אירועי דיומא – 15.07.2018: בלוג חי. גמר ווימבלדון, מיני פאריס-רובה בטור

 

צוות דיומא ממליץ לכם לקחת יום חופשה, למצוא בייביסיטר לילדים, לשלוח את בן\בת הזוג לקניות, לדאוג לאספקת אוכל ומשקה לזמן מספיק, ולשריין את המקום ואת כל המסכים האפשריים בסלון\אצל החברים\בבאר עבורכם לאורך כל היום. זאת כי יום ספורט כמו של היום הוא יום אותו לא רואים כל יום.

 

טניס / מתן גילור

טורניר וומבלדון (2000) – גמר

*המלצת צפייה* 16:00 קווין אנדרסון(8)-נובאק ג'וקוביץ'(12) (ספורט 5). איזה שני חצאי גמר קיבלנו. שניהם הלכו לחמש מערכות והיו ארוכים מאד, אבל בסגנון טניס הפוך לגמרי. המשחק בין אנדרסון לאיזנר כלל שני מפציצי על. לא פלא אפוא שהמערכה הראשונה הגיעה לשובר שוויון ללא שבירות, השניה עם שבירה אחת לכל אחד וכך גם השלישית. 3 מערכות ראשונות בשלושה שוברי שוויון אחריהם הוביל איזנר 1:2. במערכה הרביעית סוף כל סוף ראינו את אנדרסון שובר, מגיש למערכה ושומר על ההגשה. במערכה החמישית השניים שמרו על ההגשה ושמרו ושמרו ועוד כמה פעמים שמרו עד שמצב של 24 לכל אנדרסון הואיל בטובו לשבור אחרי שניפק את מהלך הטורניר, כשחבט עם כף היד בשמאל (החלשה שלו) אחרי נפילה) וניצח על ההגשה. היה זה המשחק השני באורכו בתולדות ווימבלדון ולקח 6:36 שעות. במשחק השני נפגשו רפאל נדאל ונובאק ג'וקוביץ' למשחק הכי טוב של השנה, לדעתי. ממש משחק לפנתאון. רמה מאד גבוהה של טניס. בניגוד למשחק הראשון, ההגשות לא היו משפיק טובות, אבל הראלים היו מדהימים. את המערכה הראשונה ניצח נולה עם שבירה מאוחרת. במערכה השניה שבירה של נדאל איזנה את התוצאה. המערכה השלישית היתה האיכותית בטורניר לטעמי והוכרעה בשובר שוויון, כשנדאל מאבד 3 נקודות מערכה. המשחק הופסק וחודש אתמול, כששבירות מוקדמות – אחת לכל צד – ואחת יותר מאוחרת של נדאל קבעו מערכה חמישית. במערכה החמישית השניים התקשו לשמור על ההגשות, אבל גרדו משחקון ועוד משחקון ועוד משחקון עד למצב של 8:9 לנולה ששבר ועלה לגמר. שניהם יגיעו עייפים אחרי חצי הגמר וזה די מנטרל אחד את השני. המשחק יוכרע היכולת של אנדרסון לייצר נקודות קלות בהגשות ושל נולה לגרור את המשחק לראלים ארוכים. השניים נפגשו בעבר 6 פעמים, כשהמאזן עומד על 5:1 לסרבי. המפגש האחרון ביניהם היה בשנת 2015 על הדשא של ווימבלדון והגיע ל-5 מערכות. שחזור של זה אינו דמיוני וישאיר מיליוני חובבי ספורט בעצבנות על כפתור "הערוץ האחרון". השנה אנדרסון כבר זכה בתואר אחד ונולה עוד מחפש את הראשון שלו. בסה"כ לאנדרסון 4 תארים ולנולה 68. במישור המייג'ורס כמובן שאנדרסון טרם זכה ונולה זכה ב-12 כאלה, כולל כל אחד מהגראנד סלאם, כולל כל ה-4 ברציפות. נולה פיבוריט ברור ולמרות שאין מגיע בספורט אני חושב שהוא גם הראוי ביותר בטורניר הזה.

 

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

הטור דה פראנס – קטע 9

קטע 8 של אתמול היה כקודמו קטע מישורי המיועד למאיצים, אך בניגוד לקודמו הוא לווה (כמעט כרגיל במירוץ זה) בשלל התרסקויות. במיאוץ הסיום, היה זה ההולנדי דילן גרונבייגן, שחגג את הניצחון לפני אנדריי גרייפל ופרננדו גביריה. להולנדי זהו ניצחון שני ברצף, ולאחר שהתחיל מאוחר את המירוץ, הוא משתווה לגביריה במאזן הנצחונות בקטעים שטוחים. אצל האירי דן מרטין אנו מקבלים כרגיל מאניה דיפרסיה. זאת כשהאירי נקלע לתאונה המונית כ-17 ק"מ לסיום (בה היה מעורב גם אלאפיליפ), והפסיד כדקה וחצי למתחריו ב-GC. תמונת ההובלה במירוץ נותרה ללא שינוי, עם גרג ואן אוורמארט בראש, ואחריו תומאס (7+), ואן גרדרן (9+), ז'ילבר (16+), יונגלס (22+), אורן (49+), ואלוורדה (55+), מייקה (56+), פוגלסאנג ופורט (57+).

*המלצת צפייה* קטע 9 של היום הוא הפנייה בוטה לאחת הקלאסיקות הידועות והאהובות של האביב – מירוץ פאריס-רובה. הקטע מתנהל ברובו על התוואי של קלאסיקת האביב, כולל הסיום בעיירה רובה, אך לא בוולודרום (כפי שקורה בקלאסיקה). עיקר העניין בקטע יהיה 15 קטעי הפאבה (אבנים משתלבות) לאורכו, קטעים שהופכים את רכיבת הכביש לדבר הקרוב יותר לרכיבת שטח, ובעיקר זורעים פירוד וכאוס בפלוטון. בין המועמדים לזכייה בקטע נמצא את כל הקלאסיקנים של האביב, הכוללים את ואן אוורמארט, סאגאן, ז'ילבר, לאמפר, טרפסטרה, ואן מארק, סטויבן, נסן ובואסון האגן. אלא שהתחזיות בקטעים מסוג זה, ודאי כשברקע קבוצות שהמטרה שלהן היא להגן על המובילים ב-GC, שוות כקליפת השום. אשר למועמדי ה-GC, אלו בעיקר ינסו לעבור את הקטע בשלום מצד אחד, ומצד שני עשויים לנסות ולנצל מצוקה של יריביהם על מנת להוריד עליהם את המסך. בכל מקרה מדובר בכאוס טהור ומרתק שאסור בתכלית האיסור להפסיד. שידור ביורוספורט ובספורט +5 מ-13:30.

 

 

 

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 135 תגובות

 1. נפלא ומעורר תהיה
  מחר אין גביע עולמי ,מחר אין ווימבלדון ומחר כמדומני יום המנוחה בטור…לא היה כדאי לתכנן זאת אחרת ?
  זה אפילו מקומם שכן כל האירועים באירופה באותם השעות כמעט והדבר ידוע מראש זה המון זמן.

  1. העובדה שזה ביום ראשון (השבת של הגויים) מובנת למדי. כך זה מאז ומתמיד. העובדה ששמו את גמר המונדיאל באותן השעות של שני האירועים האחרים (בזמן שכל המשחקים האחרים היו בשעות הערב) היא המקוממת. קצת כמו המשאית שדוחקת רכבים פרטיים מהנתיבים שלהם.

  2. בטור אי אפשר לרכוב בלילה (למרות שלפני 100 שנים היו קטעים שהוזנקו בשעות כמו 23:00 או 2:15) והוא מסתיים לפני גמו המונדיאל.
   ווימבלדון זה קבוע ביום ראשון בשעה 14:00 שעון לונדנון.
   עם כל הכבוד לרייטינג של סין ויפן, הכי הגיוני היה להתחיל את גמר המונדיאל בשעה 20:00.

   1. בלי קשר לטור ולטניס איני מבין למה הרוסים קבעו את שעת המשחק ל 18.00 לאחר שכל ערב כולל בחצאי הגמר המשחקים היו בשעה 21.00
    (נכון היו גם שעות מוקדמות ככה זה בטורניר שכזה).
    זה נראה כאילו הכניסו אצבע בעין בכוונה לכל העולם.
    קיוותי ש 13 שעות משותפות בחצי הגמר בטניס יגרום למארגנים לשקול דחייה ….כמובן שזה לא יקרה רק הגשם עשוי לעזור (איני מעודכן כלל האם ישנו סיכוי של ממש או האם בגלל המקורה נגמר סיפור הדחיות ).

 2. תודה רבה על הדיומא.
  ראיתי את נדאל-ג'וקוביץ' במלואו. טניס עילאי.
  מבחינתי הסגנון של אייזנר זה לא טניס ולא מטרת הטניס. לא מעניין אותי בכלל לראות אייסים ללא סוף.

  ללא קשר לגמר – ראיתי סרט תיעודי שנקרא בעברית "לאמן את אנדרה אגסי", המספר על המאמן הראשון שלו באקדמיה לטניס (ניק בולטיירי)
  מומלץ לחובבי הז'אנר.

 3. תודה חברים,
  אחרי חצי הגמר אתמול, הגמר מרגיש הרבה פחות מעניין. אין ספק שנולה יהיה אלוף ראוי אבל גם הדרך של אנדרסון היתה די מדהימה – חזר מ-0-2 לניצחון ענק על פדרר, ניצח את איזנר בקרב אפי (ומרדים) ואם ינצח היום יהיה אלוף ראוי ביותר.

  1. מאוד מזכיר לי את קוראטיה.
   משחק אחד של למעלה מ4 שעות ועוד מול פדרר ואז המשחק שלא נגמר מול אייזנר.כמו קוראטיה שמשחקת 120 דקות כל משחק

 4. טוב אם נדאל היה בגמר זה היה בלתי אפשרי עבורי לבחור,
  אז עם כמה שהיה הפסד קשה מאוד, אולי יצא לטובה.
  לקחתי חופש מהעבודה, אתרכז בטור עד שיתחיל גמר המונדיאל,
  את וימבלדון אחרי שברון הלב של אתמול לא יכול לראות (אולי ממש בקטנה).

  1. אחרי שהתאוששנו מהשוק הראשוני צריך לזכור שההתרסקות הזו לא קשורה לקטעי הפאבה שיגיעו רק מאוחר יותר. מסוג התאונות שקורות כמעט בכל קטע טור – בעיקר חוסר מזל .

 5. לא יכול להיות מול השידור היום, אבל מהבלוג החי נשמע שזה מסוג הימים שהורסים לאנשים טור. הקטע הזה הוא רק קטע שמוריד מתחרים, או שאפשר לעשות בו גם הפרש זמן יפה על המתחרים?

 6. לא יכול להיות מול השידור היום, אבל מהבלוג החי נשמע שזה מסוג הימים שהורסים לאנשים טור. הקטע הזה הוא רק קטע שמוריד מתחרים, או שאפשר לעשות בו גם הפרש זמן יפה על המתחרים?

  1. יש לרכיבה על האבנים אפקט מצטבר על כל הגוף ובעיקר על הידיים. אם הוא מצליח להישאר מחוץ לסכנת איבוד זמן למתחרים ישירים, זה עדיף לו בטווח הארוך של הקטע.

   1. נודניק, שוב אתה מסלף את הדברים שלי? לא אגלה סבלנות כלפי הדמגוגיה שלך. אני כתבתי שפרום מפחית את הסיכוי לנפילה על ידי נסיעה על העפר בחלק מהקטעים והוא עשה זאת גם היום.
    אני מבין שקשה לך לראות שאני צודק גם כשאתה מחפש אותי על קוצו של יוד, אבל זו כבר בעיה שלך.

 7. תודה רבה על הסקירות והבלוג.
  עושה רושם שהמרתון מול איזנר גבה מאנדרסון מחיר. נובאק משחק את המשחק הרגיל שלו, שמוביל אותו לתואר.
  מרשים לראות את הרוכבים נעים על האבנים המשתלבות וכל האבק והאפר שהם מעלים (מניח שההרגשה שלהם נעימה קצת פחות). קטע באמת קלאסי.

   1. אני מבדיל בין מוביל לבין המצב הטוב ביותר. ואלוורדה לא גראנד טוריסט יותר לדעתי. למייקה אין קבוצה שמוכוונת אליו בצורה אופטימלית והוא לא שען מספיק טוב.
    אני גם מתייחס למצב של תומאס ולאפשרות ליצור לחץ באמצעותו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט