה יהיה החלפת הבחירה ולא ראש בראש)

  1. תודה רבה חגי, על התגובה המפורטת.
   .
   בנוגע לא – אני מסכים שלקבוצה מובילה אין מה לעשות איתם כשחקנים מובילים, אבל לקבוצה בינונית הם בהחלט יכולים לתרום, אם זה כצלע שניה/שלישית (אולדריג' בפורטלנד), ואם זה כצלע ראשונה/שניה (לא חושב שלשרלוט יש שחקן טוב מדרוזן למשל). אני מסכים שהתמורה לא תהיה גבוהה במיוחד, ויתכן שתכלול גם נכסים שליליים שיעבור אלינו, אבל מכיוון שאנחנו נכנסים לריבילד אין לי בעיה עם זה, ובעיקר – זה יותר טוב מכלום. הצורך שלי באולדריג' לעונה הבאה הוא אפס ואף פחות מזה. לא מכיוון שהוא שחקן גרוע, אלא מכיוון שהוא לא יביא אותי להישגים ואף "יפגע" בדקות של הצעירים ובגובה בחירות דראפט עתידיות. אז אשמח לקבל עליו מה שיותר, אבל גם אם המקסימום זה בחירה אחת וכמה צעירים זה יותר טוב מלהשאיר אותו אצלי.
   .
   בנוגע לב' דעתי כדעתך – זה בהחלט יקח כמה שנים. עדיף היה להתחיל לפני שנתיים ולהיות כבר באמצע התהליך, עדיף היה לקבל אז נכסים יפים עבור קוואי במקום גרושים היום עבור דרוזן, אבל לא בוכים על חלב שנשפך אז כן, נאלץ לצאת לדרך עכשיו, בתנאים פחות טובים, וגם התהליך יהיה ארוך יותר.
   .
   ג' – הם עוד יכולים להתפתח, בעיקר ווקר והצעירים שאנחנו בכלל לא מכירים (סמניץ', ג'ונסון), אבל בגדול אני מסכים איתך, לכן צריך בחירות נוספות, כדי להגדיל את מספר הצעירים ואת הסיכוי שבסופו של תהליך נוכל למצוא סופרסטאר אחד או שניים ועוד כמה משלימים.

   1. מאנו איזה מחיר אתה מוכן לקבל על דרוזן שמעבר לזה כבר יהיה מעליב לקבל? נגיד בחירת סיבוב שני עליו או על אולדריג' זה הולך?

     1. הממ אוקי אז בהמשך לפעמים הקודמות אני מסכים איתך לגמרי. למרות שריבוי של צעירים בסופו של דבר גם יצור עומס רב מדי של התפתחות אבל אם תוכלו להמיר מספר בחירות נמוכות לבחירה אחת סבירה זה יכול לעשות את העבודה.

  2. אני די מסכים פה עם חגי.
   הספרס בבעיה מבחינת טריידים, והם לא כאלו אשפי טריידים שאפשר לבנות על זה.
   .
   הוותיקים – סגנון משחק המיד-ריינג' שכרגע הוא מוקצה בליגה ומסמן את שניהם כפחות יעילים, בעיקר שגם ההגנה שלהם בעייית.
   איכשהו היתרון שלשניהם זה חוזה נגמר בכסף גדול. שנה הבאה תהיה ירידה בתקרה (ולכן אני לא רואה מצב שדרוזן לא אוסף את האופציה שלו), ככה שמי שיקח אותם יתכונן לפנות מקום לעוד שנתיים ("הקיץ של יאניס").
   היתרון שלהם זה ששניהם עדיין שחקני התקפה טובים מאוד, והליגה בתקופה הזו מקדשת את ההתקפה ומי שמסוגל לשים סל (ושניהם טובים מאוד בזה) ימצא מקום בליגה.
   .
   הצעירים – הם "מרשימים" כמה שאפשר רק בגלל שהם במערכת של הספרס שיודעת לפתח שחקנים.וויט התגלה במערומיו בנבחרת, למרות שעדיין היה תחת פופ (והויתור על פוקס בכלל נראה סופר מגוחך אחרי הטורניר). אבל אף אחד מהצעירים הוא לא כזה הם פוטנציאל/תקרה שאי אפשר להתעלם מהם וערך הטרייד שלהם גבוה.
   .
   כרגע הנכס הכי גדול של הספרס זה דרוזן, שהוא גם השחקן הכי טוב שלהם.
   אולדריג' לדעתי ישאר את השנה האחרונה שלא ולא יעבור בטרייד, ואזבחוזה נמוך משמעותית יסיים את הקריירה בבלייזרס.

   1. תודה סמיילי.
    .
    אם נוצר הרושם שאני חושב שנקבל על הותיקים תמורה נוסח הטריידים על דייויס או פול ג'ורג', הריני לחדד שזה לא המצב…
    😉
    אני רק חושב שהערך שלהם בקבוצה כרגע הוא בלתי קיים עד שלילי – איתם ובלעדיהם הקבוצה לא קונטנדרית, ובלעדיהם יש יותר מקום ברוסטר, יותר דקות לצעירים ומאזן פחות טוב שמאפשר בחירות גבוהות יותר. כך שכל תמורה עליהם תתרום לנו, גם אם לא הרבה, ולכן כדאי להטריד עבור ההצעה הגבוהה ביותר (נמוכה ככל שתהא…).

    1. דרוזן ואולדריג' הם השחקנים הכי טובים של הספרס כרגע. מסביבם די שממה. עושה רושם, לעניות דעתי, שרוב השחקנים הצעירים של הספרס הגיעו לתרה שלהם.
     מארי ו-וויט אולי עוד ישפרו את הקליעה ויעשו איזו קפיצונת לגארדים מהדרג השני. פורבס אולי יתפתח לפאטי מילס הבא. פולטל נחמד אבל יש לו תקרה ברורה. קלדון ג'ונסון פשוט לא שיחק מספיק כדי לחוות עליו דעה, אבל מדובר לטעמי בפוטנציאל D&3 או סוג של SG גבוה/גדול.
     לוני ווקר עדיין מאוד גולמי ואולי אצלו הפוטנציאל הגבוה ביותר, אבל אני מניח שאם הוא היה כזה טוב הוא היה מקבל יותר דקות מפופ.
     .
     השנה האחרונה של אולדריג' ודרוזן, זה מה שמעלה טיפה את הערך שלהם, למרות שאני סבור כי ישנן קבוצות שיכולות להשתמש בדרוזן (מג'יק, הורנטס, ניקס).

 3. כרגיל, ניתוח מעניין. קצת מלא תקווה (ואני מאחל לכם שתמצאו את היוקיץ' שלכם. או את המייקל ג'ורדן הזה שכולם מדברים עליו אבל בנחמד), אבל אפשר להבין כשאתה בספרס. ואפילו כשאתם בדרך להפוך לפייסרס של המערב.

 4. תודה על פוסט מפורט מאד. ההרגשה שלי לגבי הספארס היא שהכל הפך שם לעבודה שרירותית. מביאים ומוציאים. כאילו דאיו קו מדריך, או פילוסופיה מסויימת שלפיה מביאים שחקנים ושולחים שחקנים. כאילו מנסים מכל הבא ליד, והטובים שורדים. הפתרון חייב להיות פרישה של פופ לנבחרת ארה"ב והבאת מאמן צעיר עם ראש נקי שיעבוד על מנכ"ל על מין 'תכנית חומש', כשהצעד הראשון בה הוא להביא כוכב צעיר משסביבו יתחילו לבנות בניין. בינתיים הכל שם מרגיש RANDOM וזאת הסיבה שאני מכיר פחות שחקני ספארס מכל שחקני קבוצה אחרת.

  1. תודה אסף. אני חושב שהצורך בריבילד הוא בלתי תלוי בזהות המאמן – צריך לעשות את זה אם פופ ממשיך, וגם אם הוא עוזב. אפשר כמובן לטעון שפופ לא יעשה את זה, שזה בערך מה שאכן קרה בשנתיים האחרונות, אבל זה עדיין הדבר הנכון לעשות לדעתי.

 5. תודה מאנו על המחשבות,
  .
  בשורה התחתונה אני לא חושב שחדשת משהו
  על הכתבות הקודמות, אולי מלבד ההערכה על בחירת הדראפט.
  מכיוון שדנו בנושא מספר פעמים בעבר, לא אחזור על טיעוניי בהקשר ל-dna של המועדון. מצד שני אני הרבה פחות אופטימי משהייתי. את העונה האחרונה פתחתי בתחושה שנבנתה קבוצה מרשימה ומאוזנת, בשורה למטה אף אחד מהצעירים לא עשה את השיפור הנדרש… תליתי הרבה תקוות בשיפור של דרוזן כתוצאה מהיכרות עם המערכת, ובכן היה שיפור, אבל זה לא התבטא בניצחונות. חשבתי שההסבה של אולדריג' לקלעי שלושת תעזור, אבל זה פשוט לא מספיק. אני עדיין מאמין שמארי ווויט ביחד יכול לעבוד, אבל זה לא מספיק כדי לחזור להיות קונטנדרית… עם הקלפים שנשארו אני פשוט לא רואה שום דבר ממשי ומכאן הפסימיות…
  .
  אולי בכל זאת נסיון, מה אתה אומר על אולדריג' ודרוזן תמורת רודי גובר?
  רודי עיצב את ההגנה וירוויח מעבודה עם וויט, שלא נדבר על תיקון התדמית שפופ יעזור לארגן לו. יוטה יפטרו מהנוול של הליגה ויקבלו שני שחקנים שאולי יתאימו לי קונלי ומיט'של, מה גם שיוטה לא ידועים כקבוצה חכמה בטריידים…

  1. תודה רז.
   .
   מסכים שאין כאן הרבה חדש, אבל "זו לא אשמתי" – מכיוון שהבעיות נותרות בעינן גם הפתרונות, המוגבלים, שיש לי להציע נותרים בעינם… הסיבה המרכזית לשוב ולכתוב את זה עכשיו היא שהעונה של הספרס הסתיימה, כל השיקולים של "בוא נגמור את העונה ואז נראה" כבר לא ממש רלבנטיים, וזהו – הגענו לרגע שבו צריך להתחיל לעשות מעשה. ולא רציתי להשאיר את פופ ואר.סי ברגע הזה בלי העזרה החיונית שלי (תג שחור/אפור, רק מעטים זוכים לו).
   .
   בנוגע לגובר – הוא בוודאי שחקן טוב מפולטל, אבל התוצאות של יוטה בפלייאוף מול הסמולבול היוסטוני ידועות, ואני חושש מהיברטיזציה מואצת של ה"סנטרים שאינם קולעים משלוש ולא מסתדרים בחילופים" בתקופה הקרובה, אז קשה לי לראות איך זה עוזר לנו באופן משמעותי. אבל, כאמור, צריך לראות מה יש על הלוח ולבחור בהצעה הכי פחות גרועה שנקבל, ואם למשל יוטה יוסיפו שחקן צעיר ו/או בחירות יתכן שזו תהיה ההצעה הכי פחות גרועה.

 6. כן, אתה צודק. חייבים ריבילד. לשלוח את הותיקים (וכמו שאמרת, אם מילס רוצה להמשיך סבבה)
  זה ייקח לפחות 3-4 שנים, (באופטימיות)
  חסרות לנו כרגע יותר חתיכות לקונטנדרית מחתיכות שנמצאות. ההגנה הייתה נוראית, אין קליעה מ3, וגם הקליעה מ2 לא משהו…
  המערכת היא היתרון היחיד שלנו ולכן צריך לבחור שחקנים מתאימים. לדוגמא : מוריס כנראה שלא מתאים.

 7. רואים שאוהד כתב את הפוסט –
  חגי צודק, הוא ממש משובץ בווישפול ת'ינקינג (אבל מי אני שאלין…)
  .
  זה לא משנה את העובדה ש-
  אחלה פוסט! אישית, אני הכי אוהב לקרוא פוסטים של אוהד. על אחת כמה וכמה כאשר הכותב מוכשר.
  תודה, מאנו.

   1. המחשבה שתקבלו יותר מ-10 סנט לדולר במהלך מכירת החיסול.
    .
    תראה, גם לי יצא לכתוב פוסט (על הסאנס, להבדיל אלפי הבדלות. לא, נכון יותר לכתוב – להבדיל 5 הבדלות) בו אני מפנטז על התמורה שנקבל על ג'וש ג'קסון או TJ וורן. המציאות לא שיתפה אתי פעולה…

    1. אני לא יודע לאמוד את המחיר של מה שנקבל חזרה, אבל משהו, כל משהו, יכול לעזור לנו בדרך הארוכה למעלה, ויותר טוב מהכלום שנקבל מהרוסטר הקיים. הנקודה העיקרית כאן היא שצריך להתחיל לעשות את זה, ולא להמשיך בכיבוי השריפות של השנתיים האחרונות.

    2. תודה מאנו על פוסט מצוין. בתור אוהד הרוקטס אין לי טיפים לתת לכם . . .
     .
     ותודה רבה רבה לגיא על תגובותיך השקולות והנוכחות בפוסט של מנחם על טראמפ. עצוב לראות כמה אנשים ברמה גבוהה נסחפים אחרי הגל העכור. אתה הילד ההולנדי מחזיק את האצבע בסכר בשביל כולנו. אין לך תחליף.

     1. עגל היות ואני מעריך אותך אני אומר את זה ותעשה עם זה מה שאתה רוצה:
      אם תמשיך (או תמשיכו) לדבר בצורה כזו כנראה שאתה נידון לכל חייך להיות במיעוט. ולא זה לא בגלל שאתה צודק יותר או חכם יותר. אלא כי אתה לא משכיל להבין שיש אנשים בצד השני ששמעו את דעתך ושמעו דעות אחרות והם לא פחות חכמים ממך, לא פחות מפוכחים ממך, לא פחות מתקדמים ממך ומהדעות שלך. והם עדיין בוחרים בעמדות הפוכות. אז אפשר לומר עליהם שהם טיפשים אבל זה מתנפץ על קיר המציאות. תוכל לומר שהם עיוורים או עדריים, אבל הא ראיה שהם בעלי חשיבה עצמאית לא פחות ממך, ובכלל מניין הביטחון הזה שהצד השני הוא העדרי/ הלא מפוכח ולא אתה? מה אתה באמת מתיימר לדעת כל כך טוב את האמת? או שאולי רק אולי, אתה זה שקצת התעוורת עם השנים מתסלח לי – שחצנות ויהירות שאין להם שום הצדקה. והדימוי הזה של הילד ההולנדי, שמרמז שהסכר עוד רגע.. ועוד רגע.. כמו כל פחד או יותר מזה פרנויה תמיד מספרים לנו שהנה זה מגיע, אבל כשטועים מסרבים לשלם את המחיר או אפילו לעשות חשבון נפש. אחד. קטן.

      1. חגי תתפלא אבל אני יודע שיש הרבה אנשים בצד השני שהם לא פחות חכמים ממני ואני מכבד את דעתם. זכותי להביע את דעתי המנוגדת מדעתם של אחרים. ועדיין – לא אכפת לי להיות במיעוט כל עוד אני צודק. להיות במיעוט וגם לטעות זה כבר גרוע יותר . . .
       🙂
       יש דבר אחד שלי מאוד מפריע – כל הזמן אומרים שביבי קמצן, מושחת, אנוכי, ושקרן. כל מה שאנו נחשפים אליו הוא עדויות משניות, לא באופן ישיר אלא דרך אנשים המצהירים א׳ או ב׳.
       אבל בבחירות האחרונות הוא הוכיח לי באופן אישי לגמרי שהוא שקרן. בטלויזיה, נדמה לי שאצל רינה מצליח, הוא נשאל האם הוא ההיה מעורב בהקלטות של יועצו של גנץ, והשיב שלא. לא עברו יומיים וכבר התפרסמו ההקלטות שהוכיחו שהוא דיבר עם הרב שדובב את העוזר של גנץ.
       ביבי שיקר מול כל האומה. בכך הוא הוכיח לי שמה שאומרים עליו נכון. הבן אדם מחוק אצלי, הוא לא יכול להיות מנהיג. אני כבר לא מדבר על ההסתה נגד השמאל, בתי המשפט, ערבים ומה לא. גם אם יצא זכאי בבית המשפט הוא אדם לא מוסרי.
       הייתם צריכים, גוש הימין, לזרוק אותו לאלף עזאזלים. מה קרה, אין אנשים אחרים שיכולים להנהיג את גוש הימין?
       ואגיד לך עוד משהו, ההתרפסות הזאת בפני אדם מושחת היא אות קיין על גוש הימין ויקח לכם שנים להפנים את זה.
       לא קשור אליך, הבחירה של ימינה והמתנחלים היתה בין אדם לא מוסרי ובין השטחים. הם החליטו שהמוסר פחות חשוב מהאדמה.
       אני חושב שהם מאוד יצטערו על זה משום שהיו יכולים לבחור להחליף את המנהיג כי את האדמה לא היו מאבדים בכל מקרה.

      2. אוף, כתבתי תגובה ארוכה על הצורך שלנו במפלצות, דופאמין, שנאה, תירוץ להיות מניאק, סכנה לאוטוריטריאניזם יאדה יאדה צריכים לקבוע שהמפלצות בצד השני הן רוע מוחלט והן יודעות את זה אחרת נתחיל לחשוב שיש סיכוי שאנחנו המפלצות ואנחנו לא יודעים את זה בכלל בלה בלה משוכה מוסרית נמוכה ככל האפשר כדי להוכיח לעצמו שאנחנו הטובים.
       אבל אז לחצתי על הכפתור הלא נכון, הכל הלך ואין לי כוח לשחק במשחק הזה יותר.

      3. לא הבנתי לגבי מה שרשמת על ימינה.
       .
       אבל מה שלי יותר מפריע זה הסלקטיביות: אם נעבור פוליטיקאי אחרי פוליטיקאי, ואתן לך שקר כלשהו, סתירות בדברים או כל דבר מעין זה, גם אז ראוי שיימחק? ואם לא אז מה ההבדל? האם למשל בוז'י הרצוג מחוק בעינך אחרי ששתק בחקירות כמו אנשים בעולם התחתון סטייל אבי רוחן? האם את תמר זנדברג מחקת אחרי ששיקרה שהיא לא העסיקה את קלוגהפט (שזה בפני עצמו היה דיון כל כך צדקני ומאוס) לפיד, שהשחיר פגישות עם פקינג נוני מוזס, ששיקר בכל הקשור למילצ'ן? זהבה גלאון שנחקרה באזהרה בזמנו האם זו מי שראויה לעמוד כראשת מפלגה שמתיימרת לכזו צדקנות? לבני שהשאירה חובות אדירים אחרי שעזבה את קדימה?

      4. LJOS עזוב אותך שטויות. אני אקח על עצמי את תפקיד הנודניק ואשאל: אז מתי הפרק הבא?

      5. עגל יקירי דבר ראשון אני שמח שאנחנו מסכימים, חשוב לתת ולהשמיע דעות שונות אני אגן על דעתך גם אם אני מנוגד אלייה לחלוטין.
       לגבי ביבי אני לא סובל את ביבי, הוא לא ראש ממשלה טוב אני פשוט חושב שהוא ברירת מחדל אבל מה אתה מצפה מפולטיקאי שלא ישקר? כמו לצפות מהשמש שלא תזרח, לשום פולטיקאי אין מילה אחת אמיתית שיוצאת מהפה, ביבי פשוט יותר כריזמטי .
       .
       לגבי שחיתות אני צריך לספר לך את השחיתות שהתנהלה בשלטון כאשר המערך היה בשלטון, זה ממש לא משנה מי יהיה בשלטון שחיתות תמיד תהיה בטח בכספי המיסים ובתקציב הביטחון , הקטע זה להיות קרוב יותר לצלחת ).

       .איך אתה יודע שלא יחליפו שטחים אם ביבי לא בשלטון (ושטחים תמורת שלום לא עובד , הערבים לא מעוניינים בשלום לא מכירים בישראל כל שטח בהיסטוריה שוויתרת עליו גרם לעלייה בכמות הרוגים פיגועים ומה לא ). , הרי גנץ שינה את המילה שלו 10 פעמים רק בשנה האחרונה ניסה לשבת עם המחבלים בקואליציה .

      6. מפתיע אותי שאנשים חכמים ונבונים לא מכירים את ההיסטוריה של העם שלנו, מתעלמים ממנה בבוטות, אני עדיין מחכה להסבר איך מאורעות תרפ״ט היה קשור לשטח? מה קרה היסטורית כל פעם שנתנו שטח בתקווה לשלום (חשבתי שאחרי הסכם אוסלו יקלטו) , לא מבינים שאין באמת פרטנר בצד השני לשלום.
       חוזרים לי על סיסמאות ריקות מתוכן ללא גיבוי בנתונים

      7. אוף, אני מקווה שממש בקרוב.

     2. חברים, אם אפשר יהיה "לגדר" את הדיונים הפוליטיים לפוסטים ספציפיים, כך שמי שמעוניין להצטרף לחגיגה יעמיק בהם, ומי שלא לא, זה יהיה מצוין. אני לא חושב שה"דליפה" של העניין הפוליטי מהפוסט של מנחם לפוסט הזה מועילה לדיון הפוליטי או לדיון על הספרס החבוטים.

      1. מקובל לחלוטין, דרך אגב פוסט ענק , אני מסכים הייתם חייבים ללכת לבנייה מחדש כבר לפני שנתיים, המרדף של פופ אחר הפלייאוף בכל מחיר שנה שעברה והטרייד של קוואי בדרוזן עשה נזק עתידי, שיקח לספרס כמה שנים טובות להתאושש ממנו.
       אוהדי הספרס יצטרכו להתרגל לגיהנום של כמה שנים אחרי 20 שנה בטוף, זוהי גורלה של כל קבוצה רק שהספרס והקוסם פופ הצליחו למשוך ולדחות את הסוף 20 שנה, שבהם הזמן כבר התייאש.

      2. סורי אתה צודק לגמרי.

 8. סקירה מצוינת.
  השינוי צריך לבוא מלמעלה. פופ בזקנתו הפך לשמרן ומקובע וצריך רוח חדשה ורעננה.
  את המפתחות צריך לשים בידיים של וויט – ווקר.
  מורי הנכס הכי טוב לשחק עליו בטרייד – הוא רכז מוגבל שלא משדרג אותנו.
  אהבתי את הטריידים המוצעים על אולדריג' ודרוזן.
  לבלינלי אגב עוד יהיו הרבה קופצות – כל קונטנדרית תשמח לקלע כזה על הספסל, גם בדמדומיו.

 9. דרוזן שחקן טוב. מאוד.
  הבעייתיות ממנו היא בגלל פופ, ששם עליו יותר מדי לחץ ועומס – והוא לא בנוי לזה.
  לא אתנגד לטרייד טוב, אבל ייבוש הצעירים, אולדריג' ומורי המוגבלים – זו תמצית הבעיה.

  1. אין לי שום דבר נגד דרוזן, באמת, הוא פשוט האיש הלא נכון במקום הלא נכון – אנחנו צריכים מישהו שיוכל להתמודד עם הלחץ של להוביל קבוצה, ואם הוא לא האיש הזה, ואין אף אחד אחר, אז חבל לבזבז את הזמן, של דרוזן ושלנו, ועדיף להטריד אותו, ורבים אחרים, כדי להגדיל את הסיכויים שנמצא מישהו כזה. אנחנו חייבים למצוא מישהו שיכנס לנעליים של דאנקן וקוואי, בלי זה אין קונטנדרית, וכל השאר לא יעשה את ההבדל.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט