לא נעים, אבל גם לא נורא – סיקור ההפסד של מכבי לבאיירן מינכן / חיים

מתוך אתר היורוליג

מכבי הגיעו למינכן להתמודד עם באיירן המקומית אחרי 3 ניצחונות רצופים, לעומת 6 הפסדים רצופים של הגרמנים, אבל שיחקו רע מאוד לאורך כל המשחק ובסופו של דבר רושמים הפסד שביעי העונה, וירידה למקום החמישי בטבלת היורוליג, זאת בעקבות הניצחון של צסק"א מוקדם יותר הערב. באיירן משיגה ניצחון ראשון בהיסטוריה על מכבי לאחר 5 הפסדים.

הפותחים אצל באיירן היו לו, דדוביץ', זיפסר, בארטל וגרג מונרו, ואילו אצל מכבי עלו בחמישייה עם ווילבקין, ברייאנט, קלויארו, אייסי והאנטר. אייסי פתח את המשחק עם שלשה, אבל זיפסר הגיב מיד באחת משלו. 2 ההתקפות פתחו לא טוב ושלשות נוספת של זיפסר ודדוביץ' במתפרצות העניקו לגרמנים את יתרון 14- 7 ששלח את ספרופולוס לקחת פסק זמן ראשון.

מכבי המשיכה במשחק מפוזר ושלשה של קופונן כבר הגדילה את ההפרש ל-10. ג'קסון מצא את ג'ייק כהן לשלשה שהקטינה מעט, אבל הצהובים המשיכו במשחק הרע והמפוזר ובסיום הרבע הראשון עבירה של ריינולדס ל-3 זריקות עונשין אפשרה לבאיירן לקבוע את התוצאה על 23- 12 לזכותם. נציין שמכבי סגרו רבע עם 5/12 מהשדה ו-6 איבודים, ואילו באיירן עם 2/10 ל-2 נקודות, אבל 5/7 לשלוש.

דדוביץ' פתח את הרבע השני עם חדירה על ג'ייק וסל קל, מה שהקפיץ את ההפרש ל-13 ושלח את ווילבקין לפרקט, אבל דווקא מרפק עוצמתי לפנים שחטף ריינולדס ועבירה בלתי ספורטיבית של יוסטיס עליו עצרו את המומנטום של באיירן, אבל ריינולדס החזיר במרפק משלו. חוסר האגרסיביות ברבע הראשון התחלף כעת באגרסיביות יתר ומכבי מצאו את עצמם עם 5 עבירות קבוצתיות תוך 3 דקות ויתרון 27- 14 של מכבי שגרר פסק זמן.

מכבי חזרו עם תרגיל לסל של ריינולדס ומשם קיבלנו 2 דקות ריקות מנקודות, עד שדווקא ארון ג'קסון מצא את עצמו פנוי מהפינה ודייק מחוץ לקשת מה שהוריד את ההפרש ל-8 ואת באיירן לפסק זמן. ג'קסון קיבל ביטחון מהשלשה ובמהלכים הבאים סידר נקודות מקליעת עונשין ואסיסט לשלשה של אייסי שהורידה ל-6 ועוד פסק זמן של הגרמנים. שוב אחרי פסק זמן ג'קסון מוצא נציג פנוי לשלשה מדויקת, הפעם 2 שלשות של ברייאנט שהשוו את התוצאה אחרי ריצת 15- 2 של מכבי. דדוביץ' וברייאנט החליפו סלים, אבל זיפסר היה זה שקבע את תוצאת המחצית על 35- 33 לזכות באיירן.

זלאטן איברהימוביץ' מבקיע לרשת מכבי

ג'קסון זכה לעלות במקום קלויארו בפתיחת המחצית השנייה ומסר אסיסט חמישי, הפעם ל-3 הנקודות הראשונות במשחק של ווילבקין, אבל בארטל שמר על יתרון קטן של באיירן מהקו עד השלשה הבאה של ווילבקין שסידרה 41- 39 לזכות מכבי. גרג מונרו התכבד בשני סלי שדה ראשונים ושמר על המשחק צמוד בנקודת האמצע של הרבע השלישי ובריי החזיר את היתרון לבאיירן עם שלשה ראשונה שלהם מאז הרבע הראשון.

האנטר לא חש בטוב וירד לנוח על הספסל, מה שפתח את הצבע עבור בארטל וראדוסביץ' שהגדילו את יתרון באיירן, אבל 2 סלים של דורסי הורידו את ההפרש חזרה לנקודה ושלחו את באיירן לפסק זמן. קופונן קבע את תוצאת הרבע עם שלשה, ולקראת הרבע האחרון – 57- 52 לזכות באיירן, ואפשר להשוות את זה למשחק בין הקבוצות בתל-אביב, אז באיירן קלעו 55 נקודות בלבד בכל המשחק.

ג'קסון פתח את הרבע הרביעי עם עבירה רביעית וההפרש, שהיה ארבע, עלה בעוד 3, וסל נוסף של בריי שלח את ספרופולוס לפסק זמן מהיר. שלשה נוספת של ג'קסון החזירה קצת אוויר וסל מטורף של ג'ייק כהן הוריד את ההפרש ל-4, אבל ניסיון של ווילבקין לסחוט עבירה גרר חוסר ניצול של מתפרצת והוא גם קיבל טכנית על התלונות לשופטים, מה שניצל מאודו לו כדי להעלות חזרה ל-8 עם שלשה, אבל סקוטי הפעם תפר את השלשה וסל ועבירה של האנטר הורידו את ההפרש למינימלי.

מאודו לו הגדיל טיפה את ההפרש, וקלויארו הגיב בשלשה והוריד ל-2, אבל מונרו הצליח להוציא מאייסי סל ועבירה ודדוביץ' נותר פנוי לשלשה שהקפיצה את יתרון באיירן ל-8. שלשה של זיפסר סגרה עניין דקה לסיום ובאיירן מנצלת יום גרוע במיוחד של מכבי כדי לרשום ניצחון מפתיע ולהוריד את הצהובים למקום החמישי. בסיום 80- 68 לבאיירן.

יאניס ספרופולוס אמר:

אני רוצה לברך את באיירן על הניצחון. הם שיחקו טוב יותר לאורך כל המשחק והגיע להם לנצח. עבורנו זה היה משחק רע. היינו מאוד איטיים בהגנה, הפסדנו הרבה כדורי 50-50, נתנו הרבה סלים קלים במתפרצות וריבאונד התקפה, וזה משהו שאנחנו צריכים להימנע ממנו. בהתקפה קיבלנו החלטות רעות ובאיטיות, ואני חושב שלמעט הרבע השני ששיחקנו טוב בהגנה וחזרנו למשחק לא שיחקנו חכם. הורדנו את ההפרש ל-4, אבל לצערנו באיירן השתלטו על המשחק בדקות האחרונות ולקחו אותו. אנחנו ממשיכים הלאה. אנחנו צריכים ללמוד מההפסד הזה ולשחק טוב יותר בהמשך.

ארון ג'קסון אמר:
משחק קשה. התחלנו אותו רע. הם השיגו הרבה סלים קלים בהתחלה ונתנו להם יותר מדי מרחב. נלחמנו חזק ברבע השני ובמחצית השנייה ניסינו לשחק הכי חזק שלנו ורדפנו אחריהם לאורך כל המשחק, אבל בסוף נתנו למשחק לחמוק לנו מהידיים. אנחנו צריכים להמשיך הלאה. יש לנו משחק ליגה ביום ראשון ואנחנו צריכים להתכונן למשחק בשבוע הבא נגד ריאל. יש לנו מה ללמוד מהמשחק הזה.

אלייז'ה ברייאנט אמר:
התחלנו לא טוב. לא היינו מוכנים מנטלית למשחק כמו שהיינו צריכים להיות, במיוחד אני, אבל זה רק משחק אחד ואנחנו נמצא את הדרך לחזור לעצמנו.

המצטיינים:

ארון ג'קסון – נקודת האור של מכבי הערב. ב-4 המשחקים הקודמים שלו העונה הוא רשם במצטבר 6 נקודות, 5 אסיסטים ו-0 חטיפות. נגד באיירן הגיע גארד הרכש ל-11 נקודות, 6 אסיסטים ו-3 חטיפות. גם את האחוזים הוא שיפר ואחרי 2/8 עונתי מהשדה הגיעו הערב 4/5 מהטווח הזה. הנוכחות של ג'קסון הייתה קריטית למכבי בתור מוביל כדור נוסף עם הפציעות, והוא הראה הערב למה הביאו אותו.

אות'לו האנטר – ממשיך לעשות את שלו גם התקפה וגם בהגנה, והיה טוב לאורך כל המשחק למרות שסבל מהקאות ונשלח לחדר ההלבשה לטיפול בשלב מסוים של המשחק. מכבי חייבת לאפשר לו לנוח כשצריך – בשביל זה הוחתם אמארה.

אלייז'ה ברייאנט בסוף הרבע השני – הדקות הטובות של מכבי במשחק היו אלו שברייאנט תפר 2 שלשות ו-10 נקודות רצופות. מעבר לזה הוא לא תרם כמעט כלום, וגם בהגנה הוא לא הצליח למלא את מקומו של זוסמן בתור השומר המרכזי, מה שגרם להופעות מצוינות של דדוביץ' וזיפסר.

עוד ראויים לציון:

סקוטי ווילבקין – אני בהתלבטות קשה איפה למקם אותו. מצד אחד, 3/17 מהשדה זה אף פעם לא טוב, אבל גם 8 אסיסטים וניהול משחק די טוב לפרקים. לא רע בסך הכל, אבל ממנו מצפים משמעותית ליותר.
ג'יילן ריינולדס וג'ייק כהן – נתנו דקות טובות ברבע השני, אבל היו חור הגנתי בהמשך וזה היה חלק משמעותי במומנטום המכריע של באיירן.
אנג'לו קלויארו – משחק טוב בהגנה כרגיל וניצול של מה שההגנה נתנה לו, שזה לא היה הרבה. עשה את שלו, אבל זה לא הרבה.
טיילר דורסי – לא פגע מבחוץ (0/5) וזה משפיע גם על כל השאר. קבלת החלטות רעה שלו שהייתה חלק משמעותי מזה שלא היה סיכוי לחזרה בדקות הסיום.
קווינסי אייסי – מניה בטוחה בהגנה, אבל 4 איבודים, חלקם קריטיים. אפילו לא נתן לנו הטבעה כמו שאנחנו רגילים לקבל ממנו.
דני אבדיה וסנדי כהן – לא קיבלו מספיק דקות כדי להוכיח משהו. במקרה של אבדיה ניתן לומר שההגנה הרעה שלו מנעה מספרופולוס להעניק לו דקות.

גריק לא פריק:

השאלה העיקרית אצל ספרופולס תהיה בעיקר איך יוצאים מהמשחק הזה, כי הוא נכנס לתוך תבניות שמוכרות לנו העונה ומסתיימות לרוב בניצחון – פיגור ברבע הראשון, חזרה ברבע השני, יתרון במחצית השנייה והמשך צמוד, ווילבקין ודורסי יורים שלשות בכמות הזויה, האנטר ואייסי מחזיקים את ההגנה ויש עוד, אבל הפעם זה נגמר בהפסד, בעיקר בגלל פער משמעותי בשלשות. הפסדים כאלו קורים ויקרו, ולא תמיד ניתן למנוע אותם, ולכן השאלה העיקרית היא איך מונעים מהמשחק הזה להשפיע, במיוחד לפני הביקור של ריאל בהיכל בשבוע הבא.

הנתון של המשחק:

באיירן עם 10/21 מחוץ לקשת (47.6%), לעומת 11/34 של מכבי (32.4%). ההגנה של מכבי אטמה נפלא את הצבע, אבל נותרה חשופה מדי לקלעים שהצליחו להכריע את המשחק, במיוחד כשאלו של מכבי לא הצליחו להשיב את המטבע. ווילבקין ודורסי סיימו עם 3/18 מזעזע משותף מחוץ לקשת, וככה מכבי תפסיד כמעט בכל משחק.

לפוסט הזה יש 10 תגובות

 1. אני עם המשגיח אני חושב שכן נורא .
  ראשית המשחק הגרוע ביותר של מכבי השנה .
  שנית זה מצטרף להפסד בקובנה ושם בסימן שאלה את יכולתה של מכבי לנצח בחוץ אם את הקבוצות הפחות טובות היא לא מנצחת
  ושלישית שום דבר לא מובטח …אמנם יריבות מכבי לטופ 8 הפסידו אתמול אך מכבי ירדה למקום 5 וכאן בואו ונעשה סדר מהקל לכבד .
  א. איני רואה הבדל משמעותי בין מקום 1 ל4 ובמידת מה עדיף מקום 4 כי מקום 1-3 אחד מהם יקבל לדעתי את פנרבחצה .

  ב. מקום 4 או 5 אומר ביתיות או לא ביתיות אך מול קבוצה עבירה .

  ג. לרדת למקום 6-8 הגם שאתה בטופ 8 אומר לקבל את אנדולו/ריאל/ברצלונה ללא ביתיות .

  לכן כל משחק חשוב .

  כמה תובנות על מכבי של אתמול
  1.אני עדיין מאמין שמכבי בהרכב מלא (גם ללא כספי וג'וני) שווה פיינל פור אני לא ראיתי שיצאה הודעה רשמית לגבי וולטרס אם כי הערכה שהוא גמר את העונה.
  אני מקווה שהוא יחזור וכמובן גם באלאק אבל לפחות לגבי אתמול נקודת האור היא ג'קסון

  2. זוסמן הוכיח שהוא חשוב יותר למכבי ממה שנראה במבט ראשון

  3. מכבי חזרה אחורה בכך שלא יכולה לנצח כשווילבקין לא טוב ואתמול הוא היה חושך וגם דורסי .

  4. כעסתי אתמול על יאניס שלא שיתף את אבדיה מכמה סיבות (באופן רשמי שיחק 4 דק).
  א. הוא היה טוב במשחקים האחרונים והוכיח שהוא ראוי לשחק בזכות ולא בחסד.

  ב. ברוטציה קצרה זה עוד יותר מתבקש.

  ג. ככה בונים ביטחון לשחקן שסומכים עליו בכל מגרש .

  ד. לדעתי דווקא שחקן מסוגו היה מתאים לשינוי הקצב במשחק של אתמול עם הקצב השבלוני .

  1. כל קבוצה מפסידה משחקים כאלה לפעמים, ולכן זה לא נורא אם לא מתפתח מזה מומנטום שלילי.
   אני אתייחס לנקודות שלך:
   1. מבחינת סגל אנאדולו, ריאל וברצלונה טובות יותר ממכבי בריאה וצסק"א ופאו די שוות.
   2. זוסמן חשוב מאוד הגנתי וברייאנט לא הצליח למלא את מקומו. קלויארו עוד היה סביר, אבל קשה לו יותר עם גארדים.
   3. אף אחד במכבי לא הצליח לייצר נקודות לארוך זמן. זה לא חייב להיות ווילבקין ודורסי, ובימים שהם לא פוגעים האחרים צריכים להתעלות וזה לא קרה מספיק (כמה דקות של ברייאנט, וג'קסון בעצימות נמוכה).
   4. אבדיה היה חושך הגנתית כשהוא קיבל דקות ואצל יאניס זה מקום מובטח על הספסל עד הסוף. במצב הנוכחי אולי היה שווה לנסות אותו שוב, בעיקר לאור המצוקה שמכבי נקלעה אליה והכושר הטוב של אבדיה, אבל יש הרבה היגיון במהלך הזה.

 2. תודה חיים. כל משחק חשוב ,בטח שאתה מסתכל על מאזן הבית והחוץ של מכבי. די מובן שהיא חייבת יתרון ביתיות בהצלבה. באיירן שווה בעיניי יותר מהמיקום שלה ומניח שעם חזרת האח האובד של זלאטן (נדוביץ') היא גם תראה את זה.
  אני לא הייתי שם את ווילבקין בטר"ש , היה לו ערב קליעה רע אבל מכבי תחייה או תמות אתו והאמת שהעונה היא חיה די טוב אתו

  1. כמובן שכל משחק חשוב, אבל מפסידים גם כאלה ואם מתאוששים זה לא נורא.
   ווילבקין אצלי בחמישיית העונה של היורוליג, אבל אתמול הוא היה רע, ולא רק בקליעה, למרות 8 אסיסטים

כתיבת תגובה

סגירת תפריט