אירועי דיומא – 18.05.2017 / רועי ויינברג

כדורגל:

פרמייר ליג – מחזור השלמה:

21:45-לסטר סיטי-טוטנהאם. מפגש בין 2 קבוצות צמרת מהעונה שעברה שחסר משמעות – טוטנהאם בטוחה במקום השני, ולסטר רחוקה שנות אור ממקום מסוכן כלשהו ובעונת אמצע טבלה אחרי האליפות הסנסציונית של שנה שעברה. אין פה משחק חשוב או מעניין יותר מדי.

טניס:

טורניר רומא (1000) – שמינית הגמר:

מארין צ'יליץ' (6)-דיוויד גופין (9). משחק מרתק בין שני שחקני טופ-15 עולמיים שבתקופה טובה. יהיה מעניין, וצ'יליץ' פייבוריט גם בזכות זה שגופין לא הרשים יותר מדי עד עכשיו בטורניר והיה צריך 3 מערכות כל פעם מול שחקנים חלשים בהרבה.

אלכסנדר זברב (16)-פאבלו פוניני. פוניני, המדורג 28 בעולם, הפתיע כשהדיח את אנדי מארי ב-2 מערכות. הערב הוא ינסה לאתגר את זברב שמחפש רבע גמר נוסף בטורניר 1000, מה שיעניק לו נקודות דירוג לא רעות להמשך.

מילוש ראוניץ' (5)-תומאש ברדיך (12). משחק לא רע נוסף בין שחקן שבשיאו, ראוניץ', ולאחד שעדיין מחזיק ביכולת לאתגר כל אחד אחר מהסבב (ברדיך).

נובאק דיוקוביץ' (2)-רנה באטיסטה אגוט. נובאק, כמובן, פייבוריט ברור. אגוט עבר את קרנו בוסטה, המדורג 15 בטורניר, אבל הוא לא אתגר משמעותי בהשוואה לדיוקוביץ'. עדיין אפשרית פה סנסציה.

*המלצת צפייה* קאי נישקורי (7)-חואן מרטין דל פוטרו. דל פוטרו בשנת הקאמבק כבר במקום ה-33 בעולם וממשיך לעלות. דלפו הפיזי עדיין נותן 110% מעצמו כל משחק ומעניין לראות אותו מול שחקן טכני כנישקורי, במיוחד על מגרש כחימר בו פיזיות היא יתרון משמעותי. שניהם לא נתקלו ביותר מדי קשיים עד עכשיו.

רפאל נדאל (4)-ג'ק סוק (13). נדאל שולט בעונת החימר ובדרך ל-ATP נוסף. סוק, האמריקאי החביב, ינסה לעצור את השור ממיורקה. זאת אחת המשימות הקשות בעולם הטניס היום.

 

אופניים / דוד "פאקו" סעדה:

ג'ירו ד'איטליה – קטע 12:

קטע 11 של אתמול, הגם שלא השפיע על תמונת ההובלה הכללית, היה בהחלט מרתק. הקטע, שהיה משופע בעליות וירידות, היה כאוטי למדי, כשלפרקים היה קשה לעקוב אחר קבוצות הרוכבים בו. בקטע זכה לבסוף הספרדי עומאר פראיילה, לאחר שהיה בקבוצת הבריחה כמעט לאורך כל הקטע. הספרדי הגיע ראשון לקו במה שהתפתח למיאוץ המוני, לפני רוי קושטה ופייר רולאן. פראיילה מנסה לשחזר את זכייתו בחולצת מלך ההרים בוואלטה, וכעת גם מוביל בקטגוריה זו יחד עם יאן פולאנץ. בכל הקשור להובלה הכללית התמונה לא השתנתה, פרט לעובדה שאנדריי אמאדור ממוביסטאר התקדם למקום השישי, לאחר שהשתתף בקבוצת הבריחה. דומולאן עדיין מוביל, כשאחריו קינטאנה (2:23+), מולמה (2:38+), פינו (2:40+) וניבאלי (2:47+).

קטע 12 של היום הוא הקטע הארוך ביותר בג'ירו, המשתרע על 234 ק"מ. הקטע יחזיר לפוקוס את המאבקים בין מאיצים כגביריה, גרייפל ויואן. שידור ביורוספורט ב-14:15.

 

הטור של קליפורניה – קטע 5:

בקטע 4 אתמול זכה אוואן הופמן האמריקאי, לאחר שהיה בקבוצת הבריחה שכמעט נתפסה על קו הסיום. ראפאל מייקה ממשיך להוביל במירוץ לפני ג'ורג' בנט (2+) ואיאן בוזוול (14+).

קטע 5 של היום הוא קטע המלך של המירוץ. הקטע כולל שלוש פסגות קשות, כשסיומו בפסגה מדרג HC. הפוקוס כאן יהיה על מטפסים כמייקה, דה לה קרוז בוזוול וסאנצ'ז. שידור ביורוספורט ב-00:00.

 

.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 6 תגובות

  1. לסטר לא תגיע לשום מקום בכל מקרה….אבל טווח שהיא יכולה לסיים את העונה הרחב ביותר …בין מקום 8 ל 16
    (למרות ששום מקום לא יוביל לשום….מקום ).

  2. נראה שבשל הפשלות השנה ובשנים קודמות מעמד הגירו ירד משמעותית והוא היום גראן טור נחות שרוב הקבוצות שולחות אליו הרכב ספסל לטובת חימום המובילים , במקום לדבר על מי בגירו עדיף לדבר על מי לא
    פרום ולורדה מורנו סולר רווברט גנסינק פיטר סאגאן האמת די מגיע לכראן טור הנחות.הזה להיות במעמדו הנוכחי .
    ומסתבר שהמארגנים המשטרה ועוד לא לומדים לקח.
    נשאר רק להצטער עבור הרוכבים שמוכרחיםלהיות שם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט