אירועי דיומא – 11.07.19

היום – שני משחקי רביעי הגמר האחרונים באליפות אפריקה, ובנוסף הסיבוב הראשון בליגה האירופית כאשר במוקד יהיו מכבי חיפה נגד מורה הסלובנית וגם הפועל באר שבע מול לאצי האלבנית, וגם קטע הטיפוס הראשון בטור דה פראנס. כמו כן, ייערכו חצאי הגמר של הנשים בווימבלדון.

כדורגל / ניר מועלם:

משחקי היום:

אליפות אפריקה – רבע הגמר :

19:00 חוף השנהב – אלג'יריה,  ספורט 5 : המשחק אולי הכי מסקרן בשלב רבעי הגמר יהיה בשעה המוקדמת כאשר חוף השנהב הנהדרת תפגוש את אלג'יריה שהשיגה את הניצחון הכי משכנע בשמינית הגמר.

הדרך אל אלג'יריה : בבית המוקדם הם שיקחו בבית ג' וסיימו אותו עם 3 ניצחונות מ-3 משחקים על: סנגל, קניה וטנזניה, ואז בשמינית הגמר הם התפוצצו על גינאה 3-0, אני רק אציין שבבתים יחס השערים שלהם היה 6-0, כך שעד היום בטורניר הם עדיין לא ספגו ולו שער אחד, והם הנבחרת היחידה שעדיין לא ספגה בכל הטורניר.

הדרך של חוף השנהב : היא שיחקה בבית ד' וסיימה שניה אחרי מרוקו וזה אחרי שניצחה את דרום אפריקה ונמיביה אך הפסידה למרוקו, בשלב שמינית הגמר היא ניצחה 1-0 את מאלי שהספיק לה כדי לעלות לרבע הגמר.

הימור – אני מאז ומתמיד אהבתי את חוף השנהב, וכנראה שדרוגבה גרם לי לאהוב אותם, ולכן אני מאוד מקווה שנראה אותם בשלב הבא, אך אי אפשר שלא להסתכל על העובדות בשטח והם שאלג'יריה נראת נהדר בטורניר הזה עם בית ושמינית גמר מושלמים עם 4 ניצחונות מ-4 משחקים וגם יחס שערים של 9-0, אז נכון שראינו דוגמה חייה בקופה אמריקה עם קולומביה שעפה מהטורניר אפילו בלי לספוג גול, אבל הכל יכול לקרות ואני אהמר על אלג'יריה.

22:00 מדגסקר – טוניסיה,  ספורט 5 : הפתעת הטורניר יחד עם בנין תנסה להמשיך את המומנטום והטורניר הנהדרים שלה ולהמשיך להפתיע את כולם.

הדרך של מדגסקר : סיימה ראשונה בבית ב' כאשר סיימה בתיקו מול גינאה אך ניצחה את ניגריה ובורנדי, ואז בשלב שמינית הגמר היא פגשה את קונגו ובמשחק שנגמר ב2-2 עם ספיגה בדקה ה-90, היא הלכה לפנדלים אותם היא ניצחה.

הדרך של טוניסיה : סיימה שניה בבית ה', עם בית מאוד אנמי בו היא עשתה שלוש תוצאות תיקו מתוך שלושת המשחקים מול: מאלי, אנגולה ומאוריטניה, ובשמינית הגמר הם פגשו את גאנה החזקה ורק בתוספת הזמן שער עצמי של המרוקאנים שלח את המשחק להארכה אך הם לא נשברו ובפנדלים הם ניצחו את גאנה.

הימור – טורניר לא טוב של הטוניסאים עם תוצאות תיקו מול אנגולה ומאוריטניה החלשות לא מסמל משהו טוב כל כך, ומנגד מדגסקר נראת נהדר בטורניר הזה עם ניצחון על ניגריה אפילו, ולכן אני אהמר על הפתעת הטורניר שתמשיך להפתיע אותנו עוד קצת.

סיבוב מוקדמות ראשון – הליגה האירופית:

יש היום מספר משחקים כאשר במוקד הישראליות שלנו מכבי חיפה והפועל באר שבע.

18:30 לאצי – הפועל באר שבע, ספורט 1 : לאצי האלבנית סיימה שישית בליגה האלבנית ורק בגלל הרחקה של קבוצה מאלבניה ועוד אחת שלא העבירה בזמן לאופ"א את התזרימים שלה היא הגיעה למפעל הזה, כך שלא מדובר באחת הקבוצות החזקות באלבניה, וחשוב לומר שהיא סיימה שישית, זה אומנם נראה גבוה אך זה מתוך ליגה של 10 קבוצות בלבד. יש להם איצטדיון קטנטן שמכיל רק 5,000 מקומות בלבד ובו הם יארחו את הסיבוב הנוכחי. אין יותר מידיי מה להרחיב על הקבוצה הזו שמורכבת כמעט כולה מאלבנים, ואני לא צופה שלבאר שבע תהיה בעיה לעבור אותה, ואני חושב שבאר שבע גם צריכה לנצח אותה פעמיים.

20:00 מכבי חיפה – מורה, ספורט 3 : מכבי חיפה פוגשת את מורה הסלובנית, אין ספק שחיפה קיבלה הגרלה קשה יותר מבאר שבע אך זו הגרלה שמכבי חיפה צריכה לעבור, עם כל הכבוד לקבוצה הסלובנית. מורה סיימה במקום הרביעי בליגה הסלובנית מתוך עשר קבוצות ואם אינני טועה זו הפעם הראשונה שהמועדון משחק במפעל אירופי. הם לא עשו שינויים גדולים מידיי בקיץ – הם הביאו שני שחקנים יחסית אלמוניים מליגות נמוכות אבל הם איבדו את הבלם שלהם סאפירו פרישיץ לטובת מריבור.  מכבי חיפה בבית חייבת לנצח את המשחק, וכמו שראינו הקיץ בכרמל לא היה הכי פורה שאפשר אבל עדיין, הסגל של חיפה, סמי עופר והאוהדים אמורים לספק את החבילה המספיקה כדי לעבור לשלב הבא שם תחכה שטרסבורג הצרפתית ( נכון שהיא מצרפת, אבל היא קבוצת אמצע טבלה שזכתה בגביע ולכן משתתפת במפעל, כך שמכבי חיפה לא צריכה לפחד ממנה, למרות שהצרפתים ככל הנראה יהיו עדיפים).

משחקי אתמול:

רבע גמר גביע אפריקה :

סנגל ניצחה את בנין 1-0 משער של גוייה בדקה ה-69 מבישול של סאדיו מאנה ולקראת סוף המשחק אוליבר ורדון, שחקנה של בנין הורחק באדום ישיר בדקה ה-82, מה שמעלה את סנגל לחצי הגמר, שם היא תשחק מול המנצחת במשחק של מדגסקר מול טוניסיה, והרבה אומרים שהדרך שלה לגמר סלולה, אני דווקא חושב שלא כל כך בקלות.

במשחק השני של היום ניגריה התקשתה מול דרום אפריקה אך ניצחה לבסוף 2-1 משער מאוחר בדקה ה-89 של טרוסט אקונג שהעניק לניגרים את הכרטיס לחצי הגמר, שם תחכה להם מסוכה הרבה יותר קשה בדמות המנצחת בין חוף השנהב לאלג'יריה.

סיבוב מוקדמות ראשון בליגת האלופות:

אני בדרך כלל לא ארחיב בחלק הזה אך אתמול נערכו מספר משחקים שסגרו את המשחקים הראשונים בסיבוב המוקדמות הראשון כאשר התוצאות המרכזיות הן :

באטה בוריסוב – פיאסט גליביצה : 1-1 , האלופה הפולנית משיגה תוצאה נהדרת לגומלין שיערך בביתה וסביר להניח שניפרד כבר בסיבוב הזה מבאטה בוריסוב.

פרנצוורוש – לודוגורץ : 1-2 , הפתעה מאוד גדולה, לפחות לטעמי אחרי שלודוגורץ מפסידה בחוץ 2-1, אך עדיין זה תוצאה שתספיק לה לדעתי כדי לעבור בגומלין. אציין שדודו ביטון פתח בהרכב והוחלף ראשון בדקה ה-66, מיד לאחר שנכבש השער השני של פרנצוורוש. מאוויס צ'יבוטה השלים 90 דקות.

סלובן ברטיסלבה – סויסטקה : 1-1 , תוצאה מאוד מפתיעה לדעתי, אני ציפיתי שהאלופה הסלובקית תנצח ותעבור את האלופה ממונטנגרו אך שער בדקה ה-95 של סויסטקה העניק להם 1-1 מאוד חשוב לקראת הגומלין.

 

ווימבלדון / אלכס דוקורסקי

בטרם נקרא על חצאי גמר הנשים, מספר מילים על רבעי גמר הגברים שהתקיימו אתמול. למעשה, לא נפלו הפתעות במשחקים אלה, והשחקנים המדורגים גבוה יותר, כולם בני למעלה משלושים, העפילו לשלב ארבעת האחרונים של הטורניר. המדורג ראשון בעולם והאלוף המכהן של הטורניר, נובאק דג'וקוביץ' הסרבי, איבד את הגשתו מול דויד גופן הבלגי במערכה הראשונה, אך הצליח להתאושש מהר, לזכות במערכה ולקחת בקלות את שתי המערכות הבאות. יריבו של הסרבי יהיה רוברטו באוטיסטה אגוט. הספרדי בן ה-31 יערוך את הופעת הבכורה שלו בחצי גמר של טורניר מייג'ור לאחר שגבר בארבע מערכות על גידו פלה הארגנטיני.
חצי הגמר השני של הגברים יעמוד בסימן היריבות הגדולה בין פדרר לנדאל, שלפני כחודש נפגשו גם בחצי גמר הרולאן גארוס, כשהספרדי ניצח ללא איבוד מערכה. פדרר חזר אתמול מפיגור מערכה מול נישיקורי המצוין והעיקש וניצח את היפני בארבע מערכות. נדאל התמודד מול סם קווארי, האמריקאי בעל חבטות הפתיחה החזקות. האחרון הצליח לחזור מפיגור של שבירה במערכה הראשונה, אך הספרדי שבר פעם נוספת וניצח בה 7-5. שתי הבאות הבאות היו פשוטות יותר עבור המדורג מס' 2 בעולם והוא ניצח בהן בתוצאה זהה, 6-2.

שידורים החל מהשעה 15:00 בערוצי 55-58.

15:00: אלינה סביטולינה (אוקראינה)-סימונה האלפ (רומניה) – היום ייערך המפגש השמיני בין שתי הטניסאיות המעולות הללו, שמדורגות במקומות עוקבים בעשיריה הראשונה, האלפ שביעית וסביטולינה שמינית. האוקראינית בת ה-24 מובילה 4-3 על יריבתה בת ה-27, ילידת העיר קונסטנצה לחופי הים השחור (גם יריבתה נולדה לחופי הים הזה, בעיר אודסה שבאוקראינה). האלפ זכתה ב-2018 ברולאן גארוס ושיחקה בחצי גמר ווימבלדון לפני חמש שנים. עבו סביטולינה, שכבר מספר שנים נמצאת בצמרת, תהיה זאת הופעה ראשונה בחצי הגמר. הישגה המשמעותי, עד היום, הוא זכייתה בטורניר סוף השנה ב-2018 בסינגפור, שבו נוטלות חלק שמונה המדורגות הבכירות בעולם.

מיד אח"כ: סרינה וויליאמס (ארה"ב)-ברבורה סטריצובה צ'כיה) – על פניו, מי שזכתה שמונה פעמים בטורניר (וב-23 מייג'ורס בסה"כ) ונחשבת לאחת הטניסאיות הגדולות בהיסטוריה, היא הפייבוריטית המובהקת בהתמודדות מחר מול יריבתה הצ'כית (עליה סרינה גברה בכל שלושת המפגשים ביניהן), ילידת העיר פילזן, שבגיל 33 מגיעה לראשונה לחצי גמר היחידות של טורניר גרנד סלאם. סטריצובה, שמדורגת במקום ה-54 בעולם, היא שחקנית זוגות מעולה (מדורגת שלישית בעולם) ועלתה גם לחצי הגמר גם בטורניר זה, יחד עם סו-ויי סייה מטאיוון. משחק הזוגות של סטריצובה העלה את רמת משחק הרשת שלה, והיא עושה שימוש במרכיב זה גם במשחקי היחידות.
יחסי הכוחות חד הצדדיים, לכאורה, מחזירים אותנו מעט לאחור בזמן, אל המעמד המקביל באליפות ארה"ב הפתוחה ב-2015. וויליאמס, שמדורגת היום עשירית בעולם, התמודדה אז מול רוברטה וינצ'י האיטלקיה. כמו היום, גם אז הכף נטתה בבירור לטובת האמריקאית, שניצחה עד אז בכל ארבעת מפגשיה מול האיטלקיה בת ה-33 באותה העת, שהגיעה לראשונה לחצי גמר טורניר מייג'ור ביחידות. בדיוק כמו סטריצובה, וינצ'י הצטיינה במשחק הזוגות, וככזו, משחק הרשת שלה היה משובח למדי.
המערכה הראשונה, שבה ניצחה וויליאמס 6-2, לא בישרה על ההתפתחויות העתידיות. וינצ'י ניצחה, לתדהמת הקהל המקומי, בתוצאה
6-4 בשתי המערכות הבאות ועלתה לגמר כל איטלקי מול פלאביה פנטה, שהסתיים בניצחונה של האחרונה. אגב, ניצחונה של וינצ'י על וויליאמס באותו המשחק, מנע מהאמריקאית אפשרות לזכות ב"גראנד סלאם קלנדארי", כלומר החזקת כל ארבעת המייג'ורס בשנה אחת.
אם כך, מדובר בספורט, ועל אף יתרונה של סרינה, תמיד קיימת גם האפשרות להפתעה.

 

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

הטור דה פראנס – קטע 6

קטע 5 כלל כמה טיפוסים וסיום במישור. הפלוטון עבד קשה על מנת להביא מאיצים בעלי יכולת טיפוס אל מיאוץ הסיום. את זאת בפרט אפשר לומר על קבוצת בורה, שעשתה זאת עבור פטר סאגאן. סאגאן לא איכזב, והראה עליונות במיאוץ הסיום על כל מתחריו, כולל ואן ארט וטרנטין שהשלימו את הפודיום. לסלובקי, שעבר עונה לא קלה, והחמיץ כחוט השערה את הזכייה בקטע הראשון, זהו הקטע ה-12 שבו הוא זוכה בטור, והוא נמצא בדרך הבטוחה לשבור את שיא הזכיות בחולצה הירוקה (בהנחה ובתקווה שיחזיק על אופניו עד סוף המירוץ). ז'וליאן אלאפיליפ ממשיך להוביל במירוץ לפני ואן ארט (14+), קרוייזויק ובנט (25+), מתיוס וברנאל (40+), תומאס (45+), מאס (46+), ואן אוורמאט, קלדרמן ו-וודס (51+).

*המלצת צפייה* קטע 6 נותן לנו את הטעימה הראשונה מהמנה העיקרית במירוץ. זהו קטע טיפוס קשה מאד במזרח צרפת עם שבעה טיפוסים מדורגים. את הדובדבן נקבל בסוף – "מקפצת הבנות היפות" (או "לוח הבנות היפות", תלוי איך מתרגמים את Planche des Belles Filles), טיפוס של 7 ק"מ ב-8.5% שיפוע, שהשנה גם מסתיים בקילומטר של דרך עפר. כמה אכזרי. כמה מהשאלות בנוגע למתחרים הראשיים צפויות להתחיל לקבל היום תשובות: האם קבוצת אינאוס תמשיך לשלוט ביד רמה במירוץ, ואם כן, באיזה כושר מגיע לכאן גראן תומאס? האם יאקוב פוגלסאנג התאושש מהפציעה בתחילת המירוץ? האם קינטאנה יחזור לעצמו? האם ניבאלי יתחיל להרגיש כבר היום את הג'ירו ברגליים? האם מתחרי ה-GC הצרפתים כפינו ובארדה יראו סוף סוף את יכולותיהם, או שימשיכו להשאיר את הבמה לאלאפיליפ? ובהקשר זה, האם האחרון יראה שהוא מסוגל להחזיק גם בטיפוסים המיועדים ל-GC? שאלות רבות, ולא כדאי להחמיץ את התשובות אליהן היום. שידורים ביורוספורט ובספורט 5 ב-14:00.

לפוסט הזה יש 55 תגובות

 1. קטע כזה כמו בטור היום , צריך לעורר את כל אוהדי האופניים לתפילה בכותל לאמירת הלל ותודות ברוך שלא עשני רוכב אופניים.
  גם ללא דרך העפר בסיום הקטע היום היא התעללות , עולים יורדים עולים יורדים ועולים
  ללא רחמים בשמש הקופחת .
  והסיום על דרך עפר חלקלקה עם צמיגים דקיקים ,התעללות לשמה.
  ואצלנו עוד באים בטענות לגננת….

 2. תודה.
  השיפוע הממוצע מלמד רק חלקית על הקושי, כיוון שהק"מ הראשון בשיפוע ממוצע "רק" של 7% והסיום בעפר בשיפוע ממוצע של כ-3%.
  בתווך הק"מ השני בממוצע של כ-10% והשלישי בממוצע של כ-15%.
  רק מזכיר שבפעם הקודמת פאביו ארו נתן שם ביצוע מרשים ביותר.

  1. אכן, לפני שנתיים. היה שמח מאד אם היה קורה היום. כנראה לא יקרה – מתאושש מאיזה ניתוח אחרי בעייה בכליות. ואיזשהו קוריוז לגבי הקטע הזה לפני שנתיים – הוא הגיע בדיוק אחרי שסאגאן נזרק מהמירוץ אחרי אירועי אותו הספרינט. אתמול סאגאן זוכה לפני הקטע הזה, ואולי סוגר איזה מעגל.
   ב-2014 ניבאלי זכה שם בדרך לזכייה בטור כולו, אבל חובבי הרכיבה בטח זוכרים את 2012: פרום שימש כדומסטיק הראשי של וויגינס בסקיי, אבל היה מטפס הרבה יותר טוב מוויגינס, והשניים לא סבלו זה את זה. הוא הוליך את וויגינס בטיפוס, ובאיזשהו שלב אפילו ברח לו, במה שתואר אחר כך כ"קצר בתקשורת". לבסוף פרום זכה בקטע, וויגינס עלה לראשות המירוץ והמשיך משם לזכייה, ואחר כך השאיר לפרום את הקבוצה בסוף השנה (ובלי קשר, גם אז סאגאן זכה בקטע שלפני…).

   1. הגישה לבנית הקבוצה בגדול התחילו מאד נכון ,אך מאוחר יותר עברו לשליפות
    ובניה מהירה אך לא יסודית ,נראה שהם לא רוצים לחכות עשר שנים כדי לבנות בסיס בדרג השני שלישי.
    עניין של גישה , שעלולה להסתיים כמו האליפות של הפועל חיפה בזמנה עם רובי שפירא ,או אולי יצליחו לגרד הצלחה שאני לא מבין מהיכן אמורה להגיע ,אך אני לא סילבן.
    נשאר לי לקנא בבורה וסאן ווב שנבנו לאט ובהדרגה ואפילו ביומבו ,שפתחו בסערה אך כעת מקבלים בראש ,אך מגרש של הגדולים , זהו חלק מתהליך הלימוד.
    עדיין העתיד נראה ורוד אצלם .
    והכי צריך לקנא בקבוצת קרקס קטנה שהחתימה אלוף עולם בסיירלו קריס שהוא הנכד של ריימונד פולידור.
    ומכאן … ההצלחה מובטחת.

    1. איזה מהקבוצות שציינת עשו את זה בהדרגה וחיכו עשר שנים? אף אחת, וגם לא נראה שמדובר כאן בשליפות יש סגל של רוכבים שכבר כמה שנים בקבוצה ומחזקים מן הסתם ברוכבים שיוכלו לעזור לקבוצה להתקדם.

     1. במקרה הספציפי הזה גם אין להם יותר מדי ברירה. הם לא צברו מספיק ניקוד כדי לתפוס את אחד מעשרים המקומות הראשונים בוורלד טור, אז הם חייבים לשים את הידיים על רוכבים עם נקודות. אם לא יתפסו מקום בוורלד טור, הם יילכו אחורה, כי יהיו להם פחות הזדמנויות להשתתף במירוצים חשובים (בגלל שינויי החוקים).

     2. אציין לך שמות של קבוצות פאר שלא כאן היום..
      אחת מהן היא csc של באירן ריס.
      אןסקלטל אסקאדי שעדיין מתאוששת , קוסטה בלנקה קלמה שלא התאוששה עד היום מהחוזה עם ולוורדה שהלך בסוף למוביסטאר ….
      הגורל הצפוי לאקדמי אפילו לא דומה….סתם נסיון לא מוצלח.
      חבל , לא יעבוד .

     3. csc הייתה הצלחה גדולה וגם קלמה במובן מסויים. בינתיים אקדמי לא נתנה חוזה מפלצתי לאף אחד ובכל מקרה קבוצות כאלו תמיד תלויות בגחמות הספונסר – ראה טינקוף.

     4. זה לא החוזה הגדול, שגם הוא יגיע, מה שיפיל אותם הוא ההוצאות כבר עכשיי יש להם כמה עשרות רוכבים, גיא שגיב כבר התבטא לפני שנה בענין .
      אמר אנמ רוצה להיות מסוגל לרכב בכל קבוצה אם סילבן יחליט להפסיק לשלם .
      שגיב ישיר מדי לא אהבו באקדמי את ההצהרה הזו,אך הוא צודק .
      אין הכנסות.
      ועכשיו קטיושה עם עברה המפואר, לא מזמן סקיי שתפסה חבל הצלה ברגע האחרון .
      השורה התחתונה בניגוד לענפי הכדור אין הכנסות.
      לאסטנה יש מודל עסקי ומממן .
      לאקדמי אין באמת מממן .
      בסוף היא תימכר לאיזה נסיך נפט סעודי ,ושלום על ישראל….

     5. זו המציאות של הענף בכל מדינה וקבוצה. אם זה יצליח לקדם את הענף בארץ אני אהיה מסופק. העבר של קטיושה לא כל כך מפואר, אבל אם נזכה להישגים שלהם דיינו.

 3. היום נפתחה אליפות אירופה עד גיל 23 באתלטיקה, שנערכת בעיר השבדית ילבה. שמונה אתלטים ישראלים משתתפים באליפות. שניים כבר השתתפו הבוקר. ערן סיבוני (שיא אישי 46.80) רץ 400 ב-47.99 ולא עלה לחצי הגמר. דיאנה וייסמן, שיאנית ישראל במאה מטר, 11.35, ניצחה במקצה המוקדם שלה (11.98) ועלתה לחצי הגמר שיערך הערב.
  בשעה חמש בערב תתחרה אסטל ולאנו במוקדמות זריקת הדיסקוס. שיאה האישי עומד על 54.28מ'. בשעה 20:50 יקחו חלק שלושה רצים ישראלים בגמר 10,000 המטרים. אלה יהיו טדסה גטהון, אלוף ישראל במקצוע (28:21), סגנו – גודאדו בלאצ'או (28:37) ובוקאיו מלדה (29:03).

  חלק מהאליפות משודר ביורוספורט 2 (ערוץ 60 בכבלים).
  ללוח הזמנים המלא, רשימות המשתתפים והתוצאות:
  http://www.european-athletics.org/competitions/european-athletics-u23-championships/2019/schedules-results/index.html

  1. אגב, התחרות משודרת גם בערוץ 555 (ספורט 5 סטארז), למי שחובב את אחת השיטות שהיתה נהוגה להעברת בני האדם לעולם הבא באימפריה הביזנטית, ערש הנצרות האורתודוכסית, הלוא היא פשיטת עור.

 4. לריצי פורט יש שני רוכבים בבריחה ציקונה ורוכב נוסף מהלך חכם של טרק שיכול לתת לו
  לפורט את הקטע היום.

 5. פורט ולנדה מכירים את ההתנהלות בסקיי היטיב מבפנים פורט הוכיח עד עכשיו שאין לו אופי לנצח גראן טור אך יכולת יש לו.
  לנצח קטעים קל יותר מאשר לנצח טור , מריך לשים לב אליו ולדן מרטין היום ,כמובן גם ללנדה קינטנה ולורדה ,ברנל ,תומאס פאביו ארו במידה והחלים ,ניבאלי ,רומיין ברדה אלה פיליפ ואנריק מאס,
  הקטע היום ילמד אותנו רבות על המשך הטור
  איזה מירוץ.עןמד להתפתח כאן הפעם.
  עד עכשיו הקבוצות להוציא קוויק סטפ החזיקו את הקלפים קרוב לחזה לא ראינו כלום .
  אולי היום נקבל רמז.

 6. 50 קמ לסיום 7.35 הפרש מהדבוקה , לוולנס ציקוני תומאס דה גנט נילס פוליטי ועוד לא נותנים הפרש כזה בשום קטע אלא אם הדבוקה רוצה לגרום לסקיי ואו קוויק סטפ יומבו להתאבד…ולחסל את עצמה.
  סקיי נראית מנוסה מכדי לבלוע את הפיתיון הזה.
  נראה כי אפקט השמונה שהפעיל רוגליץ בג'ירו חוזר על עצמו .
  כולם מחכים לראות מי ימצמץ ראשון ….
  מי שרודף כזכור למי שפחות מעורה בתחום מקבל קנס מאמץ.רכיבה מול רוח ועובד 25 אחוז קשה יותר .
  מי שנאלץ לרדוף מחסל עצמו אם אין לו עזרה ,זה שישב לו על הגלגל יחסוך 25 אחוז אנרגיה.
  כאשר היו 9 רוכבים לקבוצה האפקט היה משמעותי פחות.
  כעת הקבוצות בשלב הזה לא יכולות להרשות לעצמן לאבד רוכב מתאבד כזה שימשוך ויגמר בדרך ,כי יחסר לקטעים הבאים .

 7. מיהו נלסון פיליפה סימוני אוליביירה ?
  ובכן בשנים 2011 ואילך עד 17 למיטב זכרוני רכב אוליביירה ברדיו שאק , מיהי ?
  הקבוצה שהקים ארמסטחנג כדי לנקום בקונטאדור ….
  ההיסטוריה פחות חשובה מה היתה מהות הקבוצה חשוב יותר.
  ובכן זו היתה בו קבוצה מהסגנון של סקיי היום
  קבוצת שעני עליות סוסים חזקים וצעירים שיודעים ויכולים למשוך את העגלה .
  למשוך ?
  לסחוב מספר בקבוקי שתיה ותיק אוכל בעליה במהירות 20 קמש ויותר בשיפועים של עד 13 אחוז ממכונית הקבוצה לפעמים מספר קמ מאחור אל חברי הקבוצה סוס סוס…
  ומה ?
  גם סגן אלוף אירופה בנגד שעון השנה ומספר פעמים אלוף פורטוגל.
  סוס ,למה מזכיר אותו ?
  כי מובי מצמצה ראשונה ושלחה אותו לצמצם את הפער לבריחה יחד עם בורה ?
  למה להם ?
  או שמובי חזרו לניהול האדיוטי הרגיל שלהם ,או
  שהם רוצים מישהו שיגשר לבריחה ויעזור לתרגיל המשך.
  מה בדיוק ?
  מסך עשן כרגע ,נדע בהמשך.

 8. 7 קמ לסיום ,מסתמנת החלפת חולצות מצרפת לאיטליה.
  מי ינצח הבלגי או האיטלקי ?
  הולך על איטליה הפעם …
  או שאופתע , ברור לחלוטין כי הקטע הוא שך הבריחה ,מה קורה מאחור עוד לא נסגר…

 9. כנראה שאפשר לשכוח מהתקוה כי ולוורדה ינצח טור דה פראנס…
  כבר לא יקרה.
  כל הכבוד לציקונה ,שהחל לרכב בדרג נמוך בכלל ,אף קבוצה לא רצתה בו .
  והיום בצהוב.

      1. חמוד…
       כל הרוכבים האיטלקים כמעט מתחילים בקבוצות האיטלקיות. יש מעט מאד מקרים שהם מתחילים בקבוצות "זרות" . חוץמפאביו ארו וג'יאני מוסקון שסווגו ככשרונות גדולים כבר מההתחלה לא עולה לי דוגמא לראש. מאז נטישת הספונסרים האיטלקים המקומיים נאלצים להתחיל בדרג הנמוך יותר.

   1. גל לא משתתפת באליפות הזאת, אבל העונה שלה מצוינת והיא בכושר טוב מאוד. לפני כשבוע היא לקחה חלק באליפות מדינות הבלקן לנוער וניצחה שם במאה ובמאתיים מטר.
    נוסף על כך, היא שיפרה במהלך העונה את שיאיה האישיים בשני מקצועות הספרינט – 11.81 במאה ו-24.04 במרחק הכפול.
    כמו כן, היא שותפה לשיא הלאומי ב-4*100, 45.15 (יחד עם דיאנה וייסמן, אולגה לנסקי ודניאל פולסטר).
    אפשר להניח שכעת היא מתכוננת לקראת אליפות ישראל, שתיערך ב-24/25 ביולי באצטדיון הדר יוסף שבת"א.

 10. סיכום הקטע היום .
  מוביסטאר ניהלו את הקטע לתפארת דון קישוט….
  מאז אותו קרב טראפאלגאר הספרדים לא לומדים לקח…

כתיבת תגובה

סגירת תפריט