יומן ממפיס (3): שקט. אולי שקט מדי / אייל פרנקפוטר

מאזן: 25-34, המקום השישי במערב.

בחודש שחלף: חודש של חזרה לשגרה עבר על הדובים שהשיגו מאזן חיובי של 9-7 בעזרת נצחונות על בעיקר) קבוצות חלשות מהם כגון: דנבר, סקרמנטו ומינסוטה והפסדים לקבוצות שמדורגות מעליהם כמו: גולדן סטייט , הרוקטס והוויזארדס. בתוך כך השיגה ממפיס את הנצחון הראשון זה (כמעט) שלוש שנים על הספרס (ללא קוואי ופאו) והמשיכה במעגל חילופי הנצחונות עם אוקלהומה ויוטה כך שעדיין אין הררכיה ברורה במאבק על מקומות 4-7 במערב. ומזל טוב למארק גאסול על הייצוג של הקבוצה באול-סטאר.

במהלך המעקב שלי אחרי מהלכי הGM-ים ביממה האחרונה של הטרייד-דד-ליין קראתי את הציטוט הבא מזאק לואו: "all is quiet in memphis". הכל שקט בממפיס. האמנם?

נכון, העונה האמיתית של ממפיס מתחילה רק כשיגיע הפלייאוף ואין שמועות יוצאות דופן על שחקנים ממורמרים כמו קאזינס לפני המעבר או טענות על מחסור בעזרה כמו שאולי יש לפול ג'ורג' באינדיאנה, אבל השקט בממפיס מטעה, לדעתי.הוא מטעה, מפני שהוא משכיח שלגריזליס יש בעיות מהותיות לעבוד עליהן.

החזרה לסגל של מייק קונלי וברנדן רייט החזירו, לכאורה, את הסדר של הגריזליס על כנו ואפשרו לפיזדייל להשתמש בכל הסגל שלו כפי שירצה. אולם, החלמתם של השניים, וצירופו של טוני דאגלס הותיק, גרמו למגמה של דחיקת הסגל הצעיר והאטרקטיבי שהצעיד את ממפיס למאזן 8-17 בחודש הראשון של העונה לעומת 51 אחוזי הצלחה מאז. אם מתבוננים בסטטיסטיקה החודשית של האריסון, מרטין ודיוויס הצעירים ניתן לראות גרף ישר של ירידה בתפוקה ובכמות ההזדמנויות מתחילת העונה ועד עכשיו. לעומת זאת, אצל רנדולף וקונלי – ובוודאי אצל דאגלס ורייט שהצטרפו הרבה אחרי תחילת העונה – ישנה עלייה ברורה בכמות הזריקות ובכמה נטל הם נושאים.

כריס וואלאס התבטא בנושא בסוף ינואר וציין כי אין סיבה לחשש. צירוף של גארד ותיק שמכיר את המערכת בממפיס ויכול לשמור על גארדים חודרים הוא מצוין ובוודאי שאי אפשר לבוא בטענות לשיפור שמראה קונלי וליכולת הקליעה מבחוץ שהוסיפו גאסול ובמידה פחותה רנדולף. גם רייט, נתן תרומה יפה מאד מרגע שהחלים, מאפשר יותר מנוחה לגאסול רנדולף וגרין ומוסיף מימד של אטרקטיביות לדובים כגבוה שניתן למסור לו להאלי-אופ.

אני מודה שהחזות האופטימית הזו מדאיגה אותי. הגריזליס צריכים לשאוף לשיפור הארסנל ההתקפי שלהם מעבר להבלחה שהיא טרוי דניאלס או השלשות של גאסול. הם צריכים לנסות הרכבים מהירים יותר והעובדה שהם העבירו את חלון ההעברות ללא שיפור במצבת הקלעים או מוביל כדור עם אוריינטציה התקפית- בניגוד לגארד שיכול לשמור על גארדים חודרים- מעידה עבורי בעיקר על נוחות והעדר שאיפות. ממפיס שואפת להגיע לסיבוב הראשון, אולי השני, בפלייאוף וזה מבחינת ההנהלה בסדר גמור. הם מרוצים מתוית "הסוס השחור" שניתנת להם ע"י מרבית הפרשנים ומתכוונים להסתפק בכך.

ופה, כאדם שעוקב אחרי הקבוצה, קבור הכלב מבחינתי. "סוס שחור" הוא תואר שניתן למתחרה שלמרות נחיתותו מול מתחרים אחרים יכול להקשות עליהם, לעיתים אפילו מאד. ממפיס היא לא קבוצה נחותה, או לפחות לא חייבת להיות כזו, זו קבוצה שנכון להיום היא אנדר-אצ'יברית מחרידה. בטח עם ההחלשות של אוקלהומה והפציעות של הקליפרס.

שקט הוא לרב דבר טוב. הוא מאפשר ריכוז והתמקדות וכל קבוצת ספורט מחפשת לבנות "שקט פנימי" במערכות שלה. בממפיס יש שקט. אבל יכול להיות ששקט מדי.

מבט לעתיד: בחודש וקצת הקרובים עד לסיום העונה הדובים יפגשו 3 פעמים בסן אנטוניו, פעם בגולדן סטייט ובשתי יריבות ישירות על המיקום בפלייאוף הקליפרס והת'אנדר. בנוסף, הגריזליס ישחקו בשיקגו וניו אורלינס שהתחדשו בטרייד- דד-ליין.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 21 תגובות

 1. מסכים. למרות שאני סומך על פרידזיל, נראה לי שועל פלייאוף לא קטן אחרי כל השנים במיאמי.
  כך או כך אני חושב שאם יש בעיה בקבוצה כיום ובאיך שהיא נבנתה היא צ'נדלר פרסונס. רק לחשוב מה היה קורה אם במקום מקסימום לפארסונס היו נותנים לבארנס…

 2. איך מאמן שעוקב אחרי המספרים לא רואה דברים כאלה ???
  בסדר, להחזיר את הפצועים לרוטציה אבל לתת לצעירים לשמור על הקצב….
  לא ברור לי בכלל

  1. אני חושב שזה נובע מהתכווננות לפלייאוף, שם אתה רוצה את החבר'ה שראו משהו בקריירה. זו תקופת הרצה בתקווה שהוותיקים יגיעו בככושר טוב יותר לאחת הריצות (הכנראה) אחרונות של ממפיס בפלייאוף.

   1. בדגש על זיבו, קשה לי להגיד שהוא ישחק ברמה גבוהה עוד הרבה פעמים, והוא היה חלק חשוב מדור הזהב הזה של ממפיס.
    צריכים למצוא לו מחליף בקיץ.

 3. בהחלט יש מקום לצעירים שקצת נפגע כרגע, עדין במידה ומגיעים בריאים לפלייאוף ואם האופי הלא מוותר שלהם זו הקבוצה שאף אחד לא רוצה לפגוש בסיבוב ראשון מאלו שכביכול אינם ספרס/ לוחמים .(וגם על גולדן סטייט הם הראו שיכולים להקשות העונה)

  1. הוא חוזר מפציעה קשה ובעונת שיקום, אבל עדיין רחוק ממה שהיה ביוסטון או דאלאס. בינואר נראה שהוא חוזר לעצמו (7.5 נקודות ב-49.7% אפקטיבי מהשדה, נמוך אבל יותר טוב משמעותית מהחודשים לפני) ובפברואר זה הלך. אולי שנה הבאה נראה פרסונס אחר.

 4. יומן מצויין. פרסונס? למעשה הוא הפתיע אותי כשהוא היה טוב מאד. כשהוא בינוני זה לא מפתיע אותי כי כזה אני זוכר אותו מפלורידה סטייט. היה שחקן בינוני-פלוס, לא יותר.
  מצד שני מייק קונלי מתחיל לחזור לכושרו המלא. אף קבוצה לא רוצה לפגוש בממפיס בפלייאוף.

 5. הקריפטונייט של גולדן סטייט, קבוצה מאומנת אבל לט יציבה עם כל הפציעות שלה, החתמת פארסונס בקיץ הייתה טעות לדעתי.
  אחלה יומו, תודה.

  1. ממש ככה יוסי, אגב לצד ההימור הלא מוצלח על פארסונס החוזים הכבדים שניתנו לגאסול אחרי גיל 30 ואחרי פציעה לא פשוטה וקונלי נראים לפחות בעיניי טובים ++

 6. אנדר-אצ'יברית? באמת ככה אתה חושב?
  וואו, אתה אוהד מחמיר. אני ממש מבסוט מממפיס, רבים (אני בתוכם) בכלל לא צפינו שהיא תיכנס לפלייאוף בתחילת השנה. בעיני היא אולי ההיפך, הקבוצה שמוציאה מעצמה הכי הרבה בכל הליגה.
  זו גם הריצה האחרונה – אולי השנה ממש – של החבורה הזו. גאסול, זיבו, טוני אלן ווינס קרטר, זה ממש תור הזהב, וכולם 30 פלוס עד 40 מינוס.
  אני אומר, לנצור כל רגע ממה שנשאר. ורק אל תגרילו את הספרז בסיבוב ראשון. יוסטון, זו תהיה חתיכת סדרה.

  1. זו קבוצה שהגיעה 7 עונות רצוף לפלייאוף וכל עונה מקבלת הנחה בגלל נסיבות כאלה ואחרות. כמו הקליפרס (של העונות האחרונות) תמיד יש להם תירוץ ל"למה לא הפעם", איך אין פתרון לבעיות האקוטיות בקבוצה? כמה קשה היה לנסות להוציא מסקרמנטו את אפללו או מקלמור? או מאינדיאנה את אליס? איך יכול להיות שכולם בסדר עם זה שהתקרה של הקבוצה הזו היא סיבוב שני? איך הם בקושי משחק או שניים מעל אוקלהומה ווסטברוק?

   אנדר אציברית זו אולי לא המילה הנכונה, רדומה היה יותר נכון, אבל אני מתרגז כל פעם שאני רואה קבוצה (לא קונטנדרית) בלי שום ניסיון לשפר את עצמה.
   בטח כשהיא יודעת שזו אולי שירת הברבור שלה.

 7. דוח תענוג, כמו שאמרו לפניי כיף לראות את קבוצת הנפילים הזאת, המוהיקנים האחרונים שעוד משחקים כדורסל קלאסי.
  ולא סתם קלאסי אלא עם נשמה ואפילו הצלחה מסוימת…
  אז שהצעירים יחכו בצד יהיה להם את הזמן שלהם.

 8. אני רק שאלה, כמו שאומרים – בדקתי ומצאתי שיומן ספרס אחרון פורסם בנובמבר שנה שעברה… יש איזו סיבה מיוחדת? הקבוצה עם המאזן השני בטיבו ואף אחד לא כותב מילה? מי ישמע שוועתנו?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט