NORTH BY NORTHWEST – דרוג בתי ליגת ה- NFL / פריים טיים זק

NORTH BY NORTHWEST – דרוג בתי ליגת ה- NFL / פריים טיים זק

בלי ששמנו לב, הקיץ הגיע, עונת ה- NBA הסתיימה ואנו פחות מ-3 חדשים לפני פתיחת העונה של הליגה הגדולה והחשובה באמת…

הדראפט ומרבית פעילות הטריידים ומעברי השחקנים החופשיים כבר מאחורינו וסגלי הקבוצות מתחילים לקבל צורה. עוד נסקור וננתח לעומק במהלך הקיץ את הקבוצות השונות, המהלכים שעשו, מי התחזק ומי נחלש – אבל בינתיים, רק כדי לייצר תיאבון נסתכל על 8 הבתים של הליגה (4 ב- NFC ו-4 ב- AFC) וננסה להבין אילו מהם יהיו חזקים, שקולים ומעניינים יותר ואילו ירכזו פחות תשומת לב.

שימו לב שהבית החזק ביותר לאו דווקא כולל את הקבוצה החזקה ביותר (ספוילר – ה- AFC מזרח מדורג נמוך יחסית למרות שהפטריוטס הם אלופי הליגה) אלא מציג מספר קבוצות טובות, צפי למאבק צמוד ומעניין על תואר אלופת הבית עד לסיום העונה, וכנראה גם מספר קבוצות שיעלו לפלייאוף (שתיים ואולי אף שלוש, כפי שקרה לפני שנתיים, כאשר אטלנטה, ניו אורלינס וקרולינה עלו לפלייאוף מבית ה- NFC דרום).

ולמי שתהה לגבי הכותרת – NORTH BY NORTHWEST הוא שמו המקורי של סרטו הבלתי נשכח של אלפרד היצ'קוק שתורגם לעברית כ "מזימות בינלאומיות". הקשר לכתבה, כפי שתראו בהמשך הוא העובדה שאני צופה (המשך) מעבר של מרכז הכובד של הליגה לבתים הצפוניים והמערביים אשר בעונה שעברה שלחו 6 נציגות לפלייאוף, אחרי ששלחו רק 4 (המינימום האפשרי) לפני שנתיים, ולדעתי ישלחו השנה 7-8 קבוצות לתוך ינואר.

הקוורטרבקים המובילים של הליגה – מי יחייך בינואר?

 

אז קדימה – מתחילים בספירה לאחור (מהבית החלש לבית החזק ביותר):

8. NFC מזרח – הבית החלש ביותר לטעמי הוא דווקא בית ששלח שתי קבוצות לפלייאוף בעונה שעברה. שתי קבוצות בבית הזה נמצאות באופן כמעט רשמי בתהליך של בניה מחדש (ניו יורק, שוויתרה על אודל בקהאם ו-וושינגטון עם חור גדול בעמדת הק"ב). השתיים האחרות (פילדלפיה ודאלאס), שלמרות ההגעה לפלייאוף היו די בינוניות בעונה שעברה ולא נראה שהתחזקו משמעותית – במקרה של פילדלפיה ניתן לטעון אף שנחלשו בעקבות עזיבתו של ניק פולס, מה שמשאיר אותם חשופים במקרה של פציעה נוספת של קרסון וונץ. אם וונץ יישאר בריא שתי הקבוצות ייאבקו על מקום בפלייאוף אך לא נראה שיותר מאחת מהן תגיע לשם, וגם מי שתגיע לא תעשה שם יותר מדי.

7. AFC מזרח – ניו אינגלנד ועוד שלוש… וזה לא יישתנה השנה. הבית הזה אמנם מכיל את אלופת הליגה אך השיג את כמות הנצחונות הקטנה ביותר בעונה שחלפה (28) וגם השנה יהיה הבית הצפוי ביותר. הג'טס התחזקו מעט (עם לבאון בל שהגיע מפיטסבורג) והבילס יהיו שוב סימפטיים וקשים להכנעה (על הדולפינס אין מה לדבר – הם מועמדים בעיקר לבחירה הראשונה בדראפט) בזמן שהפטריוטס ישייטו לאליפות הבית ולעוד ריצת פלייאוף של טום בריידי בעשור החמישי לחייו, למרות שחסרונו של רוב גרונקובסקי בהחלט יורגש.

6. AFC דרום – גם כאן, בית ששלח שתי קבוצות לפלייאוף בשנה שעברה (יוסטון ואינדיאנפוליס) ואף השיג את מספר הנצחונות הגדול ביותר בשנה שעברה (35) נראה לי אחד החלשים יותר עם פתיחת העונה הזו. ג'קסונוויל שבילתה בתחתית הבית תשתפר קצת עם ניק פולס במקום בלייק בורטלס בתפקיד הקוורטרבק אבל לא מספיק כדי לאיים על הפלייאוף, טנסי תמשיך להיות תקועה בשום מקום ויוסטון תחלש משמעותית אחרי שלא הצליחה לחזק את קו ההתקפה שהיה נקודת התורפה הבולטת שלה בשנה שעברה (צפו לעוד עונה עם מספר חד ספרתי של משחקים של דשון ווטסון המסכן). אינדיאנפוליס, שהיתה ההפתעה המרעננת של העונה שעברה רק התחזקה במהלך הפגרה (דווין פאנצ'ס כתופס וג'סטין יוסטון בפאס-ראש) ואם אנדרו לאק יישאר בריא תיקח את הבית בקלות.

5. NFC דרום – הבית שנראה לרבים (כולל כותב שורות אלו) כבית החזק ביותר בליגה עם פתיחת העונה שעברה אכזב בגדול – קרולינה ואטלנטה (שהיו נראות שתיהן כמועמדות לסופרבול) התמוטטו במהרה, טאמפה ביי הציגה תצוגות ספקטקולריות של שלומיאליות, מה שאפשר לניו אורלינס לשייט בבטחה למאזן הטוב ב-NFC, רק כדי לשבור שוב את לב האוהדים בהפסד האומלל בגמר החטיבה. השנה המצב אמור להשתפר מעט – אטלנטה שמרה על מרבית נכסיה וכנראה לא תחווה שוב רצף פציעות כה אומלל, כך שמאט ראיין יוכל להפעיל את ההתקפה תוך ידיעה שלא בכל פוזשן נגדי ההגנה תספוג נקודות. קרולינה כנראה לא תתפרק שוב (אם הכתף של קאם ניוטון תחזיק מעמד) כפי שקרה בחצי השני של העונה שעברה. העובדה שניו אורלינס נחלשה מעט (בגלל עזיבתו של מארק אינגרם ובעיקר עוד שנה לפז"מ של דרו בריס) מבטיחה מאבק יותר שקול ומעניין על ראשות הבית. עדיין כנראה שניו אורלינס תעלה לפלייאוף ואולי תתווסף אליה עוד נציגה מהבית המעניין הזה.

4. NFC מערב – גם בית ה- NFC מערב שלח שתי נציגות לפלייאוף בעונה שעברה (הראמס והסיהוקס) שאחת מהן גם היתה כידוע נציגת ה- NFC בסופרבול. סיאטל השלימו את תהליך החלפת המשמרות שהחלו בו בעונה שעברה ועם ראסל ווילסון בחוזה חדש ומשופר יכולים להגיע רחוק. הראמס כנראה לא יקבלו עוד עונה מדהימה כזו מטוד גרלי אך יש להם מספיק יכולות וכשרון כדי להגיע שוב לפלייאוף וגם לעשות שם ריצה עמוקה. גם סן-פרנסיסקו תשאף להגיע לפלייאוף, ועם עונה בריאה של ג'ימי ג'י וכמה חיזוקים מעניינים (ובעיקר שיפור בפאס ראש עם די פורד המנוסה וניק בוסה הרוקי המבטיח) היא בהחלט יכולה להגיע לשם. אריזונה תהיה זו שתצפה בעניין מבחוץ.

3. AFC צפון – בתחילת העונה שעברה היה נראה שפיטסבורג תיקח את הבית בהליכה אך הבעיות שלהם בחדר ההלבשה והתחיה המפתיעה של בולטימור עם החלפתו של ג'ו פלאקו בלאמאר ג'קסון שלחה את הרייבנס לפלייאוף ואת פיטסבורג לקיץ ארוך ומלא מחשבות. השנה פיטסבורג התנקתה משאריות העבר (אחרי ששלחו לקבוצות אחרות את לבאון בל ואנטוניו בראון) ומציגה צוות צעיר (חוץ מביג-בן הנצחי) ורענן שאמנם מכיל פחות כישרון וכוכבים אך (בפוטנציה) יותר לכידות ורוח לחימה. הרייבנס יהיו קשים להכנעה גם השנה אך סביר שייסוגו מעט אחרי שהקבוצות ילמדו את התקפת הריצה שלהם (אלא אם ג'קסון יעשה במהלך הקיץ התקדמות פלאית בכישורי המסירה), אבל הסיפור הגדול בא דווקא מקליבלנד – הבראונס האומללים-לשעבר הציגו קבוצה צעירה ומצוינת בראשות בייקר מייפילד ועם רכישתו של אודל בקהאם, קארים האנט וחיזוקים נוספים יהיו אחת הקבוצות הטובות ב- AFC. אני צופה מאבק צמוד בינם לבין פיטסבורג על המקום בפלייאוף – ובהחלט יש מצב ששתיהן תגענה לשם.

2. AFC מערב – הבית שכלל את שתי הקבוצות החזקות ב- AFC בעונה שעברה (לפחות עד הפלייאוף), יהיה כזה כנראה גם השנה. קנזס סיטי נחלשה מעט עם עזיבתו של קארים האנט בסוף העונה שעברה, האיבוד של צמד הפאס-ראשרים שלה (פורד ויוסטון) בפגרה וההשעיה הצפויה של טייריק היל – אך כל עוד פטריק מהומס נמצא מאחורי הסנטר הם עדיין מועמדים לסופרבול. סן-דייגו לא עשתה מהלכים מיוחדים בפגרה אך שמרה על רוב הנכסים שהביאו אותה למאזן מצוין בעונה הקודמת ותקווה לעקוף את הצ'יפס ולזכות באליפות הבית, מה שיאפשר להם מסלול יותר קל בפלייאוף. שתי הקבוצות הללו יגיעו כמעט בוודאות לפלייאוף. דנבר ואוקלנד, ששתיהן התחזקו במהלך הפגרה (דנבר עם ג'ו פלאקו המנוסה כקוורטרבק ואוקלנד שרכשה בין היתר את אנטוניו בראון מפיטסבורג) ינסו להקשות עליהן ויצליחו מעט יותר מבעונה שעברה אך כנראה יישארו בחוץ גם הפעם.

1. NFC צפון – עוד בית שאכזב בעונה שעברה כאשר שתי מועמדות לסופרבול (גרין ביי ומינסוטה) כשלו ואפשרו לשיקגו המפתיעה לזכות באליפות הבית ולייצג אותו בפלייאוף. השנה ככל הנראה המצב יהיה קצת שונה. ארון רוג'רס, חמוש במאמן חדש והמון מוטיבציה, לא יסכים לבלות עוד שנה מחוץ לפלייאוף, מינסוטה גם היא מקווה להשיג החזר על ההשקעה הגדולה שלה בקירק קאזינס (שלא הניבה פרי בשנה שעברה) ויהיו יותר קשוחים ומגובשים השנה. שיקגו תנסה להגן על תוארה בתקווה (שכנראה לא תתממש, גם בשל אבדן של כמה שחקני מפתח) לשחזר את ההגנה הפנומנלית שלה משנה שעברה ושאיפה (שדווקא יש לה סיכוי לא רע) לשפר את ההתקפה מאחורי עוד שנת התבגרות של מיץ' טרוביסקי. בסה"כ צפוי כאן מאבק תלת-ראשי מרתק על ראשות הבית ובהחלט ייתכן ששתיים ואולי אף שלוש קבוצות ממנו יעלו לפלייאוף. דטרויט, שתהיה בכל זאת יותר טובה מבעונה שעברה (עם צמד פליטי הפטריוטס טריי פלאורס ודני אמנדולה), תמשיך לנסות לבנות את עצמה לעתיד.

לפוסט הזה יש 16 תגובות

 1. תודה רבה הודי! בעיניי הNFC מערב צריך להיות מדורג גבוה יותר. הניינרס התחזקו משמעותית (גארופולו לכשעצמו הוא חיזוק אדיר ביחס לעונה שעברה שבה בקושי נטל חלק) ויחד עם הראמס הנפלאים צפוי מאבק רציני על ראשות הבית. מה גם שמצפה לניינרס לוח משחקים קל יותר. גם סיאטל היא תמיד מועמדת להגיע לפלייאוף ובעיניי הבית שלהם חזק יותר מהAFC צפון. פיטסבורג ובולט יצור נחלשו משמעמות באוף-סיזן ואני צופה ניצחון לקליבלנד על ראשות הבית

  1. עידו – בדרוג הראשוני שלי אכן הבית היה מדורג גבוה יותר אך במבט נוסף אני לא בטוח שהניינרס יהיו מספיק חזקים כדי לאיים על שתי המובילות (גם עם גארפולו היו די בינוניים בשנה שעברה… סליחה רביב) ויש גם לזכור שאריזונה תהיה השנה כנראה אחת הקבוצות החלשות בליגה (אלא אם מאריי יפתיע בפריצה מואצת בסגנון מהומס

 2. ראשית, אני חייב לשבח אותך על הכותרת. זה כנראה הסרט האהוב עלי של היצ'קוק והסצינה בשדה התירס היא אייקון קולנועי.
  .
  לדעתי הקבוצה הראשית שתיקח השנה צעד אחורה היא קנזס סיטי. הבעיות סביב התופס הבכיר שלהם והיחלשות ההגנה (עם החלפת כל צוות האימון בצד הזה של המגרש) ייגרמו להם יותר בעיות מאשר הם היו רגילים מאז הגיע אנדי ריד לקבוצה. מהומס כנראה יהיה מדהים כהרגלו, אבל צריך לקוות שנשארו לו מספיק כלי נשק מהעונה הקודמת, כי עם ההגנה שנותרה העבודה שלו תהיה קשה הרבה יותר.
  .
  NFC צפון – השאלה הגדולה בבית תהיה איך רודג'רס יקבל את המאמן החדש שלו, לאחר שכבר הספיק להיפצע לפני תחילת האימונים (המאמן, לא רודג'רס). כרגע כל הסימנים מראים שהוא יוצא נגד השיטה ההתקפית שלו, מה שמבטיח הרבה בעיות בגרין ביי.
  לגבי הברס – העמדה היחידה שנחלשה בהגנה היא עמדת הסלוט קורנר, שגם אליה הביאו שחקן שהקבוצה מאוד מעריכה. עם כבר, ההגנה תהיה שנה חזקה יותר, לאחר שהרוקים של העונה הקודמת (רוקוואן סמית' ובילאל ניקולס) ייכנסו יותר לעניינים. השאלה המרכזית שם תהיה בהתקפה, והשאלה החשובה תהיה בהקשר להתקדמות של טרוביסקי עם השיטה והיכולת שלו לקרוא הגנות יריבות. על הנייר יש להם את אחת הקבוצות הטובות בליגה, השאלה אם זה יבוא לידי ביטוי במגרש.

 3. איזו כותרת!!!!!!!!!!!!!! ממש גאוניות.

  איזו הפתעה!!!!!!!!!!!!!!!! אני בעל האתר ולא היה לי מושג שאתה עובד על פוטבול.

  איזה וולקאם!!!!!!!!!!!!!!!! אחרי ה-NBA יש כזה VACUUM כמו ביום השחרור מהצבא, והפוסט הזה קצת גאל אותנו מהדכאון של ריקנות. איזה כיף שהפוטבול מתחיל. כאן מרגישים זאת על כל צעד ושעל. אני קופץ לקלמסון פעם בשבוע (אני דג שם, ותמיד עוגן לאיזה שעה להסתובב ולרחרח) ועתה מרגיש פוטבול באוויר. אלופת המכללות איבדה הרבה שחקנים, אבל עם הקוורטרבק שלה היא מסוגלת להכל.

  אני מסכים ש-NFC מזרח הוא דיבחיזיה חלשה, אבל בניו יורק ג'איינטס חייב לבוא מהפך. היא מתחילה להיראות יותר ויותר כמו הניקס, והקהל של ניו יורק מאבד את סבלנותו.

  תודה זאק!!!!!

 4. מה זה משנה, דירוגים תחילת עונה… בסופו של דבר הפטריוטס (בפעם האלף…) משחקים על התואר.
  דרך אגב ישנה תוכנית של פייסבוק: Brady vs Time שמלווה את בריידי בעונת ההפססד שלו לפני שנתיים (השנה עשו על קארי והפסיד בגמר עם הווריורס). אולי שאר קבוצות ה-NFL יפנו לעונה נוספת על בריידי

 5. פוטבול בייבי, איזה כיף לקרוא וכיף להבין שאוטוטו מתחילים עונה
  אמנם אני לא מסכים עם רוב הדברים אבל זה בגלל שאני לא מבין כלום
  תודה!

 6. אתה באמת חושב שהדולפינס מועמדים לבחירה הראשונה? הם סופסוף נפתרו מראיין טאנאהיל והביאו ק"ב עם פוטנציאל – ג'וש רוזן.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט