פריוויו לעונת 2016/2017 – וושינגטון ויזרדס/ אדר בר דוד

אולם: 725,426 צופים הטריחו את עצמם בעונה שעברה למשחקים של וושינגטון, 17,693 לכל אחד מ-41 משחקי הבית (מקום 16 בליגה).

מאמן: סקוט ברוקס החליף את רנדי ויטמן שעמד על הקווים ב-4 וחצי העונות האחרונות. ברוקס מגיע אחרי שנת מנוחה ולפניה 6 עונות כמאמן אוקלהומה.

 

Image result for scott brooks
עונת מבחן בלי הכוכבים של אוקלהומה

מאזן בעונה החולפת: 41-41 ומקום עשירי במזרח.

איך נראתה 2015/2016: למרות ש-50% הצלחה היה מקנה לקבוצה מקום בפלייאוף המזרחי בכל עונה אחרת בעשור האחרון הקוסמים מצאו את עצמם מחוץ לפלייאוף דווקא אחרי ריצה מצוינת עונה לפני שהסתיימה בהפסד לאטלנטה בסיבוב השני (אחרי סוויפ מרשים על טורונטו בסיבוב הראשון) והרגשה שאם רק ג'ון וול היה בריא בסדרה ההיא הוויזרדס היו עושים צעד נוסף עד מפגש עם לברון והקאבס.

וושינגטון בהובלת וול ניסתה לשחק בקצב מהיר (חמישי בליגה) אבל עם הכלים המוגבלים שלה זה לא הביא לשיפור התקפי לצד התדרדרות הגנתית משמעותית (מההגנה החמישית בטיבה בליגה למקום ה-14 ברייטינג ההגנתי). הקבוצה לא הצליחה לפתח מומנטום וכל העונה דשדשה סביב מאזן חצוי כשההרגשה היתה כאילו יש לה עוד הילוך להעביר שיביא אותה בסופו של דבר לפוסט סיזון אבל גם הצירוף של מרקיף מוריס הסורר מפיניקס לא נתן את הערך המוסף. ברדלי ביל החמיץ 27 משחקים, אוטו פורטר לא הצליח לפרוץ וויטמן ניסה בחמישיה שחקנים כמו דאדלי או גארט טמפל וזה פשוט לא היה זה.

קפצו על העגלה (תרתי משמע): יאן מהינמי (שחקן חופשי מאינדיאנה), ג'ייסון סמית' (שחקן חופשי מאורלנדו), תומאס סטוראנסקי (ברצלונה), טריי ברק (טרייד מיוטה תמורת בחירות סיבוב שני), שלדון מקללאן (רוקי), דנואל האוס (רוקי).

עברו דירה: ג'ארד דאדלי (עבר לפיניקס), ננה (ליוסטון), גארט טמפל (לסקרמנטו), רמון סשנס (לשארלוט), אלן אנדרסון (לקליפרס).

חמישיה: וול, ביל, פורטר, מוריס, גורטאט.

ספסל –  גארדים: ברק, סטוראנסקי

פורוורדים: קייל אוברה, ג'ייסון סמית, אנדרו ניקולסון

סנטרים: מהינמי, ג'וני אובריינט

החמישיה בעונה הקרובה תהיה זהה לחמישיה שסיימה את העונה שעברה עם ההגעה של מרקיף מוריס – וול אחראי על ניהול המשחק, ביל אמור להוציא לפועל בעיקר בקליעה מבחוץ, פורטר אמור לתת פיזיות והגנה, מוריס אמור לרווח כסטרץ' 4 וגורטאט ייתן ריב' ונקודות בפוסט.

 

Image result for morris washington
אשתקד לא הביא לשדרוג הרצוי. אולי העונה?

השינוי בקיץ היה החלפת הספסל כמעט בשלמותו. ברק הגיע בתור רכז מחליף אחרי עונה חלשה ביוטה וינסה לשקם את הקריירה אחרי התחלה מבטיחה והמשך גרוע. סטוראנסקי הצכ'י יכול לשחק בעמדת השוטינג גארד וגם כרכז מחליף והוא מגיע אחרי עונות יפות בברצלונה. ג'ייסון סמית' ייתן קליעה יציבה מחצי מרחק ואוברה ינסה להמשיך להשתפר ולקבל יותר קרדיט אחרי עונת רוקי די מוצלחת. ההחתמה הכי משמעותית בקיץ היתה זו של יאן מהינמי. הצרפתי שיתחיל את עונתו התשיעית בליגה מגיע אחרי עונה מצוינת באינדיאנה עם מספרי קריירה ברוב הקטגוריות – 9.3 נקודות ב-59% נהדרים, 7.1 ריב' ויותר מחסימה למשחק בקצת יותר מ-25 דקות לערב. 64 מיליון דולר ל-4 שנים זה הפרי לעמלו ולא מן הנמנע שההחתמה מסמלת את דרכו של גורטאט החוצה והשתלטות של מהינמי על עמדת הסנטר הפותח.

אפרופו חוזים כבדים, ברדלי ביל חתם על הארכת חוזה רצינית שתיתן לו 127 מיליון ב-5 שנים הקרובות. הגארד הפציע קיבל את אמון הקבוצה והוא יצטרך לבצע שדרוג רציני ביכולת ובעמידות על מנת להצדיק את החוזה. יחד עם ג'ון וול הפוטנציאל של הקו האחורי של הקוסמים מרקיע שחקים אבל כל עוד ביל לא מצליח להשלים עונות שלמות נטולות פציעות הפוטנציאל לא יצליח להתממש. ואם הכשירות הפיזית של ביל לא מספיקה, גם היחסים בינו ובין וול נראים עכורים למדי. יכול להיות שהעובדה שביל ירוויח קרוב ל-20 מיליון יותר מוול בשנים הקרובות קשורה לזה, אולי זה פשוט מאבקי אגו וניסיון של כל אחד מהם להוכיח שהוא הלידר של הקבוצה ואולי זה סתם חוסר התאמה והערכה הדדיים. כך או כך, העובדה שהשניים מכבסים את הכביסה המלוכלכת בחוץ משאירה הרבה סימנים לדאגה בקבוצה החדשה של סקוט ברוקס.

 

Image result for washington wizards
וול: "יש לנו נטייה לא לחבב זה את זה על המגרש"

תחזית אופטימית:

ביל מוצא את המוג'ו הבריאותי שלו ומשלים 75 משחקים, ברוקס מביא את הניסיון שלו בהתמודדות עם שני כוכבים מפוצצי אגו ומאבקי כוח ומצליח להפוך את הקו האחורי שלו ל-BFF. וול מוביל את הליגה עם 12 סוכריות לערב, ביל דוהר על גלי חשבון הבנק המנופח ונותן 25 נק' עם 42% אחוז מחוץ לקשת, פורטר משחזר את הפלייאוף הנהדר שלו מלפני שנתיים, מהינמי ממשיך להתקדם ומאפשר לקבוצה להטריד את גורטאט תמורת חיזוקים נכונים. מוריס נותן מספרי קריירה ומועמד לשחקן המשתפר של העונה והספסל בראשותם של סטוראנסקי ואוברה מריצים את אחד הספסלים הטובים בליגה. ההגנה חוזרת להיות מהטובות בליגה עם המטריה האווירית של  מהינמי והקוסמים מסיימים את העונה במקום החמישי במזרח. הם פוגשים בסיבוב הראשון את הקבוצה מקנדה והפלשבקים מציפים את לאורי ודרוזן בדרך לסדרה חד צדדית שנגמרת בחמישה משחקים. הקבוצה מהבירה פוגשת את האלופה מאוהיו ומותחת אותה בשישה משחקים צמודים בדרך להדחה מלאת אופטימיות לעתיד.

תחזית פסימית:

וול וביל עושים הומאז' לגילברט ארינאס וג'באריס קריטנטון ומשחזרים את קרב האקדחים בחדרי ההלבשה של הוורייזון סנטר אחרי תבוסה ביתית משפילה מול טורונטו. לסקוט ברוקס נמאס משני הכוכבים הפתטיים כשהוא נזכר בשני הכוכבים הקודמים שעברו תחת ידיו ומניח את המפתחות על השולחן. ביירון סקוט מגיע יחד עם דרק פישר להציל את העונה אבל הוויזרדס צוללים למקום ה-12 במזרח אחרי שוול וביל מושעים ל-30 משחקים. וול מציב להנהלה אולטימטום שזה או הוא או ביל ומאחר ואת ביל אי אפשר לשווק לאף קבוצה וושינגטון מאבדת את הרכז והכוכב הכי גדול שלה תמורת בחירות סיבוב ראשון ב-2019 ו-2020.

הליגה מחזירה עטרה ליושנה ומחזירה את השם המקורי לקבוצה – וושינגטון בולעץ – כמחווה לשני המאמנים החדשים.

תחזית ריאלית:

ברוקס מצליח להביא לשינוי מסוים וההגנה חוזרת להיות טופ 10 בליגה אבל שני הכוכבים לא מצליחים למקסם את יכולתיהם והוויזרדס מדשדשים בשולי הפלייאוף. השיפור במזרח דוחק את הקבוצה למקום ה-9 בסיום העונה.

 

 

 

 

לפוסט הזה יש 32 תגובות

 1. אם ביל ישאר בריא וול יפסיק להסתכל על משכורות של אחרים אז הם בפלייאוף 6-8.אם לא גם מקום 12-13 במזרח לא יפתיע אותי

 2. תודה אדר.

  וושינגטון הייתה אחת מאכזבות העונה שעברה, וזאת למרות יכולת טובה של ג'ון וול, שאני עדיין מחכה שיהפוך מכוכב ל-כוכב על.

  את ההחתמה של ביל על כזה סכום ממש לא אהבתי, אבל כנראה שהקבוצה לא רצתה להסתכן בלאבד אותו.
  גם הסכום על מהינמי מופרך, בטח אם ישמש כסנטר מחליף.

  עם זאת, אני מקווה שהם ינסו לשחק קצת איתו ועם גורטאט ביחד, כשהפולני יהיה ב-4, יחד עם מוריס ב-3 ופורטר ב-2 בהרכב גבוה.
  זה עוד יכול לעבוד.

  רגע לפני סיום, אני שמח שהם עיבו קצת את הספסל עם טריי ברק. אחלה שחקן.

 3. פריוויו מעולה. מהנימי הוא הוספה מעולה לקבוצה שלהם ולדעתי צריך לפתוח ליד מוריס, פורטר ו-וול. ביל עדיף כשחקן שישי, אבל לא משלמים לשחקן חוזה כל כך גדול בשביל להעלות אותו מהספסל.

  יש להם ספסל טוב אבל הם לא מספיקים בשביל פלייאוף לדעתי.

 4. מהימני לא איראני או משהו כזה …
  בכנות הייתי מחליף חצי קבוצה וול וביל שניהם אוברייטד , גם פוראטר אכזבה , היחיד שנראה כמו כשרון אמיתי זה אוברי , וושניגטון מאכזבת כבר שנים מישוול הגיע אין התקדמות , יסיימו במקרה הטוב 6-8

  1. אני לא חושב שוול אוברייטד.
   ביל כן, ופורטר יקבל העונה הזמנות אחרונה לפרוץ כשחקן משמעותי, ולא כעוד שחקן רוטציה.
   יש לו את הנתונים לכך.

 5. האנדר-אצ'יברית של המזרח. קבוצה מעצבנת מאוד. כשוול וביל רוצים, פורטר מגשים את ההבטחה שתלו בו, ומוריס מתפקס, הם יכולים לרסק כל קבוצה בליגה. הם כנראה לא.

  אז למה שמשהו ישתנה מהעונה שעברה? לטעמי הספסל נחלש משמעותית, למרות מהינמי במקום ננה – סשנס, טמפל ודאדלי הם אובדן משמעותי מדי. יתר המזרח תחרותי, וושינגטון לא תעשה את הפיינל 8.

 6. אם וול וביל לא ימצאו כימיה על המגרש, חבל על הזמן שלהם. כרגע לא ברור אם הם רוצים למצוא כימיה כזו בכלל…
  בסוף הוויזרדס יאבדו את הכשרון האמיתי (וול) וישארו עם ביל שהוא לא שחקן להוביל קבוצה לשום מקום.

  אגב, לא התייחסת לכל מה שעבר עליהם בעונה ובקיץ שעברו עם הציפייה ש KD יעשה לברון ויבוא "הביתה" כדי להביא להם טבעת. זה חלק חשוב לדעתי מאווירת הבאסה הכללית שיש סביב המועדון והמרמור של וול

 7. תודה על הפרייויו, אדר.
  אתה צריך לכתוב יותר!

  התסריט הריאלי נשמע סביר,
  יש יותר מדי גורמים שצריכים להשתפר בשביל התסריט האופטימי (הקליעה של וול, הבריאות + ההגנה של ביל)

 8. לא רואה אותם משתפרים.
  הימור שלי, עד האולסטאר וול בקבוצה אחרת (רק בבקשה לא בווריורס…)

  תודה על הפריוויו.

 9. וול מאכזב מאוד. מתחיל עונה שביעית בתור פרנצ'ייז ואי אפשר לראות אצלו אפילו רבע גרם של מנהיגות. וושינגטון אמורה להיות הקבוצה שלט ובמקום לקחת אחריות והובלה הוא משחק בקקה של שלוליות עם מי שאמור להיות המשנה שלו.
  לא עוזר שביל הוא גם חתיכת טיפוס עם אף גבוה שהחוקה החדש רק מרים לו עוד יותר.
  והם עוד הכישרוניים בסגל.
  הסיר של ברוקס מבעבע.

 10. הקבוצה שהכי קשה לי לנחש מה יהיה איתה.
  הרבה תלוי ביכולת של ברוקס לאחד את חדר ההלבשה.
  אם הוא יצליח לגרום להם לשחק כקבוצה מלוכדת הם יכולים להתחרות על הביתיות במזרח. אם נראה קבוצה מפורקת, כמו שהם מרגישים כרגע, לא יעלו לפלייאוף.
  בכלל המזרח קשה מאוד לחיזוי. קבוצות 2-10 באותה רמה פלוס מינוס

  1. כששני הכוכבים שלך לא סובלים אחד את השני, הוותיק מביניהם פותח עיניים על החוזה של הצעיר, והצעיר מצהיר לציטוט שהם לא מסתדרים…
   טוב לא ייצא מזה.
   טרייד ומהר.

 11. כיף של פריוויו. קצר וקולע. וושינגטון היא הקבוצה מס' אחד שאחרי משחק איתה היריבה סובלת הכי הרבה כאבים ממרפקים, ברכיים ומה לא. בגלל שהם 'מלוכלכים' אלא בלל שחצי מהם הם שוורים ענקים חסרי קואורדינציה.

  אבל קבוצה שאני אוהב, ולנצח אותה בבית יהיה קשה ביותר.

 12. וושינגטון מזכירים מאוד את פורטלנד, רק של המזרח, קבוצה שהכוח שלה הוא הקו האחורי.
  הבעיה, שבפורטלנד נשארים בריאים ותמיד הגארדים ממצה את מלוא הפוטנציאל שלו להבדיל מהצמד של וושינגטון, שאחד עסוק בלנסות להיות בריא והשני כל הזמן מתלונן ש"אכלו לי, שתו לי".
  הגיע הזמן שווה יעשה צעד קדימה, מבחינת כדורסל ומבחינה מנטלית. שביל ילמד לשמור על הגוף שלו במקום להתפרק כל הזמן.
  וושינגטון יכולה להיות טופ 4 במזרח אם רק ילמדו לשחק יחד וימצו את הפוטנציאל של השחקנים שלהם.

 13. דווקא ברוקס שאימן שעבר שני סופרסטארים שדורשים את הכדור הוא החתמה טובה לוושינגטון. יכול לשים דברים בפרופורציות אצל וול וביל

 14. אחלה פריוויו, כמו תמיד, מוצ'וס גראסיאס

  הערה חשובה, לדעתי כל העניין בין וול לביל הובן באופן שגוי על ידי התקשורת, הלבנה ברובה.
  האמירה של וול היא סוג של טראש טוק, כמו שעושים לחבר שלא יכול לקבל דברים ונכנס לסרט שלן, אז זורקים לן איזה פצצה שיתעורר.
  ביל ווול היו בי אף אף לפני עונותיים, כשפירס היה איתם ואמר כמה הוא נהנה שהם משחקים אחד לשני באשכים. השנה הם לא הצליחו לעלות על הסוס, וביל למרות זאת קיבל חוזה עתק רק עקב טירוף המשכורות. וול רצה להוריד אותו, וגם להוריד לו איזו אחת (בתקווה חברית) על הדרך. מכאן נבעה ההערה של וול, ואני בטוח שזה רק יגרום לשאר הטימייטס לעבוד קשה יותר, אחרי שהבינו שהאלפא עצבני ולא מפחד לתת בראש גם למרוויח הבכיר בקבוצה.
  וול גבר גבר, והוא עשה מהלך של מנהיג… אני רק מקווה שאימונים נוספים לא יובילו לפציעות והעדרויות נוספות של בילי

 15. אני לא יודע מה קורה בקבוצה הזו מבחינה חברתית. ישנו המון פוטנציאל אבל אם המצב החברתי פקאקט כמו שמצטייר אז מה הם מאוכזבים שדוראנט לא הגיע, מה הוא היה עוזר לקבוצה רקובה?!
  אני מצטרף לתחזיות שיכולות לנוע בקיצוניות בין שני הקצוות

כתיבת תגובה

סגירת תפריט