הווריירס מובסים, הבלייזרס מאוכזבים ומילווקי נשארים מופתעים בסיקור יום חמישי הענק! / תומר שנאן ואדר בר דוד

סופ"ש נעים לכולם, ליל משחקים נהדר עבר עלינו הערב. כשבמרכזו הפייסרס הפתיעו את הווריירס, הרוקטס ניצחו לאחר משחק צמוד (בסופו לפחות) נגד הטרייל בלייזרס, וקליבלנד ניצחה את הוויזארדס לאחר משחק עם שני מהפכים מרכזיים.

אי לכך, ובהתאם לזאת, אני ואדר בר דוד מתכבדים להציג לכם את סיקור יום חמישי הנהדר. קריאה מהנה.

אינדיאנה פייסרס (32-47) 126 – גולדן סטייט ווריורס (22-57) 106

את המשחק הזה ניתן לתאר במילה אחת, וואו!

גולדן סטייט עוד הובילו לאורך ארבע הדק' הראשונות של הרבע הראשון, מעט מאוד זמן בסופו, וכן בתחילת הרבע השני. ומעבר לזה, המשחק היה כולו של אינדיאנה.

הריצה העיקרית של אינדיאנה החלה בתחילת הרבע השני, ונמשכה עד סוף הרבע השלישי. כשאולדיפו ובוגדנוביץ' משחקים נהדר ומובילים את אינדיאנה אל עבר הניצחון.

נסיון קאמבק של גולדן סטייט בתחילת הרבע הרביעי לא צלח, ואינדי שמרה על ה-W בצד שלהם.

את אינדי הובילו אולדיפו עם 21 נק', 6 ריב', 7 אס' ו-3 חט', ובוגדן בוגדנוביץ' עם 28 נק' ו-3 ריב'.

אצל גולדן סטייט דוראנט בלט לטובה עם 27 נק', 5 ריב', 7 אס' ו-3 חט'.

יוסטון רוקטס (15-64) 96 – פורטלנד טרייל בלייזרס (31-48) 94

משחק שנראה היה שיהפוך לגארבג' טיים אחד ארוך, אך הרבע הרביעי היה מהטובים שראיתי העונה.

יוסטון כבר הובילו ב-24 הפרש בתחילת הרבע השני. ובסיום המחצית התוצאה עמדה על 22 לטובתם. ואז הגיעה המחצית השנייה, ופורטלנד החלה לחזור. היא הורידה את ההפרש עד ל-12 בתחילת הרבע השלישי. וגם לאחר עוד ריצה של יוסטון, שקבעה יתרון 19 הפרש לטובתה. היא לא וויתרה, והצליחה להוריד את ההפרש ל-13 בסיום המחצית.

למרות פתיחת רבע רביעי טובה של פורטלנד, יוסטון הצליחו להעלות את ההפרש ל-17 כשנותרו 03:57 דק' לסיום המשחק. גמור? תחשבו שוב, ריצה מטורפת של פורטלנד רבעה 94:88 ליוסטון דקה וחצי לסיום המשחק. ו-6 שניות לסיום המשחק, פט קונאטון קבע שוויון 94-94. הכדור הלך לכריס פול, שעם לייאפ אדיר 0.08 שניות לסיום המשחק קבע את תוצאתו. פורטלנד לקחה טיים אאוט, והכדור לאחר מכן הלך למקולום, שהחטיא שלשה שיכלה להביא להם את הניצחון. 96-94 לרוקטס בסיום.

אצל הרוקטס בלטו לטובה כריס פול (27 נק', 4 ריב' ו-5 אס') וג'יימס הארדן (24 נק', 6 ריב' ו-7 אס')

את פורטלנד מקולום הוביל עם 16 נק', 5 ריב' ו-4 אס'.

מילווקי באקס (37-42) 111 – ברוקלין נטס (53-26) 119

ירים את ידו מי שהאמין שברוקלין תנצח את מילווקי בתחילת הערב.

עכשיו ירים את ידו מי שחשב שברוקלין תוביל לאורך רוב המשחק הזה, כשרק שני קאמבקים שמחקו יתרון דו ספרתי מבחינת מילווקי מנעו מברוקלין להעלות את הפער שלהם מעבר ל-11 נק'.

עכשיו ירים את ידו מי שחשב שהנטס יצליחו להגביל את הפריק ל-19 נק' בלבד, עם 33.3% מהשדה.

כבר הבנתם לאן אני חותר, הנטס הנחיתו למילווקי מכה קשה בפינה הימנית של שריר האגו, כשהצליחו לנצח קבוצת פלייאוף לא רעה בכלל עם שחקן טופ 10-15 בליגה. אבל, הרווח של מילווקי הוא שככל הנראה הם יתחמקו מקליבלנד ככל שהם יפסידו יותר. ונכון לעכשיו הם פוגשים את טורונטו.

אצל הבאקס מידלטון הצטיין עם 31 נק', 4 ריב', 3 אס ו-2 חט'.

את הנטס אלן קראב הוביל לעבר הניצחון עם 25 נק' ו-7 ריב'.

קליבלנד קאבלירס (30-49) 119 – וושינגטון וויזארדס (37-42) 115

איזה משחק קיבלנו הערב בקוויקן לואנס ארנה.

קליבלנד הובילו לאורך כל המחצית הראשונה, כשהיתרון אף מגיע ל-15 בשיאו.

ואז הוויזארדס הגיעו, ועם קאמבק בהובלתו של ג'ון וול הנהדר מחקו את היתרון של הקאבלירס, ואף החלו בריצה משלהם. וושינגטון המשיכה לא להסתכל לאחור, ובאמצע הרבע הרביעי היתרון עלה כבר ל-17 הפרש.

אלא שאז, קליבלנד התעוררו, לברון פתח מבערים, והם מחקו את היתרון של הוויזארדס כשהם עולים ליתרון 2 נק' 08.8 שניות לסיום, לאחר זריקת עונשין מוצלחת של לברון. וול איבד את הכדור (בפעם השמינית הערב), ואוסמן הראה קור רוח וקבר 2 מ-2 לאחר עבירה של מוריס עליו, והמשחק נגמר. 119-115 בסיום.

את הקאבס הקינג הוביל עם 33 נק', 9 ריב' ו-14 אס'.

אצל הוויזארדס וול בלט עם 28 נק' ו-14 אס'.

יוטה ג'אז (33-46) 117 – לוס אנג'לס קליפרס (37-42) 95

הקבוצה של דוק ריברס הגיעה בידיעה כי הפסד היום יחסל באופן מעשי את סיכוייה להעפיל לפלייאוף אבל ממש לא הראתה את האופי והאנרגיות שציפינו לראות מקבוצה במצבה. למן הפתיחה זאת היתה יוטה ששיחקה חכם ונכון וההפרש הלך וצמח ככל שהמשחק התקדם.

אחרי שהתבשרנו שקיירי אירווינג גמר את העונה קיבלנו רכז נוסף שנפצע – ריקי רוביו. הספרדי, שנמצא בכושר מצוין לאחרונה, נפצע בשריר הירך האחורי ולא חזר לשחק אחרי רבע ראשון של 9 נקודות ב-8 דקות. בהיעדרו, מי שלקח פיקוד על ניהול המשחק היה ידיד המערכת ג'ו אינגלס, הראשון לשמו, שפינק את החברים במסירות גדולות כשהנהנה העיקרי היה רודי גובר. 36-26 למורמונים אחרי 12 דקות הפכו ל-65-49 במחצית.

אם חשבנו שלחצי השני הקליפרס יעלו בטירוף קיבלנו עוד רבע דומיננטי של הג'אז ורבע אחרון של גארבז' טיים. הקליפרס  הולכים לקיץ ארוך של מחשבות לאן הפרנצייז הזה הולך.

המקהלה בסולט לייק סיטי נתנה הצגה עם חלוקה מאוזנת של 9 שחקנים שקלעו בין 19 ל-8 ו-7 בספרות כפולות.  מיטשל היה בינוני אבל סיים עם 19,5,5 גובר שלט ברחבה מול דיאנדרה ג'ורדן עם 15 נק' ו-10 כ"ח ואינגלס ניצח על התזמורת עם11 נק' ו-9 אסיסטים. אוסטין ריברס ניסה לתת פייט עם 19 נקודות, מונטרז הראל נתן לו יד עם 17 מהספסל אבל כשלו ויליאמס שובר את הטבעת עם 3-12 וכל הקבוצה מיידה 3-17 מהשלוש אין לה מה למכור מול ההגנה האיכותית של הג'אז.

למרות שלא יסיימו בין 8 הראשונות אני חושב שמגיע קרדיט לדוק ריברס שנאלץ להתמודד עם אינספור פציעות של שחקני מפתח (גאלינרי, בברלי, תאודוסיץ, בראדלי) ועם טרייד באמצע העונה של הכוכב שלו ועדיין הצליח לעשות עונה יפה . קווין שניידר, מהצד השני, עם עוד עונה שממצבת אותו כאחד המאמנים הטובים בליגה. גם הוא נאלץ להתמודד עם פרנצייז פלייר שעזב אבל עם רוקי שהתגלה ככוכב וריקי רוביו משודרג לצד הגנת עילית, הקבוצה מתקרבת להבטיח יתרון ביתיות – הישג ענק ביחס לציפיות בתחילת העונה.

דנבר נאגטס (35-44) 100-מינסוטה טימברוולבס (35-44) 96

כששתיים מקבוצות ההתקפה הטובות בליגה נפגשות הציפייה היתה לסקור גבוה בהרבה וקיבלנו משחק מאכזב מבחינת הרמה אבל לפחות קיבלנו דרמה וסיום מותח.

אחרי 3 רבעים צמודים בהם אף קבוצה לא מצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי והזאבים מוליכים רוב הזמן, הנאגטס הצליחו להפוך פיגור לקראת סוף הרבע השלישי ליתרון 79-72 בהובלת דווין האריס הוותיק שתפר 3 שלשות תוך 2 דקות. דקות טובות של קארל אנטוני טאונס בתחילת הרביעי עזרו למינסוטה להיצמד ומכאן ועד הסיום זה היה צמוד והפכפך. 3 דקות לסיום טאונס בסל יפה השווה ל-90-90 ואסיסט של טיג לבייליצה העלה את הוולבס ליתרון 3. ויל בארטון צימק עם חדירה יפה, בייליצה פספס ליי אפ ובצד השני הגיע הרגע המכריע של המשחק כשהשופטים שרקו לעבירה שישית די גבולית של טאונס על ג'מאל מארי שהחזיק את היתרון מהקו לדנבר. אחרי פסק זמן איבוד כדור של מינסוטה אחרי אי הבנה בין טיג לקרופורד. סל ועבירה של טאז' גיבסון נתן תקווה לקבוצה של תיבודו וזה רק 2 הפרש חצי דקה לסיום. הגנה מצוינת של הזאבים מכריחה את בארטון לזריקה קשה אבל יוקיץ, שכל המשחק לא פגע, נתן טיפ עדין 4 שניות לסיום והשאיר את תקוות הפלייאוף של הנאגטס בחיים.

שתי הקבוצות ייפגשו ביום רביעי למשחק שאמור להכריע מי משתיהן תיכנס לשמיניה, בינתיים מינסוטה תפגוש את הלייקרס בבק טו בק והנאגטס ינוחו יום עד למפגש מול הקבוצה השניה של אל איי.

הג'וקר עשה הכל חוץ מלקלוע באחוזים טובים וסיים עם 16 נק', 14 כ"ח ו-9 אסיסטים אבל ב6-20 עלובים מהשדה. מארי היה יציב על המשחק והוביל עם 22, האריס היה האקס פקטור עם 20 נק' ב-20 דקות מהספסל, בארטון עם 14,6,6 ומילסאפ, שנראה חלוד (שלא לומר גמור, כמה איירבולים וזריקות הזויות) תרם 12 (3-12 מהשדה) ו-7 ריב'.

טאונס היה זאב די בודד היום עם 26 נק' ו-13 ריב (10-16 מהשדה). גיבסון (17 נק', 14 ריב) וטיג (15 נק' ו-6 אס) ניסו לעזור אבל כשאנדרו ויגינס מסיים משחק כל כך חשוב עם 9 נקודות אתה שואל את עצמך כמה הטימברוולבס עוד הולכים לאכול את עצמם על החוזה שנתנו לו בקיץ. ג'ימי באטלר אמור לחזור ואולי הוא יהיה זה שיעשה את ההבדל בקבוצה שכל כך חסר לה מנהיג.

לפוסט הזה יש 41 תגובות

 1. מה שלקחתי מהערב הזה זה ההוקשוט של פלמלי. פשוט הזכיר נשכחות ואם היה עושה את זה כל משחק וקולע באחוזים של קארים מאותו המהלך הוא היה יכול להיות שחקן פותח עם יותר מ 20 נקודות לערב.

   1. מנחם, זה היה פשוט יפה. ולא רואים את המוב הזה לעיתים קרובות באן בי איי. זה חסר לי. לו אלסינדור עשה אתו כל כך הרבה נקודות. איפה מוצאים עוד אחד כזה? ומתי יחזירו את המוזיקה המטורללת למגרשים בזמן ההתקפה והדיפנס? היו זמנים.

 2. תודה רבה!
  אני לא יודע מי יותר מאכזבת אותי: מילווקי, מינסוטה או אוקלהומה.
  דבר משותף לכולם זה מאמן מקובע או שאין באמת מאמן.

  1. בהפרש ענקי אוקלהומה היא האכזבה הגדולה!
   מילווקי מאכזבת ביותר אבל ניתן לה את הגיל ושינוי המאמנים כ-הסיבה
   מיני אותי לא איכזבה וראיתי את הנולד עוד שהם היו בהפרש נורמלי מאזור הסכנה והפציעה של באטלר רק שמה חותמת.

 3. הרבע האחרון של יוסטון – פורטלנד היה משוגע , סטוטס כבר ויתר על המשחק ושלח למגרש את קצה הספסל שלו.מי שעשו את ה 17-0 היו : בולדווין (ששיחק מצויין היום וצריך לעלות לפני שבאז) ,סוואניגן , קונאטון , ליימן , ופאפיאניס בדקות הראשונות שלו בקבוצה.חבל שהם לא הצליחו לכפות הארכה , היו מספרים על זה לנכדים.

 4. סיקור מצוין, תודה רבה.

  אני חושב שאין מה למילווקי להתרגש מהמפגש מול טורונטו כי אם הם לא הסתדרו מול הגארדים של ברוקלין אני בספק אם הם יעשו את זה מול הגארדים של טורונטו, שגם מחזיקה צבע הרבה יותר חזק.

  הצ'אנס היחיד שלהם זה אם הם יסיימו 7, וגם אז אני לא מאמין שהם יקחו את הסדרה מול השאריות של בוסטון.

 5. המערב מתלקח ככל שמתקרבים למועד הסיום ,הניצחון של דנבר מרחיק את מיני מהפליאוף אלא אם כן התאנדר יפשלו שוב …לדעתי המקום האחרון הוא בין התאנדר למיני,כאשר יש בי יותר אמונה במיני מאשר באוקלהומה המפגרים.

 6. יוטה קבוצה שפשוט יכולה לנצח כל קבוצה ,מוקש רציני לגולדן סטריט ויוסטון , כרגע הייתי מעדיף שהפליקנס יסיימו מקום 6 ונשחק מול פורטלנד שיהיה סיכוי לעבור סיבוב , בכל מקרה העיקר לא 7-8

 7. זעפרני כתב בפוסט קודם על רוב האפשרויות
  לדעתי המשחק הלילה של מינסוטה מול הלייקרס יהיה מאוד משמעותי. ניצחון ומינסוטה יהיו בפנים, בגלל זה הם שמרו את באטלר ולא שיתפו אותו הלילה

 8. כספי עשהmri, גילו שם boon brose, הוא כבר לא יחזור לשחק בעונה הסדירה מה שלצערי כנראה יוביל לחתןך אותו בתום העונה. זה מסביר למה 3 שבועות הוא כבר בחוץ לאור פציעה שהיה אמור לחזור אחרי שבוע וחצי

 9. אני חולק על מי שחושבים שג"ס מעבירים זמן עד הפלייאוף, ושם יחזרו להיות מה שהם היו בעונות האחרונות.
  סטף בינתיים פצוע, לא יודע מתי יחזור ואיך. קליי נדחק מאז ההגעה של דוראנט ולמרות שהוא עדיין יכול להתפוצץ בערב נתון הוא נראה פחות טוב התקפית, גרין בירידה חדה ובכללי הקבוצה לא מצליחה לייצר מומנטום.
  לדעתי בהחלט יש להם מה לחשוש השנה, בטח מיוסטון אבל לא אהיה מופתע אם עוד בדרך יהיו תקלות.

 10. ווינגס PPG: עונה ראשונה-16.9
  עונה שניה:20.7
  עונה שלישית: 23.6
  הוולבס חשבו שהוא ישתפר עוד ונתנו לו מקס… מה שבסוף יצא זה 18PPG….

   1. בלי להוריד מהגריעות שלו – איך אפשר להשיג אסיסטים בקבוצה שכל החמישייה שלה משחקת סוליטייר, וזועפת עליך ומסתירה את המסך כשאתה מנסה להסתכל על המשחק?

  1. מאכזב מאוד,לפני חודש חשבתי שזאת קבוצה שיכולה לנצח את גולדן סטאט בסיבוב הראשון.

   למרות זאת אני לא בטוח שהם יותר חלשים מיוטה,דנבר וסאן אנטוניו.

 11. היה פה דיון לפני שבוע על קלאצ' עם טעויות נחרצות בדירוגים.

  כל מי שרוצה לראות מה זה קלאצ' היסטורי,מוזמן לצפות בהתנהלות של לברון ג'ימס כשהוא חוזר ל-6 דקות אחרונות ברבע האחרון.

 12. דוראנט קלע באחוזים רעים ובכלל ההתקפה של גולדן סטייט נראתה רע מאוד
  גרין עוד ניסה אבל נראה לא בכושר
  אינדיאנה שיחקה כדורסל מעולה ובוגדנוביץ היה מדהים כמעט בלי החטאה

 13. דאמיט, עכשיו צריך לראות עוד משחק בהשתתפות מינסוטה?
  אני שמח לפחות שקיט-קאט זכה לקצת מנוחה חשובה במשחק.
  דווין האריס (שאט אאוט לאשך) קלע יותר מכל הספסל של מינסוטה. קצת עצוב לי לחשוב שהמשפט יכול היה להיות נכון לגמרי והגיוני אפילו יותר אם זה היה נגמר 3-2, ולא 20-19.

  ראיתם את החסימה של אקסום על מריאנוביץ'? ת'ינג חסם את לרץ'.

 14. תודה על הסיקור המהיר. יוסטון איכזבה מול פורטלנד נטולת ליליארד. ג״ס גם היא אכזבה, הם צריכים לחזור לכושר משחק משותף ומהר.מינסוטה היא האכזבה השלישית. אבל באטלר חוזר אז לא נורא

 15. אז מה הפתעת העונה-
  אינדיאנה במקום החמישי במזרח או יוטה במקום הרביעי במערב?
  מי בכלל נתן להן צ'אנס להיכנס לפלייאוף??

    1. אני חושב שרוב האנשים מיקמו אותם במקום ה8-9. למרות שאף אחד לא חשב שדונובן מיטשל יהיה כזה משמעותי.
     סך הכל יוטה זו לא הפתעה ענקית, הם היו רוב העונה איפה שמצפים מהם. הפוש האחרון באמת מרשים, אבל הפציעה של רוביו מדאיגה.
     אינדיאנה הפתעה שבאמת אני עד עכשיו לא מצליח להבין אותה.

 16. סיקור מצויין.
  אינדיאנה, יוטה, בוסטון והקליפרס נלחמים על הפתעת העונה בעיני. כולן איבדו כוכב ובמקום לרדת נסקו למעלה. 🙂

  1. מה שמלמד שכוכבים זאת בעייה. אם הם לא באמת אדירים (יכולת ואופי)- לברון, קיירי, סטף, קוואי, הארדן, פול, לילארד – אז עדיף ללכת על משחק קבוצתי מגובש ומאומן. טורונטו למשל, הבינו שלאורי ודרוזן הם לא באמת כוכבים. קילפה מהם את האגו, הפכה אותם לשחקנים מהשורה (רואים במספרים שלהם) והרוויחה. אינדיאנה העבירה את ג'ורג' המתחזה לכוכב למישהו אחר. יוטה נפטרה מהייורד המתחזה לכוכב והרוויחה. היוצא מהכלל זה ווסטברוק שסובל ממאמן מיושן וחברים ביזיונרים מלאי אגו.
   עכשיו נשאר לראות אם משחק קבוצתי נטול אגו עובד גם הפלייאוף.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט