אירועי דיומא – 12.07.2019

 

וווימבלדון / אלכס דוקורסקי

אתמול נערכו שני חצאי גמר הנשים. המשותף להם היה התוצאות חד הצדדיות של ההתמודדויות. סימונה האלפ ניצחה בקלות די מפתיעה את אלינה סביטולינה, המדורגת בסה"כ מקום אחד מתחתיה, 6-1, 6-3. תוצאה קצת פחות מפתיעה נרשמה במשחק של סרינה וויליאמס מול בארבורה סטריצובה הצ'כית. האמריקאית, שתחפש את תואר הגרנד סלאם ה-24 שלה, גברה על יריבתה בתוצאה של 6-1, 6-2, עוד לפני שלוח המחוגים הראה שעה של משחק.

חצאי גמר הגברים (שידורים בערוץ 55 משעה 15:00)

15:00: נובאק דג'וקביץ'-רוברטו באוטיסטה אגוט – הסרבי הוא האלוף המכהן של הטורניר ומחפש את המייג'ור ה-16 שלו והתואר החמישי בווימבלדון. מולו יעמוד הספרדי בן ה-31, שמדורג 22 בעולם, בהופעה ראשונה בחצי גמר גרנד סלאם. המדורג ראשון בעולם מוביל במאזן הפנימי ביניהם 7-3, אולם בשני המשחקים האחרונים שלהם, שנערכו השנה על משטחים קשים, באוטיסטה אגוט ניצח בדפוס די דומה – חזר כל פעם מפיגור של מערכה. כך או אחרת, דג'וקוביץ', שנראה מצוין בטורניר, הוא הפייבוריט, אבל אנו עוסקים כאן בספורט ולא תמי המדורג הבכיר יוצא עם ידו על העליונה.

מיד אח"כ: רפאל נדאל-רוג'ר פדרר – כחודש אחרי ששיחקו בחצי גמר הרלאן גארוס, שני הספורטאים הגדולים הללו ימשיכו את היריבות ביניהם וייפגשו בשלב ארבעת האחרונים בווימבלדון, כשיהיה זה המשחק הארבעים ביניהם (24-15 לטובת נדאל). שניהם נראים מעולה בטורניר וקשה מאוד להעריך כיצד המשחק יתפתח. כיוון שעבר זמן לא מעט, יחסית. הנתונים הבאים חסרי משמעות מעשית, אבל כדאי להזכיר כי שני השחקנים נפגשו שלוש פעמים, בין השנים 2006-2008, בגמר הטורניר. בשניתיים הראשונות היה זה פדרר שניצח (במשחקים צמודים למדי, בייחוד ב-2007), והמשחק ביניהם לפני 11 שנה זכור כקלאסיקה מותחת במיוחד. פדרר חזר מפיגור של שתי מערכות, תוך שהמשחק נקטע מספר פעמים בגלל גשם, ונדאל ניצח 9-7 את המערכה המכרעת בדרך לזכיה ראשונה, מבין שתיים, באול אינגלנד קלאב.
פדרר ייחפש להמשיך את דרכו לעבר זכיה תשיעית בווימבלדון ו-21 בסך הכל במייג'ורס. יריבו ייאבק על האפשרות לשחק על ניצחון שלישי בטורניר וגרנד סלאם 19 בסה"כ.

אתלטיקה / אלכס דוקורסקי

אליפות אירופה עד גיל 23

יומה הראשון של האליפות, שנערכת בעיר השבדית יאלבה, היה מוצלח למדי עבור מספר אתלטים ישראלים. טדסה גטהון, אלוף ישראל ב-10,000 מטרים וחניכו של המרתוניסט האולימפי זוהר זימרו, זכה בהישג נהדר כשסיים שני במקצוע וזכה במדליית כסף. תוצאתו, שחלשה יותר משיאו האישי, היתה 28:46.97 (מאחורי הרץ הצרפתי המצוין, ג'ימי גרסייה). גודאדו בלאצ'או סיים במקום העשירי עם 29:02.79 ובוקאיו מלאדה הגיע במקום ה-16 עם 29:17.57.
שיאנית ישראל במאה מטר, דיאנה וייסמן (11.35), עברה שני סיבובים במקצוע בדרך אל הגמר שיערך היום ברבע לשבע בערב. חניכתה של אמה, אירינה, בהחלט עשויה להתמודד על אחת המדליות בשדה די פתוח, למעט הפייבוריטית לזהב, אווה סבובודה הפולניה (שיא אישי של 11.12).
אתלטית נוספת שהשיגה את הכרטיס לגמר היא זורקת הדיסקוס ממכבי ת"א, אסטל ולאנו. האתלטית המוכשרת, עוד לא בת 20, זרקה את המכשיר אתמול במוקדמות ל-50.60, תוצאה חלשה יותר די משמעותית משיאה האישי, שנקבע השנה, 54.28. בגמר, שיתחיל בשבע וחצי בערב, היא תנסה לשפר את תוצאתה מהמוקדמות ואולי אף לשפר את שיאה האישי.
אתלט נוסף, שנטל חלק אתמול בתחרות, הוא האצן המצוין ערן סיבוני, בעל שיא אישי של 46.80 שניות ב-400 מטר (האצן השני בטיבו בארץ במקצוע, אחרי דונלד סנפורד). ערן, שלומד במכללה בארה"ב והוא חניכו של המאמן רומן פרדמן מירושלים, קבע במוקדמות ל-400 תוצאה של 47.99 ולא עלה לשלב הבא.
שני אתלטים נוספים ישתתפו מחר במקצי המוקדמות. בשעה 11:35 חנין נסאר תתחיל את תחרות המוקדמות בקפיצה לגובה. האתלטית המוכשרת מעראבה ואלופת הארץ במקצוע, שמתאמנת תחת הדרכתו של מאמן הקפיצות המצוין אנטולי שפרן באגודת מכבי ת"א, קבעה לא מכבר את שיאה האישי, 1.82. כדי לעלות לגמר יש לקפוץ 1.89 או לקבוע את אחת מ-12 התוצאות הטובות באותו היום, מה שכמובן מעיד כי המשימה לא תהיה פשוטה עבור חנין.
אדם יעקבי בן ה-21 הוא אצן מוכשר במקצוע 400 המשוכות ונמצא במגמת התקדמות משמעותית. חניכו של המאמן רפי גרודצקי מהפועל חולון, שמתמחה באימון משוכות, ייזנק היום בשעה 12:00 במקצה השני בתחרות המוקדמות של המקצוע. שיאו האישי של אדם, שנקבע לא מזמן, הוא 51.60. כדי לעלול לחצי הגמר עליו להיות בין שלושת הראשונים במקצה או להיות בין ארבעת האתלטים שסיימו מחוץ לשלושת המקומות הראשונים במקצים שלהם, אך קבעו את הזמנים הטובים ביותר מבין אלה שלא עלו אוטומטית. סביר להניח כי על מנת לעלות, יהיה עליו לשפר את שיאו האישי, מה שבהחלט ייתכן.

מעקב אחר התוצאות וצפיה בשידור חי (באיכות מצוינת) ניתנת כאן. כמו כן, התחרות תשודר ביורוספורט 2 (ערוץ 60) ובערוץ 555 (5 כוכבים).

ליגת היהלום בבירמינגהאם

התחרות התשיעית בסבב היוקרתי תיערך הערב במונאקו (שידורישיר משעה 21:00 בערוץ 51, ספורט 1). כבר אתמול נערכה תחרות הקפיצה המשולשת לנשים בנמל של הנסיכות לבית גרימלדי. יולימאר רוחאס, אלופת העולם מונצואלה, ניצחה בתוצאה של 14.98. תחרות מוצלחת מעט פחות היתה לאלופה האולימפית, קתרין איברגוון מקולומביה, שסיימה חמישית בתוצאה של 14.33מ'.
התחרות במונאקו ידועה באיכותה הרבה של ריצת 1500 המטר בה (על אף שמדובר במקצוע שאינו כלול בליגה). לנוכח שדה המשתתפים, שדי דומה לזה שלקח חלק בריצה הנפלאה לפני שבוע בלוזאן, לא מן הנמנע כי נראה גם הפעם תוצאות איכותיות. רשימה חלקית של הרצים תכלול את טימותי צ'רויוט הקנייתי, האחים הנורבגים פיליפ ויאקוב אינרבריגצן, איינלה סולמאן מג'יבוטי ועוד רבים וטובים.
המקבילה הנשית במקצוע תהיה ריצת המייל. תיקח בה חלק אתלטית ששרפה את המסלול בתחרות בסטנפורד לפני כשבועיים עם תוצאה של 8:18 ב-3000 מטר, והיא כמובן סיפאן חסן מהולנד. אתלטיות מצטיינות נוספות שישתתפו במקצוע יהיו גודאף צגאי מאתיופיה ורבאבה עראפי ממרוקו.
תחרות הקפיצה במוט לגברים צפויה להיות מרתקת ותכלול בתוכה שני אתלטים שחלפו השנה מעל לשישה מטרים, ארמנד דופלאנטיס (השבדי-אמריקאי) ופיוטר ליסק, המצטרף הטרי מפולין למועדון ששת המטרים. יחד איתם יתחרו קופצים חזקים מאוד כמו שיאן העולם רנו לה-וילאני הצרפתי וסם קנדריקס, אלוף העולם האמריקאי.

זו היתה רק התייחסות קצרה לתחרות. ניתן לראות את רשימות המשתתפים והתוצאות (שמתעדכנות בזמן אמת) כאן.

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

הטור דה פראנס – קטע 7

קטע 6, קטע הטיפוס הראשון במירוץ, כלל את הסיום ב"מקפצת הבנות היפות", סיום שהדרך היחידה לתארו היא התעללות. הקטע היה כולו בשליטת קבוצת הבריחה, שהורכבה מכמה רוכבים איכותיים מאד. ככל שהטיפוס האחרון התקדם, הקבוצה התקלפה מחבריה, עד שבקילומטר העפר האחרון של הבנות היפות נותרו שניים – ג'וליו צ'יקונה ודילן טיונס. השניים פידלו במהירות של כמעט עמידה, אך במטרים האחרונים היה זה טיונס שהצליח לפתוח פער קטן על חברו ולזכות בקטע, הראשון שלו בגראנד טור. אלא שצ'יקונה, אחד מכוכבי הג'ירו האחרון, לא צריך להיות מאוכזב מדי. האיטלקי הצעיר הספיק להגיע מספיק מוקדם לפני מתחרי ה-GC, מה שנתן לו את החולצה הצהובה בהפרש של 6 שניות, בדיוק הזמן שקיבל כבונוס על המקום השני. המוביל במירוץ עד הקטע, ז'וליאן אלאפיליפ, ניסה נואשות לשמור על החולצה בהתקפה אחרונה על השיפוע התלול, אך כאמור החמיץ את המטרה על חוט השערה. מי שעוד נראו טוב היו גראן תומאס, שהצליח לעקוף את אלאפיליפ במטרים האחרונים, ותיבו פינו, שהגיע יחד עם בן ארצו. במפסידים של הקטע ניתן למנות את וינצ'נזו ניבאלי, שאיבד כ-50 שניות, ואת רומן בארדה, שאיבד כדקה וחצי. כך קיבלנו בתמונת ההובלה את צ'יקונה בראש, כשאחריו אלאפיליפ (6+), טיונס (32+), בנט (47+), תומאס (49+), ברנאל (53+), פינו (58+), קרוייזויק (1:04+), וודס (1:13+) ואורן (1:15+).

קטע 7 הוא קטע שונה בתכלית השינוי מזה של אתמול. הקטע הארוך במירוץ (230 ק"מ) הוא גבעי בתחילתו ושטוח בסופו, מה שיהפוך אותו למתאים למיאוץ המוני. מבין המועמדים לזכייה, ויוויאני וסאגאן ינסו להכפיל את ההישגים שלהם במירוץ עד כה, גרונבייגן ינסה להצדיק את היותו אחד המאיצים הטובים בעולם, ויואן, מתיוס, טרנטין, קריסטוף, קולברלי וניצולו ינסו אף הם את כוחם במיאוץ הסיום. שידורים ביורוספורט ובספורט 5 ב-12:10.

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 102 תגובות

 1. טוב הלילה הסתיימו רבעי גמר באליפות אפריקה כאשר אלג'יריה ניצחה את חוף השנהב בדו קרב מהנקודה הלבנה.
  בדיוק הזכרנו שחוף השנהב מובילה את אפריקה עם 8 דו קרבות מהנקודה אז מול אלג'יריה היא הגיעה לדו קרב תשיעי וירדה למאזן שלילי של 5-4
  אלג'יריה לעומתה ניהלה דו קרב רביעי ומאזנה הוא 1-3 .
  טוניסיה הגיעה אף היא לחצי הגמר לאחר 0-3 קל על מדגסקר
  על חצאי הגמר בתגובה נפרדת.

 2. חצי גמר ראשון יום ראשון 19.00בערב סנגל מול טוניסיה.
  היסטוריה בטורניר :
  סנגל:
  עם הופעה חמישית בחצי הגמר אך רק פעם אחת עברה את חצי הגמר ב 02 אז נוצחה בגמר ולמעשה היא הנבחרת היחידה מבין העולות לפיינל פור שאין באמתחתה גביע ומצד שני היא הנבחרת הבכירה בדירוג מבין הנותרות ובכלל באפריקה וגם ההישג שלה במונדיאל בודד הגבוה מכל המתמודדות שנותרו (וגם הגבוה בכל הנבחרות יחד עם קמרון וגאנה שכבר הודחו).

  טוניסיה :
  הופעה שביעית בחצי גמר הגיעה לגמר 3 פעמים וזכתה בתואר פעם אחת ב 2004 .

  הדרך לחצי הגמר :
  סנגל ניצחה את בית 1 במוקדמות
  היא שובצה בבית 3 וסיימה שנייה לאלג'יריה ולפני קניה וטנזניה
  בבתים היא ניצחה 0-2 את טנזניה ואז הפסידה 1-0 לאלג'יריה לפני שניצחה את קניה 0-3
  בבתים היא ניצחה 0-1 את אוגנדה ובנין .
  סאדיו מאנה כוכבה של ליברפול מוביל אותה עם 3 שערים
  כאשר לאמין גאסמה מוליך אותה בבישולים עם 2.
  סה"כ הנבחרת השיגה 4 ניצחונות והפסד ויחס שערים של 1-7 ( 0.2-1.4 )

  טוניסיה :
  סיימה כאלופת בית 10 במוקדמות
  שובצה כאן בבית 5 סיימה שנייה עם 3 תוצאות תיקו מול אנגולה ומאלי בתוצאה 1-1 ומול מאוריטניה 0-0 ,
  בשמינית הגמר היא סיימה ב 1-1 עם גאנה אך עברה דו קרב פנדלים של 5-4 על גאנה
  ברבע הגמר היא רמסה את מדגסקר 0-3 במה שהיה לה למעשה כניצחון הראשון בטורניר
  סה"כ ניצחון בודד לצד 4 תוצאות תיקו ויחס של 3-6 ( 0.6-1.2 )
  יוסף מסקאני מוליך אותה עם 2 שערים

  דירוג עכשוי
  סנגל 22 לעומת 25 של טוניסיה המדובר בשתי הנבחרות המדורגות הכי גבוה ביבשת כיום
  לסנגל זו הופעה 15 בטורניר לעומת 19 של טוניסיה

  מפגשי עבר בין הנבחרות
  1. שלב הבתים 1965 בית 1 המשולש הסתיים ב 0-0 אז הטורניר מנה 2 בתים של 3 אלופת הבית עלתה לגמר וזו הייתה טוניסיה שנוצחה בגמר 3-2 על ידי גאנה (סנגל סיימה במקום הרביעי הכללי )

  2. שלב הבתים 02 בית 4 מחזור שלישי ואחרון הנבחרות סיימו ב 0-0 שהספיק לסנגל למקום הראשון בבית ולהעפלה והגעה עד הגמר בעוד טוניסיה סיימה שלישית בבית והודחה .

  3. רבע גמר 04 טוניסיה מנצחת 0-1 וממשיכה כל הדרך לזכייה ראשונה (ואחרונה ) בתואר.

  4. שלב הבתים 2008 בית 4 מחזור 1 הנבחרות נפרדות ב 2-2 טוניסיה תעלה מהבית הזה מהמקום הראשון (תעוף לקמרון ברבע) בעוד סנגל תסיים שלישית את הבית ותודח

  5. שלב הבתים 2017 בית 2 מחזור ראשון סנגל מנצחת לראשונה את טוניסיה במסגרת האליפות 0-2 במחזור הראשון
  סנגל סיימה לבסוף ראשונה בבית וטוניסיה שנייה
  שתי הנבחרות הודחו ברבע הגמר
  אשר על כן מפגש בחצי הגמר הוא המתקדם ביותר ביניהן

  1. נכון. יש לא מעט שחקני כדורסל בעלי פוטנציאל להצטיין באתלטיקה, ובפרט בקפיצה לגובה. גם הקופץ לגובה מס' 2 בארץ כיום, צור ליברמן (שיאי אישי של 2.22), שיחק כדורסל עד גיל נוער.
   אלוף העולם במקצוע ב-2007, דונלנד תומאס מאיי הבהמאס (2.35) גם כן שיחק כדורסל.

  1. זה נראה ככה עוד לפני שהתחלנו, אבל כמו שאתה אומר זה באמת מוקדם מדי והשנה הם הראו נטיות אובדניות…

  2. ממש לא.
   הטור לא בכיוון של סקיי אלא הוכרע ונגמר.
   גראן תומאס זכה בו שוב.
   עיקרון ההרתעה הכניס פחד בליבו של ולורדה.
   שתקף בצורה הטפשית ביותר שאפשר.
   ללנדה אין רגליים .
   קינטנה לא קיים, פוגלסאנג פצוע ניבאלי עייף מהגירו ,ארו חולה.
   תיבו פינו עשה אתמול קולות של רוכב אופניים
   יעבור לו מהר….
   הטור לא הולך לכיוון הוא פשוט נגמר !
   לרוכב הספרדי הגדול מגיע לנצח פעם אחת בקריירה במיוחד לאחר שחזר מפציעה מחסלת קריירה ,אך אין מגיע בספורט….הוא טיפש מדי .
   הסיפור גמור .

   1. לרוכב הספרדי הגדול אלחנדרו ולוורדה מגיע לנצח פעם בטור .
    מאחר וזו היתה המטרתו כל הקריירה.
    אך ולוורדה בחר בשנת 2004 ללכת לאיי בלאריס ,לעבור לקבוצת אי בלאריס מאוחר יותר קאשה ד 'אפארנה והיום מוביסטאר.
    ולוורדה עזב את קומונידאד וולנסיינה קלמה ,זו שנתנה לו כבר אז חוזה הזוי בסך מליון אירו בשנת 2004 לפני שהוכיח משהו רק על סמך נצחונו בקטע בסיירה נבדה בוולטה וסגנות אליפות העולם אותה שנה.
    ולוורדה היה אז בערך שתי דרגות טוב מקונטאדור ,ודרגה אחת טוב פחות מרוברטו היראס.
    בגילו אז לו היה עובר לקבוצה נורמלית או מותר על כסף ונשאר בקלמה יכל להתקדם יפה.
    בקבוצת הפושטקים ריינולדס ,ממש כך הקבוצה הוקמה על ידי סאסטרה האבא
    על מנת לתמוך ברוכב אשר ניצח בוולטה ונפסל , הקבוצה נקראה בתחילתה פניה סיקליסטה אנחל ארויו לפני ששמה שונה
    לריינולדס נותנת החסות הראשונה .
    הקבוצה הצליחה מעל ומעבר בשל תמיכת ההורים באווילה פרבר זנוח של הבירה מדריד .
    ברירת ההורים היתה פשוטה ,רוצים בנים פושעים או רוכבי אופניים …
    וכך בשנת 2005 פגש ולוורדה כוכב צעיר ומוכשר את פבלו לאסטראס .
    פאבלו היה מנהיג הקבוצה אז.
    טמבל לא ממושמע חסר חינוך שגדל על משנתו של דון קישוט…
    ולוורדה היה עבור לאסטראס הסדין האדום …עבור השור ,או תחנת הרוח שבה נלחמים …
    הכוכב השני בקבוצה ובנו של המאמן בקבוצה המשפחתית הזו היה פאקו מנצ'בו , שבהחלט לא התכונן לסייע לולוורדה יותר מאשר פבלו לאסטראס…
    מאז ועד היום ,להוציא אירועים בודדים
    כמו הג'ירו האחרון מתנהלת קבוצה זו
    כמו גן ילדים ביום טוב…
    על ניהול הקבוצה אין מה להכביר מלים….
    בקרוב ולוורדה יפרוש, האריך חוזה עד 2021 ואז יקבל תפקיד מקצועי בקבוצה.
    תפקיד מקצועי אחרי שלא למד כלום …
    בשנת 2004 בשיא יכולתו יצא ולוורדה בוולטה להתקפה מהסוג שראינו אתמול.
    הכלל הראשון בהתקפה הוא אם רוכבים נצמדים לגלגל מאחור הם נהנים משאיבה יניקה בשל הואקום שיוצר הרוכב מלפנים ,במילים אחרות דראפטינג.
    יצאת להתקפה לא הצלחת לנער רוכב מאחור תן לו לעבור ושב על גלגלו אל תמשיך מלפנים.
    משנת 2004 עד 2019 ולוורדה לא למד את העיקרון הבסיסי הזה.
    מדובר ברוכב המקבל סביב המיליון יורו לעונה, שלא מבין פיזיקה בסיסית , דוגמא אחרת לחוסר הבנה זה היתה ההתרסקות בדיסלדורף לפני שנתיים .
    ההתקפה ההיא שנת 2004 הסתיימה בנצחון דניס מנצ'וב .
    ואתמול ולוורדה יצא מתמונת ההתמודדות על הניצחון בטור.
    לרוכב שלא לומד לא מגיע לנצח בטור .
    זה לא שאני בעד תומאס עכשיו, דוקא מעדיף את פוגלסאנג או ניבאלי כדי שתהיה תחרות.
    אך אי אפשר לשחות נגד הזרם פייר או לא פייר ,תחרותי או לא, מבוים או לא .
    התשובה לא תשנה את התוצאות.

 3. אדם יעקובי קבע 51.89 שניות במוקדמות ל-400 משוכות ועלה לחצי הגמר, שיתקיים מחר בערב (18:20). העובדה שהתחרות תתקיים בערב, שעה נוחה יותר למרבית האתלטים בגלל היבטים של "שעון ביולוגי" וטמפרטורת גוף, עשויה לשפר את הסיכויים שלו לשפר את שיאו האישי, לאור הכושר המצוין שבו הוא נמצא.

  1. אני בור בכל הקשור ללינקים שלא מוגשים לי על מגש של כסף (קצת יותר חזק בלינקסים, ממיני החתולים היפים וטובי המזג).

   1. אני אחפש ואשים.
    וגם לי יש ניסיון עם לינקסים.
    מעניין שלא ממש הצליחו לביית אותם כמו עם חתול הבית אפילו שהיום אנשים מחזיקים הכל בבית כולל אריות נמרים טיגריסים קוגרים לינקסים וכדומה. דווקא על יגוארים לא שמעתי למרות שמניסיוני גם הם יכולים להיות חברותיים, אבל זה סיפור מהצבא מלפני 35 שנה…

    1. כן, מודע לתופעה הזאת. חושב שזה לא הדבר הכי נעים. הן לחתולים הגדולים שחיים בבית וסובלים ממתח נפשי, כיוון שהם רחוקים מהטבע, והן עבור בעלי הבית, שעלולים לשלם בחייהם על חיבתם המוזרה.

 4. נפלא כרגיל.

  ליגת היהלום במונקו, תענוג צרוף:

  ליגת היהלום מגיעה הערב למונקו!

  ומי שיארגן קישור לצפייה ישירה דרך האינטרנט יזכה להגיע (כנראה) לגן עדן..

  ובין היתר, בתפריט:

  1. כל התותחים הכבדים בקפיצה למוט גברים יהיו שם.
  2. לסיטסקנה תנצח בגובה נשים והשאלה הגדולה היא: "באיזה תוצאה?"
  3. סמבה הקטארי ראש בראש מול מונטגומרי האמריקאי ב400 מ' גברים (לא זמן איכותי במיוחד צפוי אבל אולי מאבק מעניין)
  4. קליי, טיילור ופיצ'ארדו הפורטוגלי במאבק משולש במשולשת גברים (האם מחסום ה18 מ' יחצה שוב?)
  5. יאניק בראון הג'מאייקנית (שיא אישי של 12:40 ש' מהשנה) תנסה לשפר את התדמית המפוקפקת (בעיניי) של האתלטיקה הג'אמייקנית ב100 מש' נשים.
  6. ******** מאבק אדיר ב800 מ' גברים בין שלושה רצים שכבר ירדו השנה את ה1:44 ד' – עמוס מבוצוואנה, מק'ברייד הקנדי (!) ורוטיץ' הקנייתי. אני צופה אש ותמרות עשן. **********
  7. 200 מ' נשים אני צופה נצחון של הבהאמית מילר-איבו על אף שהתוצאה הטובה יותר השנה היא דווקא של הניגרית אוקאגברה. לא שולל על הסף הפתעה של טאלו מחוף השנהב שעד עכשיו לא הרשימה ב200 מ' אבל חזרה לכושר ב100.
  8. *********** ריצת 100 מ' גברים. 5 מהרצים ירדו השנה מה10 שניות ובראשם ליילס האמריקאי ואודורו הניגרי, שניהם עם 9.86 ש'. גאטלין (9.87 השנה) גם שם, כמו גם גילספי האמריקאי וסימבי הדרום אפריקאי. להערכתי, אם ליילס ימשיך במגמה של הכושר הנוכחי שלו, הוא יכול לרדת מה9.70 ש', והכל תלוי ביום שלו ובתנאי מזג האויר. 9.65 ש' לא יפתיע אותי. **********

 5. דיאנה וייסמן סיימה במקום הרביעי בגמר מאה המטר בתוצאה של 11.48. אווה סבובודה הפולניה ניצחה עם 11.15.

 6. פדרר מצליח לחזור משתי שבירות קטנות בשובר השוויון של המערכה הראשונה, מנצח בחמש נקודות רצופות וזוכה במערכה הראשונה.
  משחק צמוד מאוד בינתיים, כששני השחקנים מגישים היטב.

     1. חחחחחחחחחחחח
      נראה לך? זה פאקינג פדרר. התאפס אחושרXXXה התאפס.
      הכניס לו באבי אביו 🙂
      ואנחנו קיבלנו עוד אחד מהמפגשים האלה שמאדירים את השנים….

 7. היה צמוד במערכה הראשונה. בשנייה נדאל שבר אותו ואחרי שפדרר לא הצליח לשבור אותו בחזרה הוא ויתר על המערכה

 8. פשוט ביזיון לראות את אסטרטגיית המשחק של פדרר.
  מאוד פשוט:
  1. תוריד עוצמה בסרב ותכניס מכה ראשונה גבוהה לבק הנד של נדאל
  2. תברח לפורהנד שלך בכל הזדמנות
  3. תלך על נקודות קצרות ככל הניתן ואם אין הזדמנות- ללכת על הבקהנד של נדאל

 9. וואו איזה מעצבן שפדרר מקבל יותר מדי בטחון וסוטה מהדרך שלו.
  היו לו לפחות 2 הזמנויות לא לתת לנדאל את הפורהנד ופישל

 10. 5 פעמים .. ולקח את הנקודה ואת המשחקון אחרי פיגור של 0-30
  פדרר צריך לשחק כמו נדאל.
  לא להוריד את הרגל מהגז ולא לתת לנדאל שבריר של הזדמנות.
  לחזור על אותן 2 פעולות שהובילו למצב הזה עד הסוף. מבלי לערבב אסטרטגיות. בלית ברירה או כשהמגרש פתוח ללכת על הפורהנד. בסרב מדי פעם ללכת לאמצע או בקהנד. בלי משחקים

  1. המטיל המצטיין ביותר העונה הוא מאגנוס קירט האסטוני עם שתי הטלות מעבר ל-90 מטר.
   אגב, הנתונים הפיזיים שלו צנועים, יחסית.

    1. השור שואג אבל השוויצרי עושה טיק טוק ושב השור שואג אבל הפעם הוא סוף סוף לקח וקיבלנו עוד משחקון. האם פדרר לוקח את הבא וסוגר על הגמר בראשון מול ג'וקוביץ?

 11. נגמרו המילים לתאר את השוויצרי הזה בגילו המופלג. האם ימשיך לשחק אחרי גיל הפרישה של גימי-נשמה הגדול?

  1. תוצאה נהדרת לנייג'ל אמוס מבוצוואנה ב-800 מטר, 1:41.89. כמובן שזוהי תוצאת השנה, ולמעט אמוס עצמו (בלונדון 2012, אז סיים שני), רק שלושה רצים קבעו תוצאות מהירות יותר.
   הסיבוב הראשון, באדיבותו של מכתיב הקצב, היה אחד המהירים שראיתי, 48.70 שניות.

   זיו, בזכותך ראיתי זאת בשידור חי. שוב תודה גדולה.

  2. 5.82 במוט הספיק בזמנו לאברבוך למיטב זכרוני לזכיה באליפות אירופה.
   ברור שעם כניסת החומרים המרוכבים דברים
   מתקדמים , ברור כי יכולת ניתוח התנועות.לאור היכולת.צילום איטי ושיפור הטכניקה מוסיפים עוד ועוד ,אך עדיין ההתקדמות מטורפת.

   1. 5.85 באליפות אירופה במינכן 2002. ארבע שנים אח"כ, ביטבור שבשבדיה, הוא קפץ 5.70 במזג אוויר גשום וקר וניצח גם כן.
    שיא העולם שופר מאז בס"מ אחד (6.16 ב-2014), אבל הרמה די דומה, באופן כללי.
    האמצעים הטכנולוגיים אכן משתכללים כל הזמן ומניח שיש לכך השפעה על ניתוח הקפיצה במוט, שהיא כנראה המקצוע הטכני המורכב ביותר באתלטיקה.

 12. תחרות אדירה במונקו הערב:
  שיא עולם בריצת מייל לנשים (חסן)
  6.02 מ' ושיא אישי לליסק במוט
  טיילור עם שיא תחרות במשולשת 17.82 מ'
  ריצה משובחת ב800 מ'
  ועוד ועוד ועוד

  שבוע הבא יומיים של ליגת היהלום בלונדון

 13. זכינו לחיות בדור שבו שיחקו יחד 3 הטניסאים הגדולים בכל הזמנים. אני הייטר של נולה אז נוותר עליו, אבל לקלאס במשחק של פדרר ולאישיות של נדאל אין מקבילה באף ענף ספורט אחר. אגדות

כתיבת תגובה

סגירת תפריט