אירועי דיומא – 18.05.2019

היום – מחזור אחרון בבונדסליגה, שיכריע מי תהיה אלופה – באיירן או דורטמונד.

כדורגל

אנגליה – גמר הגביע /אדר בר דוד

19:00 מנצסטר סיטי – ווטפורד (ספורט1). אחרי שעשתה צ'ק על גביע הליגה ועשתה צ'ק על האליפות במחזור הסיום מול ברייטון, הקבוצה של פפ גוארדיולה רוצה להשלים טרבל מקומי. אמנם המטרה העיקרית והגביע הבאמת חשוב היה זה עם האוזניים הגדולות של ליגת האלופות אבל עונה עם טרבל לבטח לא יכולה להיחשב כמאכזבת. ליברפול משכה את סיטי עד הקצה ורק 98 נק' מ-114 אפשריות איפשרו אליפות שנייה ברציפות. בדרך לוומבלי התכולים לא נתקלו ביריבות מרשימות במיוחד – ברייטון בחצי הגמר וסוונסי ברבע לא עשו לה חיים קלים אבל בין המשחקים במסגרות השונות היא צלחה גם את זה. ווטפורד, שהיתה מועמדת לירידה בתחילת העונה, עשתה עונה מפתיעה ויפה כשהיא מסיימת במרכז הטבלה ומבטיחה הישארות הרבה לפני סיומה. היא אמנם סיימה עם 3 הפסדים רצופים אבל המשחק היום הוא המשחק הבאמת חשוב שלה. ווטפורד הדיחה את וולבס בצורה דרמטית בחצי הגמר לאחר הארכה ואת קריסטל פאלאס הרבע הגמר. 9 המפגשים האחרונים בין הקבוצות הסתיימו בניצחון של סיטי בהפרש שערים מצטבר של 32:6. גם היום יחסי הכוחות ברורים לחלוטין אבל הקלישאה אומרת שלגביע חוקים משלו, בטח כשמדובר בגביע האנגלי.

בונדסליגה – מחזור 34 ואחרון / ניר מועלם

כל המחזור משוחק באותה השעה – 16:30 , היורדות כבר נקבעו ( נירנברג והאנובר יורדות אוטומטית ואילו שטוטגארט הולכת למשחקי המבחן) , ומה שנישאר פתוח הוא מאבק האליפות בין באיירן לדורטמונד ומשחקי מיקום על הכרטיס האחרון לליגת האלופות ועוד 2 לליגה האירופית.

16:30 באיירן מינכן – פרנקפורט, ספורט 2 : לבאיירן מינכן מספיק תיקו ביתי מול פרנקפורט כדי לזכות באליפות אך פרנקפורט לעומתה חושבת על כרטיס לליגת האלופות ולכן היה תהיה חייבת לנצח את המשחק מול באיירן ולקוות למעידה של לברקוזן וגלאדבך, כי במקרה שאחת מהן מנצחת אז לא משנה התוצאה של פרנקפורט והיא לא תהיה בליגת האלופות, אך בלי קשר מקומה בליגה האירופית גם כן לא מובטח כי וולפסבורג מפגרת אחריה ב-2 נקודות בלבד ולכן ניצחון של וולפסבורג עם הפסד של פרנקפורט ואז פרנקפורט מחוץ לאירופה, אפילו בסיטואציה בה פרנקפורט מפסידה והופנהיים מנצחת אז הופנהיים תחלוף על פניה. באיירן בתקופה נהדרת מגיעה אחרי 0-0 מול לייפציג ואחרי שהפסדה האחרון היה בתחילת פברואר, מנגד פרנקפורט קורסת לאחרונה בגלל העומס והיא עם 2 הפסדי ליגה רצופים וללא ניצחון ליגה כבר חמישה מחזורים רצופים. הימור – באיירן מנצחת בבית וסוגרת את הסיפור ואילו פרנקפורט ככל הנראה לא תהיה באירופה בעונה הבאה.

16:30 גלאדבך – דורטמונד, ספורט 3 : גלאדבך במקום ה-4 במרחק של 2 שערים בלבד מלברקוזן, דבר שיכול לשחק תפקיד מרכזי לבסוף. ולכן היא חייבת לנצח בבית את דורטמונד ואם אפשר אז גם בהפרש גבוה. מה שכן, גם במקרה של הפסד לדורטמונד מקומה באירופה ככל הנראה מובטח(הפרש שערים של 10 בינה לבין וולפסבורג ועם הפרש של 3 נקודות). מנגד דורטמונד חייבת לנצח ולקוות להפסד של באיירן כדי לזכות באליפות, דבר שככל הנראה לא יקרה, אבל הם יהיו חייבים לנצח כדי להשאיר לעצמם סיכוי. גלאדבך חזרה לנצח במחזור האחרון עם 4-0 על האחרונה בטבלה נירנברג, ומנגד דורטמונד גם כן ניצחה במחזור האחרון 3-2 את דיסלדורף אחרי 2 משחקים ללא ניצחון בליגה. הימור – גלאדבך לא יפסידו את המשחק אך אני גם לא בטוח שהם ינצחו אותו, לכן אהמר על תיקו.

16:30 הרטה ברלין – באייר לברקוזן, ספורט 1 : הרטה לא תירד ליגה ולא תגיע לאירופה כך שמבחינתה זה משחק לפרוטוקול בלבד, ומנגד לברקוזן מאוד תלויה בו, כי היא כרגע במקום ה-5 בהפרש 2 שערים מגלאדבך ולכן תהיה חייבת לנצח בהפרש גבוה או לקוות למעידה של גלאדבך וזאת בכדי להגיע לליגת האלופות ולקבל על הדרך מענק כספי גבוה מאוד. הרטה מגיעה אחרי 2 ניצחונות רצופים, ואילו לברקוזן שהייתה תלויה רק בעצמה במחזור האחרון בעטה בדלי ועשתה רק 1-1 ביתי מול שאלקה מתחתית הטבלה ובכך במקום להיות תלויה בעצמה היא תהיה תלויה בגלאדבך(יש כאלו שיאמרו שגם לברקוזן תלויה בעצמה כי ניצחון אסטרונומי שלה על הרטה והיא תעבור את גלאדבך אבל עדיין). הימור – לברקוזן תעשה את העבודה ותנצח ואף תגיע לליגת האלופות.

16:30 ורדר ברמן – לייפציג : משחק לפרוטוקול בלבד בין הרטה שסיימה את העונה ולא תגיע לאירופה לבין לייפציג שתסיים שלישית ללא קשר לתוצאה היום. הרטה מגיעה אחרי ניצחון במחזור האחרון 1-0 על הופנהיים ואילו לייפציג מגיעה אחרי שתי תוצאות תיקו רצופות וללא הפסד ליגה מה-19/1. הימור – משחק שלדעתי יסתיים בתיקו.

16:30 מיינץ – הופנהיים : מיינץ סיימה את העונה מבחינתה ואילו הופנהיים עדיין נלחמת על אירופה אבל היא לא תלויה בעצמה והיא תגיע לליגה האירופית רק אם יקרו 3 דברים: 1. היא תנצח, 2. וולפסבורג לא תנצח, 3. פרנקפורט תפסיד. במידה ואחד מהשלוש לא מתרחש אז היא תראה את הליגה האירופית מהטלוויזיה בעונה הבאה. מיינץ ניצחה במחזור האחרון במפתיע 2-0 את פרנקפורט בחוץ ואילו הופנהיים בכושר גרוע ומגיעה אחרי הפסד מפתיע 1-0 לורדר ברמן והיא כבר שלושה משחקים ללא ניצחון. הימור – מיינץ מנצחת וסוגרת את חלום הליגה האירופית של הופנהיים.

16:30 וולפסבורג – אוגסבורג :  משחק מאוד חשוב לוולפסבורג כאשר היא במאבק על הכרטיס לליגה האירופית אך היא לא תלויה בעצמה, צריך לציין שבמידה וקורה נס והיא מנצחת היא יכולה להגיע גם לליגת האלופות. אז כדי להגיע לליגת האלופות היא צריכה ש: לברקוזן וגלאדבך יפסידו וגם שפרנקפורט לא תנצח ואם אפשר אז שהיא גם תפסיד, ובנוסף היא צריכה לנצח ולסגור פער של 10 שערים מול שלושת הקבוצות, דבר שלדעתי לא אפשרי ולכן נעבור לדבר היותר אפשרי והוא השגת הכרטיס לליגה האירופית וכדי שזה יקרה היא צריכה שכמה דברים יקרו: 1. היא חייבת לנצח, 2. היא חייבת שפרנקפורט תפסיד. אם שני הדברים האלו קורים אז היא בליגה האירופית, חשוב לזכור שפרנקפורט משחקת מול באיירן מינכן בחוץ, דבר שיכול מאוד לקרות, בנוסף אם פרנקפורט במקרה מפתיעה את באיירן ומשיגה תיקו אז עדיין תיאורטית וולפסבורג יכולה להגיע לליגה האירופית אך היא תהיה חייבת לנצח 12-0 כך שזה יפה תיאורטית אך לא מעשית. הימור – וולפסבורג מנצחת ולאור ההימורים שלי היא גם תגיע לליגה האירופאית.

הטבלה עם ההימורים שלי:

 1. באיירן מינכן – האלופה.
 2. דורטמונד
 3. לייפציג
 4. לברקוזן – הגעה לליגת האלופות.
 5. גלאדבך – שלב הבתים בליגה האירופית.
 6. וולפסבורג – הגשלב הפליאוף בליגה האירופית.
 7. פרנקפורט – תראה את המפעלים האירופאיים מהבית.

סרייה א' – מחזור 37 / ניר מועלם :

16:00 אודינזה – ספאל, 2 ONE : תגידו מזל טוב לספאל שנשארה במחזור האחרון ליגה באופן סופי אחרי מסע משחקים נהדר שכלל 6 ניצחונות מ-9 משחקים אחרונים. לעומתה, אודינזה נמצאת במצב לא פשוט כאשר היא אומנם נמצאת מעל הקו האדום במרחק 2 נקודות אך היא עדיין יכולה לרדת ליגה, למזלה אפשר לציין שאמפולי שמתחת לקו האדום צריכה לשחק מול טורינו ואינטר שנלחמות על אירופה כך שבכלל לא בטוח שהיא תצליח לצבור נגדן נקודות, אך חשוב לזכור שבמחזור הבא והאחרון אודינזה תשחק מול מילאן שנלחמת גם היא על אירופה כך שזהו משחק הבית האחרון והמשחק הכי נוח מבחינתה בו היא יכולה לקחת נקודות שישאירו אותה בליגה( בנוסף אציין שבמאזן הפנימי בין אודינזה לאמפולי, מי שמובילה היא דווקא אמפולי). אודינזה ניצחה במחזור האחרון 3-1 בחוץ את פרוזינונה ואילו ספאל הפסידה במחזור האחרון 2-1 בבית לנאפולי. אודינזה לוקחת את רוב הנקודות שלה העונה בבית והיא עם 7 ניצחונות בבית, 5 תוצאות תיקו ו-6 הפסדים. הימור – אודינזה חייבת ניצחון כדי להישאר בליגה ואני מאמין שהיא גם תשיג אותו.

19:00 גנואה – קליארי, 2 ONE : קרב תחתית לוהט בין גנואה שנמצאת נקודה מעל הקו האדום לבין קליארי שנמצאת 5 נקודות מעל הקו האדום ואולי אף ניתן לומר שהיא ניצלה למרות ששני הפסדים במחזורים הקרובים יכולים לסבך אותה אבל אני לא מאמין שאמפולי תנצח את שני המשחקים שנותרו לה, כך שאני כבר יכול לומר שהיא ניצלה. גנואה נמצאת בבעיה גדולה מכיוון שהיא בכושר גרוע מאוד והיא עם 8 משחקים ללא ניצחון, מנגד קליארי במצב לא טוב גם כן ועם 3 הפסדים רצופים בליגה. במאזן הפנימי בין גנואה לאמפולי היא מובילה על אמפולי לכן ניתן לומר שהיא אפילו מובילה על אמפולי ב-2 נקודות ולא אחת כמו שרשום, אך במחזור האחרון גנואה יוצאת למשחק חוץ קשה מול פיורנטינה ולכן היא תהיה חייבת לנצח היום את קליארי. הימור – אני חושב שהמשחק הזה יסתיים בתיקו שיתן אוויר נוסף לגנואה וישאיר סופית את קליארי(כנראה)

21:30 סאסואולו – רומא, 2 ONE : הקרב של רומא על ליגת האלופות נמשך והפעם היא יוצאת לאיצטדיון מפאי ברג'יו אמיליה, ליד ההרים בשביל לחזור לעיר הבירה עם 3 נקודות חשובות מאוד. סאסואולו למעשה סיימה את העונה ולא תגיע לאירופה וגם לא תירד, מנגד רומא במאבק קשה עם מספר קבוצות על מקום באירופה כאשר היא כרגע נמצאת במקום ה-6 עם 62 נקודות, בדיוק כמו מילאן שמעליה אך במאזן הפנימי מול מילאן היא מפגרת, והיא נמצאת גם 2 נקודות מעל טורינו שבמקום ה-7 שלא מוביל לאירופה. חשוב לציין שהפער בין רומא לאטאלנטה שבמקום ה-4 שמוביל לליגת האלופות עומד על 3 נקודות ובמקרה של ניצחון היא תשווה את מספר הנקודות שלה לזה של אטאלנטה, אך שימו לב לזה: המאזן הפנימי שלהם הוא שווה כי בשני המשחקים הם סיימו בתיקו של 3-3 כך שבמצב כזה אנו עוברים אל הפרש השערים הכולל שלהן בליגה ושם אטאלנטה מובילה ב-12 שערים ולכן גם במקרה של ניצחון היא לא תעלה למקום ה-4 והיא כבר לא תלויה בעצמה, אך היא עדיין חייבת לנצח כדי להשאיר לעצמה סיכוי להגיע לליגת האלופות, במיוחד שאטאלנטה פוגשת את יובנטוס בראשון. סאסואולו מגיעה אחרי הפסד 3-2 לטורינו ואילו רומא אחרי 2-0 ענק על יובנטוס. הימור – רומא תנצח את המשחק ותלחיץ עוד קצת את: אטאלנטה, אינטר ומילאן.

 

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

ג'ירו ד'איטליה – קטע 8

קטע 7 של אתמול היה בנוי עבור קבוצת בריחה, ואחת כזו, שכללה כמה מטפסים מצויינים, אכן שלטה בו ברובו. העובדה שחוזה חואקין רוחאס היה חלק מהבריחה, בעוד הוא עדיין מצוי כרגע גבוה ב-GC, הביא למתח עם הפלוטון שחשש מחילופי גברי בראשות המירוץ. לפיכך הפלוטון שמר על מרחק בטוח יחסית, על מנת למנוע מהתרחיש הזה לקרות. לקראת הסיום, היה זה הספרדי פז'ו בילבאו שברח לקבוצה, והמשיך עד הניצחון בקטע. טוני גלופאן ודווידה פורמולו השלימו את הפודיום. בילבאו הוא מטפס מצויין, עם כמה וכמה נצחונות בקטעים במירוצי וורלד טור בעבר. הוא אמור בהמשך לסייע לחבר קבוצתו, מיגל אנחל לופז, בקטעי הטיפוס הקשים שעוד צפויים לנו. עוד התבשרנו אתמול על שתי נטישות של המירוץ. הראשונה הייתה של אחד המאיצים המובילים במירוץ, פרננדו גביריה, שפרש עקב כאבים בברכו. השנייה, של לורנס דה פלוס הצעיר מיומבו ויסמה, צפוייה להוות מכה עבור פרימוז רוגליץ', שדה פלוס היה אמור להיות הסייען הראשי שלו בקטעי ההרים. הקטע לא שינה מהותית את תמונת ההובלה במירוץ, כשוולריו קונטי עדיין בראש ואחריו רוחאס (1:32+), קארבוני (1:41+), נאנס (2:09+), מדואס (2:17+), אנטיונס (2:45+), מסנאדה (3:14+), סרי (3:25+), אמאדור (3:27+) ואומן (4:57+).

קטע 8, הקטע הארוך ביותר במירוץ (239 ק"מ), הוא קטע גבעי מאד בחלקו השני, עם סיום שטוח בעיר פזארו אחרי ירידה מסוכנת. יכול בהחלט להסתיים במיאוץ לקו של אול אראונדרים כמו יואן, דמאר, ניצולו או מקארתי. אלא שכדאי לשים לב לקטע הזה מסיבה אחרת – הוא מתנהל ברובו על קו חוף הים האדריאטי. רוחות הצד בתוואי כזה עשויות להביא לפיצולים בפלוטון ולדרמות שיכולות להשפיע גם על תמונת ה-GC. שידור ביורוספורט מ-14:05.

הטור של קליפורניה – קטע 7 ואחרון

קטע 6 היה קטע המלך של המירוץ, עם הטיפוס הקשה להר בולדי. זה התחיל עם התקפה של מקס שכמן, שפירקה את מוביל המירוץ, טי ג'יי ואן גרדרן. זה המשיך עם התקפת נגד של בן קבוצתו הצעיר של ואן גרדרן, הקולומביאני סרחיו היגיטה, שנראה בנקודה זו חזק מכולם. היחיד שהצליח להיצמד להיגיטה היה הסלובני טאדיי פוגאצ'אר. השניים המשיכו בקרב צמוד עד הסיום, כשהקולומביאני מנסה לנער את הסלובני ללא הצלחה. בפנייה האחרונה לפני הסיום, פוגאצ'אר עקף את היגיטה מהצד הפנימי (עקיפה שהזכירה מהלכים של פורמולה 1) וזכה בקטע על הקו מול יריבו. ג'ורג' בנט וריצ'י פורט הגיעו מעט אחר כך. פוגאצ'אר עלה בעקבות הניצחון בקטע לראשות המירוץ לפני היגיטה, והוא הבטיח למעשה את הזכייה במירוץ, היות וקטע היום הוא קטע למאיצים. הזכייה הצפוייה של הסלובני בן ה-20 מצטרפת לזו שבטור של אלגראבה בתחילת השנה, ונראה שצומח לנו כוכב גדול (המצטרף גם להצלחה של בן ארצו, פרימוז רוגליץ'). פוגאצ'אר מוביל כעת במירוץ לפני היגיטה (16+), אסגרן (20+), בנט (29+), פורט (41+), ספילאק (1:03+), הנסן וגרוסשארטנר (1:18+), ואן גרדרן (1:22+) ודניס (1:23+).

קטע 7, הקטע הנועל של המירוץ, אמנם כולל מספר טיפוסים במהלכו, אך מסתיים במישור. זה יהפוך אותו למתאים למאיצים מסוגם של סאגאן, יאקובסן, פיליפסן, קבנדיש ובוהאני. בכל מקרה, לא צפוייה להיות לו השפעה על התוצאה הכללית במירוץ, ופוגאצ'אר כאמור צפוי לחגוג את הזכייה בו. שידור ביורוספורט ב-22:00.

 

לפוסט הזה יש 45 תגובות

 1. יש רק משחק אחד שמעניין אותי היום וזה משחק הפרידה של ריברי ורובן
  מקווה שיהיה מהנה ורב שערים ושבסוף באיירן לוקחת כמובן את האליפות.

  1. תודה ניר
   נראה שהשנים יקבלו סטנדינג אובישן גדול במיוחד בסוף המשחק.
   מגיע לשניהם והם חרוטים לנצח בהיסטוריה המפוארת של באיירן….

 2. מחמל נפשי פול פוגבה הוא עכשיו חאג' אחרי שעשה כמה ספרינטים מסביב לכעבה במכה.
  שאללה ייקח אותו ומהר למקום אחר…..

   1. אם לא הייתי רואה את התמונה, לא הייתי מאמין כמה שאני צודק לגביו.
    בינתיים באיין מובילים 1:0 ונפסל גול יפה מאד בגלל הוואר. לפעמים זה משגע אותי החנטריש הזה.

     1. מי שם גול?
      פראנק ריברי הגדול, עבר בין שני מגינים כאילו היו אוויר והבקיע מול השוער.
      איך נותנים לשחקן כזה ללכת?
      וגם קיבל צהוב מהשופט ואחרי זה נתן לו חיבוק.
      איזה מותק ואני כבר מתגעגע…

     2. יההההההההההה, ועכשיו גם רובן שם אחד קטן והחגיגה מושלמת.
      גם אליפות וגם משחק פרידה עם שני הגולים של הכוכבים שעוזבים.
      שירה אדירה ביציאים.

    1. 4-1 ואני לא רואה את זה בורח מבאיירן.
     ברכות על האליפות.

     אגב, התברר לי דרך האפליקציה שאני משתמש בה שגם מקום 7 בבונדסליגה הולכת לליגה האירופית, ובמצב כזה פרנקפורט לא תראה מהבית את האירופית אלה תשחק בה.

     1. תודה. יש לי דמעות כמו לריברי שמתחבק ומתנשק עם כולם. הרבה שחקנים שם בוכים כי זו הפעם האחרונה (בלי גביע) שהם משחקים ביחד. רפינה בוכה וריברי ובוטאנג. כולם שמחים ועצובים.

     2. עזיבת רובן טבעית אבל למה ריברי? הוא נתן עונה טובה. לא מצויינת אבל טובה. יכול לעלות מהספסל במחציות שניות, להביא שינוי כפי שהיה השנה לא פעם. למה לתת לו ללכת? זו שטות שאין כדוגמתה!

     3. חגיגות עכשיו במינכן, שני העולים האחרונים אבל לא החביבים רובן ואחריו ריברי ובסוף הקפטן נוייר. ריברי ורובן כמובן מקבלים את מירב התשואות. שנה הבאה באיירן תהיה שונה. לא לגמרי ברור לי עם חמאס ישאר. אולי יחזור למדריד? אני חושב שגם אולי פורש ואז רומיניגה יצטרך להמציא את באיירן מחדש ולהתחיל בהגנה שלא היתה מספיק טובה לאלופות.

 3. מבחינת רוכבי הדירוג הבללי ,לתת לחוזה חואקין רוחאס להתברג בצמרת הדירוג זו טעות קריטית

  רוחאס הוא אחד השענים הבודדים בספרד שיודעים לטפס , היא רוכב נגד שעון מצוין .
  ומאחר והוא ספרדי אין לו ברירה הוא חייב לטפס …
  מי שלא מאמין שישאל את חניבעל איך מגיעים מקרתגו לרומא…
  מי שלא רוצה את רוחאס ברומא עם החולצה הצהובה…(ורודה…) מה זה משנה….
  כדאי שיתחיל לצמצם ,ולריו קונטי גם בקטעי ההרים ימשיך לדבר ,תשאלו את תומי פוקלר איך הצהובה נתנה לו כנפיים…
  אז כל עוד שקונטי וקבוצתו יתאמצו ומיביסטאר קב מטפסים קלאסית ימשיכו לעבוד בשביל רוחאס קאראפאז ובטנקור לאוכבי הדירוג הכללי רוליץ סיימון ניבאלי וכדומה תהיה בעיה לא כל רוכב הוא סיימון שמתפרק אחרי הנגש…
  רוחאס בודאות לא ,אולי קונטי וקרבוני ושות…
  אבל לא רוחאס.
  לרוכב כזה לא נותנים כזה פור ,אפילו לא אם קוראים לך ניבאלי…שיכול לסגור פערים מטורפים על הרבה מאד רוכבים אך לא על רוחאס.

  1. 235 ק"מ וכלב אחד…
   ישב על הגלגל של אקרמן ,רגל פה רגל שם…
   כלב ערמומי כל הכבוד , 62 קג מנצחים את ה 78 קג של פסקל אקרמן .
   על וויוויאני אני בכלל לא מדבר…

 4. טוב נסכם את הערב הדרמטי בספורט היום .
  בכדורגל העולמי
  באנגליה סיטי השלימה טריפל היסטורי עם 0-6 בגמר על ווטפורד .
  נקבעו כמה שיאים היסטורים נוספים .
  בכל אופן וולבס מפסידת חצי הגמר לווטפורד קיבלה במקומה את הכרטיס האחרון לאירופאית
  תמה עונה באנגליה
  סיטי אלופה סיטי מחזיקה וסיטי מחזיקת גביע הליגה
  ליברפול צלסי וטוטנהאם הולכות איתה לאלופות
  ארסנל יונייטד וולבס לאירופאית .
  קארדיף פולהאם והארדספילד ירדו ליגה
  וסלאח מאנה ואובמאיינג זכו במלכות השערים כאשר סטרליניג וואן דייק זכו בתואר שחקני העונה של השחקנים והעיתונאים .
  אך העונה תמה ולא נשלמה .
  נותרו 3 משחקי ענק שיקבעו 3 דברים .
  המשחק הראשון 27/5/19 יקבע מי תהיה הקבוצה ה 20 והאחרונה בליגה היקרה בעולם
  במפגש בין אסטון וילה לדרבי המנצחת תצטרף לנוריץ ושפילד יונייטד בליגה העליונה.

  המשחק השני ב 29/5/19 יקבע מי תזכה בליגה האירופאית בגמר בין ארסנל לצ'לסי משחק מלא אנקדוטות ובראשם משחק הפרישה של פטר צ'ך גדול שוערי אנגליה בעשור הנוכחי שיפרוש דווקא מול קבוצתו העיקרית צ'לסי .
  בנוסף המשחק יקבע האם לאנגליה תהיה נציגה נוספת באלופות מה שיקרה במידה וארסנל תנצח (ללא שינוי ביתר נציגות אירופה) .
  המשחק השלישי במוצאי שבת עוד שבועיים 01/06 יום ירושלים יקבע את אלופת אירופה בין ליברפול לטוטנהאם .

 5. בגרמניה הסתיימה העונה עם אליפות שביעית ברצף של מינכן שנפרדה משני כוכביה בעשור הנוכחי ריברי ורובן שהיו שותפים לכל הישגי העשור כולל 8 אליפויות ו 3 גמרי אלופות וכמובן גביע אלופות אחד .
  הם עשו זאת בסטייל בשער כל אחד ב 1-5 מול פרנקפורט .
  זה לא היה סתם משחק אלא קרב שהביא למינכן את האליפות והדיח את האחרונה מהאלופות .
  דורטמנד שהובילה כבר 9 הפרש תסתפק בסגנות לאחר שניצחה במנשנגלבך 2-0
  לייפציג השלישית באלופות והיום מי שטפסה את המקום הרביעי ברגע האחרון היא לברקוזן שאמרה יפה תודה למינכן ודורטמנד ניצחה 5-1 בהרטה ותפסה את הכרטיס לאלופות .
  וולפסבורג הביסה 1-8 והבטיחה מקום באירופאית עם מנשגלבך וגם פרנקפורט שסיימה רק שביעית
  האנובר (2-1 בפורטונה) ונירנברג (5-1 בפרייבורג) נפרדו מהליגה בהפסד.
  מלך השערים הוא לבנדובסקי עם 22 כמדומני בפעם השישית .
  לפני פאקו עם 18 וחמישה עם 17.
  סאנצ'ו מדורטמנד חברו של פאקו לקבוצה בישל 14 וכאן הוא הקדים את קאמיש ממינכן עם 13.
  גם כאן תם ולא נשלם שטוטגרט תשחק בצמד משחקי השלמה היא סיימה היום ב 0-0 בשאלקה
  יריבתה תיקבע מחר ככל הנראה אוניון ברלין ייתכן שבפבוראן (שכרגע שנייה ואם תנצח מחר בדרזדן תעלה אוטומטית ותצטרף לקלן ) סיכוי אפסי ולא מעשי בגלל הפרש שערים יש גם לקלן
  בשבת הבאה תסתיים העונה בגמר הגביע בין מינכן ללייפציג

 6. בספרד רק מחר תסתיים העונה רשמית
  אך ההכרעות האמיתיות נקבעו היום .
  ולנסיה ניצחה בויאדוליד 2-0 ועשתה את הבלתי יאומן במהלך חלקים רבים בעונה וזכתה לחזור לליגת האלופות ולמעשה הנציגות אשתקד חוזרות גם בעונה הבאה (ברצלונה אתלטיקו וריאל שסיימו כך את הטבלה)
  מי שהצטרפה לחטאפה וסביליה באלופות היא אספניול שעשתה זאת בפוטו פיניש היא גברה על סוסיאדד 0-2 בקרב ישיר וניצלה את הפסדה של בילבאו בסביליה 2-0 .
  בתחתית ג'ירונה שכבר ירדה מעשית ערב המחזור ירדה רשמית עם הפסד 2-1 באלאבס והצטרפה להוסקה וריו
  מחר ברצלונה וריאל יסגרו פורמלית את עונת הליגה כשבמוצאי שבת הבאה ברצלונה מול ולנסיה בגמר הגביע.

 7. באיטליה בפתיחת משחקי המחזור הלפני האחרון
  רומא איבדה גם סיכוי קלוש אחרון עם 0-0 בסוסואלו (תיאורטית אולי יש סיכוי שיגמר מחר)
  בתחתית אודינזה בניצחון חשוב 2-3 על ספאל
  קליארי שרדה סופית במשחק רותח בגנואה 1-1
  גנואה רק 2 נקודות מאמפולי תקווה שהאחרונה לא תנצח מחר.

  בצרפת מחזור לסיום העונה
  ליל הביסה את אנזה 0-5 והבטיחה סופית סגנות וליגת אלופות .
  ליון הביסה 0-4 את קון והבטיחה סופית מקום 3 מוקדמות אלופות .
  סנט אטיין הביסה 0-3 את ניס והבטיחה סופית את הליגה האירופאית עם מחזיקות הגביע ראן וגביע הליגה שטרסבורג.

  בתחתית מונאקו עשתה צעד ענק מאד להישרדות לאחר 0-2 על אמיין
  קון הובסה כאמור בליון דיזון הובסה באותה התוצאה בפריס
  בורדו נוצחה בביתה 1-0 על ידי ריימס
  כנ"ל טולוז שהובסה בביתה 5-2 על ידי מארסיי אך שתיהן ניצלו סופית גם מהמבחנים בעקבות התוצאות
  המצב בתחתית מחזור לסיום 2 אחרונות יורדות 18 במבחנים.

  16 מונאקו 36 נקודות -17 ( +3 נקודות +7 בהפרש השערים ממקום 16 לא תרד אוטומטית )
  17 אמיין 35 נקודות -22 ( +2 נקודות ממקום 16 אך +4 ממקום 19 ולכן לא תרד אוטומטית)
  18 קון 33
  19 דיזון 31 (במקרה הטוב תהיה במבחנים)
  20 גנגאן 27 כבר ירדה.

  מחזור הסיום .
  אמאיין תארח את גנגאן ואם תנצח תישאר בליגה בוודאות .
  מונאקו תצא לניס תיקו יבטיח סופית הישארות
  קון תארח את בורדו היא חייבת ניצחון בכדי לא לרדת אוטומטית ואולי אולי להישאר ללא מבחנים
  דיזון תארח את טולוז היא חייבת ניצחון ושקון תפסיד נקודות במצב של תיקו של קון היא תהיה חייבת ניצחון ב 6 שערים (וגם לכבוש לפחות 6 יור מקון ).

 8. בפורטוגל בנפיקה הביסה 1-4 את סנטה קלארה וחגגה אליפות
  פורטו גברה על 1-2 ספורטינג כחזרה גנרלית לגמר הגביע
  מחר תסתיים העונה בקרב ישיר נגד הירידה
  בקפריסין קבוצתו של שובל גוזלן ושל השוער קליימן ניצלה מירידה ברגע האחרון
  פראלמיני ניצחה את לארנקה 2-3 גוזלם כבש את הראשון
  שער ניצחון 12 דק בתוספת הזמן
  בפליאוף באיטליה רבע גמר
  מילאנו מופתעת 82-74 על ידי אבלינו שנדחקה ברגע האחרון לפליאוף כמדומני בסדרת הטוב מחמש
  ססארי ניצחה את ברדינסי 73-89

 9. מחר בספורט המקומי ליגת העל מחזור 35 ולפני אחרון.
  במוקד המאבק על 2 כרטיסים אחרונים לאירופה
  כל המשחקים ב 20.30
  נתניה -בני יהודה .
  נתניה מאוכזבת הגמר מול בני יהודה שזכתה בגביע .
  המארחת כרגע שלישית רק נקודה מב"ש בקרב על אירופה תעשה הכל לנצח .
  3 המשחקים האחרונות כולל בגמר הגביע הסיימו בתיקו .
  אך בני יהודה ניצחה בקופסה 3-1 בסיבוב הראשון.

  ב"ש -חדרה .האורחת פיטרה את מאמנה ניסו אביטן בגלל סיפור הפועל תל אביב (תמיד היא)
  היא תסיים שישית את העונה "ב"ש חייבת ניצחון ולקוות לטוב במגרשים האחרים.
  ב"ש ניצחה את שני המפגשים האחרונים 2-1 ו 4-1 אך דווקא המפגש הראשון שהיה בב"ש הסתיים בתיקו 2-2.

  מכבי חיפה -מכבי תל אביב
  הבדיחה אומרת שזה משחק עונה בין הראשונה לשנייה .
  האמת היא שחיפה יותר קרובה לסכין האחרונה (27 הפרש ומשחק עודך) מאשר למכבי (31 )
  אבל חיפה חייבת ניצחון לשמור על מקום שני המוביל לאירופה .
  מכבי תל אביב ניצחה בכל שלושת המפגשים העונה
  0-2 1-3 0-1
  גם מאבק על מלכות השערים בעיצומו
  שהר מב"ש עם 14 לפני בצ'יראי נתניה עם 13 לוסיו חדרה ועטר (פצוי) ממכבי תל אביב עם 12
  צ'יבוטה מבני יהודה יחד עם אצילי מכבי תל אביב (פצוע) ושועה מחיפה (להבנתי מושעה) עם 11 כ"א במאבק.

 10. בעולם .
  גמר יורוליג צסק"א -אפס
  אפס הביסה את פנרבחצ'ה בדרבי הטורקי צסק"א ניצחה את האלופה.
  מניסיון מי שמנצחת באופן מרשים יותר בחצי ובטח אם זה דרבי היא זו שמפסידה בגמר.
  בנוסף 21 שנה לא ניצחה קבוצה בגמר ראשון שלה מאז קינדר 98 .
  34 שנה לא ניצחה קבוצה בגמר ראשון שלה קבוצה שהייתה כבר אלופה (מאז ציבונה מול ריאל 1985 )
  במשחק מוקדם ריאל -פנרבחצה אשתקד הגמר מחר על 3-4 .
  ברבע גמר איטליה משחק 1 .
  קרמונה -טרייסטה וונציה -טראנטו
  בכדורגל העולמי .
  סיום העונה בספרד
  ריאל תארח את בטיס ( 13.00) וברצלונה תצא לאייבר ב 17.15
  הכל כבר סגור ברצלונה אלופה ריאל שלישית .
  ישנם רק מאבקים פנימיים לא משמעותיים בין בטיס לאייבר על מיקומים זוטרים במרכז הטבלה מחוץ לאירופה.
  מסי יסיים כמלך השערים ואם יקרה משהו בלתי צפוי גם כנעל הזהב.
  הוא צריך בישול בודד על מנת לזכות ללא שותפים במלכות הבישולים

  איטליה מחזור לפני אחרון
  13.30 קייבו -סמפדוריה
  קייבו נפרדת במשחק בית אחרון מהליגה לאחר 11 שנה סמפדוריה גמרה מעשית את העונה למעט הרצון שקוויליארלה הוותיק יזכה במלכות השערים הוא מוליך בבטחה וקייבו זו אפשרות מעולה להגדיל את הפער.

  16.00 פארמה -פיורנטינה
  פיורנטינה תינצל סופית בתיקו פארמה רק בניצחון ולכן תהיה מלחמה.

  16.00 אמפולי -טורינו .
  המארחת עדיין מתחת לקו האדום אך ניצחון יעלה אותה בנקודה מעל גנואה מחזור לסיום .
  טורינו עדיין במאבק על אירופה.

  19.00 מילאן -פרוזינונה .
  האורחת ירדה מילאן עדיין במאבק האלופות חייבת ניצחון ובשורות טובות מיריבתה יובנטוס.

  21.30 יובנטוס -אטאלנטה
  משחק עצוב אך בעל משמעות רבה .
  יובה נפרדת מאלגרי שעוזב את הקבוצה לאחר 5 אליפויות ב 5 עונות 4 גביעים ושני גמרי אלופות אך ללא הגביע עם האוזניים הגדולות .
  אטאלנטה הפסידה בגמר גביע בו שלטה ולאחר 56 שנה ללא תואר זה כואב לאוהדים
  אך הקבוצה חייבת לפחות נקודה להיות תלויה בעצמה לליגת האלופות

  21.30 נאפולי -אינטר .
  המארחת כבר הבטיחה סגנות אינטר צריכה ניצחון בכדי להבטיח סופית ליגת אלופות לפני הקרב מול אמפולי שתלחם על חייה בליגה במחזור הסיום

  ליגה פורטוגלית מחזור סיום השלמה
  34. 22.00 במשחק המאוחר תארח מוריננסה את גימארייש להבנתי המנצחת תזכה בכרטיס לאירופאית כאשר תיקו יספיק למארחת .

  19.30 במשחק המוקדם תארח טונדלה את צ'אבס
  למארחת מספיק תיקו המנצחת נשארת המפסידה יורדת .

  מחזור הסיום בסקוטלנד בלגיה ופולין בסקוטלנד ובלגיה יש אלופות
  בפולין
  19.00 מחזור הסיום בבית העליון
  פיאסט גליבציה -לך פוזנן .
  המארחת קרובה מאד לאליפות היסטורית ניצחון והיא אלופה בוודאות בפעם הראשונה בהיסטוריה
  פוזנן שביעית ללא סיכוי להגיע למשהו מהליגה.

  לגיה ורשה -לובין
  ורשה צריכה נס בדמות הפסד של גליבציה וניצחון שלה בשביל אליפות 14 בפולין (שיא משותף) היא אלופה כבר 3 שנים ברצף ו 5/6 שנים
  במידה וגליבציה תסיים בתיקו לגיה תצטרך ניצחון ב 6 שערים לפחות בשביל לזכות באליפות.

  בטורקיה משחק עונה
  19.00 גלא -BB איסטנבול 2 הקבוצות בשוויון נקודות אך גלא מובילה בהפרש שערים
  האורחת הוליכה ובפער משמעותי כל העונה אך לא מנצחת ורק בשבוע שעבר בלמה רצף 5 משחקים ללא ניצחון .
  המנצחת תזכה כנראה באליפות .
  תיקו ואם האורחת לא תנצח באופן קיצוני במחזור הסיום (אלניאספור ב) היא תהיה תלויה באיבוד נקודות של גלא (סיאבספור ח ) גלא מגיעה במצב רוח טוב לאחר זכייתה בגביע באמצע השבוע.

  גם מחזור הסיום של הליגה הגרמנית השנייה ייערך
  כל המשחקים ב 16.30 פראדוברן תצא לדרזדן ניצחון שלה והיא עולה
  אם לא אז אוניון ברלין שתצא לבוכום תוכל לעקוף אותה
  השלישית כרגע אוניון תתמודד מול שטוטגרט בצמד משחקי מבחן
  העולה תצטרף לקלן במקום האנובר ונירנברג שירדו
  קלן בסיכוי אפסי צריכה לנצח במגדוברג בתוצאה שיחד עם ההפסד של אוניון ברלין יגיע ל 21 שערים.

  בתחתית אינגולשטט של אלמוג כהן תצטרך לנצח בהיידנהיים ולקוות שסהנדוהזן תפסיד ברגנסבורג
  או שתסיים בתיקו ובלבד שאגולשטט תביס לפחות ב 3 הפרש על מנת להימנע ממשחקי המבחן .
  כך או כך הוא וקבוצתו עשו קמבק ענק ולא ירדו אוטומטית למרות שהיו ודאים בכך.

  באוקראינה שחטאר תתארח אצל זוריה ונקודות יביאו לקבוצה של מנור סולומון את האליפות לאחר שזכו בגביע בשבוע שעבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט