הדרך לאליפות: קדימון פלייאוף יוסטון רוקטס 2017

טוב, אז מה היה לנו? מי חשב בתחילת העונה שיוסטון תגמור את העונה הסדירה עם המאזן השלישי בטיבו בליגה? האמת, חוץ מגיא, מי האמין? אם אני זוכר נכון אני אישית ניחשתי מיקום בין שביעי לשלישי במערב, כאשר מיקום שלישי הוא ה best case scenario בהחלט בו כל גרמי השמים מסתדרים בשורה אחת.

ובכן, זה קרה, למגינת ליבו של אחד אשך טמיר. היתה לנו עונה סנסציונית שנבעה משלושה גורמים: ד'אנתוני שמונה למאמן ראשי, ג'יימס הארדן, שנתן את עונת חייו (שוב) ושנבנה מהשיטה שהמאמן תכנן, ושחקני העזר – קאפלה, בברלי, אריזה, הארל, דקר, ובמיוחד שחקני הרכש אריק גורדון וריאן אנדרסון. יוסטון המשיכה עם המורי-בול שפירושו שאין זריקות מיד-ריינג', רק לייאפ או שלשה.

אז איך אנחנו ב adjusted offense ratings? מקום שני אחרי ג"ס, עם 115 נ"ק פר 100 החזקות כדור. ואיך בהגנה? אהם אהם, כחכוח בגרון, ובכן, מקום 17, עם 110 נ"ק שיוסטון מרשה ליריבות. בנט רייטינג יוסטון במקום השלישי אחרי ג"ס וס"א.

מחכים שזה יחזור

"יוסטון, מה תעשי כדי לקחת אליפות"?

"מה שעשיתי ב-95' " תבוא התשובה. אז יוסטון תעשה מה שעשתה בעבר – תגיח מאחור ותפתיע את כולם כולל כולם (אבל לא כולל את קוראי הופס הנאמנים).

סיבוב ראשון מול אוקלהומה – נובמת. הראסל עשה את שלו והראסל יכול ללכת. RB  עשה מעל ומעבר כל העונה, ולמעשה גנב לזקן את התואר שחשק בו. הנקמה תוגש חזק, מהר ואלגנטי בצורת ניצחון 4-1. יוסטון מתקתקת טוב יותר, היא מנוסה יותר, ואף על פי ששתי הקבוצות בנויות בצורה ריכוזית על המאסטרו שלהן, אצל יוסטון השיטה חזקה יותר וצנטרליסטית פחות.

סיבוב שני נגד העולה מס"א או ממפיס –  או, כאן זה מתחיל להתחמם. אני מנחש שס"א תנצח את ממפיס אם כי זה לא יהיה לה קל. ס"א ניצחה את הסדרה הפנימית 3-1 בהפרשים קטנים במיוחד. הסדרה מול ממפיס הסתימה ב-2-2 כאשר הנצחונות היו מרשימים. לשתי הקבוצות קו קדמי מפחיד. לס"א יש את קוואי שיוכל לנסות להאט את הארדן (לא יצליח, יודבקו לו העבירות במהירות שיא) ולממפיס יש את קונלי עם אותו סיפור. יוסטון תנצח את שתיהן במטווח מהשלוש שיביס את הרגליים הזקנות.

סיבוב שלישי מול יוטה, קליפרס, פורטלנד או ג"ס – את מי אני משלה, ברור שהגלאקטיקוס הזהובים יעלו. מה היה בעונה הרגילה? ניצחון בשתי הארכות, הפסד גדול, ושני הפסדים קטנים. זה יהיה קרב קשה לחיים ולמוות. אי אפשר לנטרל גם את צמד האחים, גם את גרין וגם את דוראנט. בברלי ישלח לחזית למרר את חייו של סטף ויעשה לו את המוות (חלילה שלא יעשה לו "ראסל ווסטברוק") עד שאנג'ל אייז יצעק גוועלד וה"א ו- ISH יקוננו. גרין יצא מדעתו ויקבל שתי טכניות. דוראנט יהיה אנמי נוכח אובדן החלום המתקרב, יש יאמרו שלא חזר טוב מהפציעה, יש יגידו שהמעמד גדול עליו. קליי לבדו לא יספיק מול סוללת הקלעים הקטלנית של יוסטון והסיפור יגמר בששה משחקים. סנסציה עולמית ואחד סומסום שאיבד את כל הקרדיט שקיבל על הצלחת נבואותיו הקודמות.

יוסטון רוקטס חוזרת לגמר הנב"א! רבותי ההיסטוריה חוזרת. הזקן מול הרשע – התיקון. הארדן בא לנקום על ההפסד במדי אוקלהומה. יוסטון עולה שיכורה ולא מיין מול קליבלנד של המלך שמגיעה חבולה ופצועה – קווין לאב נפצע מול בוסטון, קיירי נחבל בבוהן, סוללת הזקנים מנפנפת מגבות ומעודדת אבל לברון אחד לא מספיק. לברון מקבל את ה MVP אבל הארדן את הטבעת,  והגביע חוזר הביתה – ליוסטון.

הזקן יצא מלפני המלך בלבוש מלכות ועטרת זהב,

הזקן יצא מלפני המלך, והעיר יוסטון צהלה ושמחה.

לאוהדים היתה אורה ושמחה, אורה ושמחה וששון ויקר,

לאוהדים היתה אורה ושמחה, אורה ושמחה וששון ויקר

 

סוף טוב הכל טוב, האשך טמיר המקורי והייט אשברי מקימים מפלגה חדשה "המדוכאים עלי אדמות" ומצטרפים לתענית שגזר על עצמו יואש בן טולילה בשנה שעברה.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 25 תגובות

 1. אופטימיות קלאסית של אוהד לפני הפלייאוף. אני הרבה פחות מחזיק מיוסטון וגם הימרתי שהם יעופו ב-6 משחקים (למרות שאשמח לאכול את הכובע על זה).

  התקפות מהסוג שלהם מסורתית מקרטעות יותר בפלייאוף, ומול קבוצה עם הרבה פורוורדים שיכולים להתחלף ביניהם הם כבר הראו שקשה להם. כשליריבה יש את אולאדיפו, רוברסון, גיבסון ואדאמס זה יכול להשפיע, ויש לי תחושה של סנסציה כאן.

  1. בכלל לא יגיעו להתמודד מול הזהובים . לא מספיק טובים לעבור את ס"א.
   חיו בעונה הסדירה על השלשות ויפלו עליהן בפוסט סיזן .

   1. מסכים לגמרי הייט, מה עוד שהספרס ייטחנו אותם פנימה ושם נק' התורפה העיקרית של ברוקטס (והסליחה עם קאפלה ואנדרסון שנתנו עונה נפלאה שניהם)

 2. תודה על הפריוויו עגל!

  כרגיל, מלבד אוהדי הקבוצה וכמה מגיבים נייטרליים, הרוב מהמרים שנעוף כבר בסיבוב הראשון או גג בשני.

  אני מסכים עם מי שטוען שאוקלהומה היא ממש לא משוכה קלה, ו-5 משחקים גם לי נשמעים קצת מדי. לדעתי יוסטון יקחו ב-6 או 7.

  מה שבטוח – זו תהיה סדרה מהנה, בה כל משחק, בלי שום קשר למשחקים האחרים בסדרה, יהיה מהנה לצפייה ומותח עד הפוזשן האחרון.

  את חצי הגמר האפשרי מול הספרס עוד מוקגם לנתח, וחבל לרתום את העגלה לפני הסוסים. רק אציין בהזדמנות זו ששני המפגשים האחרונים בין הקבוצות בעונה הסדירה, שבכל אחד מהם הספרס ניצחו באיזה נקודה או 2 הפרש, היו משחקים בהם הספרס קבעו את הקצב, יוסטון תפסו יום ממש חלש מחוץ לקשת, ובכל זאת הספרס ניצחו רק בזכות התעלות גדולה בדקות האחרונות כדיי לחלץ ניצחון. אם בימים רעים כמו שהיו ליוסטון באותם מפגשים הם עדיין פוזשן מוצלח אחד מניצחון, אז אני ממש לא פסימי ממפגש מול הספרס.

  שיהיה פלייאוף מוצלח ומהנה לכולם!

  1. על זה אני בונה (על מה שהיה מול הספרס, העגלות האלה 🙂 )
   אף סדרה לא תהיה קלה, לא התכוונתי להישמע כאילו זה יהיה ככה.
   אבל אנחנו אוהדים וזה הזמן להיכנס למוד פלייאוף. לברון למד את זה מאיתנו
   go rockets

 3. עגל רואים שאתה אוהד אמיתי 🙂 אני מהמר על הפתעה וסדרה ארוכה מהמצופה של 7 משחקים עם ניצחון של ראסל וOKC.. מקווה שתהיה סדרה סופר מעניינת!

 4. תודה רבה עגל כתיבה מגניבה ממש – לא יודע למה אבל מזכיר לי קצת את חד גדיא.
  כולם דיברו על הארדן והנושא נטחן אבל סנט אחד שנפל לי הוא מה שהנוכחות שלו עושה לצבע של היריב. היכולת שלו להוציא את הגבוהים מן העמדות שלהם יוצרת צבע דליל עם אופציה ללא מעט ריבאונד התקפה למרות שלא מדובר על קבוצה מי יודע מה אתלטית.
  מקווה שיתנו בראש לטריפל וחבורותו ומאמין שיעיפו את הדורבנות – שלהם הרכב מספיק זריז להפצצות של יוסטון. מאמין שיעצרו רק מול הצהובים הצדיקים טובי הלבב מן המפרץ.

 5. אח כולה שבוע מתחת לרדאר והפסדתי כל כך הרבה פוסטים טובים.
  תודה עגל, פנטזיית האליפות שלי בנוייה מ4-2 על אוקלהומה, 4-2 על הספרס,4-3 על גולדן סטייט ו-4-2 על הקאבס. איך זה יקרה? ניסים וקללת סומסום.
  צריך הרבה מאוד מזל יחד עם פציעות מפתח של יריבות כדי לגרום לזה לקרות, אבל נשלחו כמה בובות וודו הדומות באופן חשוד לדריימונד גרין (ובובה אחת שהיא קופי מדויק של האשך הטמיר שלו). צוות סומסום משתף פעולה ושלח סיירים לעומק האויב. למרות החום והלחות, הריח הלא נעים ופס הקקי שנשאר עוד מגמר המערב של שנה שעברה, כל התחתונים של דוראנט נטבלו במנדבוצ'קס.
  Clutch city #3

 6. מצוין

  יוסטון תעלומה גדולה בעיניי. אחת הקבוצות שהכי קשה לנבא איך תופיע לפלייאוף, כי היא כל הזמן נותנת תחושה של קבוצת עונה סדירה שכזו. הארדן באמת נתן עונה מדהימה והצוות המסייע תפור בול למידותיו. אבל היכולת בהגנה שהזכרת עלולה להיות בעוכריהם ולהביא לסיום מהיר מהמצופה. למרות שאני לא ידוע כחובב הטילים, אני מאוד מקווה שיפתיעו לטובה – מגיע להם.

 7. אופטימיות זה טוב. במיוחד אם חיים בישראל. או אוהדים את יוסטון.
  תגיד תודה אם תעברו את ווסטברוק בשבעה משחקים.

 8. עגל, עונה משעשעת וקורעת נתת, הרבה הערכה לך,
  גם כאן חוש הומור שיוסטון אלופה בהחלט אפשרי
  לדעתי הם מאיימים על האליפות בדרגה 3 אחרי 2 הידועות.

 9. תודה עגל, פוסט נהדר!

  מת על אופטימיות!
  (אני מתגעגע לתחושה הזו, אופטימיות. אנו אוהדי הסאנס, אצלנו תרחיש אופטימי זה GM חדש…)

 10. פוסט נהדר

  אפילו האשך מודה – יוסטון הפתעת העונה, הארדן MVP (יחד עם קוואי), דאנטוני מאמן העונה.

  אבל מה? העונה נגמרה.
  ברוכים הבאים לפלייאוף. סיפור אחר.
  מסכים עם כל מילה בתחזית לגבי הסידרה הראשונה, אבל אז זה ייגמר – לא משנה מול איזה יריבה.

 11. מצטרף לכולם באמירה שמדובר בפוסט של אוהד ואין דבר יותר כיפי ומעלה חיוך מאופטימיות קוסמית שמגיעה בקלות למחוזות הפנטזיה ☺

 12. בס"ד
  עם כל הכבוד אי אפשר לכתוב פריוויו רק כאוהד צריך גם משהו ריאלי וגם לנתח את היתרונות והחסרונות בכל סדרה.
  מצפה מהאתר להעלות משהו יותר ריאלי

כתיבת תגובה

סגירת תפריט