שחקנים חופשיים בולטים (2) – שוטינג גארדים / רועי ויינברג

הסדרה ממשיכה והפעם עם הסקנד גארדים. יש כאן כמה שמות מעניינים – כוכבים על הנייר, כאלה שיכולים להפוך לחוזים גרועים ושחקנים שיעשו את ההבדל בקונטנדרית.

כמעט נכנסו: רג'י בולוק, אוסטין ריברס, ווין אלינגטון, קנטביוס קלדוול-פופ, גארט טמפל. כיתה מאוד עמוקה בעמדה והרבה שחקנים באותו סגנון (שלשות והגנה). עודף ההיצע בעמדה יכול להשפיע מאוד על ערך השוק של שחקנים רבים – זאת כיתה רחבה ולא איכותית במיוחד מעבר לשלושת השמות המרכזיים. סביר שרובם לא יחתמו על חוזים מיד בתחילת השוק.

קריס מידלטון שיחק רוב העונה כסמול פורוורד ולכן לא בעשירייה.

10.ווסלי מת'יוס (דאלאס)

העונה: 12.2 נקודות למשחק (37.2% מהשלוש) בעונה הסדירה בדאלאס, ניו יורק ואינדיאנה. פתח ב-68 משחקים.

המספר הנוסף: עבר את 75 המשחקים פעם אחת מאז 2014/15.

שחקן הגנה די טוב שעשה עבודה יפה באינדיאנה בסוף העונה הסדירה ובדאלאס חלשה. בגיל 33 שיאו מאחוריו, אבל מדובר בשחקן עם ניסיון פלייאוף שיכול לשמור על שחקני כנף בצורה טובה ולקלוע ממסירה – קלע ב-61% אפקטיבי באינדיאנה (23 משחקים) וב-59.4% בדאלאס (44 משחקים), מה שמראה שהוא מניה בטוחה ומסתגל מהר לקבוצות. בקבוצות התקפה טובות יותר ומהירות יותר הוא לא יחזור ל-16 נקודות למשחק כמו השנים בפורטלנד, אבל בהחלט יכול לתת 12-13 נקודות סולידיות בערב ולרווח את המגרש. יש המון ביקוש לשחקנים כאלה והוא מאוד מזכיר את בולוק, קק"פ, אלינגטון, טמפל והשאר.

יעד מרכזי: יוטה. הג'אז ירוויחו ממת'יוס. הוא קלע מנוסה שהצליח להשתלב בקבוצה עם משמעת הגנתית – אינדיאנה – בעונה שעברה ויכול לשחק כסמול פורוורד לצד מיטשל וקונלי. הוא יכול גם לשחק כשוטינג גארד ליד כל אחד מהשניים וזה נותן להם שחקן כנף איכותי מאוד לספסל. מת'יוס שיחק ביוטה בעבר, כך שהעיר לא בהכרח תהווה מכשול עבורו.

יעדים אפשריים נוספים: לייקרס, טורונטו, יוסטון.

9.ג'רמי לאמב (שרלוט)

העונה: 15.3 נקודות, 1.1 חטיפות ו-5.5 ריבאונדים במשחק.

המספר הנוסף: שיאי קריירה בנקודות, ריבאונדים, חטיפות, קליעות מהשדה ומהשלוש למשחק. עונה ראשונה בה הוא שחקן חמישייה ברוב המשחקים.

לאמב סקורר די מגוון. הוא טוב במשחק המעבר, ידע להשתמש היטב בפיק-נ'-רול שהגדיר את ההתקפה של ההורנטס העונה והצטיין ב-handoffs. הוא לא עושה יותר מדי חוץ מלקלוע. ההגנה שלו לא מורגשת, הוא בקושי מוסר (2.2 אסיסטים למשחק) ורוב הריבאונדים שלו לא היו contested. הוא יכול להיות יוצר משמעותי מהספסל בקבוצות מסוימות, אבל לא נמנע שאחרי שנת שיא בקריירה נראה אותו הולך לקבוצת תחתית והופך לחוזה לא משתלם במיוחד. אני לא חושב שהוא יגיע יותר רחוק מהעונה הנוכחית, אבל סביר שיש מנג'ר בחוץ שמאמין שלאמב שחקן של 20 נקודות למשחק. הוא לא בהכרח בחוץ; יש לי הרגשה שג'רמי יישאר בשרלוט.

יעד מרכזי: סקרמנטו. אין לקינגס שחקן שישי משמעותי ולאמב יכול להיות כזה. הפיק-נ'-רול שלו עם באגלי יכול להיות מסוכן בעתיד והוא ייתן להם עומק מעבר לדי'ארון פוקס. האריסון בארנס נשאר ויגיע סנטר משמעותי, אבל מישהו כמו לאמב מהספסל יכול להיות מה שיכניס את הקינגס לפלייאוף.

יעדים אפשריים: שרלוט, דטרויט, פורטלנד.

8.רודני הוד (פורטלנד)

העונה: 11.2 נקודות ב-26.3 דקות במדי קליבלנד ופורטלנד לצד 2.2 ריבאונדים ו-1.8 אסיסטים.

המספר הנוסף: 12.9 נקודות למשחק ב-51% מהשדה ו-41% מהשלוש בסיבוב השני ובגמר המערב.

הוד, בדומה ללאמב, סקורר טוב ומגוון על הנייר שלא עושה יותר מדי מעבר. היו לו כמה שנים יפות ביוטה שנראו כמו זיכרון רחוק בקליבלנד ובפורטלנד בעונה הסדירה, אבל בפלייאוף הוא היה טוב מאוד. הכריע כמה משחקים עבור הבלייזרס בסיבוב השני כולל המשחק עם 4 ההארכות נגד הנאגטס והמשחק השישי. הוא היה אחלה אקס-פקטור ויש לו ברזומה חצי עונה של 16.8 נקודות למשחק ביוטה, לפני שהועבר לקליבלנד של לברון. הוא יכול להכריע משחקים ברמות הגבוהות אבל היה חלש בעונה הסדירה. תהיה קבוצה שתשקיע בו? יכול להיות שכן.

יעד מרכזי: שרלוט. אני חושב שהתקרה של הוד גבוהה יותר מזאת של לאמב ולכן ההורנטס יכולים ללכת עליו, במיוחד בסיטואציה בה קמבה ווקר עוזב, כשחקן מרכזי בהתקפה. אין להורנטס הרבה כסף להציע, אבל ההזדמנות של הוד שם יכולה להפוך אותו לשחקן שיעשה הרבה כסף בקיץ של 2020. יכול להיות שנראה אותו הולך על חוזה לשנה אחת בניסיון לקנות את עולמו.

יעדים אפשריים: דטרויט, ממפיס, אורלנדו.

7.טרנס רוס (אורלנדו)

העונה: 15.1 נקודות למשחק (42.8% מהשדה, 38.3% מהשלוש) עם 3.5 ריבאונדים ו-1.7 אסיסטים. 81 משחקים מהספסל עבור המג'יק.

המספר הנוסף: אחד מ-5 שחקנים שקלעו לפחות 7 נקודות ממסירה ו-4.5 נקודות מכדרור למשחק העונה. האחרים הם פול ג'ורג', סטפן קרי, קליי תומפסון ובאדי הילד.

בניגוד להוד ולאמב, במקרה של רוס אין סימני שאלה בקשר לתפקוד שלו כשחקן שישי מוצלח בקונטנדרית. הוא הראה שהוא יכול ליצור לעצמו זריקה ולשחק ממסירה גם כשהוא לא פותח ומשחק רוב הזמן עם המחליפים והיה אחד מהשחקנים הפחות מוערכים העונה של המג'יק, קבוצה שהקמפיין שלה לא זכה לקרדיט לו היה ראוי. הוא לא רחוק מהשניים בגיל וקבוצה שתחפש שחקן בסגנון הזה כנראה תלך אליו, מה שמבטיח לו קיץ עם לא מעט כסף. הוא שחקן הגנה סביר ועשה עבודה סבירה בפלייאוף נגד טורונטו העדיפה, אבל המעלה העיקרית שלו היא הקליעה. הוא קולע.

יעד מרכזי: אורלנדו. קשה לי לראות אותו עוזב את המג'יק אחרי שנתיים וחצי ועונה נהדרת. לאורלנדו יש זכויות בירד על רוס, הוא השתלב במערכת ופרח תחת סטיב קליפורד בעונתם הראשונה ביחד. אין לו סיבה ללכת למקום אחר וגם להם – נבנה שם משהו יפה.

יעדים אפשריים: שרלוט, ברוקלין, פורטלנד.

6.פטריק בברלי (קליפרס)

העונה: 7.6 נקודות (39.7% מהשלוש), 5 ריבאונדים, 3.8 אסיסטים במשחק.

המספר הנוסף: עצר את דריימונד גרין על 8 מ-20, את קליי תומפסון על 0 מ-9, את סטפן קרי על 37.5% מהשדה ואת קווין דוראנט על 11 איבודים לעומת 9 אסיסטים בסיבוב הראשון בפלייאוף.

שחקן ההגנה השני או השלישי הכי טוב בעמדה בקיץ. שומר פנטסטי שהראה מול הווריורס שהוא יכול לעשות חיים קשים – מאוד – לכל שחקן שהוא פוגש ומשחק כדורסל אגרסיבי ויעיל. אל תזלזלו בתרומה שלו בצד השני של המגרש. בברלי קלע נהדר ובריצה של הקליפרס בשליש האחרון של העונה הוא קלע ב-42% מחוץ לקשת כשהוא זורק 4 פעמים בערב. הוא יודע לשלוף את הכדור מהר, נלחם בריבאונד ותרם מאוד גם בהנעת הכדור עם יחס נהדר של 3.45 אסיסטים על איבוד. נכס לכל קבוצה שתשיג אותו ואני לא רואה קונטנדרית שלא תנסה בקיץ. הוא לא מושלם. בברלי לא זורק מספיק, אף פעם לא שיחק מעל 32 דקות בערב וסיים 18 משחקים מ-78 עם 5 או 6 עבירות. עדיין מדובר בשחקן שיכול להשפיע מאוד על מאזן הכוחות בליגה.

יעד מרכזי: לייקרס. אין ללייקרס מגן טוב על גארדים והוא יכול להשלים הגנה נהדרת, כשהוא יהיה האיש שישמור על ג'יימס הארדן, דמיאן לילארד והשאר בפלייאוף. משחק ההתקפה שלו כשחקן שלא צריך את הכדור ישלים טוב את לברון אבל התרומה המרכזית תהיה בחצי השני של המגרש. הוא יכול להיות גרסה משודרגת בהרבה של מריו צ'למרס, הרכז שלקח 2 אליפויות לצד ג'יימס.

יעדים אפשריים: קליפרס, בוסטון, מילווקי.

5.דני גרין (טורונטו)

העונה: 10.3 נקודות למשחק (45.5% מהשלוש ב-5.4 ניסיונות) ו-4 ריבאונדים.

המספר הנוסף: קלע 6 שלשות במשחק השלישי של סדרת הגמר.

אלוף NBA (שוב). גרין היה חלק חשוב באליפות של הראפטורס כשחקן חמישייה לאורך כל העונה והאיש שריווח את המגרש לקוואי ולאורי. הוא קלע באחוזים גבוהים מאוד מחוץ לקשת והיה חלק אינטגרלי בקבוצה בשני צדדי המגרש, כשבפלייאוף הוא הציג הגנה ברמה גבוהה. בגיל 31 יכול להיות שזה החוזה הגדול האחרון שלו, אבל הראפטורס יעשו הרבה בשביל להשאיר אותו בקבוצה. אין סיבה שלא יסכים לכך, אבל יכול להיות שיגיע למקום אחר.

יעד מרכזי: פילדלפיה. אם עוזב את הראפטורס זאת האפשרות הטובה ביותר – יחליק בטבעיות לתפקיד של ג'יי ג'יי רדיק וייתן לסיקסרס, שהיו מרחק 4 קפיצות על הטבעת מהארכה במשחק השביעי נגד האלופה שבדרך, מגן טוב יותר בעמדה הזאת לפלייאוף שיכול לרווח את המשחק. הוא כנראה קלע פחות טוב וזורק פחות, אבל מגן טוב בהרבה.

יעדים אפשריים: טורונטו, מילווקי, גולדן סטייט.

4.ג'יי ג'יי רדיק (פילדלפיה)

העונה: 18.1 נקודות למשחק (39.7% מהשלוש ב-8 ניסיונות).

המספר הנוסף: 6.8 נקודות מזריקה ב-60.5% אפקטיבי. לא פספס את הפלייאוף ב-12 עונות עם 4 קבוצות שונות.

בשנתיים האחרונות חתם על חוזים גדולים לשנה אחת בפילדלפיה והיה צלע חשובה מאוד בהצלחה של הסיקסרס. התנועה הבלתי פוסקת שלו הצליחה להביא ניצחונות לקבוצה עם שני סנטרים או שחקנים שמשחקים כמו סנטרים – בן סימונס וג'ואל אמביד – בעונה הסדירה ומעברי סיבוב בפלייאוף. קלע אדיר שבגיל 34 רשם, שנה שנייה ברצף, שיא קריירה בכמות הנקודות. ההגנה בעייתית אבל הוא חלק חשוב בקבוצת פלייאוף טובה. השאלה הגדולה השנה היא האם לפילדלפיה יהיה את הכסף להשאיר אותו, את טוביאס האריס ואת ג'ימי באטלר. זה נותן לקבוצות האחרות חלון הזדמנות מעניין.

יעד מרכזי: פילדלפיה. הסיקסרס יהיו חלשים בהרבה בלעדיו. אין להם סיבה לוותר על הספייסינג של רדיק שכבר מכיר את המערכת אחרי שנתיים עם אמביד וסימונס בשביל מישהו אחר.

יעדים אפשריים: טורונטו, בוסטון, אטלנטה.

3.מלקולם ברוגדון* (מילווקי)

העונה: 15.6 נקודות למשחק (50.5% מהשדה, 42.6% מהשלוש, 92.8% מהעונשין), 4.5 ריבאונדים, 3.2 אסיסטים למשחק.

המספר הנוסף: עונה של 50-40-90.

הוא עושה הכל. קולע באחוזים נהדרים, מוביל כדור כשצריך, יכול ליצור לעצמו זריקה, לשחק עם גבוהים בפיק-נ'-רול ושימושי מאוד כשהכדור אצל יאניס אנטדקומפו. זה בדיוק מה שאתה רוצה ליד הסופר-סטאר שלך וברוגדון היה לא רע כשחזר מפציעה באמצע הפלייאוף נגד טורונטו. נוסף להכל, מדובר בשחקן הגנה פנטסטי שיכול להתמודד עם שחקנים גבוהים ממנו ונמוכים ממנו. החיסרון הגדול ביותר שלו זה הפציעות – פספס 34 משחקים בעונה הקודמת ועוד 18 השנה. זאת מגמה מדאיגה.

יעד אפשרי: מילווקי. הוא שחקן חופשי מוגבל. גם אם קבוצות יציעו הצעות הזויות על ברוגדון, ונראה ששיקגו בכיוון, אין שום סיבה שהבאקס יתנו לו ללכת – הם לא ישיגו משהו קרוב אליו דרך הפרי אייג'נסי.

יעדים אפשריים: דאלאס, שיקגו, פילדלפיה.

* שחקן חופשי מוגבל – הבאקס יכולים להשוות כל הצעה עליו.

2.ג'ימי באטלר (פילדלפיה)

העונה: 18.7 נקודות (46% מהשדה, 35% מהשלוש), 5.3 ריבאונדים, 4 אסיסטים, 1.9 חטיפות במשחק במדי מינסוטה ופילדלפיה.

המספר הנוסף: 5.2 אסיסטים על 1.8 איבודים למשחק בפלייאוף.

באטלר עדיין אחד משחקני ההגנה הטובים ביותר בליגה. התדמית שלו הייתה בשפל בתחילת העונה אחרי כל הבלאגן במינסוטה, אבל הוא הראה בפילדלפיה שהוא שחקן טוב בקבוצה מנצחת ואחד מ-30 השחקנים הטובים ביותר באן.בי.איי. בפלייאוף הוא סחב את הסיקסרס על הגב אחרי שבעונה הסדירה עשה הכל מהכל על הפרקט והוא יכול להיות מספר 2, אולי אפילו מספר 1, בקונטנדרית. השילוב בין יכולת ניהול המשחק שבלטה נגד טורונטו, האפשרות ליצור סלים מבידוד והאגרסיביות הופכות אותו לנכס לכל קבוצה וגיים צ'יינג'ר לכל דבר. שחקן של חוזה מקסימום.

יעד מרכזי: יוסטון. הרוקטס מאוד רוצים אותו ואם הם יצליחו להיפטר מכריס פול אז הוא התאמה מעניינת. שחקן הגנה נהדר שיוצר יחד עם הארדן (ברצינות מלאה) שני גארדים שיודעים לשמור נהדר על בידודים והוא גם יכול לפרוח בהתקפה מבוססת iso. במערב נטול גולדן סטייט יכול להיות שהדרך לאליפות קלה יותר מבמזרח של טורונטו, מילווקי ומה שמתפתח בברוקלין/בוסטון והוא יכול מאוד להתאים שם.

יעדים אפשריים: פילדלפיה, קליפרס, ניו יורק.

1.קליי תומפסון (גולדן סטייט)

העונה: 21.5 נקודות למשחק (46.7% מהשדה, 40.2% מהשלוש). חבר חמישיית ההגנה השנייה ואול-סטאר.

המספר הנוסף: צפוי לפספס את רוב, אם לא כל, העונה הבאה.

אני לא מצליח לדמיין אותו בקבוצה שהיא לא גולדן סטייט. יתנו לו חוזה גדול וישאירו אותו אצלם. אם הוא יעזוב, אז לקבוצה בה יהיה לו תפקיד דומה – הפינישר האידיאלי בקבוצה שחיה על הנעת כדור. אין הרבה כאלה עם כסף פנוי וקשה לראות את הווריורס לא נותנים לו סכומים הזויים של כסף, במיוחד אחרי שנפצע במשחק השישי הנהדר שלו שכמעט החזיר אותם ל-3-3 בגמר.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 35 תגובות

 1. תודה רבה רועי!
  שאלה- מישהו יודע אם לשלם חוזה מקס' לקליי זה בעייתי?
  ממה שהבנתי, אחרי שהוא לא נכנס לאחת מחמישות העונה, הוא הפסיד אופציה של 20 מליון נוספים בחוזה מקס'.
  יש סיבה כלשהיא בעולם שהווריוס לא סוגרים את הסיפור בדקה הראשונה של החלון?

 2. תודה רועי פוסט מעניין . ג'ראמי לאמב נתן עונה מצוינת הרבה קבוצות ירצו להחתים אותו . רודני הוד שחקן מאוד פציע זו טעות לשפוך עליו כסף

 3. תודה רועי
  לולא הפציעות הייתי שם את ברוגדון ראשון. שחקן שלמעט משחק עם הגב לסל יש לו הכל (אולי היתרון היחידי בצורת המשחק שיש למידלטון עליו)
  באטלר – מבחינת כדורסל נטו יכול להיות נכס לכל קבוצה שישחק בה הבעיה היא הראש וזה נראה כמו הימור מאוד מסוכן אחרי מה שקרה במיני
  בברלי – כל קבוצה צריכה שחקן כזה מקווה שיקבל חוזה טוב כי הוא הוכיח את עצמו

 4. אם שחקן באחת החמישיות של העונה (ראשונה עד שלישית) השחקן יכול לקבל עוד 20 מיליון (מסתכם אחרי חמש שנים) בחוזה מהקבוצה שסיימת איתה את העונה. חוזה של 5 שנים 200+מיליון הוא משהו שדוראנט יכול לקבל בתור שחקן בחמישיה השנייה לעומת זאת קליי יכול לקבל חוזה של 5 שנים עם 184 מיליון.

 5. מצוין.
  אני חושב שלגולדן סטייט יהיה הרבה מה להציע לכל שחקן ברשימה הזאת, חוץ מהכסף שהולך לקליי.
  מקום בחמישייה למשך רוב העונה של קונטנדרית, והרבה דקות משחק גם בפלייאוף, ואני מאמין שיהיה מי שיוותר על כסף בשביל זה, או שיהמר על עצמו לקראת הקיץ הבא – אולי רודני הוד או מתיוס.
  חוץ מזה, אני משער שה-5-6 הראשונים ברשימה יישארו בקבוצות שלהם.

  1. מאמין שהווריורס יחתימו ב-2 עמדות הכנף וטרנים על חוזה יורד – יפתחו השנה, ירדו לספסל בעונות הבאות ויקבלו פחות כסף. לגמרי רואה את טמפל וגיי מגיעים לשם והופכים לחלק חשוב מאוד מהספסל ב-20/21 עם קליי ודוראנט בריאים.

   1. גולדן סטייט מאמינים שקליי יחזור לפני סוף העונה הסדירה, ככה שהם יכולים להיות מועמדים לאליפות גם בעונה הקרובה אם הם מרחיבים את הכנפיים.
    מבחינה מקצועית כל שחקן שמחפש הימור על עצמו לעונה יכול לעשות את זה אצל גולדן סטייט עם מקום בחמישייה ליד הפיק אנד רול הכי קטלני בהיסטוריה. אני מאמין שיהיו שחקנים שיהמרו על זה.

 6. תודה על הסקירה.
  מורי מנסה שוב לערבב את כל הקלפים ,אמרתי כבר לפני מספר שנים שמורי הוא מהמר כפייתי הנהנה לבזבז כספים לא שלו .
  .
  קליי לא ניתן לחילוף בשום צורה ואם ג"ס לא יגיעו איתו להסכם זאת תהיה סופה של קבוצה,לדעתי הוא היחיד מהרביעייה שאסמוך עליו ברגעי אמת ולחץ.
  .
  כנ"ל מילווקי עם ברוגדון (יעשו טעות מצערת לשחרר אותו).
  .
  דני גרין הוא הבייביסיטר של הסייבורג והוא לא ילך לשום מקום בלעדיו.
  .
  ג'רמי לאמב לדעתי צריך להיות טיפה גבוה ברשימה,הייתי רוצה לראות אותו דווקא בס"א.
  .
  בברלי זה האמסטף של הליגה ,קצת התחלתי לחבב אותו מאז עזב את יוסטון וסלחתי לו על מקרה ראס בפלייאוף ההוא שלדעתי מנע מאוקלהומה אליפות.
  אם היה אפשרות כלשהי הייתי רוצה לראות אותו דווקא באוקלהומה (סוג של קובי-ארטסט לעניים).

 7. דני גרין??? היה חושך מוחלט מהשלוש כמעט כל הפלייאוף, בייחוד בשתי הסדרות האחרונות!!! היה פשוט אפס מאופס בהתקפה!! עד לרמה שזה היה מגוחך. יחד עם זאת שומר מעולה! אם הוא נשאר בטורונטו זה רק במקרה שקוואי נשאר… רק בזה זה תלוי. אחרת הוא יעבור

 8. תודה רועי,
  אני מעריך שזו העמדה הכי חלשה בשוק החופשי השנה. כמו שאמרת קליי פצוע, ולכן רק באטלר באמת נכנס תחת הכותרת 'משנה את מאזן הכוחות'.
  וגם באטלר, למרות שאין עוררין על התרומה שלו, לא הצליח להוביל את פילי עוד צעד קדימה…

  אני מאוד אוהב את הניתוח שלך, אני חושב שאתה מעריך את גרין הרבה יותר מידי, גם לאמב וגם מתיוס, אולי גם טרנס רוס שווים יותר מגרין בשלב הזה של הקריירות שלהם.
  אפרופו דני גרין, אתה לא צופה חזרה שלו לסן אנטוניו?

  ועוד נקודה אחת, האם זאת לא העמדה שתיקח את דנבר לרמה הבאה?
  ברוגדון מאוד יתאים שם (אבל למה שירצה לבוא לדנבר?)

  1. עם כל האהבה לגרין, יש לנו גארדים בשביל גדוד, ויש חוסרים במקומות אחרים, אז אני לא רואה אותו בספרס. בהנחה שלא יקבל הצעה שתהיה משמעותית יותר טובה מהאחריות לדעתי יעדיף להמשיך עם קוואי.

   1. יש שמועה שפופ הולך על קבוצה של גארדים בלבד. הוא יעשה טריידים על כל הקו הקדמי ויביא עוד גארדים.
    הוא יאסור עליהם לזרוק מ-3 ויכריח אותם לקפוץ רק על רגל אחת.

 9. גם אם ההיצע לא גדול, עדיין כל קבוצה שמתיימרת לעשות פלייאוף ויותר צריכה שחקן מהרשימה הזאת. לייקרס, ניקס (אם הם יצליחו להנחית מישהו) טורונטו ופילי (להשאיר את הקלעים שלהם) דאלאס (שיהיה מי שירווח את המשחק לדונציץ ופרוזינגיס) ניו אורלינס…

 10. נדמה לי שהשחקנים הבכירים ברשימה הזאת יישארו בקבוצות שלהם, כשבמקרה של דני גרין הכוונה היא לקבוצת סייבורג.
  אני חושב שניתן לחלק את שחקני ה-3&D לשלושה סוגים:
  1. הקלעים האוטומטיים – קורבר, רדיק ודומיהם שתמיד בצמרת האחוזים מחוץ לקשת, וההגנה לא רלוונטית.
  2. שחקני ההגנה – בברלי, דני גרין ודומיהם שעיקר כוחם הוא בצד ההגנתי, ואמנם הקליעה שלהם לא לגמרי אמינה, אבל יש כמה ימי התפוצצות.
  3. השחקן היוצר – רודני הוד, טרנס רוס ודומיהם שבנוסף ליכולת שלהם לחכות לזריקה הפנויה הם יכולים גם להיות השחקנים היוצרים מהספסל או בהרכבים משניים.
  כל קבוצה מחפשת סוג מסוים של שחקנים.
  גולדן סטייט היא בראש אלו שמחפשים את השחקנים היוצרים.
  הלייקרס הם בראש אלו שמחפשים את הצלפים האוטומטיים ליד לברון ואחרי הטראומה של העונה שעברה.
  יוסטון, יוטה ואינדיאנה הן בראש הקבוצות שאצלן תנאי יסוד לרול פליירס הוא הגנה מספיק טובה, הן בגלל האופי הקשוח של יוטה ואינדיאנה והן בגלל האובססיה של דריל מורי לגולדן סטייט.

 11. תודה, רועי.
  .
  ימים טרופים. כל כך מעט בהירות, הכל יכול לקרות עבור כל שחקן, עבור כל קבוצה. הדבר היחידי שידוע הוא שלא נותר עוד יותר מדי זמן לפני שהערפל יתפוגג.
  .
  לפחות בעמדת השוטינג גארד (בקרב השחקנים החופשיים) יש מעט בהירות –
  קליי בגולדן, ברוגדון במילווקי.
  כל השאר?
  נאלץ להמתין בסבלנות.

 12. תודה רבה רועי. אחלה פרויקט!
  אני דווקא מחזיק מג'רמי לאמב. הוא שחקן מצוין שאם ימשיך להשתפר יוכל להיכנס למועדון ה-20 נק' למשחק (אם קמבה עוזב סביר להניח שזה יקרה). יש לו קליעה לא רעה מהשדה והוא קלעי עונשין מצוין.

 13. תודה רועי. גרין לאמב ומתיוז באמת קצת גבוליים. אני מאוד אוהב את טרנס רוס. מעבר לתרומה הסטטיסטית למיטב זכרוני הוא סגר למג׳יק כמה משחקים השנה והיה פשוט מצוין במאניטיים. אין בו פחד, הוא קלעי טוב ולא מפחד לנסות להגיע לטבעת (בזה הוא פחות טוב) וגם ההגנה שלו לא רעה. יש לו ״אטיטיוד״ על המגרש קצת כמו לבברלי (אבל בקטן) ולא רועדות לו הביצים לקחת את הזריקה האחרונה. אני חושב שהוא דווקא מעוניין להשתדרג לשחקן חמישיה ואם רדיק הולך אני לגמרי שם את הז׳יטונים שלי על רוס

כתיבת תגובה

סגירת תפריט