הישג ענק: נבחרת צ'כיה של רונן גינזבורג מדיחה את טורקיה ועולה שלב / יניר רובינשטיין
סאטורנסקי וגינזבורג אחרי סל הניצחון של סאטי נגד רוסיה, 2018 (CBF/Vaclav Mudra)

הישג ענק: נבחרת צ'כיה של רונן גינזבורג מדיחה את טורקיה ועולה שלב / יניר רובינשטיין

כנגד כל הסיכויים, ועם סגל חסר, הישג יוצא מן הכלל לנבחרת צ'כיה שעלתה לשלב השני של אליפות העולם בסין לאחר משחק קבוצתי יפהפה נגד טורקיה שהסתיים בתוצאה 76-91. אפשר לנתח באריכות את תכנית המשחק של רונן גינזבורג שעשה בית-ספר לנבחרת הטורקית העדיפה בהרבה (לחצו כאן לניתוח של לפני המשחק וראיון עם גינזבורג). היה זה אחד המשחקים הכי "קבוצתיים" שראיתי בחיי.

סאטורנסקי שהביא את הסגנון האירופאי-קבוצתי לוושינגטון בחודשים שג'ון וול היה פצוע, הנהיג את הנבחרת הצ'כית בקור רוח. המהלך הכי אופייני מבחינתי היה עם בערך 3 דקות לסיום, ביתרון 6 בלבד לצ'כיה (לאחר שכבר הובילה ב-11 לפני רגעים ספורים) ועם לחץ על כל המגרש של טורקיה, סאטורנסקי קיבל את הכדור ב-top of the key עם פחות מ-3 שניות על השעון, אך בלי להילחץ לקח את הזמן שלו וחיכה ובסוף מצא את באלווין לאלי-הופ יפהפה שנכנס עם בערך 0.2 שניות לסיום השעון.

גינזבורג ניצל בחצי השני את ה-small ball של הטורקים לשחק על באלווין הסנטר שוב ושוב, וסאטורנסקי מצא אותו שוב ושוב לאלי-הופים וסלים קלים שלו ושל אודה. איליאסובה היה מתוסכל ולא זכה כמעט לזריקות נוחות כל המשחק, וכאשר שיחק בתור סנטר בהרכב הנמוך לא יכל למסה של באלווין. מנגד, ווילביקין במשחק שירצה בוודאי לשכוח, דווקא לאחר שהצטיין במשחק הקודם מהספסל, אכזב מאוד בתור שחקן פותח. ארדן, הסנטר של טורקיה היה נוראי, וצ'כיה ניצחה את קרב הכדורים החוזרים 26-41.

חלוקת הנקודות של הצ'כים הייתה יוצאת מן הכלל עם לא פחות מ-5 שחקנים בספרות כפולות והנמוך מביניהם סאטורנסקי אשר בחכמה רבה משך את תשומת לב ההגנה ואיפשר לחבריו להיכנס למשחק מוקדם. באלווין עם דאבל-דאבל 17 נק' ו-11 ריב', והרובן עם 18, סאטורנסקי עם 11 ו-7 אס', והמתאזרח האמריקאי שילב מהספסל עם 8 נק' ו-8 ריב' היה נפלא כאשר במשחק הקודם נגד יפן השחיל 6/7 מהשלוש והטורקים שוב ושוב סגרו עליו והוא מצא את חבריו שוב ושוב. למעשה, צ'כיה שיחקה עם שני רכזים בשלבים רבים.

צ'כיה ממשיכה לשלב הבא ותפגוש את ברזיל החזקה ביום שבת ותתמודד עם יוון או ניו-זילנד ביום שני.

שלהבת

יניר רובינשטיין (שלהבת) הוא כתב הופס בוושינגטון הבירה. לשאר כתבותיי נא ללחוץ על תמונת הכדור מימין.

לפוסט הזה יש 10 תגובות

  1. כל הכבוד לננו, שבנה לעצמו קריירה מוצלחת, בעיקר בחול. מקווה שגם בארץ הוא יקבל הזדמנות להצליח באחת הקבוצות הגדולות, או אולי אפילו בנבחרת. בהחלט ראוי לכך

כתיבת תגובה

סגירת תפריט