פריוויו 2016-17 סן אנטוניו ספרס/ דור בלוך

אני יודע שחיכיתם לזה והנה זה בא, פריביו סן אנטוניו ספרס!

בואו נקדם אותו בשיר:

אני אוהב את השיר הזה, ואני אוהב אותו במיוחד עבור הספרס האלה, איזה כיף איתם.

אולם ביתי:

AT&T center הכולל 18,418 מקומות ישיבה ומשמש גם להוקי והופעות. לא מגניב כמו האלמדומם עם השם שנשמע כאילו הוא יצא מסרט ההמשך של מלחמת הכוכבים, ואירח פעם 40,000 צופים במשחק גמר ב-99, אבל עדיין אולם סבבה.

העונה שהייתה:

תרשו לי להגיד פה דבר כפירה – התחושה שלי היא שהספרס של פופוביץ'+דאנקן היו צריכים להצליח יותר ממה שהם הצליחו. יותר מדי פעמים הם נפלו בצד הלא נכון של משחקי 6 או 7 האלה, והשנה שעברה לא הייתה שונה.

אחרי 67 נצחונות בעונה שבה היה נראה שלמרקוס משתלב היבט (החל מפגרת האולסטאר), קוואי הופך להיות MVP בפוטנציה והמנהיג השקט של הקבוצה, שפלירטטה עם סטטיסטיקות ההגנה הטובות בכל הזמנים, הספרס הגיעו לפלייאוף עם ציפיות ללכת עד הסוף, כשהיה ברור שבדרכם יעמדו הווריורס שזה עתה שברו את שיא ה-73 ניצחונות.

בסיבוב הראשון הדברים הלכו לפי הציפיות עם 0-4 קל על ממפיס, אבל בסיבוב השני, העסק התפרק.
חוץ מקוואי ולמרקוס אף אחד לא פגע, ההתקפה הייתה חד גונית מדי וההגנה לא הצליחה להתמודד עם הדואו של אוקלהומה.
שני הפסדים שוברי לב ושנויים במחלוקת במשחקים צמודים הובילו להפסד 2-4 והדחה מוקדמת מהצפוי, ושלחו את אוקלהומה לסידרה ענקית מול הווריורס.

בקיץ קרה מה שהיה צפוי שיקרה, ועדיין הרעיד את אמות הסיפים בטקסס בפרט ובליגה בכלל: טים דאנקן, הביג פונדמנטאל, החליט לסיים את הקריירה המזהירה שלו אחרי 19 שנה ולהשאיר את הספרס יתומים. זה לכשעצמו מצדיק שיר לפני שנעבור להסתכל קדימה.

מאמן:

הספקולציה הנפוצה בליגה מאז שהתחילו לדבר על רגע הפרישה של דאנקן (אתם יודעים לפני 900 שנה בערך), הייתה שפופוביץ' יפרוש יחד איתו. ובכן, זה לא קרה.
לפופוביץ עדיין יש רעב, אולי כתוצאה מהעובדה שהקבוצה עדיין לא הצליחה לקחת שתי אליפויות רצופות בתקופתו, ואולי בגלל האופן שבו הקבוצה הודחה בשנתיים האחרונות, ואולי כי הוא פשוט ממש ממש אוהב כדורסל.
בכל מקרה, מי שמוכר על ידי הרוב אם לא הכל כמאמן הכדורסל הפעיל הגדול ביותר, ואחד מהגדולים בהיסטוריה, יוצא לעונה נוספת במירוץ אחר הגביע הקדוש.

שחקנים שהגיעו: דיוויד לי, פאו גאסול, דויין דדמון

זה שהולך וזה שבא

שחקנים שעזבו: טימי, דיאו, דיוויד ווסט, בובן מרינוביץ', קווין מרטין, מאט בונר

חמישיה צפויה: פרקר, גרין, קוואי, למרקוס, גאסול

מחליפים בולטים: פטי מילס, מאנו, קייל אנדרסון, דיוויד לי, דוויין דדמון

הספרס עברו קיץ פופוביץ'י טיפוסי בניגוד לקיץ שעבר.
הם החליפו את טימי בדבר הקרוב ביותר שיש לטימי בסגנון המשחק, ברמת היכולת ובגיל בדמות פאו גאסול, הם נפרדו מווסט ומרינוביץ', ובכאב מסוים גם מבוריס דיאו החביב, והביאו את דיוויד לי, שבתקווה שיהיה בריא יהיה מחליף ראוי בצבע, והחתימו שורה של שחקנים צעירים ובראשון דוויין דדמון שנחשב על ידי רבים כגניבה לפחות בצד ההגנתי.

במילים אחרות, פופוביץ' הימר שהזקנים שלו יוכלו להמשיך למשוך את העגלה קדימה תוך שהוא מתחיל להכין את הדור הבא, בין אם יהיה זה הוא שיהנה ממנו או שיהיה זה כבר מחליפו.

החמישיה של הספרס תהיה מהאיכותיות בליגה כל עוד פרקר יהיה בריא ויהיה ביכולת של אחד מ-5 הפוינט גארדים הטובים בליגה. הספסל מהווה סימן שאלה גדול יותר וגם הגיל של השחקנים, אבל דומה שהשנה יש יותר מרחב לטעויות במערב.
המעבר של דוראנט לגולדן סטייט יצר לפתע פער גדול בין שתי המובילות של השנה שעברה לכל היתר, ובהינתן שהקליפרס ויוסטון לא יעשו קפיצה נחשונית קדימה, זאת צפויה להיות ליגה של שתי קבוצות בצד המערבי, כך שלסן אנטוניו יהיה זמן רב להתגבש וכן הזדמנות לתת מנוחה לשחקנים הוותיקים כדי שיגיעו טריים לפלייאוף, וניסיון חשוב לצעירים.

אז הנה השאלות המרכזיות שיכריעו את העונה של הספרס:

הרגליים של פרקר, גאסול, ומאנו יחזיקו מעמד?

שלישיה שעברה יחדיו את גיל 100, היא סיכון משמעותי לקבוצת NBA בקצב ובאינטנסיביות של הליגה. גאסול סוחב על הגב היסטוריית פציעות קשה, ומאנו נראה כבר מזמן כמי שנמצא בצד השני של ההר. עם פרקר הסיפור מורכב יותר כשלפרקים הוא מראה ניצוצות של השחקן הגדול מהטריו, ולעיתים הוא נראה כמי שלא מסוגל להוביל קבוצה לאליפות, בטח מול סוללת הפוינט גארדים הדי מדהימה שהליגה מנפקת בשנים האחרונות.

קוואי ולמרקוס יהפכו לדואו של ממש?

כשפופוביץ' הלך על המהלך הלא כל כך פופוביץ' והביא את למרקוס אולדרידג' לקבוצה, הוא בוודאי חשב על העשור הבא ועל כך שעם בסיס של קוואי ולמרקוס הוא מתחיל את הבניה של סן אנטוניו הגדולה השלישית (אחרי סן אנטוניו של מגדלי התאומים, וסן אנטוניו של הטריו, כמובן שאפשר גם לחלק חלוקות משנה שונות ומשונות אבל נלך עם זה ככה).

כדי שזה יקרה השניים צריכים להמשיך לפתח את הכימיה שלהם על המגרש, ולהפוך למנהיגים הבלתי מעורערים של הקבוצה לקראת פרישה או עזיבה של מאנו בוודאי, ויתכן שגם של פרקר.

איך היחידה השניה של הספרס תצליח להחזיק את המבצר?

השאלה הזאת כוללת כמה וכמה שאלות משנה כמו מה מצבו של מאנו, איך קייל אנדרסון יתפתח והאם דיוויד לי יהיה בריא, אבל השאלה המעניינת מכולן היא האם דדמון יהפוך לסנטר לגיטימי בליגה הזאת, ולא הייתי פוסל את האפשרות שפופוביץ' רואה בו סנטר מחליף לעכשיו וסנטר פותח משלים ללמרקוס בהמשך.

הנה כמה מביצועיו למי שרוצה להתרשם:

דני גרין, יציבות?

בעיני כבר שנים זה הברומטר בה' הידיעה של הספרס. כשגרין קולע מבחוץ באחוזים גבוהים, כל ההגנה של היריב חייבת לרוץ אחרי הספרס כשהם משחקים את משחק המסירות שלהם, ולא יכולה להתכווץ באפקטיביות על הגבוהים כשהם משחקים את משחק הפנימה החוצה שלהם.
לפרקים גרין לא גילה יציבות מספקת או אפילו לא זרק מספיק, השנה אם הספרס רוצים לעשות את קפיצת המדרגה כדי לאתגר את הווריורס הם חייבים את גרין בשיאו.

תחזית אופטימית: גאסול הופך לטימי 2.0, גרין מוצא את היד, קוואי זוכה ב-MVP, סן אנטוניו מסיימת שניה במערב, גונבת את משחק 1 בגולדן סטייט בגמר המערב, ושומרת על הבית כל הדרך לאליפות נוספת.

תחזית פאסימית: מאנו כבר לא ברמות האלה, גאסול נפצע, פרקר כבר לא רכז מוביל בליגה, וקוואי ולמרקוס לבד לא מצליחים לסחוב את העגלה. הספרס מסיימים במקום ה-5 ועפים בסיבוב הראשון מול הקליפרס.

תחזית ריאלית: מקום שני במערב, הדחה בסידרה מכובדת מול הווריורס ההיסטוריים בגמר המערב.

לפוסט הזה יש 127 תגובות

 1. הרכילות האחרונה בליגה אומרת שהספרס מחפשים בשקט טרייד לאולדריג' או לפחות "מאד פתוחים" לאפשרות הזו…

  אם אני צריך להמר, אז אורלנדו לדעתי הקבוצה הנכונה לזה עם מגוון אפשרויות.

   1. הגיוני שזה יתחיל באיבקה, או בגורדון – אבל לא בשניהם.
    בכל מקרה המשכורות מאפשרות בקלות לערב כמעט כל קומבינציית שחקנים אפשרית משתי הקבוצות – למשל גרין ופורנייה כדי לאזן, ועוד המון אופציות (אפשר גם להניח שווצ'ביץ' יהיה חלק מהדיל, גם אם לא יגיע לסאן אנטוניו.

    אבל ברמת העיקרון – זו הקבוצה הנכונה לטרייד כזה.

    1. אם הולכים לטרייד אני הייתי מחפש דווקא פוינט יציב עם הגנה וקליעה מבחוץ + רים פרוטקטור מוכח. אלה האזורים הבעייתיים ביותר בקבוצה.

  1. אורלנדו לא יביאו אותו אחרי כל הגבוהים שהם סידרו לעצמם. אם אני אולדרידג בוסטון זו האופציה הכי טובה מבחינתו אבל אני בספק אם יתאים לשיטה.

   1. אני מניח שאם הם מחפשים טרייד אחרי שנה אז הוא לא התאים אישיותית מנטלית לארגון, כי מקצועית היה שיפור בחצי השני של העונה. יכול להיות שגם הסירוב שלו לשחק כסנטר בהרכב סמול בול (עוד מפורטלנד).

   2. לפי שבוע בערך היתה ספקולציה של זאק לואו מאי אס פי אן שהספרס אולי ישקלו טרייד על אולדריג', פשוט כי הוא מבוגר מקוואי בכמה שנים טובות, והקבוצה הנוכחית לא מספיק טובה לאליפות, אז עדיף ללכת עם שחקן/ים שיעזרו להאריך את חלון ההזדמנויות שקוואי נותן.

    אבל הדיבור עכשיו במה שהוא לא ספקולציה אלא שמועה לגיטימית ממישהו אמין, אומר שלאולדריג' יש בעיות אגו. הוא רוצה להיות "האיש" ולא מוצא חן בעיניו שהוא הולך ומסתמן כמספר 2 של קוואי. לפי מה שנאמר, זה לא משהו חדש אצלו, וזו בעצם היתה אחת הסיבות שהוא עזב את פורטלנד – המרמור שלו מזה שהקבוצה הלכה והפכה להיות "הקבוצה של דמיאן לילארד".

    מה שמעניין הוא שנאמר שזה משהו שהספרס שמו לב אליו כבר בעונה שעברה והיו אפילו דיבורים שהם לא שללו טרייד עליו כבר בדד ליין 2016.

    האמת היא שדאגה להיות "האיש" זה הדבר הכי פחות "סאן אנטוניו" שאפשר לחשוב עליו, אז אפשר להבין אותם – במיוחד אם מוסיפים לזה את השיקול הענייני הלגיטימי שלואו העלה.

 2. הספרס יסיימו שניים אבל אני לא רואה אותם מגיעים לגמר המערב, יותר מסתדר לי שבסיבוב השני הקליפרס או אפילו הפתעות בדמות יוטה ואוקלהומה ידיחו אותם.
  קוואי ואולדרידג צמד מפחיד, אבל להוציא אותם אין הרבה בשביל לקרוא תיגר על הרמות הגבוהות. גאסול שחקן התקפה נהדר שירווח על חשבון אולדרידג אבל ההגנה תיפגע ממנו מאוד.
  דני גרין יחזור לעצמו, אבל טוני פארקר כבר רחוק מהשיא שנים, ואם פעם הוא היה כלי התקפה אדיר, היום הוא כלי התקפה טוב במקרה הטוב, והרבה פעמים פחות מכך, מה גם שבצד ההגנתי הוא לא להיט.
  אם סן אנטוניו רוצה לשמור על הרמות הגבוהות, הם צריכים לדאוג לפוינט גארד יותר טוב (לאו דווקא מהטופ של הטופ) כי היום לדעתי טוני פארקר לא טופ 15 בליגה בעמדה שלו, ולא חסרים כאלה שישמחו להגיע לספרס

 3. ואני חושב שהעונה יש מעט מדי עומק, וקוואי לא שומר באף עמדה שהקליפרס מצטיינים בה…
  לדעתי הספרס מאבדים את המקום השני העונה לקליפרס.

 4. ללא ספק מאכזבות העונה הקודמת
  אתה מפסיד משחק בית אחד בשנה וחצי ואז חוטף אותה פעמיים מול OKC
  המהלך שסימן את הספרס הוא האקסטרה פאס המיותר שלהם שנגמר באיירבול מהפינה של מילס במקום אנד וואן
  לפעמים צריך להיות תכליתי ולא יצירתי
  העזיבה של דאנקן תהיה בעיקר מוראלית הוא תמיד נראה כמי שדואג שהעסק לא יתפרק
  השילוב של גאסול בקבוצה צריך להיות מאוד מסקרן
  אצל הפלח אי אפשר לדעת איך זה יגמר

 5. פארקר בין 5 הרכזים הטובים בליגה? הוא לא היה כזה גם כשהליגה שפעה בפחות רכזים מעולים, והוא עוד היה בכושר. הקבוצה תקום ותיפול על היכולת של אולדרידג'. קוואי ייתן את התפוקה שלו, בלי באנקר נוסף ס"א תעוף בחצי גמר המערב.
  בכל מקרה עם ההתחמשות של ג"ס והרעב של הקליפרס (כל עוד כולם בריאים/שפויים) מדובר בעונת מעבר עבור ס"א. גאסול זה פתרון זמני, ובלי החתמה של שחקן דרג ב פלוס עם קליעה מבחוץ, לפופ אין מה לחשוב בכיוון של טבעת.

 6. קבוצה שמרמה את עצמה כבר כמה שנים שהיא נמצאת בתהליך חילופי דורות מסודר. מאז ג'ורג' היל פופוביץ כבר ניסה כמעט כל דבר שזז כתחליף לפרקר ונתקע בסוף על פטי מילס הבינוני.
  גרין התברר כקלעי ושחקן לא יציב ובשום אופן לא מנו, ועדיין הוא שם, והמחליף היחיד שלו הוא ג'ינובילי, שחקן גמור כבר שנתיים.
  אולדריג' אחלה שחקן, אבל בשום אופן לא פיגורה ברמה של דאנקן ולא הרבה יותר מסטטיסטיקה נחמדה על הלוח.
  זאת השנה שבה "המנהיגות השקטה" של קוואי תתברר כפיקציה שעובדת רק כשדאנקן הוא הסמ"פ שדואג לסדר הכל. בניגוד למה שמנסים למכור אין לו עתודות כישרון שיכולות לשים אותו ברמה של לברון ודוראנט.
  מבאס, אבל העסק יתפרק בקרוב אם לא יהיה צעד דראסטי.

  1. +1 . עוד לא היתתה שושלת ששיקמה את עצמה בלי תהליך בנייה ו SA לא תהיה הראשונה.

   פרקר זה בדיחה וראו את זה בריו. מאנו זה מנייה בצלילה וקוואי הוא לא שחקן כזה טוב כמו שכולם חושבים.

 7. תודה על הפריוויו.

  הספסל נחלש, על גרין אי אפשר לבנות ופארקר עדיין לא מצליח להתמודד עם רכזים אתלטיים.

  יש הרבה חולשות ולמרות ההבאה של פאו גאסול שחיזקה אותם משמעותית הספארס בכלליות נחלשו השנה. יהיה מעניין לראות איך אולדרידג' ופאו יסתדרו בקו הקדמי. על פניו זה נראה כמו שידוך מצויין (ואם פאו צעיר ב8 שנים שידוך מושלם).

  בעונה הרגילה יהיו מקום 2-3. בפלייאוף זה כבר תלוי במאץ' אפ. סיכוי לא רע שיפלו מול הקליפרס, גם אוקלהומה יכולה לעשות להם צרות. מאמין שיגיעו לחצי גמר ויודחו מול הקליפרס. כאשר היתרון הגדול של הספארס מול הקליפרס, הספסל, כבר לא קיים זה יהיה חמישייה מול חמישייה ופה הקליפרס טובים יותר בעיניי.

 8. מסכים עם דובי.
  אני לא משוכנע שהצעד של להבא את פאו לא עלה במחר גדול מידי.
  פאו עדיין שחקן התקפה נהדר בהגנה כמו שכתבת הוא חלש ונחלש מאד ביחס לעצמו.
  דיאו , מרינוביץ ווסט היו ממש לא רעים ולמרנוביץ יש עוד לאן להתפתח.

  לא בטוח בכלל שהם יסיימו שניים, ראיתי את הקליפרס עכשיו מול הקינגס לדעתי הם התחזקו, בעיקר בגלל שבלייק חוזר לעצמו.

 9. פארקר בשיאו לא טופ חמש ברכזי הליגה?
  לא נראה לי. שכחת שבעונה שהוא היה MVP הוא עשה במגרש מה שבא לו ואף אחד לא התקרב לעצור אותו.

 10. תודה על הפרוויו. דדמונד מזכיר קצת את האדמירל בימיו הגדולים… בתנועות וגם קצת בלוק.
  זו הסיבה שהם הביאו אותו. "להחזיר עטרה ליושנה" זה לא רק בישראל !!!

  🙂

 11. אני חושב שהעובדה שפרקר כבר לא יחזור לעצמו מחסלת כל סיכוי להגיע לגמר. להביא את גאסול היה רעיון טוב, אבל הספרס חייבים למצוא מחליף לפרקר, אם לא לעכשיו אז לעתיד. אם באמת עושים טרייד על למרקוס, אז שיהיה על איזה ג'ון וול או מישהו בסגנון שיריץ את הקבוצה. העונה זה יגמר בסדרה של 7 משחקים מול הקליפרס, לא יודע מי תנצח.

 12. עוד בעונה שעברה חשבתי שמה שיש לא יספיק לעוד אליפות מערב, בטח לא עכשיו. פארקר הולך ודועך, הקדוש פאו לא יפצה על המחסור של טימי+ דיאו +ווסט +בובאן, ומילוש תאודוסיץ' יגיע רק בשנה הבאה. לטעמי הקליפרס עדיפים בסדרת פלייאוף, שלא לדבר על אלה שאין לבטא את שמם.

  אלא מה, לספרז תמיד היה אקס-פקטור. השחקנ/ים מלמטה שהפכו לכוכבים ולשלד של הקבוצה.
  טוני פארקר, בחירת דראפט 28.
  מאנו ג'ינובילי, בחירת דראפט 57.
  דני גרין, בחירת דראפט 46, נזרק מקליבלנד, נאסף לספרז, נזרק כדי להשתפר ושוב נאסף.
  וכמובן, קוואי לנארד – פרופסקט נחמד אבל כולה בחירת דראפט 15 של אינדיאנה, שהספרז יצאו מדעתם כדי להביא אותו, ומסתבר שמישהו שם יודע יותר טוב מכולם מה הוא עושה.

  מי הקאם-פרום-ביהיינד, האקס-פקטור החדש?

 13. תודה דור.

  אני מופתע שאתמול בסקר של ה-GM הרוב הימרו לברון ווסטברוק (לא, ממש לא) כ-MVP החדש, ולא על קוואי.

  עבורי הוא היה מס' 2 בליגה בעונה שעברה, ובהתחשב בכך שהליגה לא תיתן לסטף MVP שלישי ברציפות (אלא אם כן יספק עוד עונה מהסרטים עם מספרים מדהימים, מה שלא אמור לקרות עם דוראנט), ההימור שלי הוא לנארד.

 14. לגבי ה"דברי כפירה" אני חושב שזה לא שהקבוצה פישלה בפלייאוף, אלא שהקבוצה עובדת כל כך טוב בעונה הסדירה שזה מסתיר הרבה מהחולשות שלה ונותן אשלייה שהיא טובה יותר ממה שהיא באמת. בפלייאוף כבר מתחילות התאמות והמציאות מתגלה.

  אותו דבר חשבתי על דנבר של קארל, הבעיה הייתה שהעונה הסדירה הכניסה ציפיות לא מציאותיות

 15. הספרס מאוד אוברייטד בעיני כתבתי על זה שנה שעברה, עוד לפני הסדרה נגד הרעמים ידעתי שאין להם סיכוי והייתי מוכן להמר על כך http://www.hoops.co.il/?p=66520) והבעיות רק החריפו השנה
  1. פרקר כבר מזמן לא רכז טופ 5 בליגה ולא יכול לשחק כפותח בקבוצה "שמתמודדת" על התואר, אם פעם החיסרון ההגנתי שלו היה מחופה על ידי הפן ההתקפי היום כבר לא לצפות ממנו לספק עונה גדולה זה לא הוגן (הוא איבד את כל הזריזות שלו).
  2. ריווח, כבר שנה שעברה הזהרתי מדני גרין וכאשר הוא הקלע הטהור היחיד בקבוצה (קוואי שיפר את הקליעה שלו מ3 באופן עצום אבל הוא עדיין חייב מטר מהשומר) וכאשר אתה מסתמך רק עליו אתה בבעיה.
  3. למרות שפאו גאסול מצויין התקפית הוא לא יכול לשמור על שחקני חוץ.
  4.עומק- היחידה השנייה של הקבוצה לא מספיק טובה.
  5. קצב המשחק- בפלייאוף קשה מאוד לשמור על קצב משחק איטי כל כך כמו של הספרס במשך סדרה שלמה ולהסתמך יותר מדי על מהלכי פוסט זה גם בעיה.
  לסיכום פריוויו מצויין.

 16. קודם כל אחלה פריוויו, למרות שפול סיימון עושה לי מה שעושה לי חריטה של ציפורן על קיר.
  אני מהאופטימיים לגבי הספרס. אני חושב שזו עונת פרישה של פופ ועונת MVP לקוואי. אמנם בעייתי מצבת הגארדים שמה אבל אני דווקא אשמח לראות את פופ עושה מה באוזן לליגה ומנצח בעזרת גבוהים.
  הגעה לגמר המערב והפסד ב-7 לג'ס

 17. דדי ומקורותיו ציינו שהספרז נכונים לעשות טרייד על אולדריג'.

  סתם כי השמות מוצאים חן בעיני: למרקוס על דמרקוס? אולי פופ היחיד שיכול להשתלט על הילד הטיפולי. אני במקום הספרז הולך על זה. אפילו נותן עוד סוכריה.

 18. הפערים בין גולדן סטייט לאוקלהומה לספרס בפלייאוף של העונה שעברה היו מזעריים.

  התוצאה הממוצעת בגמר המערב בין הת'אנדר לגולדן סטייט הייתה
  107.1 – 106.1 לטובת הת'אנדר.

  התוצאה הממוצעת בחצי גמר המערב בין הת'אנדר לספרס הייתה
  101.3 – 100.8 לטובת הספרס.

  מאז הת'אנדר נחלשו משמעותית, גולדן סטייט התחזקו,
  והספרס?
  אני חושב שהם התחזקו.
  טים דנקן עזב. הוא ללא ספק אחד מהגדולים בהיסטוריה של המשחק,
  אבל בפלייאוף של העונה שעברה הוא הזיק יותר משעזר.
  5.9 נק', 4.8 רב', 42% מהשדה.

  במקומו מגיע פאו גאסול. נכון, הוא כבר לא ילד. אבל הוא נותן לקבוצה משהו שחסר לה מאוד בעונה שעברה – איום נוסף בהתקפה. כזה שמסוגל לתקוף גם מהפוסט, וגם מבחוץ.
  הגיע גם דייויד לי, שיש לי את הרושם שהוא יתרום יותר מווסט.

  השורה התחתונה?
  הכל שאלה של מאצ' אפ. בכלל לא משנה אם הספרס יסיימו עם 60 ניצחונות או 52 ניצחונות. חשוב המאצ' אפ, חשובה הבריאות.
  הספרס של פופוביץ לא זקוקים להוכיח את עצמם, ולכן יש סיכוי סביר שיגיעו לפלייאוף רעננים.
  אני לא בטוח שאת אותו הדבר אפשר לומר על גולדן סטייט.

  נקודה אחרונה היא לגבי קאווי.
  כל מי שכותב עליו שהוא אוברייטד, לא ראה מספיק משחקים של הספרס בעונה שעברה.
  שחקן ההגנה המצטיין של הליגה היה במרחק של 2.5% מהעונשין מלהצטרף למועדון ה-"40/50/90" .
  לצורך ההשוואה –
  ה-44.3% שלו מה-3 גבוהים יותר משל דוראנט. לא רק בעונה שעברה –
  אלו אחוזים שאליהם דוראנט לא הגיע אליהם מעולם בקריירה.
  גם ממוצע הקריירה של קאווי מ-3 גבוה מזה של ממוצע הקריירה של דוראנט.

  והכי חשוב לגבי קאווי?
  מגמת ההשתפרות התמידית שלו.
  בשנה שעברה הוא קלע 5 נק' למשחק יותר מאשר לפני שנתיים.
  בשנה שעברה ה-PER שלו קפץ מ-22 ל-26 (היעילות שלו גדלה, למרות שהוא זורק יותר, וקולע יותר).
  והוא יהיה רק בן 25 בעונה הקרובה,
  אין שום סיבה שהוא ייתן עונה (לפחות) פחות טובה מזו שנתן בעונה שעברה.

     1. קודם כל, קצת מוזר לי שאתה משמיט מהמשוואה את פופוביץ.

      וחוץ מזה, כל כך הרבה ביקורת נכתבה באתר על יחסי האנוש של לברון, על איך שישמיד את המרקם הקבוצתי של הקאבס,
      ועדיין הם זכו באליפות.
      קבוצה צריכה שהשחקנים הטובים שלה יהיו כאלו במאני טיים.
      זו מנהיגות מספקת.

     2. עם כל מה שנאמר עליו, שחקנים נושאים אליו עיניים ומתאספים סביבו. אתה חייב כזה.
      מי הדמות הזאת בספרס? קוואי?

     3. שכחתי תנאי נוסף – שחקן רלוונטי, עדיף עם איכויות של כוכב.
      בשביל לנפנף במגבת על הספסל ולמחוא כפיים אפשר להחתים את רוברט סאקרה.

     4. אז אתה טוען שקאווי + פופוביץ + ג'ינובילי לא מספיקים בשביל להוביל קבוצה גם ברגעים הקשים?
      אני נאלץ לא להסכים.

      כשהספרס זכו ב-2014 , זה לא היה בגלל נאומי חוצבי הלהבות של דנקן.
      זה בגלל שהם היו הקבוצה הכי טובה.
      וכאשר הפסידו בשנה שעברה לת'אנדר,
      זה לא בגלל שדוראנט חיפש, ולבסוף חשף לעולם את הצ'רצ'יל הפנימי שבו, זה היה בגלל שהם ניצלו יתרונות במאצ' אפ מול הספרס.

      "מנהיגות" זה נחמד. חשוב? אולי. מכריע? לא ממש.

  1. גיא, אני מת על הנתונים המחכימים שלך, אבל "תוצאה ממוצעת" יכולה לשקר, מאוד.
   אוקלהומה (ז"ל) היתה עדיפה בלא עוררין על פני הספרז.
   אני לא משוכנע כמוך שגאסול הוא שדרוג או לפחות פיצוי הולם לטימי, ווסט ובוריס דיאו ביחד. ומה לעשות, פארקר בירידה מורגשת ולכך עדיין לא נמצא פתרון.

   1. ברור שתוצאה ממוצעת רחוקה מלספר את הסיפור של הסדרות.
    הפואנטה שלי היא שהפערים בין הקבוצות היו קטנים מאוד,
    קטנים יותר משניתן היה לשאר רק לפי התוצאות של העונה הרגילה.

    בפלייאוף, למאצ' אפ יש משמעות עצומה.
    כך שאולי בכל הנוגע לעונה הרגילה, לעוזבים משקל גדול מלמגיעים.
    אבל מול גולדן סטייט, אני חושב שפאו + לי יתנו הרבה יותר.

     1. הפיינלס של 2015 , אז היה שחקן מפתח בשינוי המומנטום בסדרה, הם לא עד כדי כך ממזמן.

      ואני לא בונה עליו כל כך הרבה. רק שיהיה מועיל יותר מווסט של העונה שעברה.

   2. בקשר לפרקר –
    אני מסכים. הוא ללא ספק עקב אכילס של הקבוצה.
    זה לא רק שהתפוקה שלו ירדה פלאים, זה חוסר היציבות שלו.

  2. קוואי מצויין ואחד השחקנים האוהבים עלי בליגה והשתפר באופן מדהים בתחום הקליעה אך עם זאת, אני מבקש עכשיו שתבדוק מה אחוז הקליעות הפנויות שלו מ3 לעומת אלו שלא היו פנויות, קוואי הוא לא התחיל כקךעי שלושות והוא עדיין צריך מטר מהשומר, כאשר אתה משווה את האחוז קליעה מ3 לדוראנט אתה צריך להציג גם את השיטת משחק האגואיסטית ששוררת באוקלהומה שדוראנט נאלץ להתמודד עם דאבל טים קבוע פעם אחר פעם, שלא היה עוד קלעי שלושות בקבוצה ועדיין השיג אחוזי קליעה מדהימים יחסית (מדובר בעילוי התקפי). העונה אני לא אתפלא עם המבטים החופשיים שדוראנט יקבל בגולדן סטייט עם ההנעת כדור והאיום של סטף וקליי מהר אני לא אתפלא עם הוא יגיע ל50 אחוז מ3.

    1. אני אוהב מאוד את הכתיבה של גיא אך הפעם ההשוואה לא נכונה,כמו שציינתי כשמציגים השוואה של קליעה באחוזים צריך להסתכל הרבה יותר על אופן הזריקות על שיטת המשחק מאשר על האחוזים עצמם. דוראנט בגלל שיטת המשחק האנוכית של אוקלהומה נאלץ לזרוק זריקות הרבה יותר נגד דאבל טים, זריקות מכדרור,מעט מאוד זריקות חופשיות לעומת קוואי, אז להציג רק את האחוזים מ3 ולהגיד שקוואי צולף טוב יותר מ3 מדוראנט בגלל האחוזים זה פשוט לא נכון. קוואי לא צלף טהור ועדיין צריך מטר מהשומר שלו.

     1. תודה.
      אני לרגע לא טוען שקאווי קלע טוב כמו דוראנט (אבל הוא קלע מעולה),
      וברור שדוראנט לוקח זריקות קשות יותר.
      עדיין, שחקן ההגנה, אולי מספר 1 ב-NBA, שקולע 46.4% בקאצ' אנד שוט מ-3, שמסוגל לקחת כמעט כל שחקן לסל –
      זה שחקן בטופ של הטופ ב-NBA.

      לדעתי, בשנה שעברה רק קרי ולברון שיחקו טוב מקאווי.

     2. בזה אני מסכים איתך קוואי קלע מעולה ושחקן ההגנה מספר 1 בליגה בעונה הסדירה (בפלייאוף התואר שייך ללברון), הייתי מוסיף גם את ווסטברוק לרשימה.

    1. וקליעות שהם לא קטץ אנד שוט? מהי כמות הזריקות הפנויות שניתנה לשניהם? מה האחוזים מ3 כאשר שומר צמוד אליהם? זה הרבה יותר מתבסס על שיטת משחק והנעת כדור שלא הייתה קיימת באוקלהומה ומצד שני קיימת בספרס ובגולדן סטייט (למרות שבגולדן סטייט היה היררכיה ברורה מאוד של כמות הזריקות). קוואי קיבל הרבה יותר מבטים פנויים ונוחים מדוראנט שכמעט ולא קיבל לכן ההשוואה לא נכונה במקרה זה.

     1. בגדול יש לא מעט במה שאתה אומר כש-87% מהשלשות של קוואי היו פנויות לעומת 60% של דוראנט. אבל זה לא שדורנט קבר את הפנויות שלו באחוזים מדהימים.
      בסה"כ בשלשות הפנויות קוואי היה עם 46% דיוק לעומת 40% של דוראנט.

     2. כמו שציינתי יש יתור מדי גורמים להתייחס אליהם כשמשווים אחוזי קליעה. אופן הזריקה עם באה מכדרור קטץ אנד שוט, אם הייתה מול שומר הוא מבט חופשי, כמות הזריקות שנלקחו במשחק, שיטת הקבוצה בידודים או הנעת כדור שמשפיכה על התמקדות בשחקן… העבודה של צף אינגלנד עם קוואי מדהימה אך קוואי לא התחיל כקלע טהור וצריך מטר מהשומר מה3. עכשיו כשבדקתי את הנתוונים עברתי גם על אלו של קרי מ3 הם פשוט מדהימים חריגה סטטיסטית יוצאת מגדר הרגיל.

     3. בסדר, אבל כשאתה אומר שעם המבטים הפתוחים שדורנט יקבל בגולדן סטייט הוא עוד יקלע 50% לשלוש זה פשוט לא מתחבר לכל מה שהוא עשה עד עכשיו בקריירה שלו גם כשהוא היה פנוי וקיבל את הכדור לתפיסה וזריקה.

 19. שנה שעברה קבוצות עשו דאבל אפ על קארי מהחצי
  בגלל שהוא באמת זרק משם אן לא שומרים עליו
  וגולדן סטייט שיחקה 4 נגד 3 בלעדיו
  השנה שום קבוצה לא תעשה את זה
  מה שיצופף את הצבע
  זה מתקזז עם היכולות של דוראנט אבל לדעתי זה שקארי יפסיק לזרוק מהטווחים האלה יפגע בהם
  (זה לדעתי מה שקרה בפליאוף ) שהכל נהיה רציני
  בקיצור לספארס יש סיכוי השנה

 20. תודה רבה.
  השנה קוואי יתרכז בקליעה ויהיה ה-MVP, ולא רק בגלל ההגנה שלו.
  הספרס יהיו אלופים (והקבוצה הטובה במערב בעונה הסדירה).
  גרין מוצא את הקליעה מחדש.
  ואולדריג' לא יילך לשום מקום.

  נ.ב: חסר לי איזכור שמו של ג'ונתן סימונס. לא מבין מדוע הוא לא מקבל יותר קרדיט וזמן פארקט אחרי האפקט שהראה על הקבוצה בעונה שעברה.

  1. אם הוא כל כך חשוב לך ואתה היחיד שמדבר עליו לפחות תדייק בשם.
   זה Jonathon, כמו ביונתון הקטון רץ בבוקר אל הגון.

 21. אחלה כתבה. תודה רבה.
  קשה לצפות תרחישים אבל מה שברור לי:
  פארקר ומאנו גמורים – לא יכולים לשחק ברמות הגבוהות יותר. חלאס.
  פארקר כבר שנתיים מתנשף בכבדות אחרי 5 דקות משחק רצופות.

 22. תודה דור.

  עצם זה שמדברים על הספרס כמס' 2 ברור במערב, זה רק בגלל פופוביץ'. האם בצדק? כמה גדול מאמן באמת יכול להיות ב NBA של ימינו? לא ברור. אם הם באמת יתנו פייט העונה ל GS וישאירו אבק לקליפרס, זה אולי יהיה ההישג הגדול בקריירה של פופ, כי ריאלית המועדון הזה אמור לקרוס ולהיבנות מחדש.

 23. התקפית הספרס טובים בהרבה משנה שעברה, אבל חסר להם עומק בעמדות הגארד (טוני לא יחזור לרמה של חמשת הרכזים הטובים בליגה) שלדעתי ימנע מהם לעבור את הווריורס.

  אם הם יביאו שנה הבאה את פול או וול השמיים הם הגבול. אבל השנה אני חושב שהתקרה היא גמר מערב

 24. העונה האחרונה הייתה אכזבה רצינית.
  הבעיה הכי גדולה הייתה שבפלייאוף, מסיבות שרק פופוביץ' יודע, הספרס הפסיקו לשחק את המשחק הקבוצתי שלהם, ועברו ליותר מדי בידודים של לאונרד ואולדריג', ועם כל הכבוד לצמד הזה, בקרב ראש בראש מול ווסטברוק ודוראנט הצמד השני הרבה יותר טוב.

  1. אתה מודע לזה שהספארס הפסידו לתאנדר בגלל אדאמס-איבאקה-רוברסון-וויטרס ולא בגלל ווסטברוק ודוראנט?

   1. יכול להיות שהזיכרון שלי מטעה אותי, ויכול להיות שבזמן הצפייה התמקדתי בעיקר בספרס, אבל למעט הגנה מעולה של רוברסון, משחק צבע טוב של אדאמס ו2-3 שלשות של ווייטרס, לא זכור לי משהו מיוחד שיצא ממישהו שהוא לא ווסטברוק או דוראנט.
    גם לשניהם היו את הבעיות שלהם, אבל לא זכור לי מישהו אחר שאפשר להגיד עליו שהוא זה שהביא את הנצחון.

  2. יופי! תודה! לאורך כל הסדרה עם אוקי סי אני חופר על השינוי במשחק של הספרס ועל המעבר למשחק בידודים מכוער. סוף סוף אחד שמסכים איתי.

 25. שתי הערות:
  הראשונה שהיא מבחינתי החשובה והמעניינת יותר- לגבי המשפט על כך שההחתמה של אולדריג' לא היתה פופוביצ'ית. אני מרגיש שאחת הטעויות ביחס לפופ היא הפיכתו לאידאולוג של המשחק. אידאולוג של המשחק הקבוצתי, אידאולוג של הגנה או אידאולוג של בניה דרך הדראפט. פופ הוא אופורטוניסט שדבר אחד מעניין אותו- לנצח. הבניה דרך הדראפט היא לא אידיאל, היא תוצר של מגבלות בתקרת השכר. כשפופ יכול היה להביא כוכבים (פינלי, ג'פרסון, למרכוס), הוא לא היסס. הוא לא סתם את האף והחתים אותם. הוא עשה את זה בשמחה. אין לו שום אידאולוגיה בבניית קבוצה, הוא רק רוצה לנצח.
  אידאולוגיה נגד תרבות השלשות? ראיתם את הספרס של 2012-2014. הקבוצה של דני גרין, קאווי, מילס, ניל/בלינלי ובונר היתה אחת הקבוצות הטובות ביותר בקליעה באותן שנים. משחק קבוצתי שוטף וזורם? הספרס של תחילת-אמצע העשור הקודם היו מקבוצות הכדורסל השבלוניות ביותר שזכו באליפויות. הגנה חזקה ולחפש את הפוסט-אפ כמעט בכל מהלך. בעונה הקודמת ככל שהעונה התקדמה זו הפכה להיות קבוצה של שני שחקני אחד על אחד נפלאים. זה לא כדורסל פופוביצי'י? זה בדיוק כדורסל של פופ. כזה שמנצח.

  ההתייחסות שלנו לפופ חייבת להיות מפריזמת האופורטוניסט ולא האידאולוג. הוא לא בא ללמד אף אחד כדורסל, לא מה זו קבוצה או איך בונים אותה. פופ פה כדי לנצח והוא יעשה הכל כדי שזה יקרה. כולל לא לרשום את שלושת השחקנים הטובים ביותר למשחק הכי מעניין של העונה הסדירה.

  דז'ונטה מארי נבחר בבחירה הלפני אחרונה של הסיבוב הראשון. ממש כמו פארקר. שזו סתם אנקדוטה, אבל הניחוח שעולה מהספרס הוא שיש תקווה שהוא יהיה המחליף של פארקר בחמישייה. הלוואי.
  ועוד שאלה- תמיד אומרים שהספרס לקחו את גניבת הדראפט. אומרים את זה בדרך-כלל מיד לאחר הדראפט. עכשיו נשאלת השאלה, כל שאר הג'נרל מנג'רים לא ידעו שמארי על הלוח?? האם מארי הוא באמת הגניבה של הדראפט או שהבחירה של הספרס היא שהופכת את מארי להיות גניבה- גם אם הוא היה קוואמי בראון בבחירה הראשונה, ביופורד היה מקבל מחמאות כגאון?? אתמהה ממושכות…

  1. כל מילה על פופוביץ' מדוייקת וזה לא רע פשוט לרצות לנצח….
   אגב דווקא התכונה הזו שלו יוצרת אצלו את התכונה השנייה החיובית שלו והיא הגמישות המחשבתית שלו והתאמה של שחקנים לצרכיי הקבוצה,
   ראה המעבר מקבוצת פוסט אפ שבלונית לקבוצה המלהיבה והשוטפת שהזכרת ועכשיו החזרה ליותר פוסט אפ ובידודים כי זה מה שמתאים לחומר וכו'…

   1. מסכים לגמרי… לא היתה ולו טיפת ביקורת בכתיבה שלי על פופ. גם אם השימוש במילה "אופורטוניסט" הוא שלילי לכאורה. אפשר לשנות לפרגמטי.

  2. פופוביץ הוא המאמן הגדול בהיבטוריה לטעמי אך יעשה הכל כדי לנצח גם אם זה פוגע בתחרותיות והורס את ערך הספורט,כל השושלת של הספרס התחילה מטנקינג מגעיל (הושיבו את רובינסון על הספסל חודשיים למרות שהיה בריא כדי לזכות בבחירה הראשונה), הוציא את העוקץ ממשחקים כדי לשמור שחקנים לפלייאוף (מסכנים האוהדים של מיאמי ששילמו ממיטב כספם כדי לראות מחליפים,הליגה לטעמי הייתה חייבת לקנוס את המועדון במיליוני דולרים ולמנוע ממועדנים לעשות זאת בעתיד).

 26. קודם כל את הפרנצייז הזה שנקרא ספרס כבר "הרגו" כל כך הרבה פעמים כולל אחרי ההפסד בגמר ההוא ששנה אחריו באה האליפות ה-5 שלא הייתי ממהר לעשות זאת.
  בפן המקצועי הגבוהים התחלפו כמעט כולם ובניגוד לדעה הרווחת כאן אני דווקא חושב שפאו ודיוויד לי יכולים למלא את החלל במידה וישארו בריאים והספרס כבר הוכיחו ביכולתם לתחזק בריאותית שחקנים מבוגרים + רוטציה טובה של מאמן ככה שאני מאמין שזה יישמר גם השנה, התוספת של דדמון מבורכת והוא בהחלט יכול להפוך לסנטר מחליף לגיטימי , מהקצת שראיתי אותו עושה רושם שישתלב במרקם הקבוצתי ויחייה היטב גם "מאיסוף זבל" מתחת לסל התקפית, השאלה באמת היכולת שלו להגן היטב על הטבעת, לדעתי זו הנקודה שתורגש בה הכי הרבה העזיבה של דאנקן אל הפנסיה השנה בספרס,אפילו בזקנתו בשנתיים האחרונות היכולת שלו להיות רים פרוטקטור הייתה מלבד קוואי לאונרד הבסיס להגנה של הספרס.
  כמו שהזכירו כאן העונה של הספרס תוכרע דווקא על היכולת של הגארדים שלה עם זה דני גרין שחייב למצוא את הקליעה שלו מחדש ובעיקר על היכולת של פרקר, אם פופ יצליח לשמר אותו לאורך העונה על 25 דק' לערך ולתת למילס לנווט ולמארי הרוקי הזדמנות להתבשל בליגה (הוא מצטיין להוציא מים מבחירות דראפט נמוכות ) בלי להפגע יותר מדי ולדעתי גם אם שניהם יותר דק' על המגרש הספרס מסיימים
  2-3 במערב אז דהיינו. פרקר רענן באופן יחסי בפלייאוף זה מה שיכריע לאן תלך הקבוצה בסופו של יום, פופוביץ' קונה את פרקר מלפני שנתיים ואז יהיה מה לדבר על מאי-יוני מוצלחים.
  גם במצב הנוכחי אני רואה אותם בגמר מערב, פרקר בכושר טוב+ בחודשים החשובים גם שווה אליפות. במצב כזה לדעתי הלא אובייקטיבית ורפת ההבנה הוא עדיין אחד משני מנהלי המשחק הטובים בליגה (יחד עם כריס פול) והניסיון שלו שווה זהב.

 27. כמה אמוציות הקבוצה המ$%#$גת הזאת מעוררת, זה מדהים!
  אני מסכים עם דובי ושו"ת שאומרים שקוואי לא כזה מנהיג ושהוא קרוב לתקרה שלו. לדעתי הוא לא שחקן ההגנה מס' 1 בליגה וזה חייב להיות אחד הסנטרים (שלא יובן לא נכון הוא שחקן מדהים, בטופ 5 של הליגה). מאנו ופארקר במגמת היחלשות וגם העזיבה של דיאו חמורה בהרבה ממה שחושבים. אבל גיא משכנע אחרת עם הנימוקים שלו. עם התוספת המצוינת של פאו ודייויד לי ועם המאמן והמערכת הכללית שמתקתקת מסקנתי היא שגם אצל ס"א אין חדש תחת השמש. הם ימשיכו להצטיין בעונה הרגילה אבל שוב לא יהיו מספיק טובים בפלייאוף.

 28. אחלה פריויו, בחירת שירים מעולה.

  לכל מלעיזי ס"א ובראשם דובי שהשתבשה דעתו החכמה בד"כ: אחרי העונה הקודמת עוד יש למישהו ספק שפופ הוא גדול המאמנים ואתה לעולם, אבל לעולם, לא שולח אותו הביתה לפני הבאזר האחרון?

  בדיעבד אני גם קולט כמה חכם היה הפיידאאוט שהוא עשה לדאנקן.

  מבחינתי, מאז הלך מייקל הליגה שייכת לספרס. אנחנו מדברים על כמעט עשרים שנה, כן?

  לפיכך התחזית שלי אומרת שאליפות באה בחשבון, גם העונה.

  1. האמת שאני הייתי רק הראשון… אחריי הוסיפו הערות חכמות הרבה יותר כמובן.
   אבל הסגל שלכם באמת נראה קצת רעוע

 29. אז ככה:
  א. הספרס קבוצה טובה וימשיכו להיות טובה (קבוצת סיבוב שני סולדית), אבל זאת לא המטרה. כל אוהד ספרי יגיד לכם שהמטרה היחידה היא אליפות.

  ב. אליפות לא תהיה בהרכב הנוכחי מהרבה מאד סיבות. את חלקם אפרט:
  א. הבעיה בעמדה מס' 1 (פארקר).
  אין לספרס מה לחפש כקונטנדרית כל עוד פארקר הוא הרכז הפותח שלה. לכולם ברור שגם אם מוריי הוא טוב כמו שמקווים. את הפירות נקבל רק בעוד 3 שנים.
  ב. קו קדמי פריך מדי וזקן מדי שלא יהיה מסוגל להתמודד מול קו קדמי אגרסיבי כמו הקליפרס או OKC ומצד שני, גם לא ייתן את היתרון היחסי שדרוש לקזז נחיתות בקו האחורי (כמו מול גולדן סטייט).
  ג. יש סימן שאלה קיים עד כמה אולדרידג' מתאים ל- DNA של הקבוצה. יש מי שטוען שככל שהוא מבחינה אישית טוב יותר, הקבוצה משחקת פחות טוב.
  ד. עודף שחקנים בקו האחורי והשאלה אם לפופ יהיה את האומץ לתת דקות משמעותיות לצעירים ואלו שהוא חושב שיככבו בעוד 2-3 עונות.
  זה אומר לשלוח את פארקר לספסל, לתת למוריי 30 דקות לערב. ולתת לעוד 2-3 שחקנים מספיק דקות על חשבון הפסדים בעונה הסדירה.
  פופ עשה את זה עם קאווי וגרין והרוויח, אבל מצד שני ככל שהוא יותר מזדקן, הוא אוהב לבשל את הרוקיס שלו על אש קטנה מדי וחבל.
  ה. עד כמה קאווי יהפוך להיות מנהיג ויוביל את הדרך של הספרס בעשור הקרוב.

  התחזית שלי שנפגוש ספרס טובים יותר מה- 3, עם הגנה טובה וסקור נמוך. קבוצה שמשחקת לאט נגד המגמה של כל הליגה. וקבוצה שתככב במהלך העונה הסדירה מעל ל- 60 נצחונות. מה יקרה בפליאוף?
  לצערי, אני צופה ששוב נחזה בשיברון לב

  לגבי הידיעה על אולדרידג', היא נחתה כרעם ביום בהיר ואני לא מצליח להבין את המהות שלה. הספרס ידוע בתור ארגון סבלני מאד ומקצועי מאד.
  אולדרידג' מפגין קו ליניארי של שיפור וארגון כמו הספרס לא חותך לאחר זמן כה קצר במונחים ספריים.
  אני חושב שהידיעה הזאת היא ספין שכנראה מקורו בבוסטון

  1. הייתי מנצל את החוזה הנוח (לשוק של היום) של גרין ושולח אותו בטרייד, כמו גם את אולדריג' שלא מתאים למנטליות של הארגון. מקבל עליהם נכסים טובים מבוסטון-סקרמנטו-פיניקס-פילדלפיה.
   נותן יותר דקות לקייל אנדרסון כדי שיצא את עצמו בעונה הרגילה, לברטנס שיהיה מעולה ולמוריי (+הארגנטיני הצעיר גארינו).

   1. בעיני אנדרסון לא מתאים לרמה הזו.
    טרייד על גרין בא בחשבון רק אם מקבלים בתמורה D&3 ברמה גבוהה בעמדה 2.
    במה אולדריג לא מתאים?

 30. תודה רבה על הפריוויו. אי אפשר לפסול את פופ לעולם אבל הספרס נחלשו בסופו של דבר. הגיל זה פקטור מאוד משמעותי בהיחלשות, פארקר ומאנו זו הדוגמא הטובה ביותר והעזיבה של דאנקן ומריאנוביץ' בטח לא תעזור. הדחה בסיבוב השני מול הקליפרס.

 31. צריך להגיד את האמת…למרקוס רך, קאווי לא סופרסטאר, פארקר מעבר לשיא. גאסול לדעתי עוד יכול לתת 2 עונות גדולות ופטי מילס שחקן מצויין וצריך לשחק יותר דקות מפארקר!
  מכל זה אני מסיק שאין מצב לעבור את גולדן סטייט.

 32. רציתי לכתוב משהו ארוך אבל אני אוותר כי הסיכוי לנצח את גולדן סטייט לא נמוך, אלא לא קיים.

  בכל אופן, כמו כל שנה לקראת בוא הסתיו, מצחיק לראות איך מיטב מוחות האתר ממשיכים לתת קרדיט מוגזם לקליפרס שעוד לא הגיעו אפילו לקונפרנס פיינלס.

 33. ולגבי אלה שממעיטים בלנארד:
  מאז לברון ואולי האווארד בימי הDPOY הרצופים שלו לא היה בליגה שחקן שהוא כל כך משמעותי ב2 צדי המגרש.
  לנארד רק בן 25 אבל מאז שהגיע לליגה הוא משתפר באופן עקבי בכל שנה ושומר על אותו קצב התקדמות.
  לכל מי שתוהה, יש לו עוד בקנה ובתנאים הנכונים הוא גם יביא את זה למגרש.
  בעונה שעברה, במהלך העונה הסדירה, לנארד היה שני רק לקרי, שלו בכלל היתה עונה מהטובות שהיו אי פעם לשחקן בNBA. מה זה אומר על לנארד?
  מה זה אומר על שחקן שמצליח להיות כל כך טוב בשני צדי המגרש בקבוצה הכי מאומנת בליגה שבה גם ככה היכולת של האינדיוידואל היא משנית לעומת יכולת הקבוצה כיחידה.

  הבעיה אצל לנארד היא שהוא לא מדבר, לא מתבלט ולא מתנהג ככוכב. לא מבלבל את המוח למי הוא מצביע ולא מחפש תשומת לב. כנראה לאנשים קשה לאכול דמויות כאלה בתור סופרסטאר.
  מי שטוען שהוא לא מהטופ 5 בליגה פשוט לא מבין בכדורסל.

  1. אני מסכים איתך. אבל מנסיוני הדל גם כשחקן ברמות הנמוכות וגם כצופה ברמות הגבוהות, עדיף שאחד השחקנים הטובים בקבוצה ועל המגרש יהיה כריזמטי, קולני וגם חיובי (בניגוד לקולני שלילי ע"ע בראיינט קובי).

   בספארס זה יהיה מאנו או פארקר או שניהם יחד, בחיזוקים של פופוביץ'. העובדה שהם כבר לא מובילים היא מינורית, כי הם היו פעם גדולים וההילה שלהם נותרה. השאלה היא אם יהיו על המגרש בדקות המכריעות. בהעדרם החיסרון במנהיג יורגש

   1. דאנקן היה מנהיג בלי להוציא מילה כמעט מה שכן הוא היה כריזמטי ועושה רושם שלעיתים מבט שלו היה עושה את העבודה

 34. אחלה פריוויו וקובץ תגובות מהטובות שהיו לנו.

  אצלי המחשבה פשוטה: כיצד אתה יכול להפסיד את טימי, דיאו, דיוויד ווסט, ובובן מרינוביץ' מבלי להיפגע בבטן?
  יותר מדי שחקנים מצויינים עד חשובים להפסיד (ואלה שבאו במקומם לא ימלאו את החסר).
  אני מתחיל לחבב את הפלח. עכשיו הוא מאמן הנבחרת ויש לי כבוד אליו, לכן אני לא מבין את הדביליות שלו בלתת לענק בובן ללכת. למה? הוא יכול להפוך למבצר גדול תחת הסל.

  כנראה שפלח נשאר פלח וכל הכבוד שהיה לי אליו ב-3 חדשים האחרונים םרח, אבד עם הרוח בקולחוז שלו.

  1. בובן מריאנוביץ הוא גניבה של דטרויוט, פופוביץ לא יכל להשוות את ההצעה מבחינה תקציבית ולכן הוא עזב.

   1. הוא עודד אותו לחתום בדטרויט (יש איזו כתבה על זה), כי הם לא יכלו לתת לו הצעה כזו (7 לשנה, שלוש שנים). פינו הרבה כסף לגאסול. הבעיה היא הכסף של החוזה של פרקר ביחס ליכולת שלו, זה תוקע אותם בשנתיים הללו, גם מבחינת היררכיה, אלא אם כן הוא יצליח לשכנע את פרקר להפוך לשחקן ספסל של 15-20 דקות (ואז קבוצתית מקצועית זה מעולה, אבל עדיין כסף גדול מדי של החוזה שלו).

  2. בובאן לא מתאים לNBA – הוא יכול לתת איזה 3 דקות רצוף במשחק NBA, אי אפשר לצפות ממנו לתפוקה משמעותית, הוא לא בנוי לקצב של הNBA

  3. לא שווה לזלזל בדווין דדמון. הראה לא מעט ניצוצות שנה שעברה ויוכל להפוך לשחקן של 15-20 דקות עם הגנת טבעת אדירה. במקום פופ הייתי מנסה להביא את אזילי במקומו, אבל הוא גם אופציה טובה מאוד ויהיה שימושי מול קבוצות שינסו להתקיף את גאסול בצבע.

 35. ס"א מועמדים לסיים שניים רק בגלל שעושה רושם שאין קבוצה שבאמת יכולה לאיים עליהם (על המקום ה-2). הקליפרס הם החשודים המיידים, הבעיה שמשהו שם תמיד מתפקשש (והיתרון לס"א מכריע מאוד בעמדת המאמן והמערכת).
  איך שלא מסתכלים על זה גאסול זה לא דאנקן, אבל בהחלט תחליף ראוי. צריך לבצע את חילופי המשמרות גם בעמדת ה-PG כי פרקר הולך ודועך.
  ישנה גם שאלה עם גרין יכול לחזור לעצמו אחרי הרכבת הרים שהוא עושה לעצמו ב-3 שנים האחרונות.
  מקום 2 ובלי ממש לאיים על הווריורס.

  1. בהסתמך על המאמר דדי אסיק מסקנה אחת שאולדריג' צריך להחליט האם הוא רוצה להיות האיש המרכזי או עם טבעת על האצבע?
   צר לי להודיע אבל אולדריג' ככוכב הבלעדי לא ייקח שום קבוצה לאליפות.

 36. המידע של דדי בקשר לאולדריג' היה נכון כשכבר מפורטלנד
  חוץ מזה דדי שוגה וטועה לעיתים דבר שהוא עצמו מעולם לא יודה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט