מעורב הופס ליום ו': להקת ציפורים כמעט חיסלה את יוטה ג'אז / מנחם לס

1.מנהלי קבוצות של שווקים קטנים דורשים מה-NBA לשנות את חוקי ה'בייאאוטס'

בלייק גריפין כשהיה ילד בן 15 בתיכון

מנהלי קבוצות משווקים קטנים של ה-NBA דורשים מה-NBA לשנות את חוקי ה-BUYOUTS שלדעתם פוגעים בהם. הטענה היא שהשווקים הגדולים – עם ה-GLAMOUR שלהם לא משאירים לקטנים סיכוי.

אנדרה דרמונד ללוס אנג'לס, ולמרקוס אלדרודג' (כמה ימים אחרי בלייק גריפין) לניו יורק הם הדוגמאות האחרונות. הדרישה היא לעשות אוברול בשוק הבייאאוטס הפורח בסיום תקופת הטריידים. לא משנה שרובם הם אול-סטארים בזמן דעיכה מטה, אבל עדיין טובים מספיק לע\שות אתצ ההבדל בפלייאוף.

ה-NBA כבר שלפה את קלפיה היא: ב-15 השנים האחרונות ישנם 39 שחקני 'בייאאוטס' ששיחקו רק ב-2 משחקים בהם שיחקו 10 דקות, בכל PLAYOFF ROUND (בכל סידרת פלייאוף). 20 מהם שיחקו ב-15 השווקים המוגדרים כ'טופ', ו-19 בשווקים 'קטנים'. מתוך 13 השחקנים מה-39 שאיתם הקבוצה הגיעה לגמר הקונפרנס (המזרחי או המערבי) רק 3 היו מה-15 שעברו בבייאאוטס לשווקים גדולים.

מה מנסה ה-NBA לומר? היא מנסה לומר ששחקני 'בייאאוטס' הם לא אלה המשנים את גורל הפלייאוף משום…משום ששחקני בייאאוט הם סחורה פגומה, אבל הריצה אחריהם תמיד מגרה ורועשת יותר מאשר היא שווה.

כמה נשאר לדרמונד? כמה נשאר לגריפין? כמה נשאר לאולדרידג'?

לפי המחצית הראשונה של למרכוס אולדריג' נגד ההורנטס (4 מ-6 ל-9 נק' ו-6 ריב' במחצית ה-1), נשאר לו די והותר, כמו שאומרים החברים שלי מגעתון!

(אגב, ביני לבין LJOS, הוא לא שייך להגדרה שה-NBA נתנה ל'BUYOUTS' – אלה שקונים את זכותו, או חוזהו. אבל אם נדבר על ג'ייג'יי רדיק בן ה-36 שנפל ל-36% מה-3 התיאור של מה שקורה עם 'הניקנים' הוא אמיתי).

בהמקרה של גריפין ואלדרידג', הם ויתרו על 20 מיליון לחתום על חוזים PRORATED במינימום של ווטרנים.

זאת שטות לומר ששחקנים וותיקים מחפשים 'ערים גדולות' לשחק בהן. מה עיר גדולה תעשה לדרמונד שהוא לא יכול לעשות בעיר 'קטנה'? בסקרמנטו אין מכוני מסאז' ומועדוני חשפנות? במינסוטה אין?

אלף, הן לא ערים כאלה קטנות. בית, מה 'שוק גדול' יעשה לשחקן בן 35 ששוק קטן לא יעשה לו? להיפך! בשוק קטן הוא ימצא 'אהבה' של אוהדים. בלוס-אנג'לס או ניו יורק, שחקן כמו דרמונד יילך לאיבוד. אפילו ברחוב לא יכירו אותו.

הטענה של המנהלים של שווקים קטנים לא חותכת שום חרדל במחברתי.

2. להקת ציפורים התנגשה עם מטוס שכור של יוטה ג'אז. אסון גדול מאד עלול היה לקרות!

זה קרה שלשום, ושמעתי על כך לפני שהכנסתי את המעורב של אתמול, אבל עד שלא ראיתי את הנזק למטוס, לא תארתי לעצמי איזה אסון יכול היה לקרות.

מיד עם ההתנגשות בלהקת הציפורים המטוס החל לרעוד ונטה שמאלה. כולם – טייסים, אנשי צוות, וכל חבןורת הג'אז הבינו שקרה משהו לא טוב.

הטייסים פנו מיד לנחיתת חירום עם מטוס פגוע במנועיו, ובכל צדדיו.

רק היום שחקני הג'אז סיפרו על החוויה. מייק קונלי אמר היום: "משך איזה עשר דקות שמענו דפיקות של משהו הפוגע במטוס. מלמעלה, מלמטה. For a good 10 or 15 minutes, I think all of us on that flight were questioning if we were going to be here today

הוא הוסיף:

That's how serious it was for us. I can't speak for everybody, but I know that guys were trying to text family just in case, you know? It was that kind of situation."

דונובן מיצ'ל ידוע ב-"FLIGHT PHOBIA" (פובית טיסה) שלו. טוב שהוא לא היה על הטיסה (הוא לא הצטרף לקבוצה במסעה הזה) או שהוא לא היה עולה יותר על מטוס עד שארית חייו.

ג'ורדן קלרקסון:

"I mean, it was a crazy situation..It got to that point where we were all on the plane like, 'This might be really the end of all of us"

מה הייתה השאלה הראשונה למאמן קווין סניידר אחרי המשחק נגד ממפיס?

-"קוץ', האם אתה חושב שהמקרה הזה יקשה על דונובן מיצ'ל לטוס עם הקבוצה בעתיד?"

הייתי בטוח לא ב-96% שזאת תהיה השאלה הראשונה. הייתי בטוח ב-100%!

המאמן סניידר קרא לאסיפת קבוצה לפני המשחק. הוא אמר אתמול:

"I don't know that an experience like that is just suddenly passed on and away," Snyder said. "Everybody's impacted in different ways, all very significant. And it wasn't something that we were going to solve by just talking through everything, but I think it was important to acknowledge what we all went through [Tuesday], and, really, that same feeling of gratitude and appreciation for the fragility that we all live with, sometimes without being aware of it."

דריק פייבורס:

"It felt like the plane was breaking apart in midair. For five or 10 minutes, it felt like complete helplessness. We're thankful it wasn't as serious as it could have been, but it was scary."

3. מה? הנטס רוצים טרייד של ספנסר דינוידי בקלי אוברה??? האם הם השתגעו????

מרק סטיין שהוא עיתונאי זהיר בניו יורק טיימס היה הראשון שהביא את הידיעה הזאת https://static.nytimes.com/email-content/MSB_sample.html

אני לא מבין את הנטס, אלא אם כן הם רוצים אליפות עכשיו, והם לא מאמינים שספנסר יבריא מפציעתו בצורה שתאפשר לו לשחק לקראת סוף העונה, והפלייאוף. מאחר והם לא יודעים מה יהיה עם דוראנט, הנטס מחפשים – אולי – פתרון מיידי.

אוברה? הוא הפתרון?

אני בטוח שדינווידי רותח עכשיו – אם יתברר שהנטס באמת פנו לגולדן סטייט., וכנראה שהם באמת פנו (https://www.betonline.ag/sportsbook/futures-and-props/nba-futures

4. לנורמן פאול לא היה אפילו CLUE שטורונטו עומדת להטריד אותו

"כששמעתי שאני מוטרד לפורטלנד הייתי בשוק. לקח לי לילה שלם לעכל זאת. תמיד אמרו לי שאני אחד מאבני היסוד שעליהם עומדת לקום קבוצה חדשה. כשהידיעה סוף-סוף חדרה למוחי, ההרגשה המוזרה ביותר שהרגשתי אי-פעם הפכה לאט לאט למחשבה – והרגשה – חיובית" https://www.nbcsports.com/northwest/trail-blazers/norman-powell-says-he-was-shocked-he-was-traded-trail-blazers

(אני במקומו הייתי מרגיש הרגשה כמו שארגיש בכניסה לגן-עדן אילו הייתי אתמול בטורונטו והיום הייתי לובש את מדי הבלייזרס)

5. הקליפרס עומדת להחתים את דמרכוס קאזינס

היי. אתמול זה היה הלייקרס. היום זה הקליפרס שרוצים להחיות את 'בוגרי אוניברסיטת קנטקי' בסטייפל-סנטר. מה שיקרה – יקרה. אני יורד מזה.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 49 תגובות

 1. תודה דוק.
  לגבי אוברה, טוב לנטס שלא יצא לפועל (אם וכאשר), וגם לגולדן.

  לשני השחקנים אין הרבה מה לעשות בשתי הקבוצות.

  בנוגע לקאזינס – מה אגיד… הימור שאין בו הרבה מה להפסיד. הוא כבר מבין את מקומו בליגה לדעתי, ויגיע בלי יותר מדי אגו.
  באסה שמי שנחשב בשיאו אולי לסנטר הטוב בליגה הפך לעוד שחקן שעובר מקבוצה לקבוצה.

 2. שוק ה-buyouts: השחקנים האלה הולכים לקבוצות עם הסיכוי לקחת טבעת, לא משנה להם אם מדובר בשוק גדול או קטן. על גריפין ואולדריג' דיברו שהם גמרו את הסוס ופתאום הם משני גורלות (די מצחיק השינוי הפתאומי הזה בהגדרה אליהם).
  .
  הנטס כנראה לא חושבים שדינווידי יהיה בכושר וכאמור יש להם את הארדן וארווינג כמובילי כדור (ולכן הדקות שלו יצטמצמו משמעותית, כולל הנגיעות בכדור ונפח זריקות) ולכן (כנראה) חיפשו עוד ווינג שלא צריך את הכדור ביד ויכול לשמור על כמה עמדות. במצב הנוכחי שלהם, אוברה מועיל להם יותר ברוטציה.
  .
  קאזינס, כמושהיה עם הווריורס, זה הימור שאין מה להפסיד בו. הוא כבר הבין בווריורס את מקומו, וחוסר המזל ע המפציעות פשוט גמר אותו.

  1. לבעלי הקבוצות.הקטנות יש הרבה כח
   חוזה סופר מקס וריפיטר טקס הם סעיפים שהוכנסו כדי לפגוע בקבוצות הגדולות

 3. מזל גדול ליוטה באמת אסון שיכל לפגוע – לא רק בקבוצה אלא בליגה כולה. החוויה כולה מטלטלת ואני מעריך שיצטרכו לעבוד עם השחקנים על חוסן נפשי. פגישה עם המוות לחמש עשר דקות יכולה גם לאחד את הקבוצה וליצור אלופה אדירה. מחזיק להם אצבעות וממליץ על טלטרנספורטר

 4. תודה על המעורב
  מפחיד הסיפור של יוטה.
  *
  אוברה מתאים לנטס כמו כפפה ליד ואני ממש לא מופתע שהם ניסו להשיג אותו. הייתה לי גם הרגשה שהווריירס יעבירו אותו בדיוק לשם – אבל נראה שעדיין לא ויתרנו על העונה הזו…
  אוברה יכול לייצר נקודות, אבל בעיקר שחקן הגנה ששמח ללכלך את הידיים. כל קבוצה צריכה Enforcer כזה ובעיקר ברוקלין.
  לא בטוח מה יש לג"ס לעשות עם דינווידי, בעיקר כשהוא יהיה שחקן חופשי בסוף העונה.
  בכל מקרה – זה היה לפני הטרייד דד-ליין… נראה לי שזה כבר לא רלוונטי.

  1. אני מקווה שדינווידי יהיה כשיר לפליאוף כי הוא יבוא במוטיבציה אדירה להראות מה הוא שווה בשביל החוזה הבא. מי שתציע לו חוזה ותקלוט אותו, סביר שתרצה לראות שחזר כאותו הדינווידי הטוב. עניין כלכלי עבור שני הצדדים.

   1. באמת מאחל לו בהצלחה. לג"X זה לא היה עוזר כי כרגע הם נאבקים להגיע לפלייאוף ואוברה הוא חלק מזה. כנראה שבחירות דראפט ממש טובות (מה שלברוקלין אין) היו מפתות יותר.

  2. גם בי עלתה מיד המחשבה מה מדברים על זה פתאום. אבל זה הופיע היום ב-ESPNת ב-NY TIMES, וב-NY POST ועוד. אני מכניס למעורב מה שאני קורא ולא מה שאני חושב, וגם אני לא הבנתי מדוע פתאום מדברים על זה. אולי ישנו איזה סעיף המאפשר טריידים לפני הפלייאוף? אין לי מושג מה פתאום הנושא הפך להיות די חם בניו יורק

  1. כרגע ידוע בוודאות שדוראנט בחוץ בשבוע הקרוב,
   אבל מצב החלמתו טוב (לפי הדיווח), והוא קרוב לחזרה.
   הסיבה המרכזית לעיכוב היא זהירות יתרה (ומוצדקת).
   (דוראנט סבל מקרע חלקי בשרירי מיתר הברך/המסטרינג. זו פציעה שבעוד שבדרך כלל מחלימים ממנה לחלוטין, לוקח זמן לחזור ממנה. במקרה של דוראנט, אחרי הפציעה הוא סבל מדימום פנימי גדול מהרגיל באזור הפציעה, מה שהאריך את משך ההחלמה)
   .
   הניחוש שלי הוא שבעוד משהו כמו שבוע וחצי – שבועיים דוראנט יחזור לשחק.

      1. יוצאים יום קודם, אחרי שקמים שעה קודם.

 5. מישהו יכול לשלוח לג'אז מיקום של בית כנסת קרוב? כמעט מפגש עם המוות צריך להיגמר בתפילה לאל מומצא, לא?
  תודה על המעורב

 6. יש לי הצעה לבעלי הקבוצות הקטנות איך למנוע את התופעה…
  .
  .
  .תפסיקו לעשות ביי אאוטס לשחקנים ???
  .
  .
  .
  היתה בעיה אחת אמיתית עם שחקני ביי אאוטס, וזו היתה האפשרות שלהם לחזור לקבוצה שהטרידה אותם עוד באותה עונה.
  זה באמת עיוות את כל המהות של המושג ״טרייד״.
  קבוצות היו עושות טריידים עם שחקנים וותיקים בעונה האחרונה שלהם ביחד עם בחירות דראפט תמורת שחקנים טובים יותר, והיה ידוע מראש שאותם ותיקים יקבלו ביי אאוט מהקבוצה החדשה ויחזרו לקבוצה המקורית – לפעמים תוך כמה ימים…
  .
  את זה הליגה שינתה ואסרה לפני שנתיים-שלוש, ואחרי שטיפלו בזה אין לי שום בעיה עם נושא הביי אאוטס בליגה.

  1. מרגע שיש בייאוטס זה לא מכרז שכל קבוצה יכולה להציע חוזה לשחקן המשוחרר והשחקן המשוחרר חייב לחתום על החוזה הגבוה?

 7. היי
  אני מאוד נהנה לקרוא את המאמרים המתורגמים ורציתי לשאול כיצד ניתן לחפש אותם באתר (כמו של סמיילי או פרוייקט התרגומים שהיה לפני כמה חודשים)?
  בגרסה הקודמת של האתר לפני משהו כמו שנתיים היתה קטגוריה של מאמרים מתורגמים. כשאני מחפש בגוגל, אני מוצא תגיות של התרגומים אך נראה שחסרים שם מאמרים, וכאשר המאמרים בארץ ברמה כל כך נמוכה, זה בהחלט מעניין לקרוא את המאמרים המצוינים שמתפרסמים בחו"ל.
  ניסיתי ללכת מהסוף להתחלה, אבל יש יותר מדי עמודים באתר (נתקלתי בכתבה של מנחם אי שם בסוף, על קווין מרטין וג'יימס הארדן. בראי הזמן מרטין לא היה פתרון טוב ל-OKC. הוא עדיין בליגה?)

  בהזדמנות זו אומר שהמאמר של הצלילה (אינני זוכר את שמו בוודאות. אולי שכרון מעמקים) והמאמר על הנווטת סירות, היו ממש מעניינים.

    1. בדרך כלל זה היה מופיע בפוסט עצמו – אנחנו עובדים על לסדר את זה מחדש.
     סמיילי שם את שלו תמיד תחת התגית הזו. השאר ייתכן ולא שמו לב או שיש להם תגית אחרת.

     1. אני רואה עכשיו שבאמת מה ששמתי הוא קטגוריה מצומצמת יותר. אני לא מצליח לקשר לתגית המתאימה. ננסה לפתור את זה בקרוב.

      1. תודה.

       להערכתי אלה לא כל התרגומים של סמיילי. בגרסה הקודמת של האתר התחלתי לקרוא מהישנים לחדשים ואם אני זוכר נכון היו מאמרים ישנים יותר (כמובן שבתגית שהבאתי אין מאמרים של משתמשים אחרים שתרגמו).

       האם התגית מופיעה בתפריט למעלה? אני לא מצליח למצוא אותה משם.

      2. לא. תגיות מופיעות בתוך המאמר. רק שעכשיו גם שם אין…

      3. יש אפשרות להוסיף אותה לתפריט כמו שהיה בעבר?
       אני לא יודע עד כמה ביקוש יש למאמרים האלה, אבל אני לפחות מאוד נהנה מהם.

      4. סודר (תודה לפאקו היקר) – עכשיו התגית מופיעה הפוסט עצמו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט