היום לפני 19 שנה: מרק מגווייר חובט הום-ראן מס' 62 / מנחם לס

הום ראן מספר 62! (ונא לקרוא את הדילמה בפונט כחול)

מרק מגווייר מהסנט לואיס קרדינלס הפך למלך חובטי הבייסבול כשהוא קובע שיא ליגה חדש עם הום-ראן מס' 62  לעונה עם הום-ראן קצר של 341 פיט נגד הזריקה הראשונה של הפיצ'ר סטיב טראצ'ל מהשיקגו קאבס. מכל 62 ההום-ראנס שלו רק אחד היה קצר יותר במרחק מעופו.

מגווייר, חובט ימני  בן ה- 34 חבט חמישה הום-ראנס מעל 500 פיט, 'הארוך' ביותר מהם ההום ראן שהוא חבט ב-16 למאי בבוש סטדיום למרחק של 545 פיט. אבל הום ראן הוא הום ראן: עובר את הגדר? לא משנה אם הוא 500 פיט או 500 יארדס או 500 ק"מ. "המרחק" הוא סתם מספר להתגאות בו,  ובכל מקרה הוא 'אומדן' יותר ממרחק מדוד כי הכדור נוחת ביציע בגובה רב. רק אם הכדור עובר מעל יציע ונוחת בים – כמו בסן פרנציסקו – אני משער שניתן למדור את מרחק החבטה בדיוק.

מגווייר הג'ינג'י שבר בכך את שיאו של שחקן היאנקיס רוג'ר מאריס, ששיאו – 61 חבטות – החזיק מעמד משנת 1961. מאריס שבר את שיאו של בייב רות' שעמד על 60 הום-ראנס משנת 1926. רות' חבט את ה-60 שלו במשחק ה-154 של היאנקיס באותה עונה. מאריס עשה זאת במשחק ה-163, והאחרון, של היאנקיס בשנת 1961. מגווייר עשה זאת במשחק ה-145, הווה אומר שיש לו עוד 17 משחקים לשפר את שיאו.

*******

מספר השיאים של ה-MLB:

Maris hit his 61st in the New York Yankees' 163rd game of 1961

 

כפי שאתם רואים בספר השיאים של ה-MLB רשום שמאריס שבר את שיאו (של בייב רות') במשחק ה-163 של היאנקיס. עונת הבייסבול היא 162 משחקים. חיפשתי וחיפשתי – לשוא, כי לא מצאתי את התשובה – כיצד השיא הושג במשחק ה-163 כשבעונת בייסבול משחקים רק 162 משחקים. אולי אחד הגולשים יודע – או ימצא את התשובה לדילמה.

********

ההום-ראן של מגווייר הושג נגד הקאבס, וסמי סוסה מהקאבס – שהתחרה ראש-בראש עם מגווייר על שבירת השיא – היה הראשון לבוא ולחבקו.

מגווייר סיים את עונת 1998 עם 70 הום-ראנס (כולל 5 בשלושת משחקיו האחרונים). סוסה סיים את אותה עונה עם 66 הום-ראנס.

בעונת 2001 בארי בונדס קבע את השיא העומד עד היום – 73 הום-ראנס לעונה.

לקריירה, מגווייר מוביל את כולם עם הום ראן אחד לכל 10.61 פעמים שמגיע לחבוט. שני הוא בייב רות' עם הום ראן לכל 11.76 פעמים AT BAT.

מגווייר היה הדמות המרכזית בסקנדל הסטרואידים. בשנת 2010 הוא הודה שהשתמש בסטרואידים אנבוליים בחלק הארי של הקריירה שלו. בעשרת שנותיו הראשונות כמועמד להיכל התהילה, הוא לא זכה להיבחר.

 

עובדת טריוויה מעניינת:

Before hitting this one, the 62nd,  before the game, McGwire was handed the bat with which Maris hit the home run that broke Ruth's legendary record. He swung it, then touched his heart with it and said, "Roger, you're with me."

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 16 תגובות

 1. מסתבר שהיה משחק נגד האוריאולס שהופסק במצב של שיוויון באותה עונה ואז שיחקו עוד משחק אחד. אז בעצם הם שיחקו 162 ו 2/3 ….
  למאזן הקבוצתי המשחק לא נחשב אבל למאזן השחקנים זה נחשב.

 2. לשאלתך איך אפשר לשחק 163 משחקין באותה קבוצה בשנה אחת.
  לפעמים בגלל תנאי מזג האויר משחקים מופסקים באמצע. במקרה כזה אם שוחקו מספיק אינינגס הקבוצות יכולות להחליט על סיום המשחק או לשחק אותו מחדש בהזדמנות אחרת.
  במקרה שהמשחק משוחק מחדש הנתונים האישיים מהמשחק שהופסק באמצע נשמרים.
  לפי הרישומים מאריס שיחק רק 161 משחקים באותה עונה.

  1. עד כמה שמובן לי זה לא כמה משחקים הוא שיחק; זה כמה משחקים הקבוצה שיחקה, או אפילו יתרה מכך – כמה משחקים ישנם בעונה.

 3. אחלה פוסט. משחק 163 אפשרי במקרה שיש שיוויון בין 2 קבוצות שמתחרות על הפלייאוף אם אני זוכר נכון, רעיון שאני מאוד אשמח לראות ב-NBA במקום הטיי-ברייקרס.

 4. בעיני רבים השיא האמיתי הוא זה של רוג'ר מאריס -61 הום ראנס, בגלל שכל מי שעקף אותו (מגוויר, סמי סוסה וכמובן בארי בונדס) היו על סמים.
  בעיני אי אפשר למחוק שיאים שלא נוח לנו איתם – באופן רשמי כל העונות של השלושה הנ"ל לא נפסלו על ידי הליגה, וגם אם ההישגים הגיעו בעידן החשוך ביותר של הבייסבול הם עדיין שרירים וקיימים.
  וכל זה בלי קשר לדיון על ה"תרומה" המפוקפקת של הסטרואידים ליכולת של שחקן לחבוט הום-ראן, או 73 כאלו.

 5. מנחם, אני עכשיו בדקתי את האתר של jewornotjew ולקבוע שjosh Rosen יהודי בגלל האתר ההוא זה מופרך ביותר. באתר עצמו אומרים שהם לא קובעים יהדות על פי ההלכה אלא על פי מה שהם רוצים ומרגישים…
  לדוג׳ הם קובעים שטוטו תמוז יהודי אף על פי שהוא ניגרי למהדרין ואף אחד לא טוען שהוא יהודי עוד הרחיקו לומר שמריה שרפואה חצי יהודיה בגלל שהיא קנתה דירה בישראל.
  פעם הבאה שאתה מכריז על הספורטאי היהודי הגדול הבא תביא הוכחות יותר אמינות בבקשה…

 6. אז מאריס השיג את השיא בעונה המאורכת שזה כמו בעונה המקוצרת שהייתה ב NBA ובגלל זה לא לאקחים אותו ברצינות?
  תודה על הטור
  🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט