פריוויו לעונת 19\2018 – מילווקי באקס \ עידן עופר

עם מאמן חדש, גבוהים שיודעים לקלוע מבחוץ, הבחירה ה-17 בדראפט האחרון וכמובן יאניס אנטטקומפו האדיר, הציפיות מהמילווקי באקס רק גדלו השנה ופחות מגמר המזרח כבר לא יתקבל בהבנה כמו בשנים האחרונות.

לפריוויו המלא על הבית המרכזי:

מילווקי באקס
מילווקי באקס

אולם : פיסרב פורום – אולמה החדש של הבאקס, מכיל 17,500 מושבים.

מאמן ראשי : מייק בודנהולצר – עונתו הראשונה בקבוצה, מגיע לבאקס אחרי 5 עונות כמאמן ראשי של אטלנטה (מחזיק במאזן חיובי של 213 ניצחונות לעומת 197 הפסדים בעונה הרגילה, בפלייאוף הסיפור קצת שונה עם 17 ניצחונות לעומת 22 הפסדים).

מאזן בעונה הקודמת : 44-38 , סיימו במקום ה-7 במזרח (3 בבית המרכזי) והפסידו לבוסטון סלטיקס בסיבוב הראשון של הפלייאוף לאחר 7 משחקים.

סגל:

גארדים אריק בלדסו, מלקולם ברוגדון, מת'יו דלבדובה, דונטה דיוינצ'נזו, סטרלינג בראון, פאט קונאטון, טרבון דובל, טראוויס טרייס, ג'יילן מוריס .

פורוורדים – יאניס אנטטקומפו, קריס מידלטון, טוני סנל, ארסן איליאסובה, די ג'יי ווילסון, ג'ורדן בארנט, שבאז מוחמד.

סנטרים – ברוק לופז, ג'ון הנסון, ת'ון מייקר, טיילר זלר, ברנדון מקוי.

באו: דונטה דיוינצ'נזו (בחירה 17 בדראפט, שיחק בוילנובה בעונה שעברה), ארסן איליאסובה (שחקן חופשי מפילדלפיה), ברוק לופז (שחקן חופשי מהלייקרס), טרבון דובל (לא נבחר בדראפט, על חוזה TWO WAY. בעונה שעברה שיחק במדי דיוק), פאט קונאטון (שחקן חופשי מפורטלנד), ג'יילן מוריס (שחקן חופשי מאטלנטה, חתם על חוזה TWO WAY), ג'ורדן בארנט, ברנדון מקוי וטראוויס טרייס הגיעו כשחקנים חופשיים וחתומים על חוזה למחנה האימונים בלבד.

עזבו : ג'בארי פרקר (שיקגו), ג'ייסון טרי (שחקן חופשי), ברנדון ג'נינגס (חתם באירופה) .

נשארו : אריק בלדסו, יאניס אנטטקומפו, קריס מידלטון, ג'ון הנסון, מלקולם ברוגדון, מת'יו דלבדובה, סטרלינג בראון, טוני סנל, די ג'יי ווילסון, שבאז מוחמד, ת'ון מייקר וטיילר זלר.

חמישייה צפויה : אריק בלדסו, מלקולם ברוגדון, קריס מידלטון, יאניס אנטטקומפו וברוק לופז.

מה היה לנו :

הר של ציפיות בעיקר, הר שקרס עם מאמן שלא מצליח לשמור על שלום בית עם המנהלים של ועוד מאמן שנזרק למים העמוקים עם מצוף יווני שהשאיר אותו מעל המים לתקופה לא מבוטלת, עד שהגיעו בראד סטיבנס והחבורה הצעירה שלו שהצליחה להתמודד עם אותו יווני והראו למילווקי באקס הצעירים את הדרך הקצרה לחופי מקסיקו.

נכון, התיאור שקראתם לפני שנייה אולי נראה קצר לעונה סדירה של 82 משחקים וסיבוב אחד בפלייאוף אבל המציאות היא שככה העונה של הבאקס נראתה. ההתחלה הייתה מלווה באופטימיות זהירה. יאניס נראה כמו מי שהולך לעמוד באתגר שקובי נתן לו בקיץ ולזכות באמ. וי. פי עם 31.9 נק' בממוצע בעשרה משחקים הראשונים של העונה, אבל הבעיה הייתה שהקבוצה לא התחברה. 45 משחקים בתוך העונה, כשהקבוצה עומדת על מאזן של 23-22, ג'ייסון קיד פוטר בעקבות הפתיחה הלא מרשימה של הבאקס כאשר גם היחסים שלו עם הנהלת הקבוצה לא ממש תרמו לכל הסיפור.

הנהלת הבאקס לא מצאה מאמן בשוק שיסכים להגיע עד לסיום העונה והחליטה להמר על עוזר המאמן ג'ו פרונטי בידיעה שבקיץ לא מעט מאמנים ישמחו לעזוב את הקבוצות המדשדשות שלהם ולהגיע למילווקי. פרונטי הצליח להביא רוח חדשה לשחקני הקבוצה והוביל את הקבוצה למאזן של 32-25 לפני פגרת האולסטאר. המנוחה החזירה את השחקנים עם כוחות מחודשים בהתקפה, בהגנה הם נשארו בחופים של לוס אנג'לס. למרות שקלעו בממוצע 6 נק' יותר מלפני הפגרה, הקבוצה סיימה את העונה עם 13 ניצחונות לעומת 12 הפסדים, הרבה בגלל שספגו מעל 111 נק' למשחק, 7 נק' יותר ממה שספגו ב-57 משחקים הראשונים של העונה.

למרות כל הטלטלות שעברו, הבאקס הצליחו להיכנס לפלייאוף מהמקום השביעי שהפגיש אותם עם בוסטון הפצועה. הבאקס המשיכו עם החוסר יציבות שאפיין אותם כל העונה ולצד משחקים גדולים הגיעו גם תבוסות, הגדולה שבהן במשחק 7 בו הפסידו 112-96. יאניס הגיע לסדרה, גם מידלטון היציב אבל כל השאר הבליחו להופעות חד פעמיות, לא מעבר.

הקיץ :

מאמן וג'בארי, אלו היו סימני השאלה הגדולים ביותר עם סיום העונה ותחילת האוף סיזן. אחרי שריאיינו לא מעט מאמנים, ביניהם דיוויד בלאט, הנהלת הבאקס החליטה שהיא רוצה את המאמן שהוביל את אטלנטה לגמר המזרח רק לפני 4 עונות, מייק בודנהולצר. אחרי שכמעט ועשה טעות כאשר חשב ללכת לפיניקס, המאמן שגדל תחת גרג פופוביץ' בחר במילווקי על פני טורונטו שראתה בו כמועמד המוביל להחליף את דווין קייסי.

הסוגייה השנייה הייתה הבחירה ה-2 בדראפט 2014, ג'בארי פרקר. אחרי שהחמיץ 145 משחקים בארבע עונות שלו במדי הקבוצה, הצדדים הרגישו שהגיע הזמן לשינוי. הסנונית הראשונה הגיעה עם החתמתו על ארסן איליאסובה על חוזה ל-3 עונות ממש בתחילת הקיץ, החתמה שרמזה לכולנו על כך שזמנו של ג'בארי במילווקי תם, וכך היה. הבאקס הפכו את פרקר לשחקן חופשי לא מוגבל וסיימו את ההתקשרות איתו בצורה יפה לאחר שבחר לחתום בשיקגו הקרובה.

בהתאם לביקורות שנשמעו בשנים האחרונות על ההתאמה של ג'ון הנסון ושאר הסנטרים שעברו בקבוצה בשנים האחרונות, הבאקס הצליחו להנחית את ברוק לופז, סנטר שיכול לקלוע באחוזים גבוהים מכל הטווחים (50.2% מהשדה, 33.5% לשלוש נקודות). מה שבולט בהחתמה של הסנטר מסטנפורד הוא החוזה שלו – 3.382 מיליון דולרים לעונה, סכום נמוך מאוד ביחס לסנטר עם ממוצע קריירה של מעל ל-17 נק' בממוצע.

ברוק לופז
ברוק לופז ואחיו רובין. יתראו יותר בעונה הקרובה

מה עכשיו?

 • הקליעה של יאניס – למרות שקלע מעל 26 נק' בממוצע בעונה שעברה, יאניס חייב להראות שיש לו קליעה אמינה מטווח השלוש על מנת להקשות עוד יותר על ההגנה ובשביל שידע לייצר נקודות לא רק בזכות הנתונים הפיזיים שלו.
 • אריק בלדסו – למרות עונה לא רעה עם מעל ל-17 נק' בממוצע ו-5.1 אס' למשחק, נראה כאילו בלדסו לא משלים בצורה טובה את מידלטון ויאניס ואם לא יצליח לעשות זאת העונה, הוא ימצא את עצמו על לוח הטריידים מהר מאוד.
אריק בלדסו
אריק בלדסו. חייב לשמור על יציבות העונה.
 • קריס מידלטון – אחד מהשחקנים הלא מוערכים בליגה ממשיך להשתפר משנה לשנה ואין סיבה שעם השיטה של בודנהולצר הוא לא יקבל יותר מבטים פנויים ואולי אף זימון ראשון לאולסטאר.
 • מייק בודנהולצר – המאמן שגדל בחממה של פופוביץ' הוכיח הוא מאמן מצויין אבל בסיטואציה הנוכחית יש עליו לא מעט לחץ להצליח, ומהר.
 • חוסר האיזון – אחרי שדאגו להוסיף בקיץ עוד סנטר ועוד גארד, נראה כאילו יש חוסר איזון בקבוצה וטרייד על הנסון\מייקר\זלר\בלדסו\דלבדובה בתמורה לפורוורד כמו ג'ף גרין או אחד מהאחים למשפחת מוריס נראה מתבקש.
 • די לתירוצים – יאניס מגיע אחרי עונת שיא וכבר לא בן 20, המאמן בעל קבלות ויש איזון טוב בין צעירים לוותיקים בקבוצה – השנה פחות מגמר המזרח יחשב ככישלון.

זמן התסריטים : 

תסריט אופטימי : יאניס קולע שלשה וחצי למשחק ב-38% ומסיים שני בהצבעות האמ. וי. פי , מידלטון מגיע לאולסטאר, בלדסו עובר עם מייקר לשארלוט בתמורה לווקר והפעם ההפסד לבוסטון בשבעה משחקים קורה בגמר המזרח.

תסריט פסימי : ההגנות לומדות את יאניס שהופך, בודנהולצר מבין שלופז זה לא הורפורד ומבקש את שרודר בחזרה במקום בלדסו, מקום 5 במזרח והדחה בחצי הגמר.

תסריט ריאלי : יאניס מצליח לקלוע שלשה למשחק באחוזים סבירים, מידלטון עושה אולסטאר, הנסון עובר לקליבלנד בתמורה לקורבר והבאקס מפסידים לפילי בשבעה משחקים בחצי גמר המזרח.

לפוסט הזה יש 86 תגובות

 1. תודה רבה עידן.
  אני לגמרי על העגלה שלהם השנה – לדעתי יגיעו מאוד רחוק וגמר מזרח הוא תסריט די ריאלי עבורם – הם שיחקו הגנה נוראית השנה ובהתקפה היה נראה שהם מתבססים רק על כישרון ותו לא.
  קשה לי להאמין שיאניס יעשה קפיצה מ3 נקודות אבל להגיע לאיזור ה33% זה יעד סביר ואפשרי עבורו – עם התקפה נכונה ומיצוי הפוטנציאל בהגנה שהוא לדעתי הגבוה בליגה עם ההגעה של בוצלהר (קבוצת הדי ליג של אטלנטה בשנה שעברה על דיפנס-רייט של 108.2 מילוואקי על 107.1) אני מאמין בהם ומאמין שהם יכולים ללע=כת עד הסוף כלומר להפסיד לא בסוויפ בגמר הליגה.

 2. fear the deer

  כל דבר פרט לגמר המזרח יהיה כישלון (כמו גם אצל בוסטון, פילי וטורנטו). עונה סדירה מחוץ לרביעייה הראשונה גם כשלון.

  יאניס אמור לתת עונה מפלצתית ולעלות עוד מדרגה, נקווה שהוא שיפר את הקליעה.

  לדעתי הם יפלו בחצי גמר המזרח בפלייאוף.

  מידלטון יכול, אמור וצריך לתת יותר ותחת בודנהולצר אני בטוח שזה יגיע, הוא קלעי חצי מרחק מעולה ויש לשחק עליו יותר ISO.

  בלדסו התגלה כפלופ לא קטן וכשחקן שאין לו את זה ברמות הגבוהות. האם ברוגדון מספיק טוב להדיח אותו מהחמישייה? אני מקווה בשביל הבאקס שכן.

  טוני סנל נגר העל פותח בחמישייה אם מסתמכים על העונה שעברה.

  קבוצה מאד מסקרנת העונה, במיוחד בפלייאוף.

  אחלה פוסט עידן

  1. לגמרי, ולו רק בשביל לראות אם החילוף של מאמן לא מוערך המוערך יכול לעשות שינוי בלי שינויים משמעותיים בסגל.

 3. תודה רבה.
  אני לא חושב שפחות מגמר אזורי יהיה כישלון, כיוון שהם הקבוצה מספר 4 באיכותה במזרח. הווה אומר שחצי גמר זה עמידה בציפיות, פחות זה כישלון ויותר זו הצלחה.

   1. ועכשיו ראיתי שגם התסריט הפסימי הוא בעצם די ריאלי…
    אז אולי לא התכוונת לתקן את שמעון אלא את עידן. בכל מקרה, אתה צודק. שוב.

 4. האמת?
  הקבוצה שהכי מפחידה אותי (כבוסטונאיכס) במזרח זו מילווקי. לדעתי גמר המזרח יהיה סלטיקס מול האיילים (יחמורים). השאלה היא האם הסלטיקס יצליחו לשמור על הקאדר הפותח והמחליפים הראשונים בריא במהלך העונה והפליאוף. אם זה יקרה אז הסלטיקס יגיעו לגמר האן בי איי וגם יאניס MVP לא יוכל לעשות דבר בנידון. את פילי אני עדיין לא סופר אבל זה יכול להשתנות במהלך העונה.

 5. לא רואה אותם עוברים סיבוב שני , קבוצה מאוד מוגבלת שנחלשה מהעונה שעברה , צריכים לעשות שם שינוי של כל הסגל .

 6. קבוצה מאוד מסקרנת.
  יהיה מעניין לראות איך בודנהולצר יסתדר עם בלדסאו,
  יהיה מעניין לראות עם אילו הרכבים הוא בוחר לשחק.

  הניחוש שלי?
  בודנהולצר יצליח לממש את הפוטנציאל האדיר של הקבוצה (בעיקר בצד ההגנתי),
  ואם הוא יצליח להסיט את בלדסאו להרכב השני (ברוגדון יהיה הרכז ברוב הדקות בהן יאניס על הפרקט) כשחקן המוביל של הספסל –
  יש מצב שנראה את מילווקי מתמודדים בגמר המזרח כשווים מול שווים על הזכות להעפיל לפיינלס.

  תודה, עידן. פריוויו נהדר.

 7. יהיו טובים יותר כי הביאו מאמן נורמלי שיודע להתאים את השיטה לשחנים.
  יאניס ישתפר, מידלטון יתן את שלו, בלדסו יהפוך ליעיל יותר בגלל המאמן והשטיה.

  ועדיין חצי גמר המזרח זאת התקרה שלהם.
  יאניס שחקן טופ, כל הסגל מסביבו שחקנים משלימים שאף אחד מהם לא קרוב להיות כישרון לכוכב שני בקבוצה שרוצה גמר.

 8. בדיוק כמו וושינגטון – קבוצה עם סגל מפחיד שכלום לא הסתדר לה עד עכשיו. ועכשיו הביאו מנהל עבודה משובח.
  מסתלבטים פה די הרבה על המזרח אבל אם מילווקי ווושינגטון ימצאו את המוג׳ו שלהן אז יש כאן חמש קבוצות סופר איכותיות, שהן בהרבה יותר טובות מכל קבוצה במערב שלא קוראים לה יוסטון או דאבס.

  1. אתה רציני אברי???
   אז ככה או שאתה מפחד מעין רעה ולא רוצה להצהיר שאם בוסטון לא מנצחת את המזרח השנה אז זה כישלון ואתה מתרץ אץ זה בחמש קבוצות טובות במזרח או שאני לא כל כך מבין את ההצהרה שלך.
   נתחיל מזה שהלייקרס עם לברון מנצחת את המזרח בלי להתאמץ,נמשיך עם אוקלהומה ,ניו אורלינס,יוטה,דנוור כל אלה טובות מכל הקבוצות במזרח למעט בוסטון(אולי פילי אם הם ימשיכו בשיפור ובלי פציעות-מה שלגמרי לא בטוח) וטורנטו שגם שם יש הרבה תלוי באוויר(איך בלוטת החשק של קוואי,איך השינוי ישפיע בכלל)

   1. אבל זה בדיוק מה שאברי אמר, שאם הבאקס והמכשפים ישו טוב אז יש לפחות חמש קבוצות טובות במזרח (בוסטון פילי וטורונטו) כשלהם אני מוסיף גם את הפייסרס. לא חושב שהן נופלות מהפליקנס okc או הג׳אז.

    1. ההבדל שיש 4 אם..גם פילי בסימן שאלה(בעיקר בריאותית לדעתי )גם טורנטו ובטח ובטח שוושינגטון שכבר כמה שנים אם אותו סגל ולא מגיעים לשום מקום אז אם אתה חושב שהווארד הוא הגיים צ'נגר שיהפוך אותם פתאום לטובים אז שיבושם לך וגם מילווקי יש המון המון סימני שאלה.תכלס איך שלא תהפוך את זה כרגע במזרח יש קבוצה אחת בשלה ומוכנה ועוד 2 שהם סימני שאלה הסיכוי שוושינגטון ומילווקי יהפכו לקבוצות מאוד מאוד טובות שווה בערך לכך שאפשר לומר שדונציץ' יהפוך את דאלאס כבר השנה לקבוצת צמרת.
     לגבי לברון אז שנה שעברה שהסגל שלו הרבה יותר חלש ממה שיש לו כרגע בלייקרס לקח את המזרח אז אם הסגל בלייקרס לא הייתה לו שום בעיה(שוב אולי למעט בוסטון)

     1. דווקא פילי בריאותית במצב לא רע (כולם כשירים חוץ מסמית׳ שקיבל כמובן את קללת הרוקיז בפילדלפיה), אבל אם דיברת כבר על קבוצות בשלות יש לדעתי 3 כאלה הליגה, הלוחמים הטילים ובוסטון. על האחרות בדרג נמוך יותר. אני מסכים איתך שהסגל של לברון היה אמנם חלש יותר בקאבס ממה שיש השנה בלייקרס (למה לא השאירו את רנדל..) אבל יש כאן עניין של חיבור ובגרות מנטלית וקשה לי להאמין שכבר השנה העל יתחבר הלייקרס. היתרון הגדול של המערב על המזרח הוא בכמות הנמושות הנמוכה וגם קצת בדרג הביניים – יותר קבוצות טובות ותחרותיות וכמובן בג״ס שנם תופעה

     2. שאני מדבר על בריאות בפילי אני בעיקר מדבר על אמביד שאני עדיין לא משוכנע ב100% שהוא מסוגל לסחוב לאורך כל העונה.אז שנה שעברה הוא היה בריא אבל בוא נראה אם זה ממשיך,לא בטוח בכלל שהגוף שלו מסוגל למשוך לאורך זמן.
      המערב בכל רמה יותר טוב מהמזרח.
      אם זה ברמת קבוצות העילית,הבינים ואפילו הנמושות(שמה אולי המזרח ייקח כי סקרמנטו נראים לי מה זה חלשים)
      ושוב כל התגובה שלי באה מכיוון שאברי אומר שיש 5 קבוצות יותר טובות מכל קבוצה אחרת במערב(למעט ג"ס ויוסטון) שזה ממש אבל ממש לא נכון.

     3. למה אתה מנמיך ציפיות מ-OKC? אם הם לא מנצחים כל קבוצה שהיא לא גולדן סטייט בפלייאוף ולא מסיימים טופ 3 במערב בעונה הסדירה (בהנחה שאין פציעות לרביעייה המובילה שלהם) זה כשלון מהדהד של ראסל. OKC על הנייר הקבוצה השלישית בטיבה בליגה אחרי גולדן ובוסטון (ספסל נהדר לסלטיקס בניגוד לפח זבל של OKC ומאמן טוב יותר).

      ראסל, שרודר, גורג' ואדמס זה שחקנים שלא נופלים מאף חמישייה בליגה למעט הלוחמים ואף עולים עליה.

      למשל בוסטון ראס טוב מקיירי, בראון טוב משרודר, ג'ורג' טוב מהיוורד, טייטום טוב מרוברסון, ודי שווים הורפורד ואדמס בתרומתם למרות שהורפורד טוב יותר כיחיד (אלא אם כן אדמס יציג טריקים חדשים וקליעה העונה).

      הקטע שאין שם ספסל בכלל ומאמן רפה הבנה אבל אין תירוצים הרביעייה הזאת אמורה להתעלות ולספק את הסחורה.

     4. היו ימים בהם הייתי עכשיו שולף את המאזנים של בוסטון וטורונטו מול קבוצות המערב בעונה שעברה,
      אבל הזדקנתי. אין לי כוח.
      אני רק אכתוב שלדעתי, בוסטון, הם לא נופלים משום קבוצה שהיא לא גולדן סטייט.
      כנ"ל טורונטו.
      אני לא אתפלא אם ה-2 יתחרו על המאזן הטוב בליגה עם גולדן סטייט ויוסטון.

     5. אוקלהומה חובת ההוכחה עליהם.כל עוד ראסל לא יעשה את השינוי אצלו הם יהיו טובים אבל לא מספיק בשביל לאיים על אליפות(כן הם מנצחים כל אחת מהמזרחיות חוץ מבוסטון).
      גיא חגבי בוסטון אז אמרתצי שהם טובים יותר מכל קבוצה שהיא לא ג"X ולגבי טורנטו אז הם עשו שינוי קריטי מאוד וצריך לראות האם הניתוח הצליח או לא

     6. שמעון באמת
      ראס יותר טוב מקיירי?
      אצל מי היית שם את הכדור לקליעה אחרונה?
      אם סטיבנס היה נותן לקיירי לשחק כל משחק 40 דקות היית רואה כל משחק 30 נקודות ממנו.

     7. ד"ר אני שם אצל ראס. בלי קשר זה לא מעיד על מי יותר טוב. אצלי ראס טוב יותר.

      אבל היי אני מאמין בראס בעוד מנחם מאמין בכרמלו וקייל סינגלייר וגיא מאמין בטורנטו. למי יש יותר סיכוי?

   2. כבר לא יודע איך לענות לך כי חתיכת שרשור התפתח פה מאז שכתבתי את התגובה הזו אבל בקצרה:
    1. שום תירוצים, המזרח של בוסטון השנה ופחות מזה יהיה בגדר פדיחה.
    2. הלייקרס עם לברון? חתיכת הצהרה נתת פה. עוד לא ראינו כלום מהשילוב המטורף שנבנה שם. לטעמי קבוצת סיבוב ראשון לכל היותר. בקליבלנד לברון היה מוקף בווטרנים מוכחים, לא בחיתולים ומוצצים.
    3. אוקלהומה ,ניו אורלינס,יוטה ודנוור ממש לא יותר טובות מטורונטו. טורונטו היתה הרבה יותר טובה מהן בשנה שעברה, והטרייד של קאווי רק שיפר אותה.
    4. פילי – בדיוק כמו שאמרת.
    5. מילווקי ווושינגטון – אמרתי שזה יקרה רק אם הקבוצות האלו יתחברו. בוסטון שיחקה המון נגד הקבוצות האלו בשנתיים האחרונות אז יצא לי לראות אותן די הרבה. יש שם סגלים מטורפים ומוכשרים בטירוף. למילווקי השנה גם יהיה מאמן.

    קיצר, יש מצב שהנבואה של מנחם סופסוף מתגשמת – המזרח עולה.

    1. אתה רציני אברי? הדבר היחידי ששמר את המזרח כרלוונטי היה לברון והוא כבר לא שם.
     לגבי טורנטו אז כן יש מצב שהם יהיו יותר טובים משנה שעברה אבל עדיין יש סימני שאלה גדולים לגביה.כל מה שראית שנה שעברה כבר לא רלוונטי,הכוכב הראשי התחלף(ואין מושג איך הוא יחזור בכלל מהפציעה שלו)המאמן התחלף,הקיצר הכל חדש.לגבי מילווקי וושינגטון אז זה בדיוק כמו שנגיד שלא מעט קבוצות במערב אוטוטו פורצות.מיניסוטה למשל אם היא מתחברת היא לבטח יותר טובה גם מוושינגטון וגם ממילווקי ואפילו מפילי בריאה.דאלאס גם יש פרויקט מעניין ושלא נדבר על מה שפופוביץ יכול להוציא מדרוזן.וכמו ששמעון כתב אם ראס יתחיל להפנים מה טוב לקבוצה אז התקרה של אוקלהומה זה לתת פייט לגולדן סטייט
     הקיצר שוב חוץ מקבוצתך שהיא באמת טובה המזרח לא מתקרב למערב באף קטגוריה

     1. למה אתה כל הזמן שואל אותי אם אני רציני? אני עושה רושם של בחור לא רציני? זה אני שהחתמתי את מגי רונדו וסטפנסון כצוות מסייע?
      לגבי היתר, נסכים שלא להסכים. אני רק אגיד שרציתי לשאול גם אותך אם אתה רציני כשאמרת שדאלאס נספרים בכלל בויכוח הזה, או שאפילו כתבת את המשפט הבלואו מיינדינג ׳אם ראס יתחיל להפנים מה טוב לקבוצה׳…
      לגבי מינסוטה אגב, אני מסכים איתך.

  2. ג'ון וול הוא כמו לאורי ודרוזן, לא יוביל אף אחד לשום מקום. דוויט ישדרג כמו שכרמלו ישדרג. דרוזן עוד קיבל עכשיו את המערכת של הספרס ואת פופ לגאולה.

   מי שבונה על וושינגטון צפוי לו אכזבה מרה.

   לברון כנראה היה לוקח את המזרח גם עם הלייקרס (אולי עכשיו בוסטון בהרכב מלא ושהוא זקן בשנה היה מצב להפתעה).

   חוץ מבוסטון הוא היה מגיע לגמר המזרח בהליכה גם אם לצידו בחמישייה לונזו, למאלו, לבאר וליאנג'לו בול.

   1. ג׳ון וול הוביל את הוויזארדס שלוש פעמים לחצי גמר המזרח. הוא הפסיד שם לאינדיאנה של ג׳ורג׳ ווסט היברט ושות׳, ולאטלנטה עם של הורפורד תיג קורבר ומילסאפ. זה ממש לא כזה נורא.
    לגבי הלייקרס, בוא נראה קודם איך הקרקס הזה מתפקד לפני שאתה מכתיר שם מישהו.

   2. אני אמנם לא מחזיק מדווייט האוורד במצב הצבירה שלו מאז שעזב את המג׳יק (וואו עבר הרבה זמן..) אבל הוא בטוח שדרוג על פני גורטאט עם כל הכבוד לפולנים. אולי, וזה אולי גדול, וול וביל יחברו סופסוף עונת סינרגיה מוצלחת ועם פורטר ושיפור אצל אוברה וסטרונסקי וושינגטון יכולים לגדל פתאום אופי ולהפתיע. אטיטיוד כבר יש שם ולסלטיקס לדוגמא יהיה מאוד קשה אם הם יקבלו את המכשפים בפלייאוף

  3. מילווקי עוד מילא, אבל וושינגטון ומוג׳ו זה לא סיפור מוצלח במיוחד… עשו בשכל ששחררו את גורטאט שהיה ברור שלא הסתדר עם וול והביאו את המופת והדוגמא לחבר לקבוצה – דווייט. וכדי להוסיף את הדובדבן על הקצפת (מלא קצפת! ראיתם את ג׳וווווןןןןן ווווווולללל?), הביאו את הרובין לבאטדווייט והכישרון העולה (על העצבים של מי שמשחק איתו, מסתבר) אוסטין ריברס. אם תשאל אותי, המוג׳ו יהיה חמקמק במיוחד…

 9. איך גמר מזרח?
  יש לפחות 4 קבוצות טובות הרבה יותר ממילווקי –
  בוסטון, פילדלפיה, טורונטו של קוואי, וושינגטון עם הווארד. הרבה יותר טובות. וזה עוד לפני אינדיאנה ודטרויט, שעשויות להשתפר השנה.
  הגעה לחצי גמר תהיה הישג, שם היא גם תסיים את הדרך. קבוצה לא מאוד מוכשרת, שאיבדה את פארקר, בלי ספסל. גג חצי מזרח.

  1. במה טורנטו יותר טובה מהבאקס? קאווי אולי טוב מיאניס בקצת וזה עלול אף להתבטל כבר העונה. מידלטון טוב מלאורי. לופז ולנציונאס זה אותה רמה. היתר נגרים בשני הקבוצות. לבאקס יש מאמן טוב יותר. די שקול. במה פילי על הנייר יותר טובים? בלינלי ואילי הלכו מה שיאבד קליעה. יאניס טוב מאמביד. אם סימונס לא ישתדרג פלאים פילי די באותה רמה גם פחות או יותר. בוסטון אכן יותר טובה. וושינגטון??? ניגה פליז!! קיצר פחות מגמר מזרח יהווה כשלון עבור הבאקס טורנטו ופילי. זה החיים. קבוצות די זהות מבחינת פוטנציאל ואיכות סטארים.

 10. מצוין עידן. אני חושב שנראה התקדמות אצלם, אבל לא בטוח שסיבוב שני – אצלי הם מקום חמישי וראש בראש עם אינדיאנה באחלהסדרה בסיבוב הראשון. אני חושב שבלדסו לא יסיים שם את העונה. עשו קיץ מצויין ויכולים גם לסיים במקום השלישי בקונפרנס.

 11. אחת הקבוצות האהובות עליי בליגה וללא ספק המסקרנת ביותר במזרח (לטעמי).
  יכולים לסיים טופ 3 אם יתחברו שם כמו שצריך.
  המזרח מתחיל להיות מעניין לאט לאט, כל מה שחסר זה עוגיה קטנה בניו יורק ויש לנו תחרות אמיתית.

 12. מצטער אבל אני ממש לא מחזיק מיאניס ומילווקי. יאניס שחקן התקפי טוב אבל גם אחד שתוקע את המשחק לא פעם בגלל שהוא לא יודע לזרוק מרחוק. קרי לדוגמא הוא דוגמא לשחקן שבגלל שהוא יכול לקלוע מרחוק אי אפשר להשאיר אותו חופשי מה שמפניה את שאר השחקנים אוטומטית שהוא חודר באים לעזרה עליו. יאניס לא מסוגל לקלוע כמעט מחוץ לצבע מה שתוקע את המשחק כמו כן גם מילווקי קבוצת שלשות גרועה מאוד אולי עכשיו אחרי שויתרו על פארקר והביאו כמה שחקנים שכן יודעים לקלוע זה יעבוד. כמו כן ההגנה שלהם רעה ידיים ארוכות ואתלטיות.? שנה שעברה הגארדים שלהם היו מסורבלים ולא בנויים לשמור שחקנים כמו קרי הארדן קיירי וכדומה ולכן ההגנה נראתה ככה. בקיצור לא מחזיק מהם טורנטו בוסטון ופילי וושינגטון יותר טובות מוכשרות. בקשר למזרח הוא לא כזה חלש מספיק כבר עם הרשויות האלו. ניו אורלינס ? מי יש שם חוץ מדיוויס. יוטה? אין שם אף שחקן טופ 20 בליגה מיטשאל עוד לא הפך עדיין לכזה עם כל הכבוד. פורטלנד? גם לא איזה סגל כוכבים גדול ראינו את בפליאוף שנה שעברה. אוקלהומה לא ממצה את הפוטנציאל שלה וגם היא לא משהו וסאן אנטוניו היא תעלומה. בקיצור בוסטון ברמה של גולדן סטייוס יוסטון פחות או יותר פילי אינדיאנה וושינגטון וטורנטו יהיו ברמה של סאן אנטוניו אוקלהומה פורטלנד הלייקרס ניו אורלינס וכדומה.

 13. למעט היווני ומידלטון הסגל של הצבאים הוא גוש דביק וגולמי של בינוניות. הפריק יביא אותם לפלייאוף, אבל בלי ביתיות. יעופו סיבוב ראשון. אראה אותם העונה רק אם לא תהיה ברירה ואסתפק בהיילייטס של הסופלקי.

 14. וואלה לא מבין את ההתלהבות מהם.
  קבוצה בינונית עם כוכב אחד ואוסף של משלימים סבירים.

  במזרח זה יספיק כמובן לפלייאוף, ואולי גם לעבור סיבוב אם לא יפלו למקומות 7-8, אבל להגיד שפחות מגמר מזרח זאת אכזבה? נראה לי שטיפה נסחפנו…

 15. מצחיק אבל לפני 3-4 שנים הייתי מהאופטימיים ביותר לגבי מילווקי, והיום, דווקא כשהכל אמור להתחבר, אני מהפסימיים.
  יאניס מתחרה על השחקן הטוב במזרח אבל לא הצליחו לפתח כוכב לידו. ממה שקרה עם סנדרס, ברנדון נייט שנראה לרגע ככוכב בהתהוות ונפצע, דרך חוסר ההתקדמות של הנסון והמקרה המצער של פארקר השאירו את הקבוצה באותו מקום, מה שאומר, הליכה אחורה.
  גם ההופעה המצויינת של מידלטון בפלייאוף (61% מהשלוש!) והחזרה הצפויה לכושר של מידלטון לא משאירה אותי אופטימי במיוחד.
  צופה להם מקום 4-5 במזרח, עם הדחה נוספת בסיבוב השני.

  1. לא יודע למה אתה כל כך פסימי. יאניס לבדו היה במרחק יריקה מלהעיף את בוסטון בשנה שעברה. השנה יש לו מאמן, את לופז ואת התחת של איליאסובה שהראה כבר שכשצריך את השלשה או הריבאונד התקפה שיעשה את ההבדל אז הוא האיש.

   1. כי למרות שיאניס אכן מימש את ההבטחה שהיה, כל מה שמסביבו פשוט לא עובד מלבד אולי מידלטון (שקשה לראות אותו משחזר פלייאוף ברמה כזאת), בעוד שאר הקבוצות ליד ממשיכות להתחזק.
    גם אינדיאנה היו מרחק נגיעה מלהדיח את לברון בסיבוב הראשון.
    בסופו של יום בוסטון שיחקו עם רוקי ושחקן שנה שנייה ככוכבים שלהם, פילי שיחקו עם רוקי ושחקן שנה שניה (טכנית) וטורונטו , וושינגטון ואינדיאנה התחזקו כולן בנקודות הבעייתיות.
    עוד עונה של מקום 4-5 במזרח והדחה בסיבוב שני זה לא רע, אבל בהתייחס לפוטנציאל שהיה זה מאכזב.
    מה שכן, גם אם המזרח לא חזק יותר, השוויוניות שלו עושה אותו מעניין יותר ועם הרבה קבוצות מסקרנות.
    רק איכשהו בדרך, מילווקי הפסיקו לסקרן אותי.

    1. חושב שהתחזית שלך די מדויקת, ובעיניי הערך שלהם ייקבע לפי איפה שייפלו על הסקאלה – מקום חמישי והדחה ב-4-5 משחקים בסיבוב השני, או מקום רביעי צמוד עם שלישי והדחה ב-6-7 שתוציא את המיץ לדרייק וחבורתו.

     דווקא חבל לדעתי שוויתרת עליהם. בכל זאת, גם אם אתה לא מאמין שיש להם תקרה גבוהה במיוחד, ברור שמאמן איכותי, כזה שטוב עם שחקנים ויודע איך נראה מועדון מכבד ומכובד, יכול להיות האקס פקטור שימתח אותם לקצה במובן החיובי. יאניס אדם די נוח וזה נתון לטובתו, אם בודנהולזר ישכיל לנצל את זה הם יכולים לדבר חזק תוך שנתיים.

 16. אחלה פריוויו עידן.

  עונת מבחן רצינית עבור הקבוצה, שלדעתי חייבת להילחם העונה על מקום בטופ-4 של המזרח.

  יאניס כוכב על, הצוות המשלים בכלל לא רע, ועכשיו יש לה גם מאמן טוב.

 17. זה בעיקר עונת מבחן ליאניס שצריך להראות שהוא עבר לרמה של הסופרסטארים הבאמת גדולים של הליגה ועונת מבחן של בודנהלצר שאם הוא מצליח להפוך את מילווקי להצלחה הוא ישדרג את מניותיו כאחד ממאמני העל בליגה

    1. מאמן זה חתיכת חיזוק – שנה שעברה הם שיחקו בלי מאמן בכלל והשנה יש להם את אחד הטובים בביזנס. תשמע, ראיתי את הסדרה מול הסלטיקס בפלייאוף האחרון והם נראו די טוב. יש להם עכשיו עוד עומק ונסיון עם הטורקי ועם לופז. יש להם רוקי לא רע. יש להם עוד זמן לחבר את בלדסו לסגל הזה. וכמו שאמרתי, יש להם מאמן. זה חתיכת שיפור לדעתי. הקבוצה הזאת היתה מנצחת את הסלטיקס בסדרה שהיתה.

     1. כנראה שהם ישתפרו, הפסימיות נובעת לדעתי מהמחשבה ההגיונית שהסלטיקס יהיו השנה אפילו יותר טובים, וככה מילווקי ישארו עם ציון "טוב אבל לא מספיק".
      בסדרה מול בוסטון היו להם שני משחקים מדהימים. אבל עדיין ישנה הרגשה שאתה יכול לנטרל את יאניס ואז הכל יתפרק. טוב, לא לנטרל אבל להאט.

     2. לפי ההגיון של ׳כל עוד אתה לא הכי טוב אז חבל על המאמץ׳ אפשר בכלל לסגור את הליגה כי הדאבס כיום נמצאים שלוש רמות מעל כולם. בוסטון כנראה יהיו יותר טובים מהם גם השנה, אבל גם הישג כמו גמר המערב או אפילו חצי גמר צריך להחשב כהצלחה וצעד קדימה.

     3. גמר המערב יהיה הצלחה אדירה בשבילם.
      אבל כל זה הם דיבורים בעלמא, הדבר הכי חשוב לדעתי הוא המאצ'אפ בפלייאוף, וזה מה שיקבע מי תתקדם ומי תיפול בסיבוב הראשון

     4. avri, אני לגמרי מסכים שהשיפור בעמדת המאמן משמעותי, אבל כמו שכתב עגל, שאר צמרת המזרח גם התחזקה, לבוסטון חוזרים שני הכוכבים, וגם הצעירים משתפרים, טורונטו קיבלה סופרסטאר (רק שיהיה בריא), ופילי מתחברים ונראים טוב יותר ככל שהזמן עובר.

      מאמן טוב זה מאוד חשוב, אבל בלי כלים מתאימים הוא לא יכול לעשות הרבה, והסגל של הבאקס פשוט בינוני.

 18. לדעתי הסלטיקס, פילי, טורונטו ואינדיאנה טובות יותר אולי אפילו שיקגו. עכשיו אחרי שלברון עזב יאניס צריך להשתלט על המזרח למרות מה שכתבתי ואם זה לא יקרה שיברח ממילווקי בטרייד.

 19. גם בימים של בוגט ורד לא הצלחתי לראות משחק שלהם בלי להירדם.
  פשוט קבוצה לא מעניינת עם כל הפוטנציאל של אנטקמפופו שחייב לעבור לפרנצ'יז גדול.

  הייתי מעביר אותם לעיר אחרת כמו סן דייגו,פיטסבוג,סיינט לואיס,מישיגן,סיאטל,לאס וגאס.

 20. הסגל שלה הוא בינוני מינוס .
  יש לה כוכב אחד והשאר חבורת משלימים חסרי נסיון ואיכות,אולי מידלטון מגרד את סף האולסטאר אבל חוץ ממנו הם כלום ושום דבר (אוהב את החתמה של לופז בעל כישורים מיוחדים לא לקחת ריבאונד אבל איום מהשלוש שיאפשר ליווני לחדור די בקלות לסל).
  הם ,על פי חומר השחקנים נמצאים מתחת לבוסטון פילי טורונטו וושינגטון ואפילו אינדיאנה.
  חצי גמר יהיה הישג בשבילם.

 21. כרגיל, אני מופיע מאוחר. זה הכל באשמתי. למה שלא אקום מהמיטה החמה ב-2 בלילה ולהיות ממש בתוך התגובות?
  למה?
  1. הזקנה לא מרשה
  2. הרופא לא מרשה
  3. לקשיש לא מתחשק
  אז תגידו שזה קצת באשמתי ואני אענה שאתם צודקים.
  אמרו לפני הכל (אני קורא כל תגובה בפוסטים של כל כותב, וכמובן בפוסטים שלי). הייתי אומר שממוצע התגובות היא בערך התגובה שלי:
  1. עידן כתה פריוויו מצויין מכל הבחינות
  2. הבאקס הם קבוצה 3-5 במזרח (נראה עכשיו שזה בוסטון, פילי, ואז שוויון בערך בין טורונטו, אינדיאנה והבאקס).
  3. גמר המזרח יהיה הישג ראוי, אבל הפסד בחצי גמר הוא דבר מאד ריאלי

  מה שעלי להוסיף הוא שאולי אין קבוצה בליגה עם מבחר כזה גדול של סנטרים. ברור שלא כולם יישארו.

  1. מנחם, בהחלט הרווחת את הזכות לתת לילדים לשחק כמה שעות לפניך ואז להצטרף לויכוח ולקבוע מי ביננו רפה הבנה ומי לא.

 22. הצצה ליום האימונים הראשון של מילווקי עם המאמן החדש, באדנהולצר:
  https://www.youtube.com/watch?v=V04y37rzlkA

  אמל"ק, שני משפטי מפתח מתוך הנאום של קוץ' באד לשחקנים:
  – "Your feeling of helplessness is your best friend, savage"
  – "Through me, you shall have power such as no man has seen before in the history of your team! The power of pure intellect!”

 23. מצוין, עידן. תודה רבה.

  יש לי פינה חמה בלב למילווקי. אני חושב שלקבוצה שמגיעה מכזה שוק מנומנם ושולי תמיד יהיו רגשות נחיתות, ובמקרה של הבקס של השנים האחרונות מאז שנחת אצלם היווני, הם תרגמו אותם (לפחות יותר מפחות) לדרייב ורצון לנצח כשבאמת משנה – בפוסט סיזן. הם מתחו את טורונטו כמה פעמים, והיו קרובים להפתעה ענקית בבוסטון שנה שעברה. יש להם קהל ביתי לא רע ששנים של רגשות נחיתות כאלו ואחרים – למרות עבר כדורסל יחסית סביר – תורמות לכך שבפלייאוף הם קבוצה שבבית שאי אפשר להתעלם ממנה. ועכשיו עם המתחם החדש תהיה מוטיבציה ואולי יצליחו לעשות קפיצה. בסופו של יום לדעתי הסיבוב השני הוא התקרה שלהם, אבל בואו נגיד שאחרי שראיתי את המכשור החדש שלהם, יש מצב שמתישהו באביב, נניח, יאניס מנפץ אותה עם הראש…

 24. אחרי שראיתי וציפיתי וצפיתי בשנה שעברה בקבוצה הזאת הגעתי למסקנה שהיא באיזור ללא ספק אבל עדין לא ממש שם. אני לא רואה את החיזוק הגדול שהם עשו השנה להיפך פרקר הוא אבידה גדולה בעייני אבל יכול להבין בגלל הפציעות. אליסובה? נו די רבאק . שחקן נחמד ותו לא. ברוק לופז? סבבה שחקן אבל לא יותר מזה אפשר לדפדף הלאה. בלדסו? נו די זה כבר מתחיל להיות משעמם.
  המקום היחיד שבו זה נראה כרגע שיש חיזוק זה בעמדת המאמן. לכן לא פוסל הגעה לגמר המזרח אבל זה יהיה וואחד הישג לקבוצה הזאת. לגבי יאניס אני מודע לזה שיש לו כישורים יוצאי דופן באופן די קיצוני אבל משהו אצלו עדין מייצר אצלך את התחושה שחסר שם עדין גרוש ללירה. זה עדין לא זה. מידלטון נפלא לעיתים (וזו הבעיה חסר יציבות לטעמי) בלדסו זה שום וכלום. ח
  אבל אין ספק:
  שהשנה
  זו
  שנת
  ההוכחה.
  זהו נגמרו המשחקים והתירוצים.
  נראה.

 25. תודה רבה על אחלה פריוויו
  יאניס היה בפיק תחת גייסון קיד ודעך לאחר שקיד פוטר
  אם השילוב עם בודנהולצר יעבוד גמר מזרח היא אופציה לא רעה בכלל

 26. תודה עידן אחלה פריוויו , מילווקי קבוצה טובה יהיו בטוח בפליאוף לאן יגיעו בפלייאוף תלוי בספסל שלהם אם בודנהולצר יפיק מהספסל הרבה יכולים להגיע לגמר המזרח ובמקביל הגריק פריק יעלה עוד מדרגה

 27. תודה עידן.החיזוק הכי משמעותי בעמדת המאמן, אם הכל מתחבר זה יהיה גמר מזרח.לדעתי הם יפלו בסיבוב השני בסוף.זו השנה של יאניס להיות מועמד לגיטימי ל-mvp.

 28. הטולרנס די קטן:
  הקבוצה התחזקה. היא תגיע בודאות לחצי גמר המזרח.
  היא לא מספיק חזקה כדי לעבור את בוסטון המחוזקת
  כלומר, השאלה היחידה היא אם היא תצליח לעבור את טורונטו/ פילי – בהחלט משימה אפשרית.

  בכל מקרה, קבוצה סופר מסקרנת, עם המון שחקנים מעניינים והמון מה להוכיח.

 29. משהו לא מסתדר לי עם יאניס. לא רואה אותו לוקח קבוצה על הכתפיים עד הסוף. בטח לא כשהעזר כנגדו במושב הרכז סה בלדסו.
  מצד שני, בודנהולצר גיבש באטלנטה סינרגיה בין בינוניים שהביאה את ההוקס לגמר המזרח. מי יודע, אולי יצליח גם כאן.

  תודה רבה עידן.

 30. אחלה פריוויו, תודה רבה עידן, ואחלה דיונים בתגובות.
  קבוצה מסקרנת, מאמן מצוין, חצי גמר מזרח וצפונה, ואם העסק יתחבר וישפרו את הסגל בשנים הקרובות יכולים ליצור מתחרה אמיתית לבוסטון.

 31. פריוויו פגז! אחלה כתיבה.
  מסכים כמעט עם הכל.
  מידלטון חתיכת שחקן. אם השלישיה פריק-מידלטון-בלדסו לא תמקסם את היכולות שלה הם לא יגיעו ליותר מסיבוב שני.

 32. אחלה כתבה, ואחלה תגובות. לפי דעתי, טרייד שמביא את קמבה מקפיץ אותם לטופ 3 במזרח. הנקודה החלשה היא עדיין בלדסאו, לפי דעתי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט