פריוויו לעונת 2018-19 – יוטה ג'אז / גלעד

יוטה ג'אז תהיה בעונה הבאה מהקבוצות הטובות בליגה והסוס השחור בפלייאוף. בואו נסתכל ונבין מה קורה פה מול העיניים שלנו בעיר האגם המלוח.

יוטה ג'אז
יוטה ג'אז

אולם – אנרג'י סולושינס ארינה, מכיל 19,911 מושבים. בעונה שעברה צפו במשחקי הבית של הקבוצה 734,806 אנשים. (17,922 למשחק – מקום 15 בליגה – ירידה של כמעט 2000 צופים למשחק מהעונה הקודמת).

מאמן – קווין סניידר הנהדר פותח עונה חמישית ביוטה כשבעברו 177 נצחונות ו-151 הפסדים עד כה ב-NBA (מה שנתרגם ל-54% הצלחה).

מאזן בעונה שעברה – 34-48 (אותה כמות נצחונות כמו השקנאים והרעמים, בסופו של דבר המאזן הפנימי מניח את הג'אז במקום החמישי במערב).


ברוכים הבאים – 

 • גרייסון אלן (SG מדיוק), נבחר בבחירה ה-21 בדראפט.
 • כל מיני שחקני סאמר ליג על חוזים לא מובטחים או TWO-WAY (בשנה שעברה עשיתי טעות בפריוויו בכך שכמעט ולא כתבתי כלום על מיצ'ל אבל אני מוכן להסתכן בזה שוב עם הרוקיז האלו שרובם לא יעשו את הסגל של הג'אז העונה).

  גרייסון אלן. התוספת המשמעותית היחידה לסגל.
  גרייסון אלן. התוספת המשמעותית היחידה לסגל.

ברוכים השבים (מהפרי אייג'נסי) –

 • דריק פייבורס חתם עם על חוזה לשנתיים תמורת 33.8 מליון דולר.
 • דנטה אקסום חתם עם חוזה ל-3 שנים בתמורה ל-33 מליון דולר.
 • ראול נטו חתם לשנתיים עבור 4.3 מליון דולר.
 • ג'ורג'ס ניאנג חתם ל-3 שנים (רק הראשונה מובטחת) תמורת 5 מליון דולר.

שלום ותודה –

 • אריק מקרי ששיחק בקבוצה משהו כמו 5 דקות והחוזה שלו (TWO-WAY) לא חודש עבר לאיטליה.
 • יונאס ג'רבקו החביב שנחתך מהסגל ועבר לגולדן סטייט.
 • דוד סטוקטון (הבן הלבן והלא ממזר של) שסיים את העונה בג'אז נחתך גם הוא וישחק העונה בגרמניה.

שאר הסגל (מסודר לפי גודל הצ'ק)  –

שחקן ההגנה של העונה הקודמת רודי גובר, ריקי רוביו, ג'ו אינגלס, אלק ברקס, ג'יי קראודר, ת'אבו ספולושה, אקפה אודו, כמעט רוקי העונה דונובן מיצ'ל, טוני בראדלי ורויס אוניל.


חמישייה צפויה –

רוביו, מיצ'ל, אינגלס, פייבורס וגובר.

רק שיהיו בריאים. שחקני יוטה ג'אז.
רק שיהיו בריאים. שחקני יוטה ג'אז.

העונה הקודמת של יוטה – 

חצי עונה שני מטורף של הג'אז שסיימו את העונה הסדירה עם 29 נצחונות ב-35 משחקים הספיק גם אחרי פתיחה חלשה יחסית ל-48 נצחונות וסיבוב ראשון מהמקום החמישי נגד אוקלהומה המתוסבכת. רגע לפני שעוברים לפלייאוף חובה לציין את דונובן מיצ'ל שלקח את התקפת הקבוצה על הכתפיים ולמרות המעבר של הייווארד שגרם לרבים מקוראי הפריוויו של העונה הקודמת לנבא שיוטה לא תגיע לפלייאוף הצליח להביא אותם כמעט לאותו המקום.

פלייאוף. בסיבוב הראשון הג'אז כאמור פגשו את הרעמים. במה שנחשב בעיני רבים להפתעה גדולה הג'אז גונבים את הביתיות במשחק השני ומצליחים לשמור עליה עד לנצחון בסדרה במשחק 6. כשלמרות הצגות של ווסטברוק וג'ורג' מי שנראה כשחקן הכי טוב בסדרה הוא בכלל הרוקי דונובן מיצ'ל..

סיבוב שני מול הרוקטס. יוטה שוב מצליחה לגנוב את הביתיות במשחק 2 אבל מגלה שהארדן ופול זה לא ווסטברוק וג'ורג', שההגנה של הטילים יותר קשוחה משם הרעמים, ובכלל, שלא כל יום אוקלהומה, כשהיא מפסידה את הסדרה בהפרש ממוצע של 10 נקודות.

סיכום העונה של יוטה בסגנון קצת אחר.


נקודות על העונה הבאה של הג'אז (בשיטת הפופקורן) – 

 • הקיץ של הג'אז היה אחד המשעממים בליגה כשבעצם לא קרה שום דבר בכלל (אלא אם כן גרייסון אלן באמת יסיים בתור ג'יי ג'יי רדיק החדש). כמובן שאם נשווה את זה לקיץ הקודם סניידר היה בוחר שעמום כזה כל שנה כשהג'אז הצליחה לשמור את כל החבורה המוצלחת מהעונה הקודמת ועם מיצ'ל מבוגר בעוד שנה מי יודע מה יכול לקרות.
 • כמו שצוין למעלה, בחצי השני של העונה שעברה הג'אז נצחו המון. כמה המון? אם הם יוכלו לנצח באותם אחוזים עונה שלמה זה יהיה שווה להם 68 נצחונות ושיפור של 4 נצחונות על השיא של הפרנצ'ייז (64 בעונת 1996-97).
 • מעבר זריז על לוח המשחקים, תאריכים שתרצו לזכור – הג'אז יארחו את האלופה (והאקס ג'רבקו) כבר במשחק השני של העונה (19.10), ויסעו לביקור ביוסטון ברביעי (24.10), הייווארד יבוא לביקור ראשון עם בוסטון במגרש שבו גדל בתחילת נובמבר (9.11) , וביקור הגומלין יהיה לא הרבה אחר כך (17.11), בין הרביעי והעשירי לדצמבר הג'אז תשחק מול יוסטון, אוקלהומה ופעמיים סן אנטוניו. המפגש הראשון עם הלייקרס של לברון יהיה רק בינואר (11.1). ללוח המשחקים המלא.
 • רוביו נמצא בשנת חוזה ונראה איך הוא יגיב אחרי עונה אישית טובה מאוד בעונה הקודמת.
 • סניידר למרות 2 עונות רצופות בחצי גמר המערב בקבוצה שב-2 המקרים לא היתה אמורה להגיע לשם לא זכה עדיין במאמן העונה. מאמין שהגיע הזמן והעונה זה יקרה.
 • בעונה שעברה הווריורס הפסידו ליוטה 3 פעמים. לא רומז כלום…
 • דנטה אקסום. השדרוג שהוא נותן ליוטה מהספסל בתור שחקן הגנה חזק מאוד ופליימייקר סביר כשביחד איתו על הספסל יושבים שחקנים כמו ברקס וקראודר. לא יודע אם הם יחשבו הספסל הכי טוב בליגה אבל ההגנה של יוטה לא תסבול גם בדקות המנוחה של החמישייה.
ואם אני אגיד לכם שאנחנו מסתכלים פה על מאמן העונה והשחקן השישי של העונה? סניידר ואקסום.
ואם אני אגיד לכם שאנחנו מסתכלים פה על מאמן העונה והשחקן השישי של העונה? סניידר ואקסום.

פריוויו – 

תסריט אופטימי

העונה מתחילה כמו שהקודמת הסתיימה עם ריצה מטורפת של נצחונות ומעט מאוד הפסדים, גובר משפר את היכולת שכבר הספיקה לו לשחקן ההגנה של העונה וההגנה בראשותו נמצאת קילומטרים מכולם במקום הראשון בליגה. מיצ'ל משפר את האחוזים ובדרך להופעה באולסטאר מראה לכל מי שלא בחר אותו לרוקי העונה כמה הוא טעה. הג'אז לא מפסיקים לנצח לכל אורך העונה כשלראשונה זה שנים אף שחקן מפתח לא מחמיץ זמן משמעותי עקב פציעה, ומפה לשם הג'אז מסיימים את העונה עם 60 נצחונות במקום השני במערב ובליגה. בסיבוב הראשון בפלייאוף הם פוגשים את פורטלנד, הטרייל בלייזרס מצליחים לנצח את משחק 3 עם תצוגה הירואית של לילארד אבל חמישה משחקים מספיקים לשלוח אותם לעשות חושבים לעונה הבאה. בסיבוב השני מחכה יוסטון אבל הקבוצה של הזקן נחלשה בקיץ וגם הרוקטס הולכים הביתה אחרי 6 משחקים והתעלות של ברקס ומיצ'ל. בגמר המערב מחכה המפלצת הבלתי מנוצחת אבל אינגלס מקשה על דוראנט, אקסום לא נותן לקרי לנשום וקאזינס מאבד את זה מול גובר. זה הולך קשה וצריך 7 משחקים אבל הג'אז עולים לראשונה מאז ימי מלון וסטוקטון לגמר. בגמר מחכים הייווארד ובוסטון שמנצחים את 2 המשחקים הראשונים רק כדי להפסיד 4 רצופים ולראות את הג'אז עם אליפות ראשונה בתולדותיה.

תסריט פסימי –

העונה נפתחת בגמגום בשורת הנצחונות ושחקני הג'אז בתגובה נפצעים כמו שהם יודעים, מה שכמובן מוסיף עוד ועוד Lים למאזן. מיצ'ל ממשיך להפציץ אבל לא מצליח לשמור על יציבות והאחוזים שלו עדיין רעים מכל הטווחים. הפצועים סוף סוף חוזרים לקראת פגרת האול סטאר והסיפור של העונה שעברה חוזר עם מאזן נהדר בחודשים האחרונים של העונה שבסופו של דבר מצליח לדחוף את יוטה לפלייאוף מהמקום השמיני עם 45 נצחונות אלא שהפלייאוף הוא לא העונה הרגילה והג'אז עפים מול הלוחמים כבר בסיבוב הראשון בשחזור של הסוויפ שקיבלו לפני שנתיים בדרך לעוד קיץ משמים.

תסריט ריאלי 

העונה של הג'אז תפתח יפה אבל קשה להאמין שבאמת באותה רמה כמו סיום העונה הקודמת (בכל זאת נובמבר זה לא מרץ ולהרבה יותר קבוצות יש על מה לשחק). מיצ'ל יעלה ברמה ואיתו ההתקפה כולה. ההגנה תהיה הטובה בליגה אם רק גובר יצליח לא להפצע והג'אז לא יתקשו יותר מדי בדרך לטופ 4 מערב שם יישארו משך כל העונה עד שבסופו של דבר כמה משחקים לפני הסוף יבטיחו לעצמם את המקום השלישי עם 54 נצחונות ודייט עם הפליקנס בסיבוב הראשון. זה לא יהיה קל אבל גובר יאמלל את דייוויס והקבוצה האיכותית יותר תעלה שלב אחרי חמישה משחקים צמודים. בסיבוב השני מחכים שוב הטילים אחרי סוויפ קליל על פורטלנד אבל יוטה היא קבוצה טובה יותר מבעונה שעברה וחשוב יותר, יוסטון טובה פחות ואף אחד לא מצליח לעצור את מיצ'ל בדרך לסדרה מדהימה שלו ובסופה נצחון ב-7 משחקים על הרוקטס ומפגש בגמר המערב עם האלופה. שם הג'אז כבר לא יוכלו ללוחמים וירדו בראש מורם אחרי 6 משחקים.

לפוסט הזה יש 66 תגובות

 1. גובר עוצר את דיוויס רק בחלומות. דיוויס יעביר סדנה של מילה שאסור לומר אותה פה והיא למבוגרים בלבד. ישנם פה כאלו התופסים מיוטה מאד בראשם האשך ורועי. אם יגיעו לטופ 5 במערב אהיה בשוק. יש להם סגל חלש שתפס פיק חד פעמי עונה שעברה. הטיפשות של אוק גרמה להם להראות טובים ממה שהם באמת עד שהארדן הראה להם בדיוק מה הם שווים. מיצל ירגיש העונה יותר מה זה הגנות הדוקות עליו והשאר לא איכותיים מספיק. לא רואה אותם עושים פלייאוף. יסיימו 9 10.

   1. ובשנה שעברה לפני הפלייאוף הכרזת בנחרצות שאין סיכוי שיוטה לוקחת משחק אחד מול okc…
    והארדן "הראה ליוטה מה הם שווים" כשהם בלי רוביו. (ובמשחק הראשון כשהם משחקים בלי מנוחה מיד אחרי הנצחון על okc…)
    בקיצור, במקום להמשיך ולצעוק הכרזות נחרצות ו*לטעות*, אולי תנסה ללמוד מהטעויות שלך ולאמץ לעצמך קצת צניעות?

    1. אם הוא לא מכריז בנחרצות זה לא שמעון..
     כשהוא פוגע (כלומר 2% מהפעמים), הוא מאוד נהנה להגיד "אמרתי לכם", "ידעתי" או "אצלי בדירוג הוא מקום 234 מ-1980"

     אבל כשהוא טועה, שקט ודממה

  1. אני מסכים מאוד עם שמעון קבוצה אובראציבית, עם סגל יחסית מוגבל הרבה יתבסס כמו בעונה שעברה עד כמה רוביו יקלע מ3, כשהוא קולע מ3 הכדור נע במהירות הקול מיד ליד ומחפשים את האופציה הפנויים יש ריווח במשחק.

 2. תודה, גלעד. פריוויו נהדר!

  מסקרן יהיה לצפות בשנה ב' של מיצ'ל.
  מצד אחד, הוא כבר לא מגיע משום מקום. הפעם מחכים לו, והוא יזכה לדגש רב יותר מהגנות היריבות.
  מהצד השני –
  גם בפלייאוף כבר הכירו אותו, וזה לא שינה את העובדה שאת הסדרה מול הת'אנדר הוא סיים עם 28.5 נק' ב-52% אפקטיבי.
  עם תוספת הניסיון של שנה + פלייאוף,
  עם אחד מהמאמנים הטובים בליגה מאחוריו,
  ואם צוות שחקנים שתפור למידותיו (בלי איזה הוד שנלחם על החוזה הבא שלו),
  אני מנחש שהוא ייתן עוד עונה נהדרת.

  הצד השני של המטבע הוא שביוטה, חוץ ממיצ'ל, אין עוד כוכב שיכול "להציל את היום". הם תלויים בשיטה, ובמיצ'ל.
  בהרבה מקרים זה יספיק לניצחון. מול העילית של הליגה –
  פחות.

  הניחוש שלי?
  מה שהיה הוא שיהיה.
  מקום 5 במערב בסיום העונה, כאשר שוב הם מדיחים את הווסטברוקים בסיבוב הראשון.

  1. מה שמעודד אצל מיצ׳ל שהוא כנראה מאלו שלא נחים בחופש… הקפיצה שהוא עשה מהשנה הראשונה לשנייה במכללה ומהמכללה למקצוענים מאוד מרשימה. אם הוא ימשיך להשתפר אז אנחנו הולכים לחזות באחד משחקני הלידה הכי טובים שיש.

 3. אני אוהב מאוד את יוטבה , קבוצה נחמדה שלא עושה יותר מידי רעש, אבל אם הם יצליחו לשחזר את החצי גמר המערבי משנה שעברה, זה יהיה הישג לדעתי.

 4. אני חולק על שמעון ומסכים איתו. יוטה קבוצה טובה והאיכות שלה מגיעה מרמת האימון וזו בהחלט בשורה טובה אם כל הסגל השתמר (שנה שעברה מיצ׳ל ורוביו חפשו את דרכם בכל החצי הראשון ועוד לא דיברנו על אקסום). מצד שני, התרחיש הריאלי די אופטימי, יוטה יצטרכו לעשות קפיצת מדרגה בשביל לנצח את יוסטון אלא, אם כרמלו ישחק כמו בשנה שעברה…
  אני חושב, שצריך לשים לב יותר לטוני בראדלי, סנטר קשוח ואתלט שיוכל לתת את הטון בחצי השני. לדעתי, זו הסיבה ששחררו את ג׳רבקו. אני חושב שאלן יכול לתת תרומה מהספסל אבל, זה תלוי בהררכיה שתתפתח במהלך העונה.
  לגבי ברקס… אני לא אופטימי. הוא בעונת חוזה ועד היום לא קיבל צ׳אנס רציני מסניידר למרות משחקים של 20 נקודות. בכל מקרה, הוא כנראה יפצע השנה, כי שנה שעברה הוא היב כשיר כמעט כל העונה וכמו שפיני גרשון אומר הסטטיסטיקה מתיישרת…

 5. העונה יש ציפיות מהקבוצה הזו וזאת הולכת להיות עונת מבחן.
  מיטשל אחרי עונה ראשונה נהדרת מול הגנות שיתרכזו בו וילמדו אותו, בנוסף ליריבים שירצו לעצור אותו.
  רוביו בשנת חוזה ואסום לאחר החוזה שמסמן שמאמינים בו צריך להראות שהוא גם השחקן שכולם קיוו שיהיה ולא רק אתלט מצויין.
  המערכת של הג'אז עם סניידר על הקווים מוציאה יותר מהקבוצה הזו.

  לדעתי פלייאוף בלי ביתיות והדחה בסיבוב הראשון.

 6. פריוויו מצוין על קבוצה פשוט נפלאה.
  צריך להזכיר גם את רויס אוניל שהפתיע בסדרה מול אוקלהומה בשנה שעברה.
  לדעתי יסיימו טופ-4 במערב וינצחו את הסיבוב הראשון, אני מקווה שלא את הספרס, אבל זה בהחלט אפשרי.
  מעניין גם מה נראה מאינגלס השנה. פשוט קבוצה מעניינת, מצוינת וסימפטית. כן ירבו.

 7. אמנם אני סבור שהרבה צריך לקרות כדי שיוטה תעבור שני סיבובים, אך הלוואי וכל קבוצות הליגה היו כמותה.
  האיכות ההתקפית (להוציא את מיצ'ל) לא מן הגבוהות. ועדיין, משחק מסודר עם מאמן מצויין מפיקים את המירב והמיטב מהקבוצה. חבורה שעל הנייר אפורה מאד, מצליחה לשחק יפה ונעים מאד לעין, ובאמת להוציא את המקסימום ממה שיש להם.
  הלוואי וכל קבוצות הליגה היו שואפות להיראות כמו יוטה ולא כמו יוסטון…

 8. תודה, פריוויו מצוין!

  יוטה קבוצה סופר מעניינת, אבל נראה לי שהציפיות הנמוכות מהם בשנה שעברה היו מה ששיחק בסופו של דבר לטובתם, השנה כולם כבר לוקחים אותם ברצינות ויבואו מוכנים יותר.
  זה מאוד תלוי במיטשל, אבל לדעתי סיבוב שני זה עדיין התקרה שלהם.

 9. תודה גלעד, אחלה פריוויו.

  אחלה קבוצה והיה פשוט כיף לראות את מיטצ'ל.
  כדי שיתקדמו קצת יותר, אני מאוד מקווה שאקסום ופייבורס יצדיקו את האמון שנתנו בהם הקיץ.

  חוץ מזה, גרייסון אלן אולי יעשה קצת בלאגן.

 10. יוטה חביבת הלבנים אובר רייטד ברמות.
  יש לה בעיה עיקרית – אין לה קליעה.
  מיצ'ל קלע לא טוב. רוביו קלע לא טוב. קראודר קלע חלש. ברקס קלע גרוע. אקסום קלע מחריד.
  זה הבק-קורט של יוטה. זהו. צריכים להתפלל שהרוקי אלן הוא מטאור שישתלב מהר. אין להם ספקי נקודות. מיצ'ל מפתח תכונות של ראסל וזה רע.
  השטיק שיש להם זה אינגלס והשלשות, הוא מזדקן, וקבוצות כבר יודעות שזה כוח האש היחיד של הקבוצה מהפרימטר.
  קבוצות גם למדו להוציא את גובר החוצה, הקרקס שיוסטון עשתה לו.

  ליוטה צפויה עונה קשה, פלייאוף יהיה הישג.

 11. תודה רבה.
  ברקס, אקסום ואוניל מאוד הרשימו בפלייאוף, ואני מעריך שיהיו משמעותיים מאוד השנה.
  יוטה היא קבוצת צמרת גבוהה לשנים רבות.
  אני לא אופתע אם ישחקו בגמר המערב השנה.
  מיצ'ל זה כוכב בסדר גודל של ווייד-קובי לפחות ואולי יותר (גדולה ג'ורדנית? ימים יגידו).
  השמות בסגל לא ממש משנים, מדובר בקבוצה חזקה ביותר בדגש על קבוצה, שיטת משחק, פילוסופיה ותלכיד.

 12. לא חושב שהם אוברייטד, כן מסכים שהם סובלים מבעיות קליעה ,
  אולי היה עדיף במקום אקסום להסתפק בברקס ונטו כגיבוי לקוביות ולחפש עוד קלעי . מה שהיה הוא שיהיה , סיבוב שני.

  1. השנה זה יהיה תואר כפול לדיוויס MVP ן DPOY ,השנה כולם יראו כמה דיוויס רמה מעל הליגה בלעשות הגנה כמו שדיברו עליו בקולג כביל ראסל הבא

   1. בשביל לזכות ב-MVP, דייויס צריך שהקבוצה שלו תנצח מספיק משחקים.
    במערב, זה לא הולך להיות קל.
    אבל –
    זה בהחלט בגדר אפשרות ראלית.

    בשביל לזכות ב-DPOY, דייויס צריך שההגנה של הפליקנס תהיה הרבה יותר ממה שהיא הייתה בעונה שעברה.
    זה, כבר יהיה קשה יותר.
    בשנה שעברה ההגנה של הפליקנס דורגה במקום ה-14 ב-NBA. השינויים הפרסונליים שנעשו בסגל השחקנים, לדעתי, די מבטיחים שההגנה לא תשתפר ברמה שווה DPOY לדייויס
    (ההתקפה, זה סיפור אחר. בתרחיש החלומות של הפליקנס, הם מתמודדים על המקום השני במערב, ואז MVP לדייויס, זה בהחלט בהישג יד. בעונה שעברה הוא כבר נתן נתונים ששווים MVP. חסרו לו רק הניצחונות).

 13. שווים מקום 2-3 במערב אם בריאים ,השאלה הכי גדולה עם מיטשל יעשה עוד שיפור (כנראה שכן) , קודם כל יש להם מאמן זאת כבר נקודת התחלה מצויינת ,משחקים כקבוצה ועושים גם הגנה כקבוצה .
  הייתי שוקל לנסות את מיטשל כרכז סטייל הארדן , יכול לעבוד מצויין לדעתי.
  ההחתמה של אקסום נכונה , מאמין שיעשה את הפריצה העונה , ההחתמה של פאברוס לדעתי טעות חוזה מוגזם לתרום שלו .
  היו יכולים ללכת על רנדל (כמו הרבה קבוצות שטעו ).
  רויוס אוניל אחלה גארד מגן סטייל בברלי .

 14. פריוויו מצויין לקבוצה שאני אוהב. סגל כמעט זהה לשנה שעברה ועשו קיץ טוב מאוד. אלן יוסיף להם הרבה ואני חושב שנראה קפיצת מדרגה של אקסום שהיה נהדר בפלייאוף האחרון, בעיקר בהגנה. גמר מערב זאת תחזית קצת אופטימית, למרות שהייתי רוצה לראות אותם נגד הווריורס בסדרה. אני חושב שיביאו שחקן חופשי טוב מפייבורס ב-2019 (טוביאס האריס?) בשביל קפיצת המדרגה לעבר הקונטנדריות. רוביו, מיצ'ל, אינגלס וגובר רביעייה נהדרת.

  1. פיבורס שחקן מצוין למה שיביאו מישהו במקומו? הוא וגובר זה קו קדמי מהמשובחים בליגה ולדעתי אחד מהנשקים החשובים של הקבוצה הזאת. קיבל גם חוזה שמבטא הערכה עמוקה אליו ואת החשיבות שלו לקבוצה. בכל מקרה אם יטרידו אותו משום מה- אני לא מאמין שזה יהיה על טובאיס האריס זו פשוט לא אותה עמדה פיבורס הוא pf אפילו c האריס משחק על משבצת של sf בהרכבים מסוימים אפילו גארד אלה לא שחקנים תחליפיים. אני מסכים איתך לגבי הפוטנציאל של הקבוצה אבל כמו שהיא יכולה לגמור 2-3 היא יכולה לגמור השנה 7-8 ואפילו מחוץ לפליאוף. המערב קשה השנה וכמעט לא יהיו קבוצות טנקינג. (לדעתי פיניקס הלייקרס ואפילו ממפיס אם קונלי בריא ישחקו על הפליאוף ולא הייתי פוסל גם את דאלאס אם דונצ'יץ יהיה טוב ב nba כמו באירופה).

   1. קודם כל, פייבורס קיבל חוזה לשנתיים. זה לא בדיוק מראה על הערכה עצומה. אבל בגדול אתה צודק, קשה לי לראות את יוטה עושה מהפכה בסגל. על הנייר היא מוציאה יותר ממה שהשחקנים שלה שווים, אבל בפועל היא משלמת להם לפי מה שהיא מוציאה ולכן זה לא עוזר לה.

    החוזים שלה לאינגלס, גובר ופייבורס ימנעו ממנה בכלל להשתתף בשוק של השנה הבאה. אפילו בשביל שחקנים כמו טוביאס האריס אין לה כסף. האריס, יכול להפוך את אינגלס לשחקן 6 וגם לשחק לידו בתור 4 עם פייבורס בסנטר בחמישיית מוות.

    הבעיה היא שסנטרים כבדים עם משכורת של 25 מליון לעונה הם לא המוצר הכי סחיר בעולם (לפרטים מיאמי), ולכן אני מאמין שמה שהיה הוא שיהיה (קבוצה אטרקטיבית שתגיע רחוק רק אם מיטשל יתברר כבריאנט מודרני והסגל לא יסבול מפציעות).

    1. 33 מליון לשנתיים זה לא חוזה שמבטא הערכה גדולה לשחקן? 16 מ לעונה? נכון לא סגרו את עצמם על חוזה יותר ארוך כי שחקנים אפורים מהסוג שלו תמיד עלולים להתברר כפלופ ואז אתה נתקע עם מקרה "דנג.". הוא לא כוכב על שמצדיק חוזה ארוך אבל בהחלט חוזה משמעותי. שמבטא הרבה מאוד הערכה. לגבי האופציה של האריס אני לא רואה איך מישהו מזיז את גובר מעמדה 5 ביוטה. זה שחקן שאין לו תחליף אין סיכוי שיוטה יטרידו אותו. הוא הלב של הקבוצה הזו. ככה נראה לי לפחות

 15. לא מבין את ההגזמה לגביהם. מישהו באמת חושב שיוטה תעשה גמר מערב? יוטה הושפלה על ידי יוסטון שנה שעברה הרוקטס הרבה יותר טובים. יוסטון לא בטוח נחלשה אבל גם אם כן היא לא איבדה את הארדן וכריס פול אלא את אריזה ועוד 2 שחקני ספסל .אוקלהומה תיהיה יותר חזקה מחווה וגם הלייקרס.

  1. The underrated defenders from Australia don’t stop there, as Joe Ingles has proved he can make life a little harder on Kevin Durant. In their past 10 head-to-head matchups, dating back to 2016, Ingles has held Durant to 20.8 points per game (roughly five points below his average as a Warrior) on lower shooting percentages across the board. Ingles won’t do this to Durant, but his complete nuking of “Playoff P” Paul George in Utah’s first-round defeat of the Thunder last season was a sight to behold.

   https://www.theringer.com/nba/2018/8/22/17764968/are-we-sure-utah-jazz-second-best-west

   1. דוראנט נגד אינגלס, פלייאוף 2017:

    משחק 1: דוראנט 5-5-17, אינגלס 4-1-5. נצחון 94-106
    משחק 2: דוראנט 7-11-25, אינגלס 1-4-3. נצחון 104-115
    משחק 3: דוראנט 1-13-38, אינגלס 0-5-10. נצחון 91-102
    משחק 4: דוראנט 5-6-18, אינגלס 3-4-7. נצחון 95-121.

    ממוצע סדרה:
    דוראנט 24.5 נק', 9.25 ריב', 4.5 אס'.
    אינגלס 6.25 נק', 3.25 ריב', 2 אס'.

    ממוצע עונתי 2017:
    דוראנט 26.4 נק', 6.8 ריב', 5.4 אס'.
    אינגלס 11.5 נק', 4.2 ריב', 4.8 אס'.

    מסקנה אפילו אתה יכול לחלץ לבד.

 16. הם לא פה בשביל להנות.
  לא השתנו קבוצת אריות הים של האיש החושב רוביו, מלכודת הדבק שהיא אינגלס, דב הגריזלי גובר ורוקי השנה מיטשל. רק הוסיפו צעיר שנראה כמו סנטור רפובליקני, ומתנהג כמו אחד.
  ימשיכו להציק לכל מי שתעלה מולה. אם לא יהיו פציעות קשות טבעיות לא צפויות, אין סיבה שלא ימשיכו בגרף ההתקדמות מהעונה הקודמת, אחרי שביצע השני של העונה רוביו מצא את עצמו לראשונה בקבוצה שמעריכה את היכולות שלו, קראודר הגיע ומיטשל לקח את היד החופשית שקיבל לזרוק ולמד מה לעשות כדי להשיג נקודות. מפה הסימנים מכוונים רק למעלה.

 17. תודה גלעד. אני ממש גבוה על הקבוצה הזו. אני חושב שעם העומק ועם ההגנה זו קבוצת עונה סדירה מפלצתית ואני לא רואה אותם יורדים מ50 נצחונות – כשריאלית צריכים להגיע ל55-56 בלי פציעות משמעותיות מידי. מיטשל היה אדיר עונה שעברה אבל עדיין צריך לשפר יעילות התקפית מה שבדרך כלל קורה בשנה השנייה. לא רואה אותם עוברים את גולדן סטייט או יוסטון though

 18. מה שמשעשע אותי בתחזיות של כולם , לאו דווקא כותבי הסקירות אלא גם המגיבים :
  שאם היינו לוקחים כותב – כותב ומכנסים יחד את התחזיות שלו מכל הסקירות , 6 קבוצות לפחות אם לא 8 היו מגיעות לחצי גמר איזורי ו-4 היו עושות את הגמר.

 19. מה שהיה הוא שיהיה.
  הקבוצה תשתפר אבל לא מספיק. בעיקר יהיה מלהיב לראות את התהליך של מיצ׳ל, בשאיפה שהוא יפעיל את הראש ולא יהיה קובי של השנים הרעות (ווליום שוטר באחוזים נמוכים) אלא הטובות. אבל מעבר למיצ׳ל כל השחקנים הם טובים מאוד אבל לא מצוינים. אינגלס ישתק את דוראנט?!
  אני אוהב את הקבוצתיות וההגנה אבל היה להם מזל גדול לקבל דווקא את אוקלהומה בשנה שעברה.
  יעברו סיבוב ראשון וכל השאר זה בונוס.

 20. יופי של פוסט גלעד.
  הקבוצה שאני הכי מחבב במערב ואני מאחל לה הצלחה. אוהנב שם הכל: את המאמן ואת השחקנים.
  כל מה שהיא צריכה זה סופר-סטאר, ודונובן אולי יהיה אבל רק עוד 3-4 שנים.

 21. יוטה באופן מסורתי מוציאה יותר משחקנים ששווים על הנייר פחות. בתור אחד שמיקם את מיטשל שלישי בכשרונות עד 25 הוא לדעתי המפתח העיקרי לשאלה מה יוטה יעשו בפלייאוף

 22. אני אישית מאוד מחזיק מגרייסון אלן בעיני בחירה טופ 10
  ככה שאני אופטימי לגביי יוטה העונה

  מה שכן, מכל המובילות במערב ליוטה יש מאצ אפ הכי גרוע מול הווריורס
  לדעתי לא יקחו משחק אם תיהיה סדרה

 23. תודה על הסקירה! מיצ'ל אכן יזכה להמון תשומת לב, ויזכה למצ'-אפים קשים יותר בהגנה במטרה לעייף אותו, לייצר מיצ'-מצ'ים. קבוצה מאוד נחמדה אבל חסר לה משהו כדי שהתסריט הריאלי אכן יתממש, לדעתי. אבל, אם קראודר ישחזר את היכולת שלו ואף ישתפר מבוסטון יש סיכוי קטן, ואשמח כמו מגיבים אחרים לסדרה עם ג"ס.

 24. קבוצה טובה שהפתיעה אותי בעונה שעברה. סיבוב שני גג, לדעתי ראשון אחרי שלמדו את השטנץ שלה בעונה הקודמת

כתיבת תגובה

סגירת תפריט