אירועי דיומא – 22.07: העתודה אלופת אירופה

כדורסל / רועי ויינברג

אליפות אירופה לנבחרות עתודה (עד גיל 20) – גמר

20:00-ישראל-קרואטיה (ספורט 5). הנבחרת הישראלית ממשיכה בטורניר טוב מאוד. ההתקפה זורמת וקבוצתית והפתיעה לטובה גם מול צרפת, אולי קבוצת ההגנה הטובה בטורניר. להוציא המשחק הראשון ישראל קלעה רק פעם אחת מתחת ל-80 נקודות ומציגה כדורסל התקפי שוטף וקבוצתי. הישראלים מגיעים לזריקות טובות ומאוד מאוזנים – מול ספרד יובל זוסמן היה הכוכב, מול צרפת מייקל בריסקר ודני אבדיה. לאלה יש להוסיף את גיל בני ועידו פליישר מהספסל ויש כאן דור מוצלח מאוד, כמו זה של השנה שעברה. נכתב לא מעט על הקמפיין המצליח שלהם ונתייחס יותר למשחק. מי שרוצה לקרוא על המסע של הצעירים מוזמן לעשות זאת במאמרו של ערן שור.

המפגש מול קרואטיה יהיה מעניין. קודם כל שווה לציין שנבחרות הנוער (עד גיל 18) שלהן ירדו ביחד לדרג ב'. שנתיים לאחר מכן יש לא מעט שחקנים שביחד בשתי הקבוצות. זה יהיה משחק כיפי לצפייה, כי גם קרואטיה משחקת מהר. הם קולעים 81 נקודות למשחק, פחות מישראל אבל עדיין אחת הכמויות הגבוהות בטורניר. כשמוציאים מהחישוב את המשחק מול צרפת ההגנתית הממוצע מזנק ל-85.8. הם קבוצת השלשות הטובה בטורניר עם 10 שלשות למשחק שנכנסות באחוז מצויין של 41.3%, לעומת 37.5% של הישראלים. כ-40% מהזריקות שלהם באו מחוץ לקשת.

זה המפתח. בחצי הגמר מול גרמניה ובמשחק מול צרפת הם לא הצליחו לקלוע מרחוק. בשני המשחקים האלה הם קלעו 6 שלשות בממוצע לעומת 12 בארבעת המשחקים האחרים. לכן בשני המשחקים האלה הם קלעו 68.5 נקודות למשחק לעומת 87.5 בארבעת האחרים, הבדל גדול מאוד. יהיה מעניין לראות איך ישראל תתמודד עם זה. רוב הקליעות של קרואטיה לא באות ממסירות ויחס האסיסטים/איבודים שלהם הוא מהנמוך בטורניר. יש להם חבורת שחקנים שיודעת לייצר לעצמה זריקה ויכול להיות שהגנה אישית לוחצת יהיה פתרון מעניין. משחק המעבר גם הוא ישחק תפקיד משמעותי. קרואטיה מאוד רגישה לאיבודים ומול ישראל, החוטפת הטובה בטורניר, זה בהחלט ישחק תפקיד. אם ישראל תצליח לרוץ מול המשחק המפוזר של הקרואטים לנקודות קלות זה ישפיע.

מבחינת השחקנים הבודדים שווה לשים לב למייט קאלג'ז'יס (4 באדום), השחקן המצטיין של קרואטיה בטורניר שעושה עבודה נהדרת מתחת לסלים ומהעונשין. הוא הולך 7 פעמים לקו במשחק וזורק 6 פעמים בערב, כך שזה יכול להיות בעייתי לישראלים. כאמור היוגוסלבים לשעבר מאוד קבוצתיים ואין שמות שיבלטו, אבל קאלג'ז'יס וטוני פרקוביץ' (גופייה מס' 7), צלף השלשות, הם השניים הבולטים. יכולים להיות אופטימיים, אבל זה משחק מאוד פתוח. נקווה לטוב.

טניס / מתן גילור

טורניר ניופורט (250) – גמר

18:00 רמקומאר ראמאנתן-סטיב ג'ונסון(3). ראמאנתן ניצח את סזמיק המקומי בשתי ערכות תוך שעה וחצי. ג'ונסון גם כם עשה זאת בשתי מערכות מול גרנויירס, אבל תוך 68 דקות. זהו המפגש הראשון בין השניים. ג'ונסון כבר זכה בתואר אחד העונה ו-3 תארים בקרירה. ראמאנתן עדיין מחפש את התואר הראשון ומבחינת ההודי המדורג 161 בעולם מדובר על הישג שיא.

 

טורניר אומאג (250) – גמר

21:00 גידו פלה-מרקו צ'יקנאטו(3). פלה ניצח את האסה בשלוש מערכות. צ'יקנאטו דרס את טרונגליטי ב-66 דקות כשהוא שומט 3 משחקונים בלבד. האיטלקי זכה השנה בתואר היחיד בקריירה. הארגנטינאי טרם זכה בתואר.

 

טורניר בשטאד (250) – גמר

15:00 פאביו פוניני(3)-רישאר גאסקה(4). פוניני ניצח את ורדסקו בשלוש מערכות ארוכות שנמרחו על פני שעתיים ורבע. גאסקה ניצח בקלות את לאקסונן בשתי מערכות תוך 71 דקות. המאזן ביניהם עומד על 2:1 לטובת הצרפתי, אבל הם לא נפגשו כבר 5 שנים. שניהם עם תואר בודד השנה, כשבכל הקריירה צבר פוניני 6 תארים וגאסקה 15.

 

פורמולה 1 / דוד "פאקו" סעדה

הגראנד פרי הגרמני

המירוץ הקודם במסלול סילברסטון בבריטניה המשיך סדרה של מירוצים דרמטיים בעונה זו. כבר בהקפה הראשונה, התחכך קימי רייקונן בלואיס המילטון, וגרם לו להסתחרר במקומו, מה שאיפשר לסבסטיאן פטל לעבור קדימה. המילטון הידרדר מיידית למקום ה-17, אך הצליח לפלס דרכו במעלה המירוץ, גם בחסות התאונות הרבות בדרך. בסופו של דבר הצליח פטל לשמור על ההובלה, כשהוא מקדים את המילטון, רייקונן ובוטאס. פטל הגדיל את הפער בצמרת ל-8 נקודות על המילטון. היום במסלול הוכנהיימרינג בגרמניה (שחזר למירוץ לאחר הפסקה) יזנק פטל מהפול פוזישן לפני בוטאס ורייקונן, בעוד שהמילטון יזנק רק מהמקום ה-14, לאחר שנתקל בבעיה בתיבת ההילוכים במקצה הדירוג. שידור בספורט 5 לייב ב-16:00.

 

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

הטור דה פראנס – קטע 15

קטע 14, שכלל את העלייה הקצרה והתלולה למאנדה, היה מהנה מאד לצפייה כצפוי, וכלל שני מירוצים נפרדים. מלפנים המירוץ היה לחלוטין בשליטת קבוצת הבריחה הגדולה, שהגיעה כ-18 דקות לפני הפלוטון. כ-30 ק"מ לסיום, האול אראונדר הבלגי יאספר סטויבן יצא לבריחת יחיד מתוך קבוצת הבריחה, בידיעה שלמטפסים שמאחוריו יהיה יתרון עליו בטיפוס הקשה. כך אכן היה בעלייה, כשאלו התקרבו אליו, ובפרט עומאר פראילה שיצא למתקפה. פראילה לבסוף הצליח להדביק את הבלגי ולשבור לו את הלב, ואף לשרוד מתקפה של ז'וליאן אלאפיליפ, על מנת לזכות בקטע. אלאפיליפ וסטויבן השלימו את הפודיום. את הבאסקי החייכן ראינו זוכה בקטעים בג'ירו ובוואלטה (שם גם זכה פעמיים בחולצת מלך ההרים), וכעת הוא גם הוסיף לחגורתו זכייה בקטע בטור. בקבוצת ה-GC ראינו התקפה של פרימוז רוגליץ' על מתחריו ל-GC, שזיכתה אותו ביתרון של כ-8 שניות על מתחריו. אחריו הגיעו פרום, דומולאן ותומאס, בעוד שקינטאנה, בארדה, לאנדה ואחרים המשיכו לאבד זמן. אשר לתמונת ההובלה, גראן תומאס ממשיך להוביל במירוץ, ואחריו פרום (1:39+), דומולאן (1:50+), רוגליץ' (2:38+), בארדה (3:21+), לאנדה (3:42+), קרויזוויק (3:57+), קינטאנה (4:23+), פוגלסאנג (6:14+) ומרטין (6:54+).

קטע 15 הוא קטע נוסף באיזור מאסיף סנטרל בדרום צרפת. הקטע כולל כמה פסגות מדורגות ובפרט אחת בדרגה 1. אלא שהמרחק הרב יחסית של פסגה זו מהסיום אמור לכאורה לא להשפיע מדי על תמונת ה-GC, ואנו עשויים לראות גם כאן קבוצת בריחה. בכל זאת ייתכן ונראה את כריס פרום מנצל את כישורי הירידה המשופרים שלו כדי לפתוח פער קטן על מתחריו ל-GC. שידור ביורוספורט ובספורט 5 מ-14:00.

 

 

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 104 תגובות

 1. תודה רבה.
  נאחל בהצלחה לנבחרת העבודה. לדעתי, הסיכוי שמאמן שנשפט על תוצאות מהיום להיום ויכול להחזיק 6 זרים בקבוצה ייתן דקות רבות לשחקן בן 20 שצריך עדיין להתפתח לא גבוה. בתנאים הנוכחיים אם 2 שחקנים מהנבחרת הזו יהיו שחקנים מובילים בליגת העל זה יהיה השיג גדול.

  המילטון לא נתקל בבעיה בתיבת ההילוכים, אלא לקח פניה חדה מדי בהילוך 7 והחלק האחורי של המכונית נחבט בעצמה במסלול כשהוא ניסה לחזור אליו.

  פרום יהיה מוכרח לתקוף בירידה, אבל זה לא יקרה היום אלא בהמשך השבוע. היום יש מישור ארוך מדי בסיום. הסיכוי היחיד הוא שהוא יוכל לגשר למישהו. נראה כמו עוד יום מתאים לבריחה.

 2. תודה לכל העוסקים במלאכה כרגיל.
  המשחק היום בגמר העתודה יהיה צמוד ומותח. מישהו יודע מה ההגדרה של "עתודה", שחקנים מתחת לגיל 20 לא?
  בטור דה פראנס, האם לנוכח הפיגור ההולך וגדל אפשר כבר לומר שקינטאנה איבד את זה, שהוא לא יהיה בין המובילים או לפחות לא באיזור הפודיום?
  לגבי מסלול הרכיבה היום, לא הייתי אומר שמיו-קרקאסון זה במאסיף סנטרל (לדעתי זה האיזור הכי יפה ומומלץ בצרפת).
  האם הרוחות החזקות הן גם כרגע בתחילת המסלול?

  1. היה בעיה במערכת בגלל שהוא עף מהמסלול, וכשהוא חזר המכונית קפצה חזק וקיבלה מכה שם..
   גם רואים בדיוק אחרי החזרה התקלה קרתה

 3. המילטון עושה חכם ומזנק עם צמיגים צהובים ולא סגולים. בשביל לעקוף בהתחלה זה יספיק לו.
  יצורך את הסגול כשיגיע קדימה.
  פטל שומר על המקום הראשון בזינוק.

 4. אני לא רואה את הטור – מrace center אני מבין שהפלטון נותן לבריחה חופש גם היום בגלל הירידה אחרי? אני לא צופים קצת התקפות בעלייה הזו? (עכשיו שניבאלי בחוץ)

 5. במצב הנוכחי, למגנוס קורט נילסן (נמצא בקבוצה שרודפת אחרי מייקה) יש יתרון ברור בסיומת על מי שאיתו. מעניין מה היריבים שלו יעשו כדי להיפטר ממנו.

 6. מי שלא צופה במשחק שירוץ לראות ומהר. תענוג לראות את החברה הצעירים האלה משחקים, משני הצדדים. ישראל עושה לחץ אחרי סל, הקרואטים שוברים אותו, וחוזר חלילה.

 7. ישראל פשוט עשתה בית ספר לקרואטיה. שימו את הפיס פוסקים המעצבנים בצד, אלה שחקנים צעירים ובכל הנבחרות עושים המון שטויות, אבל ההתקפה הקרואטית לא מתפקדת טוב, הם זרקו מעט מאוד שלשות (זו היתה קבוצת השלשות הטובה בטורניר), ונראה ששום דבר לא הולך להם.
  רק שימשיך ככה

 8. בואנה העתודה האלה חבורה של גברים. איך הם לוחצים, משהו!! הכי הרשים אותי הבחור הנמוך הזה "בני" איזה שחקן איזה יכולת איזה אינטליגנציה איזה הקרבה
  תענוג!!

 9. ראיתם את קוואי יושב בשורה הראשונה?!
  מסתבר שהוא שמר על נתק מהתקשורת בגלל שהוא אוהד של נבחרת העתודה

 10. עכשיו זה לגמרי בידיים.
  האוסטאשה מפגיזים בלי הכרה וטקצ'נקו שלהם בחוץ.
  אסור שזה יברח. נבחרת יותר מדי טובה בשביל זה.
  בריסקר אדיר ורוינה זה ביג מן לשנים קדימה.

 11. פשוט לשבת ולהתמוגג, איזה חברה, איזה משחק קבוצתי!
  משחק שהוא אנטי תיזה לסגנון של הנבא, קבוצתי, חברתי, כמעט עממי
  🙂
  בלי פרצופים ובלי תירוצים. אל אל ישראל

 12. איזה כבוד! ראיתי את הדקות האחרונות. יש לי אמונה בקבוצה הזאת ובשחקניה שהם יוכלו להוות אחלה גרעין לנבחרת ישראל מצויינת שסוף סוף תחזור 40 שנה אחורנית!

 13. תענוג של נבחרת. כל הכבוד! אליפות אירופה ראשונה לישראל בספורט קבוצתי כלשהו.

  בריסקר היה צריך להיכנס לחמישיית הטורניר.

 14. האופי הבעייתי של ג'יאני מוסקון עולה לו ולסקיי ביוקר. האיטלקי הורחק מהטור אחרי שחבט ברוכב של פורטונאו במהלך הקטע היום.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט