מונטאז' פלייאוף / עידו גילרי

זהו, זה נגמר. עונה דחוסה וצפופה עם פלייאוף צפוף לא פחות. מה שהביא איתו המון פציעות אבל גם אלופה של שחקנים שהיו צריכים כל אחד בדרכו לחצוב בכח את דרכו בליגה. אנחנו יכולים להצטרף ללהקת המקוננות הקבועה ולצעוק פלייאוף פח, הכל מכור, הכל הרוס ובטח שזה בגלל סילבר או לעצור לרגע להסתכל לאחור ולראות איזה פלייאוף נהדר היה לנו.

אנחנו מן הסתם נלך עם האופציה השניה אבל בלי להתעלם מהחלקים הפחות נעימים. אז בשביל מי שצפה או מי שבחר לא לצפות אלא רק לקטר מהצד הנה סיכום ויזואלי של הפלייאוף.

הפציעות

אי אפשר להתעלם מזה. כל עונה וכל פלייאוף יש לנו פציעות אבל הפעם בין אם בגלל העונה הדחוסה או סתם בזכות תעלולי גורל קיבלנו כמות שאינה זכורה אף פעם של פציעות של שחקני מפתח.

כבר חודש לפני הפלייאוף הברך של ג'מאל מורי נכנעה והשאירה את יוקיץ' במערכה לבדו עם הסגל תומך הלחימה של הנאגטס.

אחר כך אנתוני דיוויס נכנס לסל בסוף המחצית הראשונה בסדרה הצמודה של הלייקרס מול הסאנס. הוא מתח את המפשעה והשאיר את הלייקרס ולברון חסרי אונים מול הסאנס.

הקורבן הבא היה ההמסטרינג של ג'יימס הארדן דקה אחת לתוך הסדרה המצופה מול הבאקס.

הוא עוד ניסה לחזור במשחקים 6-7 כדי לעזור לדוראנט במאבקו האדיר באיילים אבל היה צל חיוור אם כי עדיין שמנמן של עצמו. כאילו זה לא הספיק קיירי נחת על יאניס והקרסול שלו שלח אותו למוסך והשאיר את KD לנסות לחולל ניסים לבדו.

במערב באותו זמן הקליפרס התחילו להרגיש טוב לגבי סיכויי האליפות שלהם עד שהתנגשות הנראית די סתמית עם ג'ו אינגלס סיימה את הפלייאוף של קוואי עם קרע חלקי ב-ACL וכנראה גם את העונה הבאה שלו.

הקליפרס עוד הצליחו לחלוף על פני הג'אז לפני שנכנעו לסאנס לא מעט בגלל הקרסול של דונובן מיצ'ל. ספיידר לא נכנע והמשיך לשחק אבל התקשה בתנועה.

בחזרה למזרח שם ההוקס הצעירים נראו בדרך לגמר סנסציוני עד התערבות בוטה של שופט שהרחיק את טרה יאנג משארית הפלייאוף:

חוץ מהפציעות האלו שגרמו לסיום הפלייאוף של הכוכבים היו כוכבים נופלים שנשארו באוויר. כאמור אין פצייעה מסיימת עונה יותר משמעותית מזו של יאניס. רק שהפריק הוא משהו אחר וחזר מזה אחרי שבוע כדי לתת סדרת גמר עילאית מהטובות שנראו על מגרשי הליגה:

לג'ואל אמביד יש היסטוריה של פציעות כך שבפילי היו הרבה דפיקות לב כשזה קרה מול הוויזארדס. למזלם הוא חזר לעצמו בשלום אחרי משחק מנוחה בחוץ.

אם כבר מישהו שמועד לפציעות בפלייאוף אז כריס פול גרם ללחץ דם גבוה אצל אוהדי הסאנס בתחילת הסדרה מול הלייקרס. עד סיומה הלחץ כבר חזר לנורמה יחד עם הכתף של פול:

הוא לא היה הכוכב היחיד של הסאנס שנתקל בקיר הפציעות כשגם האף של דווין בוקר פגש אותו בעזרתו האדיבה של הראש של פטריק בברלי:

מסדר הפצועים הז הוא של כוכבי הקבוצות בלבד בלי בכלל שהזכרנו פציעות מסיימות עונה של שחקנים אחרים החל מדיאנדרה האנטר בהוקס, דונטה דיוינצ'נזו בבאקס, סרג' איבקה בקליפרס, ודריו סאריץ' בסאנס. בקיצור שלא נדע מצרות ונקווה שזה לא יחזור על עצמו.

הסדרות

בואו לא נשכח היו גם משחקים ורגעים גדולים למרות כל הפציעות הנ"ל. והיו גם אלה שהצליחו לשמור על הבריאות ותת תצוגות אישיות אדירות.

סיבוב ראשון:

זה היה פלייאוף שבו הרבה מהכוכבים הצעירים הציגו את עצמם לראווה על במת הפלייאוף. אין יותר מתאים ממי שמסתמן ככוכב/נבל תלוי מאיזה צד של המשקפיים אתה מסתכל. אבל אין ספק שהוא יודע למשוך תשומת לב. אז הנה טרה יאנג משתיק את הקהל של היכל הכדורסל בגארדן:

כוכב שכבר ביסס את עצמו אבל הוא עדיין ממש צעיר ורק עכשיו לומד לסחוב את הקבוצה על גבו הוא ג'ייסון טייטום. לצערו וצערם של הירוקים הוא פגש בסוללת הסופרסטארים של הברוקלין נטס אבל זה לא מנע ממנו לייצר תצוגה אחת בלתי נשכחת שרשמה ניצחון ומנעה סוויפ על בוסטון:

יש גם את אלה שאנחנו רגילים לראות מתפוצצים על המגרש בפלייאוף וגם העונה קיבלנו משחק דיים טיים אופייני כשלילארד עושה הכל כדי להשאיר את הבלייזרס בחיים מול הנאגטס במשחק 5.

הבאקס עכשיו אנחנו כבר יודעים הם אלופים אבל בתחילת הדרך רבים עוד הטילו ספק ביכולתם לחלוף על פני ההיט שהדיחו אותם בבושת פנים בפעם שעברה. גם הפעם זה נראה שהולך להיות קשה במשחק הראשון אבל אז כריס מידלטון דאג להבהיר שהפעם זה לא יקרה והבאקס סיימו בסוויפ מרשים.

סיבוב שני:

הקליפרס הפכו עם השנים לשם נרדף ללוזריות ואפשר כבר היה לדמיין את הזמר עולה שוב כשנכנסו לפיגור של 25 נקודות בתחילת המחצית השניה במשחק 6 מול הג'אז. אבל טרנס מאן ורג'י ג'קסון משכו אותם לסופה שטרפה את יוטה, גירשה את השדים של הקליפרס והביאה את הקבוצה לראשונה לגמר המערב.

בצד השני של היבשת כפי שלמדנו קווין דוראנט נשאר לנסות לחולל קסמים לבדו מול החבורה הלוחמת של הבאקס. ולרגעים זה היה נראה שזה מצליח כשהוא נתן הופעה אייקונית במשחק מספר 5 בלי לרדת לשנייה מהפרקט:

הקסמים של דוראנט כמעט והמשיכו במשחק השביעי אבל לפעמים גם כדורסל הוא משחק של אינצ'ים והרגל של דוראנט הייתה פשוט גדולה מדי בזריקת הניצחון. מה ששלח את הקבוצות להארכה בה כבר לא היה לו אוויר.

במקביל ההוקס הצעירים הראו שהם לא מפחדים מכלום ושלחו את הסיקסרס לחשב פרוסס מחדש עם קאמבק מדהים משלהם כשהם מוחקים פיגור של 24 נקודות שתי דקות לתום הרבע השלישי מול הסיקסרס במגרשם במשחק מספר 5.

גמרי חטיבות:

הסאנס נראו כאילו הם מאבדים את הראש מול הקליפרס במשחק מספר 2 עד לואלי-אופ המדהים מקראודר לאייטון:

אבל היתרון המוקדם של הסאנס נראה קצת פחות בטוח כשהקליפרס ניצחו בפיניקס וגררו את הסדרה למשחק שישי בלוס אנג'לס. כאן כריס פול נתן 12 דקות מדהימות במחצית השנייה שהחזירו את הקבוצה לגמר לראשונה מאז תקופת קיי ג'יי ובארקלי.

בגמר המזרח הקבוצות ניהלו מאבק עיקש אחרי שההוקס גנבו את המשחק הראשון במילווקי. במשחק 3 שוב התפוצצות של מידלטון החזירה את המומנטום ואת היתרון לבאקס. שלושה משחקים, ופציעות של יאניס ויאנג אחר כך הבאקס בגמר.

הגמר:

סדרת הגמר התחילה עם מומנטום ברור של הסאנס כשאפילו חסימה אדירה של יאניס לא הספיקה:

בפיגור 2-0 בבית הבאקס השתלטו על העניינים כשגם דאנק אדיר של קאם ג'ונסון לא עשה עליהם רושם:

במשחק 4 יאניס המשיך בשלו בעוד חסימה אייקונית שלו שהכריעה את ההתמודדות:

במשחק 5 הקריטי בפיניקס הסאנס פתחו נהדר הבאקס התקמבקו ואז ברביעי הסאנס נתנו קאמבק משלהם כדי להגיע לכדור כמעט אחרון ביד של בוקר שיכול להשוות להעלות ליתרון. כאן ג'רו הולידיי בסדרה הגנתית נהדרת השלים את העבודה עם חטיפה שנתנה לבאקס יתרון ראשון בסדרה אותו לא שמטו בבית.

הרגעים

חוץ מהתצוגות ומהשחקים עצמם היו לנו כמו תמיד גם רגעים אחרים שהשאירו טעם של עוד.

הטוב

יאניס מכירים? MVP, DVOP ועכשיו גם FMVP. שחקן שמתבסס רק על כח ועל השופטים יש שאומרים. שחקן מוגבל בלי שום חן. בסדר אז אומרים:

קלינט קאפלה. חוטב עצים ושואב מים? שחקן של מטר מהסל. אולי אבל לפעמים כשהכל הולך הכל הולך:

דווין בוקר הגיע לראשונה לפלייאוף. הרבה הזכירו את החשיבות של מה שקרה בבועה בתהליך של הסאנס אז אולי זה מה שעובר בראש של בוקר.

כי אם זה מרגיש לכם מוכר זה כנראה בגלל זה:

הרע

כבר אמרנו שטרה יאנג ממצב את עצמו כסוג של נבל אצל רבים בליגה. אלי זה בזכות מהלכים כמו זה:

או זה..

אבל לא לדאוג. לכל נבל יש את הדמות קומית שתמיד מפריעה לו בדרכה המיוחדת:

המכוער

כן איכשהו זה תמיד קורה לו לפטריק בברלי אז כנראה שזה לא מקרי. פעם אחת:

ופעם שנייה. שלום ולא להתראות:

***

זהו זה נגמר ומבחינה אישית בתחושה חמוצה. אבל זה היה פלייאוף נהדר שהשאיר אותנו הרבה פעמים המומים. לא רק אותנו גם את אלה שלא מסוגלים לסתום את הפה:

נותר רק לברך את האלופה הראויה ואין יותר מתאים ממי שיודע בדיוק מה זה להתמודד מולם:

להתראות בפלייאוף הבא. כבר אי אפשר לחכות

לפוסט הזה יש 129 תגובות

  1. אני חושב שיאניס מוגבל. מאוד יכול להיות שבלי המוגבלות הזו היינו מדברים עליו כטוב אי פעם (ואתה כתבת לא מזמן משהו דומה). גם עם המוגבלות הזו הוא אחד השחקנים הטובים בליגה כיום ולא לחינם הוא פעמיים רצוף mvp ועדיין העונשין והקושי לקלוע באופן יציב מחוץ לריסטירטד מגבילים אותו

   1. זה שיש לשחקן מגבלות לא הופך אותו למוגבל אני לא חושב שיש לו קליעה ועדיין הוא מדהים. לקרוא לו מוגבל זה כמו לקרוא לשאקיל מוגבל.

 1. בהחלט פלייאוף טוב מצויין אפילו.
  גילרי מיצל היה פצוע כמו שאני פצוע. כנל פול נפצע מהפחד מהמלך.
  פול לוזר סתם אני אוהב לעצבן אתכם הוא לא לוזר הוא פשוט פחות טוב וכשרוני מאלו שהוא התמודד מולם בקריירה.

  יאניס זה נגר מוגבל אבל גם שאק היה כזה. אז לא בושה להיות יאניס😎

  1. נגר מוגבל לא יכול לקלוע 50 נק' ולהשיג ממוצע של מעל 35 נק' למשחק בגמר ב-60% מהשדה ואחוז נהדר יש לו לא רק המטבעות. אז אמנם הטווח שלו מוגבל אך עדיין הוא הרבה יותר מנגר מוגבל.

   1. יפה שאתה הופך את זה זה לא טנ״ש חמוצים, יש פשוט מגיב עיקרי אחד שמתנהג בבוטות ובריונות לאחרים ומתקשר אליכם פחות או יותר, תגובות עם הרבה הרס ורעל יוצאות ממנו.

  1. גיא, אני רוצה להתנצל על המנחוס שאמרתי במפגש הופס, עת פיניקס היו ב2:0. מרגיש שאני חייב לך את זה. מי יתן ושנה הבאה תעשו את הצעד הנוסף, יש לכם את הכלים לכך
   עידו תודה על הסיכום.
   לגבי הפציעות- אני חושב שהשינוי צריך לבוא מהשחקנים, שיאלצו את הליגה לקצץ. השאלה אם הם מוכנים לפגוע במשכורות שלהם בשביל זה ועד כמה זה יפגע בשחקנים בעלי החוזים הנמוכים. מעבר לזה אולי אפשר להגיע כמו שעשו בפוטבול לגבי הגדלת הרוסטר, בשחקן אחד או שניים (הוספת מקומות עבודה בליגה + יכולת להפחית עומסים).
   ועכשיו, אם בחמוצים עסקינן- לעונת המלפפונים!

 2. תודה רבה נהדר .
  באמת היה פליאוף נהדר
  חוץ מהעניין הזה של הפציעות
  אני בהחלט מתחבר לנקודה שהרבה מאד צעירים גדלו ופרצו
  ויש לנו איזהו שהוא עירבוב בן דורי שנדמה לי שלא היה אף פעם.
  מצד אחד דור הוותיקים שלא מתכוון ללכת לשום מקום ומאידך הצעירים שכבר משחקים בליגה של הגדולים
  בפליאוף הזה פרצו כמה שיקנים
  קודם כל ווקר ויאנג אבל הצגות אישיות נתנו גם דונציץ, לילארד ,מוראנט , קוואי , פול גורג, יוקיץ , מיטשל , טייטום , אמביד , מידלטון ויאניס.
  ולא הזכרתי את כריס פול , אייטון , דיוויס , לברון ובראדלי ביל
  שכל אחד נתן גם את התפוקה שלו

  הגעתי כבר ל 18 שחקנים
  לפני שהזכרנו את ראסל
  או את אלו שלא עשו פליאוף כמו קרי וקליי או ווילימאסון או מארי הפצוע

  בקיצור היום יש בליגה יותר כוכבים נוצצים מאשר מקומות באולסטאר
  והעוצמה הבן דורית הזו היא משהו מיוחד .

 3. סיכום חסר. פלייאוף 2021 מהחלשים שידעה הליגה מבחינת איכות כדורסל נטו
  ב-2 עשורים אחרונים.

  הקרדיט מגיע לאדם סילבר שלא מצא פתרון לעומס האדיר
  על השחקנים עוד מעונת הבועה,
  ולרשימת הפצועים
  ג'מאל מורי-רצועה צולבת
  לברון ג'יימס-עקב
  בראון- פרק הרגל
  אנטוני דיוויס-מפשעה
  מייק קנלי-המסטרינג
  ג'יימס ארדן-המסטרינג

  1. היה יכול להיות יותר גרוע.
   סילבר והשופטים המכורים היו יכולים לתת לקורי האפס הלוזר להדיח את המלך ואז בכלל זה היה הפלייאוף החלש בהיסטוריה.

   1. טוב שאתה מזכיר
    גם את הטורניר הכושל של הפליי-אין

    שלא נתן בעצם כלום חוץ מלתת הזדמנות נדירה לקבוצות מפסידות כמו הגולדן והויזארדס.
    והוסיף עוד עומס מיותר על השחקנים.

 4. אמביד-ברך
  טריי יאנג-פציעה ברגל
  דני גרין-ברך
  ארווינג-עקב
  קוואי לאונרד-ברך
  אבאקה-פריצת דיסק
  כל פציעה הייתה יכולה לשנות תוצאה של סדרה ועונה שלמה
  שגם ככה הוכרעה בין 2 קבוצות ברמה בינונית.

 5. תודה עידו.
  פלייאוף מהטובים שהיו כבר הרבה שנים וסדרת גמר מהטובות שהיו.
  נכון שהיו יחסית הרבה פציעות, אבל זה לא שונה מאף פלייאוף אחר בשנים האחרונות, והקבוצות שהגיעו רחוק הוכיחו כל אחת שהן ראויות לזה.

   1. בכל עונה שחקנים נפצעים.

    השוני בין עונות אחרות הוא בכמות
    ובעובדה שמעולם לא היו כל כך הרבה פציעות של שחקנים מובילים בתקופת הפלייאוף.

 6. אשמח להסבר קטן – הרבה אנשים רושמים על פול שהוא אחד משחקני הקלאץ' הטובים בליגה. מהיכן זה מגיע? הרי פול בקושי הגיע לגמר אזורי והיו לו קבוצות לא רעות.ז
  הסדרה האחרונה היתה ההזדמנות שלו לגאולה, אבל הוא פשוט נעלם בסוף של כל אחד מהמשחקים האחרונים.
  משחק 4 – עם האיבוד
  משחק 5 – בוקר עם איבוד שהכניס את הסאנס לבור רציני אבל פול עם פאול שהופך את המשחק לשני פוזישנים ומפסיד להם את המשחק. זה גם היה המשחק היחיד שפול ניסה לשמור בו על שחקנים שמסוגלים להוריד כדור לרצפה ואם אני מבין נכון את הטבלה שמופיעה באתר ה-nba, קלעו עליו 23 נקודות במעל 73 אחוז שזה נתון פסיכי לגארד.
  משחק 6 – נעלם לחלוטין בדקות האחרונות. אני זוכר איבוד בערך 5-6 דקות לסוף ושלשה שהוא פיספס וזהו (היה איזה ליי אפ בגארבג')

   1. יש כאן כמה משתמשים (תסלח לי שאני לא נוקב בשמות, אבל אני לא מספיק מגיב כאן כדי לזכור את השמות של כולם ומי אמר מה), ובעוד אתר נוסף שאני קורא (ששם זה קונצנזוס, אבל מעט מאוד משתמשים מגיבים).

 7. תודה רבה עידו, סיכום מצוין.
  .
  על אף, ואולי קצת בגלל הנסיבות הייתה עונה מצוינת ופלייאוף שאי אפשר היה לחזות בו כמעט שום דבר. נקווה שעיקר מוראות הקורונה מאחורינו, ושזה יתבטא גם בפחות פציעות והעדרויות.
  .
  מעניין איך הקבוצות יפיקו לקחים מהעונה הזו, ויערכו לעונה הבאה, וטוב שיש לנו קיץ שלם להרהר בכך.

 8. כל כך נהניתי מהפלייאוף הזה אחרי קירור של שנתיים מהנבא.
  דווקא הפציעות יצרו עניין.ראינו גם את הדור של 25- מתעלה בפלייאוף הזה(לחלקם זה היה פלייאוף ראשון כמו בוקר ויאנג).
  הפלייאוף הזה החזיר לי את התשוקה לנבא אחרי שנתיים כפי שכתבתי למעלה

  תודה רבה עידו

 9. הגזענות בשיאה עוד מאמן שחור נבחר הפעם ווילי גרין לאמן את ניו אורלינס? מתי יהיה ייצוג בליגה לאסייתים

 10. כתבת יפה גילרי כל הכבוד היה כיף לקרוא.
  מבחינתי – זה היה פלייאוף חלש. בעיקר כי כל מה שאנחנו אוהבים בכדורסל – לא היה בו. כל מה שקמים בלילה בשבילו, לא היה ואם כבר היה – אז היה מעט מדי.
  קרי וקליי, ראס וביל, דייוויס, לברון, לילארד, לוקה, קאוואי, הארדן, קיירי, מארי, דוראנט, אמביד ומיצ׳ל.
  המפגשים שייחלנו להם כל השנה – לא הגיעו. במקום זה קיבלנו מלחמת חפירות. יאניס כוכב עליון אבל הכדורסל שלו אלים ונוקשה, מפלצתי ומתיש. כוח וכוח ועוד כוח וכוח. כמה אפשר להנות מזה? הולידיי, טאקר, לופז, פורטיס ושאר החבורה – מלחמת עולם. גריט אנד גריינד.
  בצד השני קיבלנו שני שחקנים שמסוגלים ליצור לעצמם – וזהו. כדורסל קבוצתי, יעיל וחכם, אבל לא יצירתי.
  אז אפשר להיות PC ולהגיד כמה זה מדהים.
  ואפשר להודות באמת – זה היה די מאכזב.
  ברכות לאוהדי הסאנס באתר, למילווקי אין כאן אפילו אחד לרפואה. מעניין למה.
  נקווה שבשנה הבאה נראה קצת יותר אבק כוכבים. בשביל זה קמים בלילות.

    1. צפיתי בכל דקה של הקליפרס. בחלום בלילה – הקליפרס בגמר המערב עם קאוואי.
     שמע – אתה אוהד פיניקס אז ברור שנהנית. אנחנו סבלנו בשקט. מי אצלכם מסוגל לייצר סל? ומילווקי? כמה אפשר לראות את האלימות הזאת? מתאגרפים.
     תגיד – כמה משחקים שלמים מלאים ראית בשידור חי בגמר המזרח? אפס או מינוס? זכור – לא יפה לשקר… 😉

     1. צפית בכל המשחקים של הקליפרס ואתה מתלונן על הבאקס שהם משחקים משחק חפירות?
      טוב, אני לא ממש יודע איך להסביר אותך מלבד סמים.
      עכשיו תשלח לי כי אני גם חולה וגם סובל מדכאון הפסד בגמר.

    1. אם אני לוקח אדם תמים ונותן לו לצפות בסדרות הגמר של השנה ושל 98 ומבקש ממנו לנחש לגבי איזה גמר נאמרו הדברים האלו:
     -קיבלנו מלחמת חפירות
     -כדורסל שלו אלים ונוקשה, מפלצתי ומתיש. כוח וכוח ועוד כוח וכוח.
     -מלחמת עולם.
     -גריט אנד גריינד.
     -שני שחקנים שמסוגלים ליצור לעצמם – וזהו. -כדורסל קבוצתי, יעיל וחכם, אבל לא יצירתי.
     על איזה סדרה אתה חושב שהם יצביעו?
     כי אני יכול להבטיח לך שאם אתה חושב שזה יהיה לסדרה של השנה אתה זקוק לרענון בצפייה בגמר 98.

     1. מסכים איתך!!!!!
      אבל הזמנים בן אדם – יש הבדל של עשרים שנה.
      אני לא מטריל – יש מושג סובייקטיבי שנקרא ״יופי״. לבוקר יש את זה במשחק. גם לפול, אם כי פחות.
      וזהו!
      מה ״יפה״ במשחק של מילווקי? סתם אין להם אוהדים?
      אנשים אוהבים אסתטיקה, פואטיקה ויצירה.
      זה לא היה בסדרה הזאת.
      בבוסטון היה את בירד.
      בבאד בויז היו איזיאה ודומארס.
      בשיקגו היו מייקל וקוקוץ.
      ביוטה מאלון וסטוקטון.
      בשנות ה-90 זה הספיק.

      1. ללייקרס של שאקובי היו המון אוהדים,
       ולתאר את הכדורסל שלהם כ-"יפה" זה להתנקש במושג…
       לספרס של 05 ו-07 היו המון אוהדים.
       כנ"ל.

      2. וכל זה כמובן עוד לפני שנכנסו לסובייקטביות של המושג.
       .
       אתה אוהב שחקנים שיודעים ליצור לעצמם זריקה. אני מוצא את הכרמלו של המשחק משעממים.
       אני אוהב כדורסל בו הכדור זז.
       סקרמנטו 02, סאנס 07, דאלאס 11, ספרס 14.

      3. הכדור ממש ״זז״ אצלכם בסדרה הזאת

      4. אם כדור נפל לסל מזריקה של לא סטאר ביער של ידיים, האם זה בכלל סל?

      5. אני לא מחפש כדור ״זז״ אז אין לי בעייה עם זה 😃 כדור זז יפה בהוקי 😃😃 לגוס מה זה בכלל אומר ״כדור נפל לסל מזריקה של לא סטאר ביער של ידיים״? אני לא בטוח שזה בכלל משפט עם משמעות 🙃

      6. שוט
       99% מהאוהדים לא אוהדים בגלל יופי.
       רובם אוהדים משתי סיבות. אהבת נצחונות (ע"ע זו קבוצה ששיחקה טוב ונצחה הרבה כשהם היו צעירים) והקשרות על בסיס קרבה גאוגרפית.
       מכיר יותר אוהדי יופי על בסיס בחרתי לאהוד את הקבוצה כי דוד שלי או הואבר קנה לי חולצה או כובע שלהם והלוגו יפה מאנשים שבחרו לאהוד קבוצה כי המשחק שלה יפה.

      7. שאלה לגיא – אי אז בתחילת השרשור, רשימת הקבוצות "מזיזות הכדור יפה" הסתיימה בספרס של 2014.
       .
       אני מוצא שגם הלוחמים של 2015 ו-2016 בהחלט ראויים להיות ברשימה, ותוהה מה הסיבה להעדרם, והאם היא קשורה ל"עודף כשרון"?
       .
       לטעמי הם היו מאד קבוצתיים, למרות שהיה להם גם סטאר פאואר לא מבוטל, השאלה האם קבוצות "קבוצתיות" עם סטאר פאואר פחות נהנות מדימוי קבוצתי יחסית לקבוצות "קבוצתיות" עם פחות סטאר פאואר? סיבה אחרת?

      8. מאנו,
       גולדן (בגרסה של לפני דוראנט) בהחלט ראויים להיות ברשימה.
       .
       אין איזו סיבה מיוחדת שהם לא ברשימה,
       אולי העובדה שהקבוצה האחרות הן קבוצות עבר,
       גולדן עדיין אתנו (שיהיה בריא, קליי. מאחל לו לחזור ולהאכיח את כל מבקריו מרורים …)

    2. ובנוגע לרייטינג. כל הפואנטה שידענו מראש שהרייטינג יהיה נמוך. לא רק שגם השנה עדיין הגמר מחוץ ללו"ז הרגיל שלו אבל גם מערב שתי שווקים לא גדולים וקבוצות ללא כוכבים שזוכים לפופולריות ושהליגה לא הוציאה עשור של האנרגיות שלהם בשיווקם.
     הנסיון שלך לצייר את איכות הכדורסל כקשור ברייטינג הוא מגוחך.

      1. אתה מאשקש כאן

      2. יש מצב – אני נכנע!
       🙂
       לגבי מה שכתבת למטה "ארבע רגליים טוב – שתי רגליים רע"
       🙂
       לפחות באולימפיאדה יש לנו את דוראנט ולילארד
       🙂
       🙂
       🙂

  1. תמשיך אתה לחפש את האבק שלך (אתה בטוח שזה כוכבים או שזה יותר משהו שמביא להשעיות). אני אישית קם שנים כבר בשביל הכדורסל. הפעם זה היה שונה מנסיבות אישיות אבל אם הייתי במקומך אני מניח שהייתי נהנה הרבה יותר.

   1. אין לי ממש ויכוח אתכם בעיקר אוהדי הסאנס. אמרתי ״סובייקטיבי״ לא סתם. מכוון גם לגיא ועגל.
    אני קמתי כמעט לכל המשחקים כי אני מכור כמו רבים וטובים כאן. אבל היה חסר לי קצת מוזיקה, קצת קליעה, קצת יצירתיות בגמר הזה. טוב לא ממש ״קצת״.
    מקווה בשבילכם שלא יהיה לכם אנטי קליימקס בשנה הבאה. אתם גבוליים. לכאן ולכאן. בגדול – אני בעדכם 👍

     1. דיברנו כבר בתחילת השנה על זה שהכדורסל של פול יעיל וחכם, אבל לא הכי יפה לעין. תוסיף לזה את ״הנגרים״ של מילווקי ויש לך קרב חפירות לתפארת. חוץ מבוקר – למי הייתה זריקה יפה בגמר הזה? האסל ותחרות יש גם בג׳ודו (אתה מוזמן להיעלב גם בשבילם חחח). תראה לי סל אחד יפה של יאניס. או של אייטון, או הולידיי. גם הזריקה של מידלטון זה לא פאר היצירה.
      תראה את התמונה שבחרת, או את זו של עגל, אני לא מדבר על שלי. מעבר ל״דרמה״ וההאסל – איך אמר צ׳ק דיילי באזכרה של דראזן – תמיד נזכור ממנו את ה beautiful shot
      התוצאה פחות חשובה.
      .
      ת׳וג הקליפרס צלפו ונתנו הצגות. נגד המאבס קאוואי נתן תמורה לאגרה. אחרי שהלך הם אכן נהיו קצת אפורים. עדיין ה-40 של ג׳ורג׳ במשחק 5 זה מוצארט לעומת ה-50 של יאניס במשחק 6.
      לגבי חומרים אסורים – צר לי לאכזב אני לא הכתובת. יש פה כמה שהייתי ממליץ לך לפנות אליהם 😉

      1. המידריינג' של פול זו אמנות בעיני. הסבסוב של יאניס גם.
       עוד לא התחלתי לדבר על בוקר.
       ושתי הקהוצות עשו שינויים כדי להתמודד עם היתרונות של השניה.
       כאמור הנאה רבה התקשיתי לשאוב בתנאים הקיימים. אבל כאוהד נייטרלי הייתי עף.

      2. אתה זוכר את ההתקפה של הסאנס בסוף רבע שני? זו עם אלף המסירות?
       הגג של יאניס על אייטון?
       דוגמאות לכדורסל נהדר שהוא הרבה יותר מ-"זריקה יפה".

      3. היא לא מעניין אותו גיא. הוא מחפש נקודות של סטארים באחד על אחד.

      4. הגג של יאניס זה בגלל מסירה איומה של בוקר
       אז הייתה התקפה אחת יפה בשישה משחקים – אז מה?
       במיוחד אהבתי את ההתקפה של ״הסאנס״ ברבע השלישי במשחק 5
       😉😉😉
       (לא כדאי לך להתחיל איתי, אני רואה קצת משחקים אתה יודע… מזלך שאני מכבד את הפסקת האש 🙂)
       בגלל שהגעתם לגמר ונתתם עונה מדהימה – אני נותן לך כרטיס ״דלג״ על המכבסה 😂😂😂 יש לנו עודף בקופה, ברוך החזיר את שלו 😃 (אני מנסה להשיגהאחד בשביל ת׳וג. איתו זה יותר קשה)

      5. זריקה יפה…
       .
       ספרס 14 גולדן 18 הן 2 קבוצות הפיינלס היחידות בזיכרון הקרוב שסיימו סדרה עם אחוז אפקטיבי גבוה משל הסאנס מול מילווקי.

      6. גילרי מסכים על פול ועל בוקר. לא על יאניס. לגבי היופי שבהתאמות – התאמות שמאתמות 🙂 מה יפה בזה? ואם פול לא היה מאבד והייתם מנצחים את 4? זה הכל חכמת נורות-דיסקו של יואל

      7. אתה מוזמן לוותר על ההפסקות,
       ולספר מתי לאחרונה קבוצה הגיעה לגמר וקלעה (למרות כדורסל "משעמם") באחוזים גבוהים משל הסאנס.

      8. עוד פעם אפקטיבי??!! מה יהיה עם האפקטיבי הזה? ראס עם אחוז אפקטיבי של קוטג׳ על פני הקריירה. מי מוכר יותר חולצות הוא או אייטון? אני לא מתחיל לדבר על קובי.
       חלאס עם האפקטיבי הזה, זה מעניין כמו ההסברים שלי בכיתה על טכניקות של הוצאה מסוגריים וטיפול במכנה משותף (אימוג׳י של גילרי)

      9. עוד לא נפל האסימון?
       כל מה שאתה מוצא יפה בכדורסל (ראס, כרמלו),
       אני לא סובל.
       אוהב כדורסל ראש בקיר/ללא מוצא?
       זכותך.
       אני אוהב את הקבוצות שלי, ובכן, קבוצות.
       בכל רגע נתון אני בוחר בסקרמנטו 02 על פני כוכבי הלייקרס.
       את נאש והסאנס 07 על פני כל גרסה של ווסטברוק.

      10. כן גיא צודק,
       סטויאקוביץ דיבאץ ו-וובר
       נאש אמארה וברבוסה
       זה בדיוק כמו פול בוקר ואייטון
       נוצץ באותה המידה
       האסימון היחידי שייפול פה תיכף יהיה זה שמפעיל את המכבסה בחדר הכביסה במעונות הסטודנטים 😉 מציע לך להחזיק חזק בכרטיס ״דלג״ שלא נבקש ממך להחזיר אותו לקופה

      11. טקטיקות שמעון קלאסית,
       כאשר לא נותר לכתוב משהו שנוגע למהות,
       חוזרים ל-'ניגבתי מכונת אסימון כביסה איירבול'.
       .
       אני בהחלט משווה את הסאנס בסגנון השנה לקבוצות ענק כמו אותה סקרמנטו.
       לא כתבתי שהסאנס חזקים (עדיין לא) באותה המידה,
       התייחסתי להנאה מהמשחק.
       קבוצות שלאורך זמן משיגות את מרבית נץבנק' כתוצאה משיטה שסבה סביב הנעת כדור.
       .
       תמשיך לאהוד את הכרמלו של המשחק,
       אבל תדע שכאשר לפסול ככה על הסף את ה-"יופי" של כדורסל שהוא קצת יותר מעוד iso,
       תזכה לקיטונות של ביקורת.

      12. האחוז אפקטיבי, דרך אגב,
       מציין את מידת ההצלחה של השיטה אותה אני אוהד.
       קבוצה עם אחוז שווסטברוק לא מעז לחלום עליו אפילו בחלומותיו הוורודים ביותר.

      13. סבבה 🙂 מקבל חלקית.
       אני נשאר עם ״הכרמלים״ אתה תהנה מההוקי קרח של פיניקס. בכל זאת הייתם מאוד חזקים השנה – סה בטוח עובד.
       שמור לך את כרטיס ״דלג״
       לעת עתה…
       😎

      14. דה שוט הביאו עלייך טריפל טים הכניסו אותך לחדר הכביסה כיבו את האור וזרקו את המפתח. הכדורסל שהוצג בסדרת הגמר היה ברמה סופר גבוהה וממש לא משעמם.
       .
       אני פחות אוהב את הליגה של היום עם ההפסקות הבלתי נגמרות והשיפוט ההזוי (וזה אבסורדי שאת משחק 6 הסאנס הפסידו על ״טעויות שיפוט ״אחרי שכל השנה גיא טוען שהשופטים טועים)… אבל מבחינת רמה זה היה יכולת סופר גבוהה ומפתיעה.

      15. ואיזה הנעת כדור היה במשחקי 4 ו5 לסאנס, פשוט בוקר אחד נגד העולם.
       .
       לגבי כוכבים הליגה בונה את יאניס ב4 שנים האחרונות זה הסיבה שהוא המוכר חולצות מספר 2 בליגה.

      16. ברוך עכשיו אתה בא?
       דבר עם שמעון אולי ייתן את כרטיס ״דלג״ שלו לת׳וג. ההפסד בגמר קצת דרדר אותו 😂😂 גם אני הייתי ככה כל פעם אחרי שראס הודח 😂😂
       את הכרטיס ״דלג״ שלך הייתי חייב לתת לגיא – אצלו המצב לא הרב יותר טוב, הוא סובל מדלוזיות – משווה לי את פול קשישא ובוקר לנאש וסטודמאייר מודל 07
       (אולי הוא התכוון למודל 21 בנטס ולא הבנתי?)

      17. אני מבין שקשה לך לקלוט איך "לא סטאר" ו"לקלוע סל" הולכים ביחד. נעבוד על זה לאט לאט. באופן קבוצתי. סמיילי מתחסד.
       זה היה מתוסבך כי ניסיתי לדחוף למשקל של המשפט "אם עץ נופל ביער".

      18. דה שוט,
       אולי זה זמן טוב לחזור ולצפות בכדורסל של הסאנס ב-07?
       .
       פיק אנד רול של גארד דומיננטי עם גבוה נפיץ, שחקנים שניים ומרווחים דרך הקליטה מבחוץ.
       .
       ברור שיש הבדלים.
       א. הקצב (היחסי)
       ב. בוקר.
       .
       ועדיין, ב-2 הקבוצות רחוקות מלהתבסס על אותו iso שאתה כל כך אוהב.

      19. ווישפול
       זה טחינת מים.
       בידודים וחפירות זה מצויין אם מדובר בלנארד, ג'ורג', ווסטברוק ביל, קיירי, הארדן או דוראנט וזוועה אם מדובר במידלטון, בוקר, פול או יאניס.
       שכהראשונים עושים חפירות ובידודים זה שירה בתנועה, כשהשניים עושים בידודים זה מכוער ולא בסדר שהם לא משחקים משחק קבוצתי.
       זה מסתכם בלא יצא לי לראות את השחקנים הספציפים שרציתי לראות שם אז אני מאוכזב. בקיצור באני עם קצת יותר מילים ופחות הזכרות של לברון.

      20. ראיתי פעם את דוראנט מוסר. איזו זחיחות.

      21. 1. גיא אם אתה משווה את המשחק של אייטון לזה של סטודמאייר – מבחינתו של הצופה במשחק – אז תחזיר לי בבקשה את כרטיס "דלג". אפשר לומר את זה גם על פול ונאש.
       2. לגוס – הבנתי את הפראפרזה ואת המסר – הכל בסדר 🙂
       3. ת'וג – אנימסכים עם כל מילה שלך!!!! אני אפילו מצטט אותך :
       "בידודים וחפירות זה מצויין אם מדובר בלנארד, ג'ורג', ווסטברוק ביל, קיירי, הארדן או דוראנט וזוועה אם מדובר במידלטון, בוקר, פול או יאניס.
       שכהראשונים עושים חפירות ובידודים זה שירה בתנועה, כשהשניים עושים בידודים זה מכוער"
       כאן היית צריך לשים נקודה ואז יש לך משפט מושלם.
       זכית!
       אני מעביר לך את כרטיס "דלג" של גיא
       🙂

      22. שוט
       נראה שהחמצת את כל הפואנטה שהיא החוסר עקביות הלוגית שלך והאבחנה שכל הטענה שלך היא פשוט העדפה פרסונלית בלי שום קשר לאיך כדורסל אמור להראות.

      23. נראה לי שזה שאנחנו כבר כמעט בקצה,
       ללא ברירה אלא לחזור מחוזות השימוש בשורש מ.ג.ג…
       .
       כן,
       הבנתי.
       ווסטברוק וכרמלו זו שירה בתנועה,מוצארט, כדורסל יצירתי.
       כדורסל עם אבק כוכבים.
       .
       מה אגיד לך,
       אבק שכזה אתה יכול לשמור לעצמך…
       .
       כן, את היעילות של הסאנס השנה אפשר בהחלט להשוות לזו של גרסאות מפוארות מהעבר.
       אתה רוצה להיתפס לקטנות כמו ההשוואה בין אמרה לאייטון?
       זה רק מראה עד כמה אין לך באמת טיעון סביר בעודך מנסה להסביר איך הסובייקטיביות שלך היא הנכונה…
       .
       מה אגיד לך,
       היה בפיינלס של השנה שעברה מעט יותר אבק כוכבים,
       ואם תחזור וצקרא את התגובות אחרי הסדרה תגלה שאתה בדעת מיעוט אם אתה משוואה את ההנאה שהופקה מאותה סדרה.

 11. תודה עידו.
  שנים לא נהניתי ככה מסדרת גמר (מאז 2014). ב-2019 היה אחלה, רק הפציעות בסדרה העיבו על הכיף, וב-2016 לא אהבתי את 2 הקבוצות אז לא ממש התחברתי.
  .
  היה קשוח עם כל הפציעות וה-what if.
  יתכן וזה מזל נאחס אבל רוב הסיכויים שזה העומס עוד מהעונה שעברה.
  .
  מה שכן, תמיד יש הפתעות – להיות בעד הקליפרס?! מי חשב שככה ארגיש. בעד מילווקי?! וואלה.

      1. 😂😂😂😂
       ״מידלטון צריך להיות FMVP״
       חחחח

      2. למזלי אין לי מושג במה מדובר 🙂 אבל זה ידוע שיש לא מעט שחקנים ו"עיתונאים" אמריקאים ששונאים את יאניס

 12. גיא השרשור נהיה ארוך כמו בימים הטובים/רעים 🙂
  היו שני כוכבים גדולים בשיאם בגמר הזה. לא מספיק.
  היו שניים וחצי בשנה שעברה, אחד רחוק משיאו. לא מספיק. וגם לא היה קהל בבאבל שמאבל.
  היו שלושה בקושי לפני שנתיים. לא מספיק.
  בשנות ה-90 זה הספיק.
  התקדמנו מאז.
  הרייטינג של הסדרות האלה מדבר בעד עצמו.

  1. העולם חיכה לדוראנט והארדן נגד לברון ודייוויס.
   קיבלו יאניס ומידלטון נגד בוקר ושאריות של פול.
   חצי מהצופים לא ידעו לשייך שמות לפרצופים.
   באולימפיאדה ננוחם
   🙂

   1. חכמת ההמונים.
    אם מילווקי כאלה טובים למה דוראנט לבד כמעט ניצח אותם?
    אם פיניקס כאלה טובים – למה הפסידו 4 רצוף בפעם הראשונה שפגשו קבוצה בריאה?
    ניחוש שלי? בשנה הבאה הן לא חוזרות למעמד.
    ואולי אני טועה. כבר טעיתי פעם או פעמיים בעבר (בניגוד לבכירים במוסד טנש שלא טעו מעולם)

    1. אוי דה שוט דה שוע הם אגרון אותך לפינה, אמרתי לך לצערי אני לא יכול לעזור לך כאן והשטויות שאתה מדבר.
     .
     הכדורסל ההתקפי שהוצג בסדרה היה ברמה מאוד גבוהה, זה שיש קבוצות טובות יותר ברור ברוקלין בסגל מלא, קליפרס לדעתי ולייקרס. עדיין זה שיש קבוצות טובות יותר לא הופך את הרמה של הסדרה ללא טובה. ת

     1. לא אמרתי רמה נמוכה.
      אמרתי פחות מעניין.
      אמרתי גם שאלה לא שתי הקבוצות הכי טובות בליגה.
      ברוך אני היום כמו דוראנט במשחק 5,
      טנש, לגוס ואתה – לא מספיק בשביל לנצח אותי 🙂

      1. תודה

      2. אני לא מאמין לך, שזה מה שאתה באמת חושב.
       לא מאמין שדעתך היא שהפיינלס בין הלייקרס לאורלנדו היו מעניינים יותר (כדורסלנית) מהפיינלס בין הספרס לדטרויט.

      3. ווישפול
       זה חסר תכלית. צריך לפתוח דיון על סוגי הצופים שיש ומי בעצם צופה במשחקים ומאיזה סיבות אנשים צופים בהם ואיך ימים מסויימים ותקופות מסוימות משפיעות על הבחירה של צופים מסוגים מסויימים לצפות במשחק.
       כאילו באותה מידה אתה יכול פשוט לקפוץ לזה שמשחק האולסטאר על פי שוט יותר מעניין מבערך כל משחק עונה רגילה ורוב משחקי הפליאוף.

      4. בגלל כל סוגי הצופים האלה אגב, אם הליגה הייתה הופכת את הגמר למשחק אחד בתאריך קבוע בשנה כמו הסופרבול(יום ראשון השני בחודש יוני לדוגמה) אני מוכן להבטיח שכל משחק כזה זוכה למינימום 20 מיליון צופים.
       (אפילו שמבחינתי זה יהיה חרא שהורס את הגמר של הליגה ומאבד את מהערך הספורטיבי בו)

      5. מסכים שצריך להעמיק את הדיון לגבי הרייטינג כפי שאתה מציע (ת׳וג)
       אולי נעשה את פעם. צריך קצת ללמוד את הנושא.
       עם זאת – צריך להשוות רייטינג של אירועים דומים (נכון, גם תאריכים חשובים).
       שאו ברכה
       🙂

      6. שוט
       אל תתחמק כי מצאת נקודה שלא מתיישבת לך עם התזה. משחקי אולסטאר יותר מעניינים מכמעט כל משחקי הליגה ומרוב משחקי הפליאוף. זה מופיע פשוט מאוד בנתוני הרייטינג.

      7. ת'וג אני עונה לך כי אני מכבד אותך למרות שאתה מטריל
       מה אתה משווה משחק אולסטאר אחד בשנה עם ההרכבים המיוחדים שלו לאלפי משחקי עונה רגילה בין הקבוצות עם ההרכבים הקבועים שלהן?
       אה, חחח שכחתי, אתה לא באמת משווה, אתה סתם מטריל.
       אתה רוצה לנהל דיון רציני – סבבה – ביום מן הימים – צריך להתכונן לזה קצת יותר ברצינות.
       השוואות כמו שעשית רק יזכו אותך בכרטיס "לך ישירות למכבסה" אינך עובר ב'דרך צלחה'.

      8. אני רק חצי מטריל, החצי השני רציני. אבל אם אתה רוצה חומר קריאה אז אל תתבייש לבקש עזרה עם חיפוש. אני אשים את זה על החוב התופח של ברוך, בכל זאת אי אפשר לדרוש סכומים כאלה ממורה בישראל.

    1. לא ברורה לי הטענה שלך.
     .
     יש קבוצות שהציגו כדורסל נפלא, שובה לב, ולא זכו בכלום.
     יש קבוצות אדירות שניצחו בזכות היכולת למסור פעם אחר פעם לאחד השחקנים הדומיננטיים בתולדות המשחק לצד הגנה חזקה.
     .
     עכשיו, תגיד שאתה נהנה לראות את שאקיל דורס פעם אחר פעם,
     וזו תהיה זכותך.
     זה לא ישנה את דעתי שבכדורסל שהציג סקרמנטו לדוגמה יפה יותר (לטעמי, כמובן).
     .
     אז ללייקרס של אותה תקופה היה רייטינג בשמיים,
     בדיוק כמו לכל קבוצת לייקרס ב-40 השנים האחרונות.
     מה זה אומר?
     אולי שיש להם בסיס אוהדים שנבנה בתקופת מג'יק וקארים,
     בסיס שמאפשר להם רייטינג פסיכי?
     .
     כאמור –
     לא ברור לי הטיעון שלך.
     אותך אולי לא מעניינות קבוצות נטולות כוכבים (מהזמן שאתה אוהד),
     אבל תקרא את התגובות והביקורות.
     הייתה אחלה סדרה.

     1. חברי הטובים ביותר אומרים שהייתה אחלה סדרה. חלקם אנשי כדורסל.
      אני חושב שלא.
      היה 0:2 כשיאניס עוד גמגם.
      היה 0:4 אחר כך.
      כמה ראו 6×48? חוץ ממך ת׳וג וגילרי
      יש כאן כמה עשרות שהגיבו ״אחלה סדרה״
      יש כמה מיליונים שהצביעו ברגליים.
      בוא נסכים לא להסכים.
      מסכים?
      😎

כתיבת תגובה

סגירת תפריט