אירועי דיומא – 17.05.2019

והיום – פיינל פור היורוליג!

כדורסל

חצאי גמר היורוליג / עידן ארווץ

3 קבוצות שהשתתפו בפיינל פור שנה שעברה יחזרו גם השנה (פנר, צסק"א וריאל) לפיינל פור היורוליג שייערך השנה בויטוריה, בתוספת אנדולו.

19:00, 5SPORT: פנרבחצ'ה – אנדולו אפס – זהו יהיה הפיינל פור החמישי ברציפות של פנרבחצ'ה, בעונה הכל כך נהדרת שלה. ברבע הגמר היא עברה את ז'לגיריס. אך, הם מגיעים עם חיסורים משמעותיים – דאטומה ולוורן לא ישחקו, בעוד וסלי וקליניץ' בספק. אצל אנדולו זה הפיינל פור הראשון מאז 2000, לאחר שעברה ברבע הגמר את ברצלונה ב-5 משחקים.

22:00, 5SPORT: צסק"א מוסקבה – ריאל מדריד – גם בשנה שעברה שתי קבוצות הפאר הללו נפגשו בשלב חצי הגמר, שם ידם של הספרדים הייתה על העליונה. ריאל הגיעה לחצי לאחר סוויפ על פנאתינייקוס, בעוד צסק"א ניצחה את באסקוניה.

 

המשחק השני בגמר הליגה הלאומית / עידן ארווץ

מכבי חיפה (1) – הפועל גליל עליון (0) – בסדרה של הטוב מ-5, מכבי חיפה יכולה להתקרב צעד משמעותי אל עבר חזרה לליגת העל בעונה הבאה. המשחק הראשון היה צמוד מאוד ונגמר בנקודה הפרש למכבי חיפה שגונבת מגליל עליון את הביתיות כבר במשחק הראשון. גליל עליון תתאמץ בכדי להחזיר לעצמה את הביתיות וגם היא יודעת שאם מכבי חיפה תעלה ל-0-2, הסיכויים שלה לעלות שואפים ל-0.

טניס / אלכס דוקורסקי

כפי שנראה כשנקרא על רבעי הגמר היום בטורניר הגברים והנשים, אתמול היה יום טניס מאוד לא שגרתי, ממספר היבטים.
המשחקים ישודרו בערוצי צ'רלטון החל משעה 13:00.

רבעי הגמר – גברים 

פרננדו ורדאסקו (ספרד)-רפאל נדאל (ספרד) – דרבי ספרדי מעניין מאוד. ורדאסקו בן ה-35 הוא אולי גיבור אתמול בבירת איטליה. הספרדי, שמדורג במקום ה-38 בעולם, ניצח בהפרש של שעות ספורות, בשלוש מערכות, שני יריבים שמדורגים גבוה ממנו. תחילה עשה זאת מול דומיניק תים, המדורג חמישי בעולם שהגיע בכושר מצוין, ואח"כ גבר על קארן חצ'אנוב הרוסי, במשחק שגם כן נדרש, כאמור, למערכה מכרעת.
רפאל נדאל ניצח גם כן שני שחקנים אתמול ועשה זאת מבלי לאבד מערכה (ואם לדקדק מעט יותר, הוא אינד רק שני משחקונים בשני משחקיו). במשחק הראשון גבר על ז'רמי שארדי ומעט אח"כ ניצח את ניקולוז בסילאשווילי.
סטפנוס ציציפאס (יוון)-רוג'ר פדרר (שוויץ) – גם שני השחקנים הללו שיחקו שני משחקים אתמול. ההתמודדויות שפדרר אתמול עבר היו שונות מאוד זו מזו. תחילה, גבר בשתי מערכות על ז'ואו סוזה הפורטוגלי. כעבור מספר שעות, הסיפור היה כבר שונה מאוד. מהעבר השני של הרשת ניצב בורנה צ'וריץ', מהשחקנים המוכשרים בסבב. הקרואטי בן ה-22 ניצח במערכה הראשונה. פדרר ניצח במערכה השניה, בה השחקנים לא הצליחו לשמור בצורה עקבית על חבטות ההגשה שלהם. המערכה המכרעת הגיעה לשובר שוויון, בו המדורג מס' 3 בעולם הציל שתי נקודות משחק והצליח לנצח בסופו של דבר.
ציציפאס, שנמצא בכושר מעולה (הגיע לגמר טורניר המאסטרס במדריד, כשבחצי הגמר גבר על נדאל), גבר אתמול על שני שחקנים איטלקיים, למגינת ליבם של הקהל המקומי. הוא ניצח קודם יאניק סינר הצעיר ואח"כ הדיח את פאביו פוניני, שלא מכבר זכה בטורניר המאסטרס במונטה קארלו.
חואן מרטין דל פוטרו (ארגנטינה)-נובאק דג'וקוביץ' (סרביה) – שחזור גמר אליפות ארה"ב האחרונה, רק שהפעם על החימר. גם שני השחקנים הללו נדרשו לשחק אתמול פעמיים ועשו זאת ללא רבב. האלוף הטרי של טורניר מדריד וזוכה שלושת המייג'ורס האחרונים לא איבד מערכה מול דניס שפובאלוב ופיליפ קולשרייבר. דל פוטרו, שמשמח מאוד לראותו חוזר לכושר לאחר פציעה שהשביתה אותו מהסתיו האחרון, ניצח גם כן בשתי מערכות את דויד גופן הבלגי ואת קאספר רוד, הנורבגי המוכשר. האחרון היה שותף סביל לאירוע חריג למדי במשחקו הראשון מול ניק קיריוס. במהלך המערכה המכרעת, האוסטרלי איבד את קור רוחו, מה שהתבטא בשבירת המחבט, זריקת כיסא אל המגרש ועזיבת המשחק (לא לפני שלחץ את ידיהם של יריבו והשופט). כמובן שהדבר הביא לניצחון טכני של קאספר רוד בן ה-20.
דייגו שוורצמן (ארגנטינה)-קיי נישיקורי (יפן) – הארגנטיני, שיכול להשלים מניין, לא נהנה עד כה מעונה טובה מדי. ייתכן שאתמול הגיעה נקודת המפנה. הוא ניצח שני משחקים מבלי לאבד מערכה. יריבו הראשון היה אלברט ראמוס-וינולאס הספרדי ואח"כ הוא גבר על אחד השחקנים המוכשרים על המשטח הכתום, מתאו ברטיני האיטלקי.
נישיקורי, המדורג שישי בעולם, שיחק גם כן פעמיים. במשחקו הראשון גבר על טיילור פריץ מארה"ב ואח"כ נדרש למערכה מכרעת מול יאן לנארד שטרוף הגרמני.

רבעי הגמר – נשים

נאומי אוסאקה (יפן)-קיקי ברטנס (הולנד) משחק מסקרן ביותר בין המדורגות ראשונה ורביעית, בהתאמה, בעולם. שתיהן נמצאות בכושר טוב מאוד. בדומה למצב אצל הגברים, גם הן נדרשו לשני נצחונות אתמול כדי להעפיל לשלב שמונה האחרונות.
קריסטינה מלאדנוביץ' (צרפת)-מאריה סקארי (יוון) – מפגש בין שתי שחקניות שנאלצו לעבור את טורניר המוקדמות כדי להיכנס להגרלה הראשית. שתיהן ניצחו במשחקן השני אתמול שחקניות מהעשיריה הראשונה. הצרפתיה ממוצא סרבי גברה על אשלי בארטי האוסטרלית ואילו היווניה ניצחה את פטרה קביטובה המצוינת, לאחר שהאחרונה פרשה בפיגור של 0-4 במערכה המכרעת עקב פציע בשוקה השמאלי.
מארקטה וונדרושובה (צ'כיה)-יוהנה קונטה (בריטניה) – השחקנית מהממלכה הדיחה אתמול שתי זוכות עבר בגראנד סלאמים, שתיהן מארה"ב – תחילה את סלואון סטפנס ואח"כ ניצחה את ונוס וויליאמס.
יריבתה הצ'כית המוכשרת זכתה אף היא בשני נצחונות מרשימים, שכל אחד מהם הגיע במערכה השלישית והמכרעת. היא גברה על סימונה האלפ ואח"כ על דריה קסאטקינה הרוסיה.
ויקטוריה אזארנקה (בלארוס)-קארולינה פלישקובה (צ'כיה) – המשחק היחיד ברבע הגמר בין שחקניות ששיחקו משחק יחידות אחד אתמול. הצ'כית גברה על סופיה קניו מארה"ב והבלארוסית ניצחה גארביניה מוגורוזה, לאחר שהספרדיה פרשה עקב פציעה במערכה השניה במצב של יתרון מערכה ושבירה במערכה השניה לטובת הבלארוסית, ילידת העיר מינסק.

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

ג'ירו ד'איטליה – קטע 7

קטע 6 של אתמול היה כולו חגיגה של שחקני המשנה, ואלו היו רובם ככולם איטלקים. הקטע היה די תפור עבור קבוצת בריחה, וכך אכן היה, כשקבוצת בריחה איכותית מאד של 13 רוכבים נתנה את הטון. קבוצת יומבו ויסמה של רוגליץ' (שאתמול אף התרסק קלות ואיבד מעט עור) שמחה לשחרר את החבל עבור הבורחים, גם במחיר איבוד החולצה הוורודה (וכנראה במטרה שזה יקרה). כ-25 ק"מ לסיום, האיטלקים ואלריו אניולי ופאוסטו מסנאדה התנתקו מהבריחה, והמשיכו אל הקו. בסיום השניים התחלקו בשלל, כאשר מאסנדה זכה בקטע, בעוד שקונטי זכה בכבוד של לבישת החולצה הוורודה. הספרדי חוזה חואקין רוחאס ממוביסטאר השלים את הפודיום, כשהצליח להקדים על הקו את "הפרופסור" רובן פלאזה מסייקלינג אקדמי, כמה חבל. קונטי כעת אוחז בפער של כחמש וחצי דקות על רוגליץ', וכנראה יחזיק בחולצה זמן רב, לפחות עד לקטעי ההרים הקשים באמצע השבוע הבא. יהיה מעניין לראות כיצד קבוצת האמירויות של קונטי, שבכלל באה לכאן במטרה להוליך את פרננדו גביריה לנצחונות בקטעים השטוחים, תנסה להגן על החולצה בימים הקרובים. הקטע הפך כמובן את כל תמונת ההובלה, ולפחות בימים הקרובים נקבל טבלה מוזרה ביותר, עם קונטי בהובלה כשאחריו קארבוני (1:41+), נאנס (2:09+), רוחאס (2:12+), מדואס (2:19+), אנטיונס (2:45+), מסנאדה (3:14+), סרי (3:25+), אמאדור (3:27+), ואומן (4:57+).

קטע 7 הוא עוד קטע מעבר – קטע גבעי עם טיפוס אחד גדול כ-50 ק"מ לסיום. כמו אתמול, מדובר בקטע המיועד לחלוטין לקבוצת בריחה, מה שאומר שנראה כנראה שוב את שחקני המשנה חוגגים בסופו.  שידור ביורוספורט מ-14:05.

 

הטור של קליפורניה – קטע 6

קטע 5 היה קטע בעל סיום שטוח עם טיפוסים קטנים לפניו, משהו שהיה אמור להיות תפור על פטר סאגאן. אלא שהסלובקי משום מה הסתנן לבריחה, שנתפסה בהמשך ע"י הפלוטון. הטיפוסים הקטנים סיננו את רוב המאיצים הטהורים, וקיבלנו מיאוץ סיום עם הרוכבים הפחות צפויים. מביניהם, מי שהצליח לחצות ראשון את הקו הוא איבן גרסיה קורטינה הספרדי מבחריין מרידה. הוא הקדים את מקס ריצ'זה ואת סרחיו היגיטה. תמונת ההובלה הכללית לא השתנתה משמעותית, וטי ג'יי ואן גרדרן עדיין מוביל לפני אסגרן (4+), מוסקון (6+), פוגאצ'אר (16+), שכמן (22+), היגיטה (28+), ווילסלי (33+), בנט (34+), גרוסשארטנר (35+) ואורן (36+).

קטע 6 הוא קטע המלך של המירוץ. הוא כולל שלושה טיפוסים קשים בסיומו, בפרט זה המסיים להר בולדי – 7.5 ק"מ בשיפוע קשה של 9%. הקטע יקבע את מנצח המירוץ, כיוון שזה של מחר אמור להיות עבור המאיצים. טי ג'יי ואן גרדרן המוביל יכול בהחלט להמשיך לשמור על המקום בסוף הקטע, אלא שאין כנראה אחד שירצה שזה יקרה (ולא בטוח שאף הוא עצמו). זאת לאחר השערוריה שליוותה את קטע 4 בה היה מעורב. שתי ההתרסקויות בהן היה מעורב עלו לו בפיגור של דקה, אך השופטים החליטו בצעד תמוה להשיב לו את הזמן, למרות שהתאונות היו מחוץ לתחום שלושת הק"מ האחרונים. הצעד הביא למחאה רבה של הקבוצות היריבות, מה שצפוי להתעצם מאד אם ישמור על מקומו. לא בטוח שזה יקרה גם כך – המירוץ משופע בכמה מטפסים מצויינים שיכולים לעשות זאת – ריצ'י פורט, מקס שכמן, טאדיי פוגאצ'אר, ג'ורג' בנט וריגוברטו אורן, חבר קבוצתו של ואן גרדרן. שידור ביורוספורט ב-00:00.

לפוסט הזה יש 22 תגובות

 1. אלכס ופאקו תודה רבה.
  היום בספורט המקומי יום מעניין בכדורגל סל ויד.
  נתחיל בכדוריד (16.00 ) משחק 2 בסדרת הגמר הפועל אשדוד -מכבי ראשון .
  ראשון מגיעה לאחר שניצחה בהפרש שער במפגש הקודם .
  אשדוד רוצה לנצל את הביתיות בכדי לחזור לסדרה (הטוב מחמש).

  כדורסל גמר פליאוף לאומית מכבי חיפה -גליל .
  חיפה ניצחה בנקודה בגליל וניצחון ביתי יעלה אותה ל 2-0 בסדרת הטוב מחמש .
  גליל בסוג של להיות או לחדול.

  כדורגל לאומית בית תחתון מחזור 37 ואחרון כל המשחקים בשעה 16.00
  מרמורק ואיכסל כבר ירדו .
  מה שנותר זו זהות הקבוצה שתיאלץ לשחק במבחנים .
  4 קבוצת מנסות להימלט מגורל זה.

  הפועל ראשון -הפועל מרמורק .
  ראשון 13 עם 43 נקודות נקודה מעל רמה"ש שכרגע במקום המוביל למבחנים.
  ויחס שערים פחות טוב זאת אומרת הפסד שלה ותיקו של רמה"ש והיא תיאלץ לשחק במבחנים .
  תיקו שלה ורמה"ש השרון תעקוף אותה אם תנצח אך תוכל לשרוד אם הפועל פ"ת תפסיד.
  אבל בשורה התחתונה ניצחון וראשון נשארה בליגה (במידה ותנצח תוכל לעלות עד מקום 11) .
  מרמורק תסיים העונה לפני אחרונה.

  בסדירה 1-1 ברחובות ו 0-2 ביתי לראשון .

  הפועל איכסל -הפועל פ"ת .
  פתח תקווה תישאר גם בהפסד אם רמה"ש לא תנצח .
  אם תסיים בתיקו אז תישאר גם אם ראשון לא תנצח או בהפסד של עכו .
  ניצחון שלה והיא נשארת ולא תלויה באף אחד. ( ניצחון יוכל לעלות אותה עד למקום העשירי ) .
  איכסל בכל מקרה תסיים אחרונה.

  בסדירה 0-1 לפ" ת בבית אך רק 0-0 באיכסל.

  בני לוד -הפועל עכו.
  לוד כבר נשארה בליגה וניצחון והיא שביעית והכי גרוע שמינית .
  עכו תסיים גם 7-8 אם תנצח
  במידה ועכו מסיימת בתיקו אזי היא צריכה אי ניצחון של רמה"ש פ"ת או ראשון
  במידה ומפסידה תשרוד אם רמה"ש או ראשון לא ינצחו
  או שפ"ת תפסיד.

  בסדירה עכו ניצחה פעמיים 0-2 ביתי ו 1-0 בלוד.

  רמה"ש -אחי נצרת .
  הפסד ורמה"ש תשחק במבחנים .
  תיקו והסיכוי היחיד הוא הפסד של ראשון
  ניצחון לבד לא יספיק .
  היא תצטרך
  השמטת נקודות של עכו ,ראשון או הפועל פ"ת.
  בסדירה.
  רמה"ש ניצחה בביתה 0-2 ונצרת בביתה 1-3 בסדירה.

  עוד מחר פליאוף למבחנים בליגה א' בין מכבי הרצליה לבקה אל גרבייה גמר מחוזות ( 15.30 )
  בקה אל גרבייה דורגה שנייה במחוז צפון ועברה את טירה ואת הפועל הרצליה כוכב הקבוצה אוהד קדוסי.
  הרצליה התחילה רע מאד את העונה אך השתלחה לפליאוף ממקום 5 אז ניצחה בפנדלים את הכח לאחר 4-4 ב 120 דקות היא חזרה וניצחה בפנדלים את מכבי שעריים (1-1 ) .
  המנצחת תפגוש בקבוצה שמדורגת 14 בלאומית על הכרטיס האחרון ללאומית בצד משחקים

 2. בעולם פיינל פור היורוליג
  19.00 פנרבחצה -אפס.
  פנרבחצה אלופת הסדירה איבדה את לוברן ודאטומה הפצועים גם קלאניציץ וכמובן וסלי בספק.
  וסלי עם סלוקאבס נבחרו לחמישיית הטורניר .
  הם עברו 1-3 את קובנה ברבע
  באפס שסיימה עם 10-20 ו 2-3 על ברצלונה ברבע .
  כמה שחקנים בולטים ברשות מיציץ ועוד.
  תחזית תלוי בעיקר בטיב הפציעה של וסלי אם בריא פנרבחצה .אם לא אפס.

  20.00 צסק"א -ריאל .
  צסק"א 6-24 בסדירה .ריאל 8-22
  צסק"א עברה את בסקוניה 1-3 ברבע .ריאל עשתה 0-3 חלק על פאו
  רודריגז מריאל מול קבוצתו בעבר.
  תחזית .ריאל .

 3. בגלל השבת נציין כבר את מחר ישנם כמה דברים מעניינים מרחבי העולם .
  גמר הגביע האנגלי
  סיטי -ווטפורד.
  סיטי יודעת שניצחון והיא עושה היסטוריה כקבוצה היחידה באנגליה שזכתה בטריפל המקומי .
  עד כה 5 זכיות ו 5 גמרים
  זכייה אחרונה ב
  2011 עם 0-1 על סטוק
  גמר אחרון 2013 בהפסד הסנסציוני ל וויגאן 1-0.
  ווטפורד לא זכתה בגביע
  חוזרת למעמד לאחר 35 אז הפסידה בגמר 84 לאברטון 2-0
  זהו הגמר השני שלה בהיסטוריה
  קפטן הקבוצה טרוי דיני עם 338 הופעות במועדון הוא יניף את הגביע במידה ותהיה סנסציה .
  עוד שחקנים בולטים
  גאראד דולופאו המושאל מברצלונה שאלה כמחליף וכבש צמד מול וולבס שהפך פיגור
  בינלאומי ספרדי בן 25
  טום קלברלי לשעבר ביונייטד
  כמו בן פוסטר הוותיק השוער המחליף ינסו לנצח בסוג של דרבי
  והילריו הפורטוגלי השוער הבכיר .
  הדרך לגמר.
  1/32 ווטפורד מנצחת בחוץ קבוצה בשם
  וייקינג 2-0 (קבוצת ליגה שישית שעלתה לחמישיית).
  סיטי מביסה בבית 0-7 את רוטרהאם (ליגת משנה שירדה ליגה )

  1/16 הגמר .
  ווטפורד מנצחת בניוקאסל 2-0 ( 13 בליגה הבכירה)
  סיטי מביסה בביתה את בראנלי 0-5 (15 בבכירה).

  שמינית הגמר .
  ווטפורד מנצחת בק.פ.ר מליגת המשנה 1-0 (19)
  סיטי מביסה בחוץ קבוצה בשם ניופארט קאונטי 4-1.
  (ליגה רביעית עלתה לגמר פליאוף ואולי תעלה).
  רבע הגמר .
  ווטפורד מנצחת בביתה את פלאס מהליגה הבכירה 1-2. (12)
  סיטי מוחקת פיגור 2-0 בחצי לניצחון 3-2 בסוואנזי מליגת המשנה. (10 ).

  חצי הגמר .
  ווטפורד מנצחת את וולבס 2-3 בהארכה
  ( וולבס 7 בליגה הבכירה).
  סיטי מנצחת 0-1 את ברייטון 17 בליגה הבכירה).

  סיכום .
  ווטפורד 5 ניצחונות ללא תיקו והפסד
  (הארכה בודדת) ויחס 3-10
  ( 3 קבוצות ליגה בכירה 1 משנה 1 שישית).

  סיטי .גם 5/5
  יחס 3-20
  (2 קבוצות ליגה בכירה 2 משנה 1 רביעית ).
  ווטפורד דורגה 11 בסדירה סיטי כמובן אלופה .
  נפגשו בליגה במחזור 15
  סיטי ניצחה בווטפורד 2-1

  ובמחזור 30 סיטי ניצחה בביתה 1-3 .

  במידה ווטפורד תנצח היא תשחק בליגה האירופאית במידה ותפסיד מי שתזכה בכרטיס היא מפסידתה בחצי הגמר וולבס.
  זהו הגמר הבין אנגלי הראשון לכאורה משחק סיום העונה .
  אבל הוא רק המנה הראשונה לעוד 3 מפגשים בין אנגליים משמעותיים ביותר .
  ב 27 לחודש יום שני הבא
  ייפגשו אסטון וילה ודרכי 2 אלופות עבר למשחק שבו המנצחת תחזור לליגה הבכירה .
  משמעות אדירה מבחינה כלכלית .
  יומיים אח"כ בבקו (אזרבייגאן)
  גמר הליגה האירופאית בין צ'לסי לארסנל.
  גם תואר אירופאי על המדף ומבחינת ארסנל גם המקום בליגת האלופות במשחק הפרישה של צך מכדורגל כוכב העבר של צ'לסי דווקא .

  וביום ירושלים מוצאי שבת 1/6
  במונטריפולנו במדריד
  גמר האלופות ליברפול -טוטנהאם
  וכל מילה מיותרת.

 4. בכדורסל גליל ניצחה בחיפה 73-61 והשוותה ל 1-1 את סדרת הגמר.
  ביורוליג הנוער מכבי ניצחה את קובנה 70-71 מחר תסיים את הופעתה מול מינכן אך ללא סיכוי לעלות
  אבדיה חסם בשנייה האחרונה וחיפה על משחק פושר עם 0/8 ל ו 8 איבודים 3 למרות 18 נק' 10 ר' ו 7 אס.

 5. ספרד מחר מחזור סיום ( 38) שעה אחידה 21.00
  (למעט ריאל -אייבר ובטיס -ברצלונה שישוחק בראשון ללא משמעות מיוחדת).

  במוקד המאבק על הכרטיס האחרון לאלופות.
  ולנסיה תצא לויאדוליד ואם תנצח תזכה בכרטיס.
  ויאדוליד שרדה בליגה בשבוע הקודם כרגע 16 בניצחון תוכל לסיים 14 בהפסד 17.

  חטאפה תקווה למעידה של ולנסיה ולניצחון על ויאריאל בשביל להגיע לאלופות.
  ויאריאל נשארה בליגה ותסיים 12-15
  אם גם ולנסיה וגם חטאפה יפסידו
  אז סביליה תוכל להעפיל אם תנצח את בילבאו .
  בילבאו שביעית צריכה נקודה בשביל להבטיח אירופאית.
  אם בילבאו תפסיד אז תיקח את מקומה המנצחת במפגש אספניול סוסיאדד .במידה ולא תהיה מנצחת שכזו שוב בילבאו תזכה בכרטיס.
  יתר המשחקים
  ג'ירונה תתארח באלבס שמצבה אנוש רק ניצחון בתוספת הפסד
  של סלטה בבית מול ראיו היורדת ועוד בסך של 7 במצטבר ישאיר אותה בליגה.
  יתר המשחקים לפרוטוקול
  ווסקה -לגאנס (המארחת ירדה אך ניצחון עשוי לעלות אותה למקום הלפני אחרון לגאנס תסיים 10-15 )

  לבאנטה -אתלטיקו (המארחת תסיים 13-17 ואתלטיקו סגנית)

 6. עוד בשבת מחזור הסיום (34 ) בגרמניה בו תוכרע האלופה והעולה האחרונה לאלופות
  בשני משחקים מקבילים .
  במשחק המרכזי מינכן תארח את פרנקפורט שהיא צריכה נקודה בכדי לזכות באליפות שביעית ברצף
  (בהנחה שדורטמנד לא תנצח ב 17 הפרש)
  פרנקפורט מצידה לא תלויה בעצמה אך עדיין יכולה להגיע לאלופות היא במרחק נקודה ממנשגלבך ולברוקזן.

  מנשנגלבך תארח את דורטמונד
  המארחת כרגע רביעית 55 נקודות (הפרש +15 לעומת +13 של לברקוזן ) ונקודה יותר מפרנקפורט
  דורטמונד עדיין יכולה לקחת אליפות אם תנצח ומינכן תפסיד.

  לברקוזן תשחק בברלין מול הרטה ואם תביס תוכל לעלות גם בניצחון דחוק של גלדבאך .
  כך או כך היא במשחק הכי נח ובכושר פנטסטי פייבורטית להגעה לאלופות.
  וולפסבורג תארח את אוגסבורג אם סיכוי לאירופאית .

  הופנייהם אף היא עם סיכוי קטן לאירופאית תצא למיינץ.
  יתר המשחקים לפרוטוקול

 7. מחר באיטליה
  סוסואלו תארח את רומא שחייבת מצידה ניצחון לשמור על סיכוי אלופות.
  לפני כן אודינזה תארח את ספאל שהיא חייבת ניצחון במאבק התחתית .
  וכן גנואה שתארח את קליארי שגם היא לא לגמרי ניצלה
  גנואה עם 36 נקודות 1 מעל אמפולי שמתחת לקו
  קליארי עם 40 5 מעל הקו שנותרו 6 בקופה.
  אם כבר הזכרנו את איטליה אז הודעה טרייה אלגרי שהצעיד את המועדון ל 5 אליפויות 4 גביעים ושני גמרי אלופות עוזב את המועדון .
  הודעה רשמית יצאה וייפרדו ממנו במשחק מול אטאלנטה .
  מעניין מי המאמן הבא ייתכן ומוריניו אולי סארי
  אולי יפתיעו עם מאמן אטאלנטה גספריני

 8. גם בצרפת ישוחק המחזור הלפני האחרון מחר כולם ב 22.00
  במוקד ליון -קון .
  המארחת תעלה לאלופות בניצחון .
  קון עלולה לרדת מתחת לקו האדום.
  דיזון תצא לפ.ס.ז אם תפסיד וקון תנצח היא תרד (מעשית גם אם קון תסיים בתיקו).

  מונאקו בקרב תחתית מול אמיין נגד המקום המוביל למבחנים
  מואקו רק 2 נקודות מירידה אוטומטית ( 33 ) והיא יודעת שהפתעות משחקי למעלה והפסד שלה והיא יורדת מתחת לקו
  אמיין (35 ) יודעת שהפסד יכול לגרור אותה לפחות למבחנים.

  ליל תארח את אנז'ה שניצחון יבטחל גם תאורטית את המקום השני וליגת אלופות אוטומטית בבתים.
  יתר המשחקים
  גנגאן היורדת הטרייה תארח את נים.
  מונפלייה -נאנט המארחת 4 נקודות ממקום 4 המוביל לאירופאית
  סנט אטיין -ניס .סנט אטיין תבטיח ליגה אירופאית בניצחון ואולי תהיה עם סיכוי לאלופות.

  שטרסבורג -ראן בדרבי המחזיקות בין מחזיקת גביע הליגה המארחת לראן מחזיקת הגביע שתיהן יהיו באירופאית .
  הם גם מדורגות בסמיכות בליגה שטרסבורג 11 ראן 12 עם 46 נקודות כ"א
  היחס של שטרסבורג +11 ושל ראן מינוס 1.

  טולוז -מארסיי
  טולוז עם 38 נקודות כמו בורדו ואנזה טרם הבטיחה סופית הינצלות ממבחנים
  ניצחון והיא נשארת סופית .
  מארסיי שישית אולי תעלה מקום אך בגלל זכיות ראן ושטרסבורג נדמה לי שרק מקום 4 מביא אירופאית .

 9. שאר הדברים
  בליגת הנוער בסקוטלנד ובפולין מחזור סיום העונה.
  אך להבנתי משחקי ההכרעה על האליפות ישוחקו רק בראשון

 10. עדכון כדורגל .
  גמר מחוזות ליגה א'
  כרגע דקה 57 0-1 להרצליה על בקה אל גרבייה.
  היא בדרכה למשחקי המבחן מול נציגת הלאומית .
  בלאומית
  כרגע מחצית .
  נכון לעכשיו ראשון במבחנים לאחר 0-0 עם מרמורק היורדת.
  רמה"ש עושה את שלה עם 0-1 על נצרת
  הפועל פ"ת מסתבכת באיכסל היא כבר פיגרה עלתה ליתרון ועכשיו ב 2-2
  מי שלא באה היום היא הייתהעכו בפיגור 2-0 בבני לוד צימגה ל 2-1 סמוך למחצית ואם לא תשווה וראשון תכבוש היא תהיה במבחנים.

 11. אשדוד מובילה 17-20 על ראשון
  הרצליה כבר ב 2-0 5 דקות לסיום
  ברגע זה ראשון כובשת ונכון לרגע זה שורדת
  כרגע סביבות דקה 60 עכו למבחנים

 12. ולריו קונטי בצהוב (ורוד אבל למי משנה )
  מוביל בטור דה פראנס כמו ענק 《גירו הקפת איטליה שוב למי באמת משנה…)
  מאז,שרכב כאן בירושליים ולא יכל להעלים את צחוקו
  במהלך הפרולוג למשמע צרחות הקהל אני מחבב את הבחור.
  ולריו קונטי אנטי גיבור האיש שנולד להיות סוחב בקבוקים מקצועי לפתע מוביל את וילטה אספניה (גירו איטליה שוין למי משנה …)
  ולריו סינדרלה הלכלוכית עם נעלי הזכוכית.
  אני שמח בשבילו , כך נולדות אגדות !

כתיבת תגובה

סגירת תפריט