סדרות הפלייאוף הגדולות של כל הזמנים – 4 – 1985-1987 / חיים

בכל אחת מהכתבות אני אשים בסוף אפשרות להצביע, והסדרה המנצחת מכל כתבה תעלה לשלב הבא.

החלק הרביעי יתמקד בשנים 1985-1987.

1:
1985 – סיבוב ראשון. דאלאס מאבריקס VS פורטלנד טרייל בלייזרס 1- 3:
מארק אגוויר היה האיש של דאלאס במהלך העונה, אבל בסדרה הזאת היה זה רולנדו בלקמן שלקח על עצמו את העניינים, כשהוביל את דאלאס להארכה כפולה במשחק הראשון, ולניצחון, עם 43 נקודות. גם במשחק 2 בלקמן היה הקלעי המוביל, הפעם עם 41, ושוב הצדדים הגיעו להארכה, אבל הפעם 27 נקודות של קיקי וואנדאווי ו-25 של מייקל תומפסון הובילו לניצחון החוץ של פורטלנד. את משחק 3 פורטלנד לקחו בקלות, ובמשחק 4 היה זה אגוויר שניסה להוביל את דאלאס, עם 39 נקודות, אבל סל ניצחון של אאודי נוריס הכריע את הסדרה.

2:
1985 – סיבוב ראשון. מילווקי באקס VS שיקגו בולס 3- 1:
שני המשחקים הראשונים היו די צמודים, אבל את שניהם הבאקס ניצחו בהפרש של 8 ו-7 נקודות בהתאמה. במשחק 3 זכינו לראות את סל הניצחון הראשון בקריירת הפלייאוף של הרוקי של שיקגו, מייקל ג'ורדן, אבל אחרי זה הוא לא ניצח עוד משחק פלייאוף עד 1988.

3:
1986 – סיבוב ראשון. בוסטון סלטיקס VS שיקגו בולס 3- 0:
ג'ורדן אמנם לא ניצח משחק פלייאוף עד 1988, אבל במישור האישי הוא עשה את שלו עד אז. במשחק הראשון 49 של ג'ורדן, אז מקום 5 בכל הזמנים למשחק פלייאוף, לא הספיקו כדי למנוע תבוסה, אבל כן הסספיקו כדי לשכנע את הסלטיקס שהם צריכים לשמור טוב יותר על ג'ורדן. לא עבד להם.
החטאה של לארי בירד סידרה לבולס כדור אחרון בפיגור 2, אבל ג'ורדן החטיא, רק כדי לגלות שנשרקה עבירה לזכותו, והוא קיבל 2 זריקות עונשין. ג'ורדן דייק את שתיהן כדי לכפות הארכה ולהעלות את מאזנו האישי ל-54 נקודות.
בהארכה ג'ורדן העלה את הבולס ליתרון 4, אבל איינג' דאג להשוות ולכפות הארכה נוספת. הפעם בוסטון עלו ליתרון 4, רגע לפני שג'ורדן השווה עם 2 סלים רצופים שהעלו אותו לפסגת הקלעים למשחק פלייאוף, אבל ג'רי סיסטינג הכריע את המשחק בקלאץ'. במשחק 3 ההגנה של בוסטון כבר הורידה את מייקל ל-19 נקודות בלבד, וזה הספיק לניצחון קליל וסוויפ.

4:
1986 – סיבוב ראשון. אטלנטה הוקס VS דטרויט פיסטונס 3- 1:
שני המשחקים הראשונים הלכו לאטלנטה די בקלות, וכך גם השלישי עבור דטרויט, ועיקר העניין התמקד במשחק 4. הכרעה לא הושגה בתום 48 הדקות, כאשר התוצאה הייתה שוויון 92, וכך גם כעבור 5 דקות נוספות, בשוויון 103. לקראת סוף ההארכה השנייה השיגו ההוקס את הכדור ביתרון נקודה וסקוט האסטינגס נשלח לקו, רק כדי להחטיא את שתי הזריקות. אייזאה תומאס הצליח להשיג את היתרון בחזרה עם 11 שניות לסיום, אבל ספאד ווב סחט עבירה ודייק ב-2 מהקו כדי להכריע את הסדרה.

5:
1986 – חצי גמר המערב. יוסטון רוקטס VS דנבר נאגטס 4- 2:
יוסטון לקחו את שני המשחקים הראשונים בקלות. דנבר עלו ליתרון דו-ספרתי ברבע השלישי של משחק 3, אך נאלצו להסתפק בניצחון בנקודה בלבד. במשחק 4 היו אלו יוסטון שפתחו פער קטן, אבל בעיית עבירות של האקים אפשרה לדנבר לחזור לעניינים ולכפות הארכה, ולאחר שהאקים יצא בעבירה שישית גם לנצח בהארכה. הסדרה חזרה ליוסטון לעוד ניצחון קל של הרוקטס, ואז בחזרה למשחק צמוד בדרגה עולה בדנבר. הפעם קיבלנו 2 הארכות ו-42 נקודות של אלכס אינגליש לפני שיוסטון הצליחו להשלים ניצחון במשחק ובסדרה.

6:
1986 – חצי גמר המזרח. מילווקי באקס VS פילדלפיה סבנטי סיקסרס 4- 3:
הסיקסרס לקחו את הביתיות במשחק הראשון, מאחורי 31 ו-20 של בארקלי, אבל הבאקס לקחו חזרה את הביתיות במשחק 4, למרות 37 נקודות של צ'אק. הקבוצות הגיעו למשחק 7 צמוד ביותר במילווקי, שהוכרע רק כאשר קרייג הודג'ס נעצר על ידי צ'ארלס בארקלי בגולדטנדינג שהעניק לבאקס את היתרון המכריע, ובעקבותיו גם את הניצחון בסדרה.

7:
1987 – סיבוב ראשון. מילווקי באקס VS פילדלפיה סבנטי סיקסרס 3- 2:
הפעם הבאקס והסיקסרס נפגשו סיבוב אחד קודם לכן, והמשחק המכריע הגיע 2 משחקים קודם לכן. הסיקסרס לקחו את הביתיות במשחק 2 לאחר הארכה, אבל הבאקס השיגו את ניצחון החוץ במשחק 3 עם סל ניצחון של ג'ק סיקמה. משחק 5 הוכרע בשלב מוקדם יחסית ואפשר לד"ר ג'יי לסיים את הקריירה בסטנדינג אוביישן.

8:
1987 – חצי גמר המזרח. בוסטון סלטיקס VS מילווקי באקס 4- 3:
בוסטון לקחו את שני משחקי הבית הראשונים, הראשון בקלות והשני קצת יותר צמוד. משחק 3 נגרר להארכה ומילווקי זכו בניצחון, למרות 32 נקודות ו-14 אסיסטים של דניס ג'ונסון. גם משחק 4 הלך להארכה, ואפילו להארכה כפולה, אבל 42 של בירד הכריעו הפעם לטובת בוסטון. כאן סידני מונקריף לקח על עצמו את ההמשך עם 33 נקודות במשחק 5 וניצחון בבוסטון גארדן, ו-34 במשחק 6 הביתי, שגם הוא הסתיים בניצחון.
במשחק 7 מונקריף נתקע על 2/10 מהשדה, ולמרות יום ממצוין של פול פרסי, הסלטיקס יצאו עם ניצחון קשה ומקום בגמר המזרח.

9:
1987 – חצי גמר המערב. יוסטון רוקטס VS סיאטל סופרסוניקס 2- 4:
שני המשחקים הראשונים ביוסטון היו צמודים מאוד, כולל הארכה במשחק 1, ואת שניהם לקחו דווקא האורחים, מגמה שנמשכה במשחק 3 עם ניצחון של יוסטון. סיאטל השתלטו במשחק 4 ויוסטון במשחק 5 בדרך לניצחונות ביתיים ראשונים בסדרה, והמתח הופנה אל משחק 6.
סיאטל פתחו פער ברבע הראשון, אבל יוסטון הפכו והשיגו יתרון משלהם לקראת הרבע האחרון. הסוניקס חזרו למשחק וכפו הארכה, ואחריה עוד אחת, ולבסוף סיאטל השיגו את הניצחון בזמן שאצל יוסטון רק להאקים נשאר אוויר בריאות. הוא סיים עם 49 נקודות, 25 ריבאונדים ו-6 חסימות שלא הספיקו.

10:
1987 – גמר המזרח. בוסטון סלטיקס VS דטרויט פיסטונס 4- 3:
ב-4 המשחקים הראשונים הקבוצה הביתית השיגה את הניצחון, ולא בקרבות צמודים, ומי שקיווה לראות דרמה נאלץ להמתין למשחק 5. אייזאה העלה את דטרויט ליתרון, והשאיר לבוסטון כדור אחרון. הכדור הלך לבירד כמובן, אבל הוא מצא את עצמו מול 3 "ילדים רעים" והכדור הלך לאיבוד. 5 שניות לסיום, ביתרון נקודה ועם כדור, ניצחון הפיסטונס כבר היה מאוד קרוב, אבל לארי חטף את הוצאת הכדור ומסר לדניס ג'ונסון את סל הניצחון.
רבע אחרון מצוין של דטרויט הכריע לטובתם את משחק 6, והבוסטון גארדן מצא את עצמו שוב במשחק צמוד, הפעם משחק 7. דני איינג' העלה את הסלטיקס ליתרון 3 ואייזאה החטיא מחוץ לקשת. ההפרש כבר עלה ל-5, אבל ריבאונד התקפה של סידני גרין הוריד את ההפרש ל-2 והשאיר את כולם עוד קצת במתח, לפני שניסיון של אייזאה להחטיא עונשין בכוונה הסתיים באירבול. כדאי לציין שבמשחקים 5-7 לארי בירד קלע 36, 35 ו-37 בהתאמה.

לפוסט הזה יש 16 תגובות

 1. תודה חיים .
  לדעתי ההכרעה כאן תהיה הכי חד משמעית.
  הייתי מציע אם אפשר לפני כל מאמר חדש לציין את הבחירה /תוצאות הסקר של המאמר הקודם שכן מי שמזדרז לבחור לא יכול לראות את התוצאות ( להבנתי).
  אשמח אם תהיה תגובה מה תוצאות הסיבובים הקודמים ובדגש על הפרק הקודם.
  שוב תודה רבה .

   1. אז בתור מי שעקב באדיקות אחרי ה NBA בתקופה הזו, אני חייב להגיד שאף אחת מהסדרות האלו לא זכורה לי.
    אז בתקופה ההיא בקושי שידרו את סדרות הגמר שלא לדבר על סדרות אחרות.
    אני לא חושב שאני יכול לדרג את הסדרות, בטח לא לפי העשרים מלים שמתארות אותן.

 2. אני דווקא מסכים עם בחירת סדרות הגמר בנפרד .
  אבל אני מהרהר ביני לבין עצמי
  אם הייתי בוחר לפח עשורים או לפי שלבים

  ייתכן והייתי הולך על הקומבינציה הזו
  1. סדרות סיבוב ראשון של הטוב מ 3 ..היו כמה
  2. סדרות סיבוב ראשון הטוב מחמש כאשר היו רבע גמר כללי ( חצי גמר אזורי,).
  3. סדרות סיבוב ראשון הטוב משבע .
  4. סדרות חצי גמר אזורי
  5. סדרות גמר אזורי
  אם יש אינפלציה אפשר להכפיל ב2 וכל פרק לחלק בין סדרות המזרח למערב .
  ולסיכום פרק של כל סדרות הגמר הגדולות .

כתיבת תגובה

סגירת תפריט