פריוויו לעונת 2017-18 ניו אורלינס פליקנס / מאת הגולש יוסי

הקדמה (MBK)- 

עונת פריווים נוספת הגיעה לקיצה. אני רוצה להודות ל21 חברי צוות ( 22 כולל מומי ) שעסקו במלאכת הפריווים

אני מקווה שהפריווים יהיו שער לעונה נהדרת

החל מהשבוע הבא נתחיל במסורת של בלוגים חיים ,פריווים יומיים ,ויכוחים ,פירגונים וצרורות של מילים

תודה לכולם ! בעיקר לגולשים שבלעידהם היה פחות כיף במשפחת הופס

עונה אחרונה:48-34 מקום 10 במערב

אולם ביתי: סמות'י קינג סנטר, תכולה 17,188, בעונה שעברה נכחו  663,099 צופים במשחקי הקבוצה ,מקום 24/30 בליגה .

מאמן: אלווין ג'נטרי ,עונה 3 בקבוצה

מנהל מקצועי: דל דאמפס

תקציר הפרקים הקודמים:

את עונת 2016-2017 אפשר לסכם בפשטות ככישלון. כל עונה שיש לפליקנס את אנטוני דיוויס והם לא מגיעים לפלייאוף – הינה עונה שבה הקבוצה לא עמדה במטרה שלה .

רשימת התירוצים של הפליקנס ארוכה כמו בכל שנה: הולידיי לא פתח את עונה בגלל שנשאר בבית לטפל באישתו ההרה שהתגלה אצלה גידול במוח, דבר שגרם לו להיעדר מ-12 המשחקים הראשונים של העונה בהם הקבוצה הגיעה למאזן המביש של 11-1.

טייריק אוואנס היה פצוע רוב העונה, וגם הרוקי המבטיח באדי הילד לא עמד בציפיות.

הדבר היחיד שניתן להוציא לחיוב מהעונה שעברה זה טרייד שקרה בשבוע האולסטאר שבמסגרתו קיבלו הפליקנס את קאזינס בטרייד מסקרמנטו.

במהלך שש וחצי עונות בליגה (תחת 8 מאמנים) נוצר לקאזינס שם של שחקן בעייתי וילדותי.

הוא היה "מלך העבירות הטכניות" במשך ארבע שנים, ויש אפילו טענה האומרת שניק סטקאוקס הועבר לפילי מאחר ולא הסתדר עם בוגי שהודיע  להנהלה שאם סטוקהאוז ישחק איתו, הוא לא ימסור לו את הכדור. לקינגס, שלא ידעו איך להתמודד עם קאזינס,  לא הייתה הרבה ברירה, אז הם שלחו את סטאקקאוקס בטרייד.

ואולם, עם מעברו לניו אורלינס (הקרובה יותר למשפחתו שבאלבמה), והציוות ליד כוכב לא פחות גדול ממנו, נראה שקאזינס נרגע.

הוא קיבל טכנית אחת בלבד ב-17 משחקיו בפליקנס, ולמרות שהקבוצה לא הרשימה יתר על המידה, אל העונה הקרובה היא תגיע עם לא מעט תקוות, והקו הקדמי הטוב בליגה. זו הפעם ראשונה מאז שנת 97-98 (דאנקן ורובינסון בספרס) שלקבוצה כלשהי יש שני שחקנים בקו הקדמי התורמים 20 נקודות ו- 10 ריבאונד לפחות כל אחד.

קיץ 2017

שחקנים שהגיעו:

ראג'ון רונדו (חופשי) – אלוף NBA עם בוסטון שבא אחרי עונה רעה בשיקגו למרות שהראה בשני משחקי פליאוף מה הוא שווה ואז נפצע.

איאן קלארק (חופשי) – מגיע מהאלופה גולדן-סטייט אחרי שהראה שיש לו מה לתרום, בעיקר מחוץ לקשת.

דרויוס מילר (חופשי) – מגיע אחרי שנתיים באירופה בהם זכה באליפות גרמניה עם באמבורג.

פרנק ג'קסון – נבחר בדרפט במקום ה31 (בחירה ראשונה של סיבוב שני על ידי שארלוט ואז עבר לפליקנס בטרייד), שיחק באוניברסיטת דיוק ונתן עונה טובה כשהוא מראה ניצוצות של כישרון.

טוני אלן (חופשי) – שש פעמים נבחר לאחת מחמישיות ההגנה של עונה , שיחק בתשע השנים האחרונות בממפיס גריזליס, סטופר הגנתי שהגיע למלא את מקומו של היל הפצוע (6-8 חודשים), יוסיף הגנה וניסיון פליאוף רב לקבוצה (זכה באליפות עם בוסטון ב2008 )

חוזרים לשתף פעולה, רונדו ואלן.

שחקנים שעזבו:

דונאטס מוטיונאס – עבר לשחק בסין, לא לפני שקושר למכבי תל אביב.

טים פריזר – נשלח בטרייד לוושינגטון תמורת כסף, גם כדי לפנות מקום בתקרת השכר.

קווין קוק – נחתך ברגע אחרון מהסגל.

קווינסי פונדקסטר – עבר בטרייד לשיקגו תמורת בחירת סיבוב שני וכסף כדי לפנות מקום בתקרת השכר של הקבוצה עקב אילוצים להחתים שחקן בעמדת הסמול פורווד .

חמישייה משוערת:

1.רונדו (איטוואן מור צפוי להחליפו עקב פציעה)

2.הולידיי

3.קנינגהאם

4.דיוויס

5.קאזינס

ספסל: מור, פרנק  ג'קסון, מילר, קרופורד, קלארק, דיאלו, אג'ינסה, אשיק, היל, טוני אלן

קודם כל אפשר לומר בפעם בראשונה מזה שנים רבות שהקבוצה התחזקה בהשוואה לשנה שלפני. הקבוצה הוסיפה שלושה שחקנים ותיקים עם הרבה ניסיון פלייאוף.

עם זאת, קיימים המון סימני שאלה לגבי הקו האחורי של הקבוצה (הולידיי רונדו).

הולידיי הוחתם בחוזה גבוה: 126 מיליון ל5 שנים עקב חוסר ברירה למצוא חלופה ראויה. בעקבות מחסור במקום בתקרת השכר וההבנה שלהביא שוטינג גארד איכותי יעלה לקבוצה המון כסף, הוחלט ללכת על רונדו שבעצם פתר לקבוצה מספר בעיות: 1) גארד איכותי ובזול. 2) מנהל משחק אמיתי כי הולידיי מתקשה בכך. 3) ניסיון. 4) לתת לקאזינס הרגשה של בית ושיש לו מילה בקבוצה.

חיוך של 126 מיליון

השילוב בין השניים לא מושלם, אך הוא בהחלט שיפור לשנה שעברה בה פריזר ריכז לצד הולידיי.

ועד שהצוות המקצועי השלים את החמישייה המתוכננת של הקבוצה, הגיעה הפציעה של היל, שצפוי להיעדר חצי שנה.

היל אומנם לא תרם רבות מבחינה התקפית בשנה שעברה, וגם לקח לו איזה חצי עונה להתאקלם בכלל בקבוצה, אך בסופו של דבר הוא מילא את המקום שיעדו לו בתור סטופר הגנתי בעמדת הכנפיים. הפציעה גרמה לבלגן בקבוצה ולצורך בחיפוש מחליף ראוי (היל פצוע ל- 6-8 חודשים). קווינסי פונדקסטר הועבר בשביל לפנות שכר להחתמת מחליף להיל, והקבוצה החתימה את טוני אלן בתור הסטופר של הקבוצה, ובנוסף הצליחה להחתים מחדש את דאנטה קנינגהאם על חוזה לשנה.

ועדיין, הבעיה העיקרית של הקבוצה לא באמת נפתרה והיא: הקליעה מחוץ לקשת. בקבוצה ניסו להחתים את ניק יאנג – אך זה העדיף את גולדן סטייט. בסופו של דבר צורף איאן קלארק אך עדיין זה לא מספיק.

בגדול אפשר לומר, בפעם הראשונה מזה שנים, שדאמפס עשה מהלכים נכונים יחסית במסגרת תקרת השכר והאילוצים שהוא יצר לעצמו במהלך השנים.

יש אמרה הטוענת שאם אתה רוצה להצליח אז אתה צריך להיות בסביבת אנשים מצליחים, כי רק ככה תלמד איך להיות כמותם ותשתנה. נראה כאילו דאמפס אימץ את צורת החשיבה הזאת והחליט לשנות גישה בהחתמות: במקום שחקנים אפורים שבקושי מקבלים חוזה ובדרך כלל משחקים בקבוצות ללא שאיפות פלייאוף, דאמפס החתים רק שחקנים עם ניסיון פלייאוף וגם כאלו שהיו כבר בקבוצות אלופות. דאמפס מקווה שהתוספות של הקיץ ידביקו אולי את הסגל הקיים בחיידק ההצלחה ,ושסוף סוף הקבוצה תעלה על דרך המלך .

בסופו של דבר ההצלחה של הקבוצה תיקבע לפי האם הקבוצה תצליח להתחבר ואם ג'נטרי יצליח להפוך את הסגל הקיים לקבוצת פליאוף.

עם זאת, לכולם בליגה ידוע כי הקבוצה תגיע להיכן שאנטוני דיוויס יחליט לקחת אותה. אחרי עוד עונה של מספרים יפים ( 28 נקודות, 12 ריבאונדים, שתי חסימות וחטיפה אחת), אנטוני דיוויס צריך לקחת את עצמו בידיים ולקחת מנהיגות על הקבוצה.

דבר נוסף  שהוא צריך לשפר העונה זו ההגנה שלו. למרות שנבחר לחמישיית ההגנה השנייה של העונה שעברה, ברור שהוא יכול להיות הרבה יותר טוב ואם רק יחליט להיות שחקן ההגנה הכי טוב בליגה. כזכור, כשהוא הגיע לליגה אחרי שזכה באליפות המכללות עם קנטקי, הוא הושווה לביל ראסל האגדי בזכות היכולות המדהימות שלו בהגנה.

מאז שאלוין ג'נטרי מונה למאמן נראה כאילו דייויס הוריד הילוך בנושא ההגנה.
משחקן שתורם שלוש חסימות ומעל לחטיפה וחצי למשחק, אנטוני ירד לשתי חסימות וכ- 1.3 חטיפות תחת ג'נטרי.

בכלל, אני חושב שזו הייתה טעות למנות את ג'נטרי, שבא תחת ההילה של גאון כדורסל והאיש מאחורי המשחק ההתקפי של גולדן סטייט ווריירס. עברו שנתיים של כישלון וללא שום שיפור במשחק של הקבוצה – אך ג'נטרי עדיין מאמן ולא ברור מדוע. ג'נטרי הגיע כדי לשפר את ההתקפה של הקבוצה, אך בשנתיים שאימן רק הוריד אותה בביצועים. כשמונטי היה מאמן, הפליקנס דורגו במקום התשיעי מבחינת  OffRtg  ובשנתיים של ג'נטרי במקומות ה- 16 וה- 26 בהתאמה .

בכל מקרה, ג'נטרי או לא, כשיש לך שני כוכבים כאלה בקבוצה, אתה פשוט לא יכול להרושת לעצמך להישאר מחוץ לפלייאוף.

מעולם לא היה בליגה צמד גבוהים כל כך דומיננטיים בשיא היכולות שלהם שמשחקים יחד. דיוויס-בוגי יעשו צרות לכל הליגה שעברה להרכבים נמוכים, שבהם יהיה על הקבוצות לעשות שינויים כדי להתמודד עם הפליקנס.

תחזית לעונה הקרובה:

אופטימית – הקבוצה מתחברת באופן מושלם, דיוויס וקאזינס מפרקים את הליגה שלא יודעת איך להתמודד מול שני גבוהים כל כך דומיננטיים.
דיוויס זוכה בDPOY , רונדו מראה שהוא עדיין אחד הרכזים הטובים בליגה ויחד עם הולידיי השניים מפעילים את כל הקבוצה באופן כמעט מושלם.

הקבוצה מסיימת את העונה במקום השישי במערב וגוברת בסיבוב הראשון על סאן אנטוניו אך מפסידה בסיבוב השני לאוקלהומה בשבעה משחקים. בוגי חותם בסוף בעונה על הארכת חוזה.

פסימית – ג'רו הולידיי נפצע וגומר את העונה. ג'נטרי מפוטר אחרי 30 משחקים בהם הקבוצה ניצחה 8 פעמים בלבד. קאזינס מועבר בטרייד לפני פגרת האולסטאר, ודיוויס בתגובה מבקש טרייד מיידי, בדרך לעוד עונה מאכזבת והמקום ה- 12 במערב.

ריאלית – הקבוצה פותחת בצורה חלשה את העונה עקב סדר משחקים קשים בהתחלה אך לאט-לאט מתיישרת ושומרת על מרחק סביר מתמונת הפליאוף. ג'נטרי מפוטר אחרי שחדל הסיכוי להגיע לפליאוף, והקבוצה מסיימת במקום ה-10 במערב.

 

מנחם לס

בעל האתר ועורך ראשי

לפוסט הזה יש 54 תגובות

 1. נראה לי שרונדו זה בדיוק מה שצריך ליד קאזינס מצד אחד ודיוויס מצד שני.
  החתמה מצויינת לדעתי 🙂
  ותודה על הפרוויו

  1. קדימון מצוין.
   כתוב נהדר ,מוכיח בקיאות מרשימה ,טוב בהרבה מכל קדימון אחר שקראתי העונה ,ולא שבלוני כמו האחרים.
   ראשית.תודה
   שנית ספרתי חמישה תגובות עד עכשיו ,האתר מתעקש על 50 .
   אז כנראה שיש גם תוכנה רפת הבנה לא רק מנהלי אתר כאלו ….

 2. תודה יוסי.

  יפה לראות אוהד שלא מאבד פרספקטיבה,
  ומזה את כל הבעיות שבקבוצתו.

  אני בעדכם –
  הלוואי ודייויס את קאזינס יתחברו,
  ויהיו תאומי המגדל 3.0 (סמפסון/אלאג'ואן, רובינסון/דנקן).

  (2 הצמדים המקוריים הצליחו להגיע לפיינלס בעונתם השנייה יחדיו)

 3. אשמח מאוד לראות אותם בפלייאוף כי כואב הלב על הכישרון המתבזבז של הגבה לצערי רואה את התרחיש הריאלי הרבה יותר הגיוני.

 4. תודה רבה יוסי.
  קבוצה מעניינת בסימן שאלה. העונה יכולה ללכת לכל אחת מהאפשרויות שציינת. קצת ביג בול לא יזיק לליגה – אני בעדם.

  1. באמת התרחיש הכי אופטימי צריך להיות שג'נטרי דאמפס מפוטרים ,פשוט הרסו כל חלקה טובה , גם אם נזכה באליפות הייתי מפטר אותם

 5. אמרת הכל ואני דיי מתחבר לתסריט הריאלי שלך אולי אפילו יצליחו להיכנס מהמקום השמיני…

  כפי שאמרת, הבעייה הגדולה שלהם היא קליעה מ 3 וכל קבוצה שיודעת לשחק פתוחעל קו ה 3 תעשה להם צרות צרורות.

 6. פריוויו מעולה, מאוד הרשמת בכתבת בכורה. סחתיין. הפציעה של רונדו יכולה לעשות להם רק טוב ולתת לאיאן קלארק, שחקן שמתאים ליד הגבוגי, לפתוח. לא מגיע לאוהדים הנהלה ומאמן כל כך רעים.

 7. יש סיכוי לפלייאוף אם הם בריאים, למרות שלא בטוח כמה הוא גדול.
  7-11 ומסכים ש 10 נראה ריאלי.

  אבל השאלה האמיתית היא, האם באמצע פברואר מה שיראה כמו סיכוי אפילו למקום 7-8 והדחה מהירה בסיבוב הראשון, שווה את ההימור שזה יספיק לקאזינס בשביל להישאר, ואת הסיכון לא לקבל עבורו כלום – מכה שהקבוצה לא תצליח להתאושש ממנה בגלל תקרת השכר הסתומה ?

  אני רק יכול להגיד מה אני הייתי עושה, וזה – לא חושב פעמיים ומטריד את בוגי בדד ליין, במקרה הגרוע עבור חבילה סביב אוטו פורטר, ואולי אפילו יותר, מי יודע.

  שורה תחתונה, לי זה אומר שה"עונה" של הפליקנס היא בעצם עונה של כשלושה וחצי חודשים, ופתיחת העונה היא אולי קריטית עבור הקבוצה הזאת יותר מלכל קבוצה אחרת בליגה.
  אם הם לא מראים סימנים של נס לא סביר עד פברואר – הם צריכים להסתכל למציאות בעיניים ולהתחיל לפעול בעניין טרייד לקאזינס שצריך לקרות במקביל ל (או אפילו קצת אחרי) החלפת ג'נרל מנג'ר.

  הסיכוי שדווקא הפליקנס יסתכלו למציאות בעיניים ויעשו את הדבר הנכון ?
  זה כבר דיון אחר…

  1. אני עדיין לא מבין איך לא העיפו את האידיוט הזה דאמפס, הדרך שהוא בנה את הקבוצה פשוט מחרידה. דדי מה אתה חושב על קאזינס לדעתי הוא אוברייטד שנותן מספרים יפים התקפית ללא הגנה בקבוצות שלא מאיימת על הפלייאוף (כמו לאב אצל הטימברוולבס רק בעיות רצינות בראש והשפעה רעילה על חדר ההלבשה הסיפורים שיצאו מסקרמנטי מחרידים).

   1. קאזינס אנדרייטד אם כבר , השחקן הכי דומיננטי בליגה מאז שאקיל ועוד עם יכולת מסירה מצויינת ובלי אגו מנופח.
    היו לו צרות בסקרמנטו בגלל ההנהלה וכנראה הייתה תקרית עם סטקקאוקס אבל חוץ מזה הוא היה תמיד אהוב בחדר ההלבשה ומחוצה לו.
    והוא ממש לו חור בהגנה , לגבי דאמפס אני מסכים לגמרי .

    1. יוסי, להזכיר את קאזינס ושאק באותו משפט זה חילול הקודש.
     ואת זה אומר לך אתאיסט…

     אין שום קשר בין קאזינס לדומיננטיות.
     קאזינס עד היום זה רק מספרים ריקים.
     כמעט ההיפך הגמור מדומיננטיות.

   2. יוסי אי אפשר לקחת את הדברים שלך ברצינות, השחקן הכי דומיננטי בליגה מאז שאקיל לא הגיע לפלייאוף, איזה יכולת מסירה יש בדיוק לקאזינס? לא ברשימה של 20 השחקנים הטובים בליגה.

    1. איזה רשימה הסתכלת בדיוק ברשימה שמדרגת את בול לפני מלו , קאזינס שחקן טופ 10 בליגה בוודאות , איזה סנטר עוד תורם כמעט 30 נק' 12 ריב 5 אס 1.5 חט ו1+ חסימות

     1. ברשימה שלי קאזינס הוא בטוח לא טופ 10.
      אני מניח שהוא יהיה איפה שהוא בעשירייה השניה של שחקנים שהייתי לוקח לעונה הקרובה בקבוצה שלי.

      אבל…

      קרי, ווסטברוק, הארדן, וול, לברון, יאניס, קוואי, ג'ורג', דוראנט, דייויס – בקלות לפניו מבחינתי, וזה בלי לנסות לחשוב לעומק על שחקנים נוספים…

     2. ברשימה שלי קאזניס יותר טוב מוול וג'ורג , אני רוצה לראות אותם במערב מגיעים לפליאוף , קאזניס היה בארגון כושל כמו הפליקנס , נכון יש לו בעיות אבל הם פתירות ורואים אצלו שינוי שהוא מרגיש אווירה אחרת , קאזניס כל עונה משתפר , כיום הוא השחקן הכי טוב בליגה בצבע , תוסיף יכולת מסירה וקליעה מחוץ לקשת ויש לך סנטר הטוב בליגה עד שיוכח אחרת , לקאזניס אין אגו כמו רוב הכוכבים בליגה וזה פלוס רציני (אמ ..קיירי) , שים אותו עם לברון או פופ והוא לוקח אליפות .
      מקווה שהעונה הוא ישתיק את כל המפקפקים , ממה שראיתי בעונה שעברה ממנו ב17 משחקים , אין דבר שלילי לומר עליו .

     3. להבין כמה המזרח חלש ולא חוכמה להגיע לפליאוף , הולדיי היה פעמיים בפליאוף עם פילדלפיה , ולא זאת של אייברסון , אז אל תבלבלו לא היה בפליאוף על קאז

    2. תבדוק באיזה אחוז אפקטיבי קאזינס נותן את הממוצעים, איזה שחקן בדיוק מצליח לפרוח לידו,וזה שהוא לא הגיע לפלייאוף כבר הזכרנו? על החור בהגנה שהוא כבר דיברנו, עכשיו תסתכל על העונות של לאב במינסוטה ואיזה ממוצעים היו לו ותגיע למסקנה הפשוטה ואם לא אני אעזור לך שהממוצעים של קאזינס מנופחים שהוא כופה זריקות אני לא מדבר בכלל על שהוא אינפנטיל ובריון.
     שחקנים שטובים מקאזינס לפי סדר רנדומלי
     1. לברון 2. דוראנט. 3. קוואי 4. גורג 5. באטלר 6. יאניס 7. דיוויס 8. גריפין (שיתן עונת פריצה).9. הארדן 10. פול 11. קרי 12 ווסטברוק 13 וול 14 דרוזן 15.לאורי 16. ארווינג 17. טאונס 18. תומאס אם מסתכלים על העונה האחרונה (הוביל קבוצה מוגבלת התקפית ל53 נצחונות ולגמר המזרח), 19. אמביד ב31 משחקים ששיחק 20. לילארד יוקיץ ואולי רק פה הייתי מכניס את קאזינס ממש לא פרנצייז פלייר לבנות עליו קבוצה ובטח לא אחד מהטוף 10.

     1. אני לא אכנס לוויכוח לגבי טופ 10 או טופ 20,
      אבל דמרכוס קאזינס רחוק מלהיות חור בהגנה.

      אולי ההגנה שלו על הפיק אנד רול טעונה שיפור,
      אבל הוא מפצה על כך בגדול בהגנה על הצבע.
      יש לו שילוב של כוח, גובה, וזריזות,
      וקשה מאוד לקלוע עליו מתחת לסל.

     2. ראית אותו פעם משחק בכלל , ראיתי את כל המשחקים שלו מאז שעבר לקבוצה והוא ממש לא חור בהגנה ושחקן שלא כופה את עצמו , שמר על הממוצעים שלו כששיחק עם דיוויס .
      אין לי כח להכנס איתך לויכוח לגבי דירוג אם אתה שם את לאורי ודרוזן לפניו … , אתה רוצה דירוג אמיתי לך לפי 2k18 הדבר שהכי קרוב למציאות ושם הוא מדרוג 8 , קאזינס שחקן טופ 10 בלי ספק , אם כל הכבוד לאמביד ויוקיץ , שיעמידו את הממוצעים שלו העונה שלמה אז נדבר .

     3. לא חייב להיות פרנציז פליר בשביל להיות טופ 10 ,(ראה סקוטי פיפן), תומאס הגיע ל53 נצחנות בזכות המאמן והשיטה ,גם בלי תומאס היו מגיעים לאותו מקום .
      כמו דיוויס גם קאזינס נפל על קבוצה עם הנהלה גרועה וגם מאמנים כאלה

   3. ברוך, אני לא חושב שהוא אובררייטד פשוט כי אף אחד רציני לא ממש טוען שהוא סופרסטאר…

    אין ספק שהיכולות שם, אבל חוסר הבגרות והגישה השלילית שמתבטאות על המגרש גם במשחק שלו וגם בכל מה שמסביב (יחס לחברים לקבוצה, ליריבים, לשופטים…) הופכות אותו לסימן שאלה הרבה יותר גדול מסימן הקריאה שהוא היה יכול להיות.

    אני רק שמח שלכל הקבוצות ששוקלות ללכת עליו כשחקן חופשי (או אפילו בטרייד), כולל הלייקרס, יהיה קצת זמן על חשבון הפליקנס כדי לראות אם יש שינוי מהותי אצלו – אפילו כזה שרק יאפשר לו להיות חלק מארגון מנצח, גם אם לא שינוי שיאפשר לו למצות את כל יכולות הכדורסל שלו.

    ודרך אגב, חלק גדול מהשינוי האחרון שהזכרתי קשור למצב הגופני שלו. לדעתי אחוזי השומן שלו גבוהים מדי בשביל שחקן ברמה הגבוהה ביותר, ואם נראה שינוי פיזי אצלו, זה אולי ילמד על שינוי גישה ורצינות – למרות שזה תמיד כבדהו וחשדהו כשמדובר בשנת חוזה.

    1. למרות שזה לא ממש מדד, אבל בנבחרת הוא הוכיח שהוא יכול להיות חלק מקבוצה ולקבל איך שהדברים הולכים, גם אם הוא פותח מהספסל.

     אני חושב שהוא צריך להגיע לארגון חזק עם מאמן/נשיא שמבהיר לו מה קורה. או לחילופין שיש שחקן שמיישר אותו (אני רואה רק שניים כאלה. וול כחבר מהקולג' ולברון בתור השחקן החזק בליגה).
     מבחינת קבוצות: לייקרס עם מג'יק, ספרס של פופוביץ' ומיאמי של ריילי

 8. קאזינס יעבור בטרייד דד ליין לקליבלנד. המלך יאלף אותו. ביחד הם יילחמו באימפריית הרשע בצהוב ויחזירו את התקווה לליגה המשעממת.

 9. השאלה היא האם השילוב דיוויס קאזינס הוא נכון ואפשר להוציא מהשניים את המיטב מהיכולות של כל אחד והם לא פוגעים אחד בשני בצורה כלשהיא .
  קאזינס כן מצא בית חם בקבוצה מכמה סיבות כמו
  1. קרבה לבית ,3 שעות נסיעה ממוביל אלבמה
  2. לשחק לצד דיוויס שהוא כוכב בליגה וחבר טוב שלו
  3.ההנהלה של הפליקנס מאמינה בו ורוצה שירגיש בנוח ובגלל זה
  הביאו את רונדו , אף קבוצה בליגה לא האמינה בו חוץ מהפליקנס
  לקבוצה חסר המון חלקים ונשענים על בוגי ,אם לא הטרייד כנראה היום היינו בעונת טנקינג ובניה.

 10. אני חושב גם שאנחנו יכולים להוציא יותר מסקרמנטו אם נרצה לעשות טרייד על קאזינס , למרות שזאת שנה חוזה, קאזינס כן מראה שינוי בהתנהגות שלו וזה הדבר שהכי הוריד מהשווי שלו .
  כבר אמרתי קאזינס יכול להיות קלף מנצח לכל קונטדטרית מול גולדן סטייט וכן הוא נכס ששוה הרבה

 11. קשה לי לראות אותם עושים את הפלייאוף למרות דיוויס וקאזינס, כי פשוט מאחוריהם אין כלום.
  חייבים חיזוק בעמדות הגארדים, הייתי לוקח הימור ומסתכל על שוק השחקנים החופשיים ולוקח סיכון עם דרון וויליאמס ומונטה אליס, שהאחרון הוא גארד יוצר ויכול לשים נקודות מעמדת ה-SG.

  טרייד על קאינס תמורת חבילת שחקנים מאוזנת בהחלט נשמע הגיוני לקראת האול סטאר.

 12. תודה על הפריוויו יוסי, כתבת מעולה.

  הבעיה בקבוצה הזו היא ללא ספק ההנהלה.
  אם היית אומר למישהו לפני שנתיים-שלוש, שבפתיחת עונת 17-18 לפליקנס יהיה בפרונט ליין גם את דייויס וגם את קאזינס, הוא היה מייד מסמן אותם כקבוצה שתהיה בוודאות בטופ של המערב.
  אבל כמה חבל שבמציאות, ההנהלה עשתה מהלכים שהותירו את הסגל עם בק-קורט ושחקני כנף כל כך עלובים, שבמקסימום אנשים נותנים לקבוצה זה מקום 6-7.

  אני מסכים עם מה שדדי כתב – אם עד תחילת פברואר הפליקנס לא מקובעים חזק מספיד בתמונת הפלייאוף, הם בטח יחפשו טרייד לקאזינס.
  מקווה עבורם שהבעלים במקביל יחפש GM חדש. ואולי גם מאמן על הדרך..

 13. אחלה פריווין. יודע שיש פסימיות לגבי הקבוצה הזו אבל אם רונדו חוזר מהפציעה תוך פרק זמן סביר ובהעדר פציעות של שחקנים משמעותיים זו קבוצה שמגיעה לפליאוף השנה .

 14. אני חושב שיותר מדי פסימיים לגבי הקבוצה באתר בגלל ההנהלה של הקבוצה , שימו דברים בפופורציות אז 2 שחקנים טופ 10 + סגל לא רע כן צריכים להיות בפליאוף אפילו שזה המערב
  הבעיה הכי גדולה של הקבוצה זה המאמן ג'נטרי שאף פעם לא הוכיח שהוא באמת מאמן טוב וכרגע נראה שאפשר להגיד אפילו שהוא מאמן גרוע , מאמן שהגיע בתור מומחה התקפה ומאז שהגיע הקבוצה הפכה לאחת מקבוצות ההתקפה הגרועות בליגה (מקום 26 במדד ההתקפה).
  אם פופ או ספלנטרה היו מאמנים תקבוצה היום אז הינו מדברים על הפליקנס כקבוצה שמועמדת לאליפות .

  1. שני שחקנים טופ 10 אבל סגל רע. רע מאוד. ותפסיק לספר לעצמך שהולידיי הוא כוכב כי שילמתם לו הרבה כסף

 15. התרחיש האופטימי כולל מוות של האמפטי דאמפטי וג'נטרי בנפילה מצוק. אז מתחיל הפרנצ'ייז הזה לפרוח ונוכל לראות קבוצת כדורסל מלהיבה בכיכובם של תאומי המגדל. עד אז נותר לנו רק להשתתף בצערך ולהודות על פריויו מושקע ומצוין

 16. השנה סוף סוף נגלה איך בדיוק זה נראה כאשר טירוף משקף טירוף.
  קאזינס, שחקן שהדעות לגביו נעות בין "הוא יכול להיות בעייתי לפעמים" לבין "ג'ארד לטו, אולי תפסיק לשלוח אליי קונדומים משומשים? אתה כבר לא משחק את הג'וקר", מגיע לקבוצה שהדעות לגבי ההנהלה שלה נעות בין "מיי גאד, למה הם עדיין פה?" לבין "גאד, הם עדיין פה?!". הוא מצטרף לדייוויס, שחקן מוכשר לכל הדעות שבטח כבר על סף לתלוש לעצמו את כל השערות מהגבה מייאוש, סגל שנבנה עם מחשבה מראש שצריך להשלים 14 שחקנים ומאמן שאולי יודע מה לעשות ואולי לא, אבל בטח לא עם הסגל הזה.
  הטירוף אולי ימשוך למעלה, אולי למטה, אבל אם היה ריאליטי לזה, הייתי נהנה לשמוע עליו מהחברה.

 17. הפליקנס שיחקו את משחק קדם העונה האחרון שלהם.
  דייויס וקאזינס פתחו את המשחק,
  וכבר ברבע הראשון ראינו פוטנציאל ממי שבהחלט עלולים להיות העונה הקו הקדמי הטוב בליגה.
  מארק גאסול וג'מייקל גרין.
  לא רק שהם העלימו את קאזינס/דייויס,
  הם גם הציגו שילוב התקפי נהדר שכולל את האיום מבחוץ של ה-2,
  ואת משחק הפוסט + יכולת המסירה של גאסול.

 18. לא מספיק טובים כדי לרוץ למקום 5 6 במערב לדעתי. עם כל הכבוד דיוויס וקאזינס לא כאלה טובים כמו שעושים מהם. לדעתי שניהם לא שחקני טופ 10 בליגה ( דיוויס בערך 11 12 וקאזינס 15_20) .רונדו שחקן טוב אבל הוא לא יציב . בקשר לשלשות אין שם מי שיקלע ברמה גבוהה הקבוצות יצופפו מולם את הצבע ולא יהיה מי שירותי. אגב לדעתי הפתעת העונה שם יהיה קלארק.נכון הוא שיחק אצל הלוחמים אבל בגמר או בגמר המערב שהוא היה על המגרש במקום קרי ודוראנט הוא עשה עבודת הגנה מצויינת וגרם לכך שבזמן שקרי דוראנט ושאר הכוכבים נחו ההפרש לא ירד ולפעמים גדל אפילו . יש לו קליעה טובה הוא מגן טוב יש לו תנועה לא רעה בלי כדור הוא יכול לתת כמה שלשות שחסר שם. בקיצור לא רואה אותם עושים מעל מקום 7 במערב

כתיבת תגובה

סגירת תפריט