Free No More 2018 – ארון גורדון / עומר מזיג
Free no more

Free No More 2018 – ארון גורדון / עומר מזיג

לא יודעים על מה מדובר? היכנסו לכאן

 

ארון גורדון נשאר באורלנדו – $80,000,000 לארבע עונות – 20.0$ מיליון לעונה:

*מיליון דולר נוספים בincentives כל שנה – פרטים לא פורסמו עדיין

 

אחרי שלא הצליחו להגיע לסיכום על הארכת חוזה בקיץ שעבר, גורדון פתח את העונה כנכס הכי מסקרן (או היחיד המסקרן) בסגל של המג'יק. בפתיחה זה נראה טוב – אורלנדו התחילו את העונה ב8-4 חיובי (זוכרים את זה??) – כולל ניצחונות מרשימים על קליבלנד וסאן אנטוניו – וגורדון הוביל את הקבוצה בגאון. אחרי הניסויים המוזרים איתו בעמדה 3 לאורך שלוש השנים הראשונות בקריירה שלו, ווגל סוף סוף הבין שזה שחקן לעמדה 4:

והשינוי ניכר. בתקופה (הקצרה) הזו, גורדון העמיד מספרים של שחקן פרנדצ'ייז. הנתון הכי מרשים – והמועמד הטבעי להתיישרות לנורמל – היה הקליעה מבחוץ. אחרי שלוש עונות של 28.9% מהשלוש (ב450 זריקות – אחד הנתונים הכי גרועים בליגה למישהו שזרק כל כך הרבה), הוא פתח את העונה עם 59% מגוחכים מ3 בעשרת המשחקים הראשונים.

למה אני מתעכב על זה? כי כאוהדים יש לנו את הנטייה לשפוט שחקן לפי התקרה שלו ולפי התקופות הכי טובות שראינו אותו בהן – כי זה מה שהכי זכור לנו. האפקט הזה מתעצם כשזו קבוצת לוטרי שלא אכפת לרובנו ממנה, ולכן לדוגמא במוח של רוב הקוראים (ובמוח שלי לפני שהלכתי לסטטיסטיקה), העונה הזאת של גורדון זכורה ככזאת שבה הוא הפך לקלעי 3 טוב. וזה ממש לא המקרה – הוא סיים את העונה עם נתון של 33.6%, אחד הגרועים בליגה לשחקן שזורק כל כך הרבה.

למרות השינוי בעמדה, המג'יק עדיין משתמשים בגורדון לא נכון. בהיעדר רכז ראוי או בכלל שחקן יוצר ראוי בסגל (אולי מלבד אוון פורניה), גורדון עושה המון דברים שהוא לא אמור לעשות. היו לו השנה 100 פוזשנים כמוביל כדור בפיק&רול (יעילות של 0.72 נקודות לפוזשן), ורק 56 כאלה כחוסם! (יעילות של 1.25 נקודות לפוזשן). היו לו השנה 105 זריקות ל3 מעלייה מכדרור – אותן קלע ב21.9% דיוק (39.2% בקאצ'&שוט). הוא קלע ב71.2% כשהוא במרחק של 3 feet או פחות מהסל, אבל רק 27.5% אחוזים מהזריקות שלו באות מהטווח הזה אחרי שבשלוש השנים הראשונות שלו הנתון עמד על 40.6% מהזריקות.

הבחור הזה אמור לשחק בסגנון אנתוני דיוויס/מיילס טרנר, ופרנק ווגל ניסה להפוך אותו לפול ג'ורג'. אני ממש מקווה שקליפורד יפסיק את האיוולת הזאת וישלח אותו לשחק בצבע, אבל זה ימשיך להיות קשה עם אסופת הגבוהים המיותרים של המג'יק, שיקבלו השנה גם את במבה ואייזק בחזרה לרוטציה.

כל זה לא בא להגיד שהחוזה הזה לא טוב, פשוט שהייתי שמח יותר לראות קבוצה אחרת נותנת אותו. המג'יק לא התחרו כמעט באף אחד במשא ומתן עם גורדון (שכמו לאבין – היה שחקן חופשי מוגבל בקיץ בו לרוב מוחלט מהקבוצות לא היה כסף), והם הצליחו להשיג אותו על סכום סביר יחסית שבהחלט יכל להיות גרוע יותר – אפילו עבור שחקן שעוד לא ממש עשה כלום בקריירת הNBA שלו מעבר לניפוח מספרים ותחרויות הטבעות.

אני גם חייב לתת נקודות על כך שהמג'יק עשו את החוזה הזה "יורד" – כך שאת רוב הכסף גורדון מקבל בשנים הראשונות ולא באחרונות, בהם המג'יק עלולים להיות רלוונטים יותר מאשר הם עכשיו ויצטרכו יותר את המקום הפנוי מתחת לתקרה. בנוסף, הם גם הצליחו להשאיר את כל השנים בחוזה הזה מובטחות ללא אופציות – מה שעובד לטובתם בהתחשב בזה שבסוף החוזה הזה גורדון אמור להיכנס לשיא הקריירה שלו כשחקן אם לא יקרה שום דבר לא צפוי.

בקיצור – בסדר גמור. עכשיו רק תפסיקו להרוס לנו אותו.

FAR = 8


לפוסט הזה יש 72 תגובות

 1. אחלה שחקן שצריך לפתח אותו/להתפתח יותר בקליעה מבחוץ ולתת יותר בהגנה. ראיתי אותו בעיקר בהיילייטים (בואו נודה את האמת, אני לא הולך לראות שום משחק של המגיק) והסטטיסטיקה שלו היא משובחת לשחקן בגילו בליגה.

  מאמן טוב ומערכת טובה היו מוציעים הרבה יותר ממנו, יש לו אתלטיות מפלצתית ולא אמורה לראות סיבה לעין שהוא לא יגיע לפחות לרמה של בלייק גריפין בשיאו.

  ציון 8 הולם בהחלט

 2. תודה עומר,הפתעת אותי לטובה,זורם איתך,מה שכן ,הניהול של המג'יק מחפיר ברמות היסטוריות (הממ הממ ניקס,קינגס)

 3. בשבילי זה 9 קל.
  להחתים כישרון כזה (שרק ישתפר ככל שהסגל סביבו ישתפר), שבוודאות היה משיג לו מקסימום בשוק הפסיכי שיהיה בקיץ הבא, על חוזה ממוצע (!) של 20 מיליון לעונה ל 4 שנים זה פשוט מעולה לאורלנדו – וגם בגלל שזה מכבד מבחינת גורדון.

 4. מאוד קשה לתת 10 להחתמה לשחקן שהוא לא ברמה הגבוהה ביותר( או החתמה ממש ממש קלה על סכום מגוכח של שחקן שמחפש אליפות או משו בסגנון)
  אבל מבחינתי זה 10 קל , שחקן צעיר , עם חוזה יורד, והוגן , בקבוצה כמו אורלנדו( שאולי מבחינת עיר ואזור היא אחלה , אבל לא חושב ששחקנים חולמים להגיע לשם…)

  ועדיין מרגיש שהוא יכול רק להשתפר מהמקום שלו כרגע .

  1. +1 אני גם נותן 10. שחקן צעיר עם פוטנציאל שבולט גם כשעושים איתו הכל הפוך (כמו שהראת בצורה מעולה). אין דרך להשיג שחקן כזה במחיר הזה, ועוד בחוזה יורד.

 5. לא מבין בפלורידה לא אמור להיות ים בחורות מסיבות אחווה ותנינים? איך הקבוצה הזאת ככ כושלת ואיש לא רוצה להגיע לשם. מנחם פתרונות?

 6. 7 לדעתי.
  יש לו מקום להתשפר רק חבל שהוא כנראה יכנס לשיא שלו כשחקן מוביל בקבוצה שיכולה להיות 5-8 SEED עוד שנתיים-שלוש במזרח (למרות שגם את זה אורלנדו יצליחו לפקשש…)
  לשם השוואה ג'וליוס רנדל לדעתי זה 10 קל, לקבל שחקן כמוהו עבור 18 לשנתיים זה מדהים.

   1. בדיוק שמתי לב לאופציית שחקן, כנראה שהוא התעקש עליה כי בשוק הנוכחי אף אחת לא יכלה לשלם לו מספיק. עדיין לשנה אחת כדי לראות איך הוא מסתדר עם דיוויס או מהספסל זה מחיר ממש טוב.

 7. החתמה מעולה, אוהב אותו וחושב שמגיע לו גורל חיובי. למרות שהכישורים שלו כסמי-נבל במדי הקבוצה היריבה לדוד דרו יבדל"א היו מעט מאכזבים. 8 ואפילו 9 בכיף.

 8. פוסט מעולה. הייתי בטוח שסקרמנטו תזרוק עליו מקסימום ובהתחשב בזה שזה מאוד רחוק ממקס ועוד חוזה יורד הייתי נותן אפילו 10 כשהוא נכנס לשיא שלו על חוזה של 16 מליון ועם תקרה גבוהה יותר זה אדיר

 9. אגב מעניין לשמוע מה דעתך על סיטואציית הסנטרים במג'יק (29 מליון דולר שנה הבאה לווצ'ביץ' ומוזגוב כשבמבה צריך לפתוח) ואם הם שוב ישימו את גורדון ב-3 ויפתחו עם 2 מהם

 10. איזה ניתוח מעולה .שחרן שאני ממש אוהב. יש קבוצות שהיו מתפתות ונותנות לו מקס . כי הוא באמת היחיד שיכול לענות איכשהוא לקריטריונים האלה שם. לתת מקס לשחקן שיש לו עוד המון מה להוכיח למרות הפוטנציאל זו כמובן טעות. החתימו אותו על פחות ממקס ועוד עם חוזה שהולך ויורד זה מה שנקרא גמישות זה מה שנקרא ניהול פיננסי נכון. אם יצמחו שם פתאום פרוספקטים טובים אז זה המון גמישות קדימה. חלק גדול בהצלחה של הלוחמים למשל קשורה לזה שהיו שם המון שחקנים טובים על חוזים נמוכים (קרי 11 וכ') מה שאיפשר לבנות את הסופר טים הזאת היום. איתך לגמרי : 8.

   1. עידו מה שאני אוהב אצלך זה את ההתמקדות בפרטים הקטנים שלפעמים מסתירים (לא לי) את התמונה הרחבה. מה זה משנה מה היתה הסיבה שסטף חתם על חוזה נמוך פציעה או העובדה שקליי חתום ע 68 ל 4 שנים ודריימונד על 85 ל 5. שורה תחתונה החוזים האלה מגוחכים עבורם היום אחרי קפיצת התקרה ב 2016 ושניהם חתמו ב 2015. שורה תחתונה (התמונה הרחבה) העלאת התקרה ב 2016 תפסה את הלוחמים במצב אגדי ששניים מהשחקנים המובילים שלהם חתומים על חוזים ארוכים שפתאום נראים נמוכים וסטף כמובן קיבל את הסופר מקס שלו. ואז אפשר להביא את דוראנט ולהחזיק ברוסטר את איגי ואת כל יתר החבורה וגם לשלם מס מותרות אבל הם האלופים אז פיננסית זה משתלם . (מרצ'נדייס וכ'). נתתי את זה כדוגמא ליתרון שיש בגמישות פינססית ולא לנעול את עצמך עם חוזים כבדים שבונים קבוצה טובה (אם זה מצליח) אבל אתה צריך עוד חיזוק קטן פה או שם ואתה לא יכול להביא כי נעלת את עצמך . מה לא ברור ? (ברור שמשהו יהיה לא ברור השאלה מה)? 🙂

     1. הכל ברוח טובה כן עידו ? 🙂 אני חושב שיש לך ידע מדהים (קצה מה שנקרא) שלא תטעה. ומעריך מאוד את הדעות שלך אבל מותר לישוב גם אחרת… כנראה גם קצת רקע שונה. לא משנה 🙂

     2. דראגיץ' זה יהיה נהדר. מבטיח להשתדל דבר ראדון שאעשה ברגע שאשב על הכסא 🙂 אני גם קצת דבוק בחיידק הזה שנקרא פיניקס אין לי מושג למה. באמת שאין לי מושג. התנהגתי יפה לאנשים כל החיים הייתי באמת בסדר. זה עונש שלא יודע למה קיבלתי אותו. (קצת.. לא מכור כמוך וכמו גיא למזלי).

 11. זה חוזה ממש סבבה. 8 ציון טוב מאוד. לא השתמשו בו טוב בכלל בשנים הראשונות לדעתי בליגה. הוא כן אתלט טוב, ריבאונדר נפלא וכל זה, אבל צריך לשחק הרבה יותר בצבע וכמסיים בפיק-נ'-רול. אני מקווה שנראה את זה עם קליפורד, למרות שעדיין אין רכז איכותי לידו והוא ירוויח מאוד מאחד כזה. די אוהב את הדרך שבה אורלנדו בנו את החוזה.

 12. שחקן שלא יגיע רחוק מדי, ובחיים לא יהיה פרנצ'ייז פלייר. מלא הייליטס, אבל לא מתאים לשחק קרוב לסל ומצד שני לא קלעי מספיק טוב כדי לתפקד כסטרץ' 4 (sf הוא בטח לא). בקיצור שחקן שינפח מספרים לא אפקטיבים לאורך הקריירה עד שלאנשים יימאס מזה והוא יחתום על חוזה מינימום בקונטנדרית. בתכלס מבחינת חוזה הם יכלו להיעקץ יותר חזק, אבל זה שייתכן שהיו פראיירים שמשלמים לו יותר לא אומר שהוא שווה את הכסף

 13. פוסט משובח כרגיל עומר . הציון שלי 7 . החוזה עצמו לא רע אבל הורדתי כי גורדון עדיין לא הוכיח שהוא שחקן עילית בליגה .

 14. מצוין עומר. אני די אמביוולנטי לגבי הציון שלך. גורדון שחקן נחמד והכל…רק צריך לזכור שהוא ראש לשועלים ועוד בקבוצת תחתית. זה מביא אותי לנקודה הבאה: איך נתת ליוקיץ' far5 על 29 מיליון לשנה ועל גורדון far8?!

  1. עוד שנתיים-שלוש הפער משכורות בינהם יהיה יותר מ-10 מליון ואני לא חושב שהפער ביכולות שלהם מצדיק את זה, אז לי זה נשמע הגיוני.

 15. יופי של חוזה שמסודר בצורה מעולה לקבוצה.
  זה קלאסי 8-9 ומה שמדהים זה ככל שהוא יהפוך לטוב יותר, כך יקבל פחות כסף.
  עוד אחד שמקלל את מישל רוברטס

 16. תודה רבה עומר.

  שחקן שאני לא כל כך מכיר בקבוצה שאני לא כל כך רוצה להכיר… אז לא נותר לי אלא לקבל את דעתך, המבוססת ומנומקת כהרגלה.

  מצד שני, וזה לא באמת סותר, אני לא יכול להימנע מהמחשבה שזה לא באמת משנה משהו. נניח שהיו מחתימים על 30 מיליון לשנה, ולא יורד, או 15 לשנה ועוד יותר יורד – האם הרמה של אורלנדו הייתה משתנה? לא בטוח בכלל. יש בליגה חורים שחורים כאלה, שאיכשהו נראה לי שלא יצליחו להוציא מים משום סלע או באר. זה נראה לי אחד המקרים האלה.

  1. +1
   אגב מה bar chart עם מספרי המשכורת השנתיות לא נראה שהמשכורת הממוצעת לשנה היא 20 מיליון אלא פחות מזה (רק השנה הראשונה עם מעל 20 מיליון).
   תודה עומר על עוד פוסט מושקע!

 17. אמנם כתבת שהוא לא קלעי על אבל כשיש לו כמעט 40% משלוש בקאץ׳ אנד שוט דווקא מראה שהוא קלע לא רע שפשוט צריך שיהיה לידו מוביל כדור כלשהו שישחרר אותו מהצורך להוביל מהלכים. והיות ויש לו גרף שיפור עקבי והחוזה יורד זה הופך את החוזה מטוב למצוין. far 9 לדעתי

 18. זה חוזה שהוא בעיקר סתמי כי הוא לא ישנה כלום לקבוצה הזאת. גורדון נבחר בעיקר כי חשבו שיש לו תקרה גבוהה ונתונים טובים. בגיל 23 כבר אפשר להגיד שפרנצ׳ייז הוא כבר לא יהיה וסטטיסטיקה יפה בקבוצה כמו אורלנדו זה לא אינדיקציה לזה שהוא יותר מאשר גרסה גבוהה יותר של רודי גיי. מה גם שהוא ממש לא הצליח להרים אותם לשום מקום אז קשה לי להבין מאיפה ההתלהבות כאן. הייתי אומר שחבל שהחתימו אותו כי הוא יפריע לטנקינג שהם חייבים לעשות השנה, אבל מצד שני ממש לא נראה שהוא יפריע כי גם איתו הם בטנקינג.

 19. פאר 4.
  מנפח סטט, לא עושה הגנה, לא היו מציעים לו יותר השנה.
  מי נתן לו את החוזה ? המנהל החדש או הישן ?
  ועומר איך אתה נכנס לדקויות של הג’וקר כדי לבאס אותו ולא לאלה של גורדון ?
  איזה עלייה ושיפור עתידיים אתה צופה לו ?
  ופוסט מצוין דרך אגב, כמובן, ותודה

  1. מסכים עם התגובה אבל לא עם הציון.
   אני חושב שהבעיה היא עם הציון של יוקיץ ולא של גורדון. יוקיץ שחקן יותר טוב ויותר חשוב לקבוצה, אבל החוזה שלו יותר יקר ולא יורד. שניהם 8 סך הכל.

   1. נאש
    סטפ
    נוביצקי
    סטוקטון
    בירד
    הארדן
    אינגלס
    דנקן
    אף פעם לא ראינו שחקן עם אתלטיות מוגבלת או בעיתית וסט מיומנויות גבוה משפר את המיומנויות שלו ומגיע לצמרת. צודק.

    1. מה אינגלס עושה ברשימה הזאת הזאת?

     סטף הארדן נוביצקי ודאנקן עם אתלטיות בעייתית???
     סטפן הוא מהיר וזריז בטירוף איזה בעיה אתלטית?
     טימי היה מפלצת, דירק בעייתי אתלטית? הוא דפק דאנקים על ימין ושמאל על שחקנים ופוסט אפים מפלצתיים.

     הארדן מפרפר כל שחקן באחד על אחד, גם את ההכי אתלטי שבהם.

     בירד סטוקטון ונאש אכן היו מוגבלים אתלטית

 20. חוזה טוב כי למג'יק אין אופציות אחרות והוא השחקן הכי קרוב בסגל הזה להיות כוכב, כי יש לו פוטנציאל גדול.

  משהו מרגיש לי שזה יהיה החוזה ה"גדול" היחיד שלו כי הוא פשוט לא מצליח לעשות קפיצת מדרגה. הוא אתלט ויש לו כישורים אבל הוא מנפח מספרים בקבוצה שאין בה כלום.
  אולי הוא ישתפר (לדעתי לא לרמה של הטובים בליגה) כי הוא יתבגר ולפני שנות השיא שלו, אבל לא חושב שמישהו ישפוך עליו הרבה כסף בחוזה הבא שלו.

 21. יכול להיות כוכב 3 בקונטנטנדרית , שון מריון 2.0
  חוזה מצויין לאורלנדו , החתמה יותר בקטע של נכס עתידי .
  יכול להיות שווה טרייד עבור בחירה גבוה נגיד לבוסטון שנה תמורת הבחירה של סקרמנטו .
  פיניקס אמצע העונה תמורת אנדרסון ג'קסון בנדר ובחירה מוגנת
  כרגע איזק ובמבה נראים יותר כשרוניים

   1. אני גם חושב שלגקסון יש יותר כשרון , אבל כמו באוקלהומה שהארדן שיחק עם ווסטברוק ודוראנט ולא התפתח ככה גם המצב של ג'קסון , גורדון הוא בדיוק מה שפיניקס צריכה ל4 ובריגס כ3 מייצרים קבוצה מאוזנת שחסר רק רכז.
    אני אישית חושב שג'קסון יותר טוב מבוקר

כתיבת תגובה

סגירת תפריט