סקרמנטו קינגס – פריוויו לעונת 2016-17 / עמית טבול

הקדמה – סקרמנטו קינגס היא קבוצה מרתקת, בניגוד לקבוצות משעממות אחרות המדשדשות בתחתית הליגה. כישרון יש שם בכמויות אבל מבחן התוצאה בעשור האחרון (11 שנה אם נחמיר) נותר זהה בסיומה של כל עונה. בשורה התחתונה הקבוצה לא מגיעה לפלייאוף. כל עונה מתחילה עם תקוות להצלחה ומסתיימת במפח נפש, לרוב בגלל בעיות מנטליות קשות. זה לא מונע מהאוהדים המסורים שלהם  להישאר עם הקבוצה, סוג של קשר רומנטי שברור שלא יוביל לשום מקום. אז סקרמנטו קינגס יקרים, לקראת השנה החדשה לא נותר לי אלא לאחל לכם "יכלה עשור וקללותיו".

אולם – Golden 1 Center (אולם חדש החל מהעונה הקרובה), 17,500 מקומות.

האולם החדש גולדן 1 סנטר. במקרה של הפועל ירושלים שינוי הכתובת הביא אליפות…

שנה שעברה פקדו את האולם הישן 791,489 איש (17,257 למשחק – מקום 19 בליגה. 99.7% תפוסה). שאפו לאוהדים על נאמנות חסרת פשרות לקבוצה כושלת.

מאזן בשנה שעברה – 49-33, מקום 10 במערב.

מאמן – דייב ייגר (עונה ראשונה, החליף את ג'ורג' קארל שפוטר).

דייב ייגר. האם יחייך גם בתום העונה הסדירה?

הגיעו: המאמן דייב ייגר (ממפיס), ארון אפללו (שחקן חופשי מהניקס), מאט בארנס (שחקן חופשי, מממפיס), טי לאוסון (חופשי מאינדיאנה), גארט טמפל (חופשי מוושינגטון), אנטוני טוליבר (שחקן חופשי מדטרויט), ג'ורג'יוס פאפאג'יאניס (רוקי), סקאל לביסייר (רוקי), ג'ורדן פארמר (מכבי וממפיס), מלאכי ריצ'ארדסון (רוקי, הזכויות עליו בתמורה לבלינלי), למאר פטרסון (אטלנטה), איזייה קאזינס (רוקי, הוא ובוגי לא cousins).

עזבו: המאמן ג'ורג' קארל (פוטר ע"י קאזינס), ראג'ון רונדו (שיקגו)מרקו בלינלי (שארלוט), קווינסי אייסי (דאלאס), סת' קארי (דאלאס), ג'יימס אנדרסון (דרושאפקה של דיוויד בלאט), אריק מורלנד (קליבלנד), קארון באטלר ודוג'ה דוקאן (שני האחרונים כרגע ללא קבוצות).

רונדו. השתקם והמשיך הלאה. מי ימסור במקומו?

סקרמנטו הייתה פעילה מאוד בקיץ. יותר מחצי קבוצה הוחלפה. בנוסף לשחקנים חופשיים רבים שהוחתמו, הם בחרו את מרקז כריס במקום השמיני בדראפט והעבירו אותו לפיניקס תמורת הזכויות על בוגדן בוגדנוביץ', בחירת דראפט מספר 13 ג'ורג'יוס פאפאג'יאניס, בחירת דראפט מספר 28 סקאל לביסייר ובחירת סיבוב שני של דראפט 2020.

בלינלי הוטרד לשארלוט תמורת מלאכי ריצ'ארדסון.

חמישיה משוערת: קאזינס, גיי, כספי, אפללו וקוליסון.

ספסל: קולי-שטיין, בארנס, טוליבר, טמפל, לביסייר, מקלמור, פרמאר, לאוסון, קופוס, איזיאה קאזינס, ריצ'רדסון, פטרסון.  

אז מה היה לנו?

בשנה שעברה סקרמנטו הציגה לראווה כדורסל התקפי ומהנה. השילוב של קאזינס ורונדו היה מוצלח מאוד. כספי ניפק את העונה הטובה בחייו וביצע קפיצת מדרגה. במשחקים רבים הוא סיים כקלעי השני או השלישי בקבוצה. מעבר לזה לא ראינו יותר מדי. מקלמור וגיי די אכזבו, קוליסון ובלינלי עשו פחות או יותר את מה שציפו מהם לעשות. קולי-שטיין היה לא רע ולפרקים הראה את הפוטנציאל הגדול שלו. על הגנה אין מה לדבר בכלל. כנראה שזו הסיבה העיקרית בגינה נפטרו מרונדו (להזכירכם מלך האסיסטים בעונה שעברה) ובלינלי. ההתקפה של סקרמנטו הייתה השלישית בליגה וההגנה – טוב ששאלתם – מקום ראשון מהסוף.

בשלבים מסוימים בעונה שעברה נראה היה שהקינגס חזק בתמונת הפלייאוף, אולם כמו שקרה בלא מעט עונות, באזור האולסטאר נגמר להם הכוח/החשק והם פתחו שוב במסע לאי הרלוונטיות/תהום הנשייה. ג'ורג' קארל שוב הסתכסך עם קאזינס ופוטר מיד עם סיום העונה הסדירה.

שנה שעברה סקרמנטו סבלה מרוטציה קצרה מדי. הסגל היה די דליל, בעיקר הספסל. השנה הסגל שלהם נראה עמוק יותר בכל העמדות אולם חוץ מקאזינס לא ניתן למצוא שחקנים שמגרדים את האולסטאר.

במבט קדימה – אופטימיות זעירה

הקבוצה שינתה את הלוגו שלה ועברה לאולם חדש.

דייב ייגר שהגיע מממפיס החליף את קארל והביא איתו נדוניה צנועה בדמות מאט בארנס ומיודענו ג'ורדן פארמר שיעשה איחוד לא כל כך מרגש עם מכביסט אחר, עמרי כספי. ייגר נחשב מאמן עם אוריינטציה הגנתית. אולי הוא ישפר את הגנת החמאה שלא ראויה לכל מחמאה.

כאמור, סקרמנטו בחרה את מרקז כריס בבחירה השמינית של הסיבוב הראשון והעבירה אותו לפיניקס תמורת זכויות על בוגדן בוגדנוביץ', סקאל לביסייר וג'ורג'יוס פאפאג'יאניס. עכשיו תסבירו לי: למה להביא עוד שני גבוהים לקבוצה שגם ככה עמוסה בגבוהים שאחד מהם כמעט לא יורד מהפארקט? לבעלים וההנהלה הפתרונים. לא יזיק לחבר'ה האלה לעבור קורס במבוא לקבלת החלטות (מוכר לגמול השתלמות!). שימו לב לעומס במצבת הגבוהים: קאזינס, קולי-שטיין, קופוס, לביסייר, פאפאג'יאניס. ועוד לא דיברנו על טוליבר, כספי וגיי שמשחקים בעמדה 4 בהרכבים נמוכים.

לא מעט משחקני הקבוצה החדשה הם פסיכים עם קבלות. ההצלחה של סקרמנטו תלויה קודם כל ביכולת של המאמן להרגיע את חדר ההלבשה שעמוס במקרי ראש ויציב בערך כמו הפסקת האש בסוריה. עובדה מטרידה נוספת: מאז שנת 2006, לאחר עזיבתו של ריק אדלמן, הקבוצה מחליפה מאמנים בממוצע פעם בשנה. 

יחד עם זאת אני חושב שלמרות מספר החלטות רעות אפשר לומר שסך הכל הסגל התחזק והתעבה. השנה לייגר יש לא מעט אופציות בכל עמדה.

בעמדות הגארדים דארן קוליסון הוא המרוויח העיקרי מהשינויים. לאחר עזיבת רונדו הוא יקודם לפוינט גארד בחמישיה הפותחת. קוליסון לא מוסר כמו רונדו אבל שומר יותר טוב וקולע באחוזים טובים יותר. לאוסון הוא תעלומה במחיר מציאה. סקרמנטו ממשיכה בפרויקט שיקום הרכזים שלה, בשאיפה שהעסק יצליח איתו כמו עם רונדו. ג'ורדן פרמאר יסייע במקרה הצורך (ויהיה צורך…). איזיאה קאזינס יקבל מעט דקות אם בכלל. ייתכן שלעיתים נראה את קוליסון מוסט לעמדה 2 בהרכבים מיקרוסקופיים כאשר פרמאר או לאוסון יובילו כדור. סך הכל, בהנחה וקוליסון נשאר בריא, עמדת הרכז לא מדהימה אבל גם לא כל כך גרועה.

לאוסון. נער החידות מאינדיאנה

 

בעמדת ה-SG ארון אפללו מהווה שיחוק לא רע של סקרמנטו, בעיקר בתחום הקליעה משלוש. אפללו הוחתם במחיר סביר יחסית לקדחת החוזים הענקיים שתקפה בקיץ האחרון. עמדת ה-SG הייתה נקודת תורפה רצינית שנה שעברה עקב יכולת לא טובה של בן מקלמור, האיש וההבטחה. אני צופה שאפללו יפתח בחמישיה או שיעלה כמחליף למקלמור ובסופו של דבר ישחק יותר ממנו. שחקן נוסף שיוכל לשמש כקלעי לעת מצוא הוא גארט טמפל שנגיע בקיץ ונחשב לשומר טוב.

בעמדות הפורוורד יש לנו את רודי גיי ועמרי כספי בתוספת מאט בארנס, אנטוני טוליבר ולעיתים גארט טמפל שיכול לשחק גם 3. גיי, כספי ובארנס יכולים לשחק בעמדות 3 ו-4. מילים רבות נשפכו על העונה האחרונה של כספי, ללא ספק אחד החוזים המשתלמים בליגה: 3 מיליון דולר לעונה. לשם השוואה אלן קראב, יותר נכון הלם קרב (שגרם לפורטלנד), שותה מהבלייזרס 18 מיליון דולר טבין ותקילין. ברקע צצות שמועות בנוגע לטרייד על רודי גיי שכבר הודיע שהוא לא מתכוון להישאר בקבוצה לטווח ארוך. במידה וטרייד כזה אכן יקרום עור וגיי-דים, הקינגס יהיו חייבים למצוא פיתרון התקפי חלופי לרודי גיי. אפשר להגיד על רודי גיי הרבה דברים אבל אי אפשר לקחת ממנו את התרומה ההתקפית הסולידית, האתלטיות ויכולת הריבאונד שלו. לדעתי הוא בהחלט יכול לסתום את החור של הקליפרס בעמדה 3.

בגזרת הגבוהים קאזינס ימשיך להיות האופציה הראשונה בהתקפה. עונה שעברה הייתה עונת שיא בשבילו. הוא הוסיף את הקליעה מבחוץ לרפרטואר שלו ונדמה שהיחיד שיכול לעצור את קאזינס הוא בוגי עצמו. לטעמי מדובר על הסנטר הטוב בליגה, במחילה מהוויטסיידים, הג'ורדנים והדראמונדים למיניהם. קולי-שטיין המוכשר הגנתית וגם התקפית יהיה הגבוה השני בחשיבותו למרות שכנראה יעלה מהספסל. אני צופה לו התקדמות משמעותית השנה. מעניין לראות מי מהגבוהים האחרים ייכנס לרוטציה ויצליח. כדאי לשים לב לסקאל לביסייר שמנחם הזכיר אותו באחד מהמעורבים.

קולי-שטיין. עונת פריצה בפתח?

 

בסך הכל אני מעריך שההתקפה של סקרמנטו תמשיך להיות איכותית ומלהיבה אבל קצת פחות משנה שעברה. עם זאת, ההגנה תשתפר עם הגעתם של המאמן ייגר, בארנס וטמפל ועם שדרוג מעמדם של קוליסון-שטיין.

השאלות שצריכות להישאל:

האם השחקנים החדשים הרבים והרוקיז ישתלבו בקבוצה?

האם כלל השחקנים יתאימו את עצמם למאמן החדש ולאופי הגנתי יותר?

האם ההגנה של הקינגס באמת תשתפר?

האם יחול פיחות במעמדו של עמרי כספי שהסתדר מצוין עם ג'ורג' קארל וגם נאלץ השנה להתחרות ביותר שחקנים על אותה עמדה?

האם קוליסון הוא רכז פותח לגיטימי בקבוצה ששואפת להגיע לפלייאוף?

האם קאזינס יסתדר עם המאמן החדש?

האם המאמן החדש יצליח להשתלט על כל השחקנים הבעייתיים?

במקרה שלהם רב הנסתר על הגלוי, אז בואו נתקדם לתרחישים:

תרחיש פסימי לייט –

אולם חדש ומאמן חדש עושים את שלהם. כל הברגים נשארים במקום פחות או יותר. קאזינס מגיע לעבודה כל ערב, מפגיז 30 נק' באחוזים טובים מכל הטווחים, מוסיף 13 ריבאונדים, 5 אסיסטים, 2 חסימות ו-2 חטיפות למשחק ומקבל רק 10 עבירות טכניות במהלך העונה. קולי-שטיין הופך לנארלס נואל משודרג, גיי לא מתרגש מטרייד עתידי ודופק 20-15 נקודות לערב באחוזים סולידיים. קוליסון מוכיח שהוא רכז פותח לגיטימי (טופ 15) בליגה שגם יודע לשמור, לאוסון נגמל מהטיפה המרה ומראה ניצוצות מהעבר שהופכים ללהבות אש. שני הגארדים המוכשרים משחקים טוב ביחד ומקימים את הצמד האימתני "קולאוסון", שמהווה את הקו האחורי השמיני בטיבו בליגה והנמוך בתולדות ה-NBA, מקלמור קולע 10 נקודות מהממות מהספסל. אפללו מועמד לתואר השחקן השישי של העונה, טמפל וטוליבר משתלבים היטב ומשדרגים את הספסל וההגנה של הקבוצה. כספי נרגע מאירועי החתונה, קולע 15 נק' למשחק וגובר על אפללו בדרך לתואר השחקן השישי של העונה. על הדרך הוא מנפק משחק שיא באורקל ארינה עם 40 נקודות ו-10 שלשות. הקבוצה מסיימת את העונה עם מאזן חיובי ומתברגת במקום התשיעי בדרך לעוד דראפט עגום. 

תרחיש אימה פסימי (עם המשך אופטימי במיוחד) –

הקבוצה מתחילה את העונה עם 15 הפסדים לעומת 2 ניצחונות. בהתקפה הם מספר 20 בליגה ובהגנה הם מקום אחרון בק טו בק. קאזינס קולע 40 נקודות למשחק אבל לוקח 40 זריקות מהשדה בקצב של מאג משתולל. במשחק ה-18 הוא חוטף טכנית מספר 16 ומושעה. אחרי המשחק הוא מדליק את חדר ההלבשה שהופך לזירת WWF. בסיומה של הקטטה בארנס, קאזינס, לאוסון וקוליסון מבלים מספר ימים במעצר. מכיוון שמדובר בערך על חצי משחקני הרוטציה, דייב ייגר מעביר את האימון הטקטי הבא בתא המעצר. לאוסון חוזר לשתות וקוליסון חוזר להכות. בארנס מנסה למנוע קאמבק של דירק פישר וקופץ אליו לביקור. הג'ייל בלייזרס נראים ליד סקרמנטו כמו מקהלה בכנסיה מורמונית. פאפאג'ייניס נתקף געגועים הביתה, מיילל "פאפא אוטה, פאפה אוטה?" ובורח ליוון בטיסה 5325. המצב מידרדר מרגע לדודלי. ייגר צועק: "החסר משוגעים אני?!" , בורח כל עוד נפשו בו חזרה לממפיס ומשמש הפעם כעוזר מאמן של דייויד פיזדייל. אף מאמן לא מסכים להגיע לקינגס, מה שגורם לדיבאץ' לקחת את המושכות. המלכים מסיימים את העונה במקום האחרון במערב, דיבאץ' מפוטר בסוף העונה לא לפני שמחתים את ארטסט וג'וש סמית באקט נקמני. הבעלים מפטר את שאר חברי ההנהלה וסוף סוף מוכר את הקבוצה במחיר הפסד ( 4 שנים מאוחר מדי…). קוליסון עוזב ומפנה את מקומו לג'ון וול שהסתכסך עם בראדלי ביל. וול מגיע לבירת קליפורניה וחובר לבוגי קאזינס, חברו מימי קנטקי העליזים. הקבוצה עוברת לעיר הגראנג' סיאטל, משנה את השם ל"סיאטל סופר קינגס" ובא לציון גואל. 

וול וקאזינס. יחזירו עטרה ליושנה? תזכרו איפה קראתם את זה בפעם הראשונה

 

תרחיש פסימי ריאלי –

קאזינס, גיי וכספי שומרים על היכולת שלהם, שחקני הספסל עושים את העבודה ונותנים אופציות רבות למאמן. נראה שהקבוצה התחזקה ונבנתה לעומק אבל גם יוטה, ממפיס, פורטלנד ומינסוטה התחזקו, מה שמחזיר אותנו בדיוק לנקודה בה התחלנו: מקום 10-12 במערב ועוד בחירת לוטרי שלא תשנה כלום.  

Amitlahev

אבא במשרה מלאה, רואה חשבון, שופט כדורסל, גיטריסט ובשעות הפנאי (שאין לי) זורק מלא שלשות :)

לפוסט הזה יש 44 תגובות

 1. בין הפריווים הטובים עד כה, נקרעתי בתסריט הפסימי ביותר.
  יש להם הנהלה זוועה שמקבלת החלטות כל כך טיפשיות, הייתי מפרט אבל אין מספיק מקום להכניס פה את הכול
  10-12 לדעתי זו מחמאה עם המערב אבל עונה הבאה עשויה להיות טובה אם יעשו לשם שינוי קיץ טוב

 2. מעניין תודה.
  בלינלי וקוליסון נתנו עונה סבירה?
  בלינלי נתן עונה מזעזעת!, קוליסון נתן עונה טובה.

  לגבי הדראפט : ממחזור הגארדים הנוכחיי הקבוצה רצתה את דאן או את מאריומכוון שהם לא הצליחו לעשות טרייד אף אז הם החליטו לעשות טריייד דאון וללכת על כשרון מכוון שלא אהבו גארדים כמו וייד בולדויין וטיילור אוליס שנבחנו בסקרמנו.[אני את בלדויין אוהב]

  הדראפט של הקינגס הוא טוב מבחינה מבנית, בדראפט כזה עדיף לבחור יותר פעמים מאשר לבחור בחירות גבוהות, כי מבחירה 2 להוציא כריס דאן רוב השחקנים הם אניגמה.
  הקינגס יצאו עם הרבה בחירות מהדראפט בצורה חכמה+בוגדן בוגדנוביץ ובחירת סיביב שני עתידית, הפרסונות שבחרו הם לרוב לא לטעמי אבל אין לדעת.

  אני את פפגיניס ואת ריצרדסון לא הייתי בוחר אבל את לביסייר כן.
  לגבי הבניה סביב קאזנס. זה קצת בעיה כשהוא כל הזמן משדר מסרים כפולים. לא משוכנע שלהביא הרבה נכסים כולל גבוהים זה בהכרח לא טוב. יש כאן גם שדר לקאזנס .
  הרבה גם תלוי בכמה קאזנס ישחק, שנה שעברה הוא לא שחק משהו כמו 12 משחקים ובעוד כמה שחק דקות בודדות.

  בגדול דיואץ וייגר הם מנהיגים והם הביאו לפני הדראפט את קן קטלנה שהיה אחראי על הבניה והדראפטים בדטרויט, עד לאחרונה. הבחירה ביווני זו לגמרה בחירה של קטלנה שדי הצליח בדראפטים האחרונים.

  צריך להוסיף ל משוואה השנה הזאת את הגולדן וואן סנטר שהולך להחנך בקרוב.[מכבי חיפה] האיצטדיון החדש וייגר שווים לבד בוסט והסגל גם הוא לא רע.
  ייגר הצהיר שזוהי שנת בניה ולקינגס יש את הכילים לבנות בניגוד לעבר, בעלים שמוכן להשקיע וממעט כרגע להתערב, גנרל מנגר ומאמן טובים.
  הקינגס רזים מבחינת חוזים ויכולים לעשות טריידים לקראת הדראפט הקרוב שנראה כמו אחד העמוסים בהיסטוריה.

  לדעתי הקינגס השנה יותר טובים מבשנה שעברה ואני ממש לא משוכנע כמה המערב התחזק ושנה בה קאזנס ישחק את כל המשחקים יכולה להיות שנת שיפור.

  1. לדעתך ולדעת רוב העולם.. :]
   אם הם יכלו להיפרד כידידים מגיי זה כבר היה קורה מזמן.
   לגבי קאזנס הרבה תלוי באיך העונה תתפתח ובכימיה שיפתח עם יגר.

 3. קבוצה שצועקת פירוק.
  גיי יהיה הראשון לעזוב בטרייד. קאזינס מתישהוא במהלך העונה יבקש טרייד וסקרמנטו ינסו לקבל כמה שיותר עליו. אין עברת אין הווה ואין עתיד. הנהלה נוראית שעושה מהלכים גרועים ולא מובילה את המועדון לשום מקום. מקום 10 ושוב פעם לא מספיק למטה בשביל בחירת דראפט גבוהה ולא מגיעים לפלייאוף אלא אם כן מישהוא בסקרמנטו ייקח את עצמו בידיים וירושש את בוסטון מבחירות הדראפט שלה.

  התסריט האופטימי הוא טרייד של קאזינס על הבחירה בוסטון (של ברוקלין) ועוד כמה בחירות ושחקנים. טרייד של גיי בעד שחקן צעיר או כמה בחירות דראפט ומקום אחרון במערב בדרך לדראפט.

 4. פרייאירוויו מצוין! קבוצה קצת פחות…
  סקרמנטו זו הקבוצה היחידה שכאוהד מינסוטה האוהדים שלה יכולים לקנאות בך…
  וחוץ מזה, נראה לי שאתה אופטימי מדי לגבי כספי ומעמדו. בארנס הוא יקירו של ייגר מהתקופה שהוא היה השחקן היחיד ברוטציה שלו שלא נפצע והוא ייפתח. כספי ייגרד דקות מהספסל

  1. יקירו של יגר וגם שחקן יותר טוב ושלם מכספי.

   כספי הוא אחלה בוסט מהספסל אבל הוא גבולי מאד כשחקן חמישייה, בעיקר בגלל ההגנה הקבוצתית שלו. יכול להיות שדווקא השיטה של קרל עם כל החילופים בהגנה והשמירות הכפולות לא עשתה לו טוב ומאמן כמו יגר שמשחק יותר על שמירה אישית יעשה לו טוב בהגנה.

 5. דרך אגב קוליסון יפתח את העונה כנראה בהשעייה די ארוכה על שני מקרים של אלימות שבאחד הורשע בעבודות שירות. לכן הגיעו לאוסון ופארמר.

 6. פריוויו משובח ביותר. עשר ממש.

  הדבר הטוב ביותר שקרה זה שקרל עזב וייגר הגיע. זה המהלך מס' 1 שלהם. בבוסטון בשיקגו ממשיכים לדבר באתר החובבים שלהם על טרייד של באטלר בקאזינס. סקרמנטו יהיו משוגעים אם יסכימו.
  בריו הוא היה 100% מכל הבחינות, אישית וכדורסלנית.
  התסריט הפסימי…רק להוסיף שייגר מפוטר ומביאים את דונלד טראמפ שמפסיד בבחירות, כמאמן הקבוצה החדש.

  1. לא יסכימו.
   תסריטים הגיוניים
   1.שיגר מצליח עם הסגר הנוכחי.
   2. ניסיון להשאיר את קאזנס, להביא את גון וול או משהו כזה.., זה הגיוני כי לקינגס יש מה לתת.
   3. טרייד על קאזנס- בוסטון נראית כמו מועמדת אמיתית.

 7. 10-12 נשמע ריאלי, את כל השאר ציינו כאן כבר , שתי סיבות מעניינות לעקוב אחרי הקבוצה הזו:
  1. לראות את ייגר מתמודד עם מקרי ראש כמו קאזינס ולאוסון (דווקא עם המקרה רש העונה לשם בארנס כבר הוכיח שהוא יכול להתמודד)
  2. כמובן הנקודה הפרובנציאלית- עומרי כספי בתקווה שימשיך את גרף ההתקדמות שלו שעלה רבות מעלה אצל קארל

 8. הפריוויו שהכי חיכיתי לו. מאסטרפיס. הרגת אותי עם התסריטים הפסימיים. אני מנבא להם עונה של 30 נצחונות, ואם יש להם שכל אז גם טרייד של קאזינס עד פברואר.

 9. מעולה. תודה רבה!
  לגבי גיי לקליפרס, על הנייר נראה שיכול לעבוד.
  אבל הדבר היחיד שריברס עושה יותר גרוע מלאמן זה להיות ג'נרל מנג'ר.
  ולגרום לשחקנים שזורקים ללא הבחנה, לזרוק עם הבחנה, הוא לא יודע (ע"ע ג'וש סמית').
  אין לו שום כוונה/יכולת לבנות רוקיז. מאז תחילת הקדנציה שלו בקליפרס אין אף שחקן צעיר אבל שעשה משהו משמעותי.
  מכיוון שהוא ג"מ גרוע והוא הולך לחרב את עתיד הקליפרס (כנראה בידיעה שבסוף הוא לא יהיה שם) אין לו שום בעיה להעביר בטריידים בחירות דראפט ולשלם חוזים מוגזמים לשחקנים שלא מצדיקים את זה.
  לכן הטרייד נראה סביר לביצוע של גיי (חוזה נגמר אם אני לא טועה ובלאגן במועדון) תמורת בחירות דראפט עתידיות.
  מכיוון שגיי שיפור למצב 3 הלא קיים של הקליפרס, וריברס הולך על הכל או כלום, נשאר לקוות שאולי זה גם יקרה ויצליח…

  1. רודי גיי שחקן אוברייטד בצורה בלתי יאמנת, כל פעם שהוא על המגרש הוא רק מזיק לקבוצה (למרות הסטיסטיקה האישית), לגבי ריברס אין לו מושג קלוש בחוקי תקרת השכר ומגבלות אך עם זאת יש לו יכולת מדהימה למשוך שחקנים במחיר מגוכח, ולכן הוא שורד בתפקידו כמה יועצים לענייני CBA יסדרו את העניין בקבוצה. לגבי הפריוויו המצויין דייב ייגר הוא המהלך הטוב ביותר שעשתה ההנהלה, אם הוא יצליח ללמד ולעבוד עם קאזינס על בחירת הזריקות שלו (יש לקאזינס ארסנל מדהים של מהלכים הבעיה, הוא עושה מהלכי פוסט על דרמונד וזורק מחצי מרחק על שחקנים נמוכים), יפיק ממנו את הפוטנציאל ההגנתי הגלום בוא, מקום 10-8 בהחלט תסריט ריאלי במיוחד כאשר המערב נחלש.ייגר הצהיר שזו שנת בנייה אך אם הוא יצליח להסתדר עם מקרי הראש המורכבים בקבוצה (הקינגס נבנו סביב שחקן אינפנטיל שמפליץ כאשר המאמן מדבר) עונה הבאה פלייאוף בהחלט תסריט ריאלי.

   1. עברו בקליפרס כמה 3&d לגיטימיים בשנים האחרונות שמשום מה לא ממש הצליחו להשלים את הרביעיה הגדולה כמו דאדלי ומט בארנס.

    1. שכחתי את גרנט היל המלך שהגיע אחרי כמה עונות סולידיות בסאנס והיה אמור לתת ניסיון לפלייאוף. אתה רואה את כספי שומר על המפלצות בעמדה 3? קאווי, דוראנט, לברון אם הכוכבים של הקליפרס יסתדרו בצורה מדהימה איכשהו?

 10. התרחיש האימה הפסימי קרע אותי מצחוק.ינסו לעשות טרייד על גיי למרות שזה לא פשוט כי הוא בשנה אחרונה של החוזה ואף קבוצה לא תסכים לתת הרבה בתמורה לשחקן שבקיץ יהיה חופשי.קאזינס יועבר בטרייד או במהלך העונה או בקיץ.מקווה בשבילם שייסימו כמה שיותר נמוך בשביל סיכויי בחירת דראפט גבוהה ובנייה מחדש למרות שעם ההנהלה והבעלים האלו שום דבר לא יעזור

 11. פריביו נהדר, "אופטימיות זעירה" זה אחלה מטבע לשון.

  מבחינתי כמזרחי נייטרלי, הקינגס היו בשנה שעברה אורחים מאוד רצויים בליג-פאס. לפחות משחקי הבית שלהם, בשעת החוף המערבי הנוחה, היו כמעט תמיד סבבה לצפיה, פינאלה ליום משחקים צפוף. לא מצפה להרבה יותר השנה.

 12. פריוויו אש, תודה אדוני השופט.
  קשה לי לחשוב על קבוצה שיותר מתסכל להיות אוהד שלה בעשור האחרון. בעיניי, חייבים כבר לשחרר את קזינס ולהתחיל לבנות מחדש. נראה שהוא מיצה את עצמו והמחיר שלו עדיין גבוה. אם ימשיכו להשתהות ישארו עם הרבה פחות.
  ייגר זה שיחוק ומתאים בול לקבוצה שחייבת שדרוג הגנתי רציני.
  לא רואה סיכוי לפלייאוף וכנראה שוב ייתקעו במקום הכי גרוע שאפשר, מקומת 10-11.

 13. מעולה. במיוחד אהבתי את האקט הנקמני של דיבאץ', מזכיר קצת את מה שפיל ג'קסון עשה הקיץ לניקס…

  לגבי הקינגס – לא מרגיש לי שמשהו טוב יוכל לצמוח מקאזינס במועדון הזה. הקינגס הביאו ביגמנים ליום שאחריו, ויצטרכו כנראה להשלים עם זה שיהיו בצד המפסיד של הטרייד העתידי. אלא אם בוגי יראה שהוא פסיכי אמיתי גם במועדון הבא שלו, מה שלא נראה לי כי הוא מאוד התבגר (מנחם כבר ציין שהוא היה סבבה מכל הבחינות בריו).

  כספי, לצערי, יצטרך להוכיח את עצמו די מההתחלה. אבל, אם ישמור על הכושר משנה שעברה (במינימום), אני מאמין שייגר יתן לו את הדקות

  1. ילחמו על הפלייאוף עד שלא ישאירו סיכוי לאף אחד באזור האול סטאר ורודי גיי יעשה טרייד על הליגה…:]

 14. תוהה מתי ייגר ודיבאץ׳ יגיעו למסקנה שהם תמיד רצו לשחק בהרכב של: קוליסון/גיי, בוגדנוביץ׳, לביסייר, אבן-כרובית, קאזינס.

 15. משובח ביותר .
  לדעתי תסריט האימה אופטימי ….
  אצל יגר כל השחקנים נפצעים הקבוצה עולה לפלייאוף ומשחקת עם שני שחקנים בארנס ופארמאר….

 16. הם פשוט צריכים לעשות החלטה כואבת, יש מצב שצריך לוותר גם על גיי וגם על קאזינס, למרות הכשרון שלו (ולהשיג רכז + נכסים – נגיד מבוסטון). זה לא עובד איתו, הוא מדהים והכל אבל בעצם לא שיחק במסגרת תחרותית אמיתית (לא מדבר על פלייאוף, אלא על בכלל להיות בתמונה לשם ביותר מ-30 משחקים ראשונים של העונה), כך שלמעשה המסגרת התחרותית היחידה בה היה מאז הקולג' היא טים USA, וגם שם נראה מרוגז ועצבני ומתלונן רוב הזמן, אם לשפוט לפי מה שראיתי בקיץ.

  1. יצא סופר בזול!
   שתי עבירות של אלימות, אחת מול חברה שלו.
   גפרי טילור יצא עם כמעט שלושים משחקיםלפני שנתיים.

   אם זה המצב לא רואה א6ותם מחתימים את פארמר ליותר מחוזה לעשרה ימים כפול.

 17. רודי גיי בטרייד לקליבלנד במקום סמית' המחבל?
  אני אקום כל בוקר ואחרי הקפה אתפלל שכספי לא יפצע. אל מלא רחמים עשה שכספי ישמור על הקיים ויגמור את העונה בריא.
  מגיע לו סוף סוף חוזה גדול כמו כל השחקנים הבינוניים שקיבלו השנה מיליונים (מי אמר מוזגוב?)

 18. כן, למרות האופי הבעייתי ההתחלתי (בארץ), הוא מאוד ממושמע ועובד נכון. מקפיד רק על זריקות לשלוש או לייאפים. מעל 38% לשלוש, 20 דקות בממוצע, 70 משחקים העונה והוא מסודר כלכלית עם חוזה טוב בסוף השנה.

 19. הלם קרב זה משעשע….גם מתאים….רודי גיי צריך לנדוד משם ועם שם כמו שלו הוא היה חייב לשחק בסן פרנסיסקו… 🙂 אבל מבחינת כדורסל כדאי לו ללכת לאוקלהומה ולהיות אחד מעוזריו של ווסטברוק.

 20. צחוק צחוק לדעתי הם יותר טובים מהעונה הקודמת במיוחד אחרי שקראתי את הכתבה על ייגר . …..אבל זה עדיין לא יוביל לארץ המובטחת.
  הגיע הזמן שישתחררו מקאזינס תמורת בחירות גבוהות או כשרונות צעירים – בשנה הבאה יהיה קאזינס בשנת חוזה והערך שלו יירד. כדאי לממש העונה.
  ואחלה פריווין.
  תודה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט