הפינה המדעית: "הקבוצה" שמפקחת על קבוצת הטימברס של פורטלנד / מנחם לס

(חדר הכושר של 'הטימבר')

פורטלנד TIMBERS נראו טוב מהרגע הראשון של משחקם הראשון נגד קולומבוס, והיו, בנצחון 1-2.

ה-MSL מתחזקת מעונה לעונה, והשנה יש לה שחקנים מעולים מהשורה הראשונה מארה"ב ושאר צפון אמריקה, דרום אמריקה, אירופה, אפריקה, ואסיה. זאת עדיין לא הרמה של הפרימייר ליג באנגליה, אבל לפי מה שאני רואה, הליגה מתקרבת בצעדי ענק לרמת הליגה הגרמנית והספרדית, ואולי היא כבר ברמה של הליגה האיטלקית.

כשהטימברס מתארגנים להגן על תואר אליפות ה-MSL שלהם, הם הציגו את "הקבוצה". "קבוצה בת 46 איש. זהו דבר חדש בכדורגל שלא היה קיים לפני כן, ואותו דבר אגב, קורה בכל קבוצות ה-MSL אם-כי עדיין לא ברמה של פורטלנד.

אז מה זאת אומרת "קבוצה של 46 איש"?

זהו לא הרוסטר, רבותי. הרוסטר הוא בן 26 שחקנים, המקס שמותר לקבוצה להחזיק.

אז מי הם ה-20 הנותרים? הם כולם חלק מקבוצת ה-SPORTS SCIENCE שתפקידה להכין את הקבוצה להיות במצב הגופני והמנטלי האופטימלי שניתן להשיג, כדי שלצוות האימון יהיה את הרוסטר המוכן ביותר מכל הבחינות.

בואו נתחיל:

קבוצת ה-20:

*דירקטור אוף ספורט סיינס (SPORTS SCIENCE) – 1 (אחראי על קבוצת ה-20) – דיק מילונאס.

*DIRECTOR OF SPORTS MEDICINE (רופא) – 1

*DIRECTOR OF SPORTS PERFORMANCE – 1 (פיזיולוג/ביומכניק)

*DIRECTOR OF CONDITIONING – 1

*DIRECTOR PF SPORTS PSYCHOLOGY – 1

*DIRECTOR OF MEDIA AND PR – 1 (רק בכל הקשור לשחקנים עצמם)

*DIRECTOR OF DATA RECORDING – 1 (אנליטיקס, סטטיסטיקה, DATA BASE)

*DIRECTOR OF VIDEO AND MOTION ANALYSIS – 1 (וידיאו, צילומי אינסטנט בעת המשחק)

ותחתיהם:

*מאמן כושר אירובי – התמדה – 1

*מאמן כושר אנארובי –  כוח, הספק – 1

*מאמן הוליסטי (יוגה, גמישות, מדיטציה, היפנוזה) 1

"RELAXATION ROOM"

*מסג'יסטים) – 2

*כירופרקטור – 1

*תזונאי – ענייני מזון, דיאטה, שימור משקל, DEHYDRATION, ויטמינים, מינרלים  – 1

*טריינרים – טייפינג, אמבטיות קרח, אמבטיות-מערבולות, סאונות, חדרי –אדים – (3)

*אחות – 1

*אחראי לוח זמנים (רק בכל הקשור לקבוצת ה-20, ולאימונים, ללא קשר לטיסת או בתי מלון) – 1

*****

כשבעל הקבוצה נישאל על ההוצאות ה'מיותרות' הוא ענה ש-"מחיר סופרסטאר אחד משלם את כל משכורות ה-20. החלטנו שעדיף לוותר על משכורת 'סופר-סופר סטארית' ולהשקיעה ב-"קבוצת ה-20".

חשוב לציין שקבוצות אחרות מה-MLS התחילו עם תכניות דומות אך לא ברמה של פורטלנד!

מאמן הקבוצה קלב פורטר אמר: "מטרתנו היא להגיע למצב האידיאלי ביותר עם כל 26 השחקנים. אלה הכשרים למשחק שיגיעו בכושר הגופני והמנטלי האופטימלי, ושהפצועים יעברו את הריהביליטציה האידיאלית ביותר שעולם הרפואה והמדע מאפשר לנו".

חדר ה-WHIRLPOOLS

מנג'ר הקבוצה הסביר שהעונה ארוכה וצפופה עם טיסות רבות ומשחקים צמודים, ובעלי הקבוצה ומנהליה הגיעו למסקנה שמגיע לשחקנים את הטיפול המודרני והחדיש ביותר הקיים.

ניק מילונאס הסביר שלכל שחקן יהיה מה שהם מכנים "DATA POINT" בה תהיה דטה על כל דבר חשובה וקובע, דרך הטכנולוגיה החדשה הנקראית "OMEGAWAVE" המודדת לב-ריאה, מטבוליזם, מערכת העצבים, לחצים, שינה.

למאמנים תהיה דטה על תאוצת שחקנים, עקומת ההתמדה האירובית, ספרינטים וכל דטה חשובה אחרת, וכן דטה על שעות שינה, לחצים, % הכושר האופטימלי, ועוד. הכל נשמע מסובך, אבל האחראי על DATA ANALYSIS יהיה האדם שיארגן הכל לשפה מובנת למאמן ועוזריו.

חדר הטיפולים וה-TAPING

"עם הזמן נדע יותר ויותר על כל שחקן, "HOW THEY RESPOND” לטיסות ארוכות, משחקים צמודים, ולסוגי אימונים שונים. "יש לנו כבר דטה בת שנתיים על רוב השחקנים והשיטה רק משתפרת ומשתכללת", אומר מילונאס.

"ה-DATABASE גם תתן לנו ידע על הצורה ששחקנים מסויימים מגיבים לתרגילים אלה ואלה. נגלה חולשות ונדע נקודות חוזק. המטרה של כל יצירת 'קבוצת ה-20' היא להכין קבוצת שחקנים למאמן כשהם במצב הגופני והנפשי הטוב ביותר שהם יכולים להיות, ועבור המאמן להכין לו סיכום על מצבו הגופני והנפשי של כל אחד משחקניו. אנחנו עושים כל זאת במטרה אחת: לשפר את סיכויי המאמן עד כמה שיותר לנצח ע"י ההכנה הטובה ביותר, והדטה הטובה ביותר, של כל דבר שלא קשור בכדורגל עצמו!"

 

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 13 תגובות

  1. מעניין מאוד,באמת זווית שלא נוגעים בה מספיק למרות שככל שהספורט המקצועני מתקדם כך גם כל ההתייחסות לתחום הפיזיולוגי והמדעי הסובב אותו מתפתח בצעדי ענק

  2. איפה אנחנו ואיפה הם, רק תשוו למה שמתן כתב על הלנת שכר ועונש קולקטיבי
    מה שכן, רוב הצוות של ה-20 הם "דירקטורים", גם אני רוצה להיות מנהל 🙂

  3. אתה רומז שהליגה האנגלית טובה יותר מהספרדית? זה לא קשור למציאות זה ברור שהליגה האנגלית לא קרובה לרמה של הזפרדית בגלל זה לסטר לוקחים אליפות כי הליגה פח

כתיבת תגובה

סגירת תפריט