היום לפני 22 שנה: ריפקין שובר שיא משחקים רצופים – 2,131! רצף האינדיאנס נעצר / מנחם לס

רצף נפלא אחר נעצר הלילה: קנזס-סיטי ניצחה את קליבלנד 3-4 והרצף נעצר ב-22 נצחונות רצופים.

***********************************

 

(קל ריפקין פורש מבייסבול אחרי 21 שנות משחק)

 

לפני 22 שנה קל ריפקין עשה דבר שאף פעם, אף בנאדם, לא האמין שהוא אפשרי. הוא שיחק את משחקו הרצוף ה-2,131, ושבר במשחק אחד שיא אחר – של לו גריג – שיא שאף פעם, אף בנאדם, לא האמין שיישבר – 2,130 משחקים רצופים. שיאו של לו גריג עמד משך 56 שנה וחשבו שהוא לא יישבר לעולם.

כמובן שככל שריפקין התקרב לשיא, המחשבות שהוא לא יישבר לעולם הלכו ופחתו.

אולי השיא לא היה זוהר ומקסים כשיא ההום ראן של בייב רות' (שהיה 60, ורוג'ר מאריס שבר), אבל מצד שני לשחק 13.5 שנים מבלי להחמיץ משחק – ואני לא צריך להזכיר לכם טיסות, כאבי בטן והרעלות קיבה, נקעים, כאבי אשכים, כאבי שיניים, שפעת, תאונות דרכים בדרך למשחק, פקקי תנועה רציניים, מוות במשפחה, אשה בצירי לידה – רוצים עוד או שאמרתי מספיק? 13.5 שנים ללא החמצת משחק, כשבכל עונה ישנם 162 משחקים?

זהו הישג שלא מתקבל ממש על הדעת.

כשהמשחק הסתיים ריפקין אמר:

Tonight, I stand here, overwhelmed, as my name is linked with the great and courageous Lou Gehrig," Ripken said at the conclusion of an hourlong post-game ceremony. "I'm truly humbled to have our names spoken in the same breath. Some may think our strongest connection is because we played many consecutive games. Yet I believe in my heart that our true link is a common motivation-a love of the game of baseball, a passion for our team and a desire to compete on the very highest level."

ההישג היה כל כך מיוחד במינו (היריבה היתה – במקרה – האיינג'לס מקליפורניה) שהנשיא ביל קלינטון, סגן הנשיא אל גור, ג'ו דמאג'יו, ומי לא, הגיעו למשחק.

כקצפת לעוגה הוא חבט הום ראן באינינג הרביעי. היו שטענו שהוא משחק עייף ופגוע רק כדי לשבור את השיא, אז בעלי הידע האמיתיים חישבו שב-40 המשחקים שקדמו למשחק הזה ממוצמע חבטותיו היה 312. וממוצעו בעשרת המשחקים האחרונים היה 390.

קל ריפקין המשיך לשחק רצוף עד המשחק ה-2,632 – שיא שלעולם לא יישבר.

למה אני אומר "לעולם לא יישבר".? כי לקל ריפקין מהAL לקח 16 עונות לעשות זאת, ורק לדוגמא על הטרוף של השיא, שיא המשחקים הרצופים בליגה המקבילה, ה-NL, הוא 1,207 משחקים של סטיב גרבי, פחות מחצי מהרצף של ריפקין.

אני לא יודע לאיזה שחקן יש את הרצף העכשווי הארוך ביותר, אבל מה שאני כן יודע הוא שהקרוב ביותר לריפקין היה מיגואל טג'אדה עם 1,152 משחקים, שהרצף שלו הופסק ב-21 ליוני, 2007, כשכדור מהפיצ'ר שבר לו כמה מעצמות כף היד.

ריפקין, ה-"IRON MAN", שיחק 21 עונות , כולן בבולטימור אוריולס. הוא שיחק את רוב משחקיו כשורט-סטופ, אם כי הוא שיחק גם כאיש הבסיס השלישי לעת הצורך. הוא סיים עם 3,184 חבטות, 431 הום-ראנס, ו-1,695 RBI. הוא זכה פעמיים ב-GOLDEN GLOVE לשחקן ההגנה הטוב בליגה, והיה אול-סטאר 19 פעמים. פעמיים MVP של ה-AL, והוא נבחר להיכל התהילה ב-2007, השנה הראשונה שהוא היה בעל זכות כניסה. הוא נבחר ב-98.54% מקולות הבוחרים, האחוז הרביעי בגובהו מכל נבחרי היכל התהילה.

קצר המצע מלסכם את כל הישגיו ועיסוקיו מאז שפרש מבייסבול. הוא היום בעל כמה קבוצות מינור ליג, וממשיך בנסיונותיו לקנות קבוצת מייג'ור ליג. הוא אנליסט מצויין בטיווי, ומה לא.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 9 תגובות

 1. כמו אתמול, גם היום לינדור היה החובט האחרון.
  רק שאתמול הוא השיג את החבטה שהביאה לשוויון,
  והיום הוא יצא ב-3 סטרייקים.

 2. תודה מנחם
  22 זה רצף מטורף עוד שיא שנכנס לרשימת – הלא ישבר בקרוב
  בביסבול אתה נשפט לפי הישגך האישיים בלבד
  ריפקין עם אליפות אחת
  קן גריפי ג׳וניור ללא אליפות נבחר באחוז הכניסה הגבוה בהיסטוריה ( לפחות טופ 3 )
  גם מייק טרואט נבחר לאם וי פי בלי הופעת פוסטסיזן
  בביייסבול המספרים מדברים ,פחות נותנים דגש למספר האליפויות

  1. זה בגלל שהיכולת של שחקן שדה בודד להשפיע על תוצאת המשחק היא מאד מוגבלת.
   קאל ריפקין בעיני הוא אחת הדמויות הכי מייצגות של מה שיפה בבייסבול. אייקון.

   1. למה שלא תלך, תאכל כמה אבטיחים, ואז תכתוב לי שאף אחד לא התרגש. יושב לו הבחור על ערימת אבטיחים באוהל בהצטלבות של הכפר הירוק וכותב לי מה הולך ומה לא הולך באמריקה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט