גולף – סקירה ראשונה לפתיחת עונת 2019 PGATOUR / יוני יצחק

טייגר וודס מתחיל עונה נוספת בתקווה לזכייה במייג'ורס

בפתיחת השנה האזרחית, סקרתי את העונה (2019) הצפויה בסבב ה – PGA. פגרת האולסטאר היא בהחלט הזדמנות מצוינת להמשיך את סקירת העונה ולהרחיב את היריעה על משחק הגולף בכללותו (וזאת בהמשך לתגובות ובקשות בכתבות הקודמות).

משחק הגולף משוחק על מסלול בן שמונה עשרה גומות. מטרת המשחק – לסיים את המסלול במספר החבטות המינימלי מבין כל השחקנים. תחרות מקצוענית בסבב היא בת ארבע ימים, כלומר מספר מצטבר של חבטות על פני שבעים ושתיים גומות סה"כ. פורמט משחק זה נקרא STORKE PLAY, כלומר משחק חבטות.

כל גומה אינה דומה לקודמתה אך כוכבית קטנה: קיימים מגרשים של 9 גומות אותם ניתן לשחק אותן כפול כ – 18 גומות (למשל, מגרש הגולף בגעש).
במסלול גולף ממוצע, רב הגומות במגרש הן בתקן (PAR) של 4 חבטות ויש מספר גומות של 3 ו – 5 חבטות, כך שמספר החבטות הכולל עומד על כ – 72. במגרשים קצרים יחסית (כמו בגעש), התקן הכולל של החבטות עומד על 70 בלבד.

מה המשמעות של ה – "תקן" בכל גומה ?
אם השחקן יסיים כל גומה בתקן, אזי הוא יסיים את המסלול עם 72 חבטות סה"כ, כלומר בתוצאה EVEV PAR. אם התוצאה של שחקן בסוף יום תחרות היא במינוס, למשל 10-, זה אומר שהשחקן עשה את המגרש בעשר חבטות פחות מהתקן, כלומר תוצאה של 62 חבטות. שחקן שסיים 3+ סיים את היום בתוצאה של 75 מכות.

בגומה בת 4 חבטות, ינסה השחקן להגיע ל-גרין בשתי מכות בלבד (משטח הדשא המכוסח עם הגומה עליו מבוצע מכת ה – PUTTING), וזאת על מנת להשאיר לעצמו סיכוי לסיים את הגומה בחבטה אחת פחות מהתקן, כלומר בתוצאת BIRDIE (בשלוש חבטות). מצב ששחקן עולה ל-גרין ב – 2 חבטות, כמו בדוגמא הנ"ל, נקרא GREEN IN REGULATION. אם השחקן מחטיא את ניסיון ה- BIRDIE ומסיים ב – 4 חבטות, השחקן יסיים את הגומה ב – PAR (כלומר בדיוק בתקן).

בגומה של פאר 3, שהיא מסוג הגומות הקצרות ביותר בטווח של 100-200 מטר, מטרת השחקן לנחות על הגרין כבר במכת הפתיחה. סיטואציה שבה שחקן שמכניס את הכדור לגומה במכה הראשונה נקראת HOLE IN ONE – וזוהי משאת נפשו של כל שחקן גולף בעולם.

גומה של פאר 4 היא בממוצע בטווח של 300-400 מטר וגומה ארוכה של פאר 5 תהיה בממוצע בטווח של 450-550 מטר. השחקנים המקצוענים אוהבים מאוד גומות של פאר 5 מאחר ואלו הגומות המאפשרות להן, בסבירות גבוהה יותר, להשיג תוצאה של BIRDIE. השחקנים בעלי החבטות הארוכות והמדויקות מסוגלים לעתים לנחות על הגרין בשתי מכות בלבד ולהשאיר לעצמם צ'אנס ל – EAGLE (הכנסת הכדור לגומה שתי חבטות מתחת לתקן).

להלן עוד מספר מושגים בסיסיים שחייבים להכיר :
BOGIE (בוגי) – מצב של שחקן שמסיים גומה בחבטה אחת מעל התקן, למשל חמש בגומה של ארבע חבטות.
DOUBLE BOGIE – יכולתם כבר לנחש לבד. מצב של של שחקן שמסיים גומה בשתי חבטות מעל התקן.
EAGLE (איגל) – מצב של שחקן שמסיים גומה ב – שתי חבטות מתחת לתקן, למשל בשתי חבטות בגומה של ארבע.
ACE = HOLE IN ONE – החבטה הראשונה של שחקן בגומה שנכנסת לגומה.
TEE BOX – האזור ממנו מתחילה הגומה בו מכים השחקנים את חבטת הפתיחה.
FAIRWAY – מסלול הדשא הראשי הקצוץ בכל גומה, אליו מכוונים השחקנים, מתחילת הגומה עד ל – GREEN.
ROUGH – אזור הדשא הגבוה יותר (פחות קצוץ) שנמצא מצדי מסלול ה – FAIRWAY ומקשה על השחקנים את דיוק ומרחק החבטה.
GREEN (גרין) – משטח הדשא הקצוץ ביותר בו ממוקמת הגומה (ובו הדגל) ועליו מתבצעת חבטת ה – PUTTING.
BUNKER – אלו "כיסי החול" הפזורים בכל רחבי המגרש, בדר"כ ובמיוחד כ"מלכודות" ליד אזור הגרין. לשחקן אסור לגעת עם מקל הגולף בחול בבונקר טרם ביצוע החבטה אחרת יקבל "מכת עונשין".
DRIVE (דרייב) – הכינוי לחבטת הפתיחה של השחקן בגומות הארוכות (פאר 4 ו – 5).
PUTT (פאט) – הגלגול של הכדור על ה-גרין בניסיון לקלוע לגומה.
CHIP – מכה קצרה של השחקן כאשר הכדור ממוקם בקרבת הגרין (אך לא עליו) – 30 מטר ומטה.
PENALTY STORKE – "מכת עונשין" לשחקן על עבירה או הפרה מסוימת של החוקים. למשל, שחקן שהכה כדור מעבר לגבולות המסומנים של המגרש (OUT OF BOUNDS), יכה שוב את הכדור מאותה נקודה ויוסיף לתוצאתו עוד חבטת עונשין אחת, כך שהחבטה הבאה שלו תיספר כחבטה מס' שלוש.
CADDY – נושא הכלים של השחקן. היחיד שאיתו השחקן רשאי להתייעץ ולהיעזר במהלך המשחק. רבים מנושאי הכלים המקצועיים הם שחקנים מעולים בפני עצמם.

מקלות המשחק:
באופן בסיסי חשוב לדעת שלכל מקל בתיק (למעט ה – PUTTER שהוא מקל שונה לחלוטין) קיימת זווית מסוימת הקובעת את גובה מסלול הכדור ובהתאם לכך – גם את מרחק תעופתו וגלגולו. ככל שזווית המקל תהיה קטנה-חדה יותר, כך מעוף הכדור יהיה נמוך ורחוק יותר. למעשה, כך השחקנים המקצוענים שולטים באופן אבסולוטי במעוף הכדור – זאת בנוף לארסנל סוגי המכות שבאמתחתם (למשל מכות מסוג DRAW, FADE, SLICE וכיו"ב).
ניתן לחלק את מחבטי המשחק בחלוקה הבסיסית הזו:

1. WOODS – המקלות הארוכים ביותר בתיק, המשמשים לחבטות הארוכות ביותר, למשל חבטת הפתיחה. השם הוא זכר למקלות המקוריים שהיו עשויים מעץ (ומאוחר יותר מברזל). כיום המקלות עשויים בטכנולוגיות מתקדמות מטיטניום או מתרכובת של מתכות קלות. המקל הראשי מבין ה – WOODS, נקרא Driver, מאחר והוא משמש לרב את השחקנים לחבטת הפתיחה בגומות המרוחקות (תקן 4 ו – 5). מקלות נוספים בקבוצה הם WOOD 3 ו – WOOD 5 . שחקן ממוצע בסבב מכהDRIVE למרחק של 250 מטר. שחקן חובב מכה בממוצע מרחק של 180 מטר. זוהי רק דוגמה אחת הממחישה את הבדלי הרמות המשמעותי בין מקצוען לחובבן. רורי מקילרוי סיים את שנת 2018 כשחקן עם חבטות הפתיחה הארוכות ביותר עם מרחק ממוצע של 286 מטרים לחבטה.

2. IRONS – מקלות הברזל המפורסמים שממוספרים ממקל מס' 2 עד מס' 9 (סט חובבים יכיל בדר"כ מקלות מס' 4 עד 9). מקל מס' 4 הוא מקל בזווית שטוחה יותר ולכן תיאורטית אמור לעוף נמוך ורחוק יותר ממקל מס' 5. אחרי מקל מס' 9 ממוקמים מקלות ה – PITCHING WEDGE, SAND WEDGE ו – LOB WEDGE (שהוא למעשה המקל עם הזווית הגדולה ביותר של 60 מעלות ומיועד למכות קצרות וגבוהות במיוחד). מקלות הברזל מדויקים יותר לעומת ה – WOODS.

3. PUTTER – המקל שבקצהו ראש שטוח המשמש לגלגול הכדור על הגרין, שזו אמנות בפני עצמה.

על פי חוקי הגולף, שחקן רשאי להחזיק בתיקו במהלך התחרות סט מקסימאלי של 14 מחבטים בלבד כולל putter.

עד כאן מושגים בסיסיים ונעבור לסקירת תחילת העונה בסבב.

באופן טבעי, התחרויות בתחילת השנה מתקיימות באזורים החמים היותר בארה"ב, למשל בהוואי ובקליפורניה. התחרות הראשונה העונה, Sentry Tournament of Champions, שוחקה בקפלוואה שבהוואי. באופן מסורתי מדובר על תחרות מסוג "אלוף האלופים", כלומר השחקנים הם אלו שזכו בסבב בשנת 2018.

ברייסון דשמבו עמד בהבטחתו ליישם את אחד מהשינויים האחרונים בחוקה והיה לשחקן הראשון בסבב שמשאיר את הדגל בתוך הגומה בזמן חבטת ה – putting. אולם את התחרות ניצח האמריקאי הצעיר, קסנדר שאופלי, לאחר תוצאה מדהימה של 62 (10-) ביום התחרות האחרון ו – 269 חבטות במצטבר. כדי להעצים את ההישג אציין כי שאופלי סיים את שלושת ימי התחרות הראשונים במרחק משמעותי של חמש חבטות מהמוביל ובגומה הראשונה ביום האחרון עלה הפער כבר לשש חבטות לאחר שסיים בתוצאת Bogie. את 16 הגומות האחרונות של היום סיים שאופלי בתוצאה מצטברת של 12- (!!!) שכללה שמונה Birdies ו – שני Eagle. במילה אחת – מדהים. תראו בסרטון.

שאופלי נמנה על קבוצה מכובדת של גולפאים המהווים חלק ממאגר כישרונות צעירים האמריקאים שהולכים ותופסים מקום מרכזי בסבב ובצמרת העולמית בשנים האחרונות. בשנת 2017 הוכתר כרוקי השנה של הסבב וזוהי זכייתו השלישית בסבב, שגם הקנתה לו מקום של כבוד בעשירייה הפותחת בדירוג העולמי. אף על פי כן, לא רק ששאופלי לא מרגיש עצמו פייבוריט או מועמד טבעי לזכייה בתחרויות, הוא תופס עצמו בינתיים כ – "underdog mentality" מאחר וזכיותיו תמיד הגיעו "מאחור" לאחר שהצליח לעקוף ביום האחרון את יריביו ולא כתוצאה משמירה על הובלה. צריך להבין שמצב מנטלי של שחקן שנמצא בפיגור ואין לו מה להפסיד שונה בתכלית ממצב מנטלי של שחקן פייבוריט שמוביל בתחרות ומצליח לעמוד במשימה לסיים במקום הראשון. השחקנים המקצוענים מעדיפים להיות בצד הפייבוריט ולהוכיח שהם בלתי שבירים ביום האחרון, להבדיל מ"הנחנקים" (chokers).

גארי וודלנד המשיך את כושרו המצוין משנת 2018 וסיים במקום השני. ג'סטין תומאס סיים במקום השלישי אבל אחד הסיפורים המרכזיים היה שוב "אי הופעתו" של רורי מקילרוי ליום התחרות האחרון אותו התחיל במרחק של שלוש חבטות בלבד מהמוביל וסיים במקום הרביעי בצוותא עם דסטין ג'ונסון ומארק לישמן.

את התחרות הבאה, Sony Open in Hawaii, ניצח האמריקאי, מאט קוצ'ר בן ה – 40, אחד השחקנים הפופולריים בסבב שתחת חגורתו רשומות זכיות נאות וגריפת עשרות מיליונים מתחרויות. אולם הסיפור האמתי סביב קוצ'ר בשבועות האחרונים הוא בכלל לא סביב יכולות המשחק אלא דווקא התנהלותו מחוץ למגרש… ומעשה שהיה כך היה:

בחודש נובמבר האחרון, התקיימה תחרות של הסבב במקסיקו, Mayakoba Golf Classic. תחרויות הסבב בחודשים אוקטובר-דצמבר, על אף שמזכים בנקודות FEDEX ומהווים חלק פורמלי בסבב, נחשבות לתחרויות – off season ומרבית הכוכבים נוטלים בהן חלק מוגבל, מה גם שחלק מהתחרויות נערכות מחוץ לארה"ב, במסגרת הניסיונות להגביר את החשיפה הבינלאומית של הסבב. מכל מקום, לתחרות זו הגיע קוצ'ר ללא נושא הכלים הקבוע שלו ונאלץ לשכור את שירותיו של caddy מקומי בשם דיוויד אורטיז.

כנראה שהחיבור הקוסמי בין השניים עשה את שלו ולאחר ארבע שנים winless בסבב, ניצח קוצ'ר את התחרות וגרף פרס נאה של 1.296 מיליון דולר. באותו הרגע ממש ראה עצמו אורטיז המקומי כמי שזכה בלוטו, שכן בסבב נהוג כי הזוכה מפריש כעשרה אחוזים מהפרס לנושא הכלים שלו. אלא שביום ראשון בערב הופתע אורטיז לספור במעטפה 5,000 ירוקים בלבד.

בשבועות הבאים, הופצה לה השמועה בין השחקנים וכתבי המדיה שמסקרים את הסבב. אורטיז אישר את השמועה בפני עיתונאים ואף דאג להביע את אי שביעות רצונו מהתגמול הסמלי מדי. לטענתו, הסיכום המוקדם בין השניים היה תשלום של 3,000$ עבור העבודה, תוספת של 1,000$ אם קוצ'ר יסיים בעשירייה הראשונה אך לא סוכם על גובה התגמול במקרה של זכייה. אורטיז אישר כי פנה לסוכן של קוצ'ר בעניין וקיבל הצעה לתשלום של 15,000$ אותה דחה מיידית ואף דאג להפיץ ברבים כי תשלום סופי של 50,000$ יהווה בפניו פשרה הוגנת לסיום העניין.

מאט קוצ'ר ונושא הכלים דיויד אורטיז ברגע היפה ביותר שלהם

מאט קוצ'ר וה – caddy דיויד אורטיז ברגע היפה ביותר שלהם

ומה היה לקוצ'ר למסור להגנתו? בתמצית בלבד:

We had a great week. You can't make everyone happy. We had an agreement. Making 5,000$ is a great week. This is not a story. This seems to be a social media issue more than anything".

הכתבים לא יכלו לחכות לתגובה כל כך אומללה ו – pathetic של קוצ'ר, שבמקום להרוג את העניין במקום, ירה לעצמו ברגליים. לא רק שהנושא לא ירד מסדר היום, המשיכה המדיה לעסוק בסיפור ולנתח (לשלילה) את התגובה ההזויה של קוצ'ר, שכל הנראה, משקפת סך הכל את האופן שבו תופסים עצמם רב האמריקאים כלפי שכניהם הדרומיים מהעבר השני של הגבול.

קרוב לוודאי שקוצ'ר קיבל רמזים עבים מהנהלת הסבב כי התנהלותו פוגעת בתדמית הענף והסבב והלחץ עשה את שלו. אתמול פרסום קוצ'ר הודעה יחצ"נית מסודרת שבה הודה כי תגובתו הייתה out of touch and insensitive, making a bad situation worse ועוד פנינים של הלקאות עצמיות כפי שרק האמריקאים מסוגלים לנסח. בשורה התחתונה – הצדק ייעשה וייראה כשאורטיז יזכה לצ'ק שמנמן של 50,000$ וכך העניין יבוא על מקומו בשלום.

שבוע לאחר מכן, נערכה תחרות Desert Classic ב – La Quinta שבקליפורניה. הפעם, הסיפור המרכזי היה זכייתו הראשונה של אדם לונג בן ה – 31, שחקן אלמוני שזו הייתה לו הופעה שישית בלבד בתחרויות הסבב ולא זכה להצלחה מיוחדת בתחרויות הקודמות. יפה לראות שגם שחקנים אלמונים בסבב, שאינם "כישרונות צעירים מבטיחים" או "אלופי עבר", יכולים לשבור את "תקרת הזכוכית" ולזכות בתחרויות. והזכייה הגיעה בסטייל, כמו בסרטים, לאחר שהפאט האחרון של לונג ממרחק 15 foot צלל פנימה למראה פניו המשתאות של פיל מיקלסון, שסיים במקום השני. אך אל דאגה למיקלסון – נגיע אליו שוב בהמשך.

את חודש ינואר קינחו שחקני הסבב בתחרות Farmers Insurance במגרשים המפורסמים של Torrey Pines בסן דייגו. הציפיות וההתרגשות היו בשמיים לאור הופעתו הראשונה של טייגר וודס בעונת 2019. וודס מכיר היטב את מסלולי הגולף בסן דייגו וזכה בהם בעבר. אולם הופעתו הייתה פושרת למדי במונחי "טייגר" והוא סיים במקום ה – 20 בלבד. לעומתו, המדורג מס' 1 בעולם, ג'סטין רוז, המשיך לפרוע את השטרות ובגדול. לאחר שלושה ימי תחרות הוביל רוז את התחרות בפער של 3 חבטות, אולם הופעה פושרת שלו בתחילת היום האחרון של התחרות הביאה לסגירת הפער. רוז מצא את אותם כוחות נפשיים המצופים ממדורג מס' 1 בעולם ואלוף ה – FEDEX CUP הטרי וניצח בסופו של דבר את התחרות כאשר חזר ליכולת הפנומנלית שלו.

זה היה ניצחונו העשירי של רוז בסבב והוא היחידי, יחד עם טייגר וודס, שהצליח לשמור על יתרון של 54 גומות ולנצח את התחרות במהלך העשור האחרון, אינדיקציה נוספת לעוצמות המנטליות של הבחור. רוז הוא השחקן האנגלי המצליח ביותר בסבב ב- 70 שנים האחרונות ואם ימשיך בכושר הנוכחי, לא אתפלא אם ילבש את המקטורן הירוק באוגוסטה בחודש אפריל (הכבוד לו זוכה מנצח תחרות המאסטרס).

בתחילת חודש פברואר זכה ריקי פאולר האמריקאי בתחרות Waste Management Phoenix Open הנערכת מדי שנה בסקוטסדייל, אריזונה. במקום השלישי סיים הכוכב האמריקאי, ג'סטין תומאס, ומאט קוצ'ר מיודענו התברג למקום הרביעי.
מדובר בזכייה חמישית סה"כ בסבב של הבחור הכישרוני, אולם גם הוא היה מוותר בשמחה על הדרך האובר – דרמטית שבה הושג הניצחון. הובלה נוחה של 5 חבטות על פני ברנדון גרייס בסיבוב האחרון הפכה תוך שעה לסיוט של פיגור חבטה, לאחר תוצאת triple bogie בגומה מס' 11 ועוד bogie בגומה מס' 12. פאולר הודה שבאותו רגע חזרו השדים מהעבר לרדוף אותו לאחר שגם בעבר פספס זכיות בתחרויות בגלל טעויות מיותרות. אבל רק מי שעבר בעבר סיוטים מסוג זה יודע כנראה להתגבר על הקשיים ופאולר חזר למשחק עם בירדי בגומה 15 ובירדי נוסף בגומה 17 לאחר שחבטת הפתיחה הארוכה שלו נחתה על הגרין (באותו מקום בדיוק שחבטה גרועה עלתה לו בעבר בהפסד של התחרות).

התחרות הבאה, AT & T Pebble Beach Pro-Am הייתה שייכת לאחד הגדולים מכולם, פיל מיקלסון, שגם בגיל 48 הראה שיש לו מה למכור בסבב. ובכלל, פתיחת השנה מאירה בינתיים למיקלסון. הוא ניצל עד תום את היכרותו האבסולוטית של מגרש Pebble Beach היפהפה לחוף האוקיינוס השקט ליד מונטריי, קליפורניה, כדי לזכות בפעם החמישית בתחרות ו – 44 (!) סה"כ בסבב. מדובר בתחרות מסורתית מסוג Pro  – Am, כלומר שילוב של שחקני סבב מקצוענים עם שחקנים חובבים, חלקם ידוענים ושחקני עבר בענפי ספורט שונים. רשימה חלקית בלבד של הסלבס שהשתתפו: אנדי גרסיה, ויין גרצקי, כריס אודונל, ריי רומנו,  טוני רומו וקירה קזנצב (מיס אמריקה 2015). פול קייסי, האנגלי המוכשר, סיים את התחרות במקום השני.

מיס אמריקה 2015 שחקנית גולף טובה

קירה קזנצב – מיס אמריקה 2015. שחקנית גולף טובה.

אנדי גרסיה. משתתף קבוע בתחרות pebble beach

אנדי גרסיה. משתתף קבוע בתחרות Pebble Beach

שבוע נוסף עבר וטייגר וודס הפציע להופעתו השנייה העונה בתחרות Genesis Open במגרש הידוע, Riviera Country Club. את שני הימי התחרות הראשונים התחיל וודס באופן צולע בתוצאה מצטברת של 1- ובקושי עבר את ה – CUT שעמד על 1+. כאן המקום להסביר שלאחר יומיים ראשונים של תחרות, כמחצית מהשחקנים עם התוצאות הגרועות ביותר עוברים תהליך CUT, כלומר מסיימים את התחרות ללא ניקוד וללא פרס כספי כלשהו. יתר השחקנים עם התוצאות הטובות ממשיכים את התחרות ליומיים נוספים בתקווה לזכייה או לכל הפחות לשיפור עמדות בקבלת פרס כספי וצבירת נקודות FEDEX שיקדם אותן בדירוג הכללי המצטבר. ביומיים האחרונים של התחרות (במיוחד ביום השלישי) הזכיר טייגר את היכולות הטובות שלו מסוף העונה שעברה והצליח לסיים את הטורניר במקום ה- 15 בתוצאה מצטברת של 6-.

מכל מקום, זה היה נראה כאילו זה הולך להיות הסופ"ש של ג'סטין תומאס, אחד הגולפאים המוכשרים בתבל בשנתיים האחרונות, כאשר הוביל בבטחה בתום הסיבוב השני והחל גם הסיבוב האחרון ביתרון בן ארבע חבטות. העניינים המשיכו להיראות מצוינים מבחינתו בתחילת עם בירדי בגומה הראשונה, אולם מיד לאחר מכן, טעויות לא אופייניות גרמו לו לאיבוד שלוש חבטות בארבעת הגומות הבאות והתחרות הפכה להיות פתוחה לחלוטין מול J.B. Holmes, שגם הוא יכול לציין פתיחת עונה מוצלחת. בגומה ה- 18 פספס תומאס ניסיון בירדי שהיה כופה שוויון ושולח את השחקנים לפלייאוף, אך במקום זאת שלח את J.B. לחגוג זכייה חמישית סה"כ ב- tour ואשר סיימה עבורו בצורת של ארבע שנים. תומאס סיים את הסיבוב האחרון עם תוצאה לא אופיינית של 75 (4+), מה שמוכיח שוב כי הובלת תחרות אפילו ביתרון נוח יכולה להוות מעמסה מנטלית כבדה גם על הטובים ביותר.

 

זו הייתה רק טעימה קטנה על קצה המזלג מפתיחת העונה בסבב ה – PGA. בתקופה כל כך קצרה זכינו כבר לסיפורים ודרמות גדולות שרק משחק הגולף יכול לנפק ועוד לא הגענו לתחרויות המייג'ור…

לפוסט הזה יש 9 תגובות

 1. יוני, מאמר 'הכרה' ראשון מושלם ממש לאלה שרק מתחילים להתעניין בגולף. אני לא אומר 'מושלם' בקלות. אני לא יכול לתאר לעצמי פוסט להכרה טוב מזה.
  איזה כיף!

 2. תודה רבה.
  ואפרופו גולף כותרת מומלמת להמשך :
  גולף ואור …..תשלימו..את שם היישוב…הסמוך למגרש הגולף…

 3. תודה נהדר.
  הסיפור עם קוצ'ר מטורף.
  תכלס אני קצת מבין אותו. זה לא הקאדי הפרטי שלו אלא מישהו שהוא אסף במקום, תכלס כל מה שהוא עשה זה להוציא לו מחבטים ואולי לתת לו טיפים על המסלול. קאדי מקבל כאלו סכומים כשהוא בעצם משמש כמאמן/פסיכולוג על המסלול. במקרה הזה זה סתם מישהו זמני. בטוח היה צריך לתת טיפ קצת פחות קמצני (נתן 1000 דולר טיפ בנוסף על ה4000$ שסגרו לפני כן) אבל 50,000$ זה סכום שנותנים לחבר מהקבוצה לא למחליף זמני.

 4. תודה רבה יוני!
  לקח לי יומיים לסיים את הפוסט, אבל היה שווה את זה. מקווה שלא ייגמר לך הכוח, פוסטים כאלה בטח לוקחים לך הרבה זמן ומשאבים נפשיים. נהדר שיש אותך באתר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט