פליאוף 2019, היום הראשון/איתן מאג'ר

פליאוף 2019, היום הראשון/איתן מאג'ר

אז מה גילינו בערב הראשון של פלייאוף 2019? שפלייאוף טורונטו גדולה מסך שחקניה. שצדקנו כשפיקפקנו בדנבר, אבל מסיבות אחרות. הם היו טובים, פשוט הספרס קבוצה טובה יותר. שפילי קבוצה לא חכמה וחלשה ושהדבר הכי מעניין שקרה במשחק של הלוחמים זה שהרחיקו את דוראנט.

מי אמר שאין בניו יורק קבוצת כדורסל?

פילי 102 – ברוקלין 111

ברבע הראשון, ברוקלין שמרו על כולם, למעט על הכדרור והשלשות של אמביד. לקח לו כמה דקות, אבל בסוף אחרי שלשה נוספת של האריס, הוא התחיל לזרוק שלשות ולכדרר. ברוקלין מסיימים חזק ועם יתרון 9 את הרבע.

ברבע השני גיליתי שלברוקלין יש שחקן שמן. אין שום מילה אחרת לתאר את דאדלי ואת הכרס שלו. והוא אפילו שיחק לא רע. עם אמביד על המגרש, ההפרש גדל. בלי אמביד, ההפרש נשאר זהה. נקודת האור של פילי היה ג'ימי באטלר, איזה שחקן אדיר בשני הצדדים של המגרש. מי שתחתים אותו בקיץ תעשה עסקה אדירה. בסיום הרבע 8+ לברוקלין אחרי שלשה של ג'ימי על הבאזר.

הרבע הבא הסתיים ב-11+ לקבוצה מניו יורק. אומנם אמביד התאפס על עצמו וחזק לשחק באיזורים שהוא טוב בהם, אבל ברוקלין לא הרפתה גם כאשר פילי צמצמו ל-2 הפרש בלבד.

המשחק נגמר בהפתעה הנעימה של הערב. במקום פילי הייתי מודאג מאוד, כי היתרון הגדול שלהם הוא הגודל שלהם. ברוקלין ניצחו את המשחק כאשר ג'ראט אלן, האיש, הסנטר, השיער והחסימות, משחק ברבע הראשון וזהו! אם במשחק כזה הגודל שלהם לא בא לידי ביטוי, אז מתי?

בברוקלין ראסל היה מצוין בעיקר במחצית השנייה עם 26 נקודות במשחק כולו, לברט עזר עם 22, ועוד 4 שחקנים עם ספרות כפולות. בפילי באטלר היה עצום עם 36 נקודות.

 

 

פלייאוף טורונטו

טורונטו 101 – אורלנדו 104

דקה לסיום לאונרד מעלה את קנדה ליתרון 101-99. זה נראה מבטיח, זה נראה טוב – זה בעיקר נראה לא כמו דרוזן. אוגוסטין משווה אחרי כמה שניות את התוצאה. ואז אותו אוגוסטין קולע שלשה עם 4.6 טיקים על השעון. לא ברור לי מדוע ולמה אנחנו צריכים להיות מופתעים מעוד תצוגת החנקות של טורונטו?

אומנם לאונרד עם 25, ופסקל עם 24, היו מצויינים בשורות נבחרת קנדה, אבל הם סיימו עם פלוס מינוס שלילי. לאורי קלע אפס וסיים עם פלוס מינוס הכי גבוה בטורונטו וכמעט הכי גבוה במגרש. הסיפור העצוב, בעיני, היה מארק גאסול. שחקן מצוין, שחקן מוכח, שהגיע לקבוצה שלא יודעת מה לעשות איתו. הוא היה כבד בהגנה, ובהתקפה עשה דברים שהוא פשוט פחות טוב בהם. למשל, בדקה האחרונה, בשיוויון 101, פינוי אותו לשלשה מהפינה. למה בקבוצה עם קוואי, דני גרין, ואפילו איבקה – נותנים לגאסול לזרוק?

אצל אורלנדו, אוגוסטין היה עליון. הוא כנראה לקח ללב כאשר כתבתי עליו אתמול שההגנה שלו גורמת להארדן להראות כמו מגן לגיטימי. אז הוא עשה מה שהארדן עושה, ופשוט ניצח. רוס היה מאוד יעיל בדקות ששיחק וסיים עם מדד פלוס מינוס הגבוה במגרש. אורלנדו התגלו במשחק כקבוצה מאוזנת להפליא, עם לא פחות מ-7 שחקנים בספרות כפולות.

 

 

מה שהיה הוא שיהיה

גולדן סטייט 121 – קליפרס 104

אין הרבה מה להגיד על המשחק הזה למעט הסרטון הבא שבו דוראנט חוטף גג מבברלי ואז מאבד את זה. בכיין.

 

גברים עם ניסיון פוגשים גברים חסרי ניסיון

דנבר 96 – ספרס 101

דנבר פותחים את המשחק בסדר גמור, הם רצים, שומרים, קולעים, מגנים, ואם הכל בסדר גמור איך הם בפיגור כל הזמן? באמצע הרבע השני, ב-7+ לספרס, אני חושב שדנבר הבינו שהם בצרות. הספרס פשוט קבוצה טובה יותר.

במהלך המחצית הראשונה אני מופתע שפופ מביא הרבה דאבל אפים על יוקיץ'. זה מאפשר לענק המוסר לעשות את מה שהוא טוב בו. מצד שני, ברבע השלישי, וויט מטביע בפרצוף של מילסאפ משל האחרון היה נער פוסטר. הרבע נגמר ב-4+ לספרס, כאשר שתי הקבוצות מראות כמה מהלכים גדולים.

ברבע הרביעי פופ החליט להוציא אותי חכם. פתאום הספרס הפסיקו לעשות דאבל אפ על יוקיץ', ונתנו לו חצי מטר לזרוק כשהוא רצה. דנבר שיחקו לא רע, אבל תמיד היה חסר להם משהו כדי לקחת את המשחק. לקראת הסוף דרוזן ניסה להרוס את הניצחון הטקסני עם כמה זריקות לא טובות והחטאות, אבל וויט ואולדריג' השאירו את הניצחון אצל הקבוצה הטובה יותר.

לפוסט הזה יש 87 תגובות

 1. אין הרבה מה לומר…סטף קולע 38 באחוזים משוגעים ועל הדרך הופך למלך השלשות בפלייאוף. בטח זה לא מעניין אף אחד

  1. שיאים ושבירתם זה מה שנשאר ללוחמים. רק אם הם יפסידו את האליפות, והיא שלהם להפסיד, זה יהיה חדשות.
   כל השאר פשוט משעמם

 2. מצוין איתן, תודה רבה.
  .
  בפילי ראיתי רק את החצי הראשון, אבל המחזה הזה של אמביד משליך לבנים משלוש פשוט לא מובן לחלוטין. לא מפטרים מאמן אחרי המשחק הראשון בסיבוב הראשון אז כנראה שבראון ימשיך לאמן עוד קצת אבל ממש קשה להאמין שכך הקבוצה משחקת. אם זה ימשך ככה הסדרה יכולה להיות קצרה ממה שחשבתי.
  .
  יש דברים יותר גרועים מלהפסיד משחק אחד לאורלנדו בסיבוב הראשון, אבל כשאתה טורונטו זה בטח לא מוסיף בריאות. מאמין שיצאו מזה.
  .
  יש גם דברים גרועים יותר מלהפסיד משחק אחד לסטף וחבורתו, אבל הקליפרס, למרות שהיו לא רעים בכלל, כנראה לא יצאו מזה. עד להודעה חדשה מקום שמיני במערב הוא איזו קטגורית ביניים בין לעשות פלייאוף לבין לוטרי.
  .
  לא הייתי ממהר להכריז שהספרס טובים יותר. יפתיע אותי מאד לגלות שדנבר יקלעו באחוזים כאלה גם במשחק הבא. אולי רעדו להם הידיים, אולי סתם תפסו יום גרוע, ובוודאי שהספרס בצד השני תרמו לעניין, אבל לא בטוח שהמשחק הזה משקף את המשך הסידרה.
  .
  אנחנו היינו ממש בסדר רוב הזמן, אבל יותר מדי החמצות, בעיקר ברבע השלישי, כמעט ועלו לנו במשחק כולו. גם דרוזן וגם אולדריג לא היו מדהימים הלילה ובכל זאת ניצחנו, אבל נצטרך אותם טובים יותר בהמשך הדרך.
  .
  דרק וייט כוכב עליון – גם הדאנק הזה כששום זריקה לא נכנסה וגם החטיפה בסוף. חבל על הזמן איזה מלך.

  1. אני חושב שדנבר שיחקו ממש טוב. יש להם פשוט פחות כלים מהספרס. אופתע מאוד אם הם ינצחו את הסדרה.

   אצל פילי, רק באטלר משחק כדורסל. כל שאר הכוכבים מתעסקים בעצמם.

 3. איזה לילה מעולה של תוצאות מעניינות.
  ראיתי את פילי ולא האמנתי שהימרתי עליהם בברקט. איזו קבוצה טיפשה ולא מאומנת.

 4. הסיקסרס משחקים ללא רכז ולעתים נראה שגם ללא תוכנית משחק. הכל מבוסס על היכולת האישית של השחקנים. על פניו החמישיה הראשונה קילרית. מתחת לפניו מדובר בחבורה של הססנים. בראשם בן סימונס (שחייב מאמן נורמלי שיאפס אותו מייד) ואחריו טוביה האריס שנראה מתרגש מהמעמד. לא סתם באטלר כיכב כי האחרים פשוט לא רצו את המשחק. ואולי אפילו לא באו לשחק. זה לא פרוצס זה פלוצס.
  אמביד הוא האקים לעניים. פציע, רך וללא קילר אינסטינקט.
  הערב יעלו במזפח לשחק שתי קבוצות קצת יותר רציניות. הבאקס ובוסטון, שאני מקווה שייתחברו.

 5. ראיתי חלק מהמשחק של פילי נגד ברוקלין ופשוט כאבו לי העיניים מלראות את הסיקסרס, הם פשוט החטיאו בלי סוף, לקיחת הריבאונדים שלה נראתה לא טוב(למרות שבפועל לקחו יותר) ובכללי הם נראו פחות רוצים מאשר ברוקלין.
  לגבי שאר התוצאות – אני מופתע שקוואי וטורונטו הפסידו אך אני עדיין מאמין שהם יעברו
  דנבר לא הפתיעה אותי, אמרתי כל העונה שחסר להם משהו וזה שחקן קילר שנותן כל ערב 20-30 נקודות, אחד כזה שלוקח על עצמו, סטייל בוקר/ביל/וויד כזה שאתה יודע שיתנו לך בכל ערב את העשרים נקודות ומעלה ותמיד ניתן לסמוך עליהם שיסחבו את הקבוצה קצת. למרות כל זה אני מאמין שהם יעברו לבסוף

   1. לשום מקום, היה להם סגל משלים נוראי.
    וויזרדס – ג'ון וול נפצע והלכה העונה עוד בהתחלה, וזה מבלי לדבר על המאמן.
    הסאנס – נמצאים בבנייה, כך שאפילו לא ציפו מהם להיות בתמונה.

    הכוונה הייתה שהם שחקנים שבדרך כלל מספקים את אותם מספרים בנקודות בכל משחק ואתה יודע מה תקבל מהם בעמדת הנקודות, וזה מה שחסר לדנבר לדעתי, כי יוקיץ יכול לתת משחק מדהים של 30-40 נקודות ואז להיעלם למשך כמה משחקים, וגם היום הוא אומנם השיג טריפל דאבל אך סיים עם 10 נקודות. אפשר לומר אותו דבר על ג'מאל מוראיי שהיה עם אחוזים נוראיים היום.

    יכול להיות שהדוגמה שהבאתי לא הייתה וואו אבל הכוונה הייתה לשחקן יציב שנותן כל משחק X נקודות ומעלה

 6. תודה על פוסט מצוין.
  פילי נראית כמו הצל של עצמה. קבוצה שבוזה וחסרת חשק. ככה זה כששנים על גבי שנים מפתחים מנטליות של לוזרים עם טאנקינג מתמשך.
  תענוג לראות את ברוקלין. סוף סוף קורה משהו בניו יורק.
  בהצלחה לקליפרס עם סטף…בברלי שחקן מגעילללל. רק שלא יפצע את קרי.
  אוגוסטין אחד היותר אנדרייטד'ס בליגה. תמיד נתקע כמחליף של רכזים בינוניים אבל כשקיבל דקות הוכיח שהוא לא פחות טוב מהם.

 7. ממהרים יותר מדי להספיד את פילי. הם עדיין אמורים לעבור את ברוקלין ולהשתפר עד הסיבוב השני.
  אותו דבר לגבי טורונטו. כביכול קבוצה דומה, אבל שני השחקנים הכי חשובים שלה הם חדשים בקבוצה והם יסתדרו מהר.
  דנבר היחידה מאלו עם הביתיות שבאמת בבעיה, כי גם אם היא עושה התאמות מתאימות היא צריכה לנצח באולם קשה ביותר, ועדיין לשמור על הביתיות שדם זה כבר לא כל כך פשוט.
  הקליפרס במסע השכנוע לכוכבים לקיץ משתדלים לשחק כמה שיותר טוב ולגרום ללוחמים להתאמץ. במצב כזה יש סיכוי לא רע לשני כוכבים בקיץ שיהפכו את הקליפרס לקונטנדרים.

  1. פילי יעברו את הנטס בגלל עודף כשרון מטורף עליהם. שיפור יהיה רק שבראון סימונס יעופו. בן סימונס מיותר בפילי יותר מלונזו.
   לאמביד אסור לשחק מחוץ לצבע, רק לטחון ולטחון. באטלר וטוביה צריכים לקבל ISO וגם תרגילים עבורם. ההגנה צריכה לעלות רמה. סימונס אוויר בהגנה ובהתקפה, ציפיתי שזה יקרה מול באקס/ראפס/סלטיקס אבל לא מול הנמושות.
   גם אם פילי יגיעו לגמר הליגה זה יהיה בגלל כשרון מטורף ואמביד ולמרות בראון וסימונס. היריב הכי קשה של פילי זה הברית האוסטרלית, יותר מכל קבוצה. אני מעודד לפחות מכך שהדחה סיבוב 2 ובראון כנראה ילך הביתה. השאלה איזה דביל יביאו במקומו

 8. הספרס מדהימים, כמו שכתבת, דנבר משחקים לא רע, כל התקציר אתה רואה בעיקר סלים שלהם ובכל זאת כשמסתכלים על התוצאה, רואים שהספרס מובילים.

  1. פעם ראשונה שאני שם לב לזה. לפחות פעם אחת (וכנראה עוד פעם) שבסרטון חוזרים על אותה התקפה.
   חשבתי שאני משתגע, חזרתי ובדקתי – ההתקפה של 5:04 ו-6:05 זו אותה התקפה.
   אז אולי בגלל זה אתה רואה בעיקר התקפות של דנבר…:)

   מדהים, ממש אוהב אותם, אבל לא יעזור כלום, צבע המדים כל כך מתאים למשחק שלהם..אפור אפור

 9. אני מבין, הכל בהתנדבות; אתה לא חייב לסקר שום דבר, ובפרט לא את המשחק של גולדן סטייט. אבל למה להעמיד פנים שסיקרת?

  1. אולי תעוף?
   ברצינות – נראה לך שמישהו כאן מתעניין בסיקור שלך את מסקרי האתר. אנשים שאין להם חיים שיעשו זאת במקום אחר. יאללה באררה באררה. קישטה.

   1. למה שאני אעוף? יש פה אחלה אתר עם אנשים שעושים אחלה עבודה. כולל איתן בחלקים שהוא רצה לעשות. אממה, לא התחשק לו לסקר את המשחק של גולדן. במקום לעשות את הדבר הנכון – לא לכתוב כלום, לא לסקר בכלל – הוא מילא את המקום המתאים בכלום; האפקט היחיד של זה הוא שאף אחד אחר לא יסקר במקומו, כי זה לכאורה נעשה.

    קמתי לקרוא את הסיקור, הכותרת מצהירה שזה סיקור משחקי יום ראשון, ואני מרגיש מרומה, לדעתי בצדק. שיכתוב ״סיקור משחקי יום ראשון המעניינים״ וישאיר למי שבא לו לסקר את החלק שלא מעניין אותו. אם אף אחד לא ירים את הכפפה, בסדר.

     1. אפשר להתנהל בצורה לא ראויה גם כמתנדב.

      אם מישהו מבטיח לתת לי, מרצונו החופשי, עוגת שוקולד, ורק אחרי שני ביסים אני מגלה שזה פרג, אני ארגיש מרומה (וגרוע מכך, ארגיש שאכלתי פרג. זה דוחה). זה בהחלט גרוע יותר מאשר לא לתת כלום.

      אני ממש לא מאלה שמתלוננים על איכות סיקור שסתם לא נראה לי. אם איתן לא היה מסקר את המשחק, סבבה. אם איתן היה חושב שהוא סיקר או ניסה לסקר את המשחק, סבבה. אין סיכוי שהוא חושב ככה.

      יש לא לעשות כלום, ויש את זה: לסמן וי על משבצת ככה שאף אחד אחר לא ייקח אותה, וזהו. לא ראוי.

      וכמו שאתה יכול לראות, אני לא היחיד שהתאכזב.

   2. למה הדיבור המגעיל הזה? אתה בטח מאלה שמעלים את הרמה באתר לא? בנאדם הגיב תגובה לא לעניין אז מה אתה עושה? מזהם בגועל שלך? תעבור אתה לפוסטאפ, יש שם אנשים כמוך.

  2. עכברוש, ראיתי חלקים נרחבים גם מהמשחק המשמים של גולדן. כן לא ישנתי הלילה 🙂
   באופן אישי, אני לא מתרגש משיאים, אני מתרגש מהמשחק עצמו. מי שמרגש אותו לראות משחק שהתוצאה צפויה בו- זה בסדר.
   העיקר שכולנו אוהבים כדורסל

    1. ג'יזס עכברוש, ראיתי את הקרקס המעופף של ג"ס אתמול, היה כרגיל צפוי ומשעמם עם הרבה שלשות מהעיגול של האמצע. את מי זה מעניין? צדק איתן שהרגע המעניין היחיד היה ההרחקה של KD.

 10. טוב – שלושה דברים על שני המשחקים הראשונים:
  1. שתי הקבוצות ה"קטנות" נראו כאילו לקחו את זה אישית וממש נעלבו כשכולם מדברים על המזרח בתור 4 גדולות ו-4 קטנות שאין להן סיכוי. אלה היו משחקים שבו נראה שהכבוד של ברוקלין ואורלנדו משחק תפקיד גדול. סוג של "אמרתי לכם" ולהראות לכולם שהם טועים. זה גם בא לידי ביטוי בלחימה והאסל בלתי מתפשרים.
  2. פילדלפיה פשוט לא "matched the intensity" של יריבתה. גם היא האמינה למה שכולם אומרים, וחשבה שתפגוש שטיח. כשהשטיח קצת בעט והתנגד, הם פשוט האמינו שגם זה תיכף ייגמר וכולם יחזרו לתפקידם המקורי. הם הראו מעט מחויבות ורצון, ומעט מאוד יצירתיות בהתקפה. אני מאוד מאוכזב מהם ומתחיל לפקפק ברצינות.
  3. טורונטו, לעומת פילי, נלחמו ושרטו, וניסו בכל הכוח. הבעיה שלהם, וזה לא נראה שזה משתנה, זה מנטליות של אנדרדוג. גם כשהם מקום 2 מול 7 ובמשחק ביתי, נראה שהם בצד המגיב ולא היוזם, בצד שמנסה למצוא פתרונות במקום למצוא איך לגרום בעיות ליריבה. הם החטיאו הרבה זריקות פנויות ולכן אני מאמין שאת הסידרה הזו הם יעברו (אפילו 1:4 לא יפתיע אותי), אבל הדאגה בשל הלוזר מנטליטי שלהם בהחלט קיימת, וגורמת לי להיות פסימי לגביהם. משהו שם חייב להשתנות כדי שהם לא ישחקו מתוך פחד "מה יקרה?", אלא מתוך ביטחון ש"זה שלנו". כרגע, אני לא רואה את זה קורה. אולי הם צריכים איזה סוג של מוריניו…

 11. תודה על הסיקור!
  אתמול בפריוויו רשמתי שיש לי תחושה שארולנדו ינצחו, אבל לא ידעתי למה. היום נזכרתי – זה גיים 1, העקב אכילס של הראפטורס.
  אבל לדעתי אין סיבה שהם לא ייקחו את הסדרה 4-2 או אפילו 4-1.
  בפילי ודנבר לעומת זאת, צריכים בהחלט לדאוג לאור ההפסדים.
  לגביי ווריורס-קליפרס – בהחלט מה שהיה הוא שיהיה. מדהים כמה הבדל יש בין לקבל בסיבוב הראשון את הקליפרס, לבין לקבל כל אחת מהשלישייה ספרס-ת׳אנדר-ג׳אז. עם כמה שהווריורס דשדשו בעונה הסדירה, טוב שהם קצת לחצו על הגז לקראת סיום העונה כדיי להבטיח את המקום הראשון במערב. הדרך לסוויפ או גג ג׳נטלמן סוויפ פחות או יותר סלולה.

 12. אכזבו פילי
  אפילו אותי… שאהבתי אליהם עיוורת
  אין שיטה, משל באטלר וארבעת העציצים. מילא אם היה קולע 82 ב 3 רבעים…..
  זוועה
  🙂

  1. שיטה בטח שיש. אמביד מקבל כדור על קשת ה-3, עושה פייק שלא מטעה אף אחד ואיש לא שומר עליו, מקפיץ 3 כדרורים עד העונשין שם נתקע ביער ידיים, מוציא החוצה/מאבד כדור/זורק לסל/תוקע את ההתקפה. סימונס מתחת לסל בתפקיד הסנטר אבל גם משם לא יכול לקלוע ותמיד שולחים אותו לקו שישליח סלעים. באטלר וטוביה עומדים בפינות סתם בשביל שישלימו ל-5 שחקנים, באטלר אחכ בא לחסימות לרדיק אמביד וסימונס באזור קו העונשין. האריס לפעמים יקבל 2-3 ISO שתורו יגיע ובשאר הזמן ישמש כאוויר בהגנה.
   השיטה אינה כוללת פוסט אפ וחל איסור מוחלט על פיק אנד רול.

   יש שיטה מאד מדוייקת מהעונה שעברה ועד עכשיו, עקביות נפלאה

 13. סיקור אלטרנטיבי :
  .
  גולדן – קליפרס
  .
  השמפניות מחגיגות המעפילים של הקליפרס עוד לא הספיקו להתייבש, וכבר הדוק חווה את הספלאש
  של האח של חתנו לעתיד ומי שמתפקד כבעלים במשרה מלאה של הקליפרס.
  38 נק' על אחוזים מצוינים +15 ריב' +7 אסס'
  סטף גרסת האבו ארבע.
  בקליפרס הרשים מאוד שיי גיילג'יוס אלכסנדר הצעיר
  שהכניסה ל "מועדון 10,000 רגל" עת קיים
  יחסיי מין מזדמנים בטיסה 75789A
  עם מיודענו המגיב Berch
  כנראה חישלה אותו מאוד והביאה אותו מוכן לפלייאוף. השחקן השישי והשחקן השביעי של הליגה סוויט לו ומונטרז הראל השאירו את הקליפרס בתמונה, עד שלבסוף הצלף ביקש מהם לצאת לו
  מהפריים. בין לבין ראינו גם דו קרב ב
  בין Hyena ל Cupsnake כשדווקא החמור משקיף מהצד, ונותן משחק משובח.
  בוגי חוגג משחק פלייאוף ראשון אותו ירצה לשכוח.
  .
  סהכ נהניתי מאוד (למרות האיבודים).

 14. חחח בברלי הזה יותר שרוט מלאנס. לברון הביא את לאנס רק לסידרה מול דוראנט, הבעיה שהוא עלה לפלייאוף אז בברלי עושה את זה בצד השני של אל איי. נכנס לקאפקייק לראש LOL. היה מצחיק לראות את התקציר הזה כאן.

  ייתכן שאתמול היו הנצחונות האחרונים של הנטס והמגיק לעונה זו.

  1. ייתכן, וייתכן גם שההיפך. גם ברוקלין וגם אורלנדו לא חלמו לנצח. לכאורה שתיהן אמורות "לתת" את המשחק הבא כדי לנוח ואז בבית לקחת לפחות עוד משחק אחד בשביל הכבוד והן לגמרי עשו את שלהן לעונה הזו.
   מצד שני – ניצחון גם במשחק הבא זה הדבר שהכי שווה להילחם עליו, כי הוא כמעט מבטיח ניצחון בסדרה + סנסציה.
   הפסד נוסף של טורונטו בבית נראה על גבול הפנטזיה. לאורי הרי לא יהיה שוב על 0 נקודות, ומארק גאסול ילחץ יותר על הגז. טורונטו עדיפים על אורלנדו כמעט בכל העמדות ואני מהמר על אשכו הבלתי טמיר של האשך הטמיר שהמשחק הבא שלהם והסדרה גם תיגמר ב-4:1, אולי 4:2.
   פילדלפיה לעומת זאת נראית שבירה ופריכה וממש מזמינה לקבל הפסד צורב גם במשחק הבא וגם בסדרה.

 15. אם מלבישים בעקבות המשחקים הלילה ראש של ה-GOAT על גוף של שחקן , זה צריך להתברג על הגוף של סטף , לא של KD

  1. על סטף ראה תגובתי למטה, דוראנט זה ליגה אחרת, עדיין בהילוך שני (סטף בשישי), תבוא עם קסדה למשחק הבא חבריקו.

 16. 1. פילי יעלו, אל תמהרו להספיד כישרון, שמעון וברץ' תהיו רגועים, זאת סדרה לא משחק אחד.
  2. גם טורונטו יעלו, לאורי יסתום פיות, תהיו בטוחים
  3. מת על דוראנט-ננוחם, מספר אחת בליגה, תראו אותו יורד מהמגרש בהרחקה, עכשיו גם הקהל של ג"ס מתחיל לאהוב אותו. הקטע הוא, שכרגע סטף אף טוב ממנו, הזוי הזחוח הזה, מצחיק שמשווים אותו לקלעי עבר כמו מילר ואלן – הם קלעים אדירים בכל עולם אפשרי כולל שלנו, אבל הכל בספוט-אפ, קליעות "מיושרות" כלפי הסל – בדרגת הקושי של סטף הם היו קולעים באחוזים של ראסל ווסטברוק. סטף זה סוג של מסי – תופעה. על שניהם חלה חובת ההוכחה תמיד, ובעיקר בשלבים הגבוהים.
  4. ס"א חמודים, לא משנה מי משחק שם, תמיד נותנים תתחת בהגנה ועובדים חכם בהתקפה. היום זה הצליח להם ואני אשמח מאוד אם יעברו, אבל נראה לי שדנבר יתעשתו ויגברו עליהם, דנבר עמוקה ונמרצת, ס"א משחקים על אדים. בכל מקרה אני בעד דרוזן.

 17. פילי יעברו את הנטס בגלל עודף כשרון מטורף עליהם. שיפור יהיה רק שבראון סימונס יעופו. בן סימונס מיותר בפילי יותר מלונזו.
  לאמביד אסור לשחק מחוץ לצבע, רק לטחון ולטחון. באטלר וטוביה צריכים לקבל ISO וגם תרגילים עבורם. ההגנה צריכה לעלות רמה. סימונס אוויר בהגנה ובהתקפה, ציפיתי שזה יקרה מול באקס/ראפס/סלטיקס אבל לא מול הנמושות.
  גם אם פילי יגיעו לגמר הליגה זה יהיה בגלל כשרון מטורף ואמביד ולמרות בראון וסימונס. היריב הכי קשה של פילי זה הברית האוסטרלית, יותר מכל קבוצה. אני מעודד לפחות מכך שהדחה סיבוב 2 ובראון כנראה ילך הביתה. השאלה איזה דביל יביאו במקומו1

 18. טוב טוב, לא צריך להסחף. פילי נפלה על יום חושך של האריס, סימונס אמביד ורדיק. כולם נתנו משחק פשוט נוראי, כשיש מצב שרדיק וסימונס (ואולי גם האריס) נתנו את המשחק הכי חלש שאי פעם ראיתי מהם. מספיק שרק אחד מהם היה מתייצב לעבודה והיה נגמר אחרת.

  לגבי אורלנדו, זה היה יום של כל מטאטה יורה. זה לא יקרה עוד הרבה פעמים. טורונטו יקחו.

 19. כמה מילים על הדברים הקטנים שבלט לי לעין במהלך משחקי הלילה הראשון של הפלייאוף:
  .
  כמו שבובי כתב- זה המשחק הראשון. טורונטו תמיד מפסידים את המשחק הראשון (טוב, כמעט תמיד. הפסידו את המשחק הראשון ב-8 מ-9 הסדרות האחרונות שלהם. ב-3 מאותם 8 פעמים בהם התחילו סדרה עם 0 – 1, הם ניצחו את הסדרה).
  .
  אם בוחנים את המתרחש על הפרקט מקרוב, מגלים שדווקא לאורלנדו יש המון סיבות לאופטימיות.
  ווצ'ביץ' וגורדון סיימו את הלילה עם 21 נקודות משותפות, 6 מ-24 מהשדה. ואורלנדו עדיין מצאו את הדרך לנצח?
  כבוד.
  .
  ג'ימי באטלר היה נהדר הלילה. זה לא מסובך לדמיין שהסיקסרס ימצאו את הדרך להפוך את אמביד ליותר אפקטיבי, ואז ג'ימי + אמביד יהיו גדולים על ברוקלין.
  הבעיה?
  ג'ימי באטלר, לו כבר כמה וכמה משחקים של 30+ נקודות במהלך קריירת הפלייאוף, אף פעם לא היו 2 משחקים של 30+ נקודות אחד אחרי השני (43 משחקי פלייאוף בקריירה לבאטלר, מהם ב-40 הוא פתח).
  כך שזה לא פחות מסובך לדמיין תרחיש בו הסיקסרס קורסים במשחק 2 בעקבות לילה בו גם באטלר לא פוגע.
  .
  איזה כיף לראות את הספסל של הנטס. דינווידי, לאברט, דייויס. זה ממש לא מפתיע לגלות שהם סיימו את העונה כספסל היעיל ב-NBA (מקום ראשון ב-NBA עם נט רייטינג של 13.9+ , אפילו לפני הספסל של הקליפרס).
  איזה כיף לראות שהם מצליחים להמשיך עם אותה שיטה גם בפלייאוף.
  .
  דנבר מול הספרס היה משחק יוצא מן הכלל. אחת הפעמים בהם אני בלב שלם יכול לכתוב "2 הקבוצות שיחקו חזק, אבל ב-NBA יכולה להיות רק מנצחת אחת.
  (כמעט בלב שלם. מארי "חייב" לנאגטס על ההופעה הלילה)
  .
  אין לי מושג מי יהיו המתחרים שיצליחו להפוך את דוראנט ל-"חמור התורן" (ע"ע גרין 2016),
  אולי זה יהיה כריס פול, אולי מישהו משחקניו של פופ. קשה לי להימנע מהתחושה שההתנהלות של דוראנט תעלה לגולדן סטייט במשחק כלשהו במהלך הפלייאוף.
  .
  תודה איתן.

  1. גיא, תן לי לאתגר את כמה מהמסקנות שלך.
   לעניין אורלנדו, אולי ווצ'ביץ' וגורדון לא פגעו אבל אוגוסטין נראה כמו אולסטאר אתמול, וגם זה לא יחזור על עצמו.
   לעניין פילי, לא יודע מה אפשר להסיק מהנתון שהבאת על באטלר, אבל באותה מידה יכלת גם לנתח גם כמה פעמים רדיק סימונס האריס ואמביד נראו כמו שהם נראו אתמול, ולבדוק מה ההסתברות שזה יחזור על עצמו. כמו שכתבתי מעל, מספיק היה שרק אחד מהם היה מגיע לעבוד וזה היה נגמר אחרת.

   1. אלו לא מסקנות, רק נקודות למחשבה –
    אי אפשר באמת להגיע למסקנות אחרי משחק 1 בסדרת פלייאוף, לא שכן משחק 1 בפלייאוף כולו.

 20. כמה אנדקטות מווריורס-קליפרס
  #את דוראנט כבר כלום לא מעניין..הוא יעלה הילוך כשיצטרכו אותו בשביל עוד אליפות אבל בנתיים הוא פשוט מעביר תזמן עד הקיץ.בקושי זורק ומסתבך כל שני וחמישי.
  #קר חייב להשתלט על בוגי אחרת הוא יצא כל משחק בשש עבירות
  #השלשות של דריימונד לאט לאט מתחילות להיכנס-זה דבר שיכול להפוך סדרה מקצה לקצה (כשגרין ובוגי קולעים שלשות זה לא מאפשר להביא דאבל אפ על קרי כמו שראינו המון העונה)
  #סטף קלע שמונה שלשות מ12,זה כשלעצמו מדהים, אבל כשמסתכלים על רמת הקושי של השלשות זה כבר ניהיה לא הגיוני, אני חושב שלפחות חצי מהשלשות שלו כל שחקן אחר היה קולע 1/10

  1. אין, לא היה ולא יהיה ויכוח על כך שסטף הוא כנראה הפיור שוטר הכי גדול בהיסטוריה של המשחק.
   לא זכור לי שמישהו אי פעם ערער על כך, לא בהופס ולא במדיה אחרת.
   והוא גם לא אנדרייטד, כמו שריברס טען משום מה בסיום המשחק. הוא אולי כן נלקח כמובן מאליו, שכן מאז 2017, הניצחונות וההישגים של הווריורס נערמים בכזאת קלות בזכות התוספת של דוראמט, שקשה להמשיך להכתיר את קרי כאינדבדואל. אבל לפני 2017, הוא זכה בק טו בק mvp, כשב-2016 היה הראשון בהיסטוריה שזוכה בתואר באופן גורף. אז אנדרייטד הוא לא.
   אני מאחל לווריורס וקרי שבתום העונה ייפרדו דרכיהם של המועדון ודוראנט. עוד אליפות שתהיה רשומה על קרי, כמו ב-2015, ללא ספק תהיה תוספת מעולה למורשת שלו. האם זה יהיה קל כמו עכשיו? ברור שלא. אבל לא בלתי אפשרי.

 21. תודה איתן. היה קשה לראות את פילי משחקים כמו קבוצת קטסל. בלי שיטה, בלי תנועה ובעיקר בלי חוכמת משחק וניצול מיסמאצ'ים. לא מבין מה העניינים עם אמביד. הוא פתח חזק, הדביק לאלן ודיוויס עבירות ואז יצא (פציעה כלשהי?) ובכללי נראה חסר חשק וישב בצד הרחוק או התעסק עם הפלאפון של אמיר ג'ונסון. הוא הלב של הקבוצה הזאת והיתרון הגדול שלה ואסור שהוא יהיה מחוץ לעניינים. הנטס עשו עבודה טובה בלעצור את משחק המעבר של פילי וככה חיסלו את היתרון של סימונס (שגם החטיא סלים קלים). טוביה בכלל ברח מהכדור וכשכבר ניסה הוא בעיקר כפה זריקות וגם רדיק היה חושך. חוץ ממקונל ובובאן הספסל היה אנמי . בכלל זה נראה כאילו פילי לא הריצה תרגילים לקלעים (רדיק וטוביה) או לאמביד בפוסט, אבל חייבים לפרגן לאטקינסון שהעמיד קבוצה חכמה ומאומנת ואפילו עם כישרון כשראסל (רק בחצי השני – בהתחלה הוא היה חושך) לאברט ודינווינדי (איזה שחקן נהדר) נותנים יופי של משחק. הולך להיות מעניין.

 22. קודם כל תודה על הסיקור, זה לא ברור מאליו שאתה משקיע מזמנך וזכותך לסקר כרצונך. רק הערה קטנה בכל זאת, אם זה בשבילינו הקוראים היה נכון לדעתי בכל זאת לסקר את הגולדנים כי בכל זאת יש מבינינו שמעוניינים בתובנות על המשחק גם אם זה "משעמם" ועדיין זכותך לכתוב כרצונך.

 23. שדי הפלייאוף שוב מרימים ראש בקנדה??!
  האמת שראיתי מלא רק את פילי מול ברוקלין.
  הקו האחורי של הנטס פשוט פירק את זה של פילי +
  הספסל שלהם היה הרבה יותר טוב . קבלו אחלה תרומה מלווארט ,דיוונדי ודיוויס. כמו שציינו מעלה פילי נראים בפרקים של המשחק כאילו אנחנו בחודש הראשון של העונה ולא אחרי שנה שכל מטרתה הייתה הפלייאוף הזה.

 24. בקיץ צריך טרייד על דרוזן דחוף !!!
  הבנאדם רכיכה בהגנה וקורס תחת הלחץ במאני טיים. הוא חיב פסיכולוג ועוד זוג ביצים

 25. אחלה של לילה פתיחה קיבלנו המסקנות שלי:

  1)פילי בכלל אבל בכלל לא נראית כאילו היא מבינה שהפלייאוף התחיל,לא באינטנסיביות,לא במלחמה, אמביד עסוק בשטויות על הספסל,רדיק האריס 9 נק' בלבד!,אמביד עם 22 נק' ו15 ריבאונדים אבל 0-5 מהשלוש ו33% מהשדה ויותר מזה,אני כרגע רואה שפשוט אין לו את זה,והזה שאני מתכוון אליו זה לראות שהקבוצה שלך צריכה אותך ואף אחד לא פוגע ואתה אומר להם אל תדאגו,זה עליי ולוקח את המשחק על עצמך,זה מה שמפריד כוכבים בליגה הזאת,יכול להיות שזאת הפציעה ואולי במשחק 2 הוא יעשה את זה אבל בינתיים אמביד זה פה גדול שמוציא הרבה שטויות ן בינתיים בלי קבלות לשטויות שהוא מוציא.

  סימונס זה פשוט טרגדיה,הוא עקב אכילס של הקבוצה,בגללו אין להם שחקן נורמלי בעמדה 2-1,הם צריכים קומבו גארד נורמלי כמו ביל,מקולם, ובמקום זה כל התקפה שלהם זה סימונס רץ עד לקו העונשין ועושה handoff לרדיק או האריס,אין לו ביטחון מהעונשין וגם בתוך הצבע יש סיכוי גדול יותר שהוא יפגע בראש שלי מאשר בטבעת,מישהו חייב להפסיק את הפנטזיה שלו שהוא גלגול של מג'יק,הוא פשוט לא,והכדורסל של היום שונה מהתקופה של אז,פילי איתו בהתקפה זה 4 מול 5

  2)טורנטו מזכירה לי קצת את okc,גם אצלה למי שצפה בה באדיקות לא היו ממש ניצחונות קלים,הרבה פעמים המשחק שלהם מכוער,המון בידודים של קוואי(ששיחק רק 33 דקות?????),ואילתורים של סיאקם.

  לאורי חייב להיות יותר אגרסיבי וללכת לסל,כל פעם שהוא מריץ מהלך אני בטוח ש99% שהוא ימסור ולא יחדור לסל וכך גם ההגנה,אין שום סרט בעולם ששחקן בקליבר שלו מסיים משחק עם 0 נק',פשוט אין.

  אורלנדו הייתה פשוט מצויינת,הם נראים לעיתים כמו הספרס בזה שאין להם פוזשנים מבוזבזים,הם תמיד יודעים איזה מהלך להריץ ומתי,הם לא איבדו את השלווה שלהם והמשיכו עם תוכנית המשחק,וויצביץ' במשחק חלש יחסית וגם גורדון היה רגוע בהתקפה אבל צריך לציין את ההגנה שלו על קוואי שהייתה מצויינת,אומנם קוואי קלע באחוזים טובים אבל מי שראה את המשחק ראה שגורדון הגביל אותו הרבה יותר ממה הנתונים מראים,בכלל ההגנה של אורלנדו הייתה מושלמת,האורך שלהם בעיקר אייזיק וגורדון הפריע לטורנטו מאוד.

  טורונטו צריכה לדאוג כי אורלנדו בבית שלה ב15 משחקים האחרונים במאזן 13-2.

  3)דנבר פשוט עונה להגדרה של קבוצה פריכה,תפעיל קצת לחץ והיא תתפורר,יוקיץ' במשחק פלייאוף זורק 9 זריקות בלבד!,אם אתה לא מוכן לקחת על עצמך את המשחק ומעוניין יותר בטריפל דאבל ככה יראו התוצאות,מייק מלון היה חייב להכריח אותו לעבור לגור בצבע ולעשות פוסטאפים,זה מה ששרף את הספרס כל העונה מולו ובמקום זה הוא עסוק בלנהל את המשחק של דנבר מחוץ לקו ה3,אין לי טענות לשאר השחקנים בדנבר כי אין לי ציפיות גדולות מהם והם גם נתנו תפוקה סבירה ביחס לכך.

  אין לי מושג איך פופ עושה את זה,כל פעם מחדש הוא מוצא איזה שחקן מZ-league שנראה כמו מציאה,או איזה שחקן ממדינות הבלקן שהוא הוציא מאיזה הוסטל נידח,כל פעם מחדש וזה עובד.

  וויאט נתן משחק מצויין בשתי צידי המגרש,אבל הדבר שהכי צריך להדאיג את דנבר זה שאולדריג' ודרוזן היו סבירים מינוס וזה עדיין הספיק לספרס,לא יכול היה להיות דבר נורא יותר לדנבר מהלפסיד את הביתיות במשחק 1 והראות לכל מי שזלזל בהם שהוא צודק,ולצערם זה מה שקרה,אני מאוד מקווה שהם יבואו לדרוס במשחק 2.

   1. יצרתי לעצמי תמונה בראש של ביטן במדי הספרס, ולא יכולתי שלא לגחך בקול רם. אבל מה שמדהים זה שאשכרה אני רואה אותו עולה לכמה שניות, דופק איזה פלגרנט לשחקן היריבה שמשנה מומנטום במשחק לטובת הספרס, ובסופו של דבר פופ אכן מוכתר שוב כגאון.

 26. פילי נראו נורא. אין שיטה אין סגנון אין אופי.
  הדבר הכי נורא זה ששלוש דקות לסיום כשהם בפיגור 11 הם פשוט ויתרו על המשחק. בפלייאוף!! בושה.
  בראון צריץ לעוף גם אם עוברים 2 סיבובים.

 27. איתן אני לא מחדש לך, אבל מתייחס למה שכתבת: "יוקיץ' הוא נאש הגבוה, שחקן קבוצתי, סקורר ומגן בינוני. וגם הוא אוהב למסור יותר ממה שהוא אוהב לזרוק. אני מנחש שפופ יעשה כמעט נאש, ויכריח את יוקיץ לזרוק. זה אומר שליוקיץ יהיו מספרים מרשימים, אבל דנבר יפסידו את המשחק הראשון. יוקיץ' עם כל הכבוד, אינו סקורר ברמה של נאש"
  ובכן, נראה שפופ גם נתן לו למסור הרבה, וגם כמו שתיארת נתן לו לקלוע ברבע הרביעי, ובכל מקרה זה לא עזר…נראה שהניסיון שיחק פה תפקיד גדול מאוד (גם של שחקנים וגם של המאמן). אחוזי השלשות, ואנחנו מדברים באולם הביתי שלהם, היו חושך מצרים. קבוצה שקולעת כל העונה ב35% (לא בדקתי האם בבית זה קצת יותר טוב, מה שסביר להניח), קולעת 6 מ28 במשחק הראשון שלה בפלייאוף, זה פחות מ22%. גם בעונשין אחוזים גרועים משמעותית מהאחוזים שלהם תמיד. רעדו להם הידיים. מצד אחד הם כל הזמן היו קרובים, מצד שני לא נראה שבאמת יכלו לנצח. אם לא יצליחו לשנות משהו מנטלי משמעותי, אני חושש שיגמרו מהר מאוד.

 28. תודה איתן אחלה סיפתח לפלייאוף.
  כמו בכל תחילת עונה או כל תחילת פלייאוף או כל תחילת סדרה הכל עם מלא סימני קריאה אבל גם לממפיס הייתה תקופה בתחילת העונה שהם היו הראשונים במערב גם לדאלס הייתה תקופה שהיה נראה שהם משתחלים לפלייאוף וברוקלין ואורלנדו נכנסו בדקה ה90 לפלייאוף – אז במטותא מרבנן, טיפלה סבלנות
  את דנבר אני מאוד נהנתי לראות הלילה – כל הדיבורים על רכות או חוסר ניסיון די התפוגגו – אבל מה לעשות יש ערבים בהם קולעים 20% לשלוש (לפחות הם עקפו את פילי עם 12%) ו60% מהקו – אבל צורת המשחק שלהם הייתה פנטסטית כל כך הרבה זריקות טובות שהם הגיעו – אינטסיביות הגנתית והרבה מאוד התלהבות – ממה שאני ראיתי זה היה רחוק מאוד מהתחזיות של מי שחשב שהם יבואו המומים למרות שהתוצאה הסופית היא שהם הפסידו לספרס.
  פילי נראו רע מאוד – וזה באמת בעיקר על בראון. כל כך הרבה כלים ובסוף רדיק והאריס לא מורגשים סימונס לא אפקטיבי ואמביד פשוט נראה כמו צריח שמוקף על ידי הפיונים של היריב ופשוט משותק. אבל זהו? כבר נגמר? מה לא יעברו סיבוב ויגמר בסוויפ לנטס?
  משגע אותי שמדברים על מנטליות של מועדון בNBA כולם שם שכירי חרב אז איך גרין וקוואי כבר נדבקו במנטליות הלוזרית אחרי שהיו אצל המאסטר הפלח? ביום שבו 3 מ4 הקבוצות הבתיות מפסידות לא נראה לי שאפשר למצוא יותר מדי היגיון.

 29. תודה על הסיקור.
  לא רציתי לכתוב אתמול אבל זה המשיך היום אז אכתוב.
  יש משהו יהיר ומתנשא באופן הכתיבה.
  זה לא אישי אבל אני מוותר על קריאת הפריוויום והתקצירים האלו.
  תודה

 30. סקיה מצוינת, איתן.
  במיוחד ההתייחסות השונה למשחקים השונים.
  כתיבה לא פועלת במציאות ריקה וסטרילית. היא משקפת את מה שקורה, את הדרמה, את ההתרחשות, את ההתלהבות – ואת היפוך הדברים.
  אתמול היו 3 משחקים פגזזזזז, שהיו פלייאוף עד העצם, ו-3 הפתעות.
  ועוד משחק אחד, תקוע באמצע הלילה, הכי לא מעניין מראש, שנשאר כזה עד הסוף.
  הסיקור שלך מעולה. זה בדיוק מה שזה. תמונה אמיתית של ליל המשחקים הראשון.
  מי שרוצה נתונים יבשים, שיפתח אקסל. אנחנו נפתח XL. הא!

 31. תודה רבה על הסיקור!

  3 מ-4 איבדו ביתיות! אני עדיין מהמר על פילי, דנבר ובטח טורונטו לעלות, אבל לפחות כנראה שיהיו סדרות מעניינות

 32. תודה על הסיקור. רק משהוא אחד שמאוד הפריע לי והתלבטתי במשך זמן רב אם להגיב על זה. תגובה כמו "בכיין" לשחקן שנכנס לעימות עם אחד מגדולי הטראשטוקרים בליגה היא ראויה לטוקבקים ולא לסיקור של האתר. את הקללות והירידות האישיות, לא משנה אם הם מוצדקות או לא צריך לשמור לתגובות ולא לכתבות.
  ערב טוב ובברכת טייטום נעלה ונצליח.

 33. תודה!
  זה נראה מבטיח, זה נראה טוב- זה בעיקר נראה לא כמו דרוזן.
  הרגת אותי
  בברלי מנייאק עם ביצים, מסכן דוראנט. פילדלפיה נראתה כל כך רע, והפסידה למרות משחק לא גדול של הנטס

כתיבת תגובה

סגירת תפריט