סופונה בטניס (1)

סופונה בטניס (1)

אמיגוס הבוקר פשפשתי בתיבת הסיסמאות, והסיסמא שלי עדיין פותחת את האתר. אז מהר לפני שה -15/12 יגיע כדאי שאני אכתוב מהר. מאוחר יותר אני אסביר למה 15/12. הפעם נדסקס סופונת נשים, כוכבים עולים, סיכום שנה וטורניר סופעונה מהיכל החמצן (O2) שבלונדון.

אבל! לפני הכל, התאריך שחיכיתי לו כל השנה הגיע. אני מדבר על הראשון בנובמבר – שהוא הוא תאריך ההשקה של הסרט בוהמיין רפסודי שבטח תרגמו לעברית כמו סירת הידוענים.. או משהו כזה… הסרט נקטל על ידי המבקרים, אבל, אני ראיתי אותו בשעה 12:30 ב צוהריים ההיכל היה מפוצץ. כל כך נהנתי שראיתי אותו שוב למחרת בשעה 14:00 ושוב ההיכל היה מפוצץ. תלכו תלכו תלכו. סרט לפנים.

בתור נער, קווין היו האובססיה שלי ואספתי כל ווינייל שלהם, כולל כמה נדירים ביותר שהצלתי מהחור השחור… מאוחר יותר בחיי, כשאני ואשתי נחתנו באוסטרליה בתור מהגרים טריים, קנינו בפרת' מכונית ספורט דו מושבית (מזדה 929 ישנה) ומערכת אחול בלוע ששמנו במושב האחורי, יחד עם הגלשנים והציוד קמפינג ורק דיסק אחד  – האוסף של קווין (1-2-3) …

יאללה, נעזוב הקדמה ונתחיל לשחק את המשחק..

סיכום עונה – נשים.

הסבב ממשיך מגמה של שיוויונית מדהימה ששום טניסאית לא פורשצת קדימה. ביחד עם השקיעה של סארינה, הסבב מאוזן מתמיד.

אוסטרליה –  וויזניאקי מנצת בגמר את סימונה האלפ. באמריקות נעומי אוסקה, וקיק באטנס שולטות. עונת החיימר הביאה את פליסקובה, האלפ ו…שרפובה. לקדמה אבל דווקא האלפ וסלואן סטיבנס הן אלו שהגיעו לגמר פאריס. האלפ נצחה. בדשא קביטובה היתה דומיננטית בטורניר ההכנה מה שלא שינה כלום כי את הגמר בווימבלדון עשו סארינה וקרבר. קרבר נצחה. סארינה הראתה דומיננטיות ועשתה כם את הגמר של ארה"ב אבל הפסידה לאוסקה הדינמיט, בעלת האישיות החביבה. במשחק שהדבר היחידי שאנחנו זוכרים זה את סארינה מאיימת על השופט… המטאור של אוסקה המשיך לעלות כשהיא שולטת גם את בטורניר טוקיו ועשתה את הגמר של אליפות סין אותו הפסידה ל…. פליסקובה.

אל טורניר סוף השנה הגיעו כולן חוץ מסארינה והאלפ. הייתם מצפים שהכוכב של אוסקה ימשיך לנצוץ, אבל היא סיימה את הטורניר עם שלושה הפסדים. מי שהרשימו ועלו לחצי הגמר היו קיקי ברטנס, פליסקובה, סטיבנס ואלינה סביטולינה. שתי האחרונות הגיעו אל הגמר שבו נצחה…. סביטולינה.

סיום סוף השנה נראה ככה:

האלפ ראשונה בזכות חצי ראשון מעולה של השנה.
הלוחמת הגרמניה שניה. כמה נקודות מאחרויה ווזניאקי, ואז סביטולינה, אוסקה, סטיבנס, קביטובה, פליסקובה, וברטנס. כולם במרחק נקודות ספורות. בגלל שיטת הניקוד שמחשבת השגים על פני שנתיים סארינה עוד לא שם. צפוף צפוף צפוף.

את השיר הבא אני מקדיש לסארינה.

מה שאותי הרשים השנה זו כמובן אוסקה הצעירה. היא לדעתי מביאה את טניס הגברים לצד הנשי של המשוואה. אוסקה שומרת בקלות על ההגשות שלה. היא הופכת בקלות הגנה להתקפה בעזרת מכות עמוקות, ומשחק הריצה שלה הוא כמעט מושלם. ברגע שהיא עולה לשבירה , זה דיי משחק סגור. בדומה לטניס הגברים.

טניס הבנים –

נתחיל בשחקן העולה בסבב הגברים. גמר ה NEXTGEN היה בין סטפנוס ציציפאס ואלכס דה מינור. השניים האלו הולכים לעשות יריבות אפית. המשחק נגמר ב-4 מערכות שציציפאס מנצח. ציציפאס הוא גם היחיד בקייץ שניצח את נובאק.
ציציפאס הוא שכן שלכם. הוא גר בקפריסין והמשחק שלו זה רפליקה של פדרר מלמעלה עד למטה. אפילו את הפורהאנד יד ישרה יש לו. מה שיותר מעניין זה שהמשחק שלו הוא ALL COURT. ציצפאס לא מפחד מסרב וואלי ו DROP SHUTS, בגלל שהוא גבוה מהמאסטרו בראש הוא יכול להתקיף שחקני הגנה כמו נובאק במכות יותר שטוחות לקחת מהם את הזמן וגם לנצח.

המבחן שלי הוא ששחקן עלית תמיד ינצח מדורגים מתחתיו. ציציפאס שם. הוא מגיע לשלבים הגבוהים בכל טורניר.

טניסאים שעשו שיפור ועלו לדרגה הבאה הם קארן קצ'נוב שניצח את נובאק בפאריס (!!!)  הפורהאנד שלו הוא קטלני! אנדרסון שעשה גמר ווימבלדון ולקח את קנדה והוא הרבה מעבר לשחקן סרב. ההחזרה שלו היא מהטובות בסבב ומשחק הראלי שלו הוא עמוק ויציב. וגם פביו פוניני שלקח 3 טורנירים והגיע לגמר בעוד 2. פוניני השנה הוא מחזיר הסרבים הכי טוב בסבב מדרגה אחת מתחת ל …. נובאק. מי שלא ראה אתמול את נובאק שולט מול ג'ון איזנר לא ראה שליטה מהי. 22 נקודות רצופות. 22! וזה מול האיש בעל הסרב הכי טוב בסבב. 22 נקודות רצופות. נובאק שחקן מפחיד. יש סיכוי מעל לסביר שאם אני אכתוב את הטור הזה ב 2021 נתייחס עליו כשחקן בעל ההשגים הטובים בעולם. היחידים שנותנים מולו פייט זה פאדאל. וגם פה יש להם נצחון על כל 2 הפסדים. נובאק לחלוטין דומיננטי מולם. על כל משטח. שאר הסבב יכול לראות את נובאק רק עם משקפת.

במבחן הטורנירים הגדולים. פדרר לקח את המגרש המהיר במלבורן. נאדאל כרגיל את החיימר. ומשם נובאק החלים מהפציעה לגמרי ושלט לחלוטין. ווימבלדון. ארה"ב. ואני גם רושם לו את גמר הסבב. הוא ברמה אחרת לגמרי ממה שיש למשהו להציע מולו. נקדיש גם לו שיר..

נשאר לי רק לספר לכם על הג'וב הבא שלי אותו אני מתחיל בקרוב מאד. הבוס הבא שלי הוא טניס אוסטרליה ומקום העבודה שלי הוא אולימפיק פארק במלבורן. העבודה מתחילה כבר חודש הבא, וחתמתי על חוזה איסור ניגוד עניינים שנכנס לתוקף מה 15/12, ככה שלא אוכל לסקר את ה AO. אבל מצד שני …. FLICK OF THE WRIST

משחק השנה בטניס

הנה שידור מלא (5:23:52) . לא לכדאי למצמץ לשנייה.

 

 

 

 

לפוסט הזה יש 14 תגובות

 1. וווא איזה יופי עידו
  מה התפקיד שלך בטניס אולימפיק ?
  נראה לי שזו הגשמת חלום עבורך
  תודה רבה לך על טורי הצבע המעניינים ועל הגדלת החשיפה של הכדור הירוק בהופס
  בהצלחה !!!

 2. איזה תענוג לדפדף באתר ולהיתקל באיזו מתנה נוספת שהשארת לנו.
  תהנה מהגשמת חלום, ועדכן אותנו העכברים הסקרנים כאן בהופס..

 3. איזה כיף שחזרת עידו, גם אם לרגע קצר, ותודה על הטיפ לגבי בוהמיין רפסודי, ממש התלבטתי אם שווה ללכת.
  יאללה שיהיה בהצלחה עם הגיג החדש, נשמע תפור עליך.

 4. עידו, תודה רבה
  מתוך ה – 5.5 שעות טניס, נראה לי שנדאל התכונן להגשה איזה שעה וחצי.

  זוכר שהתעסקת בעבר בבגדי ילדים או משהו דומה. בוא תסביר מה עכשיו.

 5. אני עדיין מחזיק את הלייבל. אבל שיש הזדמנות לעבוד באופן אז קדימה. חיים רק פעם אחת. יש לי חוזה זמני עד פברואר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט