חוזרים! ליגת הבייסבול תחודש בסוף יולי / יוני לב ארי

בשעה טובה ומוצלחת. לאחר סאגה ארוכה של מו"מ, ליגת הבייסבול האמריקנית יוצאת לדרך. ארגון השחקנים, בראשותו של טוני קלארק, והקומישינר רוב מנפריד הגיעו לסיכום, וכבר ב-1 ביולי, יום רביעי הבא, יחלו האימונים לקראת פתיחת העונה.

היאנקי סטדיום מלא. זה עוד ייקח זמן (צילום: USA Today)

המייג'ור ליג בייסבול גירסת 2020 תצא לדרך ב-23 או ב-24 ביולי, ותכלול 60 משחקים לכל קבוצה, פלוס פלייאוף, כל זה לעיני יציעים ריקים כמובן. "כל הסוגיות שנותרו פתוחות נפתרו, השחקנים יגיעו לאימונים", צייץ לפנות בוקר ארגון השחקנים בטוויטר.

הקבוצות ישחקו את רוב המשחקים בתוך הדיוויז'ן שלהן, או מול הדיוויז'ן המקביל (אמריקן ליג מזרח נגד נשיונל ליג מזרח וכו), כך שנסיעות רחוקות ייחסכו. מסתמן שרוב הקבוצות יקיימו את אימוני פתיחת העונה באצטדיונים הביתיים שלהן.

להזכירכם, הנשיונלס הם האלופים (צילום: YouTube>MLB)

הקומישינר פרסם אף הוא הודעה: "מייג'ור ליג בייסבול נרגשת להודיע שעונת 2020 נראית באופק. סיפקנו לשחקנים לו"ז מתאים ל-60 משחקים, ואנו נרגשים לייצר לאוהדים בייסבול אמיתי". כעת נותר להמתין ולראות מי מהשחקנים באמת יגיעו למחנות האימונים, ומי יעדיף לא לסכן את עצמו בשביל פחות מחצי עונה. רק שחקנים בקבוצת סיכון יכולים לוותר על העונה הזו, ועדיין יקבלו שכר.

בתוך כך, על פי דיווח שהגיע דווקא הבוקר, שלושה משחקני הקולורדו רוקיז נבדקו ונמצאו חיוביים לנגיף הקורונה, כך פורסם ב-Denver Post. רק לאחד מהם היו תסמינים מדאיגים. בחודש האחרון מספר שחקני הקבוצה הגיעו להתאמן באצטדיון הביתי של הרוקיז.

יוני לב ארי

die hard yankee fan, חי ונושם סביב הפאסט בול

לפוסט הזה יש 15 תגובות

 1. בדיוק יצא לי לצפות בסרט תעודה שמראה את מה שקרה אחרי ההשבתה של 94, זה מראות מפחידים לכל חובב בייסבול, הקהל בתחילה סירב לחזור ליציעים פרט לאוהדים השרופים. אני תהיתי אם החלום שלי לקחת את האחיין שכרגע גר בעמק הסיליקון למשחק מטס-ג׳איינטס כבר לא יקרה בחיינו. אבל פרופורציות.
  גם השבתה של הליגה לא תהרוג את הבייסבול, שכמו כל מפלצת מסחרית הענף גדול מדי כדי להכשל. מסתכלים על איכות המשחקים, הרייטינג, והאנשים ביציע, ושוכחים שהענף הכניס ב2019 יותר מ10 מליארד דולר, הסכום הגבוה בהיסטוריה (כולל חישובי אינפלציה). אולי פחות אנשים רואים היום בייסבול מאשר לפני X שנים, אבל ההכנסה פר צופה במגרש גדולה יותר, ההכנסה מטלוויזיה ושידורים גדולה יותר, וכן הלאה. כך או כך יקח לבייסבול עוד הרבה זמן להעלם מחיינו, אם בכלל זה יקרה בימי חיינו (והלוואי שלא).
  להבנתי, החשש היותר גדול הוא שביטול העונה הנוכחית יגרר לתוך הדיונים על הCBA שאמור לפוג בסוף העונה הבאה, מה שעלול לגרור עוד השבתה, ואז, שתי עונות ברצף כבר המכה תהיה גדולה מדי, בעיקר למיינורס. כרגע כל המועדונים הודיעו שישלמו לשחקנים, לפחות עד תאריך כלשהו. אבל עוד השבתה, והלך על הליגות האלה שאין להם הרבה הכנסות עצמאיות. היתרון של הבייסבול, שלכל מועדון יש שחקני רזרבה שמשחקים בקבוצה תחרותית ולא יושבים על הספסל וחובטים רק באימונים לא יסולא מפז, אבל בשביל זה צריך את כל מבנה המיינורס, ואם הליגה תושבת לשנתיים, זה יגרום להחזקת כל מערך הfarm הזה ללא כדאי כלכלית.

 2. אגב, יותר היסטורי, או היסטרי מכל זה היא הקביעה שהחל מהעונה הזו, המקום האחרון בעולם שבו הזורק עדיין חובט נפל. והנשיונל ליג תאמץ את הDesignated Hitter. ככה הצליחו לדחוף מהחלון מה שאיכשהו הליגה סירבה שיכנס בדלת.

    1. כן, לשמחתי כאוהד קבוצה בNL שהמשיכו לשחק בחוקים הישנים ולא נאלצתי לחזות בפיקציה הזו פרט לאינטרליג. אבל טוב, נתרגל גם לזה, אני מניח שהשלב הבא יהיה שהתופס גם לא יחבוט.

 3. יש עוד שינויים, שאפשר לחלק לשלוש דרגות. הטוב: זורק מחליף יהיה חייב לזרוק לשלושה חובטים או עד לסיום האינינג. הרע: משחקים שהופסקו לפני האינינג החמישי ישוחקו מהנקודה שבה הופסקו ולא מהתחלה. והמכוער: באקסטרה אינינגס ישחקו כמו במיינורס, כל צד שחובט יתחיל עם רץ על הבסיס השני שירשם כאילו הגיע עם Error, ויהיה החובט האחרון שנפסל באינינג הקודם.
  כל השינויים נועדו לקצר את זמני המשחקים, או למנוע משחקנים עומס מיותר, והם ״רק לעונה הזו״ שזה אומר לתמיד, רק שאלה של עם ימשיכו ל2021 או שתוך שנה שנתיים יוחזרו.

   1. רשמית שום דבר לא קבוע. לגבי הDH היה דיבור שזה ייכנס לנאשיונל ב2022. מעבר לזה קשה לי לראות את הליגה ממשיכה עם החוקים האחרים, אבל אני מעדיף להניח שכן ולגלות שטעיתי מאשר להניח שלא ולהתאכזב…

   2. אנחנו תמיד נחזור לנטייה של האמריקאים להימנע מתוצאות תיקו בכל מחיר. גם בעונה של 60 משחקים (עם פלייאוף מורחב) הסיכוי שתוצאות כאלה ישפיעו על שוברי שוויון בין קבוצות היא אפסית, בטח כשאנחנו מדברים על עונה של 162 משחקים.
    אני מבין את ההיסטוריה שעומדת מאחורי זה, אבל בצוק העיתים ניתן לקבל החלטות קצת יותר הגיוניות…

    1. אני בעד, שלא יהיה ספק. כל שיטת הדירוג בנוייה על נצחונות/הפסדים וgames behind וכזה, אז להכניס תיקו זו התאבדות, אבל בכח לדחוף את היציאה הזו? נראה לי שזה עוד תופעת לוואי של העידן המודרני שבו שחקנים וסוכנים קובעים מראש כמה מותר לשחקן לשחק וכזה ביחס לעונה. וחשש שהפעם ה״ביחס לעונה״ יגרום לשחקנים, בעיקר זורקים לסרב לעלות למשחקים שיגררו לאינינג 12+.

 4. בשעה טובה.
  הצדדים בחרו בהפוגה להפסקת אש לקראת הדיונים על ה-CBA הבא. הרבה דם רע זורם בין הצדדים בשנים האחרונות, זה לא הולך להיעלם במהירות (וכמובן יש את איום התביעה של השחקנים כלפי הבעלים, שלא הוסרה לחלוטין מהשולחן).

 5. משהו שאחד השדרים בESPN אמר, שכל הזמן אמרו ״זה לא ספרינט זה מרתון״ ומרוב שאמרו ״זה לא ספרינט, זה מרתון״ הגענו לנקודה שבה זה ספרינט…

כתיבת תגובה

סגירת תפריט