פריוויו הבית הדרום מזרחי: חלק II/רועי ויינברג

פריוויו הבית הדרום מזרחי: חלק II/רועי ויינברג

הגענו לחלק השני בפריוויו של הבית הדרום מזרחי. הפעם נסקר את וושינגטון וויזארדס, שהתחזקה מעט במהלך הפרה סיסון, ואת אורלנדו מג'יק, הקבוצה שהכי נחלשה בפגרה – העבירו את הווארד כדי לקבל תמורה עליו, אבל יכלו לקבל הרבה יותר (לבקש במקום ה-3-4 שחקנים סבירים מינוס שהגיעו לאורלנדו את אנדרה איגודלה יכול היה לשפר מאוד את הקבוצה, כי איגודלה הוא בסיס לפרנצ'ייז יציב).

***

וושינגטון וויזארדס:פריוויו הבית הדרום מזרחי: חלק II/רועי ויינברג

שם: וושינגטון וויזארדס.

אולם: ורייזון סנטר, 20,282 מקומות.

מאזן בעונה שעברה: 46-20 (מקום 14 במזרח).

מאמן: רנדי ויטמן (שנה שנייה במועדון).

שחקנים שבאו: בראדלי ביל (דראפט, פלורידה), תומאס סטוראנסקי (דראפט, צ'כיה), אי ג'יי פרייס (שחקן חופשי, אינדיאנה), טרבור אריזה (טרייד, ניו אורלינס).

שחקנים שעזבו: רשארד לואיס (לניו אורלינס, חתכו אותו והגיע להיט).

השינויים הגדולים: בחירת בראדלי ביל בדראפט, הגעת אריזה ואוקפור.

נקודות האור: עמדות השוטינג גארד והסנטר. בעמדת השוטינג גארד יש את הבחירה השלישית בדראפט, בראדלי ביל, שיפתח בעמדה זו, ומהספסל יעלה ג'ורדן קרופורד כשחקן שישי. שניהם סקוררים בחסד עליון, שיהנו מאספקת כדורים טובה מג'ון וול, ויהיו הקלעים המובילים של הקבוצה. בעמדת הסנטר יש לקבוצה את אמקה אוקפור, סנטר הגנתי טוב מאוד, והשחקן הכי גדול בתולדות הבובקאטס (אולי ג'רלד וואלאס לפניו), וננה – ריבאונדר מחונן ואחד הסנטרים הטובים בליגה. כרגע וויטמן הולך על שיטת תאומי מגדל, וננה יפתח בפאוור פורוורד.

נקודות החושך: עמדת הפאוור פורוורד והספסל. הקבוצה העיפה את אנדריי בלאץ' השנוא, ונותרה רק עם קווין סרפיין. וויטמן זיהה בעיה זו, והחליט ללכת על שיטת תאומי המגדל, עם ננה ואוקפור (ננה בפאוור, אוקפור בסנטר). יש גם את יאן ווסלי, שנתן עונת רוקי חלשה מאוד. הוא במקור סמול פורוורד, אבל 2.11 מ' לא יכול לשחק סמול פורוורד בשום מקום. הוא פאוור פורוורד נטו. בספסל יש את ג'ורדן קרופורד, שישמש כשחקן שישי טוב, אבל חוץ ממנו אין הרבה – ווסלי, אי ג'יי פרייס (רכז מחליף סולידי), טרבור בוקר וקווין סרפיין. לא ספסל מדהים, אבל גם לא נורא.

עוד שחקן שיהיה לו חלק מרכזי בעונה של וושינגטון, הוא ג'ון וול, שנכנס לשנתו השלישית בליגה. יש לו פוטנציאל עצום, והעונה יש לו סוף סוף קבוצה טובה מספיק כדי שיוביל.

תחזית: במקרה הטוב וול חוזר מהפציעה בכושר שיא, ביל נבחר לרוקי השנה עם 26 נקודות למשחק, קרופורד אחד המועמדים הבכירים לשחקן השישי של העונה, תאומי המגדל קוטפים כל ריבאונד בצבע של הוויזארדס, ו-וושינגטון מגיעה לפלייאוף. במקרה הרע וול לא משתקם לחלוטין מהפציעה, ביל נותן עונה לא רעה אבל נתקע בקיר הרוקיז, קרופורד משחק לבד, ותאומי המגדל לא מסתדרים ביחד – התוצאה היא המקום ה-13 במזרח. התחזית שלי היא שהוויזארדס הם קבוצה בבנייה מחדש, ותוך שנתיים-שלוש יגיעו להבשלה מלאה. אני חושב שיגיעו למקום 10-11 במזרח, ובשנה הבאה יכנסו כבר לפלייאוף.

וול. האקס פקטור של הוויזארדס

***

אורלנדו מג'יק:

לוגו המג'יק

שם: אורלנדו מג'יק.

אולם: אמוואי סנטר, 18,846 מקומות.

מאזן בעונה שעברה: 29-37 (הדחה בסיבוב הראשון על ידי הפייסרס ב-5 משחקים).

מאמן: ג'ייקו וון.

שחקנים שבאו: אנדרו ניקולסון (דראפט, קנדה), קייל אוקווין (דראפט, נורפולק סטייט), ג'וש מקרוברטס (טרייד, לייקרס), כריסטיאן אינייגה (טרייד, לייקרס), מו הרקלס (טרייד, פילדלפיה), ניקולה ווצ'ביץ' (טרייד, פילדלפיה), ארון אפללו (טרייד, דנבר) ואל הרינגטון (טרייד, דנבר), גוסטבו איון (טרייד, ניו אורלינס).

שחקנים שעזבו: דוויט הווארד (טרייד, לייקרס), ארל קלארק (טרייד, לייקרס), ג'ייסון ריצ'רדסון (טרייד, סיקסרס), ארל קלארק (טרייד, לייקרס), ראיין אנדרסון (טרייד, ניו אורלינס).

שינויים מרכזיים: החלפת הצוות המקצועי (מאמן ומנג'ר), הטרייד על הווארד, טרייד על ראיין אנדרסון.

כמה מילים על הטרייד של הווארד: מנקודת המבט הזאת, הטרייד נראה הזוי. להעביר את הווארד זה לגיטימי, כדי לקבל עליו תמורה כלשהי, אבל התמורה חלשה מאוד. אם הם היו מסכימים להצעות של הנטס למשל (כולל ברוק לופז), אז הם היו במצב אחר לגמרי. אני מציין שזאת נקודת מבט עכשווית על הטרייד, ויכול להיות שהוא פירוק לפני בנייה מחדש, כמו שהסופרסוניקס עשו בקיץ 2007: העבירו את ראשרד לואיס וריי אלן, שני השחקנים הטובים ביותר שלהם, ואספו בחירות דראפט. מהסיטואציה הזאת התחיל להוביל הרוקי קווין דוראנט את הקבוצה, ובתוך 5 שנים הגיע לגמר הליגה. המנג'ר של הסופרסוניקס אז, סם פרסטי, היה רק בשנתו הראשונה כמנג'ר. זאת גם שנתו הראשונה של רוב הניגן כג'נרל מנג'ר.

נקודות האור: עמדת הפאוור פורוורד. כמעט ואין משהו חיובי במג'יק, אבל עמדת הפאוור חזקה יותר מרוב העמדות האחרות: אל הרינגטון הוורסטילי, גלן דיוויס , ג'סטין הרפר, ג'וש מקרוברטס האתלטי והרוקי גוסטבו איון. לצערם של המג'יק, לפחות פאוור אחד יאלץ לשחק סנטר, כי הסנטר הטבעי היחיד של הקבוצה הוא ניקולה ווצ'ביץ'.

נקודות החושך: עמדות הסמול פורוורד, הסנטר והצוות המקצועי. בעמדת הסמול פורוורד יש הידו טורקוגולו, שנתן אשתקד 10.9 נקודות ב-31.2 דקות (3.8 ריבאונדים ו-4.4 אסיסטים). חוץ ממנו יש את קוונטין ריצ'רדסון ומו הרקלס, שלא הרשימו במיוחד בעונה הקודמת. בעמדת הסנטר יש רק את ווצ'ביץ' המוכשר, שכרגע יהיה הסנטר המחליף, אבל יתכן ועוד כמה שנים יפתח. בקשר לצוות המקצועי – זה מהלך מסוכן להחליף גם את המאמן וגם את הג'נרל מנג'ר בעת ובעונה אחת. המאמן, ג'ייקו וון, פרש ב-2009, היה שנתיים עוזר בספרס, וחתם כמאמן ראשי באורלנדו. הניגן היה עוזר מנג'ר בסן אנטוניו ובאוקלהומה סיטי, ל-2 מ-5 המנג'רים הטובים בליגה (אר סי ביופורד וסם פרסטי).

תחזית: במקרה הטוב נלסון מנהיג את הקבוצה מעמדת הפוינט גארד, אפללו משתפר בגדול, ווצ'ביץ' מראה את הפוטנציאל העצום שלו והקבוצה מגיעה למקום ה-11 במזרח. במקרה הרע הקבוצה מתפרקת, נלסון מנסה לעשות מה שהוא יכול אבל לא מצליח, והקבוצה במקום ה-14-15 במזרח. מה שהולך לקרות, זה שהמועדון יגיע למקום ה-12-15 במזרח, ישיג בחירת לוטרי גבוהה ויבחר שחקן פרנצ'ייז, ומשם יתחיל בנייה מחדש הדרגתית.

רועי ויינברג

אחד מעורכי הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.
Subscribe
Notify of
16 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
טוני
טוני
03/10/2012 11:55:15

האמת,אני חושב שהגיע הזמן לנסות ולהיכנס לפלייאוף.
הבעייה של וושינגטון זה שזה מועדון בלי שיטה ובלי בעל בית,וכולנו ראינו איך בלאטץ',מגי ועוד כמה שחקנים,בראשם ארינאס,תפקדו שם.
יש לוושינגטון גם תחרות עצומה השנה (אפילו כששיקגו פצועים הם טובים מהם),אבל שוב-אין בעל בית.
המקרה של וול מראה עוד חלק מההבדלים בין כל הפוינט גארדים הטובים שיש בליגה לבין הפוינט גארדים הענקיים-אין יכולת מנהיגות,אין הובלת קבוצה ואין שיפור אישי או שיפור של הקבוצה.

לרגע זה,איירווינג הוכיח את עצמו בפחות זמן ובמועדון מפורק יותר,הוביל אותו גבוה ולמרות שחשבו שהוא סתם יהיה שחקן לא משהו,הוא הפתיע המון אנשים,לכן,אני חושב שאפילו קליבלנד מדורגת גבוה משיקגו לרגע זה.

לסיכום,אני חושב שוושינגטון,בדומה לקינגס (שאצלם זה המצב הגרוע בליגה…),צריכים, מעל הכל,לבסס לעצמם שיטה,וברגע שזה יקרה,יהיה גם יותר קל להתפתח שם.

Abe
Abe
03/10/2012 15:22:47

Washington has one of the best 1-2 guard combinations!!! I anticipate good bthings from them. Also Orlando is a new teamn and I predict better team than last year WITH Howard!

מנחם לס
מנחם לס
03/10/2012 16:11:51

וול הוא הרבה יתר טוב משטוני מתאר. הוא וביל יעשו שמות בהרבה קבוצות. וגם אני מצפה מאורלנדו להיות יותר טובה מאשר היתה עם האוארד. לדעתי האוארד רק גרם שם הרס!
פריוויו מצויין, רועי!

גאחח
גאחח
03/10/2012 16:56:58

תגיד מנחם יש קשר בין ניקולה ווצ'ביץ' מאורלנדו לניקולה ווצ'וויץ' ממכבי תל אביב ??

BirdWatching
BirdWatching
03/10/2012 17:42:24

הערות לסדר היום.

לכתוב שרוקי יקלע 26 נקודות למשחק, גם בתסריט האופטימי, זה פשוט בדיחה. הפעם האחרונה שזה קרה הייתה ב- 1984. ביל לא יקלע 26, וזה בסדר גמור. אגב – גם 16 עשויות להיות הצלחה כבירה.

מו הרקלס אכן לא הרשים בשנה שעברה. בעיקר בגלל שהוא רוקי ורק הדנה יגיע לליגה. אני אגב- חושב שהוא יפתיע לטובה. שחקן מגוון ומצוין שסובל רק מהיותו קצר מדי לגובהו..

ארל קלארק עבר לליקרס פעם אחת. לא פעמיים. גם זו פעם אחת יותר מדי. את ימיו בלואיוויל הוא כבר לא ישחזר.

ווסלי לא יוכל להיות פאוור בליגה הזוץ אם יש לו סיכוי להתליח – זה דווקא בסמול. להגיד שלא היה סמול בגובה הזה זה סתם קשקוש. קוקוץ' כמשל…

קרופורד קלעי בחסד עליון??!! לא הקופורד הספציפי הזה. פחות מ-28% מהשלוש עוד לא מתחילים לספר עד כמה החלק הזה מבשחק שלו בעייתי.

מרטל וובסטר הגיע לוויזרדס והוא דווקא אחלה חיזוק לעמדות 2-3. לא מוזכר.

לתחושתי עמדה 4 דווקא די סגורה שם עם ננה, בוקר וסראפין (המוכשר), יש להם בעיות כמעט בכל עמדה אחרת.
מה שכן – קבוצה שהצלחה להיפטר מג'אבל – לא יכולה להתדרדר. לפחות מבחינת אינטילגנציית משחק.

מנחם לס
מנחם לס
03/10/2012 20:06:52
Reply to  BirdWatching

BIRDWATCHING!
ביום בו תצליח לומר משהו הגיוני ונכון (ואפילו אם זה יהיה בטעות) אני הולך לבית הכנסת ומברך שהחיינו.

"קבוצה שהצליחה להיפר מג'אבל…". תגיד לי, צפור-חסרת-כנף, היש לך מושג מה ג'אבל יעשה ללייקרס העונה?

שמתי השבוע בחצר BIRDHOUSE. עשרות צפורים מגיעות כל שעה לאכול דורה ולהתחכם. אנ מזמין גם אותך (אבל בטח תאבד את הדרך)!

d.s.
d.s.
04/10/2012 0:25:18
Reply to  מנחם לס

חוץ מהקטע עם ג'אוולי אני דווקא סכים עם כל מה שבירד אמר.

ואפילו לגבי ג'אוולי יש הגיון – אני לא בטוח שהוא היה מצליח לעשות את השינוי והקפיצה שעשה אם היה נשאר בוושינגטון והם קיבלו בשבילו מניה בטוחה בדמות ננה.

לגבי אינטילגנציית המשחק של מגי אין בכלל וויכוח – אני חושב שהיחיד שהיה יכול להשתוות אליו בקטגוריה הזאת הוא חברו לשעבר לקבוצה בלטש שהוויזארדס דאגו להיפטר גם ממנו.

אתה יכול להיות המעריץ מספר אחת של מגי (בעצם אתה כבר המעריץ מספר אחת של "שחקן ההגנה של העונה הקרובה" הזה), אבל העובדה שהוא טיפש על המגרש כמו נעל נייקי – היא לא נושא לוויכוח.

מנחם לס
מנחם לס
04/10/2012 2:17:54
Reply to  d.s.

אותו דבר אמרו על ווסטברוק, ואותו דבר אמרו על דרק רוז. כמה חכם אתה צריך להיות כדי לשחק סנטר? שמעת פעם על שחקן בשם דרל דאוקינס? ואם הייתי מנכ"ל הלייקרס, לא הייתי מרשה בשום אופן לאפשר לתת מבחן IQ לדווייט האוארד.

d.s.
d.s.
03/10/2012 23:31:05

וושינגטון ישתפרו ללא כל ספק – אבל לפלייאוף זה לא יספיק.
לגבי הספסל חסר לך וובסטר שיוסיף המון אם יהיה בריא, אבל עד עכשיו זה לא ממש הצליח לו…

d.s.
d.s.
04/10/2012 0:19:50

לגבי אורלנדו – שוב – אתה חייב לבחון מה הם מנסים לעשות:

הם יהיו אחת הקבוצות הכי גרועות בליגה – וזה בדיוק מה שהם רוצים !

הסופרסטאר הבא שלהם לא יגיע כשחקן חופשי (איזה סופרסטאר ירצה לשחק שם אחרי כל הבלגן עם הווארד ? ואני מדבר על סופרסטאר – לא על סתם אולסטאר), ולא בטרייד – הם צריכים למצוא אותו בדראפט.

ומכיוון שהם לא הצליחו למצוא שום טרייד עבור הווארד שיביא להם בחירות דראפט לא מוגנות שיש להם סיכוי ריאלי להיות גבוהות – הם בחרו ללכת על בחירת הדראפט היחידה שכן היתה בשליטתם – הבחירה שלהם עצמם.

זו הסיבה היחידה שהם העדיפו אוסף של שחקנים נחמדים ולא יותר על פני סנטר כוכב בן 24 – כי אם יש לך את ביינום במזרח – כבר מובטח לך לא להיות אחת הקבוצות הגרועות, אבל גם לא אחת הטובות בהתחשב בצוות המסייע.

ומה זה בעצם היה אומר לגביהם ?
המקום היחיד שאתה לא רוצה להיות בו אם אתה קבוצת נבא – גיהנום הבינוניות.
לא מספיק טוב בשביל סיכוי לאליפות, לא מספיק רע בשביל בחירת דראפט גבוהה.

למה לא רצו את הטרייד של הנטס ?
כי זה אומר ברוק לופז, אנתוני מורו, כריס האמפריז
= ב י נ ו נ י ו ת !!!

בחירת דראפט באזור 12-17, ושום תכנית ברורה או סיכוי ריאלי להשיג את הסופרסטאר הבא של הקבוצה.

בגלל זה הם לא רצו את שחקני הנטס, בגלל זה לא רצו את ביינום, בגלל זה גם העדיפו לצרף את דנוור לטרייד ולקבל את אפללו, הרינגטון (?), ובחירת דראפט מוגנת עתידית על פני איגואדלה.

כי מה זה איגואדלה במקום אפללו עבור אורלנדו העונה ?
עוד 4 נצחונות ?
מה זה אומר – אליפות ?
פלייאוף ?
לא.
זה אומר פחות כדורי פינג פונג בדראפט.

אורלנדו קיבלו בדיוק מה שהם רצו – צעירים זולים עם פוטנציאל שעדיין לא יהוו גורם העונה, בחירות דראפט עתידיות – גם אם מוגנות, והכי חשוב – קבוצה שיש לה את כל הסיכויים "להיאבק" על בחירת הדראפט הראשונה בלוטרי הבא.

כחלק מזה ומהעומס הכללי בעמדה 4 – צפו ל buy out של הארינגטון.
זה כל כך הגיוני שזה חייב לקרות.

אגב – בעמדה 4 פספסת את הרוקי אנדרו ניקולסון שלדעתי יהיה ה 4 הכי טוב שלהם העונה.
שחקן נהדר !

מכל הטרייד, היחיד שקצת לא מתאים לכל האג'נדה הוא אפללו – שהוא שחקן משלים מצויין בסגנון באטייה/ברוס בואן, אבל סביר להניח שכדי שהוא יהיה אפקטיבי הוא צריך שחקנים טובים סביבו – מה שאין לו באורלנדו.

אני גם מניח שהניגאן למד להעריך שחקנים כמוהו בתקופה שלו בסן אנטוניו.

ויש לי עוד תיאוריה לגבי אפללו – אבל יכול להיות שהרוב יחשבו שהיא קצת מופרכת אני מודה:
אני חושב שהניגאן יודע שטיבודאו בשיקגו מת לצוות את אפללו לדרק רוז.
אפללו הוא בעצם מספר 2 האידיאלי לשים ליד רוז, ולשיקגו יש משהו שאורלנדו מאד רוצה – זכויות לבחירת דראפט של שארלוט…

הבחירה אמנם מוגנת עד 2016 (מה שאומר שהבולס לא מקבלים אותה כל עוד הבובקטס לא מגיעים לפליאוף והבחירה גבוהה), אבל ב 2016 הבחירה הופכת ללא מוגנת לחלוטין !!!
וכמו שהבלגן של מייקל ג'ורדן נראה היום – למרות בחירת דראפט מוצלחת השנה – זה בהחלט סביר שהבובקטס ימשיכו לפספס את הפלייאוף בשנים הקרובות – ואולי גם ב 2016.

בקיצור – מי שמחזיק בבחירה הזאת מחזיק בסיכוי סביר לקבל בחירת לוטרי בלתי מוגנת ב 2016, ותיאוריית הקונספירציה שלי היא שאורלנדו ינסו להשיג את הבחירה הזאת על ידי איזה שהוא טרייד שיביא את אפללו לשיקגו.

שורה תחתונה – אורלנדו לא הצליחו למצוא שחקן צעיר עם פוטנציאל להיות סופרסטאר עבור הווארד, לא הצליחו למצוא בחירת דראפט לא מוגנת עם סיכוי אמיתית להיות בחירה גבוהה, ולכן הם הלכו על האופציה היחידה שנותרה להם כדי לתת לעצמם סיכוי להשיג סופרסטאר – מה שמראה על מחשבה ועל תכנון הרבה יותר מאשר להתנפל על השחקנים הכי טובים שהיו יכולים להשיג כרגע – ושבעצם היו מונעים מהם סיכוי להשיג את סוג השחקן שיוכל פעם להחזיר אותם לצמרת הליגה.

מנחם לס
מנחם לס
04/10/2012 2:20:38
Reply to  d.s.

כנראה שלא קראת את התגובה שלי על מה שכתבת לפני 3 ימים. לך לכתבה הראשונה של רועי על המזרח, ועל ביקורי בשרלוט. היא עדיין נמצאת בשורה השלישית או הרביעית.

בקשר לאורלנדו, הם יהיו קבוצה הרבה יותר טובה משהיו בעונה שעברה עם האוארד.

d.s.
d.s.
04/10/2012 2:51:40
Reply to  מנחם לס

קראתי וגם הגבתי.

וכמו שכתבתי שם – שחקנים תמיד יגידו שהם מאמינים בקבוצה, חלק מהזמן הם גם יאמינו במה שהם אומרים, ואתה תשמע את אותו דבר מ 30 קבוצות בליגה – מישהו בטוח טועה – לא ?…

ולשום דבר מזה אין קשר לתכנית הפעולה של הפרונט אופיס וסוג הסגל שהם מעמידים לרשות המאמן.

האניגן יודע – המפתח לאיזו שהוא סיכוי להתמודד על אליפות בעתיד הוא להשיג סופרסטאר.
ואם אתה לא יכול לקבל שחקן בטרייד שיש לו פוטנציאל להיות כזה – אתה חייב לתת לעצמך צ'אנס להשיג אותו בדראפט.

מלא את הקבוצה שלך בברוק לופזים וכריס האמפריזים – ואתה אומר שלום לסיכוי להשיג לך את ה "קווין דוראנט" שלך ומסתפק בקרבות על מקום 7-8 לנצח.
אורלנדו יודעים את זה, ולכן לקחו חבילה שיש בה צעירים עם פוטנציאל נחמד לשחקני משנה טובים בעתיד אבל לא מספיק כדי לנצח אף אחד העונה, ובעצם בזה הם הבטיחו לעצמם בחירת לוטרי גבוהה.

המקום של אורלנדו ושארלוט מובטח בין 5 הגרועות של הליגה – ויכול להיות שאני מחמיא להם במיקום הזה.

אורלנדו יותר טובים בלי הווארד ?
יש לי יותר מדי כבוד לאתר בשביל להתייחס ל"טענה" הזו… 🙂

מנחם לס
מנחם לס
04/10/2012 5:46:54
Reply to  d.s.

אתה תראה שלאורלנדו יהיה רקורד יותר טוב העונה משהיה להם בעונה שעברה. ואזס יגידו שהאוארד החמיץ משחקים בגלל פציעה. חב\ל שאין לי את הסטטיסטיקה מה עשו איתו!

אף מנהל בכל ההסטוריה של הכדורסל לא הכין בכוונה קבוצה שתפסיד ותזכה בדראפט הבא. אלף, רק אחת לחמש-שש שנים מופיע שחקן עם אימפקט כמו לברון או דריק רוז; בית, אף מנהל לא יודע למפרע אם קבוצתו תסיים אחרונה, או מספר 20. לכן 'בנייה' נעשית ע"י בחירת שחקנים צעירים שעליהם מבקשים להתבסס ולאט לאט משפרים ע"י דראפט אם יש מזל, או טריידים. לבד בויז של דטרויט לא היה למעשה אף סופר-סטאר מלבד אייזיה על קרסול פצוע. כל האחרים – ריק מהורן, מייקרווייב, וכל השאר (כולל דומארס ורודמן) התפתחו בתוך הקבוצה, בעזרת מאמן מצויין.

אותו דבר מיאמי של 2006. שקיל כבר לא היה פקטור, ודוויין ווייד הנפלא – איש לא ידע כשבא ממרקט כמה טוב הוא יהיה. כל השאר היו רול פליירס.

d.s.
d.s.
04/10/2012 18:12:49

לגבי אורלנדו – מוכן להרים את הכפפה – אם תרצה אבדוק מה היו אחוזי הנצחונות שלהם עם הווארד במשחקים שבהם השתתף בעונה שעברה, ונראה מה יהיו אחוזי הנצחונות שלהם בעונה הקרובה – ואם תרצה תוכל גם לבחור איזה שחקן שתרצה (הכי טוב בקבוצה לדעתך), ונוציא מהחישוב את המשחקים שבהם אותו שחקן לא ישחק למען ההגינות.

בחיי שלפעמים זה נראה שאתה רק רואה וורוד בכל קבוצה וכל סגל.
אז הנה שאלה/בקשה פשוטה –

תן לי רשימה של קבוצות שיהיו גרועות יותר מאורלנדו ?

ברגע שהניתוח של הסגל לא נעשה בוואקום אלא מול הקבוצות המתחרות – האמת יותר ברורה לעין…

ואף מנהל לא הכין קבוצה שתפסיד ?
4 מילים – טים דאנקן, סאן אנטוניו.
אני באמת צריך להוסיף ?
זה קורה כל הזמן, וקורה גם עכשיו באורלנדו ושארלוט, אבל המקרה הזה של הספרס מוותרים על העונה שבה ידעו שרובינסון בחוץ בגלל פציעה כדי לנסות ולהשיג את הבחירה הראשונה בדראפט הוא המקרה הכי ידוע בהסטוריה של הטקטיקה הזו – אולי כי במקרה שלהם זה גם הצליח (כי בכל זאת יש הגרלה ואי אפשר להבטיח מיקום מדוייק בדראפט אלא רק בערך. באותה עונה למשל, בוסטון ממש הפכו עולמות כדי להפסיד משחקים לקראת הדראפט, אבל כדורי הפינג פונג הלכו עם הספרס).

הפיסטונס ? רוב הכוכבים שלהם כולל אייזיאה, דומארס, ורודמן הגיעו מהדראפט. אמנם לא נבחרו גבוה – אבל הדראפט עדיין היה המפתח, מה גם שדברים השתנו מאז, וחוקי הליגה ובמיוחד תקרת המשכורות והעונשים על חריגות הקפיצו את החשיבות של הדראפט.
תראה מה קרה באוקלהומה…
והאניגן אמר ספציפית שהוא רוצה ליישם את המודל של אוקלהומה על בניית הקבוצה באורלנדו. הוא לא יכול עשות את זה אם יש לו את אנדרו ביינום והוא מנצח 45 משחקים בעונה…

בשורה התחתונה, אם קבוצה לא משחקת באחד מהשווקים הגדולים – אין לה סיכוי להיות פקטור עקבי בצמרת בלי להשיג סופרסטאר בדראפט.

דוויין וויד ? נבחר חמישי בדראפט.
במצב הסגל האומלל שלהם כיום – לאורלנדו יש סיכוי לבחור במישהו כמוהו בדראפט הבא.
עם ברוק לופז וכריס האמפריז הם יכולים לשכוח מזה…

ואגב שאקיל היה עדיין פאקטור גדול מאד באליפות של מיאמי עם מספרים של 20/10.

ורק בשביל להראות לך שלפעמים המצב הרבה יותר גרוע מקבוצה שבכוונה מעמידה סגל לא טוב כדי לבנות מחדש בעזרת הדראפט או מקום בתקרת השכר – הנה כתבה על כמה מהפעמים הידועות ביותר שבהן קבוצות ממש הפסידו משחקים בכוונה (!!!) כדי לשפר את מצבם לקראת הדראפט.
סיפור מוכר וידוע בליגה, רק קשה למצוא מי שיסכים לדבר על זה בגלוי –
http://espn.go.com/blog/truehoop/post/_/id/40780/when-tankers-tell-the-truth

מאור
מאור
04/10/2012 19:18:07

מנחם אני שואל ברצינות,אתה על תרופות או משהו???
האוורד רק גרם הרס באורלנדו?? תגיד אתה רציני איך אתה רוצה שאנשים יקחו אותך ברצינות אחרי דברים כאלה.
3 פעמים שחקן ההגנה של העונה ובכלל מטריה אווירית מטורפת,ממוצעים של 22 ו13 הביא אותם לגמר הנבא כמעט לבד..
תסתכל איך הם נראו אחרי שהוא נפצע,הפסידו לאינדיאנה ועפו בסיבוב הראשון עם כדורסל מביש.
עזוב אותך אני לא צוחק איתך אתה צריך לנהל אתר של דוקים לא של כדורסל

check this out
21/11/2013 0:19:11

Q4tuPE Say, you got a nice blog article.Really looking forward to read more. Really Cool.