יש תקווה, יש עתיד: פריוויו לעונת 2018-2019 – ברוקלין נטס/ שחר דלאל

בתחילת העשור היה נראה שהנטס סוף סוף יוצאים מהצל של הניקס עם המעבר המתוקשר מניו ג'רזי לברוקלין ועם בעלים חדש שהביא איתו פנקס צ'קים שלא נגמר. מיכאיל פרוחרוב, שהתמודד באותו הזמן לנשיאות רוסיה, החליט להיכנס לליגה בסערה ועם מעבר הקבוצה לתפוח הגדול החליט לבצע את "טרייד המוות" כששלח שלוש בחירות דראפט ראשונות בתמורה לגופות של קווין גארנט, פול פירס וג'ייסון טרי.

הציוות הזה אומנם הוביל לפלייאוף, אך הוא התפרק בתום שנה והותיר את האוהדים הנאמנים מאוכזבים, כשהם נאלצים לצפות שוב ושוב בקבוצות שלא ראויות להיות על אותו המגרש עם הגדולות של הליגה.

צ'אי. הבעלים המעניין בליגה 

עם זאת, השנה אנחנו רואים ניצנים של תקווה. המיליארדר הרוסי הבין שהעסק הזה לא בשבילו ומכר חלקים מהקבוצה למיליארדר הטייוואני, ממקימי עליבאבא, ג'וזף צ'אי (גדל בקנדה והתחנך בניו ג'רזי), שקיבל את הזכות לרכוש את כלל מניות המועדון בעוד שלוש שנים וינהל מעתה את ענייני הקבוצה.

בעלים: מיכאיל פרוחורוב (51%) וג'וזף צ'אי (49%)

מנכ"ל: שון מארקס

אולם: בארקלי'ס סנטר (17,732 מקומות)

צוות האימון:

מאמן ראשי – קני אטקינסון (שנה שלישית).

עוזרים – ז'אק וון (שנה שלישית), כריס פלמינג (שנה שלישית) ופבלו פריג'יוני (שנה ראשונה).

מאזן בעונה הקודמת: 54-28 (מקום 12 במזרח).

אטקינסון. יש פוטנציאל 

באו: קנת' פאריד (טרייד, דנבר), אד דייויס (שחקן חופשי, פורטלנד), שבאז נאפייר (שחקן חופשי, פורטלנד), ג'רארד דאדלי (שחקן חופשי, פיניקס), טרביאון גראהם (שחקן חופשי, שארלוט), דז'נאן מוסה (סיבוב ראשון בדראפט, בוסניה), רודיאונס קורוקס (סיבוב שני בדראפט, לטביה), ג'ורדן מקלולין (שחקן חופשי, דראפט), נוני אומות' (שחקן חופשי, דראפט), אלן וויליאמס (חוזה כפול, פינקס), תיאו פינסון (חוזה כפול, דראפט), מיטץ' קירק (חוזה חלקי, אוסטרליה).

עזבו: דנטה קאנינגהאם (שחקן חופשי, סן אנטוניו), ג'רמי לין (טרייד, אטלנטה), טימופיי מוזגוב (טרייד, אורלנדו), ג'אליל אוקאפור (שחקן חופשי, ניו אורלינס), ניק שטאוסקאס (שחקן חופשי, פורטלנד), אייזיה ווייטהאד (טרייד, דנבר – היום באירופה),קווינסי אייסי (שחקן חופשי).

סגל מלא: רכזים – דיאנג'לו ראסל, ספנסר דינווידי, שאבז נאפייר, כריס לאברט וג'ורדן מקלולין. גארדים – אלן קראב, דז'נאן מוסה, דמארה קארול, ג'רארד דאדלי, ג'ו האריס, טרביאון גראהם, מיטץ קירק, טיאו פינסון. פורוורדים – קנת' פאריד, רונדיי הוליס-ג'פרסון, רודיאונס קורוקס, נוני אומות'. סנטרים – אד דייויס, ג'ארט אלן, אלן וויליאמס.

חמישייה צפויה: ספנסר דינווידי, דיאנג'לו ראסל, אלן קראב/ דמארה קארול, רונדיי הוליס-ג'פרסון, אד דייויס.

דינווידי. הפתעה מרעננת 

לאחר שנים שבהן היה נדמה שלא יימצא האור בקצה המנהרה, נראה שהמנכ"ל מארקס והמאמן אטקינסון קיבלו את השדרה הניהולית שתאפשר להם לבצע את המהלכים המקצועיים שיובילו את הקבוצה חזרה לרלוונטיות. השנה גם הגיעו לסיומן הבחירות שהיו חלק "מטרייד המוות" כשמעכשיו הנטס מחזיקים בזכויות של כל הבחירות שלהם ויכולים לבצע טריידים, או סתם לנצל את הבחירה הגבוהה שמגיעה בזכות המאזן השלילי שלה.

אחד הדברים שזכינו לראות בשנתיים האחרונות היא ההתקפה. העובדה שלמרות האיכות המוגבלת שהיתה על המגרש, אטקינסון – שעשה את צעדיו הראשונים כמאמן תחת מייק דאנטוני – המשיך בפילוסופיה של רבו, ובשנתיים שהוא על הקווים והקבוצה שלו הובילה את הליגה ב-pace rating (103.58 בעונה הראשונה, 101.07 בשנה שעברה) היא לא מובנת מאליה. עם זאת, בדומה לדאנטוני, ההגנה דורגה שישית מהסוף ברייטינג הגנתי (108.5), משהו שלא צפוי להשתפר השנה.

למרות הסגל שלא ממש תמך את ההתפתחות שלהם, ג'ארט אלן ורונדיי הוליס-ג'פרסון הציגו ניצוצות, והוכיחו שהם יכולים להפוך לשחקנים משמעותיים בקבוצות מנצחות. אלן הוכיח שהוא יכול להוות נשק בשני צידי המגרש, ועוד קיץ בחדר הכוח בהחלט אמור לעשות הבדל במשחק שלו. הוליס-ג'פרסון, בשנתו השלישית בליגה, פרח בתפקיד הפוינט-פורוורד וסביר להניח שנראה אותו השנה יותר ויותר פותח בחמישייה.

אלן. אמורים לראות שיפור 

שחקן מעניין נוסף שהתגלה הוא ספנסר דינווידי. הרכז המחליף נכנס לנעלייהם של ג'רמי לין ודיאג'לו ראסל הפצועים והציג את יחס האסיסטים-איבודים הטוב בליגה עם יחס של 4.0. הוא גם הוכיח שהוא נמצא שם ברגעי ההכרעה, עם מהלכים גדולים בדקות הסיום. הוא סיים שלישי בהצבעות לתואר "השחקן המשתפר של השנה", רק אחרי ויקטור אולדיפו וקלינט קפלה. שחקן מעניין נוסף הוא כריס לאברט שלאחרונה מתורגל כרכז והדיווחים עד כה מאוד מעודדים.

מארקס הצליח בקיץ להיפטר מהחוזים הגדולים שהכבידו על הקבוצה ויצר מצב בו בקיץ הבא הנטס יהיו עם כ-60 מיליון דולר מתחת לתקרת המס, מה שיאפשר להחתים שני שחקנים על חוזי מקסימום – ולשם מכוונת הקבוצה. הוא גם החתים בקיץ את אד דייויס ושבאז נאפייר מפורטלנד על חוזים ידידותיים והשיג בחירת דראפט ראשונה נוספת בטרייד שהביא לקבוצה את קנת' פאריד – שגם יתרום הרבה מאוד לקבוצה בדקות שיהיה על המגרש.

כדי לשכנע את השחקנים המובילים להגיע לקבוצה השניה של ניו יורק הקבוצה תצטרך להוכיח להם שיש בסיס משמעותי לעבוד איתו ושהם לא באים לשקם קבוצה מההריסות (תחשבו על אורלנדו של דוק ריברס ב-1999). זה לא יהיה פשוט, אבל בהחלט אפשרי.

ראסל. השריף של ברוקלין? 

 

תחזית אופטימית:

אטקינסון מוכיח שהוא אחד המוחות המבריקים בליגה, לאחר שמצליח להוביל את הנטס למקום התשיעי במזרח והקבוצה שומרת על סיכויי פלייאוף עד הרגע האחרון. ראסל חוזר בכושר שיא ומעמיד ממוצעים של 20, 5 ו-5, קראב חוזר להציג את אחוזי הקליעה מחוץ לקשת שהציג בפורטלנד (44.5%) וג'ארט אלן עושה את קפיצת המדרגה המיוחלת. הקבוצה נהנית מהגרלה מצוינת בלוטרי ולוקחת את ציון וויליאמסון בבחירה השלישית בדראפט. לאור השיפור ביכולת, ג'ימי באטלר וקיירי ארווינג (שרוצה לחיות בעיר בה מתרחשת הסדרה חברים) חותמים בקיץ בקבוצה והופכים אותה באופן מיידי לקונטנדרית במזרח.

תחזית פסימית:

אטקינסון לא מצליח לחלק את הדקות בין הגארדים שלו ובחדר ההלבשה מתחילות מריבות שיוצאות החוצה אל צהובוני ניו יורק. ראסל מחליט שהוא גילברט ארינס, לא מוסר לאף אחד, מכריז שהוא השריף החדש של ברוקלין ושולף אקדח בחדר ההלבשה. הקבוצה מתפרקת עוד לפני פגרת האולסטאר ולמרות שסיימה עם מאזן מחפיר של 64-18 הכדורים לא קופצים לכיוון שלה והיא מקבלת רק את הבחירה השישית בדראפט. השחקנים החופשיים לא רוצים להתקרב לקבוצה והבעלים מחליט לפרק את הכל ולהביא את אלילו – ג'רמי לין – להיות המאמן החדש של הקבוצה בניגוד להמלצת מארקס, מה שמוביל להתפטרותו המיידית של המנכ"ל.

תחזית ריאלית:

למרות שבשנים האחרונות היה נראה שדווקא התסריט הפסימי הוא שקרוב יותר למציאות, השנה החולפת הראתה שיפור משמעותי והאוהדים כבר יכולים לראות את הזמנים הטובים שבדרך. ראסל כנראה לא יהפוך לארינס – לטוב ולרע, אנחנו נראה שיפור מצידו של אלן שיתפתח להיות גבוה משמעותי ואפילו קראב יתחיל לקחת קצת יותר אחריות. ההגנה עדיין תהיה בתחתית הליגה, אבל הקבוצה תסיים עם יותר מ-34 ניצחונות ותראה ניצוצות, שיספיקו כדי לעניין את השחקנים החופשיים בקיץ.

 

ארווינג. רוצה לשבת לקפה בסנטרל פרק

 

לפוסט הזה יש 62 תגובות

 1. אחלה פוסט שחר. לגבי הקבוצה בלי עתיד בלי תקווה בלי חלום. קבוצה פח שתמשיך להיות פח ותלך כל הדרך מהפח אל הפחת. הקבוצה הכי לא מעניינת בליגה אין שום כוכב שחקן מעניין או רוקי מעניין. הטנקינג יתחיל שם אחרי הרבעון הראשון.

  1. מדובר בקבוצה עם פוטנציאל משוגע. נמצאת בעיר הכי גדולה מבחינת שוק ומושכת אליה הרבה מאוד אוהדים צעירים שנמאס להם מהניקס (בדומה למה שעשו הנטס המקוריים ב-ABA).
   אנחנו עוד צריכים לראות איך הבעלים החדש יתנהג, אבל על פניו יש שם את כל היסודות לבנות קבוצה מנצחת. עכשיו רק צריך לחכות לקצת מזל – שחקן משנה מועדון מהדדראפט או כוכב שיחליט לחתום בקבוצה.

  2. היא קבוצה לא טובה ללא ספק והפוטנציאל הקיים מבחינת שחקנים הוא לא גדול, אבל..
   לנטס יש הנהלה מעולה בראש שון מארקס שעושה עבודה חכמה ושקולה שמשתלם לו בקרוב..אסור לשכוח, זו עדיין קבוצה בשוק גדול, גם אם השם שלה לא גדול כמו הניקס.

 2. סוף סוף לברוקלין יש מה למכור. אני מאחל לראות אותם מתחזקים ובונים נכון, ובסופו של דבר בסביבת 2021 עולים לפלייאוף ממקום 4-5 והופכים להיות קבוצת פלייאוף לגיטימית במזרח. כן, גם אם הם לא מביאים סופרסטארים בקיץ הקרוב.

 3. לעונה הזו אין שום משמעות חוץ מההתפתחות של הצעירים ובמיוחד אלן שאני מאד אוהב.

  אבל בקיץ הבא הם יהיו בעמדה פשוט מדהימה, ויכולים אפילו לשפר אותה לפני שהעונה הזו נגמרת.

  לפחות תיאורטית, יכולים להדהים את כל הליגה ולהנחית 3 כוכבים בקיץ הבא, ובכל מקרה הם בדרך למעלה ובעמדה מעולה.

  1. וואוו, אשכרה אם מניידים את קראב תמורת חוזה נגמר הם עם דף חלק לגמרי לעונה הבאה. יופי של עבודה של מרקס.

   1. זה מדהים איך דיברו על המהלכים שלו בקיץ שעבר ואיך עכשיו. עשה פשוט קסמים עם החוזים שהיו שם. בסיטואציה מסוימת הם בהחלט יכולים לבנות קבוצה כמו שמיאמי של הביג 3.

 4. יהיו גרועים השנה, אבל מארקס עושה אחלה עבודה בסידור השורות ואטקינסון מתגלה כמאמן שיודע להפיק שיטת משחק עם הסגל שנותנים לו.

  הסגל מלא במשחקנים משלימים וחסרים להם השני כוכבים (דראפט עם בחירה גבוהה וקיץ עם הרבה כסף זאת התחלה טובה) שכבר יביאו אותם לפלייאוף.

  הסגל שלהם גם מלא ב"פתיונות" לטריידים של נכסים וחוזים גבוהים כדי לאת לקיץ בצורה עוד יותר טובה.

  לא אתפלא אם משנה הבאה הם כבר יהיו בפלייאוף אחרי קיץ איכותי.

 5. קבוצה שאני מאד מסמפט ומאד מעריך. אחרי האיבוד לדעת שהביא את גארנט ופול פירס (ועוד) הם יצאו סוף סוף מהבוץ כששה שחקנים מצויינים שיכולים היו להיות שלהם משחקים בבוסטון, בפילדלפיה, ועוד.

  אין להם אף שחקן שאני נותן לו מעל ציון 8, אבל גם אין לה מתחת ל-5 (אני מדבר על סולם מ-1 עד 10), ואני מאמין שעם שחקני 6, 7, ו-7.5 הם יעשו המון נזק לקבוצות הנחשבות לבכירות מהם.

  תודה לשחר על פריוויו מצויין, דבר לא פשוט לאיש צוות חדש.

     1. אז נכון הוא נקט בצעדים הנכונים להוציא את הקבוצה מהבוץ אבל עכשיו יגיע שלב המימוש וזה משהו אחר לגמרי. אני לא יודע איך אתה יכול לצאת בהצהרה כזו.

      1. אני לא הולך לשים על זה כסף זה פשוט מה שאני חושב שיקרה גם השנה אני רואה תרחיש שהם בתמונה של מקום 8 במזרח

 6. תודה רבה שחר, אחלה פריוויו.
  מעניין אם הם יטרידו עבור באטלר, זה יעזור להם למשוך כוכבים נוספים בקיץ הקרוב.

  1. כרגע כל הדיווחים של ווג', צ'ארנייה,וסטיין הם שמיאמי הולכים אול אין עליו ושמינסוטה כל הזמן מחבלת בעסקה שמתגבשת.

 7. פריוויו מצויין. אני מקווה שאלן יפתח וימשיך להתפתח כי הוא הפרוספקט הכי טוב שלהם. לברט שחקן מוכשר שעוד יהיה השחקן השישי של העונה יום אחד. מאחל להם בחירת טופ 3 השנה והתפתחות של שניהם.

 8. פריויו מצויין
  לדעתי אטקניסטון הוא אחד המאמנים הטובים בליגה מוציא לימונדה מלימונים
  הקבוצה עוברת תהליך בריא של שיקום

 9. אחלה פריוויו.תסריט אופטימי נוסף הוא לזכות בלוטרי והפעם לשם שינוי בשביל עצמם. קיירי לא יעזוב את בוסטון בשביל הנטס, גם אם אנחנו הוזים בכיף.

 10. יפה שהם ניקו את הבלאגאן שהיה להם , כי הם גרמו לעצמם להפוך לקבוצה לא רלוונטית למשך כמה שנים. השנה לדעתי הם יראו שיפור קטן אבל עדיין לא יהיו קבוצה שמתמודדת על הפליאוף אבל אני חושב שיש להם אחלה GM ועם בחירת דראפט טובה,טריידים ועבודה טובה בפריי אייג'נטס הם יכולים לעשות אחלה קבוצה בעונה הבאה.

 11. אחלה פריוויו, לקבוצה שכל עתידה לפניה (בעיקר כי העבר שלה עלוב ברמות). עושה רושם שהם מתנהלים שם בצורה הרבה יותר מסודרת, נקווה שימשיכו כך

 12. 60 מיליון זה יפה, אבל מרשימת השחקנים שיהיו חופשיים בשנה הבאה, הכוכב היחיד שאולי יסכים להגיע יהיה באטלר.
  האופציות האחרות שעומדות בפני השחקנים האלה הרבה יותר אטרקטיביות.

   1. אם הנטס היו האופציה היחידה הייתי מסכים, אבל נגיד ויש צמד כוכבים שרוצים לשחק יחד, למה להעדיף את הנטס על פני דאלאס הפייסרס או הסיקסרס, ויודע מה, לדעתי אפילו סקרמנטו ההוקס ואפילו הניקס עדיפות.

     1. סתם ככה לא, אבל בהשוואה לנטס? בטח!
      מבחינת מיקום ברור שניו יורק זה ה-מקום, אבל קליפורניה לא הרבה מאחור.
      מבחינת מקום פנוי, יהיה להם באיזור ה50, עם קצת משחקים והזזות לפה ולשם אני מאמין שאם ירצו ויהיה מי שירצה לבוא הם יוכלו לסדר שני חוזי מקס'.

      ושוב, אני לא טוען שזה מקום אידיאלי, ממש לא, אני רק טוען שהוא עדיף על הנטס.

      1. סקרמנטו זה המועדון שמנוהל הכי פחות נכון בליגה כבר שנים.
       רק אתמול הם עשו את הפאדיחה האחרונה שלהם של לשלוח תמונה שרואים בה את מי הם היו בוחרים בכל בחירה בדראפט..
       את הנטס בעידן מרקס אי אפשר להשוות לשם ועל הקיץ שלהם העונה מגיע להם ציון 10 לדעתי

     2. טוב נו, אתה צודק לגבי סקרמנטו, אבל אני עדיין חושב שהנטס רחוקים מלהיות יעד אטרקטיבי עבור כוכב עם שאיפות רציניות.

 13. אתם יודעים כמה זמן לא קיבלנו סרט ג'יימס בונד אמיתי?
  זה התחיל עם קזינו רויאל. ריבוט ריאליסטי (יחסית… זו בכל זאת סדרת סרטים עם מכוניות בלתי נראות וחליפות תנינים) שניסה לשמר את הדברים החיוביים מהסדרה ולדחוף אותה לעידן החדש. מספרים את סיפור המקור של הדמות, איך הוא מתחיל ללמוד את המקצוע, מראים את הסיבה לריחוק הרגשי שלו מנשים ולא משמיעים את הנגינה המפורסמת לאורך כל הסרט. ואז, בסיום, אנחנו מקבלים את הבונד, ג'יימס בונד המוכר והידוע והמנגינה סוף סוף מושמעת, כדי שנדע שעכשיו, אחרי כל זה, דניאל קרייג הפך להיות הבונד האמיתי שאנחנו מכירים.
  ואז בסרט הבא, הקוואנטום של בוריס, אנחנו מקבלים את אותו פאקינג בונד בהתלמדות. הוא, שוב, לומד דברים שבונד אמור לדעת, מתגבר על נשים ואנחנו מקבלים בסוף את הבונד בארל רול, בו הוא סוף סוף הופך להיות הבונד האמיתי שאנחנו מכירים.
  בהתאם, מרקס ואטקינסון למדו עד עכשיו כל מה שהם צריכים לדעת על מרטיני, הימורים, גאדג'טים משונים, ד'אנג'לו ראסל קיבל את הרישיון להרוג, ספנסר הולך והופך לאסטון מרטין. אבל מה עכשיו?
  עכשיו קיבלנו את סקייפול וספקטר. שני סרטים שבהם איכשהו דילגנו על בונד בשיאו, והגענו לבונד שהוא כבר זקן מדי מכדי להיות בונד. בונד שלא עובר בדיקה רפואית. ועדיין איכשהו בשני הסרטים האלה קיבלנו בסיום רגעי הנה דניאל קרייג הופך להיות בונד האמיתי שכולנו מכירים. פאק.
  כן, הסדרה הזו אף פעם לא הייתה טובה בהמשכיות, אבל איכשהו קיבלנו ארבעה סרטים שכולם בנייה לרגע שאף פעם לא קרה.
  אז מרקס, קני, בבקשה, תנו לנו בקיץ הבא את בונד האמיתי. זה שכולנו מכירים.

  1. שאלה באותו נושא, אבל אולי יותר מעניינת: מי מחברי האתר הצעירים יהיה עדיין בחיים כשניקס/נטס תזכה בסופו של דבר באליפות?

 14. מרקס עושה עבודה מצוינת בניקוי החורבן שקינג השאיר אחריו….
  אטקינסון מאמן נחמד+ ,עוד שנת התפתחות וגדילה לצעירים ופוטנציאל לעשות רעש בקיץ מבחינת כסף פנוי לשחקנים שיהיו בשוק

 15. אני ממש מחזיק מאטריקס וממה שעשה כל שנה עם השחקנים שהיו לו . אני בהחלט חושב שהם בגרף התקדמות מצויין עכשיו ושנה הבאה יעמידו קבוצת פלייאוף. יותר מזה קשה לחזות, תכלס.

   1. מה יהיה בקיץ? מבול של שחקנים חופשיים והם עם מלא כסף פנוי. בקיצור אם לא יעשו יותר מידי שטויות (אין סיבה שיעשו הם מתנהלים יפה לאחרונה) פלוס המזרח החלשלוש אין סיבה שהם לא יהיו בפליאוף. הערכה עידו .. לא מדע מדויק אבל הערכה סבירה. קאפיש?

 16. אחלה פריוויו יש רק טעות אחת בתחזית האופטימית ציון וויליאמסון יבחר ראשון בדראפט ( לא משנה שכרגע במוקס הוא 3 4 או 5)…

כתיבת תגובה

סגירת תפריט