היום לפני 40 שנה: טד טרנר מנצח את 'אמריקה קאפ' / מנחם לס

היום לפני 40 שנה: טד טרנר מנצח את 'אמריקה קאפ' / מנחם לס

היום לפני 40 שנה: טד טרנר מנצח את 'אמריקה קאפ'

 

"אילו רק היתה בי קצת יותר ענווה" אמר פעם טד טרנר עם המבטא הדרום-ג'ורג'יה שלו, "אז הייתי מושלם".

הקומיסיונר של הבייסבול בואי קאן לא חשב שהוא 'מושלם'. רק כמה חודשים לפני הקומיסיונר של הבייסבול הישעה את בעל קבוצת אטלנטה ברייבס משארית העונה על שניסה ל'גנוב' את האאוטפילדר של הסן פרנציסקו ג'איינס גארי מת'יוס במה שהוגדר "כאילו שוחד" לעבור לאטלנטה. הוא גם נאשם שתחנת הטיווי שלו TBS מעוותת את השוויון בליגה בצורת השידורים שלה.

טרנר היה גם בעל CNN שהוא ברא ויצר מאפס, ו-אותו דבר התחנה הפופולרית TNT שהיא העוגן ש ל שידורי ה-NBA, וכן יצר, הקים, והיה האחראי על ה-"GOODWILL GAMES" משנת 1986 עד 2000. אלה, כמובן, הם רק חלק מעיסוקיו והשקעותיו.

אבל הערב הוא היה שקוע בים של מחמאות, ושטוף בשביעת רצון כשהוא רץ מחדר לחדר  בקוקטייל פרטי בניופורט, רוד איילנד, כשהוא אומר 'רק ארול פלין יכול לגלם אותי נכון בסרט שיופק עלי ועל חיי, וכמובן שהנצחון הזה ב'אמריקה קאפ' שחתם אחת ולתמיד שאני הספן מס' 1 בעולם ליאכטות מפרשים יהיה ההיילייט של הסרט".

הוא הסתובב כשובב, עליז, פורע עול, וכאילו פרחח קטן כשהוא מנשק כל נקבה בדרכו וטוען "אני הכי חתיך עם הסיגר הכי יקר…אני מכה ומעניש את מתחרי…אני הכי עשיר בכל הבניין הדפוק הזה…אני מפוייס ונינוח רק כשאני מנצח, ואני לא נח ולא שקט עד שאני מכריע ומחריב את יריבי…

 

הבעייה עם הבנזונה הזה היתה שהוא היה – ועדיין – יפה-תואר. הוא היה דינמי ואינטנסיבי יותר מכל אחד אחר.  הוא היה בעל אומץ, ססגוני, עז נפש, תקיף, פסקני, והחלטי יותר מכל מתחריו ביאכטות, בטיווי, ובכל עסק אחר שהוא עסק בו. הוא היה אינטיליגנטי ביותר – היו שכינו אותו גאון – אבל גאון מתהולל, מטורף, והיפרבולי.

כיצד תוכל להגדיר אחרת סטודנט צעיר שהגיע לבראון יוניברסיטי המצויינת, והכריז ש-"תוך עשר שנים אני אהיה העשיר ביותר והמפורסם ביותר מכולכם", וכבר באוניברסיטה הוא החל לזכות באליפויות שיט, עשה את קבוצת הפוטבול והבייסבול, והיו לו את החתיכות הסקסיות והעשירות ביותר בקמפוס.

היאכטה שלו 'COURAGEOUS' – אורך 12 מטר  – שהוא היה הסקיפר שלה, והוא בחר אישית את כל הצוות – ניצחה 0-4 את המתחרה בגמר, היאכטה האוסטרלית, בהפרש ממוצע של 2:25 דק'.. היה זה הנצחון האמריקאי ה-23 ברציפות.

משך כל הקיץ הוא התנהג בשובבות שתארו אותה כ-MONK-LIKE HUMILITY. הוא ניצח יאכטה אמריקאית אחרי יאכטה אמריקאית, יאכטות שעוצבו וניבנו בסתר כאילו היו נשק גרעיני, ושטו במימי האטלנטי מול חופי רוד איילנד כשטובי הסקיפרים האמריקאים מובילים אותן. והנה סקיפר חובבני לעומת האחרים, מולטי-מיליונר, ילד שעשועים עושה להם בית ספר בשיט אחרי שיט, עד שהוא ניצח את השיט האחרון וניבחר לייצג את ארה"ב ב'אמריקה קאפ'.

אצל טד טרנר הכל היה מחושב. הוא ענד מגבעת של RAILROAD ENGINEER להראות שהוא בא מהשכבות הנמוכות לדפוק את האריסטוקרטיה. כי טד טרנר היה הכל מלבד אריסטוקרט. הוא היה FLAMBOYANT, הפכפך ולעתים לא יציב, CHARMING, מקסים, וכובש. היה לו קול גבוה מצייץ, אבל כשהוא דיבר כולם שתקו כי רצו לשמוע כל מילה. הוא יכול היה להיות מאד RUDE – גס – ו-DISRESPECTFUL, ורגע אח"כ חביב, חינני, שובה לב, והאדם הכי סימפטי בעולם.

("קורג'ואס" מנתחת את שיוט הגמר)

הניו יורק טיימס תאר אותו אז:

The Ted Turner who emerged in the America's Cup defense has always tended to be camouflaged by the more highly publicized images: a rebel, a maverick, a gad- fly, a runaround, a tyrant, a flake and so forth. But Turner played it straight this time, in the genteel, blue-blazer world of the New York Yacht Club, and the sacred cup was never more secure. All he had to do was win some boat races, something he has been doing with increasing success since he began at the age of 11, after his family had moved from Cincinnati, his birthplace, to Savannah, Ga.

טד טרנר הפך למולטי ביליונר מעסקי הטלוויזיה שלו, ומכירת האטלנטה ברייבס. הוא תרם מיליארד דולארים ליונסקו, והפך לאחד הלוחמים החריפים ביותר לשימור הסביבה והאקלים. הוא בעל האדמות הפרטי מס' 1 בארה"ב, ובעל מיליוני אקרים בהם הוא מגדל את ה- bison במונטנה וה Ted's Montana Grill שלו הפך ליצרן הבשר המוביל בארה"ב.

קצר המצע מלספר את כל מעורבותיו החברתיות והעסקיות. רק דוגמאות מפה לשם,

 

נשואים לג'יין פונדה בשיאה הקולנועי

World Championship Wrestling

In 1988, Turner purchased Jim Crockett Promotions which he renamed World Championship Wrestling (WCW) which became the main competitor to Vince McMahon's World Wrestling Federation (WWF). In 2001, under AOL Time Warner, it was sold to the World Wrestling Federation.

'טרנר קומוניקיישין' התחבר לוורנר ליצור את TIME WARNER – אחת מחברות התקשורת המובילות בעולם. הם רכשו בין השאר את AOL. הוא ורודולף מורדוך הם שני אייקוני התקשורת הגדולים ביקום עם ריב מתמשך משנת 1983 כשבמרוץ  Sydney to Hobart Yacht Race מורדוך קנה יאכטה בשם CONNOR, וטרנר מאשים אותו שהוא נתן הוראה לסקיפר של CONNOR "להיכנס" ביאכטה של טרנר בכוונה כדי להוציא את טרנר מהמרוץ. טרנר הזמין מאז את מורדוך פעמיים לקרב אגרופים בלאס ווגאס, PAY-PER-VIEW. מורדוך דחה את ההצעה פעמיים.

השניים נמנעים מלהיות באותו מקום עד היום הזה. "טוב שכך כי אם הוא היה לידי הייתי מולק לו את הראש

 

(היום זה טכנולוגיה ומחשבים האומרים לאנשי הצוות מה לעשות. אז זה היה  הכל  בידי 3הסקיפר והימאים!)

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 14 תגובות

 1. סקיפר וימאים….
  היו זמנים 🙂
  יש נה תמונה אחת שאני מאד מתחבר אליה במטרופוליטן של מנהטן
  זו תמונה דרמטית של הומר ווינסלו שנקראת The Gulf Stream
  יש שם דייג מסכן בסערה בבהמה כשסביב לסירה שורצים כרישים.
  בשלב יותר מאוחר הוא הוסיף אנייה ברקע, ככל הנראה כדי להשאיר קצת תקווה שזה עדיין לא הסוף המר…

    1. הציורים שלו מאד לטעמי.
     נהניתי מאד מהעושר והיופי במטרופוליטן וב MOMA אבל הציור שהכי אהבתי בניו יורק היה כאמור ה The Gulf Stream
     לא יכול בכלל להסביר למה. וכשצילמתי אותו (3 פעמים) נגשה אליי השומרת ובקשה שאפסיק לצלם. לא ברור לי מדוע כי צילמתי בלי פלש. אותו דבר במוזיאון מגריט בבריסל או במירו ופיקאסו בברצלונה. לעומת זאת בדאלי ובמוזיאון האמנות של בריסל לא היתה שום בעייה, כך יכלתי לצלם את הטריפתיחון של הירונימוס בוש מכל זווית אפשרית בבריסל.

  1. הוא התחרה בשייט על יאכטות מגיל 12. היה במבחנים האולימפיים לאולמפיאדת טקיו ב1964. הוא לא בא מבית עני. טרנר ירש את סוכנות הפרסום של אביו ב-1963 לאחר שהלה התאבד, וממנה הוא התפתח עסקית.

 2. איזה טיפוס הוא היה. הוא גם מהמתנגדים הבולטים ביותר להפיכת היאכטות ממונוהאלים בעלי בידון אחד לקטמרנים באמריקאז קאפ.
  החדשות הטובות בשבילו זה שהניוזלינדים הכריזו שחוזרים למונוהאלים.
  הזוכה רשאי לבחור את הדגם המתחרה והניוזילנדים שזכו באמריקאז קאפ חושבים כמוך, שדגמי הקטמרנים החלליים מעקרים את היכולת האנושית מהתחרות. עכשיו חוזרים לאנשים המושכים במפרשים במקום מפדלים על אופניים כמו אוגרים כדי להניע מנועים הידראולים ומחשבים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט