יוסטון ניצחה על הבאזר בפילדלפיה והפסדי בכורה לוושינגטון וממפיס – משחקי יום רביעי (דובי, רועי ועידן)

לילה עמוס שכלל ניצחון בכורה לדאלאס והפסד ראשון לממפיס, סל ניצחון גדול של אריק גורדון בעיר אחוות האחים, ריצת 10-0 וניצחון של גולדן סטייט על טורונטו לצד הארכה ראשונה לעונה שנגמרה בניצחון מרשים של הלייקרס על טורונטו. בנוסף, ברוקלין ניצחה את הקאבלירס.

דטרויט פיסטונס 122 (2-3) – מינסוטה טימברוולבס 101 (3-2) / דובי עופר

שתי קבוצות מאוזנות מאזנים התחילו את המשחק, אחת עם שאיפות להתברג בצמרת הגבוהה, השנייה חסרת ציפיות מהעונה. כשאחרי שלוש דקות הטביע טאונס והביא את הזאבים ל 0-9 נראה היה שהכל הולך לפי התכנון, וקבוצת הצעירים מהצמרת המערבית (וונאבי) צועדת לקראת ניצחון. אבל מסתבר שהעונה יש קבוצה בדטרויט. הפיסטונס לא נבהלו וחזרו למשחק, כשבסוף הרבע הראשון הייתה התוצאה 23-26 לטובת מינסוטה. דקה וחצי בתוך הרבע השני העלה האקס ניקרבוקר (סר) לנגסטון גאלוויי את הפיסטונס ליתרון ראשון במשחק עם שלשה שקבעה 26-28, דקה וחצי בתוך הרבע. מעט אחר כך מסר אותו גאלוויי אסיסט במתפרצת להטבעה של טוביאס האריס, שקבעה  28-30 לטובת דטרויט, ומאותו רגע הוסיפו הבוכנות 33 נקודות לעומת 16 בלבד של הזאבים, עד ליתרון 19 במחצית, 44-63, אחרי רבע שהסתיים בתוצאה 18-40.

הרבע השלישי כבר היה מאוזן פחות או יותר ונגמר ביתרון 18 לדטרויט, 73-91. מינסוטה עוד הצליחו להגיע למינוס 14, מעט בתוך הרבע הרביעי, אבל אז לחצו הבוכנות שוב על הדוושה והסבירו לגורי הזאבים מאיפה משתין השברולט (או השתין, לפני שעבר לקוריאה).

את הטימברוולבס, שנאלצו להסתדר בלי באטלר החולה, הובילו טאונס, וויגינס וטיג, עם 23, 21 ו18 נקודות בהתאמה, אבל אלה לא הספיקו מול הפיסטונס המאוזנים, עם שישה שחקנים בספרות כפולות, בראשם טוביאס האריס עם עוד משחק מצוין של 34 נקודות, כולל 9-6 מהשלוש, ואנדרה דה ג'איינט עם 15 נקודות ו15 ריבאונדים. איש סמית עלה מהספסל והוסיף 13 אסיסטים.

לעמוד המשחק.

פילדלפיה 104 (4-1) – יוסטון 105 (1-4) / דובי עופר

6.4 שניות לסיום, פילדלפיה מובילה ב2, 102-104. יוסטון מוציאה כדור מהצד. הארדן מכדרר מול קובינגטון ואמביד, מסתבך, מעביר לגורדון בפינה, כדרור, קפיצה, הטעייה, אמביד וקובינגטון באוויר, גם הכדור…. סוויש! HOUSTON WINS! הארדן נשכב לחגוג לבד על הרצפה, כל השאר רודפים לחבק את הגיבור האמיתי, אריק גורדון. "אתה חייב להיות מוכן להכניס זריקות כאלה", הוא הסביר אחר כך.

3:05 לסיום העלה ליי אפ של סימונס את הסיקסרס ליתרון 8, 96:104. הרוקטס לא ויתרו ונגסו בהתמדה בהפרש עד שהורידו ל102:104, חצי דקה לסיום. פילי נתקעו בהתקפה, בזבזו לשווא את 24 שניות ההתקפה והכדור עבר ליוסטון, 6.4 שניות לסיום. ואז בא הגורדון ודרס את כולם.

"חווית למידה" כינה אמביד את שברון הלב שחווה כרגע, "וניסיון הכרחי. אבל אנחנו הולכים להשתפר…". לפני שישתפרו, הסיקסרס נפלו למאזן 4:1. במשחק הנוכחי הם נאלצו להסתדר ללא הרוקי מרקל פולטס, שקיבל סופסוף מנוחה כדי לטפל בכתף הכואבת. בהיעדרו, הובילו את פילי רדיק עם 22 נקודות, אמביד עם 21 ו6 ריבאונדים וקובינגטון עם 20, אבל רק 12-4 משלוש.

ביוסטון, בהיעדרו של כריס פול, בלטו הארדן עם 27 נקודות, 13 אסיסטים ו8 איבודים, וגורדון עם 29 נקודות. קאפלה נתן את המכות מתחת לסלים, עם 20 ריבאונדים לצד 16 נקודות באחוזים טובים.

https://www.youtube.com/watch?v=x-0u0wVpzds

לעמוד המשחק.

שארלוט הורנטס 110 (2-2) – דנבר נאגטס 93 (3-1) / דובי עופר

אישית היו לי ציפיות מדנבר בתחילת השנה. אחרי המשחק הזה נפלו הנאגטס למאזן 4-1, ואם ירצו שההגעה של פול מילסאפ תתבטא בפלייאוף, אין ספק שיצטרכו להשתפר.

את ההורנטס לא עניינו יותר מדי התכניות של האורחים מקולורדו. 6:05 בתוך הרבע הראשון הם עלו ליתרון 10:12 משלשה של מרווין וויליאמס. ג'וקיץ עוד השווה, אבל מכאן והלאה אלה היו רק הצרעות עד הסוף. 48 שניות למחצית, כשקמינסקי הוריד שלשה על הראש של הנאגטס האומללים והעלה את המקומיים ל37:62, היה ברור שהמחצית השנייה תהיה לפרוטוקול בלבד.

קמינסקי עלה מהספסל ל20 נקודות והוביל חמישה הורנטס בספרות כפולות, כולל דווייט הווארד שמחדש את נעוריו בשארלוט והפעם הבריק עם 19 ריבאונדים לצד 15 נקודות ואפילו 11-7 יפים מהעונשין.

ג'וקיץ והאריס עם 18 לראש ומורי עם 16 היו שם בשביל דנבר, כל השאר נשארו על המטוס. מילסאפ הסריח את הפארקט עם 8 נקודות ואפס עגול בשורת האסיסטים. ממך ציפינו ליותר, פול.

ברוקלין נטס 112 (2-3) – קליבלנד קאבלירס 107 (2-3) / עידן עופר

מהרגע הראשון היה אפשר לקראות שהנטס לא באו לשמש כתפאורה הערב, אפילו שראסל פצוע ולא משחק. המחצית הראשונה התאפיינה בהמון איבודים של לברון ולאב ומשחק מעולה של הנטס עם הנעת כדור מצויינת שאלמלא החטאות של קראב ממצבים נוחים הנטס מסיימים את המחצית ביתרון יותר גדול מ-3 נקודות. נקפוץ מהר לגולת הכותרת של המשחק, המחצית השנייה. הרבע השלישי היה כולו של הנטס שעם קראב, דינווידי, קארול וג'פרסון המשיכו להיות יעילים ולקלוע את המבטים הפנויים שהיו להם בניגוד לקאבס שלמעט לברון, גרין וקורבר פשוט לא הופיעו למשחק.

הרבע הרביעי נפתח עם שלשה גדולה של אייסי שהעלתה את הקבוצה שלו ליתרון שיא של 14 נקודות, קליבלנד יכולה לחזור מהבור הזה? אז כשיש לך את לברון בצד שלך התשובה היא כן. מהלכים גדולים של השלישייה שאזכרתי קודם לכן בראשותו של ג'יימס נגסה בהפרש לאט לאט עד שהחזירה לעצמה את היתרון.

קראב עם שלשה ( רביעית במשחק ) סטייל ג'יי אר סמית מעלה את הנטס ליתרון נקודה אחרי שלאב החטיא שלשה שנייה לפני בצד השני. לברון עם חדירה גדולה מחזיר לנקודה ובצד השני קורבר חוסם ( כן כן, חוסם ) את קראב, לאב תופר 2 מהעונשין בצד השני וזה 3 לקאבס. ספנסר דינווידי ( במשחק נהדר ) עם מהלך עצום מקפיץ את השומר שלו ותופר שלשה, בצד השני קורבר קולע אחת משלו ולפני שאני מספיק להרים את הראש מהמקלדת קארול צולף אחת משלו, שוויון 103, דקה וחצי לסיום.

לאב מנסה את מזלו בזריקה לשלוש אך פוגע בטבעת הקדמית, בצד השני של המגרש לברון עם הגנה גדולה מונע מקארול להגיע לזריקה נוחה אבל קליבלנד לא משכילה לקחת את הריבאונד ולנטס יש עוד הזדמנות לעלות ליתרון. הנטס ממשיכים לבעוט בדלי אחרי שלא הצליחו להוציא את הכדור מקו הבסיס, כדור של לברון. בוקר מתקשה לשמור את לאב בצד השני ומבצע עליו עבירה שמתורגמת לנקודה מהעונשין.

אולי הנטס לא צריכים את ראסל ולין? דינווידי תופר שלשה מטר מחוץ לקשת, ג'יי אר מחטיא שלשה בצד השני ואותו דינווידי מוציא את הוליס ג'פרסון לליי אפ קל, 108-104 לנטס, 26.3 שניות לסיום.

לברון מוציא את הכדור מהצד, קורבר עובר על חסימות כמו שרק הוא יודע ותופר עוד שלשה. בצד השני הדרמה נמשכת עם זריקות עונשין של ג'פרסון שקולע את הראשונה אך מחטיא את השנייה. אייסי לוקח את הריבאונד ! אבל מחטיא את שתי הזריקות שלו. לברון לוקח את הכדור עד לטבעת בצד השני וסוחט עבירה. הקינג מחטיא את הראשונה וגם את השנייה, ריבאונד של הנטס. קארול נשלח לעונשין וקולע את השנייה אחרי שהחטיא את הראשונה. עם 4 שניות על השעון לאב שולח מסירת קרוס קורט ללברון בצד השני של המגרש אך הכדור יוצא החוצה ולאחר בחינה של המהלך השופטים קובעים שהכדור עובר לברוקלין. דינווידי הולך לעונשין בצד השני, תופר את הזריקות שלו, לברון זורק את הכדור על הרצפה וברוקלין יוצאת עם הניצחון, 112-107.

דינווידי הוביל 6 קלעים בדאבל פיגרס עם 22 נק', 6 אס' ו-5 ריב', הוליס ג'פרסון עם 19 נק', 6 ריב' ו-3 חסימות, דמארה קארול עם 18 נק' ו-7 ריב' ואלן קראב עם 19 נק' ומדד של 15+ ( הגבוה בקבוצה ).

לברון סיים עם טריפל דאבל של 29 נק', 13 אס' ו-10 ריב' אבל גם איבד 8 כדורים, קורבר ממש ניסה לעזור עם 5 שלשות ו-22 נק', גרין עם 18 נק' ולאב עם דאבל דאבל של 15 נק' ו-12 ריב' אבל גם 6 איבודי כדור.

לעמוד המשחק.

מיאמי היט (2-2) 100-סן אנטוניו ספרס (0-4) 117 / רועי ויינברג

סן אנטוניו עדיין מושלמת אחרי ניצחון חוץ במיאמי.

אחרי רבע ראשון טוב של דראגיץ' ואולדריג' התוצאה הייתה 30-30, כשסן אנטוניו הובילו ב-9 נקודות במהלך הרבע ומיאמי השוו. הרבע השני נראה מבטיח עבור ההיט כשהם עלו ליתרון קטן ולפרק זמן מסויים שלטו במשחק, אבל דקות טובות של קייל אנדרסון ודני גרין העלו את ס"א ל-43-37. מיאמי הצליחה להשוות בחזרה והתוצאה הייתה 47-47, אבל גאסול, גיי ואולדריג' הראו את העומק של סן אנטוניו בשביל להוביל ב-5 נקודות במחצית.

זה לא השתפר עבור החבורה של אריק ספולסטרה. הם הצליחו להתקרב ל-61-60, 7:13 לסיום הרבע השלישי, אבל סן אנטוניו עשתה ריצת 6-0 שהעלתה את הספרס ל-67-60. מיאמי לא הצליחו לעצור את השטף הקבוצתי של האורחת שסיימה את הרבע ב-88-73 מרשים. ברבע האחרון ההפרש נשאר דו ספרתי לכל אורכו, כך שמדובר בעוד ניצחון קל לאורחים, אחת הקבוצות המושלמות היחידות בליגה.

בסן אנטוניו, אולדריג' קלע 31 נקודות (60% מהשדה) עם 7 ריבאונדים. גיי קלע 22, ג'ינובילי 14, גרין 15 (7 ריבאונדים, 3 מ-4 מהשלוש), פאו גאסול 13 עם 9 ריבאונדים וקייל אנדרסון נתן דאבל-דאבל של 12 נקודות ו-10 ריבאונדים.

במיאמי, טיילר ג'ונסון קלע 23 מהספסל. ג'יימס ג'ונסון קלע 21 עם 9 ריבאונדים ו-4 אסיסטים, דראגיץ' 20 ודיון וויטרס 17 עם 7 ריבאונדים.

לעמוד המשחק.

https://www.youtube.com/watch?v=TQRjoEKyZSo

*

דאלאס מאבריקס (4-1) 103-ממפיס גרזיליס (1-3) 94 / רועי ויינברג

ניצחון בכורה לדאלאס השנה שהושג מול ממפיס, לה זה ההפסד הראשון העונה.

דאלאס פתחו נהדר כשווסלי מת'יוס היה חם וקלע 10 נקודות ברבע הראשון מתוך 32 קבוצתיות. הם הצליחו לעצור את הגריזליס על 35% מהשדה ו-18 נקודות, בזמן שהם הולכים 15 פעמים לקו ברבע בודד. היתרון של דאלאס רק גדל והם הגיעו ל-19 נקודות במהלך הרבע השני. ממפיס עדיין לא ויתרה ובזכות הגנה משופרת וקליעה יעילה מבחוץ הצליחה להוריד ל-69-72 במהלך הרבע השלישי.

המאבריקס השתלטו, באופן יחסי, על המצב וסיימו את הרבע ביתרון 6 נקודות (72-78), הפרש שניתן לסגור. הגריזליס פעם נוספת הורידו למרחק פוזישן בודד, 80-83, אבל לא הצליחו לעצור את דאלאס בשביל להגיע למצב שהם יכולים להשוות את המשחק. ההרכב הנמוך של דאלאס, עם יוגי פרל לצד דניס סמית' ומת'יוס, ביצע ריצת 0-9 שהעלתה את המארחת ליתרון דו ספרתי שש דקות לסיום וסיימה את הסיפור. עכשיו דאלאס יכולה להגיד שהיא הגיעה לעונה.

בדאלאס, סמית' קלע 19 נקודות עם 5 אסיסטים. מת'יוס קלע 16, בארנס (4 מ-13 מהשדה) 15, בריאה 14, נוביצקי 13 עם 5 ריבאונדים ויוגי פרל הוסיף 10 נקודות מהספסל.

בממפיס מארק גאסול קלע 26 נקודות עם 11 ריבאונדים ו-2 חטיפות, קונלי קלע 21 עם 5 ריבאונדים ואוואנס הוסיף 13 נקודות מהספסל.

לעמוד המשחק.

https://www.youtube.com/watch?v=Ms_EiXKQ51g

*

אוקלהומה סיטי ת'אנדר (2-2) 114-אינדיאנה פייסרס (3-2) 96 / רועי ויינברג

טריפל-דאבל שני העונה של ראסל ווסטברוק נתן לאוקלהומה את הניצחון.

אינדיאנה נתנו פייט לא רע בכלל ברבע הראשון. ויקטור אולאדיפו קלע 14 נקודות בחזרה לאוקלהומה סיטי והיו באותו רבע לא פחות מ-5 שינויי הובלה. הת'אנדר סיימו את אותו רבע עם יתרון קטן. ברבע השני בילי דונובן, מאמן אוקלהומה, העלה מהספסל את ג'וש הסטיס הצעיר ששיחק לא מעט דקות והיה לא רע לצד ווסטברוק וכרמלו אנטוני שאפשרו לאוקלהומה לשמור על ההובלה למשך כל הרבע ולהגיע ליתרון של 6 נקודות, 48-54, במחצית.

המארחת השתלטה על המשחק ברבע השלישי. הם עצרו את אינדיאנה על 33% מהשדה (ו-11 מ-12 מהעונשין) בזמן שהם קולעים 32 נקודות ב-12 דקות, רובן מבידודים של ווסטברוק. האמ.וי.פי הצליח להעלות את קבוצתו ליתרון בן 16 נקודות בשלב מסויים. אינדיאנה הצליחו לצמק אבל לא להגיע לשלב שהם מאיימים על המשחק. החמישייה השנייה של אוקלהומה העלתה את ההפרש בגארבג' טיים לניצחון מוחץ שמוציא את הת'אנדר ממאזן שלילי.

באוקלהומה ווסטברוק הצטיין עם 28 נקודות (10 מ-18 מהשדה), 16 אסיסטים, 10 ריבאונדים ו-7 איבודים. אנטוני קלע גם הוא 28 נקודות (9 מ-17 מהשדה) לצד 10 ריבאונדים, 3 חסימות ו-6 איבודים. אדאמס קלע 17 נקודות עם 11 כדורים חוזרים וג'ורג' יצא ב-6 עבירות לאחר 19 דקות בהן קלע 10 נקודות מול קבוצתו לשעבר.

באינדיאנה, אולאדיפו קלע 35 נקודות ב-11 מ-18 מהשדה. קוליסון הוסיף 18, יאנג 14 וליף 3 נקודות עם 3 ריבאונדים מהספסל. מיילס טרנר לא שותף בשל זעזוע מוח.

לעמוד המשחק.

https://www.youtube.com/watch?v=iKuUJjjrKuw

*

יוטה ג'אז (3-2) 88-פניקס סאנס (3-2) 97 / רועי ויינברג

ניצחון שני ברציפות לפניקס החדשה עם ג'יי טריאנו על הקווים.

החמישייה של פניקס פתחה טוב מאוד ועלתה ל-10-2 בשלב מוקדם. הם עלו ל-17-8 וסיימו את הרבע ביתרון דו ספרתי, 23-13. השליטה המשיכה כשהם עלו ל-32-15 ברבע השני. יוטה הורידה להפרש חד ספרתי, 40-32 ומאוחר יותר 43-40. נראה שלג'אז יש מומנטום והם מסוגלים להשתלט על המשחק, אבל רצף נהדר של טי ג'יי וורן בסיום הרבע השני ותחילת השלישי העלו את הסאנס בחזרה לדאבל-פיגרס ול-54-43.

לאחר מכן היתרון של פניקס הגיע ל-18 נקודות. הם שמרו על יתרון דו ספרתי עד שיוטה העלתה הילוך בהגנה ובריצת 0-7 הורידה ל-89-81, 3 וחצי דקות לסיום. ההתקפה המוגבלת של הג'אז לא הצליחה לסיים את העבודה והסאנס סיימו את המשחק עם ניצחון שני ברצף, כשהם מתקרבים ל-50% הצלחה. שינוי עצום מהקבוצה שהפסידה ב-30 נקודות בכל משחק.

בפניקס, שניצחה 38-9 בנקודות מהספסל, וורן קלע 27 נקודות, בוקר 17 עם 6 ריבאונדים, לן (13 ריב') וג'יימס (5 אס') 13 כל אחד.

ביוטה כל החמישייה סיימה בדאבל פיגרס, אבל הקבוצה לא הובילה פעם אחת. הוד קלע 22 נקודות, גובר 16 עם 14 ריבאונדים ו-5 חסימות, רוביו (11 אס', 7 איב', 4 חט') ופייבורס (7 ריב') 15 כל אחד ואינגלס הוסיף 11 נקודות עם 6 ריבאונדים ו-3 חטיפות טובות מאוד.

לעמוד המשחק.

https://www.youtube.com/watch?v=I1_mMBPcj1Q

*

גולדן סטייט ווריורס (2-3) 117- טורונטו ראפטורס (2-2) 112 / רועי ויינברג

הפסד ראשון לטורונטו במשחק שבו חזרו מפיגור 14 נקודות במגרש הביתי של גולדן סטייט. אף פעם אל תזלזלו בלבם של אלופים.

המשחק היה צמוד בהתחלה, אבל גולדן סטייט הייתה טיפה יותר טובה. זה הספיק בשביל להוביל בסיום הרבע הראשון וברוב הרבע השני בהפרשים קטנים. ריצה קלה של 0-6 נתנה לאלופה יתרון של 8 נקודות, הפרש זהה להפרש שהיה במחצית לטובת המארחים. שלשות של קרי ודוראנט בתחילת המחצית השנייה העלו את גולדן סטייט ליתרון של 14 נקודות ונראה שהמשחק גמור בדומה למה שהם עשו כל כך הרבה פעמים בשלושת העונות האחרונות.

שחקן אחד בטורונטו החזיר את הקבוצה למשחק. מכל האנשים דווקא פסקאל סיאקאם, שחקן השנה השנייה שלא מוכר לרבים, קלע 10 נקודות ברצף ועשה ריצה של אדם אחד שהפכה הפרש של 12 נקודות להפרש של 2. גולדן סטייט הצליחו לעלות ליתרון של שש נק', אבל זה לא אותו דבר כמו 14. הם הצליחו לשמור על זה למרות הניסיונות המרשימים של טורונטו ולהגיע ל-84-91 לקראת סיום הרבע.

ברבע האחרון ג"ס עלתה ל-91-99 ונראה שהקאמבק של סיאקאם היה לשווא. שחקני הספסל שוב הצילו את טורונטו כשהם עושים ריצת 8-0 ומצליחים להשוות ל-99-99. דוראנט העלה את הווריורס ליתרון אבל דרוזן ולאורי בשלשה גדולה נתנו אותו, פעם ראשונה מאז תחילת המשחק, לראפטורס. ההובלה החליפה ידיים עד שפולייטל ודרוזן הצליחו לייצב אותה על 5 נקודות לאורחים, 2:13 לסיום המשחק.

ברגע הזה התחלנו לראות את הקבוצה שהפסידה פעם אחת בכל הפלייאוף הקודם. פולייטל החטיא סל ל-2 נקודות, קרי קלע מתחת לסל ולאורי פספס בצד השני של המגרש. שלשה גדולה של דוראנט השוותה ל-112-112, דקה לסיום. פסק זמן לטורונטו ודרוזן מחטיא אחרי כדרור. דוראנט לוקח את הריבאונד וכמה שניות לאחר מכן הכדור מגיע לסטף קרי שזורק מחוץ לקשת. רק רשת והוווריורס מובילים, 112-115. לאורי מחטיא סל קריטי 16 שניות לסיום. טורונטו שולחת את קרי לקו וה-MVP לשעבר מדייק פעמיים, במה שחתם את המשחק הטוב של הלילה.

בגולדן סטייט קרי הוביל עם 30 נקודות (36.4% מהשלוש), 5 אסיסטים, 4 ריבאונדים ו-3 חטיפות. דוראנט קלע 29 נקודות עם 5 אסיסטים ו-4 ריבאונדים משלו, תומפסון קלע 22 עם 8 ריב' ו-5 אס' וגרין 15 עם 11 ריבאונדים, 6 אסיסטים, 2 חטיפות, חסימה ו-6 איבודים. כספי לא שותף בשל פציעתו והספסל של הווריורס קלע 18 נקודות לעומת 37 בטורונטו.

בטורונטו, דרוזן הוביל עם 24 נקודות, 6 אסיסטים ו-6 חטיפות וסיאקאם בלט עם 20 נקודות ב-67% מהשדה. איבאקה קלע 15, לאורי 14 עם 9 אסיסטים (5 מ-18 מהשדה, 1 מ-8 מהשלוש). פולייטל קלע 12 נקודות עם 14 ריבאונדים, 11 מתוכם בהתקפה ומיילס קלע 10.

לעמוד המשחק.

https://www.youtube.com/watch?v=x0t2aU-Z1Ws

*

לוס אנג'לס לייקרס (2-2) 102- וושינגטון וויזארדס (1-3) 99 (הארכה) / רועי ויינברג

קיבלנו את ההארכה הראשונה של 2017/18 במשחק מצויין.

הלייקרס פתחו טוב כשהובילו 0-6 ומאוחר יותר 4-12, כשהוויזארדס לא קלעו ב-4 הדקות הראשונות של הרבע הראשון. ביל ואובורה ג'וניור העלו הילוך בשביל להוריד ל-18-19, אך הרבע עדיין הסתיים ביתרון קל ללייקרס. הקבוצה מעיר המלאכים איבדה את היתרון ברבע השני בריצת 13-2 שהעניקה להם יתרון בן 7 נקודות. הלייקרס הראו אופי וחזרו להוביל, 41-42, אבל ריצה נוספת של וושינגטון נתנה להם יתרון קטן בסוף המחצית.

ברבע השלישי הסיפור המשיך: וושינגטון עולים ליתרון והלייקרס חוזרים. זה קרה פעמיים עד שהלייקרס הורידו ל-62-61 ואז וושינגטון עלתה ליתרון דו ספרתי אחרי 9 נקודות ברציפות. קוזמה, נאנס וקלארקסון ניסו להחזיר את הלייקרס ללא הצלחה והקבוצה נכנסה בפיגור של 10 נקודות לרבע האחרון, 79-69. ברבע הסוגר משהו השתנה. הוויזארדס שמרו על יתרון דו ספרתי, אבל אז ברנדון אינגרם נכנס למשחק. שחקן השנה השנייה המושמץ קלע שלוש נקודות ברציפות ובזמן הזה הוויזארדס לא הצליחו לקלוע.

ההגנה המרשימה של הלייקרס המשיכה כשקוזמה וקלדוול-פופ משווים ל-85-85 ובכך סוגרים ריצת 0-10 יחד עם אינגרם שהיה פשוט נפלא בדקות האלה. וושינגטון עלתה ליתרון בן 6 נקודות, 1:48 לסוף הזמן החוקי. אינגרם קלע שלשה בצד השני ובמשך דקה אף קבוצה לא עושה סל כשההגנות של 2 הקבוצות משחקות טוב. בראדלי ביל החטיא סל שיכל לסיים את הסיפור 29 שניות לסיום, לונזו לקח את הריבאונד ומסר לג'וליוס רנדל. אותו רנדל זרק שלשה גדולה שנכנסה 20 שניות לסיום ואנחנו ב-91-90.

מיד לאחר מכן ביל הלך לעונשין וקלע זריקה אחת מ-2. הלייקרס החטיאו ואז ביל זרק שלשה שלא נכנסה. שנייה לסיום והכדור אצל אינגרם. הוא זורק ומחטיא, אבל לוקח את הריבאונד ודוחק את הכדור פנימה! 92-92 ויש לנו הארכה. ביל מעלה את וושינגטון ליתרון ודקה אחריו בול משווה. שלשה של קוזמה נותנת ללייקרס את היתרון אבל הוויזארדס משווים בצד השני. וול קולע דקה לסיום ו-99-97 לוושינגטון.

10 שניות לאחר מכן לונזו עם הכדור והוא מוסר לקלדוול-פופ. השוטינג גארד קובר את העור מרחוק והיתרון שייך ללייקרס. ביל שורף את השעון ומחטיא שלשה סמוך לסיום ה-24, קוזמה עושה אותו דבר בצד השני ו-15 שניות לסיום יתרון נקודה ללייקרס והכדור אצל המכשפים. וול זורק שלשה מהירה רק בשביל להחסם על ידי רנדל. אותו רנדל מטביע 4 שניות לסיום ההארכה. הוויזארדס יכולים לשלוח את המשחק להארכה נוספת. האם ג'ון וול יעשה את זה? לא. הוא מחטיא על הבאזר והמשחק נגמר בניצחון מרשים של הלייקרס.

אצל הלייקרס, אינגרם הוביל עם 19 נקודות (8 מ-16 מהשדה) לצד 10 ריבאונדים. לארי נאנס ג'וניור קלע 18 עם 10 כדורים חוזרים ו-2 חטיפות ב-24 דקות, קוזמה קלע 15 ב-34 דק', קלדוול פופ 14 עם 6 ריבאונדים ו-5 אסיסטים (לצד 2 חטיפות), רנדל 11 עם 9 ריבאונדים ובול סיים עם 10 אסיסטים, איבוד אחד, 8 כדורים חוזרים ו-2 מ-11 מהשדה שהפכו ל-6 נקודות.

בוושינגטון בראדלי ביל קלע 28 נקודות, וול 18 עם 8 אסיסטים, פורטר 12, גורטאט (14 ריבאונדים) ומיקס 11 כל אחד. הספסל של הוויזארדס קלע 21 נקודות לעומת 36 של ספסל הלייקרס.

לעמוד המשחק.

https://www.youtube.com/watch?v=5d-F5Azfycw

דובי

אנטומולוג, אגרונום, עובד סוציאלי ומטפל. גר בערד עם בת זוג + 3 ילדים, כלבה, וחיות.

לפוסט הזה יש 69 תגובות

 1. תודה חברים. שכחתם לציין גם 4 חסימות של הארדן במשחק. כולל אחת קריטית בסיום. בכלל הארדן בהגנה מעולה מתחילת השנה, לא שמישהו יתן לו אי פעם קרדיט על זה.

  1. אגב, מהלך גדול יותר של הארדן (גם אם לא בכוונה) היה ליפול על הרצפה ולהפריע לאמביד להגיע לגורדון לזריקה האחרונה שניצחה את המשחק

 2. מעולה חבר'ה תודה רבה.
  פתיחת עונה שנותנת תחושה שצמרת הליגה הסדירה מוצעת לכל דורש.
  והיה מעולה לראות עכשיו בערוץ 5 את יואב מודעי מדווח מפילדלפיה (עם קרדיט להופס כמובן).

 3. פופוביץ והספרס זה פשוט תופעת טבע שלא הייתה כמותה ולא יהיה כמותה.פשוט מדהימים.
  תיבודו חייב לעזוב את מיניסוטה לפני שהעונה בורחת להם,הבעיה שהוא גם הGM אז מן הסתם הוא לא יפטר את עצמו.
  בחיים לא שמעתי על הפאסקאל הזה והייתי בטוח שרועי המציא אותו 🙂

  1. בפריוויו לעונה אתגרתי את גיא לציין שחקן בטורונטו שעשוי לפרוץ השנה.
   פסקאל סיאקאם היה אחד השמות שגיא ציין.

  1. נהפוכו.
   הם היו יותר טובים מיוסטון, קבוצה עם שאיפות אליפות והפסידו מסל בשניה האחרונה.
   הכי חשוב הם נראו כמו קבוצה ונלחמו. אם ימשיכו ככה ינצחו לא מעט כבר השנה.

   1. הם נלחמו גם בשנה שעברה.. לחימה לא הייתה הבעייה שלהם.
    אבל עם תוספת הכשרון שיש להם השנה ציפיתי לפתיחה טובה יותר. ועדיין עם מאזן גרוע. 🙁

 4. אוק' סיטי תענוג לצפיה, ראסל המוסר הטוב בליגה (כבר שנים).
  פילי משלמים על שנים של טנקינג מכוער. קארמה…

 5. פילדלפיה נראו טוב, נלחמו והיו בעמדת נצחון.
  הפסידו בגלל חוסר נסיון.
  אמביד טרם בעיקר קליעות מבחוץ. מבפנים הוא די הושפל.
  מקונול נלחם ומשחק חכם.
  רדיק זה שיחוק של ההנהלה.

 6. תודה על הסיקור!
  ביוסטון לא רק פול פצוע, אלא גם אריזה, שיחמיץ גם את 2 המשחקים הבאים במסע משחקי החוץ (אצל שארלוט ואחכ ממפיס).
  מה תגידו על גורדון?? כולם הימרו שישמור על תואר השחקן השישי, אבל בהתחשב בכושר המעולה שלו עד כה, ובפציעה של פול שגורמת לו לפתוח, הבחור צריך להיות בדיונים לאחת מחמישיות הליגה.
  כן כן, עד כה מבין השוטינג גארדס, הוא בהחלט אחד מהבולטים העונה.

  גיא, איך אתה מסביר את 2 הניצחונות של פיניקס? אפקט המאמן החדש שבקרוב יצטנן והם יחזרו להפסיד, או שווטסון פשוט לא התאים?

  1. ההסבר לנצחון של פיניקס מאוד פשוט. יוטה שחקו הדנה מעולה ועצרו את הקבוצה המתקיפה. הבעיה, שהם עשו את זה בשני צידי המגרש…

   1. 1+

    לפניקס יש פוטנציאל לא רע והחמישייה עם כריס וטי ג'יי וורן (או ג'קסון) עדיפה על ההרכב הנמוך שניסה לשחק עם צ'נדלר כסנטר. הוא כבר לא העוגן שהיה ב-2012 וההרכב הזה גורם להם להראות הרבה יותר טוב בהגנה, בלי קשר לזה שג'קסון כרגע מתאים מאוד לחמישייה השנייה. בנוסף מייק ג'יימס הרבה יותר מתאים ליד בוקר מבלדסו הדומיננטי

  2. ובהחלט ווטסון לא התאים. פיניקס קבוצה עם המון שחקנים שיש להם פוטנציאל ונראו מעולה היום עם המון מקום לשיפור.

 7. מסקנות מהערב:

  * הספסל של וושינגטון חלש. זה ברור על הנייר ומעבר לו ונראה כאילו במשחקים הארוכים, או בבק-טו-בק, הקבוצה פשוט תקרוס. נכון שמרקיף מוריס לא שיחק אבל גם כשהוא יחזור יש להם 7.5 שחקני רוטציה (החמישייה, קיף, טים פרייזר, איאן מהנימי) ברמות האלה. לא מספיק.

  * מינסוטה, קבוצה של טום ת'יבודו, סופגת 114 נקודות למשחק ב-52% מהשדה, הנתון האחרון הגרוע ביותר בליגה. יכול להיות שהם צריכים לעבוד על תיאום אבל ממש לא אופייני למאמן הזה. מהשלשות הם יחסית בסדר (37% כקבוצה).

  * אם תקחו 5 אנשים שמשחקים כדורסל בספורטק ותתנו לגרג פופוביץ' לאמן אותם יש מצב שהם ינצחו 50 משחקים. פשוט מאמן ענק. ההגנה טובה מאוד וההתקפה יעילה בטירוף למרות שהם קולעים רק 6 שלשות במשחק – קליי תומפסון לבד קולע 4. מקום אחד לפני אחרון שרק הניקס יותר גרועים ועדיין ללא הפסד. אולדריג' וגיי משחקים כאילו אנחנו ב-2012, שאר השחקנים גם טובים מאוד ונראה שמארי ואנדרסון התקדמו משנה שעברה בהגנה. הם יכולים לפתוח פער של 2 משחקים על ג"ס אם ינצחו את המשחק הבא שלהם.

  * סחתיין על גולדן סטייט והריצת 0-10 שלהם. יכול להיות שזה הרגע שיחזיר להם את המומנטום לעונה. הספסל עדיין לא מחובר וגם ההגנה לא משהו, אבל 10 נקודות בדקה וחצי זאת הקבוצה שהתרגלנו לראות. לא הייתי מהמר נגדם.

  * הלייקרס יכולים להיות מרוצים. וולטון אמר אחרי המשחק שהוא רצה להחזיר את נאנס אבל ראה שנאנס מפרגן לרנדל ששיחק מצויין ולכן השאיר אותו על הספסל – צעד שמשקף התנהלות ארגונית טובה לדעתי. אינגרם נראה היום כמו מה שציפו ממנו והרבה פחות אדיש מבדרך כלל, בול אחלה למרות שהעדר הקליעה כואב וקוזמה גם לא רע. הם הולכים להיות בסדר.

  * דנבר מאכזבים עד עכשיו. הקבוצות של מייק מאלון אף פעם לא פתחו את העונה יותר מדי טוב, אבל ההתקפה חלשה בהרבה בהשוואה לשנה שעברה וחבל שהם רק במקום ה-17 בכמות הזריקות למשחק. דנבר קבוצה שצריכה לשחק מהר, אין להם יותר מדי סיכוי במשחק העומד. יכול להיות שזה גם לו"ז לא קל, אבל כדאי להם להתחיל להעלות את הקצב או שהליגה תברח להם.

  1. מסכים עם הכל אבל אני לא חושב שבול נתן משחק טוב הלילה. עד שהוויזרדס קרסו מעייפות הוא היו נונ פקטור גדול במשחק. משחק קודם הראו שנתנו לו 3 אסיסטים במתנה וגם הלילה חלק מהמסירות שלו היו כשהיה במצב טוב יותר ונתן לשחק לזרוק על שמירה. זה אסיסט מזוייף. מצד שני גם כשהוא לא קולע הוא לא כופה את עצמו על המשחק שזה תכונה מעולה לקבוצה מתגבשת ומקבל לרוב החלטות מצויינות בפיק אנד רול למרות שלא שיחק פיק אנד רול בשום קבוצה קודמת מה שמראה על אינטלגנציה מדהימה.

   לגבי סן אנטוניו לפעמים שוכחים שיש שחקנים שמונעים מרגשות. למרקוס אולדרידג' תמיד היה שחקן שלוקח ללב ומשחק עם משקל על הכתפיים (של לחץ). פופ לא באמת שינה דבר מהותי. הוא יצא לתקשורת וטען שכמאמן הוא נכשל באימון ושימוש באולדרידג'. הוא החליט לתת לאולדריג' להיות אולדריג' ולרודי גיי להיות רודי גיי. השאר ממשיכים לשחק באותה הנעת כדור כשפתאום נראה שכולם מפרגנים לאולדרידג' ומחפשים אותו. גיי זו הפתעה נהדרת כי לרוב לא חוזרים בקלות מפציעה כמו שלו. את האמת שבינתיים גיי משחק כמו Olympic Melo יותר מכרמלו עצמו.

   1. בול – יכול להיות שזה אסיסט מזוייף ואפשר לנפח את הנתונים האלה (יש את הסיפור המוכר עם הסטטיסטיקאי שהחליט לתת לניק ואן אקסל 22 אסיסטים כדי לרדת על הסטטיסטיקות). לבול היו 4 ריבאונדים ו-6 אסיסטים בשלושת הרבעים הראשונים, זה לא רע, אבל הקליעעה שלו עדיין חלשה. גם האיבוד הבודד די מרשים והוא מתרגל לא רע למערכת שם.

    מבחינת סן אנטוניו אני מסכים, אבל עדיין מדובר בשינוי גישה של פופוביץ' וזה די מרשים. יכול להיות שבמקרים אחרים הוא היה פשוט נפטר ממנו, כמו מה שעשה עם ריצ'רד ג'פרסון או מאמנים אחרים לא מעט פעמים. מעניין איך זה יחזיק כשקוואי יחזור.

 8. מכל מה שראינו עד עכשיו העונה , בולטת יותר מכל תופעת הטבע שנקראת הספרס. טעיתי ( ולא לבד) כשבתחזיות טרום העונה הורדתי אותם מקום או שניים למטה לפחות . עושה רושם שגם השנה הם ייאבקו על הבכורה במערב. ועד כה קוואי עדיין לא ראה דקת פארקט. מדהים .

 9. דמארה קארול מלהטט… דוויט הווארד מפלצת…. מה קורה??
  עוד מעט רוי היברט יחזור לכותרות ???

  תודה על סקירת משחקים מפורטת ומשובחת 🙂

 10. ס"א תמיד מחוייבים בהגנה כי אצל פופ אי אפשר אחרת – זה נותן להם יתרון עקרוני על רוב הקבוצות שנגדם. הם גם מקפידים תמיד לנסות לשחק עם מחשבה – דבר נוסף שמייחד אותם ומקנה להם יתרון על הרוב. בזאת גדולתו של פופ.
  עם זאת, הם ניצחו עד כה את מיאמי ואת שיקאגו (חלשות), ובבית את טורונטו (לא תנצח הרבה במערב) ומיניסוטה (לא יציבה) – הייתי מחכה עוד קצת עם הכתרים. כנ"ל לגבי גורדון וסימונס שכבר קיבלו כאן תארים כגון ROY ו-SOY ו/או שיבוץ לחמישיות העונה.

 11. ראיתי את המשחק של קליבלנד ויצאתי בהלם:
  קראודר ודמארה קארול זה לא אותו שחקן?!?? יש באמת שניים כאלו?

 12. תודה רבה לכל המסקרים!

  לילה שמחזק את ההנחות שלי לגבי כמה דברים:

  1. וול הוא הרכז הטוב בליגה (בדיבורים)

  2. ברט בראון מאמן חלש ונגמרו לו התירוצים

  3. מקונול עדיף בהרבה לפילי כרכז מסימונס. מקונול מפעיל את כל הקבוצה מצוין ויש לו ביצים. לסימונס יש שחלות במקרה הטוב והוא לברון וונאבי – רוצה להיתפס כגאון כדורסל, רכז גבוה, פריק כדורסלני.
  בשורה התחתונה הוא סתם גבוה אתלטי שמוסר סביר ולא קולע ממטר.
  שישחקו איתו סמול פורוורד שיכול גם להוביל כדור ושיפסיקו לקבל החלטות על סמך הייפ אלא למען טובת הקבוצה.

  4. פילי תהיה מצוינת בעונה הבאה (תמיד בעונה הבאה…)

 13. למה לעזאזל ברטנס ופורבס לא רואים מגרש?!
  ברטנס היה חזק ברוטציה שנה שעברה והוכיח את עצמו, וגם נתן יופי של יורו. ופורבס כיכב והראה המון פוטנציאל בליגת הקיץ.

  1. ליגת הקיץ היא לא מדד לכלום וההגנה של פורבס עדיין חלשה. מסכים בקשר לברטנס שיכול וצריך לקבל יותר דקות בהתחשב בפרונט-קורט הדליל של סן אנטוניו

     1. החמישייה השנייה של טורונטו עד עכשיו – רייט, פרד ואן פלייט, אנונבי, מיילס ופולייטל – במקום השלישי בליגה בדירוג החמישיות היעילות ביותר עד עכשיו אחרי החמישיה הפותחת של יוסטון והקליפרס בלי תאוסודיץ'. ההגנה שלהם נהדרת – דיפנסטיב רייטינג של פחות מ-86.

      כתבתי בפריוויו של דובי שהספסל שלהם נחלש משנה שעברה על הנייר וטעיתי בצורה חד משמעית. יכולים להיות טופ 4 במזרח, אבל גם שנה שעברה פתחו חזק ואז נחלשו.

 14. אכן סקירה מעולה. ואריק גורדון פתח העונה בטירוף, והוא בחלט נראה שהולך להיות הכוכב השלישי המובהק של יוסטון. יש כאן אחלה טריו.

 15. תודה רבה על הסיקור אלופים

  ברוקלין אימפריה, שוב מוזגוב ארכיטקט הניצחון מנהיג את הקבוצה בשקט ובצניעות
  STARTERS MIN FG 3PT FT OREB DREB REB AST STL BLK TO PF +/- PTS

  T. MozgovC 12 0-0 0-0 0-0 1 1 2 0 1 0 0 2 -9 0

כתיבת תגובה

סגירת תפריט