יש עסקה! אריזה וקוץ בה / יניר רובינשטיין
יצליחו להעפיל לפלייאוף בבירה?

יש עסקה! אריזה וקוץ בה / יניר רובינשטיין

הפוסט יעודכן עם התפתחויות.

שבת, 15 בדצמבר, 19:00.

עדכון: יש עיסקה. וושינגטון ופניקס הגיעו להסכמה ישירה, ללא ממפיס.

זאת לפי מקור. עתה גם ווג' מאשר את אותו מידע:

אוברה וריברס יעברו לפניקס תמורת אריזה, ללא תוספות או בחירות כלשהן. קראו את הרקע לסיפור בהמשך הכתבה. בעיסקה המקורית וושינגטון היתה אמורה לקבל כמה בחירות מממפיס כך שאלו חדשות מאוד טובות עבור פניקס, הרבה פחות טובות לוושינגטון אשר נכנסה למצב מאוד מביך בעקבות פרשת "ברוקס WHO?"  (או ברוקסגייט)- קיראו כאן….:

 

שבת, 15 בדצמבר, 13:45.

בשישי בערב טרבור אריזה היה מצרך חם בליגה. שחקן וותיק, לא-אנוכי, אהוד, בעל מוסר עבודה גבוה, ומעל לכל מגן מחונן וקלע יעיל אשר יכול להתאים בכל קבוצת פלייאוף. שישי בחצות גם היה הזמן שבו שחקנים שהועברו בקיץ יכולים להיכלל בעסקה חדשה. בשישי בערב, בעיצומו של משחק ברוקלין-וושינגטון, אדריאן ווג'נרובסקי (ווג') הפיץ שמועה: אריזה עובר לוושינגטון, תמורת אוברה וריברס בעסקה תלת-קבוצתית בין וושינגטון, פניקס וממפיס:

אוברה וריברס שיחקו דקות ארוכות במשחק, ונתבשרו על העסקה בחדר ההלבשה:

ווג' אינו טועה, כיוון שהוא מקושר ישירות לשחקנים ולמנכ"לים, ולכן שמועה מפיו היא סוף פסוק. אך באותו רגע פחות או יותר, דיווח עיתונאי אחר שהעיסקה היא מעט שונה:

זו הייתה התחלה של קומדיית טעויות – אשר כונתה כבר ברוקסגייט – בסדר גודל שלא זכור בליגה מזה זמן רב.

בממפיס ישנם שני שחקנים עם שם משפחה "ברוקס". אחד צעיר בשנתו השנייה ובעל פוטנציאל – דילון ברוקס. השני בסוף שנות ה-20 וכנראה בסוף קריירת הנ.ב.א. שלו – מרשון ברוקס. המשכורות שלהם כמעט זהות. פניקס ווושינגטון הבינו שדילון ברוקס הוא השחקן שממפיס תעביר, בעוד ממפיס הבינה שמרשון ברוקס יועבר.

ומה אומרים בקבוצות?

קריס וואלאס, מנכ"ל ממפיס: לא דיברנו כלל עם פניקס, אלא רק עם וושינגטון והבהרנו להם שאנו שולחים את מרשון ברוקס.

מקורות בוושינגטון: במשך שבוע ממפיס ופניקס דיברו ביניהם על דילון ברוקס ופניקס אפילו ביקשה מממפיס את התיק הרפואי של דילון (הפצוע כרגע).

מקורות בפניקס: הבעלים של הקבוצה, רוברט סארבר, שוחח ישירות עם הבעלים של ממפיס, רוברט פרה, והסכימו על דילון.

למי להאמין?

ובכן, הסיפור מסתבך. בפניקס ישנה הנהלה כושלת ובמשבר. לאחרונה העבירו את טייסון צ'נדלר ללייקרס תמורת כמעט כלום. הבעלים של הקבוצה כל כך התרתח מכך עד כדי כך שהוא אישית ווידא שאריזה לא יעבור ללייקרס:

(דיוויד אלדרידג' הוא מבין העיתונאים הבכירים ביותר בליגה. ברמה של ווג' וסטפן סמית.)

נראה שהבעלים של ממפיס ופניקס אכן דיברו, אך במקביל המנכ"לים של הקבוצות גם דיברו, אך השיחות האלו היו על עסקאות שונות. הבעלים של פניקס היה נואש מצידו שאריזה לא יגיע ללייקרס ולכן דחף לעסקה עם וושינגטון וממפיס. ממפיס הסכימו אך לבסוף קיבלו רגליים קרות ויצאו מהעיסקה לפי הוושינגטון פוסט:

וושינגטון הם הנואשים מבין שלוש הקבוצות לבצע את העיסקה שכן הקבוצה בתחתית הליגה בהגנה ובכימיה, מה גם שאריזה הוא שחקן הקבוצה לשעבר (2012-2014), שחקן מבוגר שוול נשמע לו ומעריך אותו, ושהיה הסיכוי האחרון לנסות ולרפא את בעיות הכימיה בקבוצה. אוברה הוא מחיר גבוה מידי (ואף אחד לא מופתע ששוב וושינגטון משיגה טרייד לא מזהיר) אבל מצד שני פרגמטי במידה מסויימת בגלל אילוצי מס מותרות (בעקבות שלל חוזים גרועים בשנים האחרונות) שככל הנראה היו גורמים להנהלת/בעלי וושינגטון לוותר עליו בקיץ הקרוב כאשר חוזהו פג. ממפיס מבצעת פה מהלך טוב מאוד ומקבלת שחקן אתלטי מאוד עם תקרה גבוהה (אוברה) תמורת שתי בחירות סיבוב שני ועוד שני שחקנים לא משמעותיים במיוחד.

המנכ"לים של פניקס ווושינגטון הם אולי המושמצים בכל הליגה. ב-ESPN מיהרו לכתוש את פניקס,


בעוד אתרים אחרים כתשו טוב טוב את ארני גרינפלד, המנכ"ל של וושינגטון.

ומנכ"ל אנונימי אפילו הציע דרך לפתור את הבעיה…:

עדכונים יופיעו בראשית הכתבה כאשר יתבררו פרטים נוספים.

שלהבת

יניר רובינשטיין (שלהבת) הוא כתב הופס בוושינגטון הבירה. לשאר כתבותיי נא ללחוץ על תמונת הכדור מימין.

לפוסט הזה יש 72 תגובות

  1. למה מחקתם את הפוסט עם התגובה שלי שמכבי מביסה את הפועל ירושלים?

    1. אחרי שגיליתי לכם שיוסטון מביסה וכו וכו

 1. באמת לא ברור ההגיון בטרייד לוושינגטון , כבר הייתי מציע להם מירוטיץ ובחירת סיבוב שני תמורת אוברי וריברס הרבה יותר מתאים להם.
  הפליקנס מרוויחים את בן העיר לחצי עונה לראות מה הוא שווה.
  וושינגטון באמת עם טרייד טיפשי מבחינתם , יותר הגיוני לשלוח את פורטר תמורת חוזים נגמרים לסקר נטו אולי אינדיאנה לתת לאוברי הזדמנות לפתוח

 2. ווש כרגיל מפגרים. למעט פינוי בתקרת שכר מה להם ולאריזה? קלי אוברה פוטנציאל הרבה יותר טוב מאריזה בקבוצה נורמלית.

  אני בכלל חשבתי שסקוט ברוקס עובר לאמן את הסאנס. ופה באתר מדברים איתי על טריידים הגיונים או "שווים". אין דבר כזה כמעט.

  אני חושב שממפיס הייתה צריכה להעביר גם את דילון ברוקס, תכלס סתם שחקן ברמה של אוברה עם הרבה פחות פוטנציאל. לא אבידה גדולה ולנסות לחלוב גם את מרקיף.

 3. אחד מהמקרים ההזויים שקרו בליגה..אוברה לממפיס זה אדיר אבל ממפיס לא יוותרו על דילון ברוקס בכזו קלות..כמו ששמנו לב.

 4. במקום ממפיס לא הייתי מוותר בחיים על דילון ברוקס תמורת החוזה הנגמר של קלי אוברה, אז לוותר על דילון ברוקס + 2 בחירות סיבוב שני?

  אוברה בטח ירצה סביב ה 8-10 בחוזה ארוך, ולממפיס יש כבר את סלו-מו על המשבצת הזו (גם בתפקיד וגם בשכר), מה גם שהדבר האחרון שחסר לה בסגל זה עוד לא קלע שלשות. ברור שעדיף לה להמשיך עם דילון ברוקס עוד שנה בזול.

  מרשון ברוקס זה כבר יותר הגיוני, כי אוברה יעבה את הסגל ואולי זה מה שיכניס אותם לפלייאוף, מה ששווה 2 בחירות סיבוב שני.

   1. אריזה חוזה נגמר אחינו עוד 4 חודשים נופש בבית וחותם בחינם אצל לברון. מפנה לי מקום. וורן מחליף סבבה שיודע לשים נקודות. נותן גם את דוויט בחינם לכל דורש אחרי שעבר ניתוח לשינוי מין. אם יש דורשים למהינמי גם הוא בחינם על המדף לא מחפש תמורה.

 5. דייסה יפה הם בישלו כאן.
  מזווית אחרת – האם אוסטין ריברס הוא ה-pg שפיניקס צריכים? מסופקני.

 6. יניר לצערי אתה לא מעודכן. יש לי מקורות מאד קרובים בסאנס והסיבה שהעסקה נפלה קשורה לשחקן אחר לגמרי. מה שמשום מה ווג' לא מדווח הוא שהייתה קבוצה רביעית בעסקה – הנאגטס. הסאנס היו אמורים לקבל את מ. מוריס, פויינט גארד מחליף של דנבר שזה מה שהסאנס צריכים. אבל ברגע שסארבר גילה הוא התחרפן כי הוא היה בטוח שהסאנס מקבלים את מרקיף מוריס. הציטוט המדויק היה " אני אמרתי סרטן לא שחקן". הוא השתולל מזעם ואיים להעביר את בוקר ללייקרס ואת אייטון לווריורס אם לא מבטלים את הדיל על המקום.

  1. תצחק תצחק. תתפלא שהסתכלתי בסגל של דנבר בתחילת העונה ראיתי מ. מוריס חשבתי מתי מרקיף עבר לשם? 😁 עד שראיתי שזה מונטה מוריס אלמוני.

  1. למה? הוא מקבל הזדמנות להוכיח את עצמו. אולי לא בקבוצה הכי אידיאלית אבל עדיפה מבחינתו על וושינגטון. אין שחקן כנף טוב ממנו בפיניקס, אולי וורן. הכל פתוח בפניו בשביל לממש סוף סוף את הפוטנציאל. אז נכון שיש בלגל רציני בפיניקס וריברס הוא לא בדיוק הרכז שפיניקס צריכה אבל זה עדעף בהרבה על הסיטואציה שלו בוושינגטון.

  2. מסכים לגמרי. אוברה שחקן מצוין ואנרגטי – ומי שמע מה אריזה יביא איתו לוושינגטון – כאילו שעכשיו יספרו אותם בנשימה עם בוסטון.

 7. פיניקס עם עיסקה פשוט מעולה: רכז (סופסוף!) לא רע בכלל (אני ממש לא שותף לכל ההשמצות על אוסטין ריברס. שחקן סבבה לגמרי מבחינתי) ופורוורד נהדר צעיר ולוחם כמו אוברה תמורת אריזה המבוגר.

 8. עסקה טובה לפיניקס. אני מקווה שהם לא חושבים שיש להם רכז פותח עכשיו עם ריברס. ריברס במקרה הטוב ביותר הוא שחקן שישי ואולי הוא אפילו לא יציב מספיק בשביל להיות בתפקיד הזה. קיוויתי שפיניקס תשיג את מונטה מוריס שיהיה התאמה מושלמת לדעתי ליד בוקר. מסתבר שהיה איזה כיוון בעניין אבל זה מאוד מעורפל. מישהוא יכול להאיר על האפשרות שהייתה של מוריס מדנבר לפיניקס?

  1. אהה, זה היה בדיחה של עידו… בכל מקרה חבל שהם לא הלכו על מונטה מוריס.ריברס הוא ממש לא הפתרון בשבילם.

 9. מברוק לפיניקס – ממשיכים לאגור כשרונות צעירים, וניצלו בצורה מושלמת את ההחתמה של אריזה.
  מבחינת וושינגטון – לא מוצא הרבה הגיון בעסקה לשנה הנוכחית, אבל אפשר לשער שהם פשוט רוצים לפנות מקום לקיץ? אולי מקווים להחתים את דוראנט? ("קווין שוב הביתה", וגם "קווין וברוקס – הרי-יוניון", הם סלוגנים אפשריים לפיתה שלהם בקיץ).

 10. ממפיס עשו בשכל שיצאו מהעסקה , אוברה לא פוטנציאל גדול יותר מדילון ברוקס בעיניי+ ברוקס תפור על הסגנון שלהם.
  שאפו לפיניקס שנפטרו מהחוזה המיותר של אריזה ועם סיכוי הרוויח עוד פוטנציאל בהתפתחות. (אולי אוסטין ריברס אפילו ייתן איזה פתרון לבעיית הרכז)

 11. וושינגטון פשוט טיפשים וזה מוכיח את חוזה הטיפשי של וול ,ויתרו על הפורווד היותר כשרוני , היו צריכים להפטר מפורטר .
  איפה אוברי יכנס בפיניקס עם ג'קסון וורן ובריגס.

 12. למה מחקתם את הפוסט עם התגובה שלי שמכבי מביסה את הפועל ירושלים?

  1. חכו שאגלה לכם תוצאה גם להלילה

 13. טרייד מוזר – אוברה וריברס לא יעזרו לפניקס להפסיד משחקים, אריזה לא יעזור לווש לנצח משחקים, וכולם מסיימים חוזה בסוף שנה.

  הכי מצחיק אם וושינגטון חושבת שהבעיה היא בשחקנים המשלימים שלה

  1. דווקא פה הם חושבים בכיוון נכון-הבעיה היא עם וול, ואריזה הוא חבר קבוצה שלו מ 2012-2014 ומקווים שהוא יחנך/ירסן אותו.

 14. אתם לא הבנתם אריזה בא לבירה לרחרח בבית הלבן ולאסוף מידע לגבי המירוץ לנשיאות של התאגיד עוד 8 שנים לגייס לו קולות. בקיץ הוא חותם בתאגיד במינימום.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט