הספרס – העתיד?/ מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

קיימות כמובן מגוון אפשרויות הקיץ, אך לצורך הדיון שלנו כאן נתמקד בשלושה עתידים עיקריים – חזרה לדרך המלך, השתלת לב חדש, ופירוק והרכבה.

עתיד ראשון – חזרה לדרך המלך

בתרחיש זה הזעזועים בשנה החולפת נשכחים והמועדון ממשיך לאור קווי המתאר שהנחו אותו עד כה. הנחת העבודה היא ששינויים, ככל שיהיו כאלה, במבנה הבעלות וביחסים בין הבעלים לא ישפיעו על התנהלות המועדון, שפופ נשאר במועדון ובתפקידו, ושקוואי בריא ונשאר בספרס. אם אכן התרחיש הנ"ל מתממש, אנחנו בעצם חוזרים לקיץ רגיל של הספרס, או כמו שאיתן מאג'ר ניסח את זה ביומן הספרס – "הדרך לאליפות 2018/9".

בואו נראה מה עושים עם הרוסטר במסגרת התרחיש הזה. אני לא מומחה לענייני CBA, אז אם נפלו טעויות משמעותיות, אשמח אם חכמי ה-CBA יתקנו אותי בתגובות.

למרקוס – כידוע, בעידן הנוכחי "נדרשים" 2-3 אולסטארים לזכות באליפות והיות ולמרקוס חזר להיות אולסטאר השנה, והיות ולמרקוס הוא השני לקוואי, אין ממש יכולת לוותר עליו, למעט בתרחיש, הלא סביר, שמישהו מציע אולסטאר אחר/שקול תמורתו (אל הורפורד, נניח). לכן בקיץ הזה, ובמסגרת התרחיש הזה, אני לא רואה סיבה להיפרד מלמרקוס.

גאסול – לא לגמרי ברור מה ניתן לעשות בעניין החוזה הדרקוני. על פי בסקטבול רפרנס החוזה הקיים, בניגוד לקודם, אינו עם אופציות יציאה לשחקן או לקבוצה, כך שלא ברור האם וכיצד אפשר לעשות מהלך דומה בקיץ הזה או לצאת מהחוזה באופן אחר.
אם ניתן לעשות זאת, צריך להציע לגאסול "התקזזות" על השנה האחרונה, שבה לא הצדיק את שכרו, כך שיקבל מעתה שכר ווטרן מינימום, נניח 2.5 מיליון דולר כמו מאנו, ותו לא. אם לא ניתן לעשות זאת, אפשר לחשוב על טרייד "מוזגובי" שבו מישהו לוקח מהספרס את המשקולת הזו עבור נכסים אחרים, אך אני חושש שטרייד כזה יפגע יותר מדי בנכסים של הספרס לשנים הבאות, שממילא הינם מצומצמים. אפשרות נוספת היא לעשות waive under stretch provision, כלומר לשחרר אותו ולפרוס את החוזה למספר שנים קדימה, כמו שעשו במקרה של טימי, או לחילופין פשוט לעשות ביי-אאוט ולקוות שימצא קבוצה אחרת (חזרה הביתה לממפיס המטנקקת?) שתשלם חלק משכרו. בכל מקרה, השתחררות מהחוזה של גאסול בהחלט תממש את השורה "יקרה לנו נס בקיץ הזה".

מאנו – לקבל את מה שמאנו נותן ב2.5 מיליון דולר זו עסקה מצוינת לקבוצה תחרותית. לכן אם הוא ירצה, הילד, נשמח לקבל אותו לשנה נוספת. לצורך המשך הדיון נניח שמאנו נשאר.

טוני – אלמלא היה מדובר בשחקן שתרם למועדון, הייתי אומר שאת הטיפות שעוד ניתן לסחוט מהלימון הזה כדאי לסחוט במועדון אחר שבו צעירים יוכלו ללמוד מניסיונו של פארקר, אבל לא בבית ספרנו. מכיוון שבכל זאת מדובר בפארקר ובספרס אפשר לדבר על וטרן מינימום של 2.5 מיליון דולר לערך. השאלה היא האם טוני, שהכריז שהוא רוצה לשחק 20 שנה בליגה, יסכים להפחתה כזו בשכרו. גם כאן, הרבה תלוי בפופ, בעד כמה טוני רוצה להישאר במערכת של הספרס, בהאם טוני ישתכנע שלקבוצה יש סיכוי ללכת עד הסוף ולהעניק לו טבעת נוספת, ובהצעות אחרות שיקבל (או לא).

בסיכומו של דבר, בקבוצה תחרותית יש הגיון להשאיר את מאנו ואולי אחד משני הווטרנים האחרים. אם מאנו עוזב אפשר לשקול להשאיר גם את טוני כדי לשמר את המסורת.

בנוגע לגארדים, אם מסתכלים על קונטנדריות אחרות, קל לראות שלכולן יש לפחות שני גארדים ברמה גבוהה – סטף וקליי, הארדן ופול, קיירי/רוזייר/בראון. לספרס דהיום אין אפילו אחד.
לכן, נראה שאין ברירה אלא להביא גארד מבחוץ על מנת לאזן במשהו את התמונה. נכון שללברון אין צורך במובילי כדור והוא מסתפק בצלפים, אבל קוואי לא משחק פוינט-פורווארד ולכן המודל של קליבלנד לא מתאים לספרס.

נשאיר לפופ ואר.סי, ולהצעות בשוק, להחליט אם נכון יותר להביא שוטינג גארד ולהמשיך לתת למורי להתפתח, או להביא פוינט גארד ולהפוך את מורי למחליף ראשון.
כנראה שעל מנת לעשות זאת נצטרך להיפרד מגרין או מילס או אפילו שניהם, ואולי גם לשלוח את דריק ווייט ו/או בחירת דראפט כצ'ופר.
קמבה ווקר יכול להיות פתרון לא רע, ונראה לי שבורגו משרלוט יקבל בשמחה את גרין/מילס ואולי עוד איזו חתיכה מהספרס (טוני?) כדי להכניס קצת DNA בריא לקבוצה שאין לה ממש כזה, בעודו בונה את העתיד של שרלוט. בורגו אמנם הכריז שהוא מאמין בווקר, אבל נראה איך יתפתח הקיץ. וושינגטון נמצאת בדילמה מתמדת בעניין הצמד וול/ביל. אם וושינגטון תחליט לוותר על אחד מהם, הטרדתו עבור מילס ו/או גרין ו/או עוד מישהו יכולה להילקח בחשבון כשמילס/גרין מהווים מחליפים טובים ומנוסים מהספסל. כנ"ל בנוגע לפורטלנד שעשויה לוותר על מקלום.

בעניין הפורווארדים, מכיוון שבמסגרת תרחיש זה קוואי נשאר, נותר רק לשאול האם הפורווארדים הקיימים מהווים עסקה טובה כמחליפים. בנוגע לגיי נראה שהתשובה חיובית. אמנם סביר להניח שלא תמיד יהיה בקו הבריאות, אבל הוא שחקן שלם שהתאקלם יפה במערכת. יש לו אופציה לשנה הקרובה (9 מיליון דולר). אני מניח שהוא יכול להרוויח קצת יותר במקום אחר, אבל האיש עשה כ-125 מיליון דולר בקריירה וטבעת אין לו, אז נראה לי שמיליון או שניים לכאן או לכאן לא בהכרח יגרמו לו לעזוב קבוצה תחרותית שהוא מרוצה בה.
יתכן ופשוט יממש, או שיבקש להאריך את החוזה, וכל עוד השכר יהיה סביר אין לספרס סיבה שלא להאריך. אני מעריך ומקווה שהוא יישאר.

אם אכן גיי נשאר, אני לא בטוח שיש מקום הן לברטאנס והן לסלו-מו, ויתכן שאחד מהם יעזוב מכיוון שיקבל יותר במקום אחר והספרס לא ירצו להשוות, או מכיוון שהספרס בכלל לא יציעו (ע"ע ג'ונתן סימונס). להערכתי מי שיישאר הוא סלו-מו, גם מכיוון שמועדונים שאינם הספרס יחששו להשקיע בשחקן, איך לומר, מוזר כל כך, וגם מכיוון שהוא מביא חבילה שלמה יותר שתגרום לספרס להיות מוכנים לשלם עליו יותר. גם הדראפט יכול להשפיע כאן – הספרס בוחרים במקום ה-18, לא בדיוק המקום שאתה מוצא בו סופרסטארים, אבל בכל זאת גבוה יחסית לספרס, ולנוכח המצב במחלקת הפורווארדים הם בהחלט צריכים לחזק אותה, כך שהסבירות לבחירת פורווארד גבוהה יחסית.

מחלקת הגבוהים תלויה מאד בפרשת גאסול ובאופציות שיהיו להביא שחקן איכותי במחלקת הגארדים. ככלל, גארד מוביל נראה לי קריטי יותר מאשר סנטר מוביל, אבל בכסף שישאר, אם ישאר, בהחלט צריך להשקיע בשחקן גבוה נוסף, ולו כמחליף ללמרקוס. לוברן לא נראה לי האיש, אבל בהעדר תחליף/כסף זמין יתכן שישאר. גם כאן, אם הדראפט יזמן מציאה במקום ה-18 (או בסיבוב השני) אולי יקחו ביג כרוקי.

לסיכום – פופ נשאר, קוואי חוזר בריא, חלק מהווטרנים נשארים בשכר מינימום, חלק מהגארדים המחליפים עוזבים עבור גארד מוביל איכותי, הצעירים ממשיכים להתפתח ונכנסים שני רוקיז חדשים לרוסטר. פופ מצליח לשלב בין שלושת הכוכבים – קוואי, למרקוס והגארד המוביל החדש. שחקני הספסל שנותרו בסגל חוזרים להיות מחליפים טובים ולא שחקני חמישייה לא טובים. הספרס מתחילים לקלוע שלשות כמו הקבוצות המובילות בליגה, ובעזרת ההגנה המשובחת מסיימים במקום השני במערב.

בחצי הגמר האזורי בפלייאוף, אחרי מאבק קשה בשבעה משחקים, הספרס גוברים על יוסטון של הארדן (ולברון!) בדרכם לגמר המערב מול הלוחמים. דריימונד גרין מורחק במשחק החמישי עקב עבירה קשה על למרקוס ומסתער על השופט. בניסיון לעצור את דריימונד סטף קרי שוב נפגע בקרסול ושניהם נעדרים מהמשך הסדרה. במשחק השביעי באוקלנד קוואי, עם 42 נקודות ו-4 חסימות על דוראנט, סוגר חשבון עם הלוחמים על הסדרה של 2017, מבהיר שהוא השחקן הטוב בליגה כיום, ולוקח את הדורבנות לפיינלז. פילי, שהצליחה הפעם לעבור את בוסטון (3-4), מגיעה עם פרפרים בבטן. סימונס, עם 22% מהשדה, נכשל בהגנה מול קוואי, פופ מבהיר לברט בראון את ההבדל בין המקור לבין החיקוי, ובסופו של ג'נטלמן סוויפ אר.סי ביופורד הנרגש מכריז "איתן מאג'ר צדק!!!". סאן אנטוניו ספרס אלופת הנ.ב.א לשנת 2018/9.

עתיד שני – לב חדש

התרחיש מבוסס על כך שהמועדון אינו מגיע לעמק השווה עם קוואי, ובוחן אפשרויות לטרייד כאשר הכוונה היא לנסות ולמצוא תחליף לקוואי שיאפשר לקבוצה להיות קונטנדרית גם ביום שאחרי הטרייד.
נראה שבמצב כזה יש אפשרות שפופ יישאר, הן על מנת ללוות את התהליך הרגיש הזה, לפחות בעונה הראשונה, והן על מנת לשכנע את המוטרדים לספרס שכדאי להם להגיע. עם זאת יש גם אפשרות שפופ יישאר בתפקיד אחר במערכת וישאיר את ההובלה למחליפו/תו

מי הן הקבוצות הרלבנטיות לטרייד עבור קוואי? מספר פרמטרים:

 1. קבוצות שיש להן שחקנים שיכולים ליצור קונטנדרית – אל יקל הדבר בעיניכם.
  אם מסתכלים מסביב, יש שחקנים שיש להם פוטנציאל, יש שחקנים שהיו בעלי פוטנציאל, אבל כמה שחקנים בליגה באמת יכולים להיות בסיס לקבוצה אלופה? מעט מאד.
 2. קבוצות שיסכימו להטריד נכסים יקרים עבור קוואי – קבוצות שיש להן נכסים בסדר גודל של קוואי, לא בהכרח מעוניינות להטריד אותם. גם אם נניח שקוואי מצליח לשכנע את כל הרופאים שהוא בריא לחלוטין, עדיין יש כאן עניין של התאקלמות של שחקן במועדון חדש, מאמן חדש, רוסטר אחר. וסביר להניח שהפרשה העגומה עם הספרס לא תרמה לדימויו של קוואי כשחקן שקל להסתדר איתו. יש לא מעט סיכון במהלך הזה, וזה משפיע על המחיר שקבוצות יסכימו לשלם על קוואי.
 3. קבוצות שבהן קוואי מעוניין להאריך חוזה – מאחר ולקוואי נותרה שנה אחת בחוזה, קשה להאמין שמישהו יהיה מוכן לשלם מחיר ראוי ללא הסכמה של קוואי להארכת חוזה. לכן, גם אם הספרס יכולים לכאורה להטריד אותו לאן שירצו, עדיף להם להטריד אותו לאן שגם הוא רוצה ולקבל יותר בטרייד. וכאמור, אני מניח שקוואי מעוניין לעבור לקבוצה שהיא ממילא קונטנדרית, או לפחות תהפוך בסבירות גבוהה מאד לכזו אחרי שיעבור אליה.

קבוצות שלדעתי לא עונות לכל הקריטריונים האלו אלא רק לחלקם הן:

פילדלפיה – לפילדלפיה גארדים מצוינים וסנטר נפלא, אבל אין להם SF ברמה הגבוהה ביותר. בנוסף, פילי קבוצה צעירה, שחקניה חסרי ניסיון, וקוואי כבר הוכיח את עצמו ברמות הגבוהות ביותר. מצד שני, הוא מספיק צעיר כדי להבטיח להם 5-7 שנים עם הצעירים. אני מניח שגם קוואי מסכים לניתוח הנ"ל ולכן יסכים להיות מוטרד לפילי ולהאריך שם חוזה. אבל מה ניתן לבקש מפילי עבור קוואי? את אמביד לא יסכימו להטריד. סימונס, לפחות בשלב זה, נראה לי שחקן מוגבל, והוא גם צעיר, אז לא נראה שאפשר לבנות סביבו קבוצה, וכנ"ל לגבי פולץ. גם קובינגטון וסאריץ' שחקנים טובים אבל לא מספיק טובים כדי להפוך לשחקני פרנצ'ייז.

ניו אורלינס – אפשר למנות את דייויס וקאזינס (אם וכאשר יחתום) כנכסים העיקריים. אבל לניו אורלינס אין סיבה להטריד את דייויס, כך שלמעט במקרה שדייויס אומר להם שהוא לא רוצה להמשיך, אני לא רואה תרחיש של הצרחת דייויס וקוואי. קאזינס פצוע, וגם כשהוא בריא הוא פצוע בראש, ולכן לא מהווה תמורה הולמת לקוואי.

הלייקרס – אני מניח שקוואי מסכים לעבור לשם, ושהלייקרס מעוניינים, אבל עם כל הכבוד ללונזו, רנדל, אינגראם ואפילו קוזמה, אף אחד מהם לא נראה לי מספיק מוכשר כדי להוות לב חדש של קונטנדרית.
כולם חכמים, כולם נבונים, וכולם יודעים את התורה, אבל הם לא סופרסטארים ולדעתי גם לא יהיו. הדברים נכונים, במידה כזו או אחרת, גם לגבי מיאמי – קוואי אולי ירצה, הם בוודאי ירצו, אבל אין להם תמורה הולמת לקוואי, גם לא כקומבינציה.

אני מניח שיוסטון וגולדן סטייט לא מעוניינות להטריד את הנכסים שברשותן עבור קוואי, והן גם מתחרות ישירות עם הספרס, לכן לא נראה לי שיש טעם להרהר על דוראנט/קליי/הארדן עבור קוואי.

לא באמת אופציה

הקבוצה היחידה שלדעתי עונה על כל הקריטריונים היא בוסטון. ראשית – לקוואי אין סיבה לא להסכים לטרייד. שנית – איינג' כבר הוכיחו שהוא מוכן לקחת סיכונים ולהטריד כל דבר שזז. שלישית – לבוסטון הרבה נכסים ובעיקר עומק בשני המקומות הקריטיים ביותר לספרס – גארדים קולעים ופורווארדים להחלפת קוואי.

חבילה א' – קוואי עבור בראון וטייטום (עם תוספות)

בראון (5) וטייטום (7) לא עוברים מול קוואי (18), לכן אפשר להשלים את הטרייד עם מוריס (5) או ביינס (5, החוזה שלו נגמר אבל אפשר בסיין אנ טרייד).

איינג' יכול למקסם את ההייפ (המוצדק) סביב בראון וטייטום, ולהטריד אותם מתוך מחשבה שקיירי והייווארד חוזרים, והיות ולסלטיקס לא מעט בחירות טובות בשנים הקרובות, והיות והמערכת שלהם יודעת לטפח שחקנים, הוא ידע "לייצר בראון וטייטום חדשים" במהלך השנים. במהלך כזה איינג' בונה קבוצה לכאן ולעכשיו ועם קיירי, הייווארד,  קוואי והורפורד יהיה קשה מאד לעצור את הסלטיקס.

הספרס מקבלים את בראון, שחקן דומה לקוואי מבחינות רבות, את טייטום כ-SF, ואת מוריס/ביינס. הקבוצה הופכת לעמוקה יותר וצעירה יותר, סוגרים את החור בעמדת הסנטר. נראה שהפלייאוף האחרון הוכיח שבראון וטייטום, למרות צעירותם, בשלים ללכת עד הסוף ולהוות שלד ולב של קונטנדרית. טרייד מצוין לספרס.

חבילה ב' – קוואי עבור הייווארד (עם תוספות)

לבוסטון SF טוב (גם אם פצוע), ולא ניתן לפסול את האפשרות שהיא תרצה להחליף אותו ב-SF שנתפס כטוב עוד יותר (גם אם פצוע). מצד שני, מאותה סיבה אני לא חושב שהייווארד לבדו יהווה מחיר הולם עבור קוואי.

החוזה העצום של הייוארד (29) עולה בהרבה על זה של קוואי (18), ולכן טרייד אחד על אחד לא עובר. אם מוסיפים לטרייד את גרין/מילס (10) ומהצד השני את רוזייר (2), הטרייד עובר. הספרס מקבלים מחליף לקוואי ב-SF, אמנם סוג של שנמוך, אבל בכל זאת מחליף, ומשיגים פוינט גארד צעיר ומבטיח בזול. בוסטון מקבלים גארד מחליף מנוסה במקום רוזייר שיתכן ובכל מקרה היה עוזב עבור חוזה גדול יותר, ותפקיד משמעותי יותר, בקבוצה אחרת.

עם הייווארד ורוזייר הספרס פתרו את בעית הגארד, לא נשארו עם חור ב-SF, ואם נשאר כסף/בחירות דראפט אפשר לחזק את מחלקת הגבוהים.

חבילה ג' – קוואי עבור קיירי (עם או בלי תוספות)

קיירי חתום לשנה אחת עם אופציית שחקן לשנייה. עם זאת, בקיץ האחרון הוא מנה את הספרס בין הקבוצות המועדפות עליו לטרייד, כך שאפשר להעריך שלא יעמוד על הרגליים האחוריות, בעיקר אם פופ יישאר. הטרייד של קיירי (18) על קוואי (18), אחד על אחד, עובר. אני עדיין לא בטוח שקיירי יכול לסחוב קבוצה על הגב, וצריך להחביא אותו בהגנה, אבל זה טרייד סביר בנסיבות הללו.

בוסטון יכולים להסכים להוסיף לקיירי את מוריס (5), ובתמורה לקבל את מורי מהספרס (1.5). הטרייד עובר גם עם התוספת הזו. הספרס מקבלים פורווארד שיודע לעשות הגנה ולקלוע מבחוץ כדי לסתום חלק מהחור שמשאיר קוואי, בוסטון מקבלים גארד מחליף לרוזייר שיהפוך לגארד פותח.

עם קיירי ומוריס הספרס נראים לא רע. הם משאירים את גיי ומנסים להביא SF נוסף או ביג בטרייד (כנראה על גרין/מילס) או דרך הדראפט.

ביי קוואי?

לסיכום – ככל שזה תלוי בספרס, לא הייתי יוזם טרייד על קוואי עבור אף אחת מההצעות דלעיל, לא מכיוון שהן לא טובות אלא מכיוון שלא הולכים לניתוח לב פתוח אלא אם ממש חייבים, או אם קוראים לך דני איינג'.
אבל אם אין ברירה, אז הייתי אומר שהחבילות מבוסטון יכולות להצליח במשימה ולהפוך ללב חדש לקונטנדרית. חבילות משאר הקבוצות שהוזכרו לא יצליחו לדעתי ליצר לב חדש, אבל אפשר להשתמש בהן במסגרת התרחיש השלישי.

עתיד שלישי – פירוק והרכבה

עיקרו של תרחיש זה הוא בכך שהמועדון אינו מצליח ליישר את ההדורים עם קוואי, וגם אינו מצליח להשיג טרייד שיאפשר לקבוצה להיות קונטנדרית ביום שאחרי.
להערכתי חיזוק הסגל הקיים, ללא קוואי וללא לב חדש ששקול לקוואי, יביא את הקבוצה למעין מצב ביניים של קבוצה בינונית ללא סיכוי ממשי לאליפות. לא יודע להגיד כמה בינוניים הם יהיו, הטווח נע בין מיניסוטה, דרך אוקלהומה ועד יוטה, אבל לדעתי מועדון כמו הספרס, עם עבר מפואר ומערכת כדורסל מוערכת, צריך לנסות ולשמור על מיקומו בצמרת, ולא להשלים עם שנים ארוכות של בינוניות.

לפיכך, בתרחיש זה הספרס למעשה סוגרים את התקופה שהתחילה עם גיוסו של דאנקן, ופותחים בריבילד מלא שכולל שינוי מוחלט של הרוסטר. נראה שבמצב כזה פופ יעזוב את תפקידו, ולכל היותר יישאר במערכת בתפקיד ייעוצי כזה או אחר. ירידה בהשקעה של הבעלים יכולה גם היא לגרום להחלטה כזו, או להיות תוצאה שלה, בהנחה שמועדון בבניה מחודשת יוכל לצמצם את הוצאותיו במהלך השנים הקרובות.

מקובל לחשוב שהספרס יודעים לבחור בדראפט ויודעים לפתח שחקנים וזה נכון, אבל כנראה שהפער מהמועדונים האחרים הצטמצם משמעותית – היום לא רק הספרס מזהים כשרונות ומפתחים אותם. גולדן סטייט ובוסטון עשו ועושות את זה מצוין, וכך גם דנבר, יוטה, מיאמי וכנראה שגם הקליפרס של ג'רי ווסט תצטרף לרשימה.

מכאן יוצא שהמצוינות של הספרס בזיהוי וטיפוח כשרונות, גם אם היא מהווה בסיס לאופטימיות בנוגע להצלחת תהליך הריבילד במועדון, אינה יכולה להחליף את הצורך בבחירות רבות וגבוהות ככל הניתן.

על כן בתרחיש זה קבלת ההחלטות בנוגע לרוסטר הקיים משתנה לחלוטין ואף מתהפכת. מטרת המועדון הינה להשיג מספר מירבי של כשרונות צעירים ובחירות דראפט גבוהות, ואם אפשר כבר בדראפט הקרוב ולא רק בשנים מאוחרות יותר על מנת לקצר את התהליך. כל מה שאפשר לקבל עליו משהו בשוק – נמכר, רק מה שצעיר ויכול לצאת ממנו משהו – נשאר.

במסגרת זו מטרידים את למרקוס, גרין ומילס לכל המרבה במחיר. מוותרים על גיי, סלו-מו, ברטאנס וברנדון פול. משאירים את מאנו וטוני, על מנת שיחנכו את הצעירים ברוח המועדון וישתלבו לאחר מכן בצוות הניהולי. משאירים את מורי, ווייט, ואולי גם את פורבס. קולטים חוזים נוראיים מקבוצות אחרות עבור בחירות דראפט או שחקנים צעירים מוכשרים. אם אין ברירה, אפשר גם לקלוט מעט שחקני ביניים – ברמה ובגיל – אם יש להם פוטנציאל לשמש כנכסים בעתיד.

הקבוצה הזו תהיה קבוצה שיהיה קשה לצפות בה, לפחות בשנה-שנתיים הראשונות, אבל אני מאמין שמערכת הכדורסל המנוסה והמקצועית, הווטרנים שיישארו, ורוח הספרס יאפשרו לתקופת השפל הזו להיות קצרה יחסית, והקבוצה תגבש פוטנציאל שיחזיר אותה לימי גדולתה.

השנה היא 2023, פלייאוף.

הספרס הצעירים גוברים על חבורת הזקנים של יוסטון בחצי הגמר האזורי בחמישה משחקים. ג'יימס הארדן מודיע על פרישה ומגלח את הזקן. קווין דוראנט, שהצטרף ליוסטון לאחר פציעת קרי ושקיעת הלוחמים, מתכוון לחתום בפילדלפיה בחוזה מינימום.

בגמר האזורי פוגשים הספרס את הקבוצה הטובה במערב, הפיניקס סאנס, בהובלתה של הטרויקה הסלובנית – דונצ'יץ, גונצ'יץ' ובונצ'יץ. מי שתיזכר בהיסטוריה כ"יוגופלסטיקה של אמריקה" מודחת בסדרה של שישה משחקים. סטיבן איי סמית' מזדעק וטוען שקרואטים לא יכולים לככב בקבוצת נ.ב.א… וצעירי הספרס מעפילים לגמר.

בוסטון, שהצליחה הפעם לעבור את פילי (3-4, סימונס עם 24% מהשדה), מגיעה לגמר כפייבוריטית הברורה. ה"גרין מאשין", עתירת ההישגים והניסיון, ניגפת בפני המשחק הקבוצתי של הספרס ומטר השלשות האינסופי, ובסופו של ג'נטלמן סוויפ אר.סי ביופורד הנרגש מכריז "מיקי חיימוביץ צדק!!!". סאן אנטוניו ספרס אלופת הנ.ב.א לשנת 2022/3. מאנו ג'ינובילי מודיע שלא יקבל החלטה בנוגע להמשך הקריירה שלו עד סוף יולי.

לפוסט הזה יש 56 תגובות

 1. ענק! במיוחד הסיום.
  הספרס חייבים להיפטר מהחוזים המנופחים של חלק מזקני השבט כדי להתחזק, אחרת גם השארת קוואי לא תחלץ אותם מתקרה של גמר מערב. עם כל הכבוד, לאלדרידג' וקוואי אין סיכוי נגד ג"ס בלי חיזוק משמעותי.
  אין לי מושג אם חוזית זה יעבוד, אבל אני רואה את מוריי מנסה להביא את קוואי ליוסטון, אפילו לשנה, כדי לנסות לקחת אליפות.הארדן, פול וקאווי יחד עם קפלה זה מדהים. מצד שני, אין ליוסטון ממש מה לתת בתמורה אז זה רק במצב שבו ס"א עוברים למוד טנק.

 2. רק החבילה השנייה משתלמת לבוסטון חוץ מזה לא שווה. זו םטרייד לבוסטון הספרס צריכים לבנות אותם מחדש ע"י טרייד של קוואי על הבחירות דראפט של פיניקס + של אורלנדו(פיניקס מביאה להם את טי ג'י וורן) גם טרייד על למרקוס אולדריג על עוד כמה בחירות דראפט גבוהות פלוס דג'ונטה מוריי ויש קבוצה צעירה מבטיחה אם קוואי לא נשאר זה או להישקע בינוניות או לבנות מחדש

 3. תודה, מאנו.
  אין הרבה להוסיף, חוץ מלסכם ב-2 מילים:
  לְעֵלָּא וּלְעֵלָּא.

  רשמתי "אין הרבה להוסיף",
  בגלל שיש קבוצה אחת נוספת שחושבת שיש לה סיכוי לשכנע את קאוויי,
  ויש לה את המשאבים הנדרשים עבור טרייד –
  הסאנס.
  לסאנס יש את היכולת להציע חבילת בחירות דראפט, חוזים נגמרים, ושחקנים עם פוטנציאל.
  חבילה שאם הספרס מחליטים לפרק את הקבוצה,
  יכולה לקסום בהשוואה לחבילות אחרות.
  לקבל שחקן צעיר (על חוזה רוקי) עם המון פוטנציאל (נגיד ג'וש ג'קסון) + סקורר צעיר עם חוזה טוב (וורן) + 2 בחירות סיבוב ראשון (הבחירה ה-16 של השנה + הבחירה של מילווקי בעונה הבאה) + חוזים נגמרים תמורת אחד מהחוזים הרעים של הספרס –
  זו חבילה שלא נופלת מהאחרות, אם מדובר על קבוצה שנכנסת לתהליך של בנייה מחדש.
  (וורן + ג'קסון = 17,750,00
  קאווי = 20,100,000
  גאסול = 16,000,000
  צ'אנדלר = 13,600,000)
  בטרייד כזה (אפשרי מבחינת כללי הטריידים),
  הספרס מקבלים דם חדש (וכישרוני) עם וורן שחתום עד קיץ 22', וג'קסון עד קיץ 21',
  לצד חיסכון מיידי של 5 מיליון בעקבות הטרייד,
  עם חיסכון של החוזה של גאסול בעוד 2 עונות,
  ועם בחירות דראפט גם השנה, וגם בשנה הבאה.

  (ועד כאן, פינת "הסאנס ההוזה" ליום זה…)

   1. לא לפני הרבה שנים,
    הקבוצה האהובה עליי (בפוטבול) הלכו "אול אין" על מהלך ווישפול ת'ינקינג (בדיוק מהסוג עליו אוהדים מפנטזים).
    זה נגמר עם 4 שנים נפלאות, 2 סופרבולים, ואליפות אחת.
    לפעמים חלומות מתגשמים.

     1. אני מתייחס לזה מנקודת המבט של אוהד ברונקוס.

      עונה קודם לכן, חווינו את "הפלא" שנקרא טיבו (שלזכותו חייבים לציין שהמסירה במהלך האחרון מול פיטסבורג – לפנתאון),
      ואני (כמו עוד לא מעט אוהדים) שצפיתי במחזה "סיפור אהבה באינדיאנפוליס. הסוף" מהצד, קיוויתי במלוא ווישפול ת'ינקינגי (עוד כאשר סופו של הסיפור עוד לא היה ידוע)
      שאולי יקרה משהו, ובאורך נס נצליח להפוך את טיבו למאנינג.

      מאנינג לברונקוס לא היה דאן דיל. היו הניינרס כפייבוריטים (אם אני זוכר נכון),
      הייתה את שאלת ההחלמה שלו,
      ואז הייתה את עונה 4 הבלתי צפויה, והקתרזית.

      הלוואי עלינו כאוהדי סאנס, קתרזיס שכזה.

     2. חוץ מזה, איזה מין אוהד אתה?
      תצטרף עלינו, הווישפולים. נחזיק ידיים, נשיר קומביה, ונחכה לבואו של המשיח (אם לא המשיח, גם קאוויי + רובינסון 2.0 , זה סבבה…)

 4. גדול!
  יופי של ניתוח ויופי של סיום (רק מאיפה השיער הלבן הזה הגיע לראש של מאנו?).
  מקווה שהתהליך יהיה חיובי ושאטורה מסינה יראה לכולם שמאמן אירופאי יכול להוביל קבוצת צמרת

  1. האמת שקריירת הכדורסל ה"מקצועית" שלי הסתיימה עוד ביסודי… עכשיו אני משחק בשכונה עם עוד כל מיני אלטע-קעקערים, ומסתמן כשילוב קטלני בין יכולת הקליעה ממרחק של פארקר לאתלטיות של פאו גאסול… איפה פופ שיוציא ממני את המקסימום, איפה?!? 🙂

 5. אוי התמונה של מאנו בסיום פרייסלס.הבאת פה כמה טריידים שאין סיכוי שיקרו, אבל בכיף. היום כבר יוצאים דיווחים שהספרס יתנו לקוואי את הסופר מקס, לא ברור מה יהיה הצעד הבא אחרי זה.

 6. תודה. כתבת נפלאה וכיסית כמעט הכל
  זה קצת קשה להתרכז בספרס (לא לי), כשסדרות הגמר חיות ונושמות, אבל חשוב שהעלת את זה פה, כי הספרס רלוונטים מתמיד, בגלל הרעב הזה לאהוד קבוצה אהובה.
  כרגע, חוץ מבוסטון החביבים (וגם פילי ויוטה), שאר הקבוצות מגעילות את השועלים:
  על לברון, אין צורך להרחיב את היריעה. יש הערכה עצומה ליכולת שלו. אבל זה לא כדורסל.
  יוסטון מובלת ע"י 2 נקניקים עם אופי חרא (ומאמן כושל)
  וגולדן סטייט כבר מזמן הפכו מהמאמי הלאומית לחבורת אגו-מניאקים שאתה חולם בלילה שהם יעופו, רק בגלל היוהרה והגאוותנות (קליי, אני לא מתכוון אליך).

  לגבי תוכן המאמר, אני רוצה להעיר כמה הערות קצרות 😉 ברשותך:
  א. אין מה לעשות עם החוזה של גאסול. אנחנו קבורים בחרא עוד שנתיים (אולי הוא יפרוש בשנה הבאה, ואז אפשר יהיה לחלק את השנה האחרונה ל- 3)

  ב. לא הזכרת את גרין. אבל גרין חייב לעוף איכשהו. זה קשה, כי יש לו את האפשרות להאריך את החוזה בעוד שנה. אני לא חושב שיש קבוצה שתיתן לו בחוץ 10 לשנה, אבל אולי 25 לשלוש שנים?
  העתיד של הספרס, חייב להיות עם SG אחר (גרייסון? אייברי בראדלי? רוזייר? חוזה מקס' לקליי?)

  ג. האם המפתחות לעמדת הרכז הולכים למוריי?
  הספרס הולכים לקום או ליפול על ההחלטה הזאת.
  אני מאמין שגרף השיפור שלו יעלה בשנה השלישית. הוא יכול לפתח קליעה סבירה מבחוץ, ולהפחית את מס' האיבודים.
  זה סביר להעריך שמוריי יעלה לכיוון 12 נקודות ב- 30 דקות, אם רק יקבל את הקרדיט.
  אני חושב שמודל של רכז גבוה ואתלטי, עם הגנה טובה (ג'ורג' היל +), יהיה טוב יותר לספרס, מאשר להביא את קם בבוקר, את וול (הנחנק) או אייזאה תומאס, שלושתם מנוגדים לרוח המועדון.
  אם אתה מדבר טרייד בתמורה לקאווי על קיירי (לא יקרה) או ראסל (מטורף לחלוטין), עוד אפשר לשקול את זה.

  ד. לגבי קאווי, אין להכחיש שמדובר במשבר אמון.
  גם בלעדיו, הצמד קאווי ולמרקוס, אינו מפגין סינרגיות (אלא הפוך). אני חייב לכתוב פוסט לגבי אפשרויות הטרייד על קאווי. יש לי אפילו שם: "ביקור בחנות הממתקים של פופ"

  ה. מאנו וטוני –
  אין ספק שהם כתבו את ההסטוריה של המועדון, והחוב אליהם הוא בלתי ניתן למחיקה. אבל טובת המועדון היא ששניהם יתלו את הנעליים בסוף העונה:
  מאנו, כי אני כל כך אוהב את השחקן הזה, ורוצה שיישאר מהמורשת שלו את אותה תחושה של עוד. מדובר בקוסם על המגרש.
  הפחד הגדול שלי שהוא יתבזה בשנה הבאה והקסם ייעלם. זה קורה לטובים ביותר שפשוט פורשים שנה אחת מאוחר מדי.
  לגבי טוני, הבחור היסטוריה. אין לו מה לתרום יותר לספרס. אפילו לא כמחליף. המהירות והזריזות שלו היו היתרונות הכמעט יחידים, ועכשיו שזה נעלם. הוא לא רלוונטי וככל שיעזוב את המועדון כך ייטב.
  בהכירי את הנהלת הספרס, הם יחתימו את שניהם לעונה נוספת (את טוני ל- 3 שנים ב- 20 מליון)

  ה. בחירות דראפט –
  לספרס האהובים יש הסתיידות עורקים כללית.
  עם גאסול, פארקר ומאנו ששיחקו עוד מול הטי רקסים או סלו מו, גאי, או גרין שמשחקים כמו פנסיונרים יהודים בפלורידה, אבל לאט.
  חייבם להצעיר את הקבוצה.
  בנוסף, לספרס אין היסטוריה טובה בלהביא כוכבים מבחוץ. כל הכוכבים מאז ומעולם היו תוצרת בית, אבל איזו תוצרת.
  לכן, אין סיבה שזה ישתנה. הספרס חייבים לחדש את פניהם ולעשות את זה עם מקסימום בחירות דראפט:
  בחירה 18 שלהם (הגבוהה ביותר מאז קאווי), זאת התחלה טובה,
  אבל חשוב יותר לסחור בשאר הירקות. לא משנה איזה טרייד יבוצע, חייבים בחירות דראפט נוספות (עדיף כמובן גבוהות).
  קאווי בתמורה לדונציץ', אייטון או באגלי + 1-2 שחקני רוטציה איכותיים
  גרין בתמורה לבחירה נוספת 10-20
  אולי אפשר למצוא כישרון נסתר באירופה, כפי שקבוצות אחרות עשו.
  והכי הכי חשוב לתת להם לשחק. 20 דקות לערב במינימום.
  זה יכול להעניק להם את העתיד שהם כל כך זקוקים לו.

  ו. עמדת המאמן –
  פופ חייב לעשות את הצעד הצידה. לעמדת הנשיא או לכל עמדה אחרת. הוא כבר רשם את שמו בדפי ההיסטוריה של הליגה. אולי לו מאד חשובה שורת הניצחונות, אבל זה כבר לא משרת את הספרס.
  פופ נשאר האומן מס' 1, בלמצות קבוצה דלת כישרון למקסימום הישגים.
  אבל 2018, שנה מדהימה מבחינת ההישג של פופ מדגימה את הפער המעצבן בין החלומות והציפיות של האוהדים (אני), לבין המציאות.
  אם אנחנו רוצים לחלום על אליפויות (גם אם יקרו ב- 2023), פופ חייב ללכת.
  ואני בכלל לא מדבר על ההתנהגויות המעצבנות שלו בלייבש רוקיס' שנה לפחות לפני שהוא נותן להם את ההזדמנות.
  אם כל הערכתי העצומה למסינה, מגדולי מאמני אירופה בכל הזמנים.
  אני לא אהבתי את השנים האחרונות שלו ביבשת הישנה. מאמן מקובע, שמחזיק בסגל השחקנים הטוב באירופה, ואינו מפיק ממנו תמיד את המיטב.
  גם ההתבטאויות שלו לגבי הכישרון האירופאי הבוסרי שמגיע ל- NBA, אינה מרמזת טובות לגבי העתיד של הספרס כקבוצה שמטפחת צעירים תחתיו.
  אם הספרס הולכים למודל שאני רוצה (קבוצה צעירה ובועטת), אני מחזיק הרבה יותר מבקי האמון.
  גברת עם ביצים, שהוכיחה את עצמה בליגת הקיץ ושתמכור את אמא שלה בתמורה להגשמת חלומות (ע"ע המעבר לנבחרת רוסיה).

 7. פוסט מושקע בטירוף ומקצועי ביותר.
  והסוף ענק.
  אני מאמין לחלוטין שנראה את עתיד א', ומעריך שיהיה בו שינוי קל של מסינה על הקווים ופופ במערכת בתפקיד אחר.
  החוזה של פאו והמחסור בגארד איכותי (פוינט, שוטינג או קומבו) ימנע מהספרס להיות בטופ של הטופ וישאיר אותה קבוצה טובה פלוס כזאת.

 8. מעולה מיקי.
  לגבי בוסטון אז רק טרייד על היווארד בא בחשבון.איינג' חולה על בראון וטייטום ולא יסכים בחיים להטריד אותם(עד שהם יגלו קצת ירידה ביכולת ואז הוא יבעט בהם בלי רחמים).קיירי זה נראה כי איינג' גם מאוד אוהב אותו מה עוד שהוא עשה עליו טרייד ואיינג' לא אוהב לאבד בחירות דראפט סתם.מה עוד שהוא חייב כוכב כמו קיירי בשביל ללכת עד הסוף.נשאר רק היווארד שלאיינג' אין שום סנטימנטים אליו ואם את תומאס הוא העיף למרות פציעה ולמרות מה שקרה עם אחותו אז את היוואד הוא אפילו ילווה לשדה תעופה בשביל קוואי.
  במידה והקרע עם קוואי באמת בלתי ניתן לאיחוי אז הספרס צריכים לקבל חבילה של צעירים ולבנות מחדש

  1. היווארד הגיע הרבה כדי לסגור מעגל על סטיבנס.
   הוא היה אמור להיות הפוקל פוינט של כל ההתקפה.
   לא רואה אותם מוותרים עליו, בטח לא בלי לפחות לתת לזה צ'אנס.
   בקיצור לא ריאלי.

 9. כל הכבוד על הכתיבה המושקעת. תנחומי למומי ולאשך- לפי פרסומים טריים קבוצת המעודדות של הספרס לא תופיע יותר.

 10. תודה מיקי. איזו השקעה מדהימה, כל הכבוד!
  אהבתי את "תיאורי העלילה" שסיימו כל תרחיש ובמיוחד את האחרון.
  המועדון נמצא בנקודת תפנית שהוא לא היה בה מאז שטימי גוייס. כל אחד מהטריידים המדוברים לוט באפילה. אם יותר לי להציע אז טרייד לנ"א תמורת קאזינס + ג'רו הולידיי יכול להיות מעניין, ואם פופ ישאר הוא ידע לשלב את למרקוס עם קאזינס. אבל זה אומר להמשיך ללכת בניגוד לטרנד הסמול בול בליגה.

 11. תודה רבה לכולם על התגובות.

  מספר הערות בנוגע לנקודות שעלו בהן:

  הנקודה החשובה ביותר שרציתי להמחיש היא שאסור, פשוט אסור, להיכנע לבינוניות. שלושת התרחישים יכולים, לדעתי, למלט אותנו מהגורל האכזר של אוקלהומה (ואולי פורטלנד). שלושתם גם יכולים להסתיים במפח נפש וללא תואר אבל אני מעדיף אותם על בינוניות מתמשכת.

  סבירויות – לא כתבתי את הערכתי לסיכוי שכל אחת מהן תתממש, בעיקר מאחר וכמו שעגל וגיא כתבו בתגובה לפוסט הראשון, פשוט אי אפשר לדעת מה קורה עם קוואי, אבל אני מסכים עם האשך שהתרחיש הראשון של דרך המלך הוא הסביר ביותר. אם אתם ממש מכריחים אותי, אתן לו 60% להתממש, 30% לפירוק והרכבה, ואולי 10% ללב חדש.

  דרך המלך – התרחיש של דרך המלך *** חייב *** לכלול שיפור בסגל. ללא שיפור כזה הקבוצה באמת תישאר סוג ב'/חצי גמר אזורי. חייבים להביא גארד איכותי מבחוץ גם במחיר של הטרדת מילס/גרין/מי שלא יהיה + בחירות דראפט, להפחית את פגיעתו של החוזה של פאו ואם יש צורך להגדיל את החריגה מתקרת השכר. אם זה לא ניתן לביצוע (כמו שבקיץ הקודם זה לא עבד), לדעתי עדיף ללכת לפירוק מאשר לבלות עוד עונה שבה ברור שלא נגיע רחוק. אין טעם לבזבז את הקריירה של קוואי על קבוצה סוג ב', וגם אם יחתום על חוזה חדש בספרס בקיץ, הרי שתוך שנה-שנתיים שוב יבקש טרייד. נכון שגם בתרחיש שמגיע גארד חדש אין שום ערובה שנעבור את הלוחמים ואת יוסטון, אבל לפחות נוכל להרגיש שיש לנו סיכוי. יותר מזה אין לצפות במסגרת תחרותית כמו הנ.ב.א

  לב חדש – אני חושב שלא צריך לזלזל בתרומה הפוטנציאלית של קוואי לבוסטון, עם או בלי הייווארד. קוואי הוא לברון סטופר ודוראנט סטופר, ויחד עם הנכסים שישארו בבוסטון הם יהיו קבוצה קטלנית עד כדי גולדן סטופר כבר בעונה הבאה. עם זאת אני מסכים שהסבירות שאיינג' שוב יזעזע את המערכת אינה גבוהה. ציינתי את החבילות האלו מכיוון שלדעתי הן יכולות לאפשר להשאיר את הקבוצה קונטנדרית גם ביום שאחרי קוואי. יתכן שיש עוד כמה חבילות כאלו, שכרגע אנחנו לא יודעים עליהן בכלל (נוסח הטרייד של קיירי בשנה שעברה – אף אחד לא היה יכול לצפות את זה, אבל ברגע שזה קרה איינג' נענה לאתגר), אבל עדיין הסיכויים נמוכים. המסר העיקרי כאן הוא לספרס עצמם – אם אנחנו לא מקבלים חבילה כזאת, או דומה לה, עדיף ללכת לפירוק והרכבה. אני מחדד את זה מכיוון שהחלטה על פירוק והרכבה היא לא נעימה ותמיד נחשוב על סיבות למה בכל זאת לחכות עם זה – אולי נמצא מציאה בדראפט? שמעתי שפופ התלהב מקומבו גארד בטג'יקיסטן… אולי הצעירים ישתפרו? אולי ואולי ו"באמת בשנה הבאה כבר נהיה יותר טובים". המחשבות האלו טבעיות בקרב אוהדים, ובקרב אוהדי ספרס שהתרגלו לכל מיני שפנים שפופ מוציא מהכובע בפרט. אז לדעתי חשוב להיות מאד סטריקט בעניין הזה – אין הרבה חבילות שיש להן את הפוטנציאל להחליף את קוואי, אם נקבל אותן סבבה, אם לא – לחתוך בבשר החי. אין ברירה.

  פירוק והרכבה – לא נכנסתי לאפשרויות הספציפיות לטריידים על הנכסים שלנו, בעיקר מאחר והשיקולים הם טקטיים/מסחריים בעיקרם – מי נותן יותר בחירות גבוהות וכו'. "מסחרה" נוסח הינקי ואיינג' שאין לי יותר מדי מה להגיד עליה. מסכים עם גיא שלפיניקס יש נכסים מעניינים לתרחיש הזה, ומסכים עם גילרי שלא ברור שקוואי ירצה ללכת לשם בעיקר אם גאסול בא איתו במזוודה 😉

 12. מיקי, עכשיו התפניתי לקרוא את שני הטורים שלך.
  באמת מעולה!

  אני מקווה שהספרס יצליחו להשתקם, בלי לעשות ריבילד שלם.
  הבעיה העיקרית שלהם היא לדעתי החוזה של גאסול.
  את קוואי הם יצליחו להשאיר או להטריד ולקבל תמורה סבירה.
  את גאסול הם יצטרכו להעביר למישהי שנמצאת הרחק מתקרת השכר..(דאלאס/ שיקגו/ סקרמנטו)

  ועוד טרייד אפשרי: קוואי + פורבס לפורטלנד תמורת CJ משולם.
  ואז להיפטר מדני גרין תמורת SF בינוני או סנטר צעיר ליד LMA.

  או מול שרלוט = קוואי + גאסול תמורת קמבה ובאטום.

  1. האמת שאני לא כל כך עוקב אחרי הקבוצה, ואשתי מתחרפנת מהזמן שאני משקיע באתר, אבל אסביר לה על דירק הגדול, הקונקוויסטדור המודרני, שהביס את הלברונים כנגד כל הסיכויים, ואולי אזכה לאישור. בקיצור, לא מבטיח, אבל אנסה.

 13. לגבי האופציה של טרייד עם פילי, לפי דעתי אם יש גירושים עם קוואי ומפרקים את החבילה אז הסיכוי לטרייד די גדול לטעמי.

  נזכור כי קוואי כוכב על אבל אחרי שנה הזויה ובטרייד בשנה האחרונה בחוזה שלו. במצב כזה נדיר שמקבלים תמורה שווה (לדוגמא הטרייד על פול ג'ורג' שרק בדיעבד הפך לטוב עם השדרוג הלא צפוי באולדיפו).

  מרקל פולץ' ועוד חבילה יפה (בתור התחלה 2 בחירות דראפט בטרייד הקרוב) יכול להיות מפתה. השנה האחרונה הייתה סיוטית אבל יש לו פוטנציאל מטורף והספרס זה בדיוק סוג המועדונים שיוכלו להחזיר אותו למסלול. אין ספק שהוא יכול להיות באסט מהדהד, אבל הספרס צריכים כוכב שיוביל אותם לטופ ויש לו פוטנציאל כזה. High risk high reward.

 14. טרייד שעלה לי עכשיו, במסגרת חזרה לדרך המלך והניסיון להיפטר מגאסול – מארק גאסול עבור פאו גאסול ותוספות של שחקן צעיר ו/או בחירות דראפט.

  נראה שממפיס הולכים לטנקק בתקופה הקרובה, ומארק רק יפריע להם בזה, בעוד שהספרס צריכים להתחזק ולהיפטר מפאו.

  ממפיס מקבלים – שחקן שמתאים לטנקק איתו… ושיכול ללמד את הצעירים וכבר שיחק בקבוצה, וגם בסיס לעתיד בדמות צעירים (פורבס/וייט/מורי) ובחירות דראפט.

  הספרס מקבלים שחקן מעולה שעדיין לא הזדקן ויכול להצטרף לקוואי ולמרקוס לטרויקה לפחות לשנה-שנתיים.

  פאו מקבל את הכסף וקצת נוסטלגיה.

  מארק מקבל קבוצה תחרותית כמו שרצה.

  כולם מרוויחים, ואפשר לסגור את זה בארוחת ערב משפחתית 🙂

 15. רק עכשיו סיימתי לקרוא. כתוב מעולה וכיף לקריאה.
  עם כל הכאב שעבר עלינו השנה ועל התסכול המצטבר אני ממש לא רוצה לאבד את קוואי. בשום מחיר. בעיני הוא עילוי כדורסל וכמעט על טרייד עבורו הוא הפסד מיידי.
  לגבי הספרס היקרים שלנו אני מרגיש צורך עז לומר בפעם המי יודע כמה שפופ הוא אוברייטד מטורף שלולא דאנקן לא היה זוכה גאליפות אחת לרפואה.
  הרצון שלי לשנה הבאה הוא שילוב של השארת החלקים הטובים ביותר והמוכחים/עם אפסייד לשנה הבאה יחד עם ניקוי אורוות מאסיבי.
  זאת כנראה משאלת לב אבל הייתי שמח מאוד לראות את הנהלת הספרס חותכת בבשר החי גם מבחינת צוות האימון וגם מבחינת הסגל.
  הייתי שמח לראות את פופ פורש ואומר שלום יפה . מסינה רע ליהודים וגם בו אין צורך. היידה בקי האמון!!!
  גאסול זה סוג של פשע שנאה של ההנהלה כלפי האוהדים.
  פארקר על גבול הפאתטי ודני גרין כבר מעבר לפאתטי.
  את שלושתם הייתי מעיף לעזאזל כי חלאססס יש גבול.
  את לוברן גם הייתי שולח לגלות בסביר.

  אז מה צריך להישאר?
  במצבת הגארדים מורי ומאנו כפרה עליו.
  רודי גאי וסלו מו גם הם זכורים לטוב וכמובן קוואי.
  ברטאנס נהדר ולא מקבל מלא צאנסים כי פופ עקשן פרד.
  למרקוס גם איתנו.
  יאללה שרק יעיפו את גאסול או ירעילו אותו והכל יסתדר מעצמו

 16. בתור אוהד ספרס, אני יודע שזה נשמע קצת יותר מידי אקטרימי, אבל לאור זה שטוענים שמחזור הרוקיז השנה הוא מאוד איכותי, אולי כדאי לעשות מכירת סוף עונה של כל נכס בעל ערך כל שהוא שנשאר, לנסות להשיג לפחות בחירת לוטרי אחת, עוד כמה במיקום סביר, וללכת לעונת טנקינג. לא משהו מגעיל בסגנון של פילדלפיה של לפני כמה שנים, אבל שנה או שתיים של סבל תמורת קבוצה עם עתיד מבטיח.
  אמנם הבחירה הזאת מנוגדת לרוח המועדון והייתי שמח להימנע ממנה וללכת על החלופות, אך מבין שלוש האופציות אני בעד האופציה השלישית. אני פשוט לא רואה את הראשונה מתגשמת בקלות, לאור מצב החוזים הנוכחי בקבוצה, ועדיין יש מצב שנישאר בינוניים. את האופציה השנייה אני לוקח בכיף במידה ונותנים לנו את בראון וטייטום, אבל לא נראה לי שאיינג' יעשה טעות שכזו. הסיבה שהוא לא יעשה את זה, היא שהם מסתמנים ככישרונות מבטיחים עם חוזים מאוד נוחים, אל מול קוואי המבוגר יותר, עם הספק שחג סביב השאלה האם יחזור לכושרו הקודם, עם דרישה לחוזה הרבה פחות נוח, ועם החשש שבאמת יש פה קרע שנוצר בגלל קוואי, והאופן שבו יתנהג עם כל מועדון אחר, אחרי שהתנהלות שלו יצרה לכאורה את המצב הנתון אפילו מול סן אנטוניו, ששנים נחשבת כמועדון אשר מהווה דוגמא לתרבות ארגונית בריאה ומצויינת.

 17. תגובה מצויינת, תודה רבה.

  אם קוואי בריא וההערכה הרפואית והמקצועית היא שהוא כשיר לחלוטין הייתי נשאר עם קוואי, בעיקר כי קשה מאד לפגוע בדראפט ברמה של סופרסטאר מוכח. כלומר גם טנקינג, ואפילו של מספר שנים, לא מבטיח בחירות מספיק גבוהות (ע"ע ממפיס ודאלאס השנה, ועוד יש סיכוי שישנו את השיטה לרעת טנקינג), ואפילו אם נקבל בחירות גבוהות הן עדיין לא מבטיחות שחקן פרנצייז ברמה כזו בגלל פציעות וסתם באסטים.

  מה שכן, אני מסכים שללא חיזוק משמעותי גם עם קוואי לא נגיע עד הסוף. אני מקווה שגם הוא מבין את זה ויוותר על הסופר מקס לטובת מקס "רגיל".

כתיבת תגובה

סגירת תפריט