היום לפני 41 שנה: רנה ריצ'רדס מסורבת השתתפות ב-US OPEN / מנחם לס

 

I'm here to make a point. It's a human rights issue. I want to show that someone who has a different lifestyle or medical condition, has a right to stand up for what they are." –  Renee Richards, former professional tennis player and trans rights icon.

היום, לפני 41 שנה, ה-US OPEN בטניס שלל את כניסתה של  רנה ריצ'רס ( ד"ר ריצ'רדס) לטורניר בטענה שכל אשה שנשיותה מוטלת בספק חייבת לקחת chromosomal test להוכיח את"נשיותה".

הטורניר אז נערך עדיין בפורסט הילס, קווינס, כמה בלוקים מהבית בו נולדה רנה ריצ'רדס. מייק בחנצ'רד, יו"ר ה-US TENNIS אמר:

" "I guess we have Dr. Renee Richards to thank for instituting this".(ז"א תודות לה, ה-USTA החליט על הבדיקה הזאת)

ריצ'רדס – טרנסג'נדרית –  סירבה לקחת את הבדיקה והשתתפותה נאסרה. זמן קצר לאחר מכן היא הגישה תביעה נגד ה-USTA בטענת DISCRIMINATION. המשפט הגיע עד בית הדין העליון של מדינת ניו יורק שהסכים עם טענתה ועם עורך דינה המפורסם(– the infamous Roy Cohn, ) הידוע בקשריו של קון עם הסנטור ג'וזף מקארתי ודונלד טראמפ, וחלק גדול מהמדיה של ניו יורק טענו שלקשריו של קון היתה השפעה על בית הדין העליון – טענה שנישללה בבוז.

היא הורשתה לשחק באליפות 1977 – בה הפסידה בסיבוב השלישי  לוירג'יניה ווייד, אלופת וימבלדון של אותה שנה – אבל הרשות שניתנה לה לשחק בטורניר הטניס מהחשובים בעולם היה רגע ענק בהסטוריה של זכויות ה-"TRANS".

 

רנה – כשהיתה עוד גבר

הטרנספר מגבר לאשה:

During college Richards began dressing as a woman, which at the time was considered to be a perversion, and transsexualism was classified as a form of insanity.[3] Richards named the female alter ego Renée, which is French for reborn.[3] This struggle with sexual identity created sexual confusion, depression, and suicidal tendencies.[6] Richards began seeing Dr. Charles Ihlenfeld, disciple of Harry Benjamin who specialized in endocrinology, transsexualism, and sexual reassignment.[3] Upon seeing Dr. Ihlenfeld she began getting hormone injections with the long-term hope for a life change.[3] In the mid-1960s she traveled in Europe dressed as a woman, intending to go to North Africa to see Georges Burou, a famous gynecological surgeon at Clinique Parc in CasablancaMorocco, regarding sex reassignment surgery; however, she ultimately decided against it and returned to New York.[3]Richards married model Barbara Mole in June 1970, and together they had a son Nicholas in 1972. They were divorced in 1975.[3][11][12] In the early 1970s, Richards resolved to undergo sex reassignment and was referred to surgeon Roberto C. Granato, Sr., by Harry Benjamin, successfully transitioning in 1975.[3][13][14] After surgery, Richards went to Newport Beach,California, and started working as an ophthalmologist in practice with another doctor

החיים כרנה ריצ'רדס

אחרי 4 שנים של טניס כרנה ריצ'רדס, היא חזרה למקצועה כרופאת עיניים בניו יורק. היא עלתה בסולם הקריירה עד שהפכה ל-

–  Surgeon Director of Ophthalmology and Head of the Eye-Muscle C linic at the Manhattan Eye, Ear and Throat Hospital.[6]

אחד הידועים והיקרתיים ביותר בעולם. לזכותה כמה פיתוחים והמצאות לראייה המשומשים היום בעולם כולו. היא הפכה גם לעורכת הג'ורנל הרפואי היקרתי

Journal of Pediatric Ophthalmology and Strabismus

ב-1983 היא כתבה את האוטוביוגרפיה שלה Second Serve. ב-2007 היא פירסמה את סיפרה השני No Way Renée: The Second Half of My Notorious Life, ספרה SECOND SERVE הפך לסרט דוקומנטארי שזכה בפרס ראשון ב-Tribeca Film Festival, ואח"כ בנשיונל טיווי ב-ESPN.

היא טוענת היום שהשינוי מגבר לאשה היתה החלטה מחוייבת המציאות מבחינה רגשית ופיזית, אך היא טוענת שבגלל פרסומה, והרעש שהיא גרמה, היא היתה עושה הכל בדרך אחרת. אבל היא לא מסבירה את 'הדרך האחרת'.

היא חיה היום בעיירה קטנה באפסטייט ניו יורק, כשעה וחצי נסיעה ממנהטן, עם ידידתה 'הפלטונית' ארינה סיינטיג.

רנה היום:

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 11 תגובות

 1. סיפור מטורף
  לא נעים לומר אבל לדעתי אם היא הייתה גבר בעבר אז כנראה ששיוך לקטגוריית נשים אינו הוגן
  בכל מקרה זה מקרה וסיפור מדהים
  תודה מנחם

  1. גם לדעתה:
   Having lived for the past 30 years, I know if I’d had surgery at the age of 22, and then at 24 went on the tour, no genetic woman in the world would have been able to come close to me.

 2. סיפור מעניין. בכלל נושא האנדרוגינוס עלה לכותרות הרבה בזכות הספורט, מה שעורר מחקרים מעניינים לא פחות.

 3. מנחם, מכיוון שהכנסת את הנושא בטור אחר אולי חשוב להזכיר שרנה ריצ'ארדס היא יהודיה שאפילו שיחקה עם מזוזה על השרשרת כשראתה צלב אצל היריבות.

 4. גם אני לא הייתי עושה ניתוח שינוי מין בשנות השישים בפאקינג מרוקו…זה כמו לעשות ניתוח פלסטי בשוק הכרמל

  בצער רב אני מסכים עם החלטת הועדה….

  שאלה המאקרתי הזה זה ההוא שרדף קומוניסטים בזמנו בארה"ב?

 5. אם הוא לא "אנדרוגינוס או "טומטום" זהמגוחך שמתייחסים אליו כ"היא". מין אדם , זכר/נקבה, נקבע ביולוגית. אדם יכול לדמיין שהוא משהו אחר ולעשות ניתוחים, אבל לבקש מאחרים לדמיין ש/הוא משהו אחר זה טיפשי וחסר היגיון.
  ואם הוא היה מבקש לדמיין שהוא בן 15 כשהוא היה בן 35 ? ביולוגית הוא בן 35 גם אם הוא מתכחש לזה.

 6. אם ריצ'רדס היה עובר את הניתוח בגלל מוקדם יותר ולא בגלל 41 הוא היה ככל הנראה נכנס לדפי ההיסטוריה בתור הטניסאית הגדולה ביותר אי פעם. על הטופ של הסבב לא היה איום בגיל מתבגר שכזה, אבל לטניסאיות היותר זוטרות זה בהחלט לא היה הוגן

כתיבת תגובה

סגירת תפריט