ברוקלין תזכה באליפויות? הפיק של דוראנט, והקונטנדריות שנאבקות במזרח/שחר אלוני


המזרח כהרגלו מספק הרבה עניין ופלפל ותופס הרבה כותרות.
הקבוצה הכי מרתקת בקונפרנס היא ברוקלין נטס, עם השלישיה דוראנט, הארדן וקיירי ארווינג.
כולם ניתחו את המיזם שנבנה בברוקלין עוד מתחילת העונה עם דוראנט, קיירי, לבארט ודינווידי וכבר אז נאמר שיש כאן קבוצת התקפה אדירה, אך לא כל כך מאוזנת, ובעיקר עם בעיות בהגנה.
לאחר מכן הרוסטר המשיך להשתנות כשהגיע הארדן הגדול מיוסטון (תמורת לבארט, ובינתיים נפצע דינווידי).
לאחר מכן הגיע למארקוס שהתגלתה אצלו בעיה בלב שהובילה לפרישתו, ואחריו הרכש החדש בלייק גריפין.

הקבוצה התייצבה לפלייאוף בלי הארדן שמתח שריר אך עם דוראנט וקיירי בכושר מצוין. הם הביסו את בוסטון בסיבוב הראשון, והביסו שוק על ירך גם את מילווקי בשני המשחקים הראשונים. במשחק השלישי הבאקס המשיכו בתצוגה התקפית חיוורת, אך באורך פלא לקחו את המשחק מברוקלין בתוצאת יורוליג (דוראנט והשאר נקלעו ליום קליעה מאד חלש), וצמקו ל-2-1. ברביעי נפצע גם ארווינג, הסדרה הפכה לשקולה ולבסוף ברוקלין הודחה בהארכה של משחק 7 שהסתיימה בתוצאה 6-2.

יאניס מתפקס ומכניע את מה שנשאר מברוקלין


לאן הולך המיזם של ברוקלין?
אם נשווה את זה לתיק השקעות, מדובר אולי בהשקעה הממונפת ביותר בליגה. אם הכל מצליח, יש קבוצה הסטורית שמוחקת את כל היריבות ללא תנאי, ותאותגר אולי רק בגמר כללי מול לייקרס בהרכב מלא. הבעיה שצריך שהמון פרמטרים יסתדרו כדי שזה יקרה, כי אין עדיין גיבוש, הגנה או סגל משלים משמעותי.

אם, לעומת זאת, דוראנט חלילה פצוע לשבועיים בפלייאוף או שהארדן קצת שובק בסדרה קובעת, הסיפור שוב מתפרק בסיבוב שני או גג שלישי. מה שבטוח, יהיה מעניין בשנה-שנתיים הקרובות, וזה עוד לפני שדיברנו על הפוקוס בראש של קיירי, על מה בדיוק אפשר לצפות מגריפין, האריס ושאמט בפלייאוף, או כמה פעמים דוראנט יוכל לשחק 48 דקות במשחק ולקלוע 45 נקודות.

וזה מעביר אותנו לכוכב הגדול, קווין דוראנט:
סטיב קר, ששיחק עם מייקל בשיקגו, אמר שלדעתו דוראנט הוא הכישרון ההתקפי הגדול ביותר ששיחק אי פעם, אפילו יותר מג'ורדן. דוראנט, שחוזר כזכור מפגיעת אכילס, הציג רצף משחקים קטלני מול הבאקס, עם ממוצעים של 43, 12, 7 (נתוני המשחקים ללא קיירי). הוא השתלט לגמרי על משחקים, וכל עוד היה לו אוויר בריאות, הוא היה בלתי עציר מכל טווח. לכך אפשר להוסיף את השדרוג באחוזי השלוש שלו בעונה הרגילה, מה שהופך אותו לקלעי שלוש הסטורי, ואת היכולת המשופרת לנהל משחק ולעזור בהגנה הקבוצתית.


עם זאת, לדעתי יש סיכוי די טוב שהקריירה של דוראנט תיזכר כסוג של החמצה, או לפחות כאנדראצ'יבינג.
כרגע באמתחתו 8 עונות די מבולבלות עם ווסטברוק באוקלהומה, שהניבו סה"כ גמר כללי אחד (שנגמר בהפסד 4-1). וגם בשביל זה היה צריך את דוראנט, הארדן, ווסטברוק ואיבקה. זאת כאשר לברון בקדנציה הראשונה בקליבלנד משיג גמר כללי אחד עם יהודה מהמכולת ודוד מהמוסך. ונוביצקי עם קצת יותר מזה מגיע לגמר כללי פעמיים ואף זוכה באליפות.
לאחר מכן היה המעבר לגולדן שגרר הרבה ביקורת, אך לפחות הניב 2 אליפויות (וכמעט אליפות שלישית). וכרגע, בגיל 33, יש את המיזם בנטס שצריך שהרבה גלגלי רולטה יפלו על הצבע הנכון כדי שזה באמת יתפוס.
ימים יגידו לאן זה הולך. אם לא, אז תמיד אפשר בשלהי הקריירה להצטרף כשחקן ותיק לאיזו קבוצה בראשות לברון במיאמי או משהו כזה.

ולחשוב שדוראנט היה במרחק של קצת יותר כימיה עם גרין, מלקחת חלק בשושלת הסטורית של 5-6 אליפויות בגולדן.


ההבדל העיקרי בינו לבין הגדולים האחרים הוא איך נראים השחקנים האחרים בקבוצה ליד דוראנט. זו נקודה שהוא עוד יכול לשפר. בעוד שליד ג'ורדן, לברון וגם נוביצקי, שחקנים השתדרגו, ולפעמים הגיעו לעונות השיא שלהם, ליד דוראנט הם במקרה הטוב עומדים במקום, או אפילו לוקחים צעד אחורה. אם הנושא הזה ישתנה, אז השמים הם הגבול בברוקלין.


לגבי הקונטנדריות במזרח, זה שווה פוסט נפרד, אבל אני חייב לשתף שהקונפרנס נראה גם השנה קצת בוסרי. אטלנטה משחקת ללא הגנה ותלויה ביכולת של יאנג לקלוע מ-9 מטר. פילי נראית מבולבלת כבר 4 עונות רצוף, לא ברור כרגע מה עושים עם סימונס, או למה האריס משתנמך, או מה עושים כשמובילים 20 הפרש.

הקבוצה שנראית הכי "נורמלית" מהסיבוב השני במזרח היא הבאקס, ששם אפשר לכתוב על המסלול ההרואי של יאניס מתבוסות למיאמי אשתקד (ולברוקלין בתחילת הסדרה השנה) ועד למצב הנוכחי. אבל איכשהוא הבאקס לא נראית כמו אלופה בשלה, אפילו אם איכשהוא תזכה השנה מול איזו קבוצה פצועה מהמערב העדיף – שכנראה יזכה שוב למרות הכל.
בכל זאת… קונפרנס עם איזה 5 קונטנדריות אמיתיות (לפחות בהרכב מלא) יכול לנפק אפילו בעונה הזויה כמו זו קבוצה טובה לגמר.

האלופה הנכנסת?

לפוסט הזה יש 49 תגובות

 1. תודה שחר.
  .
  טור שקשה מאוד להסכים איתו
  .
  1 נתוני הפלייאוף שהבאת על דורנט לא נכונים לדעתי. מציע לך לבדוק אותם עוד הפעם. הארדן אגב שיחק בכל המשחקים מול בוסטון ולא היה פצוע מתחילת הפלייאוף.
  2 הקביעות שלך "בעוד שליד ג'ורדן, לברון וגם נוביצקי, שחקנים השתדרגו, ולפעמים הגיעו לעונות השיא שלהם, ליד דוראנט הם במקרה הטוב עומדים במקום, או אפילו לוקחים צעד אחורה" אלו קביעות חסרות ביסוס במקרה הטוב ופשוט מוטות או לא נכונות במקרה הפחות טוב. אין לי שמץ של מושג על סמך מה אתה כותב את זה, אשמח אם תוכל להראות על מה ההתבססת כשכתבת את זה
  3 לברון אכן הגיע לגמר עם קבוצה סופר נחותה אבל נכשל בשנים הבאות להביא את הקבוצה לאותם שיאים ופרש בצורה מצלצלת (ויש שיאמרו בזויה) מהקאבס רק בשביל לתת את אחד הגמרים החלשים אי פעם של כוכב.
  4 השאלה של "אם דורנט נפצע לשבועיים" אינה רלוונטית. זה נכון לכל שחקן שמשחק. ראינו מה קרה ללייקרס ולג'יימס אחרי שדיוויס נפצע כך שזה יכול לקרות לכל כוכב. אכן הסיכון עולה כאשר מאבדים עומק והקבוצה מושקעת בכוכבים פציעים במקום בעומק. זו שאלה של סיכון.

     1. תודה חגי, מכבד את דעתך,
      1. אלה נתוני הסדרה מול הבאקס
      2. השחקנים בנטס, ולפני כן בגולדן לא נראו בשיאם לידו, להבדיל מהאחרים.
      3. בקליבלנד לא נבנתה קבוצה ולכן לברון עבר והצליח במיאמי.
      4. ברור
      5. המזרח נראה חלש יחסית לצערי

      1. 1
       אתה רושם: ממוצעים של 43 , 12 , 7
       הנה המקור לנתונים של דורנט מול הבאקס https://www.basketball-reference.com/playoffs/2021-nba-eastern-conference-semifinals-bucks-vs-nets.html
       דקות 42.7. נקודות 35.4. ריב' 10.6 אס' 5.4. מהשלוש 35.2%. TS59.4%
       אלו הממוצעים שאני רואה אשמח אם תראה לי היכן אני טועה
       2 מאיפה אתה מביא את הטענה הזו? תחושת בטן? נתונים כלשהם? אם זו תחושת בטן אז סבבה אבל זו קביעה חסרת בסיס לחלוטין.
       3 מה הקשר?
       5 על סמך מה אתה מתבסס כשאתה רושם את זה? חלש במה? כל הקבוצות? מילווקי פילי והבאקס הן חלשות מאיזושהי קבוצה במערב? אם כן ממי?

      2. דוראנט נותן סדרה של 35 ב-55% אפקטיב ו -TS של 59% – קטלני ובלתי עציר.
       יאנג נותן משחק של 48 ב-56% אפקטיבי ו-61% TS – אחוזים בינוניים.
       נראטיבים הופסיים – אין עליהם.

      3. סליחה, הנתונים זה במשחקים לחא קיירי, חא בכל הסדרה.
       תסתכל לאיזה פיק הגיעו למשל חברי הקבוצה של נוביצקי , איתו. האם גם עם דוראנט זה ככה?
       המערב עדיף משמעותית בכל פרמטר גם השנה, והיה כך גם בשנה שעברה, אתה מוזמן לבדוק.
       בברכה

      4. אתה חא מסכים שבקדנצי הראשונה בקאבס לא נבנתה שם קבוצה טובה סביב לברון?

      5. לא שחר אתה זה שכתב את הטור ואתה זה שצריך לגבות לבדוק ולהוכיח. אם היה מדובר בתגובה אז ניחא, אבל העלית טור שאמור להיות בעל סטנדרטים מסויימים. חבל שבמקום לקבל ביקורת עניינית ומכבדת אתה מעדיף להטיל את האחריות על אחרים.

      6. להוכיח שבקדנציה הראשונה בקליבלנד לא נבנתה קבוצה טובה?

      7. נתונים כאמור ללא קיירי, אתקן בפוסט, תודה על ההערה

      8. אז תכלול גם את המחצית השנייה של משחק 4.

      9. לא. אם אתה רושם שלברון משפר את חבריו ודורנט לא אז זה טעון הוכחה ורצוי בנתונים. אם אתה רושם על חוזקת/ חולשת מזרח מערב זה דורש הוכחה. תביא נתונים ואז נוכל להתדיין (אם למשל תביא ניצחונות הפסדים במזרח מערב נוכל להתיידן האם זה נכון לכלל הקבוצות או רק לחלקן לדוגמה)

      10. בשנתיים האחרונות למערב יש הרבה יותר נצחונות בעונה הסדירה מול המזרח, וגם יותר בחירות לחמישיות העונה.
       לא כל דבר שכותבים מצריך נתונים מפורטים, בכל פוסט יש לפחות 10-15 קביעות שונות. כתבתי גם שפילי קבוצה מבולבלת, שהארדן שחקן גדול ועוד.
       אבל בכל אופן, תודה על ההערות

      11. גילרי, איך כוללים נתונים של שחקן בדקות ספציפיות במשחק מסוים, ולא בכל המשחק או הרבע?

      12. תודה תוג, האם אפשרי גם בחתך דקות ספציפי ? אני לא זוכר אם קיירי יצא בדיוק במחצית, אבל נניח שבמקרה כלשהוא אתה לאו דווקא רוצה נתונים של רבע או מחצית אלא מדקה 5 עד דקה 20 נניח.

      13. יש play by play אבל אני לא חושב שאתה רוצה לעשות לעצמך את זה וגם לא חושב שזה נחוץ

      14. הבוקס סקור של אתר הליגה יעשה לך חתך זמן אוטומטי (כל עוד הוא רציף).

     2. תודה רבה לשניכם! וגילרי, איך היית משקלל לממוצע של דוראנט מחצית וקצת? משקלל לפי הדקות ברוטו? או הדקות ששיחק בפועל ביחס לדקות ממוצעות שלו במשחק?

      1. כחצי משחק.

 2. הבעיה העיקרית של דוראנט היא האישיות שלו.
  הוא יותר מדי עסוק בחוסר הביטחון האישי שלו.
  אולי כישרון התקפי מופלא אבל בכדורסל צריך את החבילה הכוללת.
  עם כל הגודל שלו יש המוווון שחקנים בליגה, מכל הצבעים והגדלים, שהייתי מעדיף להיכנס יחד אתם לסימטה אפלה ומפחידה לפניו.
  פשוט אין לו את זה
  הוא חנון שמנסה לשחק אותה עארס. אין לו הרבה ברירה אבל בכל זאת.
  🙂

  1. אין לו שום בעיה באישיות כשזה מגיע לניצחון משחקי כדורסל. כל הדברים האלה מעולם לא הפריעו לו על המגרש ולא גרמו לו להפסיד משחקים כמו קיירי למשל. לא שמעתי שהיו לו בעיות עם מאמנים או חדר הלבשה וכאשר דברים לא הסתדרו עד הסוף עם הווריורס הוא שיחק בכל זאת ברגע הראשון שיכל, נפצע ועזב. קיצר מצטער אבל זה שטויות

 3. תודה רבה שחר
  אהבתי את ההקבלה לתיק השקעות, לא שאני מבין בזה משהו…

  אני מסכים עם חגי שלא צריך לזלזל במזרח. יש שם המון כשרון. לא תמיד האלופה מגיעה עם שחקן ותיק כמו לברון, קאווי סטף או דוראנט. יש כאן דור חדש שאולי יזכה באליפות וכרגע הם חסרי ניסיון ולכן הם נראים "לא בשלים".

  1. תודה שחר, יכול להיות, אשמח םהתבדות. אולי השנה עם כל הפציעות(דייויס, מארי, קוואי) המזרח יפתיע ויקח

 4. שחר תודה מסכים עם רוב מה שכתבת
  לדעתי לקבוצות שנותרו כדאי מאד לזכות השנה באליפות אחרת לך תדע מתי זה יקרה להם
  אולי הקליפרס נטולת קוואי יכולה לקוות לעתיד

  לפיניקס יש צ"אנס נהדר לפני שפול יוצא לפנסיה

  אטלנטה לא בטוחה בכלל בפליאוף במזרח בטח לא בטופ 6 שם

  והכי חשוב אם נטס בריאה היה נהרס הפליאוף העונה ולדעתי יהרס בשנים הבאות אין קבוצה באמת בליגה שיכולה לעצור את הארדן ודוראנט בריאים שלא לדבר על קיירי

  אשר לדוראנט
  אני זוכר שדיברו על אם הוא יחזור ב 80 אחוז כושר של ג.ס זה מפחיד ….הוא חזר לא ב 80 ב 100 .

  אבל אני לגמרי מסכים קשה להעריך ברצינות את צמד האליפויות בקבוצה שגם בלעדיו עשתה 72 ניתחונות ולקחה אליפות .

  בקיצור אין הרבה הבדל בין אליפות שכזו לזהב אולימפי עם נבחרת ארה"ב.

  איפה זה ואיפה אליפות של נוביצקי למשל .

  אם היה זוכה השנה באליפות שכולם פצועים זה היה עליו בפועל לשחקן ההיסטורי הזה הקלע הטהור הטוב ביותר בדורנו ( ובהחלט ייתכן שלא רק בדורונו)
  אין הישג קבוצתי יוצא דופן להתפאר בו איזו אליפות שבו הוא לקח את התואר
  נכון לקח 2 טבעות היה בהם גם אם וי פי אך זו לא קבוצה שלו .
  האקים , נוביצקי וייד ואחרים

  1. תודה עידו,
   בוא נראה אם תהיה להם עונה שבה הכל מסתדר, כלומר ללא פציעות בפלייאוף, ורצוי גם בניית סגל משלים יותר טוב לשנה -שנתיים קדימה.
   אני מאמין שהחלון שלהם זה לשתי העונות הקרובות. גם בלייקרס זה נראה חלון של עונה או שתיים. גם בגולדן סטייט.

 5. אתה צודק שברוקלין זה הדבר הכי מעניין.
  הסיפור שם בהחלט יכול להיות גם השלב הסופי בגדולה של דוראנט. זה נראה לי מאוד תלוי בראש המטורלל של קיירי, אבל במידה שהמערכת בברוקלין תדע לעבוד נכון על הבריאות של השחקנים, אז יש שם בברוקלין את כל החבילה הדרושה ליותר מאליפות אחת.
  לגבי השושלת בגולדן – זה היה בידיים שלהם, ואני מאשים אותם שהם החמיצו את זה, הרבה יותר מאשר את דוראנט. היה להם ביד את דוראנט, שנתן במשך שנתיים את ההצגות הכי נפלאות שיש בפלייאופים. אנשים לא מעריכים מספיק את 2 הFMVP ברצף של דוראנט – זה לא במקרה ולא בטעות – בלעדיו לא היו להם את האליפויות הללו. אכן צריך היו שני כוכבים נדירים כמו סטף ודוראנט כדי לנצח את לברון בגמר, וזה מה באמת עשה את העבודה.
  אז חבילה כזאת נדירה, שהיא ברמה של השואו טיים ל.א. של מגי'ק, ג'אבר וג'יימס וורת'י וקופר, צריך להיות טיפש להפסיד, אז מי שאחראי שזה קרה, בצד של ג"ס, הוא טיפש. פשוט. אבל הקבוצה שדוראנט הצליח ליצור בברוקלין, בהחלט נראת כמו משהו שיכול לגמרי להשלים את הקריירה של דוראנט בצורה הכי מושלמת. עם עוד אלפיות אחת או שתיים כאשר אין לאף אחד ספק במרכזיות שלו, כאשר לצידו שני סופרסטרים ענקיים בפני עצמם.
  בקיצור, מלבד ההתנהלות המוזרה והמביכה לעיתים של דוראנט ברשתות החברתיות, על המגרש הוא עושה את הדברים הכי טובים שאפשר, ובהחלט אפשרי שנראה בשנה הבאה איך זה מביא לאליפות לברוקלין.

  1. תודה זיוקה', כן, יהיה מעניין לעקוב.
   הם יצטרכו את הארדן בריא ומפוקס, לטובת רידמפשן לגמר של אוקלהומה

 6. תגובה ראשונה שלי אי פעם באתר, מקווה שתהיו סבלניים כלפי.
  לתחושתי, הסיכוי לקבוצות היסטוריות רציפות דוגמת בוסטון ההיסטורית או הבול'ס קרוב להיות אפסי כיום. שוק השחקנים רווי בכשרון רב, שלא בהכרח היה בנמצא בשנים המוקדמות יותר של הליגה (בקרב שחקני העלית – אין ספק שתמיד היה לליגה כשרון, אבל 100 השחקנים המוכשרים ביותר כיום עולים בכישוריהם וביכולותיהם על שחקני העבר). יש לכך מגוון רחב של סיבות, וביניהן:
  א. שיפור רפואי, שתורם להארכת הקריירה של שחקנים וותיקים ברמה שלא התאפשרה למרביתם בעבר.
  ב. שינויים במחויבות של שחקנים (כמכלול) לקבוצה, וירידת ערכו של ה'סמל' אל מול ההצלחה האישית ו/או גזירת הקופון הכלכלי.
  ג. שיפור במערך הסקאוטינג הגלובלי, שתורם לכניסת כישרון ממגוון רחב של 'בריכות', ולא רק מארה"ב.

  גורם זה מעלה את סף התחרות שקבוצה צריכה להתמודד מולו במהלך העונה הרגילה. על אף ניסיונותיהם של שחקנים רבים ל'ניהול עומסים', השינוי במאמץ בכל משחק הנובע מהבדלי הכישרון עמם צריך להתמודד, ויחד עם השינוי בסגנון המשחק (משחק מהיר יותר, מבוסס שלשות, עם סיכון מוגבר לפציעות, במיוחד בעונה מקוצרת), הסיכון לפציעות של שחקני מפתח בכל קבוצה עולה משמעותית. כפועל יוצא, קבוצה דוגמת אטלנטה, שהייתה קבוצה בוסרית למדי במהלך העונה הרגילה מצליחה להתעלות על התחזיות הראשוניות שניתנו לגבי יכולה בפליאוף – שילוב של תצוגות היסטוריות של שחקן המתעלהה לרגל המעמד, יחד עם חוסר פציעות (יחסי), מאפשר הצלחה. ברוקלין לעומת זאת, כשלה ברגעי האמת חרף התעלות של דוראנט, בין היתר בשל פציעות של שחקני מפתח.

  המשמעות? הנבואה ניתנה לשוטים… היכולת לנבא את האליפויות העתידיות של דוראנט לא תלויה רק בברגים במוחו של קיירי או במסוגלות הקבוצה להגן, אלא בהאמסטרינג של הארדן, באכילס של דוראנט, ובפציעות הנלוות של כל שאר הליגה מחד, ובהכרה בכך שההתחרות כיום (על מקום בליגה, ומול הקבוצות בליגה), קשה מתמיד.

  1. בס"ד
   ברוך הבא. תגובה נפלאה ומאד נכונה.
   לו הייתי שוטה, לא.היו אוהבים אותי בווגאס, עכשיו בכלל לא מכירים אותי..

 7. תודה על הפוסט, נהנתי לקרוא!
  לע״ד תזכה.
  סטיב קר צודק- הכישרון ההתקפי של דוראנט זה משהו פנומנלי. הכישרון הקבוצתי שלו לוקה בחסר לעומת שאר הגדולים, אבל לדעתי יש לו מקום בראשמור הכי הכי גדולים ששיחקו את המשחק. הסדרה שלו מול הבאקס הזכירה לי נשכחות לגביו, יש לגבי הקריירה שלו עד כה (כבר לא רחוקה מסיום 😭😭) תחושת החמצה, יותר מדי פציעות, יחסי ציבור רעים, קבוצות לא מספיק מרגשות בעיניי.. שאני אישית מאוד שנאתי (גולדן). ויותר מדי שנים עם ווסטברוק שהוא רחוק מאוד מטופ לבל (אךךך פרסטי אם היית בוחר בהארדן ולא בווסטברוק בזמנו)!!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט