דירוג העוצמה 2021 – 12 / חיים

אחרי הפסקה ארוכה בגלל הניקיונות לפסח והחג עצמו, דירוג העוצמה חוזר לפעילות, בתקווה שזה יעביר לי טוב את הזמן תוך כדי שיעור שאין לי כוח להקשיב לו כמו שצריך. הדירוג הפעם יקח בחשבון תקופה ארוכה משמעותית מכל דירוג אחר, פועל יוצא של ההפסקה שכפיתי עליו, ואולי זה ישקף קצת יותר טוב את המצב הכללי בליגה. משיקולי נוחות אני רושם "השבוע", למרות שמדובר בתקופה ארוכה יותר.

פורמט הכתיבה יהיה כך: קבוצה: מאזן X- Y השבוע ו-A- Z העונה (דירוג קודם – דירוג שיא קודם העונה).

1: יוטה ג'אז: מאזן 10- 2 השבוע ו-38- 12 העונה (לא דורגו – 1).
הקבוצה הטובה בליגה שומרת על מעמדה ככזו, ומחזיקה ברצף של 22 ניצחונות בית, ללא אף הפסד בית ב-2021, כאשר מאז ניצחון הבית הראשון העונה הם לא הפסידו עדיין אף משחק בית (הנה ניחסתי אותם…).

2: פיניקס סאנס: מאזן 9- 2 השבוע ו-35- 14 העונה (6 – 4).
הסאנס ממשיכים בכושר המצוין ופותחים פער על כל קבוצה מערבית שאינה יוטה. בוקר ופול עושים את שלהם בהתקפה, ההגנה ממשיכה להצטיין, וגם אייטון משתפר עם הזמן.

3: דנבר נאגטס: מאזן 8- 2 השבוע ו-31- 18 העונה (7 – 1).
דנבר כבר שכחו לחלוטין מפתיחת העונה המגומגמת, וכעת הם קרובים מאוד לעבור נציגות לוס אנג'לס ולהגיע למקום השלישי במערב, בזמן שהחיזוק של ארון גורדון וג'אבל מגי יוכל גם לעזור בשלבים המכריעים של הפלייאוף.

4: ברוקלין נטס: מאזן 8- 3 השבוע ו-35- 16 העונה (3 – 1).
מסדר הפצועים של ברוקלין בראשות דוראנט מקבל כתוספת בכל פעם מישהו אחר מבין הארדן, קיירי ועכשיו גם בלייק גריפין, אבל הנטס עדיין משיגים את הניצחונות בקצב הרצוי כשעכשיו הם גם העפילו לראשות המזרח.

5: פורטלנד טרייל בלייזרס: מאזן 8- 3 השבוע ו-30- 19 העונה (10 – 3).
לילארד סחב את פורטלנד בזמן הפציעות, אז עכשיו מקולום ונורקיץ' חזרו ומסייעים בזמן שנורמן פאוול הגיע כחיזוק לקבוצה שהפער בין איכות ההתקפה לחולשת ההגנה הוא כנראה הגדול ביותר אצלה, אך הבלייזרס נמצאים בעמדה די בטוחה לפלייאוף.

6: דאלאס מאבריקס: מאזן 8- 3 השבוע ו-28- 21 העונה (לא דורגו – 5).
בתקופה המדוברת דונצ'יץ' לא רק קולע 30 למשחק, אלא גם עושה את זה ב-45.6% לשלוש, כשהיחיד שהוריד אותו לאחוזים רעים מחוץ לקשת הוא לא אחר מדני אבדיה ששמר עליו באחד המשחקים. ההגנה נראית טוב מאוד גם היא לאחרונה, וייתכן שזה השיפור שיקפיץ את דאלאס קדימה.

7: מילווקי באקס: מאזן 7- 3 השבוע ו-32- 17 העונה (4 – 2).
ג'רו הולידיי קיבל הארכת חוזה גדולה וכנראה מוגזמת, אבל היא מבטיחה את הישארותו של השלד לעוד כמה שנים, ובינתיים השלד הזה נראה טוב בתקופה האחרונה והחזיר את מילווקי למקום השלישי במזרח, קרוב יותר ל-2 הראשונות מאשר למקומות 4 ומטה.

8: לוס אנג'לס קליפרס: מאזן 7- 3 השבוע ו-33- 18 העונה (לא דורגו – 2).
הקליפרס משייטים להם בנחת אל הפלייאוף, כשהפעם הם שמו לב לזה שחסר רכז אז הביאו את רונדו במקום לו וויליאמס, במהלך שישתלם אם רונדו ישחזר בפלייאוף את היכולת מהפלייאוף שעבר.

9: פילדלפיה סבנטי סיקסרס: מאזן 7- 4 השבוע ו-34- 16 העונה (2 – 1).
אמביד בתהליכי חזרה מפציעה, ואמנם המאזן של פילדלפיה נראה הרבה פחות טוב בלעדיו, אך לא הייתה שם קריסה כפי שאולי חששו, ואפשר שוב לנסות לשמור עליו היטב לפלייאוף.

10: אטלנטה הוקס: מאזן 7- 4 השבוע ו-26- 24 העונה (1 – 1).
בתקופת נייט מקמילן כמאמן, אטלנטה במאזן 12- 4, וניכר שהיה כאן שחרור של איזה פוטנציאל חבוי. המאבק הצמוד במזרח הביא את ההוקס בן רגע למקום הרביעי, אך אפשר גם לרדת משם בקלות, אז הם יצטרכו לשמור על היכולת הטובה.

המפתיעות:

1: סקרמנטו קינגס: אמנם כעת ברצף של 4 הפסדים, אבל נתנו לפני זה רצף מרשים שהחזיר אותם שוב למאבק על הפלייאוף, וכעת הם במרחק של משחק וחצי בלבד מהמקום שמוביל לפליי-אין.

2: ממפיס גריזליס: בזמן שהיריבות העיקריות בתקופה פחות טובה, ממפיס שומרת על יציבות גם בלי הקליעה של מוראנט, וכעת הם במקום ה-8 במערב.

3: דאלאס מאבריקס: דאלאס בתקופה טובה מתקרבים ל-6 המובילה של המערב, ובזמן שלוקה דונצ'יץ' ממשיך להריץ התקפה טובה, ההגנה היא זו שמפתיעה כרגע, כאשר היא מדורגת 6 בתקופה הזאת עם רייטינג של 106.5.

המאכזבות:

1: יוסטון רוקטס: בתקופה של 3 השבועות האחרונים יוסטון ניצחו 2 משחקים והפסידו 11, כאשר אף קבוצה אחרת לא הפסידה יותר מ-8 בתקופה הזאת. תודה למינסוטה שעדיין עם הפסד אחד יותר.

2: גולדן סטייט ווריורס: אפשר אמנם לקשר את זה להיעדרויות של סטף וגרין, אבל גולדן סטייט ברצף בעייתי כבר תקופה ארוכה, וכעת היריבות כמעט משיגות את הווריורס במירוץ למקום ה-10 במערב.

3: סאן-אנטוניו ספרס: הספרס במצב דומה לזה של גולדן סטייט עם מומנטום שלילי שמרחיק אותם מצמרת המערב ומקרב אותם למרכז המאבק, אבל לספרס יש קצת יותר מרווח ביטחון כרגע.

לפוסט הזה יש 15 תגובות

 1. לצערי קשה לי להבין איך בוסטון לא במאכזבות.

  אני דווקא אוהב את החוזה של הולידי. הוא לא כזה זקן ויתרום לאורך כל החוזה הזה, וכמובן ששאלת השאלות היא לא האם הוא שווה את הכסף, אלא האם היה משהו אחר, יותר טוב לעשות עם הכסף הזה. בלי ההחתמה הזאת העסקה עליו מלפני כמה חודשים היתה באמת נפילה.

   1. לצערי אין לי ממש מושג על מה אתה מדבר. ניצחו של שרלוט (נטולת היווארד ולמלו) ואת יוסטון (נטולת שחקני כדורסל) והפסידו לדאלאס ולנ'א.

    1. זה יותר טוב מכמה אחרות. אני בכלל לא חולק על האמירה העקרונית שבוסטון מאכזבת, אבל בהתלבטות שהייתה לי מצאתי סיבה או 2 להעדיף אחרות

      1. אכזבה זה עניין של ציפיות אברי. מסביב לטייטום בראון וחצי קמבה אין הרבה, אז למה בעצם שבוסטון יסיימו לפני הבולס או ההוקס לדוגמא עם סגלים יותר עמוקים ומוצלחים? תכלס בוסטון לפני אינדי, ראפטורס היט וכאלה

      2. בוא, תסכים איתי שהציפיות מבוסטון היו הרבה יותר גבוהות מהתוצאות השנה. לפני שנה היה בנוסף לסגל הקיים את הייווארד, לא יותר מיזה. כנראה שאנחנו רואים כמה התרומה שלו היתה באמת חשובה (גם בשרלוט רואים את זה).

      3. זה נכון, אבל כשבוחנים את זה קצת יותר לעומק לפי הסגל של בוסטון והסגלים של קבוצות אחרות לא ברור בעצם למה הציפיות מבוסטון היו גבוהות כ"כ

 2. בס"ד

  תודה.
  לגבי המאכזבות, יוסטון במצב בניה, ואת זה הם עושים מצויין.
  הם הבינו מהר מאד מה צריך לעשות.ורשימת הפצועים בהתאם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט