והאלופה… ניו אורלינס פליקנס – פריוויו לעונת 2018-19 / מולי

לוגו ניו אורלינס פליקנס. מאתר ויקיפדיה.
לוגו ניו אורלינס פליקנס – מאתר ויקיפדיה.

 

אני יודע שלא הרבה אנשים יהמרו על הניו אורלינס פליקנס כמנצחת עונת 2018-19 בליגת ה- NBA, אבל אני גם יודע שכאשר זה יקרה (וזה יקרה!!!), יהיו הרבה אנשים (לא אני 🙂 ) שיתפסו את ראשם ויאמרו: "איך לא חזינו את זה?" ועדיין, אם תרצו לרדת עלי, הרי בסוף הפוסט יש סקר ובו כל אחד יוכל להביע את דעתו ו/או להמר לאן פני הפליקנס השנה.

 

אך לפני שאנסה להוכיח את קביעתי זו, הבה ונכיר תחילה את התשתית בה משחקת הפליקנס:

בעלים: גב' גייל בנסון, אלמנתו של טום בנסון שנפטר באמצע מרץ 2018 ומי שהשתלטה על הקבוצה לאחר כאוס ניהולי של שנתיים.

מנכ"ל: דל דמפס.

האולם: סמות'י קינג סנטר בניו אורלינס, המאפשר עד 18,500 מקומות במשחקי הכדורסל.

צוות האימון:

אלווין ג'נטרי – מאמן ראשי;

דארן ארמן – עוזר מאמן ראשי;

כריס פינץ', קווין האנסון, פרד וינסון ומייק פנברת'י – עוזרי מאמן.

מאזן בעונה הקודמת: 34:48, מקום ששי במערב. הפסד בסיבוב השני בפלייאוף לגולדן סטייט.

 

וכן נכיר את הסגל:

נשארו:

אנטוני דייוויס, ניקולה מירוטיץ', ג'רו הולידיי, איאן קלארק, אלכסיס אז'ינקה, צ'יק דיאלו, סולומון היל, ג'ארט ג'ק, פרנק ג'קסון, דאריוס מילר ואטואן מור. 

עזבו:

דמרקוס קאזינס, ראג'ין רונדו, דאנדרה ליגינס ואמקה אוקאפור.

הגיעו:

ג'וליוס ראנדל, ג'אהיל אוקאפור, אלפריד פייטון, דאריוס מוריס, טרבון בלואיט, גארלון גרין, קנריך וויליאמס, טוני קר וטרוי וויליאמס.

העונה הנוכחית תהיה העונה הראשונה של הפליקנס תחת בעלותה של גייל בנסון, אלמנתו של טום בנסון שנפטר במרץ 2018. בשנים האחרונות לחייו של בנסון, התנהל מאבק ירושה שבהחלט הותיר את רישומו על שדרת הניהול בקבוצה, ולא בהכרח לטובה. אני כולי תקווה שהשנה השדרות הניהולית והמקצועית תתנהלנה על מי מנוחות ותוכחנה את עצמן. דל דמפס, המנכ"ל, ניצל בעונה שעברה מפיטורים בעור שיניו (לפחות על פי השמועה) כשהביא באמצע העונה את קאזינס במחיר מציאה, ויש לקוות, להתפלל ולהאמין שהקבוצה שבנה השנה בעזרת אלווין ג'נטרי המאמן, תוכיח את עצמה.

אי החתימה-מחדש עם קאזינס לא הפתיעה כל כך, במיוחד מאחר והציוות של דייוויס ומירוטיץ' התגלה בעונה שעברה בסופו של דבר כמתאים יותר לקבוצה מזה של דייוויס וקאזינס. אני אמנם לא חסיד גדול של הצוות הרפואי של הפליקנס, שכבר הוכיח במספר רב מדי של פשלות בעבר הרחוק והקרוב את (אי-)שוויו, אבל אני כן מאמין שהם היו הקרובים ביותר למידע הרפואי על קאזינס מאז פציעתו. ללא קשר, אני מקווה שעזיבתו של ראג'ין רונדו לא תותיר חלל גדול מדי, ושמח שההנהלה והצוות המקצועי פעלו בניסיון למלא את החלל עם אלפריד פייטון.

המצטרף המפורסם ביותר לקבוצה הוא ג'וליוס ראנדל שכבר הוכיח בשנה הקודמת שהוא יכול להיות נכס בשני עברי המגרש. על המחסור שלו בגודל, הוא יותר מפצה בעזרת מהירות וכוח, ויש לשער שבהרבה מהמשחקים הוא יפתח בחמישייה עם דייוויס, הולידיי, אטואן מור ואלפריד פייטון.

אלפריד פייטון, שאף הוא הצטרף השנה, הוא לדעתי מציאה עם חוזה של שלושה מיליון דולר לעונה. סגנון משחקו של פייטון דומה לזה של רונדו שהצטיין בעונה שעברה: שניהם טובים בחלוקת אסיסטים, שניהם בעלי יכולת הגנה טובה ואלפריד פייטון אפילו מצטיין בכדורים חוזרים, בטח שיחסית לגארד.

על הספסל שווה להזכיר את מירוטיץ' שהוכיח מאוד את עצמו בשנה שעברה, אני סקרן לראות איך (והאם) הוא יקבל את הירידה לספסל, ועוד יותר אני סקרן לראות אם פרנק ג'קסון (הרוּקי שהיה פצוע כל השנה שעברה) יפתיע את כולם ויתגלה ככוכב עולה בשמי הליגה (השמועות מרקיעות שחקים).

מה שכן, ההנהלה מראה השנה נכונות להוציא קצת יותר כסף על מנת להשתפר. אם נבחן את תקרת השכר, נוכל לראות על פי  הנתונים באתר ספורטאק, שהשנה שכר השחקנים עומד על מעל ל 116 מיליון (לפני קנס) בעוד שבשנה הקודמת הוא עמד על כ- 109 מיליון. תקרת השכר, אגב, עלתה השנה בשני מיליון בלבד ל- 101 מיליון.

ברור מכך שבניגוד לשנה שעברה, בה לא היה בעל בית אמיתי, השנה היה מי שהיה מוכן לקבל החלטה לשלם יותר על מנת לנסות ולהגיע לתוצאות טובות יותר, במיוחד מאחר והמערב התחזק והשתפר.

2018-19 New Orleans Pelicans Salary Cap Totals

This team is currently "hard-capped", which means their Total Taxable Salaries may not exceed $129,733,000 at any point during the season.

CAP TYPE CAP TOTAL
Active Roster Cap $116,314,727
Dead Money $75,000
Cap Holds $7,428,151
Total Cap Allocations $116,389,727
2018 NBA Salary Cap Max $101,869,000
Cap Max Space $-21,948,878
Practical Cap Space $-14,520,727

 

טור ההימורים בלאס וגאס "מקצה" לפליקנס השנה את המקום השביעי עם תחזית של 45.5 ניצחונות. אני יודע שאני נשמע יומרני ומנותק מהמציאות, אבל לדעתי – אלא אם כן דייוויס יפצע לתקופה ממושכת – הפליקנס יהיו הפתעת העונה ואני מאמין שהם יגיעו למקום השני בליגה בסיום העונה הסדירה. לקבוצה יש כישרון – והרבה, לקבוצה יש רצון – והרבה, ולקבוצה יש את דייוויס – והפעם עם שותפים ברמה טובה כמו מירוטיץ', ראנדל והולידיי. השאלה העיקרית היא העונה לא שאלה של כישרון, אלא שאלה של בריאות, של המשכיות ושל יכולת השרידות.
במידה מסוימת העונה הזו היא עונת מבחן לכל הקבוצה. דייוויס חתום עד 2020 ובחודש האחרון הוא עזב את הסוכן שלו – ת'אד פוצ'ר מסוכנות ואסרמן, ולפי הדיווחים, יצטרף לריץ' פול, סוכנו של לברון ג'יימס מסוכנות Klutch. זה חשוב כי הסוכן המפוטר שלו  (שהוא גם הסוכן של וסטברוק) כנראה מאמין בחוזה סופר-מקס בתמורה להישארות בקבוצה מהשוק מצומצם – כמו שעשה עם וסטברוק. אבל הסוכן החדש, ריץ' פול (חברו הטוב של לברון), אולי ינסה למשוך את דייוויס להצטרפות ללייקרס השנה או בתחילת העונה הבאה… וזה יטרוף את כל הקלפים.
דייוויס אמנם אמר בראיון שהוא נשאר, ואמנם יש לו חוזה לשנתיים בשווי 52 מיליון דולר (עם אופציית שחקן לעונה נוספת), ואמנם הוא יהיה זכאי לקבל מהפליקנס הצעה של יותר מ-230 מיליון דולר שלא יוכל לקבל בשום קבוצה אחרת, אבל…
אז תחזית פסימית מערבת בהתאם לכך את עזיבתו של דייוויס ותחילתה של בניה מחדש וזריקת העונה לאלף עזאזלים…
תחזית אופטימית – בה אני כאוהד מאמין –  אומרת שהכול ישתלב, ויותר מכך שהקבוצה תצליח להיות יציבה ותגיע לסוף העונה במקום השני במערב, ותנצח בגמר המערב את הקבוצה שתסיים במקום הרביעי, וכמובן שגם את מנצחת המזרח.
והתחזית הראלית? אני באמת מאמין שהפליקנס יגיעו לגמר המערב, אך חוששני שזו תקרת הזכוכית שלהם השנה. אופטימי כבר אמרנו?
הבעיה היא שגולדן סטייט היא ה"קריפטונייט" של הפליקנס בשתי העונות האחרונות. אני מאמין שבעונה הקודמת רק גולדן-סטייט היתה טובה יותר מפליקנס בפלייאוף המערב, ומקווה שהעונה היא לא תיפגוש בה, לפחות עד לגמר המערב ורצוי בכלל לא, כי את כל שאר הקבוצות – לדעתי לפחות – הפליקנס יוכלו לנצח בפלייאוף.

מולי

איש של מילים: כותב סדרתי, עורך, מתרגם ופילוסוף של ספורט. אפשר לראות חלק ממה שפרסמתי כולל קישורים ליומן הקורונה ורשימת פרסומים כמו "על ספורט ומהויותיו", "מסע בעקבות אוהדים", "ליקוטי ספורט" ו- "בלוז של תקוות ומורדות - סיפורי קבוצת הניו אורלינס פליקנס 2015-2017" ורבים אחרים... באתר: https://hamuli4u.wixsite.com/muli4u

לפוסט הזה יש 85 תגובות

 1. תודה רבה מולי, זווית ראיה מעניינת מאוד בנוגע לשקנאים.

  קשה לי לראות אותם עוברים יותר מסיבוב אחד בפלייאוף, אבל הם בדיוק ברמת הביניים הזו שצריך להחליט בה אם הולכים על כל הקופה או נשארים באזור הנוחות, ואני אוהב את השאפתנות.

  מסכים שזו תהיה עונת מבחן. איי.די יתחיל לחשוב על החוזה הבא שלו בקרוב. אם הקבוצה מתקדמת הוא יכול להחליט להישאר וגם למשוך שחקנים נוספים בקיץ הקרוב.,אם לא יהיה שיפור העונה, המוטיבציה שלו להישאר תרד ואז יהיה הגיוני מצד השקנאים להטריד אותו למקום הבא. איינג' ומג'יק יהיו מוכנים לשלם מחיר מלא עבורו.

 2. לא כל יום מקבלים את הבלייזרס מולי… אני מחזיק מהולידיי עוד מהימים שלו בפילי אבל סופרסטאר הוא ממש לא ואם אתה בונה על הסייד-קיקס רנדל ומירוטיץ מצבך גבולי… AD לדעתי יתעייף (למרות שייתן עונה גדולה) אבל אי אפשר להתעלם מהוואקום לידו. תודה על הפריוויו האופטימי אבל לדעתי פלייאוף ובעיטה בסיבוב ראשון (אלא אם כן הבלייזרס באזור – כבר אמרנו) זו התקרה של השקנאים

 3. מאבק עיקש עם פורטלנד על המקום השמיני ובסיום העונה דייויס מבקש טרייד.
  קאזינס זו לא אבדה גדולה.הם שיחקו יותר טוב אחרי שנפצע.
  רונדו זו אבידה גדולה.הוא הפך את כל השחקנים ליותר טובים וגרם להוליד חי לעבור לעמדה 2 ולפרוח שם.אני לא חושב שפייטון יגרום לאותו דבר

   1. 1-גולדן סטייט
    2-3-יוסטון ואוקלהומה
    4-5-לייקרס והספרס
    6-7-יוטה ודנבר
    8-9-ניו אורלינס ופורטלנד.

    מיניסוטה גם עם ג’ימי באטלר הימרתי שיסיימו 10-11 כי חשבתי שהבעיות שם יתפרצו בעצמה העונה.גימי הקדים את זה.מה שאומר שעכשיו הם עם פיניקס על מקומות 13-14 וסקרמנטו 15. דאלאס וקליפרס10-11.

    זוהי רק דעתי כמובן

 4. תודה מולי. באשר לתחזית שלך ,אני הרבה יותר פסימי כלפי השקנאים.
  חסר איזון בין הקו הקדמי לאחורי, לא רואה את פייטון ממלא את החלל שרונדו השאיר, ג'נטרי מאמן די בינוני ועם התחזקות המערב מסביב צופה מאבקים קשים על כרטיסים אחרונים לפלייאוף ונפילה למקום ה-9 הארור.

 5. כמו בכל עונה לא סופרים את הקבוצה ולא נותנים לנו אפילו סיכוי לפליאוף.
  אני חושב כמו מולי בתסריט האופטימי לא פוסל אליפות.
  השאלה הכי גדולה כמובן היא כמה האבדה של רונדו תשפיע ?
  גם אני מחזיק מאוד מרונדו והייתי רוצה שישאר אך לא כך קרה .
  השאלה הגדולה היא האם רונדו היה השיטה או שג'נטרי באמת הנחיל שיטת משחק לקבוצה .
  נתחיל עם החוזקה הכי גדולה של הקבוצה וזה הגבוהים , הקבוצה הכי כשרונית בצבע ובפער מכל הליגה .
  דיוויס בסנטר סוף סוף השלים עם זה , הולך לתת עונת MVP .
  מירוטיץ שהיה הגורם המרכזי לשינוי אחרי שהצטרף בפברואר ותרם רבות , אז אחרי שיעשה הכנה עם הקבוצה מתתחילת העונה אז זה יראה בכלל מצויין .
  רנדל תוספת מצויינת והוא ישכיח את קאזניס האדיר , עם כל האהבה שלי לקאזניס השילוב עם דיוויס לא היה מושלם , דיוויס צריך לשחק כסנטר וקאזניס כפאור לא יעבוד .
  רנדל זה הפאור המושלם ליד דיוויס , מין דירומנד גריין / לאמר אודם , שחקן שעושה הכל למען הקבוצה וגם נותן לדיוויס את החופש שהוא צריך בצבע .
  אוקופור יכול להיות הפתע מאוד גדולה ואני מאמין שהוא יוכיח את עצמו ואיפול דיאלו הצעיר והכשרוני שכל כך חבל עליו.
  ג'רו סוףסוף מצא את מקומו וזכה לתהילה שמגיע לו למרות שעדיין לא סופרים אותו .
  הולדי = אולדיפו
  מולי אמר לגבי פרנק ג'קסון שיכול להיות עוד רוקי העונה עם יקבל מספיק דקות , סבל מפציע שנה שעברה שהשביתה אותו לכל העונה .
  בעונה היחידה שלו בדיוק נתן מספרים מצוינים ברמת הקליעה, מספרים דומים לאלה של קיירי , ביל ,בוקר מורי רק עם תוספת אתלטיות שאין לאחרים .
  מצרף קישור לכתבה בנושא : https://www.thebirdwrites.com/2017/8/17/16143618/frank-jackson-nba-new-orleans-pelicans-player-preview-comparison-irving-beal-booker-lavine-clarkson
  החוסר הגדול בעמדה 3 יפתר במהלך העונה בטרייד שהמחירים ירדו וייהיה אפשר להשיג מישהו בזול .
  לא רואה את דיוויס עוזב , לעומת אלה שפתאום החליטו לעזוב , דיוויס תמיד אמר שהוא רוצה להשאר לעומת זאת כל אלה שביקשו טרייד , עד לבקשת הטרייד הם לא דיברו בכלל , אז לפי דעתי לדיוויס יש אישיות שונה והוא מסוג השחקנים כמו נווצקי והאקים

  1. "הקבוצה הכי כשרונית בצבע ובפער מכל הליגה"?
   לדוראנט-דריימונד-קאזינס יש משהו להגיד בנושא.

   אתה מבין, הפער בין גולדן סטייט לכל קבוצה אחרת הוא כמו תיכון ויסודי. אפילו במקום שאתה חושב שאתם הכי חזקים, "ובפער". רק לחשוב על דוראנט מול, מי בכלל ה-SF של ניו אורלינס?
   ואז מגלים שם גם את סטף. וקליי. וכל היתר.

   אם בכלל יגיעו לפלייאוף, 4:1 מול גולדן יהיה מחמיא מאוד.

  2. הולידיי ממש לא אולדיפו. סתם אוברייטד שחקן סבבה וזהו.
   אלפריד פייטון הוא פחון על.
   מירוטיץ' שחקן בינוני ומטה
   רנדל סבבה כמו הולידיי
   כל היתר פסחים

   דיוויס יהיה שחקן ההגנה של העונה וטופ 3 במירוץ ל-MVP.

   הסיכוי היחיד שלכם לתת תחרות לכל הקבוצות למעט גולדן שהיא בליגה משלה זה לצרף את ג'ימי באטלר תמורת כלום.

   ואז פייטון, הולידיי, באטלר, רנדל/מירו
   דיוויס יכולים לעשות נזק.

   אם איכשהו תצליחו להנחית את דראג'יץ ובאטלר יחד לצד הולידיי ודיוויס אז תהיו רלוונטים לדיונים על מקום 2.

   1. זרמתי איתך לגבי הולידיי
    נקרעתי מצחוק והסכמה לגבי פייטון! אשכרה פחון על!
    איבדת אותי עם מירוטיץ'. שחקן בינוני ומטה? ממש לא מסכים! יופי של שחקן!

  3. כן.. אם רנדל=גרין
   הולידיי= אולדיפו
   ג'קסון =קיירי
   אז חמישיה של קיירי, אולדיפן, מירוטיץ, גרין ודיוויס יכולים לקחת אליפות
   אבל זה לא המצב.

 6. מולי, האהבה מקלקלת את השורה. דיוויס שחקן עילית, אני מחזיק מרנדל ומירוטיץ׳ כשחקנים מספר 3 או במועמדת לאליפות. הולידיי? שלא יפצע ושימשיך את סוף העונה הקודמת ואחר כך נדבר. מבחינת כשרון ופוטנציאל הלייקרס אלופים השנה (בתרחיש מאוד מאוד מאוד אופטימי כמובן) ובכלל לכל קבוצה יש כשרון בליגה. בשביל הספורט תדווה ליוסטון, בוסטון, אפילו פיניקס. לדעתי, אליפות זה עניין של תזמון בהתפתחות במקביל של השחקנים הראשיים בקבוצה ואימון שמנצל את זה. אני רואה את זה קורה הפיניקס, לייקרס (תלוי ברמת האימון של לברון…) בוסטון כמובן, אפילו שיקאגו לפני ניו אורלינס.
  על מה אתה מסתמך בתחזית שלך לשיפור בעונה הבאה?

 7. בנושא אחר ראיתי הלילה טורונטו והתלהבתי בטירוף.
  אמנם רק טרום עונה ועוד בלי אוואנגובי אבל כמה עומק וגם קוואי הוריד קצת חלודה.הם שיחקו בונקובר והקהל היה בטירוף.אשכרה קבוצה של מדינה שלמה

 8. תודה רבה מולי פריוויו שמרוב אופטימיות/ פרובוקטיביות אי אפשר להוריד ממנו את העיניים כתוב מצוין.
  בתסריט מאוד אופטימי הם אכן יכולים לסיים מקום שני. אני לא רואה את הלוחמים נאבקים על משהו בליגה השנה וגם יוסטון מן הסתם יורידו הילוך. אבל זה אומר שפייטון מעלים את העזיבה של רונדו (ואשמח אם תוכל להתייחס קצת לשינוי הגדול הזה) הבריאות והשילוב של רנדל. כמו כן הספרס השנה חוזרים לעניינים הלייקרס צפויים לתת קפיצה ויוטה כנראה ימשיכו מהיכן שהם הפסיקו ככה שלא מופרך לראות אותם גם ב7-8
  כמו כן האם לדעתך רנדל או מירוטיץ' יכולים לשחק ב3 ככה שנראה הרכב של פייטון הולידי מירוטיץ' רנדל ודייויס?

 9. פריוויו נהדר תודה.
  האמת שלא חשבתי לעומק על ניו אורלינס עד עכשיו ויש מצב שאנחנו הולכים לקבל את דייוויס הmvp.
  אבל בזמן שאני סומך עליו לשחק מצוין אני לא סומך עליו לשחק 75+משחקים.
  בספר שלי
  גולדן
  יוסטון
  יוטה
  ניו אורלינס
  אוקלהומה
  לייקרס
  דנבר
  ספרד

  עוברים סיבוב ומפסידים לגולדן

  1. your book is fake addition

   1. Huston
   2. Lakers
   3. GSW
   4. US
   5. SPURS
   6. UTAH
   7. NOPE
   8.OKC

   only reason why the champs not in the lead is because they do't give a crap about pre- playoff season

 10. אני רואה פה עונה של מקום 9, אלא אם גבה דופק עונת אם וי פי. פייטון רכז חלש, ובלי רכז טוב קשה להצליח. בקיץ הבא גבה יהיה השם החם בשוק ומלחמת לייקרס סלטיקס על שירותיו תפרוץ.יהיה מעניין.

 11. לפי הסקר האף שלך בסכנה
  ניו אורלינס לא חומר לאליפות הם צריכים להפגין עקביות עם הופעה נוספת בפלייאוף
  אם ישחזרו את השנה הקודמת זה יהיה הישג פנטסי עבורם

 12. תאכיל את כולם בכובע שלהם בסוף העונה… 🙂

  הפליקנס עשו מהלכים טובים. הביאו את רנדל, שלדעתי זו החתמה בול, ולא נלחמו על חוזה אסטרונומי לקאזינס (טובים יותר בלעדיו).

  השאלות בעונה הזאת:
  1. עוד עונה כאשר הטרייד על דיוויס מרחף באוויר. יקרה או לא יקרה? בכל זמן שהוא נשאר הוא יכול (ואמור) לסחוב לבדו את הפליקנס לפלייאוף במערב.
  2. האם הולדיי זה הבלחה חד פעמית שנה שעברה אושהוא יכול למשור על הרמה הזו לאחר שביצע קפיצת מדרגה בפלייאוף.
  3. האם אלפריד פייטון יתגלה כרכז ראוי לחמישייה פותחת ב-NBA (או ששוב אורלנדו יצאו מטומטמים שהימרו עליו ולא על אולדיפו). פייטון חייב התלחה בעונה הזו גם לקריירה שלו לפני שהוא מתחיל לטייל ברחבי הליגה.

  סיבוב ראשון והביתה, גם אם יפגשו את הבלייזרס שהפעם ינצחו אותם.

 13. כמו כל עונה ממשיכים לזלזל בקבוצה , בגלל גולדן שכחו מה זה המונח קבוצה בוחנים קבוצות לפי הכוכבים שיש ולא לפי החיבור בינהם .
  דיוויס הגיע לרמה של לברון וסוף סוף הוא אומר את זה בלב שלם ולא כמו רוב השחקנים שאומרים סתם.
  לא מבין את אלה שאומרים שלא נהיה בפליאוף , הולדי ודיוויס ישחקו מתחילת השנה בתפקיד שמוציא מהם את המירב , סגל טוב יותר עוד שנה של התחברות ואני רואה מועמדת לאליפות עם עוד תוספת של טרייד שג'נטרי יעשה .
  אנחנו נסיים 2-4 במערב

 14. פלייאוף?
  עם הסגל הזה?
  לא ממש.

  הרבה דייויס. קצת הולידיי. ואז מה?
  כלום ושום דבר.

  הדבר הכי משמעותי שם יהיה הטרייד בקיץ על דייויס רגע לפני שהוא בורח ללא תמורה.

 15. ההשואה בין אלפריד פייטון לרונדו היא מופרכת בעליל כמו התחזית של אליפות. המקום אליו יגיעו הפליקאנס תלוי מאד באיך תיראה ההגנה שלהם העונה.
  גם הקפיצה הלא מהותית בסך המשכורת שניו אורלינס משלמת לא מעידה על שינוי כיוון למעלה (היא נובעת ממה שהפליקאנס היו חתומים עליו מראש איפה בדיוק הם פתחו את הארנק?). המבחן לזה יהיה בקיץ הבא וכולי תקווה שנראה את דיוויס חותם על סופר מקס.
  בפועל אני מאמין בהם העונה ולדעתי יסיימו 3-4 אבל המשמעות היא עוד הדחה בסיבוב השני.

  1. בפליקנס בונים קבוצה חתיכה חתיכה , כרגע יש את דיוויס הולדי מירוטיץ ורנדל , מור בסימן שאלה , אם הקבוצה תצליח כמו שצריך השנה אז שנה הבאה ידאגו לפנות שכר (היל ואולי מור) לפנות 20 מיליון שעוד שחקן ברמה ויחד עם הבסיס הקיים יהיה אפשר לדבר על אליפות

   1. זה בסדר, אבל תזכור שמירוטיץ' וראנדל חופשיים בשנה הבאה. יהיה כמעט בלתי אפשרי לשמור את שניהם ואת דייויס בזמן שאתה עוד מנסה להתחזק. זה עוד לפני שבכלל הבטחת את הישארות אבן היסוד.

 16. נושא אחר, ראיתם את לוקה הלילה?
  הוא נראה מדהים.
  בלוק עזרה פסיכי, שלשות בקליעה טבעית ויפה, אגרסיבי ובכל זאת מחייך.

  דאלאס נראים ממש טוב.
  מעניין מתי אטלנטה יבינו את הטעות.

  1. לוקה השחקן הכי טוב בדרפט , בירד הסלובני , סקרמנטו ואטלנטה עוד יבכו על הטעות שלהם , מצויין בשביל לוקה שנפל בארגון מצויין וגם מנטור מצויין יחד עם סמית יהיו קו אחורי מצויין

 17. מצחיק עכשיו לקרוא שפורטלנד היא קבוצה לא טובה שאותה היה קל להדיח – לא הרבה חשבו לפני הפלייאוף שנ"א יעברו אותם בסדרה ובשנה שעברה פורטלנד הייתה קבוצה מאוזנת עם 2 כוכבים. אז לנ"א לא היו שום הנחות בפלייאוף שעבר ופורטלנד הם לא קבוצה של מה בכך. נ"א הם על אמת פלוס רנדל מינו רונדו שנראה עד כמה הוא יהיה משמעותי (לדעתי הוא יחסר להם מאוד)

 18. דייויס כרגע ברמה של לברון לפי דעתי ואומר את זה מי שחולה על לברון, איו סיכוי שלא יעשו את הפלייאוף בכל זאת יש להם שחקן טופ 3 (לדעתי) .
  גמר מערב זה די התקרה וגם רק בגלל הווריורס

 19. תודה על הפריוויו.
  יש אופטימיות ויש הזיה, נראה לי שגם התסריט הריאלי שהבאת יותר מדי אופטימי…
  אגב, להגיד שג"ס הם הקריפטונייט של הפליקנס זה כמו להגיד שהמגף הוא הקריפטונייט של הפרח שאותו הוא מועך.
  אבל היי, אי אפשר להאשים אוהד אופטימי בחוסר אובייקטיביות.

 20. תודה מולי על הווישפולנס.
  יש עוד משהו שפייטון דומה בו לרונדו – שניהם משליכים לבנים מרחוק . . .
  אני עם אלה שמאמינים שהקבוצה מתגבשת לה לאיטה, זה לא סתם אוס שחקנים אלא יחידה מגובשת. השנה יהיו יותר טובים למרות עזיבת רונדו. סיבוב שני והדחה מול יוסטון

 21. תודה מולי.
  אליפות לא תראו אבל עונת mvp של דייויס בהחלט ובהחלט.
  אגב, ריץ' פול הוא לא רק הסוכן של לברון אלא חבר ילדות שלו.
  Klutch Sport זו סוכנות שלמעשה בבעלות של לברון, אני לא מבין איך הליגה לא בודקת לעומק את המעורבות ואחוזי השליטה שלו בחברה.
  המון דברים עקומים ודודג'יים קורים בסביבת הלייקרס מאז שמג'יק הגיע, ותוסיף לזה את לברון קיבלת מאפיה בסדר גודל של ג'ורדן.

  1. אם אני לא טועה הם לא חברי ילדות אבל הקשר ביניהם התחיל לפני הבחירה של לברון בדראפט והם מאד קרובים.

  2. ניב מה בדיוק הליגה יכולה לעשות? תראה לי חוק אחד שאומר שלשחקן לא יכולה להיות סוכנות שחקנים בבעלותו. כמו שהוכח לא מעט פעמים בעבר חברים של לברון מקבלים חוזים מדהימים (אני לא מדבר על ווסטברוק הארדן דיוויס…. שהיו מקבלים מקס גם אם תינוק היה מנהל אותם) אני מדבר על השחקנים הבינוניים גר סמית טריסטן תומפסון…

   ההתנהלות של קלאץ מאוד אגרסיבית אין להם בעיה להיכנס למלחמות חורמה מול הבעלים אבל לגיטימית וחוקית לחלוטין.

   1. אני יותר מבטוח שלשחקן פעיל אסור שתהיה סוכנות שחקנים וגם אסור לו להיות מעורב באחת.
    זה ניגוד אינטרסים כל כך חמור שאפילו שחוק הטמפרינג מגוחך וארכאי, הוא כלום ושום דבר לעומת כזה עיוות

   2. ניגוד אינטרסים של מה, הוא לא בעל קבוצה, הטמפרינג זה מגוכח כי לקבוצות אסור לגייס אחרים אבל לשחקנים בהחלט מותר (הסמס של גרין לדוראנט? לא ניגוד אינטרסים). אין ולא היה דבר כזה בטח בספורט שזה עסק פרטי ולא פוליטי, לשחקן כדורסל מותר להיות בעלים מאמן, בעל סוכנות שחקנים… זוהי אמריקה תאסור על אדם לעבוד במקצוע חופשי ותקבל תביעה שלא תצא ממנה

 22. לי נראה שלפליקנס יש מה למכור והם התחזקו טיפה העונה בהשוואה לפלייאוף.
  העניין המרכזי הוא שקאזינס היה האדם שמחזיק את הכדור בעונה הרגילה, והם הסתדרו בלעדיו כשהם יחסית רעננים.
  לדעתי אותו הישג יחזור על עצמו. הם צריכים להיות טובים יותר בפלייאוף, אבל בעונה הרגילה הם יתעייפו יותר.

 23. לפני כחודש אחת התוכנות החשובות בהיסטוריה המודרנית, תוכנה שלימדה את כולנו שלמחשבים יכול להיות מקום חשוב בחיים שלנו אבל קודם כל סוליטייר, חלונות 95, קיבלה את תג הכבוד הגדול ביותר שאפשר לקבל היום – אפליקציה. רק 129MB (שזה, אהמ, הרבה פלופי דיסקים) והיא שלכם. האפליקציה תיתן לכם חוויה מקורית ותפעיל את כל המשחקים הישנים, אפילו שולה מוקשים ודיאבלו, תיתן לכם להמשיך לכתוב את הפנפיק של סטאר טרק שהתחלתם לכתוב לפני שנים בכתבן, ואפילו לא תתחבר לאף דף אינטרנט בשביל האותנטיות.
  שמח שב-NBA החליטו להתקין את התוכנה ולנסות אותה בניו אורלינס. גארדים שלא ממש קולעים, הכוכב הוא סנטר שהוא עוגן הגנתי ופינישר מעולה, היחיד שיודע לקלוע מבחוץ הוא גבוה שנולד ביוגוסלביה, קצב מסחרר (אולי פה מדובר קצת יותר על 85 מאשר 95).
  אוהב את האופטימיות שלך, מולי, אבל אני אלך על מאבק על המקום שמאחורי גולדן ויוסטון והדחה בחצי גמר המערב. העיקר שהאף שלך ינצל.

 24. אנחנו מסיימים היום יום רביעי עם שלושה אחים- ישראלים מצרים – החיים כאן. אחד מהם הוא גיסי (דרך רינה ז"ל), ונקשרנו מאד משך 40 שנה בלונג איילנד. כשהם נפגשים מדי פעם בא להם לדבר לדינו שלי נשמעת כשירה

 25. אחלה פריוויו מולי אבל התרחיש האופטימי שלך לא מציאותי הפליקנס יילחמו להיכנס לפלייאוף וכנראה יעופו בסיבוב הראשון . המון תלוי בפייטון מקווה בשבילו שיתחיל להצליח .

 26. מולי ידידי, ממש אשמח עבורך אם הפליקנס ייקחו אליפות! באמת!
  יש לי שאלה: מאין הביטחון שאתם טובים יותר מיוסטון/יוטה/OKC ואפילו הספרס והלייקרס?

  לא מבין.

 27. העזיבה של המאמן הראשי תפגע בהם חזק.
  עוזר המאמן ג'יינטרי סה"כ עמד על הקווים וקיבל הוראות מרונדו.
  אנחנו נראה את השינוי העונה כאשר הולידיי יחזור להיות שחקן נחמד ודייויס ירד בחצי רמה.
  אהבתי אותם עונה שעברה במיוחד בחצי השני של העונה והפלייאוף אך לצערי הם נחלשו מאוד ואין שם שחקן עם ביצים שכל הזמן ינער אותם.
  בתכלס דייויס מעולם לא ניצח משחק פלייאוף עד עונה החולפת וזה אומר המון על האופי שלו,כלומר הוא חייב כנראה שחקן אלפא לידו בכדי להצליח .
  הם ילחמו על מקום בפלייאוף (כנראה שיישיגו אותו לבסוף).

 28. תחזית אופטימית: מולי מפסיק לקחת את סמי ההזייה שהוא עליהם, עוזב את האתר ומתחיל לכתוב על תחום שהוא מבין בו – מדע בדיוני.

  תחזית ריאלית: אני לומד את הלקח, מפסיק לקרוא את השטויות האלה ועובר לאתר של הכדור הכתום שם כותבים סקירות מקצועיות

  1. אתה מגיב פעם בחודשיים אבל כל תגובה – פגז!
   🙂
   יש פה עוד כמה חברה שלקחו קצת יותר מדי ברצינות את האופטימיות של מולי, שכתב בקלילות טור הערצה לאהובתו

 29. מעניין אותי למה ואיך אתה חושב ששנה שעברה הפליקנס היו מוצלחים יותר מהרוקטס ואפילו מיוטה בפלייאוף המערב

 30. אנחנו בהחלט בדרך להיות אלופים , תבינו שלא צריך 4 כוכבים בשביל זה , שכחתם איך סאן אנטוניו היו .
  הבסיס של הקבוצה מצויין ואנחנו רחוקים שחקן טופ 30 מלהיות קונטנדרים .
  אם מה שמעניין את לברון היה אליפות אז הוא היה מכוון לפליקנס.
  בסיס של ג'רו דיוויס ועוד כוכב כמו לברון /קוואי/דוראנט שווה אליפות .
  אני מאמין בפליקנס ואשמח כמו בסוף העונה שעברה שכולם יאכלו תכובע.

  1. ברור, כי שחקנים טופ 30 גדלים על העצים.
   וגם עם עוד שחקן כזה אתם לא מנצחים את גולדן סטייט\יוסטון\יוטה 4 פעמים מתוך 7 משחקים. לא עם ג'נטרי, לא עם פייטון, ובמיוחד לא עם שחקנים כמו סולומון היל ורגע…מי עוד נמצא על הספסל שם? שכחתי, כנראה שהם לא חשובים או טובים מספיק.

   1. ומה יש ליוטה , רוקי שנתן עונה אחת טובה וסנטר הגנתי אינגלס.יוסטון הארדן שלא יודע לעשות הגנה ופול הזקן .
    לכל קבוצה יש שחקנים טובים יותר וטובים פחות , לפליקנס יש את דיוויס שההשפעה. שלו היום היא כמו של לברון מה שאומר שברגע שהוא בקבוצה זו קבוצת פליאוף .
    כמו שרנדל בחר כן להגיע לפליקנס אז עוד שחקנים 'באמת רוצים לנצח ומאמינם בקבוצה יצטרפו .
    מעצבן אותי שאנשים שלא ראו משחק של הקבוצה וסתם מדברים שטויות .

    1. אתה נסחף. בעונה שעברה הייתה הפעם היחידה שהם נכנסו לפלייאוף בשלוש האחורנו וגם זה לא היה בקלות בכלל. דיוויס שחקן נהדר ואבן יסוד לפרצ'ייז אבל להשוות את ההשפעה שלו לזו של לברון זה מצחיק.
     רנדל חתם בדיוק לשנה אחת כי לאף אחד לא היה כסף לתת לו.
     עזוב את זה שאתה בעצמך פירקת והרכבת את הקבוצה הזו 30 פעם רק בשנתיים האחרונות. יש להם הרבה מה להוכיח רק כדי להשאיר את דיוויס (מאד מקווה שזה יקרה). יקקח עוד הרבה עד שניתן יהיה לדבר על קונטנדרית.

 31. קבוצה טובה עם הרבה ארטילריה אבל בלי מי שיפעיל אותה (מה שרונדו עשה שנה שעברה). פייטון אלא אם כן יפתיע רחוק מלהיות תחליף הולם . זו קבוצת פליאוף שאמורה להיתקע בסיבוב ראשון או שני לכל המאוחר.

 32. תודה מולי, פריוויו של אוהד אמיתי. אהבתי את הסקר בסוף, מלא בהומור ווישפול טינקינג. מחזיק לכם אצבעות יחסית (רק אל תעקפו אותנו בסיבוב).

 33. רק תשמרו לנו את דייויס בריא.
  תודה.

  לדעתי יכולים להגיע רחוק העונה אם דייויס יעשה עוד קפיצה שהרבה לא מבינים שהוא מסוגל לעשות למרות כמה שהוא היה טוב עד עכשיו.
  אבל רחוק זה לא אליפות.

 34. זה נחמד לראות שאתה אופטימי (אני דרך אגב איש מאוד אופטימי), אבל אני בספק אם השקנאים יגיעו לגמר המערב אפילו (ואם כן כנראה שגולדן סטייט תעשה מהם קציצות).

  נ.ב אני לא אוהד השקנאים.

 35. אין כמו אופטימיות מוגזמת (ובטח שהיא עדיפה על האופציה ההפוכה), מי שלא מכוון לכוכבים לא יכול להמריא.
  ובכל זאת, סיבוב שני…
  תודה רבה על פריוויו מעולה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט