היום לפני 44 שנה: בריה"מ מנצחת את ארה"ב 50-51 בגמר הכדורסל במינכן / מנחם לס

 

בסיום קאוטי שכמוהו לא היה בתולדות האולימפיאדות בכדורס, בריה"מ ניצחה את ארה"ב 50-51, כמה דקות אחרי שארה"ב ניצחה את המשחק לכאורה 49-50.

ההפסד קטע לארה"ב רצף של 63 נצחונות.

בריה"מ הובילה רוב המשחק, אבל שתי קליעות פאול של דאג קולינס נתנו לארה"ב את ההובלה 49-50 עם שלוש שניות לסיום. הרוסים הוציאו כדור תחת סלם, אבל הכדור הוסט ע"י קן דייויס כששריקת הסיום נשמעה.

האמריקאים הצעירים (כולם שחקני מכללות) התנפלו אחד על השני בערימת טרוף של נצחון.

רוברט ג'ונס, שהיה אז יו"ר של FIBA ניכנס למגרש וציווה על השופטים להחזיר את השעון ל-3 שניות ולתת לסובייטים פסק זמן (שאף אחד לא ראה שהם ביקשו).

האנק אייבה, מאמן האמריקאים, השתולל על הפארקט והיו צריכים לעוצרו מלהתנפל על ג'ונס.

הסובייטים הוציאו כדור מתחת לסלם במסירה ארוכה שאיש לא תפס, אבל השופטים טענו שהמסירה נמסרה לפני שהם אישרו את תחילת המשחק, ואישרו מסירה שנייה. את המסירה השנייה לאורך כל המגרש תפס אלכסנדר בולוב. קווין ג'ונס וג'יימס פורבס לא הצליחו לעצור את זריקתו שניכנסה.

מהומה על המגרש.

 

 

הוחלט שוועדת פי"בא שג'ונס בחר – נציגים מפולניה, הונריה, קובה, בריטניה, ובראזיל – תכריע את גורל המשחק, וההכרעה היתה כמובן 2-3 לטובת בריה"מ עם שלושה נציגים ממדינות קומוניסטיות.

האמריקים סירבו לקבל את מדליות הכסף ולא הופיעו לטכס חלוקת המדליות.

האמריקאים ניצחו…

לא…הסובייטים ניצחו (בנסיון השלישי)…

 

 

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 10 תגובות

  1. אולי השוד הספורטיבי הכי גדול בהיסטוריה.
    ניתן שיהיו טעויות שיפוט …ואפילו ברגע קריטי …אך לחזור על מהלך ר פעמים עד שיקלע סל זה שוס שייזכר לדראון עולם.

  2. הועד האולימפי כבר מזמן היה צריך לתת להם מדליות זהב. במיוחד אחרי שהם כבר הכירו בטעויות שהם עשו בעבר כמו עם ג'ים ת'ורפ, ועוד יותר ביוחד לאחר הפארסה של הזהב הכפול בהחלקה על הקרח באולימפיאדת סולט לייק סיטי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט